Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Joomla 1.5 czy ktoś się na tym zna wystarczająco dobrze?
PostNapisane: 11 stycznia 2009, o 18:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 marca 2007, o 15:13
Posty: 2653
Lokalizacja: 85% Røros 15% Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witam, mam mały problemik-zostałem poproszony o zrobienie pewniej stronki, zainstalowałem joomle, zaczynam ogarniać już o co biega, ale mam pewien problem którego nie wiem jak naprawić. Dodaje obrazek jak to wygląda-przycisk dodaj komentarz zasłania mi przycisk czytaj dalej...


Załączniki:
Komentarz: pod nim widać drugi przycisk
problemo.jpg
problemo.jpg [ 3.88 KiB | Przeglądane 7208 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2009, o 00:05 
Czy ten problem występuje tylko w jednym stylu graficznym(theme, skinie lub "skórze" jak kto woli)?? Jeśli nie, to możesz podesłać mi spakowaną paczkę ze stylem, a zrobię z tym porządek ;) albo przynajmniej się postaram :-D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2009, o 07:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 marca 2007, o 15:13
Posty: 2653
Lokalizacja: 85% Røros 15% Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No więc sprawdziłem-na templatce "beez" którą chciałbym, po modyfikacjach użyć jest ten błąd, na jakiejś innej też, natomiast na "milkyway" i jeszcze jednej innej już tego nie ma, ale na niej nie ma buttonów tylko tekst do kliknięcia. Jaki plik Ci podesłać? Pytam bo templatke mam już zmodyfikowaną i straciłbym trochę roboty gdybym miał od początku znowu modyfikować. Aha jeszcze pytanko-istnieje jakiś program do modyfikowania layoutu czy tylko notatnik?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2009, o 08:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
nowm ma rację, to nie problem joomli tylko stylu skórki. Portal e-kwidzyn pracuje na joomli, wiem ile trzeba się czasami nagłowić żeby zrobić własne modyfikacje do stylu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2009, o 12:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 marca 2007, o 15:13
Posty: 2653
Lokalizacja: 85% Røros 15% Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No sprawdzone i miał rację, ale co z tym zrobić? Te style i layouty są w CSS-chyba nie istnieje żaden edytor wizualny do tego...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2009, o 13:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
electro_nick, bez jaj... 6 lat zbierałem się do tego żeby poznać css. Dopiero teraz jak mnie przydusiło i musiałem coś zrobić to poznałem namiastkę możliwości stylów kaskadowych :) To nie HTML gdzie masz kilka tagów. Problemy zaczynają się, gdy zaczynamy używać DIV'ów (warstw) a cała joomla oparta jest na warstwach i ich stylach.
Generalna zasadą jest, że robisz stronkę, tworzysz do niej styl, piszesz go z łapki w mniejszym lub większym stopniu posiłkując się jakimś kontekstowym edytorem i patrzysz w HTMLu co Ci to dało :) Żeby było ciekawiej to mamy różne wersje specyfikacji CSS oraz różne sposoby interpretacji standardów przez znane przeglądarki :) co daje różne nieprzewidywalne wyglądy stron w zależności od przeglądarki

Jeśli szukasz kontekstowego edytora tekstów, podpowiadający składnię wielu języków w tym również CSS to proponuję NotePad++ a jeśli szukasz dedykowanego edytora graficznego to świetny jest Rapid CSS Editor.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Joomla 1.5 czy ktoś się na tym zna wystarczająco dobrze?
PostNapisane: 29 czerwca 2011, o 16:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 czerwca 2011, o 20:56
Posty: 24
Lokalizacja: Dobrzyki
Płeć: Mężczyzna
Joomla!

Jest bardzo prostym systemem CMS i wcale nie trzeba znać biegle HTML u czy PHP
Wszystkie komponenty i inne sprawy z tym związane
zanajdziesz tutaj

Skórkę strony (Templetes ) bez problemu można pobrać bezpłatnie.
Polecam CMS Joomla! 1.5.23 -100% po polsku.

Dużo wartościowych filmików tutorial znajdziesz też w serwisie Yutube


Jak coś to pisz na GG jest w moim profilu ( Pomoc Gratis ) Obrazek


Moja stronka w Joomla! 1.5.23

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.