Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ograniczenie dostępu
PostNapisane: 31 grudnia 2011, o 01:03 
Od dłuższego już czasu nosiłam się z zamiarem podniesienia kwestii, która dotyczy wolnego dostępu ludzi z zewnątrz ( niezarejestrowanych użytkowników ) do niektórych działów naszego forum.
Moja propozycja nie wynika bynajmniej z chęci tworzenia jakiejś iluzji czy tajemnicy.
Nie mniej jednak, w ostatnim czasie stałam się "powiernikiem " informacji od innych (zarejestrowanych) użytkowników forum, które okazały się spójne z moimi spostrzeżeniami ...
Generalnie, każde forum jest "otwarte" na nowych odbiorców, jednak by wniknąć w daną społeczność, bezwzględnie wszędzie jest wymagana rejestracja, a już w szczególności jeśli chodzi o czat, galerię zdjęć, itp.
Jako uzasadnienie mojej wypowiedzi przytoczę
Kto przegląda forum Forum przegląda 29 użytkowników :: 9 zidentyfikowanych, 3 ukryci i 17 gości (dane z ostatnich 5 minut)
Jeśli sami czasem zwrócicie uwagę na tzw. statystyki, to o wnioski nie trudno.
No chyba że o statystyki chodzi.....


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ograniczenie dostępu
PostNapisane: 31 grudnia 2011, o 01:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sierpnia 2011, o 21:13
Posty: 872
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Krynia , masz racje i nie :) Jeśli chodzi o czat i galerię zgadzam się z Tobą w 100% . Natomiast jeśli chodzi o konieczność rejestracji , aby móc przeglądać forum uważam za nie do końca trafiony pomysł , ale to moje zdanie . Patrząc ze swojej perspektywy , wiele razy szukałam odpowiedniego dla siebie miejsca w sieci , jeśli chodzi o fora internetowe . Zgodzisz się ze mną , że jeśli rejestracja jest wymagana często zniechęca użytkownika , tym bardziej , że nie ma możliwości " przejrzenia " tego , czy znajdzie na danym forum coś interesującego dla siebie itd. itp.

_________________
...czasem nie ma wyjścia - trzeba znosić siebie... :D


Ostatnio edytowano 31 grudnia 2011, o 01:36 przez Kropka, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ograniczenie dostępu
PostNapisane: 31 grudnia 2011, o 01:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
A możesz napisać czemu maiłby służyć większe ograniczenia w dostępie?

Osobiście nie jestem zwolennikiem rejestrowania się wszędzie na prawo i lewo. Czasami mam zamiar tylko przeczytać interesujące mnie informacje i nie mam potrzeby zabierania wszędzie głosu, oraz ujawniania swojej obecności.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ograniczenie dostępu
PostNapisane: 31 grudnia 2011, o 01:28 
Chodzi mi o czat i galerię ...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ograniczenie dostępu
PostNapisane: 31 grudnia 2011, o 01:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
KRYNIA napisał(a):
Chodzi mi o czat i galerię ...


Ale galeria jest popularna wśród ludzi nie zarejestrowanych, znam takich którzy tam zaglądają. To Kwidzyńska Galeria, wstęp jest bezpłatny i niezobowiązujący :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ograniczenie dostępu
PostNapisane: 31 grudnia 2011, o 01:40 
A właśnie galeria jest wyjątkowo forumowa i nie dotyczy spraw miejskich !
Właśnie w związku z powyższym, nie uważam za zasadne by dostęp do niej mieli ludzie z poza forum !!!
Do żadnej galerii forum, nie mają dostępu ludzie z poza niej ...
I bynajmniej, nie jest to żadna kwidzyńska galeria ...tylko nasza forumowa, więc nie myl pojęć !!!


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ograniczenie dostępu
PostNapisane: 31 grudnia 2011, o 01:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sierpnia 2011, o 21:13
Posty: 872
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
A może rozsądniejszym rozwiązaniem byłoby coś innego ...
Ogólnodostępna powinna być galeria zdjęć związana typowo z Naszym miastem , chodzi mi o architekturę itp. , natomiast jesli ktoś ma ochotę pokazać pozostałym Forumowiczom swoją rodzinę , siebie , swoich przyjaciół etc. powinien mieć wybór , czy chce , aby było to widoczne dla wszystkich przeglądających forum , czy tylko dla użytkowników zarejestrowanych :)

_________________
...czasem nie ma wyjścia - trzeba znosić siebie... :D


Ostatnio edytowano 31 grudnia 2011, o 01:53 przez Kropka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ograniczenie dostępu
PostNapisane: 31 grudnia 2011, o 01:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
KRYNIA napisał(a):
A właśnie galeria jest wyjątkowo forumowa i nie dotyczy spraw miejskich !
Właśnie w związku z powyższym, nie uważam za zasadne by dostęp do niej mieli ludzie z poza forum !!!
Do żadnej galerii forum, nie mają dostępu ludzie z poza niej ...
I bynajmniej, nie jest to żadna kwidzyńska galeria ...tylko nasza forumowa, więc nie myl pojęć !!!


Dlaczego krzyczysz?

Wg mnie jesteś w błędzie.. galeria jest popularna wśród ludzi, którzy nawet o forum nie słyszeli, sam znam takich. Galerię tworzą ludzie którzy interesują się fotografią i chcą pokazywać swoje prace nieograniczonej widowni.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ograniczenie dostępu
PostNapisane: 31 grudnia 2011, o 02:16 
Slay, dlaczego uważasz że krzyczę ? ;)
Piszę z zachowaniem stosownej wielkości liter, a faktu używania przeze mnie znaków interpunkcyjnych nie powinieneś odbierać jako krzyku.
Jak już krzyczę, to pękają kryształy :D
Tak czy inaczej, uważam że forumowa galeria jest nasza i nie powinna być dostępna dla ogółu.
Jeśli uważasz, że naszą galerię tworzą tylko i wyłącznie ludzie którzy interesują się fotografią i chcą pokazywać swoje prace nieograniczonej widowni, to służą temu inne fora pt. " Fotograficzne"


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ograniczenie dostępu
PostNapisane: 31 grudnia 2011, o 02:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
KRYNIA napisał(a):
Slay, dlaczego uważasz że krzyczę ? :)
Piszę z zachowaniem stosownej wielkości liter, a fakt używania przeze mnie znaków interpunkcyjnych nie powinieneś odbierać jako krzyk :D
Jeśli już krzyczę, to pękają kryształy :D
Tak czy inaczej, uważam że forumowa galeria jest nasza i nie powinna być dostępna dla ogółu.
Jeśli uważasz, że naszą galerię tworzą ludzie którzy interesują się fotografią i chcą pokazywać swoje prace nieograniczonej widowni, to służą temu inne fora pt. " Fotograficzne"


Walisz wykrzyknik po każdym zdaniu.. to oznacza że chcesz kogoś zakrzyczeć :wink:

Dalej uważam że jesteś w błędzie. Nie wiem co chcesz ukrywać na tej galerii. Reprezentuje osoby nie zarejestrowane, które przeglądają galerię, wiem że galeria jest popularna. Ci ludzie czekają przede wszystkim na prace z wiązane z naszym miastem. Inne portale i galerie owszem są, ale kwidzyńska jest tylko jedna.

Nie masz dla mnie żadnych argumentów, które by były za blokowaniem dostępu, idę spać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ograniczenie dostępu
PostNapisane: 31 grudnia 2011, o 02:54 
Ja też czasem wklejam na galerii zdjęcia i wcale nie koniecznie jestem zainteresowana tym, by oglądała je cala rzesza ludzi, nie związanych z forum.
Forum traktuję jako "swój kąt" , bo takie moje prawo, galeria forumowa jest też poniekąd "moja" bo i ja jestem forumowa ;)
A teraz z innej beczki, tak dla porównania...
Czy na forum np. Motocyklistów, wejdziesz sobie bez rejestracji i pooglądasz fotki ?
Nie...a na bank wśród nich są tacy, którzy uważają się za przednich fotopstryków, tak jak Ty ? ;)
Jeśli jestem zboczona w jakimś kierunku np. lubię pisać wiersze, to rejestruję się na forum autorskim np.Kobieta.pl/wiersze i tam se mogę poużywać do woli...
Nasze forum póki co posiada nazwę eKwidzyn Dobre Strony Miasta a nie forum fotograficzne !!!


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ograniczenie dostępu
PostNapisane: 31 grudnia 2011, o 07:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
KRYNIA,
Piszesz o załącznikach na forum czy o galerii www.galeria.e-kwidzyn.pl :?:

Jeżeli o załącznikach to co to dla Ciebie za różnica czy Twoje zdjęcia przegląda "drosik", "srosik" czy jakiś inny "ktosik" :?: :?:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ograniczenie dostępu
PostNapisane: 31 grudnia 2011, o 08:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2681
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Eee to ilu jest gości na forum nic nie znaczy.
Jakbyś miała dostęp do panelu admina to możesz sobie sprawdzić IP dla każdego osobnika.
Często, gęsto np u mnie na forum jest 5 gości z czego każdy to boot google.

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ograniczenie dostępu
PostNapisane: 31 grudnia 2011, o 10:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
KRYNIA napisał(a):
uważają się za przednich fotopstryków, tak jak Ty ? ;)


Nie uważam się za przedniego fotopstryka, nie dałem nigdy tu powodów żeby ktoś mógł inaczej uważać, więc mnie nie denerwuj :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ograniczenie dostępu
PostNapisane: 31 grudnia 2011, o 10:13 
Slay, a właśnie że Ci jeszcze troszkę podokuczam ;)
To w końcu ostatnie chwile starego roku. W nowym będę już tylko prawie grzeczna :D


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.