Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

Spalony dysk twardy
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=121&t=12788

Autor:  siklerspiotr [ 13 listopada 2012, o 08:57 ]
Tytuł:  Spalony dysk twardy

Czy w naszym mieście gdzieś można naprawić spalony dysk twardy, lub jest ktoś kto odzyska dane z takiego dysku?

Autor:  beria [ 13 listopada 2012, o 09:00 ]
Tytuł:  Re: Spalony dysk twardy

Co rozumiesz pod pojęciem spalony?

Autor:  electro_nick [ 13 listopada 2012, o 09:04 ]
Tytuł:  Re: Spalony dysk twardy

Pewnie taki z tego komputera :D

Załączniki:
spalony_komputer.jpg
spalony_komputer.jpg [ 36.87 KiB | Przeglądane 23667 razy ]

Autor:  siklerspiotr [ 13 listopada 2012, o 09:09 ]
Tytuł:  Re: Spalony dysk twardy

beria napisał(a):
Co rozumiesz pod pojęciem spalony?


Kumpel wczoraj podłączył dysk do kompa poszedł dymek i dysk przestał pracować. Teraz po podłączeniu do komputera nie reaguje .

Autor:  electro_nick [ 13 listopada 2012, o 09:16 ]
Tytuł:  Re: Spalony dysk twardy

A dymek skąd poszedł z dysku, zasilacza, płyty czy komina? Model dysku też by się przydało wiedzieć...

Autor:  beria [ 13 listopada 2012, o 09:17 ]
Tytuł:  Re: Spalony dysk twardy

siklerspiotr napisał(a):
beria napisał(a):
Co rozumiesz pod pojęciem spalony?


Kumpel wczoraj podłączył dysk do kompa poszedł dymek i dysk przestał pracować. Teraz po podłączeniu do komputera nie reaguje .

electro_nick napisał(a):
A dymek skąd poszedł z dysku, zasilacza, płyty czy komina? Model dysku też by się przydało wiedzieć...


Autor:  siklerspiotr [ 13 listopada 2012, o 09:25 ]
Tytuł:  Re: Spalony dysk twardy

Jest to dysk SAMSUNG 160 GB SATAII 7200 RPM 8M. Z tego co mówił mi znajomy dymek poszedł w miejscu gdzie podpina się zasilanie do dysku . beria, Nie widzę co dodałeś, gdyż mam blokadę w pracy na niektóre stronki.

Autor:  kulas [ 13 listopada 2012, o 09:30 ]
Tytuł:  Re: Spalony dysk twardy

siklerspiotr napisał(a):
Jest to dysk SAMSUNG 160 GB SATAII 7200 RPM 8M. Z tego co mówił mi znajomy dymek poszedł w miejscu gdzie podpina się zasilanie do dysku . beria, Nie widzę co dodałeś, gdyż mam blokadę w pracy na niektóre stronki.

Padła Ci zapewne elektronika. Nie wiem kto to zrobi bo trzeba zrobić podmiankę. Przejedź się po sklepach komputerowych i popytaj.

Autor:  siklerspiotr [ 13 listopada 2012, o 09:32 ]
Tytuł:  Re: Spalony dysk twardy

Też tak myślałem, że to jest elektronika. Może ktoś wie kto by to zrobił i czy to się opłaca ?

Autor:  electro_nick [ 13 listopada 2012, o 09:38 ]
Tytuł:  Re: Spalony dysk twardy

To zależy na ile cenisz dane na dysku, bo w innym przypadku to taki dysk jest wart może z 50PLN całkiem sprawny.

Autor:  siklerspiotr [ 13 listopada 2012, o 09:40 ]
Tytuł:  Re: Spalony dysk twardy

To jest dysk mojego kolegi. Najbardziej chodzi mu o odzyskanie zdjęć. wiem, że dysk jest mało warty.

Autor:  electro_nick [ 13 listopada 2012, o 09:48 ]
Tytuł:  Re: Spalony dysk twardy

No to szukaj na allegro i wszędzie indziej takiego samego dysku uszkodzonego mechanicznie, ale ze sprawną elektroniką. Podmieniasz 1 do 1 i powinno działać.

Autor:  drzewko [ 13 listopada 2012, o 10:11 ]
Tytuł:  Re: Spalony dysk twardy

Na konopnickiej masz serwis.:)
Mi się dysk zepsuł, wiec wymieniłem na nowy za 40zł.
+ wszystko ze starego ,zgrali mi na nowy.
Może coś ogarną :582:

Autor:  Komin [ 13 listopada 2012, o 11:54 ]
Tytuł:  Re: Spalony dysk twardy

Miałem identyczną sytuację z moim dyskiem (spalona elektronika), tyle tylko, że był to rzadki model i nigdzie nie mogłem kupić używki ( nie mówiąc już o nowym).
Na allegro znalazłem gościa co handlował elektroniką, miał taką, ale nie chciał jej sprzedać, więc wysłałem mu dysk i przekopiował mi zdjęcia, na których najbardziej mi zależało.
Kosztowało mnie to 100 z przesyłką, ale zdjęcia były bezcenne ;)

Autor:  siklerspiotr [ 13 listopada 2012, o 13:36 ]
Tytuł:  Re: Spalony dysk twardy

Coś na pewno zrobię :)

Autor:  chester [ 22 grudnia 2012, o 18:04 ]
Tytuł:  Re: Spalony dysk twardy

Dzisiaj spadł mi zewnętrzny dysk na podłogę i nie mogę go uruchomić. Byłem w SysInfo na Konopnickiej, walczyliśmy z nim 1,5h ale niestety nie udało się. Jedyne wyjście to zrobić podmiankę elektroniki. Komin masz namiary na tego gościa, może znalazłby coś do mojego dysku. Może ktoś wie gdzie najlepiej oprócz allegro szukać części do dysków lub w sposób bezpieczny spróbował go uratować.
Chyba, że ma ktoś inny pomysł jak odzyskać tysiące zdjęć, muzyki i trochę danych. Dodam że rozchodzi się o dysk 1TB WD Green z 6.04.2009 r (+/- około miesiąca od tej daty)

Autor:  dzwonek [ 23 grudnia 2012, o 11:51 ]
Tytuł:  Re: Spalony dysk twardy

spróbuj udać się za DaGrasso do elektornika (serwis elektro).
http://www.serwis-elektro.com/index_pliki/Page799.htm
Kumpel miał padniętą elektronikę w dysku 2 TB i koleś uratował dane i naprawił dysk przekładając elektronikę.

Autor:  chester [ 23 grudnia 2012, o 12:04 ]
Tytuł:  Re: Spalony dysk twardy

Dzięki Dzwonek jutro podejdę.

Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/