Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wklejanie zdjęć
PostNapisane: 22 marca 2006, o 12:24 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
Tak naprawdę mamy trzy sposoby na umieszczenie zdjęć na forum. Pokrótce postaram się wyjaśnić jak to zrobić w dwóch z nich :wink:

Zawsze pod okienkiem edycji jest "nazwa załącznika" i "przeglądaj", wskazujemy zdjęcie będące na naszym dysku które chcemy zamieścić Uwaga! fotka nie może mieć większego boku niż 700 pikseli, do zmiejszenia może posłużyć prosty programik IrfanView
Klikamy "dodaj" i już :wink: W jednym poście można dodawać kilka zdjęć, nie ma potrzeby do każdej kolejnej fotki "produkować" nowego :twisted:



A to są efekty naszych działań :D :D

Obrazek


Ostatnio edytowano 8 listopada 2007, o 14:21 przez malgos, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2006, o 12:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Słuszne to i zbawienne dodam tylko swoje kilka groszy...

Zachęcamy do rejestrowania się i wstawiania fotek w galerii www.e-kwidzyn.pl
Po wstawieniu tam fotki i zatwierdzeniu jej przez admina wystarczy wstawić ją na forum ...
Obrazek

osoby które nie będą miały ochoty dyskutować zyskają kilka fajnych ujęć w galerii
W galerii z kolei pod fotką pojawi się link, który wystarczy skopiować i wkleić do wiadomości aby pojawiła się taka miniaturka jak powyżej wraz ze skrótem do odpowiedniej stronki galerii....

co wy na to ??????


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2006, o 12:54 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
No właśnie, nie wiedziałam jak to jest z umieszczaniem zdjęć w Waszej galerii a jest to ten trzeci sposób o którym pisałam na samym początku :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2006, o 22:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
No i tak jak powiedziałem tak tez zostało zrobione.
Jesli chcecie podyskutowac na temat jakiejś foty znajdującej się w galerii wystarczy wybrać z niej odpowiednią fotkę, znaleźć w ramce pod zdjęciem pole "Link: " skopiować linka i wkleić do wiadomości. O ile wszystko zostanie przeprowadzone poprawnie powinniśmy zobaczyć w wiadomości miniaturkę obrazka z linkiem do pełnej, dużej wersji...

Obrazek

Prawda, że to proste ?:))


Załączniki:
Komentarz: Gdzie znaleźć link do obrazka ...
link.jpg
link.jpg [ 15.19 KiB | Przeglądane 27843 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 maja 2006, o 12:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
Jesli chcecie podyskutowac na temat jakiejś foty znajdującej się w galerii wystarczy wybrać z niej odpowiednią fotkę, znaleźć w ramce pod zdjęciem pole "Link: " skopiować linka i wkleić do wiadomości. O ile wszystko zostanie przeprowadzone poprawnie powinniśmy zobaczyć w wiadomości miniaturkę obrazka z linkiem do pełnej, dużej wersji...

galeria troszke się zmieniła i teraz już nie ma mozliowści, takiej jak została opisana powyżej przez KrzaQ a szkoda :(

a może Trytonit już coś wymyślił na to :?:


po za tym, po kliknieciu w miniaturke z "starej wersji" galeri pojawia się komunikat
Cytuj:
[404] File Not Found : Plik nie istnieje

czy na to jest tez jakis sposób :?:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 maja 2006, o 14:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 10:13
Posty: 190
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
czy na to jest tez jakis sposób

Tak jest tylko wymaga to troszkę pracy z mojej strony. Jak znajdę chwilkę (pewnie w weekend) to "naprawie" te linki.

Cytuj:
takiej jak została opisana powyżej przez KrzaQ a szkoda

Też się zrobi :) Cierpliwości, czas mam praktycznie tylko w weekendy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2006, o 11:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Trytonit napisał(a):
Też się zrobi :) Cierpliwości, czas mam praktycznie tylko w weekendy.


I się nie zrobiło. Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu własnemu (ileż to można klecić ręcznie linki) zrobiłem mały programik,
Który można pobrać tu ...

Programik to nic innego jak generator linków do forum.
W polu "Adres miniaturki" wpisujemy adres internetowy obrazka, który ma zostać wyświetlony, tzw. miniaturka
a "Adres docelowy" to adres strony, albo pliku czy czego tam chcemy, która ma się otworzyć po kliknięciu na miniaturkę.
Po naciśnięciu przycisku [Generuj] program wygeneruje nam kod tak jak poniżej
Jeśli zaznaczona jest opcja "Kopiuj wynik do schowka" kod zostaje automatycznie wpisany do schowka (CTRL+C).
Kod:
[URL=http://www.e-kwidzyn.pl/displayimage.php?pos=-177][img]http://www.e-kwidzyn.pl/albums/userpics/10029/thumb_2006_0520Fuji0130.JPG[/IMG][/URL]


który wystarczy wstawić do wiadomości (CTRL+V) żeby otrzymać linek jak poniżej

Obrazek


Ostatnio edytowano 2 marca 2007, o 07:21 przez KrzaQ, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 września 2006, o 13:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Coraz częściej widzę w Galerii komentarze typu "mydło", "nieostre", "rozmyte".
Sam nawet podpisałem się w ten sposób pod jednym ze zdjęć Nateck'a.
Za chwilę jednak odezwał sie do mnie na GG mówiąc, że fotka, którą wystawiał
na jego komputereze jest ostra a po wstawieniu jej do Galerii jest już nieostra.

Przypomnę więc, że fotka dodawana do Galerii nie powinna byc większa niż 700x700 pikseli.

Jeśli jest większa zostaje automatycznie pomniejszona metodą "GD version 2.x" cokolwiek to znaczy :):
Pogadam za chwilę z Trytonitem, żeby poszukał innej, bezstratnej metody pomniejszania
zjęć. Póki co, nie pozostaje mi nic innego jak prosić Was o to abyście przed wstawieniem
fotki do Galerii zadbali o jej wielkość ... nie większa niż 700x700 i 300 kilo wagi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 września 2006, o 14:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
GD version 2.x - to biblioteka do PHP odpowiedzialna za przetwazanie obrazu (sam czesto z nej kozystam) jest tam kilkanascie funkcji (rowniez do skalowania) uzywane w najroznijszych celach (ja uzywaz zazwyczacj do generowania miniaturek) zaleznie od parametrow funkcji mozna uzyskac lepsze lub gorsze rezultaty

jesli nadal beda pojawiac sie problemy z jakoscia to moge napisac mala "aplikacje" na bazie mojej klasy do skalowania fotek tak by inni mogli bez problemu zmniejszac foty :)

[ Dodano: 27 Wrz 2006 11:04 ]
ok http://87.105.103.209/resizer/ tu mozna sobie przeslac fotke i zmniejszyc ja autoamtycznie do 700px wynik jest gorszy niz przy skalowaniu Photoshopem, postaram sie moze jeszcze cos poprawic. Jak bedzie ok to wystawie na szybki serwer bo teraz to jest na moim trupie :)

w ramach testow prosze nie dawac zbyt wielkich plikow, mam tylko 512kbps :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 listopada 2006, o 11:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 listopada 2006, o 23:04
Posty: 37
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A ja mam pytanie z podobnej beczki, nie mogę wkleić awatara w formacie gif, czy jest to zablokowane ? choć interface PHP pokazał że profil został zaktualizowany ....
Czy tylko jpg ? sam już nie wiem, może wymaga to odświeżenia na forum ? any idea ?

pzdr

[ Dodano: 11 Lis 2006 12:06 ]
hmmm doczytałem......8kB limit na avatar ? to nawet rysunek kredkami nie przejdzie..... :-(

pzdr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 listopada 2006, o 15:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2006, o 19:52
Posty: 4180
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
pimos napisał(a):
nawet rysunek kredkami nie przejdzie..... :-(


oj tam jak to...mamy przeciez poprzerabiane zdjecia :) wystarczy dobry program graficzny, a jak nie masz to moze ktos w poblizu ma i moze pomoc :)
ale swoja droga to faktycznie malo..tylko ze ja na wiekszosci forow sie spotkalam z takim standardem wlasnie:(

_________________
"Mężczyźni są szalenie nielogiczni - twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same. Lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać."
Gabrielle Colette :D g:zla


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 listopada 2006, o 20:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sierpnia 2006, o 21:51
Posty: 2347
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
fakt ja rowniez mialam z tym problem bo wiekszosc gifów ma wiekszą pojemność

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 listopada 2006, o 13:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
cóż to sie ostatnio dzieje, nie moge dodać fotki


otrzymuje komunikat:
Cytuj:
Nazwa pliku/adres URL Treść błędu
1. rsz_szadowo1.jpg Przeniesienie niemożliwe.

próbowałem kilka razy, ale za kazdym razem to samo, wczoraj przy próbie dodania 3 fotek dostałem 3 błędy, dziś juz nawet pojedynczo nie moge dodać :(

[ Dodano: Pon Lis 13, 2006 08:27 ]
dzisiaj dalej wygląda to tak jak pisałem wczesniej:

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 21 września 2007, o 08:02 przez drosik, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 listopada 2006, o 08:36 
potwierdzam to co mówi Drosik


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 listopada 2006, o 08:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
wojteh,
dziwne jest to, że Krzaqowi udało sie dziś dodać fotke... :(

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.