Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lutego 2010, o 19:27 
Zrób tą aktualizację Firmware'u i nie jęcz :) Mi też tak z dnia na dzień "wysiadł" Edimax. Aktualizacja pomogła. Jak nie rozwiąże tematu to choć jedna hipotetyczna przyczyna mniej.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2010, o 11:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sierpnia 2006, o 11:00
Posty: 612
Lokalizacja: Z deptaq
Płeć: Mężczyzna
canario napisał(a):
Zrób tą aktualizację Firmware'u i nie jęcz :) Mi też tak z dnia na dzień "wysiadł" Edimax. Aktualizacja pomogła. Jak nie rozwiąże tematu to choć jedna hipotetyczna przyczyna mniej.


Firmware już zmieniałem , była to pierwsza rzecz jaką zrobiłem ;)

MACIEKZB napisał(a):
stardust, Mam internet w Dialogu, miałem Edimaxa i podobne problemy co Ty. Po kilku dniach walki poddałem się i kupiłem nowy router teraz śmiga mi jak należy.


też kupiłem nowy "AirLive" i problem jest ten sam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2010, o 11:35 
stardust napisał(a):
też kupiłem nowy "AirLive" i problem jest ten sam
W takim razie problem może być po stronie kompa.

A rachunki opłaciłeś? :-D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2010, o 12:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sierpnia 2006, o 11:00
Posty: 612
Lokalizacja: Z deptaq
Płeć: Mężczyzna
po 4 dniach walki udało mi się podłączyć edimax'a został jeszcze airlive , ale to jak go podłączyłem to książkę można by napisać , także jak uda mi się drugi router jeszcze uruchomić opisze co i jak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Router
PostNapisane: 2 marca 2011, o 16:22 
Offline

Dołączył(a): 21 sierpnia 2008, o 14:27
Posty: 500
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Odświeżę trochę temat. Potrzebuję modem z wbudowanym routerem (albo na odwrót) , który najlepiej będzie współpracował z multimedią 6Mb/s. Prosiłbym o jakieś porady bo się na tym kompletnie nie znam. Stary modem wysiada więc wolę zakupić już 2w1 bo wi-fi mi sie w domu przyda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Router
PostNapisane: 2 marca 2011, o 16:57 
Offline

Dołączył(a): 18 października 2008, o 19:53
Posty: 298
Lokalizacja: Gdańsk/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
modem od multimedi tobie siada? jesli tak to tylko wylacznie zostaje telefon do MM bo na zadnym innym sie nie polaczysz bo inny adres modemu.... przy okazji MM w swojej ofercie proponuje rutery z wi-fi... nie znam cen ale sa a jesli chcesz swoj ruter kupic to chyba w tym temacie (albo jakims pokrewnym)pare modeli bylo podanych...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Router
PostNapisane: 2 marca 2011, o 17:01 
Offline

Dołączył(a): 21 sierpnia 2008, o 14:27
Posty: 500
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Modem ma już koło 10 lat więc nie dziwię się że może mu coś dolegać. Ale zgodnie z radą zadzwonię najpierw do MM.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Router
PostNapisane: 2 marca 2011, o 17:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Mozesz kupic taki z mozliwoscia klonowania adresu mac i też bedzie dzialal.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Router
PostNapisane: 2 marca 2011, o 17:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
To trochę inaczej jest, sygnał idzie po kablu antenowym, więc klonowanie adresów na nic się zda w tym przypadku. MM oferuje MODEM WiFi firmy Cisco za 50zł + 20zł abonamentu miesięcznie za samo urządzenie jeśli dobrze rozumiem - http://www.multimedia.pl/modem_WiFi , co jest rozwiązaniem drogim, bo modem MM wymieni Ci w gratisie, a router lepiej samemu kupić (nie to żebym miał coś przeciw Cisco) innej firmy (Linksys, Tp-link) najlepiej taki, który ma możliwość wgrania firmware open-wrt albo tomato, poszerzające role i funkcje routera.

EDIT: muszę sprawdzić to klonowanie, bo straciłem pewność :D

Można też zrobić tak :)

Cytuj:
Jak zatem prawie za darmo przyspieszyć swój Internet w Multimedii? Metoda jest niezwykle prosta. Zacznę od początku. Każdy klient (który będzie korzystał z Internetu po ich łączach) dostaje specjalny modem który służy do komunikacji z Internetem. Po podłączeniu do sieci, modem ten pobiera z serwera tftp specjalny plik konfiguracyjny, w którym zapisana jest prędkość uploadu i downloadu (wysyłania i pobierania). Plik, ten ogranicza urządzeniu prędkość do ustalonej w umowie. Poprzez zakup własnego modemu możemy cały ten proces lekko zmodyfikować...
Wystarczy wejść na stronę tcniso.net i zamówić modem Motoroli z przystawką "blackcat" i oprogramowaniem "sigma". Koszt takiego modemu to wydatek około 100 USD. Po mniej-więcej miesiącu od zamówienia przyjdzie do nas paczka z konfigurowalnym urządzeniem. Co to znaczy konfigurowalnym? A no tyle, że takiemu modemowi możemy ustawić dowlną, własną prędkość uploadu i downloadu - czyli zmienić sobie za friko pakiet Internetowy. Wszystko sprowadza się do wpisania specjalnego adresu (127.0.0.1:1337) który ujawnia nam panel konfiguracyjny, w którym możemy ustawić sobie prędkość naszego Internetu. Prosto, łatwo, szybko i przyjemnie a co najważniejsze - bez problemów, bo takiego przekrętu właściwie nie da się wykryć. Można "posnifować" sobie pakiety przechodzące przez nasz modem i wyłowić kilka adresów HFC (to takie "identyfikatory" modemów), ustawić je w naszym "konfigurowalnym" modemie i cieszyć się szybkiem Internetem bez obaw, że informatycy z Multimedii nas namierzą. Wystarczy zmienić swój HFC a informatycy jeśli nawet wykryją nieprawidłowości - przyjdą do tego użytkownika, któremu "zwineliśmy" HFC ;-) Ogólnie aby dojść do takiej osoby Multimedia musiałaby wyłączyć całą sieć w danym mieście a potem włączać blok po bloku i sprawdzać lokal po lokalu. W ten prosty sposób można mieć nawet 50 mb`owe łącze gdyż taka jest max. przepustowość sieci hybrydowych czyli takiej, w oparciu o którą działa Multimedia Polska

Na stronie tcniso.net znajduje się cała masa bardzo ciekawych informacji, które mogą pomóc przy podkręcaniu łącza. Oprócz samych informacji można tam znaleźć interesujące oprogramowanie, które w połączeniu z naszym modemem daje jeszcze więcej możliwości. Po zakupie modemu otrzymamy dostęp do płatnych aplikacji, których możliwości są jeszcze większe!

Aha, modemy z Multimedii są zabezpieczone przed "uncappingiem" (to metoda obchodzenia zabezpieczeń urządzenia) czyli nie można ich samemu konfigurować. Ogólnie to prawda jest taka, że można ale ja szczerze nie polecam takiego rozwiązania. Modem później trzeba oddać Multimedii (może się też zdarzyć, że zostanie wymieniony z uwagi na nieprawidłowe działanie, itd) i zachodzi możliwość, że technicy zorientują się, że ktoś grzebał w oprogramowaniu modemu. Z tej przyczyny zalecam zakup własnego urządzenia.

Aktualizacja (01.01.2010)
Informatycy z Multimedii wiedzą o modemach z Tcniso, twierdzą nawet, że takowe nie działają na ich sieci. Oznacza to, że według specjalistów z Gdynii, przedstawiony przeze mnie sposób nie działa. I mają rację! W tym krótkim tekście nie zamieściłem, ze względów bezpieczeństwa kilku istotnych szczegółów. Podejrzewam, że dzielni cybernetyczni kowboje z Multimedii nie sprawdzili nigdy możliwości takich modemów ani też nie wprowadzili żadnych zabezpieczeń, które chociaż w minimalnym stopniu utrudniłyby ich działanie. Wszystkie informacje dotyczące zdejmowania limitów z modemów Motoroli można bez najmniejszych problemów odszukać w Internecie - wystarczy odpowiednie zapytanie do wujka Google. Mój tekst jak już wspominałem na samym początku nie jest w żaden sposób nowy i odkrywczy, przedstawia informacje o których wiadomo już od kilku ładnych lat, powstała nawet książka: "Hacking the Cable Modem: What Cable Companies Don't Want You to Know " dzięki której można poznać wiele ciekawych informacji o modemach, które wykorzystuje na przykład Multimedia Polska.

Każdemu, komu przyjdzie do głowy pomysł sprawdzenia w/w tekstu przypominam - ingerowanie w systemy teleinformatyczne jakiejkolwiek firmy to przestępstwo i może się dla Was skończyć bardzo nieciekawie. Nie daję również absolutnie żadnej gwarancji, rękojmi, itd. że opisany przeze mnie sposób działa. Ja nigdy takiego modemu nie miałem, nigdy też nie wykorzystałem w/w sposóbu w rzeczywistości a wszystko co napisałem opiera się na domysłach i tekstach znalezionych w sieci.

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Router
PostNapisane: 2 marca 2011, o 18:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
EDIT: muszę sprawdzić to klonowanie, bo straciłem pewność :D

Sprawdź koniecznie :)


Router który polecam to: linksys wr54gl ewentualnie dla mniej wymagających wrtu54g oczywiście musi być wpięty za modemem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Router
PostNapisane: 3 marca 2011, o 10:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ale czy da się sprawdzić MAC adres modemu MM? i to ten na wejściu antenowym?

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Router
PostNapisane: 3 marca 2011, o 10:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Nie wiem dokładnie jak jest w MM ale w Vectra adres jest na modemie :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Router
PostNapisane: 3 marca 2011, o 13:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 października 2007, o 13:53
Posty: 598
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
beria napisał(a):
Ale czy da się sprawdzić MAC adres modemu MM? i to ten na wejściu antenowym?


Modemy MM nie posiadają adresu MAC. Ich numer seryjny tzw. HFC to podstawa działania ich sieci.
Prawdą natomiast jest, że podłączenie kiedyś innego kompa do modemu było równoznaczne z resetowaniem ustawień co zazwyczaj trwało około doby. Stąd potrzebny był ruter do którego kopiowało się MAC podłączonego ostatnio komputera. Teraz za ruterem było można podłączać co się chciało. Ostatnimi czasy już chyba nie trzeba kopiować MAC ostatniego kompa bo i tak wszystko działa. Ja raczej nigdy z sieci modemu MM i rutera nie wyłączam więc o żadnych problemach nie wiem. Czasami tylko system resetuje bo coś szwankuje ale to chyba bardziej wina rutera niż multimedi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Router
PostNapisane: 3 marca 2011, o 13:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Obecne modemy w MM posiadają wbudowany serwer DHCP przydzielający jeden adres IP (sieć z 30-bitowa maską) do jednego adresu MAC. Jeśli podłączysz komputer do modemu zostanie mu przydzielony adres IP i na tym koniec, nie podłączysz innego urządzenia, gdyż nie dostanie ono adresu IP, omija się to wyłączając modem na około 5-10 minut (czas potrzebny na zniknięcie wpisu w serwerze DHCP modemu). Po włączeniu modemu wpinasz do niego router (koniecznie przez port WAN, na którym konfigurujesz pozyskiwanie adresu przez DHCP) a za routerem możesz podłączyć co Ci tylko spodoba tak jak pisze waldek2

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Router
PostNapisane: 3 marca 2011, o 20:20 
Offline

Dołączył(a): 18 października 2008, o 19:53
Posty: 298
Lokalizacja: Gdańsk/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
20 sek wystarcza nie trzeba czekac 5-10 min


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.