Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=121&t=12895

Autor:  krzyzak [ 1 grudnia 2012, o 10:10 ]
Tytuł:  OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Bardzo często w necie pojawiają się ostrzeżenia przed wszelkiego rodzaju wirusami, atakami hakerskimi i spamowymi .

Może warto byłoby je prezentować i ostrzegać przed nimi, na naszym forum!
Oto jedno z nich:
http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Two ... omosc.html

Autor:  beria [ 2 grudnia 2012, o 18:06 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Ostatnio np. opisaliśmy jak pozbyć się wirusa Weelsof. Dopiero się rozwijamy, ale jest też plan pisania o aktualnych zagrożeniach internetowych :) Zachęcam(y) do odwiedzania naszego bloga ;)

Autor:  krzyzak [ 5 grudnia 2012, o 21:49 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Następne!

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Pod ... omosc.html

Autor:  Bonne [ 6 grudnia 2012, o 15:07 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

http://hackingnews.pl/2012/12/06/jak-uk ... w-dolarow/

Podane w jaki sposób wirus omija dwuskładnikowe uwierzytelnienie banków.

Autor:  kadzimiedz [ 9 grudnia 2012, o 14:07 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Ja ze dwa razy w miesiącu dostaję takiego maila:
Cytuj:
Drodzy czlonek Allegro,


Wzgledu na brak aktywnosci na koncie moze zostac zawieszone.
Jesli nie chcesz zostac zablokowane Twoje konto w Allegro, prosze zalogowac sie tutaj <http://ssl.allegro.pl.cgb5.com/%20/fnd/authentication/enter_login.html> i aktualizowac swoje dane.
Jesli nie widzimy zadnej aktywnosci na koncie w ci.gu najblizszych 48 godzin zostanie zawiesic konta.

Pozdrawiam,

Raczej nie pochodzi od zespołu prawdziwego Allegro.

Autor:  beria [ 9 grudnia 2012, o 14:23 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

ssl.allegro.pl.cgb5.com

bardzo rzetelny i wiarygodny adres ;)

Autor:  kadzimiedz [ 9 grudnia 2012, o 14:23 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

:D

Autor:  drosik [ 9 grudnia 2012, o 20:10 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Myśle, że zamiast wklejać samego linka lepiej napisać, lub chociać przekopiować fragment tekstu.
np:
Eurograbber rozprzestrzenił się na starym kontynencie za sprawą botnetu Zeus. Zwykle rozpoczyna atak, gdy ofiara kliknie w niebezpieczny link, a ten przeniesie ją do strony, która instaluje złośliwe oprogramowanie na komputerze. Kolejnym etapem zarażania jest moment logowania się do banku, gdzie wirus wyświetla informację, w której bank informuję o dodatkowym zabezpieczeniu telefonu. Po podaniu numeru, klient otrzymuje wiadomość sms z instrukcją instalacji aplikacji. W ten sposób wirus omija dwuskładnikowe uwierzytelnienie (przechwytuje hasło do logowania z komputera oraz sms z kodem autoryzującym przelew z telefonu). W taki sposób Eurograbber może po cichu używać danych do przelewania środków z konta ofiary.

Autor:  kadzimiedz [ 10 grudnia 2012, o 00:18 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

krzyzakowi, się drosik się dziwisz? Gość jest starszy od węgla, dobrze, że potrafi linki wklejać. Przed chwilą odpadł w rywalizacji "Ojciec-synowie" :D :D :D :D

Autor:  beria [ 10 grudnia 2012, o 08:27 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

http://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-na- ... -i-innych/

Autor:  krzyzak [ 10 grudnia 2012, o 10:32 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

drosik napisał(a):
Myśle, że zamiast wklejać samego linka lepiej napisać, lub chociać przekopiować fragment tekstu.


Masz racje, tylko że pewne zagrożenia są chwilowe i zanim znikną pod linkami,

To pewnie i te zagrożenie już znikną.

Autor:  krzyzak [ 24 grudnia 2012, o 12:33 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Życzenia świąteczne!
http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Dos ... caid=1fc25

Autor:  krzyzak [ 14 stycznia 2013, o 09:58 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Pobieraczek!

http://pieniadze.fakt.pl/Uwazaj-na-pobi ... 367,1.html

Autor:  beria [ 17 stycznia 2013, o 23:14 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Popełniłem artykuł o tym jak bronić się przed phishingiem

Autor:  Bonne [ 18 stycznia 2013, o 10:15 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Bardzo fajny artykuł. Poszedł w świat ;-) warto go przekazywać wszystkim użytkownikom komputera.

PS mywot.com - nie wiem czy ktoś z Was korzysta, ja się dowiedziałam o tym dodatku całkiem nie dawno, wystawiłam Wam 100. Warto mieć zielone kółeczko przy stronie ;-)

Autor:  beria [ 18 stycznia 2013, o 10:42 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Dziękujemy! :)

Autor:  oki44 [ 18 stycznia 2013, o 19:38 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

TVN24.pl Dzisiejsza informacja w sprawie zagrożeń wirusowych:
http://www.tvn24.pl/nask-przejal-23-pol ... 947,s.html

Autor:  beria [ 23 stycznia 2013, o 13:16 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Jesli używacie skype, dziś rozprzesrzenia się dość szybko nowy: wirus skype.

Autor:  krzyzak [ 30 stycznia 2013, o 20:05 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Kto odwiedził te strony!?
http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Odw ... omosc.html
Coś mi się wydaje że powieliłem post okiego :P

Autor:  punky [ 30 stycznia 2013, o 20:07 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Krzyżak które? Artykuł ich nie wymienia.

Autor:  krzyzak [ 30 stycznia 2013, o 20:10 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

punky napisał(a):
Krzyżak które? Artykuł ich nie wymienia.

No właśnie pytam a jednocześnie ostrzegam.
I przy okazji zdublowałem okiego

Autor:  drosik [ 30 stycznia 2013, o 20:11 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Nie traćcie czasu na czytanie artykułu, nic ciekawego się nie dowiecie.
Jak ktoś lubi się pośmiać, to niech poczyta komentarze :)



Ponawiam prośbę o wklejanie artykułów zamiast linków.

Autor:  beria [ 30 stycznia 2013, o 21:18 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Cytuj:
Wcześniej pisaliśmy o tym w jaki sposób pozbyć się wirusa Weelsof oraz alarmowaliśmy o pojawieniu się nowego wirusa w Skype. Jednak wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Poniżej chcielibyśmy przedstawić kilka porad w jaki sposób dbać o swoje bezpieczeństwo i prywatność w sieci.
PRYWATNOŚĆ W SIECI
Marketingowy slogan mówi, że Internet to „globalna wioska”, w której można znaleźć wszystko. Jednak warto zastanowić się nad swoim bezpieczeństwem podczas korzystania z Internetu i zadać sobie pytanie:
- Wierzycie w prywatność w sieci? Wierzycie w to, że jesteście bezpieczni w Internecie (a raczej, czy Wasze dane są bezpieczne w Internecie)?
Pisaliśmy już o tym jak obronić się przed złymi i niedobrymi ludźmi wykorzystującymi phishing głównie do wyłudzenia informacji lub zainstalowania jakiegoś złośliwego (…i zapewne mało pożądanego) oprogramowania na naszych komputerach. Od czego więc warto zacząć?
HTTPS, CZYLI BEZPIECZNY HTTP
Za każdym razem, gdy wprowadzacie gdzieś w sieci swoje dane, sprawdźcie w pasku adresu przeglądarki, czy połączyliście się z daną stroną poprzez protokół HTTPS. Nie będę zagłębiał się w detale techniczne tego protokołu, napiszę tylko, że HTTPS szyfruje połączenia korzystając z protokołu SSL. Poniżej przykłady w jaki sposób przeglądarki informują o połączeniu przez HTTPS:

HTTPS w Chrome

HTTPS w Firefox

HTTPS w Internet Explorer

HTTPS w Opera
Czy też zauważyliście, że Internet Explorer wyświetla informację o HTTPS inaczej niż pozostałe przeglądarki?
UWAŻAJ NA TO, CZYM I GDZIE SIĘ DZIELISZ.
Musicie rozważnie dzielić się w Internecie swoimi danymi. Mam tu na myśli szczególnie ważne dane typu numer PESEL, NIP, seria i numer dowodu osobistego, numery kart płatniczych/kredytowych, adresy e-mail, numery telefonów i wszystkie inne informacje, których nie chcielibyście znaleźć na kartce papieru na wysypisku śmieci.
Jest to ważne z kilku istotnych powodów:
po wpisaniu danych do czyjejś bazy możesz stracić nad nimi kontrolę, gdyż często nie wiadomo, kto jest właścicielem takiej bazy
powierzone komuś dane mogą zostać przez kogoś przetworzone (co w praktyce najczęściej oznacza odsprzedanie takich danych)
może się okazać, że nie da się „zapanować” nad własnymi danymi, czyli możesz stracić możliwość do ich usunięcia
Tą poradę warto sobie wziąć do serca najbardziej, gdyż to od nas zależy jak będziemy dbali o prywatność w sieci.
HASŁO = PODSTAWOWA OCHRONA
To oczywiste, że hasło zabezpieczające to podstawowa ochrona strzegąca dostępu do poczty, czy konta w serwisie Facebook. Moja rada odnośnie haseł brzmi: – korzystajcie z „trudnych” haseł i zmieniajcie je w miarę często. Hasło „Janek1234″ dla konta Janek nie jest trudnym hasłem „janek4321″ też nie. Generalni pomysł z wykorzystaniem loginu w haśle jest słaby. Prostą metodą tworzenia trudnego hasła jest wykorzystanie np. ulubionego koloru, numeru miesiąca, marki samochodu – „Czerwony8Accord”. Ja osobiście korzystam z własnego generatora haseł oraz KeePass – jest to narzędzie umożliwiające także wygenerowanie haseł na różne sposoby oraz ich przechowanie w szyfrowanej bazie.
LOGOWANIE DWUETAPOWE
Coraz więcej serwisów daje swoim użytkownikom możliwość logowania „dwuetapowego”, czyli wykorzystania więcej niż jednego sposobu uwierzytelniania. Najczęściej są to jednorazowe kody lub hasła wysyłane poprzez sms na telefon komórkowy. Mogą to być także fizyczne tokeny RSA. Mechanizm działania jest ten sam. Zachęcam do korzystania z takich rozwiązań oferowanych przez banki i nie tylko. Dwaj potężni „gracze” umożliwiają takie rozwiązanie – Google i Facebook, zupełnie za darmo, zachęcam do skorzystania.
PUBLICZNE KOMPUTERY – UNIKAJ JAK OGNIA.
Nigdy nie wiadomo, jakie hobby ma właściciel kawiarenki internetowej, albo zarządzający publicznym komputerem np. w punkcie informacji turystycznej. Możliwe, że zapisuje działania użytkowników, przechwytuje hasła itp… Takie miejsca proponuje omijać szerokim łukiem. Jeśli chcesz tylko sprawdzić czy w pobliskiej restauracji serwują pyszne obiady i lodowe desery, proszę bardzo. Co jeśli będąc na urlopie chcielibyśmy skorzystać z poczty internetowej, jak to zrobić, jeśli lepiej nie korzystać z publicznych komputerów. Ja np. korzystam w takich sytuacjach z telefonu komórkowego.
PATRZ I MYŚL O TYM GDZIE I W CO KLIKASZ
Podczas „korzystania z Internetu” warto jednak przede wszystkim bronić się przed klikaniem gdzie popadnie. Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku. Weźmy na przykład jakiś serwis z crackami do oprogramowania – naprawdę sądzicie, że ktoś to tworzy i utrzymuje za darmo?? :)
Opisane wyżej drobne porady nie wyczerpują całkowicie tematu jakim jest bezpieczeństwo i prywatność w sieci. Na pewno niektóre z powyższych zagadnień będą opisane szerzej na naszym Blogu, dlatego zachęcam do odwiedzania nas.


źródło: bezpieczeństwo i prywatność w sieci

Autor:  beria [ 19 lutego 2013, o 13:40 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Cytuj:
W zeszłym tygodniu odkryto exploita, który wykorzystuje poważną dziurę w aplikacjach Adobe Reader. Dzięki niej można przemycić do komputera złośliwe oprogramowanie. W tym konkretnym przypadku był to dość zaawansowany malware. Adobe już przygotowuje poprawkę i będzie ona rozdystrybuowana w tym tygodniu. Wykrytą podatność możemy jednak zabezpieczyć sami. Okazało się, że wystarczy aktywować tryb Protected View dla plików pochodzących z potencjalnie niebezpiecznych źródeł. Protected View to tryb super-sandbox, pliki otwierane są w trybie do odczytu. W przypadku pojedynczych komputerów możemy ustawić go ręcznie, poniżej możecie zobaczyć, która opcja powinna zostać włączona.

W przypadku gdy musicie jednak uporać się ze wszystkimi komputerami w firmie, a zazwyczaj jest ich sporo, ustawień można również dokonać dodając wpis do rejestru.
HKCU\Software\Adobe\Adobe Reader\11.0\TrustManager\iProtectedView

Do rozdystrybuowania ustawień na wszystkie komputery w firmie możemy użyć różnych rozwiązań zależnych od specyfiki infrastruktury. Jednym z najszybszych i darmowych sposobów będzie użycie skryptu, który zdalnie wstrzyknie klucz rejestru do komputerów. Użyjemy do tego celu (wciąż żywego ;)) VBScript. Wymagany jest dostęp do zapisu do zdalnych rejestrów.

Skrypt pobierał będzie listę komputerów z tekstowego pliku wejściowego input.txt - każdy komputer powinien znaleźć się w oddzielnej linii. Ustawienia Adobe są przypisane każdemu użytkownikowi indywidualnie. Będziemy musieli operować na kluczach HKU, aby zmienić ustawienia dla wszystkich, nawet niezalogowanych, użytkowników. Pomijamy wszystkie konta serwisowe. W stworzonym kluczu rejestru zostanie ustawiona wartość odpowiadająca opcji „Files from potentialy unsafe locations”, jeżeli chcemy włączyć PV dla wszystkich plików należy odkomentować dwValue = „2″.


żródło: Jak ustawić protected view w Acrobat Reader

Autor:  NOWY(L) [ 19 lutego 2013, o 18:13 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

krzyzak napisał(a):


A Ci dalej szukają frajerów. :P
UOKIK nałożył na nich ponad 200tyś grzywny,a ci dalej wysyłają maile z wezwaniem do zapłaty.
Dla nieświadomych:Olać równo i dokładnie. :D

Autor:  beria [ 26 lutego 2013, o 13:02 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Dla łatwowiernych:

http://spece.it/bezpieczenstwo/facebook ... informacji

Autor:  NOWY(L) [ 26 lutego 2013, o 13:12 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Udostępnione ;)

Autor:  chester [ 26 lutego 2013, o 14:54 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

No z tymi akcjami za darmo to niektórzy znajomi ogłupieli. :shock: :roll: Najlepsze jest z domami, że za obdrapany tynk w jednym z pokoi oddają 500 domów za darmo. :D

Autor:  beria [ 26 lutego 2013, o 15:44 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Akcja z Nokią 3310 i domami to już był zwykły trolling, ale i tak znaleźli się amatorzy :D

Autor:  electro_nick [ 26 lutego 2013, o 16:50 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Ja czekam na rozstrzygnięcie konkursu z nieofoliowanymi parówkami...

Autor:  canario [ 26 lutego 2013, o 16:51 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Najlepsze były darmowe parówki bez folii :P

Autor:  krzyzak [ 9 lipca 2013, o 15:02 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Toksyczne słowa ...

http://tech.wp.pl/kat,1009785,name,inte ... &_ticrsn=3

Autor:  oki44 [ 9 lipca 2013, o 20:53 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Kaziu, przecież wiesz, że niema darmowych obiadów.

Autor:  Mirrr [ 10 lipca 2013, o 14:23 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Z Noscript daje parę solidnej barierki .

-- 10 lip 2013, 2013 14:25 --

Ale się wkleiłem ,sorry

Autor:  krzyzak [ 6 grudnia 2013, o 21:48 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Tak gwoli informacji! Kolejne Ostrzeżenie!

Robisz przelewy przez internet? Lepiej uważaj! Polski wirus atakuje

Eksperci z firmy antywirusowej Eset wpadli na trop kolejnego zagrożenia, które podmienia numer konta bankowego podczas kopiowania go do formularza przelewu internetowego. Celem złośliwego programu jest kradzież pieniędzy z kont bankowych Polaków. Twórcą wykrytego zagrożenia jest najprawdopodobniej Polak.
Zagrożenie zidentyfikowane przez ekspertów z laboratorium firmy Eset działa podobnie jak złośliwy program wykryty przez CERT pod koniec listopada br. Zagrożenie trafia do użytkownika jako plik z ikoną przeglądarki Firefox i nazwą "msupdate". Wszystko po to by zasugerować, że jest to aktualizacja popularnej przeglądarki i w ten sposób skłonić ofiarę do kliknięcia w plik. Taka czynność inicjuje działanie złośliwego programu, który od tego momentu uruchamia się przy każdym starcie systemu i rozpoczyna regularne sprawdzanie zawartości schowka systemowego, czekając na moment, w którym pojawi się w nim 26 cyfrowy numer zapisany w określonym formacie (########################## lub ## #### #### #### #### #### ####). Gdy to nastąpi skopiowany numer podmieniany jest na ten, który ustalił wcześniej twórca zagrożenia.

Analiza kodu złośliwego programu pozwoliła ustalić, że zagrożenie podmienia skopiowany przez ofiarę numer rachunku na dane konta w banku PKO BP. Istnieje prawdopodobieństwo, że twórcą opisywanego zagrożenia i właścicielem rachunku jest ta sama osoba, która przypisała sobie autorstwo ubiegłorocznego ataku na użytkowników serwisu Allegro. W ataku tym, za pomocą wiadomości e-mail, podszywających się pod korespondencję tego serwisu, sugerowano odbiorcy konieczność zmiany hasła. Kliknięcie załączonego odnośnika skutkowało wtedy zainfekowaniem komputera złośliwym koniem trojańskim.

Jak twierdzi Witold Gerstendorf, szef krakowskiego laboratorium antywirusowego Eset, przed opisywanym zagrożeniem powinna uchronić większość programów antywirusowych. Gerstendorf radzi jednak, by zachować ostrożność i zawsze sprawdzać numer rachunku bankowego jaki skopiowaliśmy do formularza zlecenia przelewu online zanim ostatecznie go zaakceptujemy. Uzyskane podczas analizy zagrożenia informacje zostały już przekazane policji.

Źródło: Informacje prasowe, SW, WP.PL
http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Rob ... omosc.html

Autor:  drosik [ 6 grudnia 2013, o 22:06 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

W moim banku jest fajne zabezpieczenie przed tym wirusem:

Załączniki:
bank zabezpieczenie.jpg
bank zabezpieczenie.jpg [ 37.24 KiB | Przeglądane 11552 razy ]

Autor:  beria [ 6 grudnia 2013, o 22:56 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Dlatego najlepiej jest robić tzw. przelewy definiowane :)

Autor:  Darek [ 6 grudnia 2013, o 22:57 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

beria napisał(a):
Dlatego najlepiej jest robić tzw. przelewy definiowane :)



I najlepiej na moje konto.

Autor:  beria [ 6 grudnia 2013, o 23:38 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Pogadaj z właścicielem tego konta w PKO BP ;) może coś Ci skapnie ;)

Autor:  drzewko [ 7 grudnia 2013, o 01:09 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Beria Drosik ma w pekao! nie pko :p.

Autor:  drosik [ 7 grudnia 2013, o 06:50 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

beria napisał(a):
Dlatego najlepiej jest robić tzw. przelewy definiowane :)


Czyli takie z listy? a jak się taką listę tworzy?

Autor:  Darek [ 7 grudnia 2013, o 10:32 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

drosik napisał(a):

Czyli takie z listy? a jak się taką listę tworzy?


Na stronie bankowej, wybierasz opcję przelew zdefiniowany i robisz kolejne kroki. Po zdefiniowaniu zaznacz opcję bez potwierdzenia. Wtedy kolejne przelewy na tego adresata nie będą wymagały wpisywania kodów.

Autor:  drosik [ 7 grudnia 2013, o 12:50 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Podkreśliłem problem, bo chyba źle coś zrozumiałeś Dareczku.
Cytuj:
zagrożenie podmienia skopiowany przez ofiarę numer rachunku


To jak robić przelewy zdefiniowane jest dla mnie jasne, ale często robie przelewy na różne rachunki i chciałem Wam pokazać jak ten problem został "rozwiązany" w moim banku.

Autor:  Darek [ 7 grudnia 2013, o 12:57 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

drosik napisał(a):
beria napisał(a):
Dlatego najlepiej jest robić tzw. przelewy definiowane :)


Czyli takie z listy? a jak się taką listę tworzy?



To po co takie pytanie?

Przecież listę tworzysz sam definiując adresatów.

Autor:  beria [ 7 grudnia 2013, o 14:53 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Jak ja wiem, że przelew mogę zrobić raz jeszcze to od razu wrzucam do listy.

Autor:  drosik [ 7 grudnia 2013, o 17:14 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

No ale numer konta przepisujesz czy kopiujesz? O to mi chodziło.

Autor:  Darek [ 7 grudnia 2013, o 17:27 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

drosik napisał(a):
No ale numer konta przepisujesz czy kopiujesz? O to mi chodziło.



Przepisujesz!

Autor:  drosik [ 7 grudnia 2013, o 17:42 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

A mój bank pomyślał o tych co kopiują :)

Autor:  Darek [ 7 grudnia 2013, o 17:46 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Twój bank jest również moim bankiem. :D

Autor:  beria [ 7 grudnia 2013, o 18:17 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

A moim nie jest ;)

Autor:  krzyzak [ 12 grudnia 2013, o 20:49 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

NOWY(L) napisał(a):
krzyzak napisał(a):


A Ci dalej szukają frajerów. :P
UOKIK nałożył na nich ponad 200tyś grzywny,a ci dalej wysyłają maile z wezwaniem do zapłaty.
Dla nieświadomych:Olać równo i dokładnie. :D


Ciąg dalszy!
Tym razem dla niektórych wiadomość chyba dobra:

Cytuj:
Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził w czwartek decyzję prezes UOKiK i utrzymał karę w wysokości ponad 215 tys. zł. dla spółki Eller Service, właściciela portalu Pobieraczek.pl. Spółka wysyłała bowiem do klientów portalu wprowadzające w błąd wiadomości w celu ich zastraszenia i skłonienia do zapłaty.

Wyrok SOKiK dotyczy decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z kwietnia 2012 roku. UOKiK stwierdził wówczas m.in., że klienci portalu otrzymywali wiadomości sugerujące popełnienie przestępstwa. "Tymczasem jedynie sąd, wydając wyrok, może stwierdzić czy popełniono przestępstwo. Nawet hipotetyczne straszenie konsumenta o złożeniu do organów ścigania zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa jest niezgodne z prawem. Przedsiębiorcom nie wolno zastraszać konsumentów, wymuszać na nich płatności oraz wprowadzać ich w błąd" - informuje w komunikacie UOKiK.


UOKiK karze za zmowę przetargową. Blisko 2 mln zł dla sześciu firm
Blisko 2 mln zł -... czytaj dalej »
Wyrok nie jest prawomocny, przedsiębiorcy przysługuje apelacja.

Zamiast testowania - rejestracja
To kolejna wygrana przez UOKiK sprawa związana z portalem Pobieraczek.pl. W marcu 2013 roku Sąd Apelacyjny podtrzymał decyzję UOKiK stwierdzającą wprowadzanie konsumentów w błąd.

Podstawą były liczne skargi konsumentów, którzy skorzystali z usług serwisu skuszeni hasłami sugerującymi, że usługa nic nie kosztuje: "10 dni pobierania za darmo; tak, chcę testować przez 10 dni". Z informacji, które zebrał Urząd w trakcie postępowania wynika, że internauta, który chciał pobrać pliki, musiał najpierw zarejestrować się na portalu, podając imię, nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia, e-mail. Warunkiem była również akceptacja regulaminu. W toku postępowania okazało się, że dzień rejestracji był jednocześnie pierwszym dniem obowiązywania odpłatnej umowy, która zawierana była nawet na rok. Ponadto opłata naliczana była już od pierwszego dnia, a nie, jak sugerowały hasła reklamowe, dopiero po 10 dniach.

Autor: Klim/ / Źródło: tvn24


http://www.tvn24.pl/215-tys-zl-kary-dla ... 119,s.html

Autor:  chester [ 9 stycznia 2014, o 18:30 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Uważajcie na strony Taniezakupy.pl i Licytacje-komornicze.pl. Nie rejestrujcie się na nich, gdyż strony działają na podobieństwo Pobieraczka.pl. Tylko tym razem do zapłaty będą wołać ok. 140zł
Więcej tu: http://www.komputerswiat.pl/artykuly/re ... ornik.aspx

Autor:  Darek [ 9 stycznia 2014, o 18:47 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Dobrze wiedzieć, zaloguję się jako mój urząd skarbowy :D

Autor:  Komin [ 7 lutego 2014, o 10:41 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

http://niebezpiecznik.pl/post/sprawdz-z ... -45-75-11/

Autor:  NOWY(L) [ 7 lutego 2014, o 11:19 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Aha.
A w Windows 8 jak mam sprawdzić dns?
Pisać mi prosto,bo tą "8" mam 3 dzień i nie ogarniam :D

Autor:  GSXR [ 7 lutego 2014, o 11:33 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Masz tamuj ścieżkę:


jaka bzdura nie mogę zapodać tu tej ścieżki....

Autor:  kornik [ 7 lutego 2014, o 11:48 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

tak jak na tej stronie napisali czyli w wierszu poleceń wpisać ipconfig /all

wiersz poleceń otwierasz poprzez:
win 8.1 prawy na start i wybierasz wiersz poleceń

win 8 lewy róg ekranu, jak masz te śmieszne kafelki to rozwijasz je by mieć wszystkie progsy i tam szukasz wiersz poleceń

możesz jeszcze wcisnąć na klawiaturze klawisze "windows+r" i wpisać w okienku cmd

jak już wpiszesz ipconfig /all to szukasz DNS Serwers

tam powinieneś mieć wpisany adres swojego rutera zazwyczaj 10.0.0.1 lub 192.168.0.1
i prawdopodobnie dns swojego dostawcy.

czy to jest dns twojego dostawcy w google wpisz "whois ADRES DNS Z WIERSZA POLECEN"

Autor:  NOWY(L) [ 7 lutego 2014, o 12:38 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Dzięki.
Wszystko gra :D

Autor:  Komin [ 7 lutego 2014, o 12:52 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

NOWY(L) napisał(a):
Aha.
A w Windows 8 jak mam sprawdzić dns?
Pisać mi prosto,bo tą "8" mam 3 dzień i nie ogarniam :D

Jak nie lubisz Win 8, zainstalij sobie Classic Shell.

Autor:  NOWY(L) [ 7 lutego 2014, o 13:02 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Za wcześnie na opinie.
Cały czas poznaje ten system.

Autor:  kornik [ 7 lutego 2014, o 14:19 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

niedługo ma wyjść win 8.2, gdzie niby stary start będzie można ustawić

Autor:  Komin [ 30 października 2014, o 13:30 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Kod:
TROJAN BANATRIX – PRZEGLĄDARKI INTERNETOWE

Komunikat z dnia 7 października 2014 r.



Szanowni Państwo,

Rada Bankowości Elektronicznej Związku Banków Polskich ostrzega przed nowym rodzajem ataku, na klientów korzystających z bankowości internetowej. Atak jest przeprowadzany z wykorzystaniem trojana Banatrix i polega na przeszukiwaniu przez trojan pamięci procesów przeglądarek internetowych: Chrome, Internet Explorer, Firefox oraz Opera w celu znalezienia ciągu liczb, który odpowiada numerowi rachunku bankowego, a następnie zamianie go na inny numer rachunku podstawiony przez przestępców.

W efekcie, na stronach internetowych banków zostają zamienione wszystkie numery polskich  rachunków bankowych. Osoba, która nie zauważy tej zmiany może przelać środki na inny rachunek bankowy wykorzystywany przez hakerów .

Szczegóły działania trojana Banatrix opisane zostało na stronie: http://www.cert.pl/news/8999



Rada Bankowości Elektronicznej

Związek Banków Polskich

więcej na temat

Autor:  Komin [ 21 sierpnia 2015, o 19:49 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

W związku z dużą kumulacją w lotto, firma lottoland.pl rozszyła spamy na skrzynki mailowe z ofertą rabatową.
Nie dajcie się naciągnąć, to jest oszustwo.

"Firma EU Lotto ltd posiadająca stronę lottoland.pl nie należy do spółki Totalizator Sportowy."



http://www.wiadomosci24.pl/artykul/uwag ... 09775.html

Załączniki:
oszustwo.jpg
oszustwo.jpg [ 101.89 KiB | Przeglądane 17337 razy ]

Autor:  Komin [ 29 czerwca 2016, o 15:31 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Kod:
NOWE SZKODLIWE OPROGRAMOWANIE – PACCA – DOKONUJĄCY ZMIAN W CERTYFIKATACH SSL

Komunikat z dnia 10 czerwca 2016 r.

Szanowni Państwo,

Rada Bankowości Elektronicznej Związku Banków Polskich ostrzega przed nową formą ataku na użytkowników komputerów z systemem Windows. Wykryte złośliwe oprogramowanie o nazwie PACCA wprowadza zmiany w ustawieniach globalnych serwera proxy oraz instaluje złośliwy certyfikat jako zaufany urząd certyfikacji. W ten sposób, cyberprzestępcy mogę przekierować dowolną stronę do swojego serwera oraz wygenerować certyfikat, który będzie uznany przez przeglądarkę jako zaufany.

Podczas korzystania z bankowości internetowej należy zwracać szczególną uwagę na certyfikat SSL, którym przedstawia się dana strona internetowa. Poniżej znajdują się przykłady, które uwidaczniają znaczne różnice pomiędzy certyfikatem hakerów a zaufanym.

-> więcej na temat <-

Autor:  cynamonekx [ 2 lipca 2016, o 03:49 ]
Tytuł:  Re: OSTRZE?ENIA INTERNETOWE!!!

Wykorzystywanie wizerunku Ryszarda Rembiszewskiego ? :shock:

Autor:  Komin [ 20 października 2017, o 10:21 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Wyciek danych 4 banków. <- klik

Autor:  Komin [ 20 kwietnia 2018, o 13:08 ]
Tytuł:  Re: OSTRZEŻENIA INTERNETOWE!!!

Przestrzegam przed rejestracją i podawaniem nr karty na stronie
radiuniverse.com, strona posiada status oszustwa internetowego !!!


https://www.npinc.ca/iphone-x-1-radiuni ... mail-scam/

Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/