Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

Problem z komputerem
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=121&t=6909

Autor:  piotruś512 [ 26 lutego 2010, o 12:26 ]
Tytuł:  Problem z komputerem

Sprawa jest taka: przy uruchamianiu komputera BIOS bardzo długo się wgrywa i w środku obudowy słychać stukanie.
Dzieje się tak tylko podczas pierwszego uruchamiania,gdy np. po godzinie zrestartuje to stukania nie ma.
I przez pierwsze 5 - 10 min. przy pierwszym uruchomieniu system "chodzi" trochę zamulony zwłaszcza gdy oglądam film lub gram w grę.
Wie ktoś co się dzieje :?:

Autor:  MACIEKZB [ 26 lutego 2010, o 12:28 ]
Tytuł: 

Przysłuchaj się czy to przypadkiem nie twardy dysk wydaje dźwięki. Jesli tak to zrób sobie jak najszybciej kopie ważnych plików.

Autor:  Darek [ 26 lutego 2010, o 12:58 ]
Tytuł: 

MACIEKZB napisał(a):
Jesli tak to zrób sobie jak najszybciej kopie ważnych plików.


I to bardzo szybko, przerabiałem temat już kilka razy.
W moim przypadku dysk zaczynał "ćwierkać" :cry:

Autor:  electro_nick [ 26 lutego 2010, o 16:07 ]
Tytuł: 

Możesz jeszcze włączyć w biosie funkcję SMART i zobaczyć czy nie wyrzuci Ci jakiegoś komunikatu, ale tak jak przedmówcy-stawiam na dysk i problem z głowicami, a to już nie są żarty...

Autor:  Komin [ 26 lutego 2010, o 17:23 ]
Tytuł: 

odłącz zasilanie od dysku :arrow: włącz i będziesz wiedział co w "kompie piszczy".
A swoją drogą zasilacz też potrafi chałasować.

Autor:  Grzechu [ 26 lutego 2010, o 17:40 ]
Tytuł: 

Wypróbowałbym dwie metody:
- "poruszać" (wypiąć i wpiąć) wtyczką taśmy
- delikatnie popukać palcem w górę obudowy dysku.

Może wygląda to na domorosłe chałupnictwo, ale często daje pozytywny efekt :)
Obie metody niejednokrotnie sprawdzone, w tym także oczywiście na własnym sprzęcie.

Autor:  electro_nick [ 26 lutego 2010, o 17:57 ]
Tytuł: 

Słuchajcie, ogólna zasada z Szadowa: "Róbta co chceta" też tutaj zadziała, jednakże ja na dysku z którego coś stuka, ćwierka, gra, śpiewa, czy cokolwiek innego, już bym nie trzymał nic ważnego. Taka prosta zasada-skoro nic nie było grzebane to nic się samo nie powinno stać. Otwórz obudowę i zlokalizuj dźwięki. Na 99%, tak samo jak 99% forumowiczów stawiam na dysk. A jeśli dysk to albo kopia zapasowa, albo hulaj dusza piekła nie ma i jedziesz dopóki nie padnie całkowicie. Co przy stukających głowicach też jest tylko kwestią kilku tygodni, może miesięcy...

Autor:  Darek [ 26 lutego 2010, o 18:00 ]
Tytuł: 

electro_nick napisał(a):
"Róbta co chceta"


Jest jeszcze jedna możliwość może to anioł stróż Piotrusia puka i ostrzega przed używaniem nielegalnego softu, jak tam Piotruś :?: :grinka:

Autor:  piotruś512 [ 4 września 2010, o 11:08 ]
Tytuł: 

Teraz pojawił się problem z myszka, kursor stoi na środku monitora i się nie rusza, sprawdzałem kilka myszek i to samo.
Stery do niej są niby zainstalowane ale w panel sterowania/mysz/sprzęt nie ma nazwy ani żadnych info o myszce.
Wie ktoś ocb :?:

Autor:  electro_nick [ 4 września 2010, o 11:15 ]
Tytuł: 

Mysz na PS/2 czy na usb? Spróbuj oba rodzaje.

Autor:  piotruś512 [ 4 września 2010, o 11:27 ]
Tytuł: 

Myszki na PS/2 i USB nie reagują,poszedłem z nimi do kolegi i u niego działają normalnie wiec to chyba nie kwestia mysz.
Może być że to stery od USB są wadliwe i muszę je przeinstalować/zaktualizować :?:
Podpiąłem pod wejście USB komórkę i dysk twardy zewnętrzny i tez nie ma reakcji :cry:

Autor:  electro_nick [ 4 września 2010, o 11:30 ]
Tytuł: 

Raczej nie, chyba ze zainstalowales cos dziwnego. Aby wykluczyc kwestie systemu operacyjnego proponuje odpalic komputer z jakiejs plyty linuksowej live-cd i wtedy sprawdzic. Jesli bedzie to samo to bedzie kwestia sprzetu. Jesli pod linuksem beda dzialac to kwestia oprogramowania-mozna sprobowac przywrocic system lub z trybu awaryjnego wywalic sterowniki do myszy-mysz powinna dzialac bez problemu bez sterownikow, chyba ze jest jakas super-wypasiona :razz:

Autor:  GSXR [ 4 września 2010, o 11:46 ]
Tytuł: 

Dysk Ci pada kolego...

Autor:  piotruś512 [ 4 września 2010, o 12:03 ]
Tytuł: 

Mysz jest prosta bez żadnych bajerów :-P
Użyłem live cd Mandrivy,postawiłem od nowa Win XP i na jednym i drugim jest to samo zero reakcji myszki :cry:

Autor:  electro_nick [ 4 września 2010, o 12:14 ]
Tytuł: 

Więc mamy uwaloną płyte... Najprawdopodobniej mostek południowy, możesz jeszcze z nią powalczyć dokładając karte z usb na PCI, albo sprawdzajac bezpieczniki na plycie glownej(może ten od +5V poszedł).

Autor:  kornik [ 4 września 2010, o 12:23 ]
Tytuł: 

zobacz w biosie czy nie masz jakims cudem wylaczonychgniazd ps2 i usb....

Autor:  GSXR [ 4 września 2010, o 15:31 ]
Tytuł: 

w razie co mam chyba gdzieś nówkę kartę z USB2 podpinaną pod płytę.
Za 2 warki oddam jak podziała ;)

Autor:  EdiKris [ 5 września 2010, o 13:20 ]
Tytuł: 

za moment zacznie się tu wypowiadać weterynarz i stomatolog i patrzeć jak usłyszymy znanego chirurga ....
Róbta co chceta

Autor:  Darek [ 9 września 2010, o 10:29 ]
Tytuł:  Nieustający problem.

Drogi Adminie portalu, walczyłem z ustawieniami mojej przeglądarki FF.
Niestety jedynie nagłówek portalu wyświetla mi się w ten sposób. Inne strony i portale działają bezbłędnie. Czy istnieje jakaś możliwość poprawy tego lekko irytującego stanu?

Załączniki:
nagłówek.jpg
nagłówek.jpg [ 86.93 KiB | Przeglądane 16424 razy ]

Autor:  drosik [ 9 września 2010, o 10:32 ]
Tytuł: 

Wciśnij Ctrl+0 (słownie klawisz kontrol oraz zero )

Autor:  Darek [ 9 września 2010, o 10:37 ]
Tytuł: 

drosik napisał(a):
Wciśnij Ctrl+0 (słownie klawisz kontrol oraz zero )


Wciskam z całej siły, klawiatura wytrzymuje objawów brak :oops:

Autor:  drosik [ 9 września 2010, o 10:39 ]
Tytuł: 

Odhacz "Powiększaj tylko tekst"
Obrazek

Autor:  beria [ 9 września 2010, o 10:43 ]
Tytuł: 

Wyszyść cache przeglądarki

Narzędzia -> usuń historię przeglądania

Autor:  Darek [ 9 września 2010, o 10:51 ]
Tytuł: 

Beria wykonano - jedyny efekt to usunięcie haseł do for, nasz portal nadal wyświetla się błędnie :oops:

Autor:  Darek [ 9 września 2010, o 10:57 ]
Tytuł:  problem

Do Drosika - mam zainstalowane takie dodatki:

Załączniki:
dodatki.jpg
dodatki.jpg [ 127.37 KiB | Przeglądane 16308 razy ]

Autor:  beria [ 9 września 2010, o 11:05 ]
Tytuł: 

wersja przeglądarki?

Autor:  Darek [ 9 września 2010, o 11:06 ]
Tytuł: 

Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.9) Gecko/20100824 Firefox/3.6.9 GTB7.1 (.NET CLR 3.5.30729)

Autor:  beria [ 9 września 2010, o 11:09 ]
Tytuł: 

Świeżynka :)


Spróbuj ją odpalić przez start uruchom:
Kod:
"%programfiles%\Mozilla firefox\firefox" -safe-mode



Wklej to poprostu w odpowiednie miejsce w okienku uruchom

Autor:  stardust [ 9 września 2010, o 11:23 ]
Tytuł: 

Posiada ktoś Mac'a ? z systemem "OS X Snow" albo "OS X"

Autor:  Darek [ 9 września 2010, o 11:25 ]
Tytuł: 

beria napisał(a):
Świeżynka :)


Popróbuję - być może to jet to. Dziękuję :smile:

Autor:  NOWY(L) [ 9 września 2010, o 16:16 ]
Tytuł: 

Darek, ten dodatek do firefoxa -"słownik poprawnej polszczyzny" dobra rzecz :-D

Autor:  piotruś512 [ 16 października 2010, o 09:48 ]
Tytuł: 

Mam problem z głosem w filmach,zwłaszcza w formacie rmvb.Muzyka leci normalnie ale głosy aktorów są prawie niesłyszalne.Na necie znalazłem że to chodzi o kodek ac3 znalazłem go zainstalowałem i dalej to samo.Wie ktoś ocb :?:

Autor:  magzeust [ 16 października 2010, o 10:29 ]
Tytuł: 

piotruś512 napisał(a):
Wie ktoś ocb :?:

Może warto zainteresować się oryginalnymi płytami DVD z filmami na których stworzenie autorzy wydali swoje pieniądze?
Wydaje mi się, że to tutaj leży Twój problem.

Autor:  kornik [ 16 października 2010, o 11:16 ]
Tytuł: 

wywal wszsytkie kodeki jakie masz i zainstaluj tlyko cccp i real alternative, nie pomoze to delete stery od dzwieku i zainstaluj nowe

Magzeus a jak ktos nie ma odtwarzacza dvd? to sobie mozna u znajomego zamienic na avi, rmbv itp by wygodniej bylo przeniesc:D a ty odrazu sugerujesz ze posiada pirata :-D

Autor:  magzeust [ 16 października 2010, o 11:24 ]
Tytuł: 

kornik napisał(a):
a jak ktos nie ma odtwarzacza dvd?
to zapewne ma czytnik DVD w komputerze, ewentualnie filmy online. :)
kornik napisał(a):
ty odrazu sugerujesz ze posiada pirata

Nie, ja jedynie sugeruję, że gdy kupujesz film, to nie masz takich problemów...

Autor:  kornik [ 16 października 2010, o 12:00 ]
Tytuł: 

ta..... kupuje film na dvd wkladam do czytnika dvd w kompie (o ile taki mam) i co dalej?:) musze sciagnac z neta program do odtwarzanie filmow dvd albo kodeki by windows media player( ten od microsoftu) odtworzyl film, czyli ta sama historia co z plikami w formacie avi, rmbv itp

Autor:  Komin [ 16 października 2010, o 12:39 ]
Tytuł: 

piotruś512 napisał(a):
Mam problem z głosem w filmach,zwłaszcza w formacie rmvb.Muzyka leci normalnie ale głosy aktorów są prawie niesłyszalne.Na necie znalazłem że to chodzi o kodek ac3 znalazłem go zainstalowałem i dalej to samo.Wie ktoś ocb :?:


piotruś512, daj sobie spokój z formatem rmvb, to nie te czasy, teraz filmy ogląda się w Blu-ray`u,
a co do kodeka AC3 tu masz ustawienia

Autor:  piotruś512 [ 16 października 2010, o 19:30 ]
Tytuł: 

kornik napisał(a):
wywal wszsytkie kodeki jakie masz i zainstaluj tlyko cccp i real alternative, nie pomoze to delete stery od dzwieku i zainstaluj nowe


Kornik,dzięki pomogło :-)

Komin napisał(a):
daj sobie spokój z formatem rmvb


Dla mnie najlepszy format do filmów tak jak format mkv :-)

Autor:  BombeL1916 [ 2 grudnia 2010, o 23:39 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Jest temat o problemach z komputerem to nie będę zakładał nowego.

Pytanie do speców, otóż mam komputer w następującym zestawieniu:

Procesor Intel (chyba D) 2,8 MHz dwurdzeniowy z 2MB cash
1 GB RAM
Karta graficzna GeForce 7600 GT (chyba GT :P)
Reszta chyba nie ważna w sprawie mojego problemu.

Podłączona jest do niego sieć z Multimedia 6Mb/s. I tu mam pytanie. Wszyscy wiemy, że technika poszła do przodu i obecnie korzystamy na "jutubie" z filmików w jakości HD. Owe filmiki na łączu o prędkości 2Mb/s cięły mi się i nie szło ich oglądać, myślałem, że to problem szybkości łącza, teram mam 6Mb/s i dalej jest to samo. Czym to może być spowodowane?
Nie znam się na komputerach prawie wcale, jako na urządzeniu, korzystam z niego tylko po to żeby oglądać filmy, przeglądać internet słuchać muzyki i od czasu do czasu postrzelać w poczciwego cs 1.6, do tego moja siostra pogrywa w The Sims 3. Dysk mam co prawda mocno zawalony i zapewne przydałoby się postawić system na nowo (tego się wolę nie podejmować, bo kiedyś tak sformatowałem sobie dysk, że musiałem kompa do serwisu oddać), robię przy nim tylko defragmentację co jakieś pół roku. Nie wiem czy to też ma coś do rzeczy ale dysk jest podzelony na 3 partycje C-20GB (mam na niej system i kilka małych programów = wielki syf, nic nigdy tam nie ruszam bo nie mam pojęcia co tam można usunąć, a czego nie, miejsca na C brakuje na pewno), F-107GB (jest na nim generalnie wszystko (muzyka, zdjęcia, filmy, jakieś większe programy też sory syf ale z tym potrafię sobie poradzić) no i partycja G-102GB (kiedyś miałem ją przeznaczoną nagry ale teraz jest tam ich tylko parę). Chciałbym się dowiedzieć czy mogę coś zrobić sam aby te filmiki działały tak jak powinny, w ogóle, żeby ten komputer działał trochę sprawniej. Jestem na tyle rozumną istotą, że jak mi ktoś w miarę przystępnie napisze co zrobić to wykonam jego instrukcje.

Wiadomo, że jeżeli go oddam gdzieś do serwisu to zedrą ze mnie tyle ile tylko wlezie, bo się nie znam. Więc szukam pomocy Tu.

Autor:  electro_nick [ 2 grudnia 2010, o 23:48 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Doprecyzuj co to znaczy tną się filmy na youtube... Czy to problem z buforowaniem(czerwony pasek) czy film klatkuje, czy dzieje się to na pełnym ekranie czy w małym okienku, czy dzieje się to tylko na youtube czy a kazdym portalu z filmami?

Autor:  BombeL1916 [ 2 grudnia 2010, o 23:52 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Filmy klatkują, na każdym portalu z filmami, niezależnie czy jest to okienko czy pełen ekran.

Autor:  electro_nick [ 2 grudnia 2010, o 23:58 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Na początek zaktualizuj
http://get.adobe.com/shockwave/
http://get.adobe.com/pl/flashplayer/

Autor:  BombeL1916 [ 3 grudnia 2010, o 00:07 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Nie dawno aktualizowałem, ale zrobiłem to teraz ponownie, problem nie ustąpił. Dodam do tego, że gdy odpalę jakiś filmik w jakości HD to cała przeglądarka zamula, długo trwa przeskakiwanie między otwartymi kartami, strony mozolnie się przewijają, dzieję sie tak również wtedy gdy mam odpalony jakiś program do torrentów, tak jakby sieć była przeciążona.

Autor:  electro_nick [ 3 grudnia 2010, o 00:14 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Możemy dalej pogrzebać. Ściągnij regvac i uruchom opcje scan&clean.

Autor:  dzwonek [ 3 grudnia 2010, o 00:18 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Jak mówisz że komp jest strasznie zaśmiecony to i tak proponowałbym przeinstalować system, zainstalować mozille + odpowiednie dodatki do oglądania filmów (m.in shocwave i jave). Wtedy może problem ustąpić. Można próbować przeczyścić kompa za pomocą combofixa lub też za pomocą jakiegoś regcleanera ale nie wiadomo czy to pomoże ;)

Autor:  Komin [ 3 grudnia 2010, o 09:44 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Jeśli zdecydujesz się na postawienie systemu od nowa to mogę pomóc.

Autor:  beria [ 3 grudnia 2010, o 09:59 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Ja też + ustawie tak, że nigdy nie zepsujesz ;)

Autor:  NOWY(L) [ 3 grudnia 2010, o 10:23 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Michał w razie czego, to mam dobrego XP na płycie.No chyba że wolisz 7-kę.pzdr

Autor:  BombeL1916 [ 3 grudnia 2010, o 12:38 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Skorzystam chyba z pomocy Komina lub Berii. Ja żadnego windowsa nie mam na płycie, do tej pory korzystam z XP (nie licząc visty na lapku), a o 7-mce wiele dobrego słyszałem, tylko nie wiem czy nie mam zbyt słabego sprzętu pod ten system. Muszę tylko przekopiować na laptop to co mi niezbędne do życia i to czego nie chcę stracić i można formatować dysk i stawiać system. Prawie zapomniałbym o simsach siostry :P Mam nadzieje, że istnieje możliwość skopiowania tymczasowo jej domków i rodzin :D

Dzwonek korzystam z Mozilli bo inaczej sobie nie wyobrażam ;) Mam zainstalowaną javę i shocwave.Generalnie wiem, że przydałaby się czystka totalna na tym komputerze bo ma on już 4 lub 5 lat a poza defragmentowaniem dysku nie robiłem z nim nic.

Berię lub Komina prosiłbym o określenie jakiegoś terminu w którym mógłbym się do nich zgłosić.

Autor:  Komin [ 3 grudnia 2010, o 13:29 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

BombeL1916 przez weekend pozrzucaj co chcesz zabezpieczyć i w poniedziałek możesz podrzucić mi "skrzynkę".

Autor:  beria [ 3 grudnia 2010, o 14:16 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Any time ;)

Autor:  BombeL1916 [ 3 grudnia 2010, o 14:35 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Postaram się zgrać to jak najszybciej, a trochę tego jest, największy problem to te nieszczęsne simsy siostry, do których nie mam instalki. Coś wykombinuję i odezwę się na dniach.

Autor:  beria [ 3 grudnia 2010, o 14:38 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Wszystko mogę skopiować i odzyskać. N/P

A instalka simsó to najmniejszy problem ;)

Autor:  kulas [ 17 grudnia 2010, o 21:30 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

BombeL1916 napisał(a):
Jest temat o problemach z komputerem to nie będę zakładał nowego.

Pytanie do speców, otóż mam komputer w następującym zestawieniu:

Procesor Intel (chyba D) 2,8 MHz dwurdzeniowy z 2MB cash
1 GB RAM
Karta graficzna GeForce 7600 GT (chyba GT :P)
Reszta chyba nie ważna w sprawie mojego problemu.

Podłączona jest do niego sieć z Multimedia 6Mb/s. I tu mam pytanie. Wszyscy wiemy, że technika poszła do przodu i obecnie korzystamy na "jutubie" z filmików w jakości HD. Owe filmiki na łączu o prędkości 2Mb/s cięły mi się i nie szło ich oglądać, myślałem, że to problem szybkości łącza, teram mam 6Mb/s i dalej jest to samo. Czym to może być spowodowane?
Nie znam się na komputerach prawie wcale, jako na urządzeniu, korzystam z niego tylko po to żeby oglądać filmy, przeglądać internet słuchać muzyki i od czasu do czasu postrzelać w poczciwego cs 1.6, do tego moja siostra pogrywa w The Sims 3. Dysk mam co prawda mocno zawalony i zapewne przydałoby się postawić system na nowo (tego się wolę nie podejmować, bo kiedyś tak sformatowałem sobie dysk, że musiałem kompa do serwisu oddać), robię przy nim tylko defragmentację co jakieś pół roku. Nie wiem czy to też ma coś do rzeczy ale dysk jest podzelony na 3 partycje C-20GB (mam na niej system i kilka małych programów = wielki syf, nic nigdy tam nie ruszam bo nie mam pojęcia co tam można usunąć, a czego nie, miejsca na C brakuje na pewno), F-107GB (jest na nim generalnie wszystko (muzyka, zdjęcia, filmy, jakieś większe programy też sory syf ale z tym potrafię sobie poradzić) no i partycja G-102GB (kiedyś miałem ją przeznaczoną nagry ale teraz jest tam ich tylko parę). Chciałbym się dowiedzieć czy mogę coś zrobić sam aby te filmiki działały tak jak powinny, w ogóle, żeby ten komputer działał trochę sprawniej. Jestem na tyle rozumną istotą, że jak mi ktoś w miarę przystępnie napisze co zrobić to wykonam jego instrukcje.

Wiadomo, że jeżeli go oddam gdzieś do serwisu to zedrą ze mnie tyle ile tylko wlezie, bo się nie znam. Więc szukam pomocy Tu.

Utwórz nowe konto użytkownika i zobacz czy nadal będą problemy.

Autor:  NOWY(L) [ 26 lutego 2011, o 16:01 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Podłączę się pod temat.

Mam problem.
Coś mi hałasuje przy kompie.Przeważnie przy uruchamianiu kompa,ewentualnie później w czasie jego pracy.Sprawdziłem wszystkie trzy wiatraki.Wszystkie wyczyściłem.Włożyłem zupełnie inny zasilacz.Dalej hałasuje.Jakaś rada?
I jeszcze jedno.Wiatraki na radiatorze przy płycie głównej muszą być takie same?Mam drugi ale jego śmigła obracają się w odwrotnym kierunku niż te co mam zamontowany.

Autor:  beria [ 26 lutego 2011, o 16:07 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Jest to jeden z wiatraków albo na radiatorze albo na CPU. Przed włączeniem kompa zdejmij mu jedną stronę obudowy połóż na boku i włącz powinieneś móc usłyszeć który hałasuje. :)

Autor:  NOWY(L) [ 26 lutego 2011, o 16:44 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Na CPU.
Teraz muszę wykombinować odpowiedni wiatrak :?

Autor:  piotruś512 [ 1 marca 2011, o 10:45 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Mam zainstalowanego Linuxa Debiana razem z WinXP i planuje na stale przejść pod Linuxa i tu moje pytanie:Jak podzielić dysk 500GB pod linuxa tzn.ile partycji,jaki rozmiar i jaki system plików :?:

Autor:  beria [ 1 marca 2011, o 10:56 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

A do czego tego linuxa wykorzystujesz?

Autor:  piotruś512 [ 3 marca 2011, o 12:57 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

beria napisał(a):
A do czego tego linuxa wykorzystujesz?


Do wszystkiego :)

Może być taki podział :?:

partycja systemowa czyli "/" (w Windows /C)
partycja wymiany "swap"
partycja użytkownika "/home" (w Windows /D)
partycja użytkownika i tu jaką nazwę jej nadać,"/home2" "/user":?: (w Windows /E)

I jaki system plików wybrać ext2 ext3 czy inny :?:

Autor:  beria [ 3 marca 2011, o 13:12 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

piotruś512 napisał(a):
Może być taki podział :?:

partycja systemowa czyli "/" (w Windows /C)
partycja wymiany "swap"
partycja użytkownika "/home" (w Windows /D)
partycja użytkownika i tu jaką nazwę jej nadać,"/home2" "/user":?: (w Windows /E)

I jaki system plików wybrać ext2 ext3 czy inny :?:


ja zrobił bym tak, że

na root / - 8-15GB
/swap - w zależności od rozmiarów RAM 512MB- 1GB
/usr - 20GB
/home - reszta

w partycji home, każdy użytkownik ma swój "katalog" więc nie musisz zakładać osobnej partycji home2 dla drugiego użytkownika.

Autor:  piotruś512 [ 3 marca 2011, o 20:00 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

beria napisał(a):
piotruś512 napisał(a):
Może być taki podział :?:

partycja systemowa czyli "/" (w Windows /C)
partycja wymiany "swap"
partycja użytkownika "/home" (w Windows /D)
partycja użytkownika i tu jaką nazwę jej nadać,"/home2" "/user":?: (w Windows /E)

I jaki system plików wybrać ext2 ext3 czy inny :?:


ja zrobił bym tak, że

na root / - 8-15GB
/swap - w zależności od rozmiarów RAM 512MB- 1GB
/usr - 20GB
/home - reszta

w partycji home, każdy użytkownik ma swój "katalog" więc nie musisz zakładać osobnej partycji home2 dla drugiego użytkownika.


Dysk ma 500gb więc wychodzi:
/root 15GB
/swap 4GB
/usr 20GB
/home 460GB

Czy można /home podzielić na dwie równe partycje :?: ,nie widzi mi się partycja wielkości 460GB :(

Autor:  beria [ 3 marca 2011, o 20:29 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Ale czemu? :)

Jak masz 500 GB zrób tak:

/ - 20GB
/swap - 4GB
/usr - 36GB
/boot - 512 MB
/tmp - 5GB
/opt - 5GB
/var - 20GB

i potem resztę podziel na dwa i przez LVM dodaj jako jeden punkt montowania - /home
będziesz miał dwie fizyczne partycje przypadające na jeden punkt montowania :) (bo warto rozróżnić partycje od filesystemów w linuxie i punktów montowania ;) )
Jeśli nie będzie to pracowało jako serwer czegokolwiek poważnego to będzie ok :) Poza tym, co linuxowiec to inna szkoła ;) zależy więc też co robisz, ile dokumentów, filmów, czy muzyki przechowujesz, ile rzeczy instalujesz itp... ;)
system plików ext4

Autor:  Mirrr [ 5 marca 2011, o 15:15 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Partycja swap mysi być na końcu fizycznego dysku
, chyba że druid stanowi inaczej , zależy od dystrybucji .

Autor:  piotruś512 [ 8 marca 2011, o 16:32 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Beria a te ustawienia pasują do każdego Linuxa czy do Debiana :?:

Bo w sumie nie będę zostawiał Debiana,to spoko system ale to nie mój Linux,teraz będę testował Linuxy Mandrive i Fedorę i jak te mi się nie spodobają to później Ubuntu i Mepis.

W końcu znajdę swojego Linuxa :)

Autor:  beria [ 8 marca 2011, o 17:09 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

To nie jest zbytnio zależne od systemu tylko od tego do czego system wykorzystujesz... :)

Autor:  lord vader [ 9 marca 2011, o 16:09 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

pozwolę się trochę nie zgodzić z tym:
Cytuj:
/ - 20GB
/swap - 4GB
/usr - 36GB
/boot - 512 MB
/tmp - 5GB
/opt - 5GB
/var - 20GB


Dla mnie priorytetem jest optymalne wykorzystanie dysku a co za tym idzie nie marnowanie miejsca i tak:

/usr - w zależności od przeznaczenia systemu tu trzymane sa zazwyczaj binarki i biblioteki nie daje więcej jak 6-8GB
/var - to też zależy do zceo system bazy danych zazwyczaj tu składują dane (choć ja wole na to wydzielić odzilną partycje) w warunkach desktopowych podobnie jak przy /usr nie ma sensu dawać więcej niż 6-8GB
/boot - przecież tu jest tylko program rozruchowy, initrd dla kernela w moim przypadku nie potrzebuję więcej jak 15MB ale przy niektórych dystrybucjach kernel zmienia się co jakiś czas a stary pozostaje jednak myślę że 100MB w zupełności wystarczy.
/swap - wg uznania choć mając 4GB ram spokojnie można zrobić z minimalną partycją wymiany (choć jak wiadomo, zależy do czego się używa)
dla partycji głównej / też bym nie przesadzał i myślę że 5-10GB starczy ze sporą nawiązką, mi osobiście wystarcza 2GB

i całą resztę mamy na /home (muzyka, zdjęcia, filmy i co kto tam sobie trzyma) :)

a tak na marginesie to na dwóch maszynach z Debianem jako dyski mam karty CF 1GB jest tam system, niezbędny dla mnie soft i jeszcze zostaje miejsce.

Autor:  beria [ 9 marca 2011, o 18:58 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

No tak, ale piotruś512, nie chciał dużej partycji home :)

Autor:  lord vader [ 9 marca 2011, o 20:23 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Więc na reszcie można "trzymać/mieć" /dev/null :D

Autor:  piotruś512 [ 10 marca 2011, o 09:47 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

beria napisał(a):
To nie jest zbytnio zależne od systemu tylko od tego do czego system wykorzystujesz... :)


Używam do wszystkiego do czego się używa w domu chociaż potrafię jednocześnie grać w grę, przeglądać neta przez Mozille, przerabiać avi na rmvb (lub odwrotnie), ściągać dane przez Utorrenta, rozmawiać przez Skype i drukować pliki, także szukam pingwinka który da rade temu sprostać :P

I wierzcie że Win XP Pro ledwo dyszy przy takim nawale pracy... :P

beria napisał(a):
No tak, ale piotruś512, nie chciał dużej partycji home :)


Dużej nie ale podzielonej na dwie równe części :)

lord vader napisał(a):
pozwolę się trochę nie zgodzić z tym:
Cytuj:
/ - 20GB
/swap - 4GB
/usr - 36GB
/boot - 512 MB
/tmp - 5GB
/opt - 5GB
/var - 20GB


Dla mnie priorytetem jest optymalne wykorzystanie dysku a co za tym idzie nie marnowanie miejsca i tak:

/usr - w zależności od przeznaczenia systemu tu trzymane sa zazwyczaj binarki i biblioteki nie daje więcej jak 6-8GB
/var - to też zależy do zceo system bazy danych zazwyczaj tu składują dane (choć ja wole na to wydzielić odzilną partycje) w warunkach desktopowych podobnie jak przy /usr nie ma sensu dawać więcej niż 6-8GB
/boot - przecież tu jest tylko program rozruchowy, initrd dla kernela w moim przypadku nie potrzebuję więcej jak 15MB ale przy niektórych dystrybucjach kernel zmienia się co jakiś czas a stary pozostaje jednak myślę że 100MB w zupełności wystarczy.
/swap - wg uznania choć mając 4GB ram spokojnie można zrobić z minimalną partycją wymiany (choć jak wiadomo, zależy do czego się używa)
dla partycji głównej / też bym nie przesadzał i myślę że 5-10GB starczy ze sporą nawiązką, mi osobiście wystarcza 2GB

i całą resztę mamy na /home (muzyka, zdjęcia, filmy i co kto tam sobie trzyma) :)

a tak na marginesie to na dwóch maszynach z Debianem jako dyski mam karty CF 1GB jest tam system, niezbędny dla mnie soft i jeszcze zostaje miejsce.


Wielkość partycji nie ma znaczenia,mam dysk 500 GB i planuje zakup drugiego dysku 1 TB,problem w tym aby to podzielić na partycje :(

Autor:  lord vader [ 10 marca 2011, o 11:12 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

przy dodawaniu kolejnych dysków proponował bym zainteresować się wspomnianym już LVM

Autor:  NOWY(L) [ 11 września 2011, o 19:36 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Mam problem.
Coś mi wyżarło ponad połowę miejsca na dysku C/Mam tam zainstalowany system itp.
Problem leży chyba w C\Documents and Settings ponieważ pokazuje mi rozmiar wiecej niż 7 GB.Ale faktycznie nie ma tam żadnego folderu ani pliku o takim rozmiarze.
Co robić?
Zaznaczam że żadne zabawy z biosem ani formatami nie wchodzi w grę.Bo nie ogarniam takich spraw.

Autor:  beria [ 11 września 2011, o 19:52 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Foldery ukryte? Np. google picasa? google chrome? te dziadostwa potrafią zeżreć wiele miejsca.

Autor:  Komin [ 11 września 2011, o 21:29 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

NOWY(L), wyczyść kosz, historię przeglądarki, pliki tymczasowe, folder c:\windows\temp itp....
Jak chcesz to mogę zerknąć tu i ówdzie :)

Autor:  KrzychG [ 11 września 2011, o 21:56 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Ściągnij i użyj CCleaner. Używam go od paru lat i jestem zadowolony. Powinien załatwić Twój problem.

Autor:  NOWY(L) [ 12 września 2011, o 08:02 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Używam CCleaner oraz do konserwacji systemu program TuneUp Utilities.Nod32 chroni mnie przed wirusami.

Autor:  NOWY(L) [ 13 września 2011, o 21:35 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Problem rozwiązany :)

Autor:  Komin [ 13 września 2011, o 22:13 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

NOWY(L) napisał(a):
Problem rozwiązany :)

Co pomogło ?

Autor:  Darek [ 13 września 2011, o 22:26 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Komin napisał(a):
Co pomogło ?


Zakup nowego komputera :D

Autor:  NOWY(L) [ 13 września 2011, o 22:40 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Najpierw programem TuneUp (który wcześniej sygnalizował mało miejsca na dysku) wyczyściłem cały dysk C ze śmieci.Dodatkowo przeprowadziłem niestandardowe skanowanie tegoż dysku.To przywróciło mi ponad 2,5 GB.
Później udało mi się odszukać ukryte foldery na tym dysku i okazało się ,że Nod32 przechowywał tam pliki poddane kwarantannie.Po usunięciu tych plików uzyskałem kolejne 7.5 GB wolnej przestrzeni na dysku. :)

Autor:  beria [ 14 września 2011, o 11:24 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

7,5GB kwarantanny? :D GODMODE ON!

Autor:  kornik [ 14 września 2011, o 18:31 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

teraz gry maja po 4gb wiec wystarczy ze 2 takie i już tyle się uzbierało:D

Autor:  drosik [ 14 września 2011, o 21:07 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

kornik napisał(a):
teraz gry maja po 4gb wiec wystarczy ze 2 takie i już tyle się uzbierało:D

Od kiedy to gry się przechowuje w kwarantannie :?: :roll:

Autor:  MACIEKZB [ 14 września 2011, o 21:18 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

drosik napisał(a):
kornik napisał(a):
teraz gry maja po 4gb wiec wystarczy ze 2 takie i już tyle się uzbierało:D

Od kiedy to gry się przechowuje w kwarantannie :?: :roll:
Od momentu gdy antywirus wychwyci cracka :D

Autor:  NOWY(L) [ 14 września 2011, o 21:46 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Cytuj:
Od momentu gdy antywirus wychwyci cracka

O właśnie.Ściągałem cholerne Simsy i mi takiego syfu narobiło.Popełniłem błąd,ponieważ zawsze podejrzane pliki usuwałem Nodem,nie wiem czemu tym razem poszły w kwarantannę.

Autor:  kornik [ 15 września 2011, o 05:37 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

cracka to nie ale trojana w cracku to tak:D

Autor:  NOWY(L) [ 17 listopada 2011, o 19:16 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Podepnę się znowu pod temat. :(
Pod matrycę LCD monitora dostała mi się wilgoć.
Jest szansa ,że po jakimś czasie "puści"??

Autor:  Darek [ 20 listopada 2011, o 21:06 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Ja się też podepnę.
Dla czego umieszczając adres skopiowany z jutuby w nawiasach proponowanych przez edytor forumowy nie pojawia się działający odsyłacz.
Lepiej, nic się nie pojawia.?

Autor:  drosik [ 20 listopada 2011, o 21:14 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Nie masz wklejać całego adresu, tylko ten kod co jest za znakiem równości, a przed znakiem &

dla przykładu:
MNnFFdIbBNc wklej to w znaczniki i zobacz podgląd odpowiedzi :)

Autor:  Darek [ 20 listopada 2011, o 21:16 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

O ja stara pierdoła! :oops:

Dziękuję, sprawdzę jak mi się coś rzuci na uszy.

Autor:  BombeL1916 [ 25 lutego 2012, o 14:50 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Mam nie tyle co problem z komputerem a z połączeniem z siecią przez router. Gdy internet podłączam bezpośrednio przez modem to wszystko śmiga, a gdy chce podłączyć internet przez router, windows wyrzuca mi informacje, że mam ograniczony dostęp lub brak łączności z siecią. Udzieli mi ktoś rady co mogę zrobić?

Autor:  drosik [ 25 lutego 2012, o 15:11 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Sprawdź przed modem jakie masz DNS'y, a potem wpisze je z ręki.

Jeżeli nie wiesz jak wpisać zerknij na google :)

Autor:  BombeL1916 [ 25 lutego 2012, o 16:06 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Niestety nie pomogło.

Autor:  beria [ 25 lutego 2012, o 18:03 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Simple.

Jeśli to modem kablowy - to tak:

Wyłącz modem z prądu na jakieś 5 minut. Na routerze na złączu WAN ustaw otrzymywanie automatycznego adresu IP (Obtain IP address automatically/DHCP). Ustaw sieć lokalną jako DHCP

Podłącz kabelek z modemu to wyjścia WAN na routerze. Włącz modem, włącz router. Podłącz komp do routera do jakiegoś wyjścia LAN. Powinno śmigać.

Jutro się do Ciebie wybieram, jak będziesz miał problemy to pomogę :)

EDIT: Drobne rozwinięcie tematu:
Całość jest spowodowana ustawieniami "serwera" DHCP na modemie - potrafi obsłużyć jeden MAC adres. A odłączenie modemu od prądu w miarę agresywnie resetuje DHCP na modemie. Można też stosować klonowanie adresu MAC ;)

Autor:  BombeL1916 [ 26 lutego 2012, o 10:34 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Dzięki wielkie, pomogło, śmiga jak szalone :D

Autor:  NOWY(L) [ 9 maja 2012, o 14:08 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Mam pewien problem.
Odkąd zainstalowałem sobie nowego Noda praktycznie codziennie pojawia mi sie taki komunikat:
Obrazek

Mam się tym przejmować,czy po prostu Eset jest taki "czuły"??

Autor:  Komin [ 9 maja 2012, o 14:17 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

To jes info z Firewalla, jeśli masz aktywne połączenia w utorrencie to będziesz miał taki komunikat. Możesz wyłączyć to w ustawieniach, żeby cię nie informował.

Autor:  NOWY(L) [ 9 maja 2012, o 14:20 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Utorrenta używam tylko kiedy ściągam.Przez resztę/ czasu jest wyłączony.
Czyli generalnie nie przejmować się..?

Autor:  Komin [ 9 maja 2012, o 14:22 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Adres jest zawsze ten sam ?

Autor:  NOWY(L) [ 9 maja 2012, o 14:34 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

2012-05-09 15:02:31 Detected DNS cache poisoning attack 193.192.113.218:53 89.229.217.126:27784 UDP
2012-05-08 18:29:51 Detected DNS cache poisoning attack 208.80.127.4:53 89.229.217.126:42212 UDP
2012-05-08 18:00:25 Detected DNS cache poisoning attack 208.80.127.4:53 89.229.217.126:757 UDP
2012-05-03 17:52:25 Detected DNS cache poisoning attack 208.80.127.4:53 89.229.217.126:41906 UDP

W 3 przypadkach tak.

Autor:  kornik [ 9 maja 2012, o 19:59 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

też mi to wyskakuje a torrentów nie używam... po prostu się nie przejmować

Autor:  canario [ 9 maja 2012, o 20:04 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Na wszelki wypadek przeskanujcie komputery MalwareBytes >> http://www.malwarebytes.org/

Autor:  drosik [ 9 maja 2012, o 20:40 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Ja się pożegnałem z nodem i używam darmowego AVG i nie mam powodów do narzekań.

Autor:  NOWY(L) [ 9 maja 2012, o 20:56 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Skorzystałem z Twojej rady.
Musze się przyznać ,że pierwszy raz korzystałem z tego rodzaju programu.

Załącznik:
bez tytułu.JPG
bez tytułu.JPG [ 119.65 KiB | Przeglądane 14132 razy ]



Wynik niestety chyba nie był najlepszy. :sad:


Edyta:Grzesiu a jakiś konkretny powód rozstania z Nodem?
Generalnie trochę czytałem w sieci,i są same pozytywne opinie o Nod32.Natomiast jest sporo krytycznych uwag do AVG.To jak to jest panowie specjaliści??

Autor:  Komin [ 9 maja 2012, o 21:18 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Ja Noda używam od kilku lat i nie narzekam :)

Autor:  MACIEKZB [ 9 maja 2012, o 21:27 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Kiedyś używałem Kasperskiego, nie mogę o nim złego słowa powiedzieć. Od niecałych dwóch lat korzystam z Nortona, jak dla mnie jest rewelacyjny. Zdecydowanie lepszy od Kasperskiego. Prawie nie widać jego pracy, nie spowalnia systemu, komputera. Ogólnie wszelkie problemy(np. jak opisane wyżej) skończyły się gdy nie zaoszczędziłem niecałą stówkę i przestałem korzystać z darmowych antywirusów, opłacało się.

Autor:  NOWY(L) [ 9 maja 2012, o 21:34 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Cytuj:
Ogólnie wszelkie problemy(np. jak opisane wyżej) skończyły się gdy nie zaoszczędziłem niecałą stówkę i przestałem korzystać z darmowych

Burżuj :D :D
Wiesz to nie chodzi chyba o to ,czy on jest darmowy,spiracony itp.
Zainstalowałem sobie w sumie chyba najnowszą wersję ,która mi takie komunikaty pokazuje.
Noda używam już bardzo długo i do tej pory mnie nie zawiódł.

Autor:  MACIEKZB [ 9 maja 2012, o 21:38 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Nie mówię o spiraconych bo te, teoretycznie powinny chodzić idealnie tylko o darmówkach, że często nie wydalają. Głównie chodzi mi o to, że czasami warto coś zmienić, coś do czego przyzwyczailiśmy, spróbować czegoś innego.

Autor:  NOWY(L) [ 9 maja 2012, o 21:43 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Cytuj:
czasami warto coś zmienić,

Miałem chwilowy romans z AVG.
Strasznie mi się komputer mulił i doszło do gwałtownego zerwania związku :P

Autor:  Komin [ 9 maja 2012, o 22:00 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

canario napisał(a):
Na wszelki wypadek przeskanujcie komputery MalwareBytes >> http://www.malwarebytes.org/

U mnie czysto :)

Autor:  beria [ 9 maja 2012, o 22:02 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

NOWY(L) napisał(a):
Skorzystałem z Twojej rady.
Musze się przyznać ,że pierwszy raz korzystałem z tego rodzaju programu.

Załącznik:
bez tytułu.JPG



Wynik niestety chyba nie był najlepszy. :sad:


Edyta:Grzesiu a jakiś konkretny powód rozstania z Nodem?
Generalnie trochę czytałem w sieci,i są same pozytywne opinie o Nod32.Natomiast jest sporo krytycznych uwag do AVG.To jak to jest panowie specjaliści??


A ja patrząc na tego screena powiem Ci jedno - wydaj te 300zł na LEGALNY system operacyjny ;) albo zacznij używać linuxa - jak nie grasz w gry to Ci wystarczy.
AVG jest cud miód (w kategorii darmowych rozwiązań) - w płatnych zmiata McAfee. Poparte badaniami i doświadczeniami. ;) Przy piwku mogę wyjaśnić.

A do pierwszego komunikatu z ESET'a:
Spoof DNS, piracki soft daje o sobie znać ;)

Na koniec dobra rada:
Komputera należy używać mądrze, czytać komunikaty i nie klikać bezmyślnie we wszystko w co się da. A każdy plik ściągnięty z internetu sprawdzać na: https://www.virustotal.com/

Autor:  NOWY(L) [ 9 maja 2012, o 22:10 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Cytuj:
wydaj te 300zł na LEGALNY system operacyjny

Kolejny burżuj. :D
Na razie mam inne wydatki :wink:
Cytuj:
Komputera należy używać mądrze, czytać komunikaty i nie klikać bezmyślnie we wszystko w co się da

Staram się Piotrze,naprawdę :)
Cytuj:
A każdy plik ściągnięty z internetu sprawdzać na: https://www.virustotal.com/

I taka rada jest warta wypicia browara. :D
Będę korzystał :!:

Autor:  beria [ 9 maja 2012, o 22:19 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

NOWY(L) napisał(a):
Cytuj:
wydaj te 300zł na LEGALNY system operacyjny

Kolejny burżuj. :D
Na razie mam inne wydatki :wink:
Cytuj:
Komputera należy używać mądrze, czytać komunikaty i nie klikać bezmyślnie we wszystko w co się da

Staram się Piotrze,naprawdę :)
Cytuj:
A każdy plik ściągnięty z internetu sprawdzać na: https://www.virustotal.com/

I taka rada jest warta wypicia browara. :D
Będę korzystał :!:


A skąd masz pewność, że autor WPAKill nie dodał czegoś od siebie? JA bym dodał :D

Autor:  NOWY(L) [ 9 maja 2012, o 22:24 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Nie mam. :?

Autor:  Kropka [ 10 maja 2012, o 00:19 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Osobiście polecam program TuneUp Utilities jest to pakiet , w skład którego wchodzi szereg narzędzi pozwalających na zarządzanie i optymalizację pracy systemów Windows .
Wśród nich znaleźć można aplikacje odpowiedzialne za zarządzanie pamięcią komputera , bezpieczne kasowanie i odzyskiwanie danych , czyszczenie rejestru i kasowanie niepotrzebnych plików systemowych , odinstalowywanie aplikacji , zmianę boot screena .

A jeśli chodzi o AVG osobiście z niego korzystam i jestem bardzo zadowolona :D

Autor:  drosik [ 10 maja 2012, o 06:21 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Cytuj:
TuneUp Utilities

Taaa, a potem jedne z drugim dzwoni i mówi: drosik coś mi w komputerze nie działa, a wcześniej było ok.

Jeżeli, już ktoś chce cokolwiek wyłączać, to niech lepiej zrobi to sam za pomocą komend lub wbudowanych narzędzi systemowych, kasowanie wpisów z rejestru również lepiej robić ręcznie, a najlepiej nie robić ;)

Autor:  beria [ 10 maja 2012, o 06:30 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

drosik napisał(a):
Jeżeli, już ktoś chce cokolwiek wyłączać, to niech lepiej zrobi to sam za pomocą komend lub wbudowanych narzędzi systemowych, kasowanie wpisów z rejestru również lepiej robić ręcznie, a najlepiej nie robić ;)


Eee tam, robić robić, w końcu po coś ten regedit siedzi w systemie ;)

Autor:  Bonne [ 10 maja 2012, o 09:33 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

A ja ostatnio czytałam, że crack do NOD'a jest zawirusowany, więc naprawdę warto rozejrzeć się za legalnym programem.

Autor:  Komin [ 10 maja 2012, o 09:42 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

odnoście noda
Kod:
Doszło do wycieku haseł z kont użytkowników zebranych keyloggerem.
PROSIMY o pełne przeskanowanie swoich komputerów porządnym oprogramowaniem antywirusowym/antyszpiegowskim!

Wstawki, które zawierały wirusa:
ESET NOD32 Antyvirus 5.0.95.0 Final (32-64) PL + TNod 1.4.1.0 Final
ESET Smart Security 5.0.95.0 Final (32-64) PL + TNod 1.4.1.0 Final
KMS Activator For Microsoft Office 2010 AppLications X86 X64 Multilingual-FIXISO - ta jest podejrzana

Autor:  beria [ 10 maja 2012, o 10:33 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

NOWY(L) napisał(a):
Nie mam. :?


A teraz pomyśl. Do aktywacji pirackiego softu używasz narzędzi przygotowanych przez crackerów/hackerów jak zwał tak zwał. Czy myślisz, że oni pracują za darmo? Przecież ktoś musi zapłacić za ich czas i ich wiedzę (na świecie nie ma nic za darmo). Jeśli nie Ty to zapłacił ktoś inny, np jakiś bogatszy oszust, który chciałby aby do każdego cracka dodawać keyloggery, backdory i inne cuda wianki, które z Twojego komputera robią:
- host-zombie (używany w POWAŻNYCH atakach DDoS)
- proxy do ataków na jakieś inne cele
- zbieracz Twoich danych - np haseł, danych kart kredytowych itp... :)

Więc jak myślisz, czy cena poniżej 500 zł za system operacyjny (np Win7) (nad którym ktoś jednak pracował) + Office do domu za mniej niż 250zł - to dużo? Za coś z czego tak naprawdę korzystasz codziennie? I wielu sprawach ułatwia Ci życie, zapewnia rozrywkę, edukację itp...

W zainfekowanym komputerze można zrobić dosłownie wszystko.
Dla zainteresowanych przy najbliższym piwie mogę przytargać laptopa i pokazać jak to (wirtualne maszyny z których jedna jest atakująca a druga atakowana) działa ;) (polubicie polecenie getsystem) wszystko to dostępne jak na tacy nawet dla człowieka, który nie jest jakimś mega hakierem :D

Dlatego też naprawdę warto

Autor:  MACIEKZB [ 10 maja 2012, o 12:18 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

keyloggery, backdory, getsystem, DDoS... żebym to ja, zwykły śmiertnelnik, jeszcze zrozumiał :oops: :D

Autor:  beria [ 10 maja 2012, o 12:40 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

MACIEKZB napisał(a):
keyloggery, backdory, getsystem, DDoS... żebym to ja, zwykły śmiertnelnik, jeszcze zrozumiał :oops: :D


Mogę wyjaśnić :D

Autor:  MACIEKZB [ 10 maja 2012, o 12:48 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

beria napisał(a):
MACIEKZB napisał(a):
keyloggery, backdory, getsystem, DDoS... żebym to ja, zwykły śmiertnelnik, jeszcze zrozumiał :oops: :D


Mogę wyjaśnić :D
Tiaaa... mój procesor jest z 1966 roku, myślisz, że to ogarnie? :D

Autor:  beria [ 10 maja 2012, o 12:49 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Wierz mi znam starszych wymiataczy :D :D

Autor:  reflexes [ 10 maja 2012, o 12:58 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Cytuj:
Mogę wyjaśnić :D


Super :)
Pierwsze pytanie. Trochę w innym temacie ale widzę, że oblatany jesteś i chętny do dzielenia się wiedzą to skorzystam. :oops:

Zgodnie z sugestiami pojawiającymi się tu i ówdzie przeszedłem na Niebiańską Nimfę w wersji 10 coś tam. Zainstalowałem wszelkie aktualizacje i mam problem z internetem. Na początku zrywało mi połączenie WiFi. Poskutkowała instalacja dedykowanych sterowników do karty. Teraz niestety nie ładują mi się strony w FF. Internet jest, bo wszystko inne działa. Na kompie z Win XP i telefonie wszystko śmiga aż miło co wskazuje, że wina leży po stronie tego konkretnego kompa. Ustawiania Ubuntu i FF standardowe. Nic nie grzebałem, bo się nie znam i w związku z tym proszę o wskazówki w języku zrozumiałym dla człowieka, który pierwszy raz widzi linuxa. Z góry dziękuję!

Autor:  MACIEKZB [ 10 maja 2012, o 13:11 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

beria napisał(a):
Wierz mi znam starszych wymiataczy :D :D
Wierzę Ci bo też takich znam :D

Autor:  Komin [ 10 maja 2012, o 13:24 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Tu masz wersję 11.04 DVD/USB 32-bit (i386),
a tu wersja 11.04 DVD/USB 64-bit (amd 64)

Autor:  reflexes [ 10 maja 2012, o 13:27 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Cytuj:
Tu masz wersję 11.04 DVD/USB 32-bit (i386),
a tu wersja 11.04 DVD/USB 64-bit (amd 64)


Znaczy się twierdzisz, że zainstalowanie nowszej wersji (mam chyba poprzednią) rozwiąże problem?

Autor:  Komin [ 10 maja 2012, o 13:32 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

reflexes napisał(a):
... Znaczy się twierdzisz, że zainstalowanie nowszej wersji (mam chyba poprzednią) rozwiąże problem?

Nie twierdzę, podaję tylko link do nowszej wersji.

Autor:  beria [ 10 maja 2012, o 13:33 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

1. Otwórz terminal i wykonaj takie polecenia:

Kod:
ip a

iwconfig

ifconfig

ping http://www.wp.pl

tracepath http://www.wp.pl

whois 212.77.100.101


I wklej wynik każdego z poleceń. Bo póki co mówisz: "mam niebieski samochód - nie działa, mam też czerwony i zielony i one działają"

Autor:  reflexes [ 10 maja 2012, o 13:43 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Cytuj:
I wklej wynik każdego z poleceń. Bo póki co mówisz: "mam niebieski samochód - nie działa, mam też czerwony i zielony i one działają"

Dokładnie tak jak piszesz :D . Po tylu latach używania tylko Windowsów przestawienie się na inny system to jakiś dramat.
Jak tylko wykonam wskazane polecenia podzielę się wynikami.

Autor:  reflexes [ 10 maja 2012, o 18:33 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

ip a
1: lo: <LOOPBACK,UP,LOWER_UP> mtu 16436 qdisc noqueue state UNKNOWN
link/loopback 00:00:00:00:00:00 brd 00:00:00:00:00:00
inet 127.0.0.1/8 scope host lo
inet6 ::1/128 scope host
valid_lft forever preferred_lft forever
2: eth0: <NO-CARRIER,BROADCAST,MULTICAST,UP> mtu 1500 qdisc pfifo_fast state DOWN qlen 1000
link/ether 00:c0:9f:88:a5:38 brd ff:ff:ff:ff:ff:ff
3: wlan0: <BROADCAST,MULTICAST,UP,LOWER_UP> mtu 1500 qdisc pfifo_fast state UP qlen 1000
link/ether 00:11:95:87:a3:fc brd ff:ff:ff:ff:ff:ff
inet 192.168.123.212/24 brd 192.168.123.255 scope global wlan0
inet6 fe80::211:95ff:fe87:a3fc/64 scope link
valid_lft forever preferred_lft forever

iwconfig
lo no wireless extensions.

eth0 no wireless extensions.

wlan0 IEEE 802.11b ESSID:"nazwa sieci"
Mode:Managed Frequency:2.457 GHz Access Point: 00:01:E3:01:B5:B4
Bit Rate=11 Mb/s Tx-Power:20 dBm Sensitivity=0/3
RTS thr:off Fragment thr:off
Power Management:off
Link Quality:39/100 Signal level:-71 dBm Noise level:-96 dBm
Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
Tx excessive retries:-626453760 Invalid misc:-1202310353 Missed beacon:0

ifconfig
eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:c0:9f:88:a5:38
UP BROADCAST MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:0 (0.0 B)
Interrupt:6

ping http://www.wp.pl
ping: unknown host http://www.wp.pl

tracepath http://www.wp.pl
gethostbyname2: Unknown host

whois 212.77.100.101
% This is the RIPE Database query service.
% The objects are in RPSL format.
%
% The RIPE Database is subject to Terms and Conditions.
% See http://www.ripe.net/db/support/db-terms-conditions.pdf

% Note: this output has been filtered.
% To receive output for a database update, use the "-B" flag.

% Information related to '212.77.96.0 - 212.77.105.255'

inetnum: 212.77.96.0 - 212.77.105.255
netname: WPPL
descr: Wirtualna Polska SA
descr: portal site http://www.wp.pl/
country: PL
admin-c: WPPL2-RIPE
tech-c: WPPL1-RIPE
status: ASSIGNED PA
remarks: Please send any ABUSE report to abuse@wp-sa.pl
mnt-by: AS12827-MNT
source: RIPE # Filtered

role: WP.PL NETWORK TEAM
address: Wirtualna Polska S.A.
Traugutta 115C
80-226 Gdansk
POLAND
abuse-mailbox: abuse@wp-sa.pl
admin-c: TB1661-RIPE
tech-c: TB1661-RIPE
tech-c: TAW11-RIPE
tech-c: TS4923-RIPE
nic-hdl: WPPL1-RIPE
mnt-by: AS12827-MNT
source: RIPE # Filtered

role: WP.PL ADMIN-CONTACT
address: Wirtualna Polska S.A.
Traugutta 115C
80-226 Gdansk
POLAND
abuse-mailbox: abuse@wp-sa.pl
admin-c: TB1661-RIPE
tech-c: TB1661-RIPE
nic-hdl: WPPL2-RIPE
mnt-by: AS12827-MNT
source: RIPE # Filtered

% Information related to '212.77.100.0/24AS12827'

route: 212.77.100.0/24
descr: WPPL_100
origin: AS12827
mnt-by: AS12827-MNT
source: RIPE # Filtered

% This query was served by the RIPE Database Query Service version 1.8.13 (WHOIS2)

Autor:  beria [ 10 maja 2012, o 18:39 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

to do kompletu jeszcze daj:

Kod:
ping 212.77.100.101
cat /etc/resolv.conf

Autor:  reflexes [ 10 maja 2012, o 18:56 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

ping 212.77.100.101
PING 212.77.100.101 (212.77.100.101) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 212.77.100.101: icmp_req=1 ttl=248 time=19.4 ms
64 bytes from 212.77.100.101: icmp_req=2 ttl=248 time=23.2 ms
64 bytes from 212.77.100.101: icmp_req=3 ttl=248 time=22.6 ms
64 bytes from 212.77.100.101: icmp_req=4 ttl=248 time=20.7 ms
64 bytes from 212.77.100.101: icmp_req=5 ttl=248 time=19.6 ms
64 bytes from 212.77.100.101: icmp_req=7 ttl=248 time=18.8 ms
64 bytes from 212.77.100.101: icmp_req=8 ttl=248 time=21.8 ms
64 bytes from 212.77.100.101: icmp_req=9 ttl=248 time=19.6 ms
64 bytes from 212.77.100.101: icmp_req=10 ttl=248 time=19.9 ms
64 bytes from 212.77.100.101: icmp_req=11 ttl=248 time=21.6 ms
64 bytes from 212.77.100.101: icmp_req=13 ttl=248 time=21.7 ms
64 bytes from 212.77.100.101: icmp_req=14 ttl=248 time=21.8 ms
64 bytes from 212.77.100.101: icmp_req=15 ttl=248 time=31.3 ms
64 bytes from 212.77.100.101: icmp_req=16 ttl=248 time=19.5 ms
64 bytes from 212.77.100.101: icmp_req=17 ttl=248 time=23.7 ms
64 bytes from 212.77.100.101: icmp_req=19 ttl=248 time=20.3 ms
64 bytes from 212.77.100.101: icmp_req=20 ttl=248 time=22.9 ms

cat /etc/resolv.conf
# Generated by NetworkManager
nameserver 192.168.123.1

Autor:  canario [ 10 maja 2012, o 18:56 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Czy ja dobrze widzę, że DNS jest źle skonfigurowany?

Autor:  electro_nick [ 10 maja 2012, o 19:00 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Problem z DNS?

Autor:  beria [ 10 maja 2012, o 19:17 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

canario napisał(a):
Czy ja dobrze widzę, że DNS jest źle skonfigurowany?

electro_nick napisał(a):
Problem z DNS?


Piwo dla panów, ale spokojnie nie do końca. Przecież dokładnie ten sam DNS jest w jego czerwonym i zielonym samochodzie ;)

@reflexes - chcesz rozwiązanie dla przedszkola informatycznego? Czy na miarę linuxiarza-wyjadacza? :D

Autor:  piterek [ 10 maja 2012, o 19:24 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

@reflexes - chcesz rozwiązanie dla przedszkola informatycznego? Czy na miarę linuxiarza-wyjadacza? :D[/quote]

Piter/Beria ja się jednak z Tobą umówię na te pivo co się umawiamy od 6 miesięcy, pozwól tylko abym zabrał ze sobą swojego starego lapka.

Autor:  canario [ 10 maja 2012, o 19:24 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Dawaj taśmę amatorską. Może ja też czegoś się nauczę...

Autor:  reflexes [ 10 maja 2012, o 19:38 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Cytuj:
chcesz rozwiązanie dla przedszkola informatycznego? Czy na miarę linuxiarza-wyjadacza? :D


Jak wspomniałem linux jest mi obcy jak fizyka kwantowa, tzn. wiem, że jest. Poproszę o receptę najbardziej łopatologiczną z możliwych.

Autor:  beria [ 10 maja 2012, o 19:48 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

A zrób pod windowsem:

Kod:
ipconfig /all
tracert -d www.wp.pl


i wklej wynik. ;)

Autor:  Bonne [ 11 maja 2012, o 08:07 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

a propo aktualnego ubuntu to mamy już wersję 12.04 ITS

Coś dla początkującego: http://www.ubuntu-pomoc.org/przewodnik- ... -pangolin/

Kolejna strona z pomocą: jakilinux.org również jest kilka przydatnych artykułów.

Filmik National Geographic o hakerach: http://www.youtube.com/watch?v=jIiwQx20TF0

Niestety im mniejsza wiedza użytkownika komputera, tym łatwiejszym jest on celem. Jeżeli nawet włamywacza nie interesuje Twoja karta kredytowa, to na pewno wykorzysta Cię do większego ataku.

Cytuj:
5 mln komputerów w Polsce może być tzw. komputerami zombie, a 4,6 mln rozsyła spam - poinformowali w czwartek w Warszawie eksperci z CERT Polska. W 2011 r. zarejestrowali oni ponad 21 mln incydentów, które zagrażały bezpieczeństwu w sieci.


Cytuj:
Polska stanęła na podium, zajmując trzecie miejsce w regionie EMEA pod względem ilości komputerów-zombie.

http://di.com.pl/news/45159,0,Polska_za ... terow.html

Tak więc korzystając z komputera trzeba być na bieżąco w sprawach bezpieczeństwa...

Autor:  beria [ 12 maja 2012, o 16:18 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Umknął mi ten wątek ze względu na brak zainteresowania reflexes'a
Mimo iż nic nie napisał postaram się podać rozwiązanie wraz z krótkim rozwinięciem tematu. ;)
Więc jak już pisałem jeden problem to problem z DNSami, wg mnie problem tutaj stanowi wartość MTU dla bezprzewodowego interfejsu (RFC 4459 & RFC 1191) ;) gdyż bardzo często linuxowe MTU: 1500 jest źle obsługiwane przez routery klasy domowej (a bywa, że sprzęt z wyższej półki ma z tym problem).

Ale do rozwiązania:

- Modyfikacja MTU:
Kod:
ifconfig wlan0 mtu 1492

zmodyfikować należałoby też skrypt startowe interfejsów sieciowych (nie znam się na Ubuntu [bo nie od dziś wiadomo, że Ubuntu to staroafrykańskie słowo oznaczające "nie potrafię zainstalować Debiana"]), powinny być gdzieś tu: /etc/sysconfig/network-scripts/ a plik winien się nazywać: ifcfg-wlan0 jego zawartość to coś takiego (mniej więcej)
Kod:
DEVICE=wlan0
MTU=1492
BOOTPROTO=dhcp
NETMASK=255.255.255.0
ONBOOT=yes
METRIC=10
ale głowy za to nie dam ;)

Co do DNS to powinno wystarczyć:
Kod:
echo "nameserver 8.8.8.8" >> /etc/resolv.conf
echo "nameserver 8.8.4.4" >> /etc/resolv.conf


Daj znać co pomogło ;)

Autor:  reflexes [ 13 maja 2012, o 08:46 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Cytuj:
Umknął mi ten wątek ze względu na brak zainteresowania reflexes'a

Zainteresowany to ja jestem ale dopiero teraz znalazłem chwilę żeby siąść do kompa z win. Poniżej wyniki poleceń, które podałeś. Wieczorem postaram się zrobić to co zaleciłeś i dam znać o efektach.

Konfiguracja IP systemu Windows

Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : siemens
Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . :
Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Nieznany
Routing IP włączony . . . . . . . : Nie
Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie

Karta Ethernet Połączenie sieci bezprzewodowej:

Sufiks DNS konkretnego połączenia :
Opis . . . . . . . . . . . . . . : TP-LINK Wireless USB Adapter
Adres fizyczny. . . . . . . . . . : D8-5D-4C-97-04-C1
DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.123.229
Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.123.1
Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.123.1
Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.123.1
Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 2 kwietnia 2012 19:00:58
Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 19 stycznia 2038 05:14:07


Trasa śledzenia do www.wp.pl [212.77.100.101]
przewyższa maksymalną liczbę przeskoków 30

1 3 ms 3 ms 3 ms 192.168.123.1
2 15 ms 10 ms 6 ms 192.168.2.1
3 17 ms 15 ms 12 ms 91.233.138.1
4 14 ms 14 ms 13 ms 91.212.9.1
5 21 ms 23 ms 18 ms 195.149.232.14
6 18 ms 18 ms 18 ms 212.77.96.69
7 18 ms 18 ms 23 ms 212.77.100.101

Śledzenie zakończone.

Autor:  reflexes [ 14 maja 2012, o 14:43 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

A więc tak. Zmian ręczna w ustawieniach sieci wartości MTU na 1492 dała całkiem dobre efekty. Strony się ładnie ładują, bardzo rzadko się zdarza jakaś przycinka. Nie wiem czy to wina kompa czy internetu z którego korzystam.
Wyszukiwarka plików nie znalazła tego pliczku ifcfg-wlan0 więc nic w nim nie grzebałem. resolv.conf tego pliczku też nie zmieniłem ponieważ krzyczy coś o niedozwolonych operacjach itp.
Wniosek do głowy przychodzi mi tylko jeden. Zaczynam zbierać na WinXp a do tego czasu będę się męczył z tym całym linuxem. Za stary jestem żeby się od nowa uczyć obsługi komputera. Dzięki wielkie za pomoc i poradę.

Autor:  beria [ 14 maja 2012, o 14:47 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

reflexes napisał(a):
A więc tak. Zmian ręczna w ustawieniach sieci wartości MTU na 1492 dała całkiem dobre efekty. Strony się ładnie ładują, bardzo rzadko się zdarza jakaś przycinka. Nie wiem czy to wina kompa czy internetu z którego korzystam.
Wyszukiwarka plików nie znalazła tego pliczku ifcfg-wlan0 więc nic w nim nie grzebałem. resolv.conf tego pliczku też nie zmieniłem ponieważ krzyczy coś o niedozwolonych operacjach itp.
Wniosek do głowy przychodzi mi tylko jeden. Zaczynam zbierać na WinXp a do tego czasu będę się męczył z tym całym linuxem. Za stary jestem żeby się od nowa uczyć obsługi komputera. Dzięki wielkie za pomoc i poradę.


Krzyczeć może sobie. Zmieniasz tylko DNSy więc to nic strasznego. Sprawdź jak będzie z tymi wpisami ;)

Autor:  reflexes [ 15 maja 2012, o 06:14 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Cytuj:
Krzyczeć może sobie. Zmieniasz tylko DNSy więc to nic strasznego. Sprawdź jak będzie z tymi wpisami ;)

Wiem, chciałem ale system nie pozwala. Mniejsza o większość. Dziękuję Ci za pomoc i zbieram na windę ;) .

Autor:  Bonne [ 15 maja 2012, o 10:06 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

A zalogowałeś się na roota? (administratora?)

Autor:  reflexes [ 15 maja 2012, o 10:43 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Cytuj:
A zalogowałeś się na roota? (administratora?)

Prawdopodobnie tak. Ubuntu przy wszelkich modyfikacjach wymaga użycia hasła zdefiniowanego podczas instalacji. Wpisuje je i na górnym pasku świeci się kluczyk oznaczający, że użytkownik działa na pełnych prawach. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Autor:  beria [ 15 maja 2012, o 10:45 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

a zrób tak:

Kod:
sudo echo "nameserver 8.8.8.8" >> /etc/resolv.conf
sudo echo "nameserver 8.8.4.4" >> /etc/resolv.conf

Autor:  reflexes [ 15 maja 2012, o 13:17 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Cytuj:
a zrób tak:

Wydaje mi się, że tak robiłem, bo znalazłem jakieś info o tym w necie. Dzisiaj postaram się ponowić operację i napiszę co z tego wyszło. Komendy sudo używałem do zmiany wartości MTU ale też krzyczał, że operacja niedozwolona. Na całe szczęście znalazłem możliwość jej zmiany w ustawieniach sieci.

Autor:  beria [ 15 maja 2012, o 14:33 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Nigdy nie lubiłem ubuntu :) chociaż muszę przyznać, że nowe 12.04 robi na mnie wrażenie na tyle duże, że dziś postawie sobie toto na laptopie

Autor:  reflexes [ 16 maja 2012, o 18:40 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

beria napisał(a):
a zrób tak:

Kod:
sudo echo "nameserver 8.8.8.8" >> /etc/resolv.conf
sudo echo "nameserver 8.8.4.4" >> /etc/resolv.conf

Krzyczy, że brak dostępu do pliku.

Autor:  beria [ 16 maja 2012, o 21:50 ]
Tytuł:  Odp: Problem z komputerem

No tak. Trochę to uwstecznia pracę z terminalem. Tu DNSy zmienia się poleceniem resolvconf ;-)

Autor:  BombeL1916 [ 23 lipca 2012, o 13:53 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Potrzebuje szybkiej odpowiedzi a nie będę zakładał nowego tematu.

Otóż mam pytanie odnośnie adapterów wifi do telewizora samsung. Oryginalny kosztuje 200 zł (allegro 190) ale znalazłem jakiś zamiennik w związku z tym pytam jakiejś mądrej głowy czy to: http://allegro.pl/adapter-wifi-rt2870-s ... 82970.html może z powodzeniem zastąpić to: http://www.morele.net/samsung-adapter-w ... 4871cb0489

Autor:  NOWY(L) [ 23 lipca 2012, o 23:19 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

BombeL1916 napisał(a):
Potrzebuje szybkiej odpowiedzi


Panowie. :!:
Kolega prosi o szybką pomoc :!:
Nie spać :!: :!:

Autor:  reflexes [ 24 lipca 2012, o 06:10 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

A tak ciężko poszukać? Pierwszy link z google.

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/54 ... 9abgn.html

Autor:  BombeL1916 [ 24 lipca 2012, o 09:33 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

No tak, a tam tych numerków tyle że głowa mała. Przewertowałem trochę stron i jako, że ja w tych sprawach zbyt ogarnięty nie jestem to wielu spraw nie rozumiem. Mogą mi tam wypisywać tych numerków full ale przecież nie będę siedział cały dzień i szukał który jest do czego.

Te zamienniki z allegro z tego co wyczytałem (chyba dobrze zrozumiałem) są jakoś modyfikowane czy coś w tym stylu aby telewizor je wykrywał jako oryginalny adapter samsunga. Ja generalnie parę razy skusiłem się aby mi ktoś coś ze sprzętem zrobił to będzie działał lepiej, albo jak oryginał. Raz się udało, a raz nie więc podchodzę do takich spraw sceptycznie, chyba, że ktoś mi da gwarancję na to.

Dlatego zapytałem tu bo wiem, że jest tu gro ludzi, którzy się na tym znają 100 razy lepiej niż ja.

Więc teraz jeszcze raz precyzyjniej :D Chodzi o telewizor Samsung UE40EH5300. Nie jestem do końca pewny ale chyba dedykowanym do niego adapterem jest WIS12ABGNX. W związku z tym pytam czy jest jakiś zamiennik który nie jest w żaden sposób modyfikowany i działa z tym modelem telewizora. Lub może ktoś ma taki model i korzysta z jakiegoś zamiennika, który może polecić.

Dzięki reflexes za ten link, ale uwierz, że zanim tu zapytam to zawsze trochę sieć w poszukiwaniu odpowiedzi przeglądam.

Autor:  piotruś512 [ 20 września 2012, o 15:09 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Mam problem z kompem:
normalnie się włącza ale gdy dojdzie do okienka logowania to się restartuje i tak bez przerwy a gdy zbootwalem z CD to dochodzi do ekranu wyboru czy chce zainstalować nowego wina, naprawić starego czy zakończyć instalke i gdy wybiorę którąś z opcji to się robi czarny ekran i nic sie nie dzieje. Sys to Win XP Pro SP3.
Wie ktoś ocb ???

Autor:  Komin [ 20 września 2012, o 15:25 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Na moje winda Ci się rozjechała, ale to nie znaczy, że nie da się nic zrobić.

Autor:  piotruś512 [ 20 września 2012, o 15:57 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

można jako wymusić start systemu albo chociaż żeby w awaryjnym sie włączył :?:

Autor:  Slay [ 20 września 2012, o 16:03 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

piotruś512 napisał(a):
dochodzi do ekranu wyboru czy chce zainstalować nowego wina, naprawić starego czy zakończyć instalke i gdy wybiorę którąś z opcji to się robi czarny ekran i nic sie nie dzieje


Pewnie rozchodzi się o sterowniki raid, odszukaj odpowiednie Twojej płyty i dograj przy starcie instalki XP.

Autor:  Komin [ 20 września 2012, o 16:08 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

piotruś512 napisał(a):
można jako wymusić start systemu albo chociaż żeby w awaryjnym sie włączył :?:

można

Autor:  kornik [ 20 września 2012, o 17:10 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

ale on napisał ze komp mu się wiesza nawet na płycie bootującej win... czyli to nie system jest winny, a bebechy kompa... ja bym zaczął od odkręcenia obudowy i przedmuchanie kompa... (może się grzeje), a tak to bym po odpinał co się da i podpiął jeszcze raz możne się jakiś kabelek poluzował...

Autor:  drosik [ 20 września 2012, o 19:56 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

piotruś512,
Zmieniałeś coś w konfiguracji komputera? tzn czy wymieniałeś jakieś podzespoły?

Autor:  beria [ 20 września 2012, o 20:23 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

A ja bym zaczął od zabootowonia go z jakieś płyty windows/linux live :)

Autor:  electro_nick [ 20 września 2012, o 20:28 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

A ja bym wziął kurs wróżenia z kuli-bo po tym co opisał nam kolega to jedynie w taki sposób można by pomóc...

Autor:  beria [ 20 września 2012, o 22:40 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Właśnie!

Wróżka pojechała na urlop i kulę zabrała!

Autor:  Mirrr [ 21 września 2012, o 14:04 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Stawiam na uszkodzonego twardziela , lub błąd mbr .

Autor:  kulas [ 21 września 2012, o 15:29 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

kornik napisał(a):
ale on napisał ze komp mu się wiesza nawet na płycie bootującej win... czyli to nie system jest winny, a bebechy kompa... ja bym zaczął od odkręcenia obudowy i przedmuchanie kompa... (może się grzeje), a tak to bym po odpinał co się da i podpiął jeszcze raz możne się jakiś kabelek poluzował...

Dokładnie od tego powinno się zaczynać ;-) Przede wszystkim zobaczyć czy wiatraczki się kręcą.

Później pobierz HirensBoota http://www.hirensbootcd.org/download/ wypal .iso na CD i odpal po restarcie. Jeśli się uda to uruchom mini XP, zobacz jak zachowuje się komp. Użyj narzędzi diagnostycznych a na początku zacznij od ScanDiska. Później ewentualnie sprawdź temperatury i przetestuj ram.

Autor:  piotruś512 [ 21 września 2012, o 23:06 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Kornik dzieki za rade pomoglo gruntowne czyszczenie kompa, rozebralem, wyczyscilem zlozylem i dziala normalnie :shock: czyzby to brud byl przyczyna petlenia sie sys :?: komp stal ponad miecha nie uzywany...

Autor:  electro_nick [ 21 września 2012, o 23:33 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Pewnie zaschły tusze na procesorze...

Autor:  BombeL1916 [ 13 listopada 2012, o 15:48 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Nie lubię zakładać nowych tematów, które są nierozwojowe więc zapytam tu. Myślę, że to odpowiedni temat. Mianowicie prosiłbym którąś z mądrych głów o delikatną wycenę mojego starego wysłużonego sprzętu. Zastanawiam się czyby go nie sprzedać.

Intel Pentium D 2.80 ghz
2x512mb Good Ram
dysk 500gb
Nvidia GeForce 7600 GS 512mb
zasilacz chieftec GPS-350FB-101 A
nagrywarka i napęd dvd oba firmy LG
Wszystko osadzone na płycie głównej Gigabyte GA-945PL-S3

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Autor:  beria [ 13 listopada 2012, o 20:49 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

200zl bym położył :)

Autor:  Darek [ 13 listopada 2012, o 22:23 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

beria napisał(a):
200zl bym położył :)


Przebijam, dam 125zł. :grin:

Autor:  kadzimiedz [ 13 listopada 2012, o 22:32 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

<oja ostateczna oferta 100. :D

Autor:  Komin [ 13 listopada 2012, o 22:41 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Mam podobny zestaw w do opędzlowania.

Autor:  beria [ 14 listopada 2012, o 00:06 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

Powiedz jaki. To może przytulę

Autor:  Mirrr [ 14 listopada 2012, o 10:16 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Wczoraj stawiałem od nowa system i zacząłem przeglądać możliwości xbmc .
Na stronie tvn w dziale inne , trafiłem na program o Kwidzynie .
Godzinny program na temat historii znaleziska w krypcie w katedrze .
Może ktoś zna sposób na dotarcie do tego materiału z innej strony .

Autor:  BombeL1916 [ 14 listopada 2012, o 10:34 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Nie no jeżeli jest wart tylko 200zł to chyba nie opłaca mi się go sprzedawać. Liczyłem na chociaż 4 stówki :)

Autor:  kadzimiedz [ 14 listopada 2012, o 11:00 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Mirrr napisał(a):
Godzinny program na temat historii znaleziska w krypcie w katedrze .
Może ktoś zna sposób na dotarcie do tego materiału z innej strony .


http://www.youtube.com/watch?v=0-9xZzsR ... ature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=DgPh9sd6 ... bpjyncypmg

Autor:  slavek18 [ 19 listopada 2012, o 17:35 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Szukam łebskiego fachowca, który spróbuje ogarnąć mojego laptoka :(

Podczas próby zalogowania się do Internetu (Orange Free - modem Huawei) pojawia się komunikat o błędzie 720.
Niestety próba rozwiązania problemu za pomocą Google nie udała mi się :(
Znajomy informatyk też nie był w stanie ogarnąć tematu.
Na różnych forach np. na tym http://support.microsoft.com/kb/810979/pl jest opisane co i jak, ale z moja znajomością tematu wolę nie mieszać, żeby czegoś jeszcze bardziej nie rozwalić.

Czy może wystarczy ten sposób:
Pobierz program TCP/IP Repair klikając http://www.pomagam.net/pliki/TCPIP_Repair.exe - ten program wymaga instalacji

lub ten:
Pobierz program WinsockXPFix klikając http://www.pomagam.net/pliki/WinsockXPFix.exe - ten program nie wymaga instalacji

Autor:  beria [ 19 listopada 2012, o 17:45 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

slavek18 napisał(a):
Szukam łebskiego fachowca, który spróbuje ogarnąć mojego laptoka :(

Podczas próby zalogowania się do Internetu (Orange Free - modem Huawei) pojawia się komunikat o błędzie 720.
Niestety próba rozwiązania problemu za pomocą Google nie udała mi się :(
Znajomy informatyk też nie był w stanie ogarnąć tematu.
Na różnych forach np. na tym http://support.microsoft.com/kb/810979/pl jest opisane co i jak, ale z moja znajomością tematu wolę nie mieszać, żeby czegoś jeszcze bardziej nie rozwalić.

Czy może wystarczy ten sposób:
Pobierz program TCP/IP Repair klikając http://www.pomagam.net/pliki/TCPIP_Repair.exe - ten program wymaga instalacji

lub ten:
Pobierz program WinsockXPFix klikając http://www.pomagam.net/pliki/WinsockXPFix.exe - ten program nie wymaga instalacji



Jaki to windows?

Autor:  kulas [ 19 listopada 2012, o 18:02 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

slavek18 napisał(a):
Szukam łebskiego fachowca, który spróbuje ogarnąć mojego laptoka :(

Podczas próby zalogowania się do Internetu (Orange Free - modem Huawei) pojawia się komunikat o błędzie 720.
Niestety próba rozwiązania problemu za pomocą Google nie udała mi się :(
Znajomy informatyk też nie był w stanie ogarnąć tematu.
Na różnych forach np. na tym http://support.microsoft.com/kb/810979/pl jest opisane co i jak, ale z moja znajomością tematu wolę nie mieszać, żeby czegoś jeszcze bardziej nie rozwalić.

Czy może wystarczy ten sposób:
Pobierz program TCP/IP Repair klikając http://www.pomagam.net/pliki/TCPIP_Repair.exe - ten program wymaga instalacji

lub ten:
Pobierz program WinsockXPFix klikając http://www.pomagam.net/pliki/WinsockXPFix.exe - ten program nie wymaga instalacji


Windows 7, prawda?

Wirusy i inne robaki wyeliminowane?

Autor:  slavek18 [ 19 listopada 2012, o 18:29 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Windows XP

Wirusów itp raczej nie ma :roll:

Autor:  beria [ 19 listopada 2012, o 18:56 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

slavek18 napisał(a):
Windows XP

Wirusów itp raczej nie ma :roll:

32/64 bit?
Model modemu.
Używasz apki od dostawcy urządzenia?

Autor:  slavek18 [ 19 listopada 2012, o 19:10 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

beria napisał(a):
slavek18 napisał(a):
Windows XP

Wirusów itp raczej nie ma :roll:

32/64 bit?
Model modemu.
Używasz apki od dostawcy urządzenia?



Ad.1 - Nie czaje o co chodzi - 32/64 bit??
Ad.2 - Huawei e1752
Ad.3 - apki ??

Autor:  NOWY(L) [ 19 listopada 2012, o 19:12 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

Masz dwie wersje systemu.
32 i 64 bit .Czym się różnią to Ci zaraz może Piotrek napisać :grin:
Apka czyli aplikacja od dostawcy modemu .

Autor:  slavek18 [ 19 listopada 2012, o 19:16 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

NOWY(L) napisał(a):
Masz dwie wersje systemu.
32 i 64 bit .Czym się różnią to Ci zaraz może Piotrek napisać :grin:
Apka czyli aplikacja od dostawcy modemu .


Pojęcia nie mam jaka to wersja systemu, jestem w pracy i nie mam jak tego sprawdzić nawet :(
Aplikacji od Orange żadnych nie używam, znaczy po podłączeniu modemu instalacja Orange Free odbywa się automatycznie z karty pamięci włożonej do modemu.

Autor:  kulas [ 19 listopada 2012, o 20:21 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Zrób nakładkę, powinno pomóc a na pewno nie zaszkodzi.

A ten link ze strony MS to było rozwiązanie dla Win7.

Beri, w domu ludzie raczej nie mają 64bit. No chyba, że na zachodzie ;)

Autor:  Kropka [ 19 listopada 2012, o 20:24 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

kulas napisał(a):

(...) domu ludzie raczej nie mają 64bit. No chyba, że na zachodzie ;)


Ja mam :D

Autor:  Darek [ 19 listopada 2012, o 20:40 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Ja również. :D

Autor:  beria [ 19 listopada 2012, o 20:44 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Ludzie zachodu :D

Autor:  NOWY(L) [ 19 listopada 2012, o 20:50 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Trzymajmy się tematu.

Autor:  beria [ 19 listopada 2012, o 20:58 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Niestety nie potrafię pomóc, na moje: PEBKAC

No, offense, ale albo używasz orange free, albo się tylko zainstalowało.
Czy w menadżerze urządzeń widzisz po wpięciu modemu do laptopa wodzisz ten modem gdzieś tam?

Jak wrócisz z roboty to zagadaj mnie na PW, może coś poradzimy.

Autor:  slavek18 [ 19 listopada 2012, o 21:01 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

beria napisał(a):
Niestety nie potrafię pomóc, na moje: PEBKAC

No, offense, ale albo używasz orange free, albo się tylko zainstalowało.
Czy w menadżerze urządzeń widzisz po wpięciu modemu do laptopa wodzisz ten modem gdzieś tam?

Jak wrócisz z roboty to zagadaj mnie na PW, może coś poradzimy.


PEBKAC - nie ma mowy, na innym komputerze nie mam z działaniem Orange Free żadnych problemów :(
Oczywiście, neta startuje i używam przez Orange Free...
Modem działa, szuka sieci itp...

Wrócę do domu to spróbuję to jeszcze ogarnąć resetując TCP/IP

Autor:  beria [ 19 listopada 2012, o 21:06 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Zagadaj na PW :)

Autor:  Mirrr [ 20 listopada 2012, o 20:39 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Bawiłem się nowym ( dla mnie ) systemem Zorin os 6.0
Win7 albo 8 szata graficzna ,nałożona na ubuntu .
Live zajęło 1,4 Gb , jest paczka dla Polski .
Kompletny ,stabilny ,idealny dla początkujących .

Autor:  piterek [ 21 listopada 2012, o 20:31 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Mam taką zagwozdkę.
Nie mogę zalogować się na forum gdy używam FF.
Po zalogowaniu po chwili wracam na stronę logowania.
Używając Chrome jak widać nie ma problemu.

Autor:  canario [ 21 listopada 2012, o 20:34 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Wyczyść cache przeglądarki. FF działa bez zarzutu.

Autor:  beria [ 21 listopada 2012, o 20:41 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

piterek napisał(a):
Mam taką zagwozdkę.
Nie mogę zalogować się na forum gdy używam FF.
Po zalogowaniu po chwili wracam na stronę logowania.
Używając Chrome jak widać nie ma problemu.

Twój komputer domaga się złocistego napoju :D tak samo jak ja :-P

Autor:  piterek [ 21 listopada 2012, o 20:46 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Wyczyszczona historia i dalej nic. Po zalogowaniu przez 3 sekundy jestem na stronie głównej i wracam do strony z logowaniem.
Złocisty napój będzie jak po książkę zajdziesz. :)

Autor:  NOWY(L) [ 21 listopada 2012, o 21:02 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Ciasteczka wyczyść.
U mnie na foxie śmiga forum bez problemu.

Autor:  drosik [ 21 listopada 2012, o 23:28 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Sprawdzałem logi forum i nie znalazłem błędów. Daj znać na pw jak będziesz miał dalej problem.

Autor:  beria [ 21 listopada 2012, o 23:55 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

piterek napisał(a):
Wyczyszczona historia i dalej nic. Po zalogowaniu przez 3 sekundy jestem na stronie głównej i wracam do strony z logowaniem.
Złocisty napój będzie jak po książkę zajdziesz. :)

To nawet Ci FF naprawię :)

Autor:  BombeL1916 [ 27 listopada 2012, o 16:17 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Jak wiecie bardzo lubię korzystać z waszej fachowej wiedzy a propos sprzętu. Tak więc po raz kolejny pytam Was o radę. Czy zestaw który zamieszczam na zdjęciu poniżej jest wart swej ceny? Oraz czy jest to zestaw który dźwignie mi jeszcze kilka nowszych gier.

Załączniki:
komp.JPG
komp.JPG [ 68.72 KiB | Przeglądane 13773 razy ]

Autor:  Komin [ 27 listopada 2012, o 16:29 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Podejdź z tym do Techtronika, może dostaniesz lepszą cenę.
Ja zawsze tam dostaję upust.

Autor:  beria [ 27 listopada 2012, o 18:24 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

Dobij do 16 GB RAM. I nie myśl o Windows 8 póki co :)
Pomyśl też o dysku SSD :)

Autor:  BombeL1916 [ 27 listopada 2012, o 18:34 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

O dysku SSD myślałem, ale budżet mi nie pozwala, windows 7 jest w tej samej cenie i właściwie myślałem o nim od początku. Co do 16 GB ram to tylko kwestia tego czy na tą płytę główną da się tyle wsadzić, bo jednak ogranicza mnie budżet dosyć mocno.

Autor:  punky [ 27 listopada 2012, o 20:19 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

beria napisał(a):
Dobij do 16 GB RAM. I nie myśl o Windows 8 póki co :)
Pomyśl też o dysku SSD :)

SSD do grania? Po co?

Moja przygoda z SSD wygląda tak:

Miałem OCZ Vertexa 2 - padł po pół roku - jak później się dowiedziałem wada producenta i wymienili mi na wersję 3 ten na razie śmiga od 3 miesięcy - oby jak najdłużej. W między czasie system postawiłem na HDD. Różnice jakie zauważam:

Start systemu na SSD to jest moment na HDD ślimak ( Win 7 64bit).
Na SSD odpalenie na raz Photoshop CS5, Lightroom 4 i Adobe Premiere CS5 to chwila na HDD ślimak. Render albo obróbka filmu full HD w ciężkim kodeku h.264 na SSD kilkukrotnie szybszy ( tutaj właśnie wąskim gardłem jest zapis i odczyt z dysku).

Co do gier, tłukę w Wiedźmina 2 na najwyższych detalach (a to przecież wymagająca sprzętowo gra) i w Diablo 3 - różnicy żadnej nie widzę pomiedzy SSD i HDD.

BTW beri mogę ci już oddać twój dysk.

No i niedługo będę miał na oddanie w dobre ręce Nvidię 550 Ti CUDA jakby ktoś reflektował. :P

Autor:  drosik [ 27 listopada 2012, o 20:28 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Wg mnie konfiguracja jest dobra i grafika powinna pociągnąć większość nowości ;)



Cytuj:
Co do gier, tłukę w Wiedźmina 2 na najwyższych detalach i w Diablo 3 - różnicy żadnej nie widzę pomiedzy SSD i HDD.

No bo tam nie jest istotny zapis czy odczyt z dysku ;)
A tak w temacie dysku, to za kilka dni będę sprzedawał WD serii Black, ale 0,5 TB - używany baaaaardzo sporadycznie jako backup do zdjęć. Jeżeli jest ktoś zainteresowany to proszę o kontakt na pw, cena 200 PLN

Autor:  beria [ 27 listopada 2012, o 20:32 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

punky napisał(a):
BTW beri mogę ci już oddać twój dysk.


To ja też coś Ci oddam :-P

Dysk SSD (128 GB) właśnie tylko z przeznaczeniem na nie zamulanie OSa,

Autor:  punky [ 27 listopada 2012, o 20:46 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

beria napisał(a):
punky napisał(a):
BTW beri mogę ci już oddać twój dysk.


To ja też coś Ci oddam :-P

Dysk SSD (128 GB) właśnie tylko z przeznaczeniem na nie zamulanie OSa,


Szczerze to nie wiem czy warto, jak ktoś ma to kupić tylko do szybszego wstawania systemu, a nie poczuje różnicy w programach lub grach których używa.


Co do gier np Wiedźmin nie pozwalał wybrać dysku na którym chcę go zainstalować i mam go na C: niestety, Diablo miało taką opcję i jest na D ( mam dokładnie taki jak Bombel podał w swoim składzie), nie wiem jak inne gry, a jeśli alternatywą dla małego SSD jest 1Tb HDD i może kupić tylko jedno to wybór prosty.

Kiedyś w ciekawości zrobiłem eksperyment. Na Lapku dawno temu renderowałem ( Vista 32 + Premiere CS4) 20 minutowy film Full HD, miałem zapisany projekt na dysku zewnętrznym i przerobiłem go na swoim stacjonarnym sprzęcie (Właśnie SSD, najmocniejszy i5, GTX 550Ti Cuda ze wsparciem silnika mercury). Różnica 7 godzin do niecałych 15 minut, tę różnicę zrobił głównie SSD. Na lapku po tej akcji można było jajka smażone zrobić :D

Autor:  beria [ 27 listopada 2012, o 21:07 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

Ja wieżę w SSD :-)

Autor:  punky [ 27 listopada 2012, o 22:42 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

beria napisał(a):
Ja wieżę w SSD :-)

Ja też wierzę ;)

Autor:  beria [ 27 listopada 2012, o 23:03 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Polska język trudna język :D

Autor:  BombeL1916 [ 28 listopada 2012, o 10:28 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Czyli wyjdzie na to, że dołożę jeszcze 8GB ram i biorę ten zestaw. Tak coś czuję :)

Autor:  Komin [ 28 listopada 2012, o 10:35 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Sprawdź tylko ile płyta główna obsługuje RAMu.

Autor:  electro_nick [ 28 listopada 2012, o 10:44 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Max 32GB w dwóch slotach.

Autor:  BombeL1916 [ 8 grudnia 2012, o 12:40 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

To znowu ja hehe :D Szukam porady jak mam podłączyć stary dysk do nowego komputera, jako drugi dysk. Kiedyś przy poprzedniej zmianie sprzętu podłączałem dysk po prostu zamiast napędu dvd teraz to nie działa.

Autor:  punky [ 8 grudnia 2012, o 17:29 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Windows 7?
Musisz gdzieś w panelu sterowania aktywować kolejny napęd.

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind ... disk-drive

Autor:  BombeL1916 [ 8 grudnia 2012, o 17:51 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

No i chyba, mamy rozwiązanie. Postaram się coś z tym wykombinować :) Dzięki!

-- 8 gru 2012, 2012 18:39 --

Jednak nic z tego. Nie wyszukuje tego dysku.

Autor:  electro_nick [ 8 grudnia 2012, o 18:44 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Dobra, dałeś tyle informacji na temat dysku że na ślepo jedynie można próbować pomóc. Czy bios w komputerze rozpoznaje ten "stary dysk"? Widzisz ten dysk w narzędziu zarządzanie dyskami w windows?

Autor:  BombeL1916 [ 8 grudnia 2012, o 19:09 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Ok od początku. W zarządzaniu dyskami go nie widać. W bios nawet nie wchodzę bo dla mnie to jest czarna magia. Dysk stary do WD caviar SE 500GB, nowy to WD Blue 1TB. Gdy go podpinam zamiast napędu dvd nie widnieje mi nigdzie. Mam dodatkowy kabelek żeby go podpiąć bezpośrednio do płyty głównej, ale za bardzo nie wiem gdzie to zrobić więc też nici.

Autor:  beria [ 8 grudnia 2012, o 19:23 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

BombeL1916 napisał(a):
Mam dodatkowy kabelek żeby go podpiąć bezpośrednio do płyty głównej, ale za bardzo nie wiem gdzie to zrobić więc też nici.



W gniazdo SATA, jedyne w co ten kabelek będzie pasować :)

Autor:  BombeL1916 [ 8 grudnia 2012, o 20:00 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Podłączyłem i dalej go nie wykrywało. Nie wiem co jest grane. Ale jakoś to będę musiał rozwiązać.

Autor:  kornik [ 8 grudnia 2012, o 20:05 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

nie chce mi się rozkręcać kompa ale czy dyski sata też mają zworki? jak tak to pewnie oba są na master i dlatego go nie widać... a żeby to zmienić to wg rys zmienić położenie zworki na slave

Autor:  BombeL1916 [ 8 grudnia 2012, o 20:11 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Coś o tym czytałem. Na 100% oba są na master, bo na starym dysku zainstalowany jest Windows XP,a na nowym Windows 7.

Autor:  NOWY(L) [ 8 grudnia 2012, o 21:23 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

kornik napisał(a):
nie chce mi się rozkręcać kompa ale czy dyski sata też mają zworki? jak tak to pewnie oba są na master i dlatego go nie widać... a żeby to zmienić to wg rys zmienić położenie zworki na slave

Dokładnie.Też miałem ten problem i musiałem kombinować ze zworką.
A że znam się na tym jak kolega Bombel ,to poleciało parę #$%# :D

Autor:  electro_nick [ 8 grudnia 2012, o 21:34 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Przy Sata nie ma master/slave bo przecież każdy dysk ma osobny kabel-przynajmniej te domowe, zworka jedynie mogła być do zmiany standardu sata 300 i sata 150.

Autor:  Komin [ 8 grudnia 2012, o 23:51 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

BombeL1916, jak nie rozwiązałeś problemu to daj znać, wpadnę i pomogę, albo podrzuć mi "skrzynkę".
Pisz PW

Autor:  BombeL1916 [ 9 grudnia 2012, o 12:48 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Nie rozwiązałem, udało mi się jedynie sprawdzić, że bios też go nie wyszukuje w żadnym gnieździe sata. Kabel sata i od zasilacza są na 100% sprawne bo działa na nich napęd dvd.

Autor:  MACIEKZB [ 9 grudnia 2012, o 13:12 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

A sprawdzałeś go środku? Może masz coś takiego? :P :D

Załączniki:
0001TZC4JPXNE37R-C116-F4.jpg
0001TZC4JPXNE37R-C116-F4.jpg [ 47.49 KiB | Przeglądane 13914 razy ]

Autor:  beria [ 9 grudnia 2012, o 13:30 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

MACIEKZB napisał(a):
A sprawdzałeś go środku? Może masz coś takiego? :P :D

Nice!!!

Keylogger? Czy klawiatura? :)

Autor:  BombeL1916 [ 9 grudnia 2012, o 13:31 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Heheh. 4 lata działał jako dysk w moim starym sprzęcie i do momentu odłączenia go od starej płyty głównej było wszystko ok ;)

Autor:  MACIEKZB [ 9 grudnia 2012, o 13:35 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

beria napisał(a):
MACIEKZB napisał(a):
A sprawdzałeś go środku? Może masz coś takiego? :P :D

Nice!!!

Keylogger? Czy klawiatura? :)

Sprzedawali jako zewnętrzny Samsung 500GB :D

Autor:  beria [ 9 grudnia 2012, o 14:24 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Bardzo niebezpieczne urządzenie :)

Autor:  BombeL1916 [ 2 stycznia 2013, o 12:30 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Wracam do tematu mojego starego dysku. Ustaliłem już, że dysk się nie kręci gdy podłączam go jako drugi dysk w nowym pc. Jest jakaś szansa żeby go jakoś ruszyć? Nie wiem wymiana elektroniki tak jak ostatnio pisaliście czy coś w tym stylu? Jak ten dysk padł na amen to całe moje materiały ze studiów razem z nim, a właśnie się przygotowuję do rozpoczęcia pisania pracy inżynierskiej.
Załączam fotkę dysku.
Załącznik:
e5odoi.jpg
e5odoi.jpg [ 87.08 KiB | Przeglądane 13839 razy ]

Autor:  NOWY(L) [ 2 stycznia 2013, o 12:43 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

A byłeś u tego speca ,który ma warsztat za Da Grasso?

Autor:  BombeL1916 [ 2 stycznia 2013, o 13:01 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Nie, jeszcze tam nie byłem, mam zamiar się wybrać. Nie wiem o co chodzi. Do momentu odłączenia od starego kompa dysk działał jako główny, a teraz w ogóle się nie kręci.

Autor:  NOWY(L) [ 8 stycznia 2013, o 13:47 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Ktoś ogarnia dobrze ustawienia "Javy"?
Bo mam problem z pewnym programem :(

Autor:  beria [ 8 stycznia 2013, o 13:55 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

konkrety... bez konkretów to ja mówię, że za tysiunc pińcet Ci naprawię :D

Autor:  NOWY(L) [ 8 stycznia 2013, o 14:04 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Gram w grę. :D
Sieciowego managera piłkarskiego.
Do tej sieciówki używam programu ,który pozwala mi skorzystać z wielu danych drużyny,treningu itp itd.
Program jest przez autorów często aktualizowany.
No i przy kolejnej aktualizacji wynikł problem.
Żeby program dostał zezwolenie do korzystania z witryny menagera,trzeba go uwierzytelnić poprzez aktywację specjalnym linkiem i wpisanie kodu.
Problem jest właśnie z tym linkiem.
W oknie gdzie powinien się wyświetlić jest pusto.
Załącznik:
HO1.1.JPG [141.59 KiB]
Pobrane 5 razy

Po kliknięciu "anuluj" pojawia się taki komunikat:
Załącznik:
HO1.3.JPG [159.14 KiB]
Pobrane 5 razy


Problem występuje w każdej przeglądarce.

Autor:  beria [ 8 stycznia 2013, o 14:07 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Zacznij od tego

http://www.java.com/en/download/help/plugin_cache.xml

I powiedz, czy jakoś pomogło.

Obrazek

Tylko tu zaznacz wszystko.

Autor:  NOWY(L) [ 8 stycznia 2013, o 14:09 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Nie pomogło.

Autor:  beria [ 8 stycznia 2013, o 14:10 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Jaka wersja Javy? Zaznaczyłeś wszystkie 3 ptaszki?

Autor:  NOWY(L) [ 8 stycznia 2013, o 14:12 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Java zaktualizowana do najnowszej wersji.
Czytam Cię Piotrze ze zrozumieniem i robię tak jak prosisz :)

Autor:  Mirrr [ 8 stycznia 2013, o 14:18 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Sprawdź w opcjach przeglądarki , czy nie wyłączyłeś uaktywnienia Java Script .

Autor:  NOWY(L) [ 8 stycznia 2013, o 14:23 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Wg mnie ustawienia w przeglądarkach sa prawidłowe.

Autor:  beria [ 8 stycznia 2013, o 14:25 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

clear cache przeglądarki zrób, wywal jeszcze raz całość z cache javy, restart kompa.

Autor:  NOWY(L) [ 8 stycznia 2013, o 14:31 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Też nie pomogło.

Autor:  beria [ 8 stycznia 2013, o 14:35 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

No to tak:

1. Albo przedobrzyli i zrobili o jedną aktualizację za daleko
2. Albo używają specyficznej wersji java

Nie mają jakiegoś forum, helpdesku, gdzie zgłasza się te sprawy?

Albo Ty przedobrzyłeś, bo korzystasz z wersji DEV :)

Spróbuj z tą wersją: HO_1431_r1483

Autor:  NOWY(L) [ 8 stycznia 2013, o 14:40 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Cytuj:
Spróbuj z tą wersją: HO_1431_r1483

Tą wersje miałem.Po jej aktualizacji wystąpił ten problem.Instalując na nowo wersje 1431 i starsze jest ten sam problem.
Cytuj:
Nie mają jakiegoś forum, helpdesku, gdzie zgłasza się te sprawy?

Na polskim forum HO nie znalazłem na razie pomocy.
Na forum globalnym ciężko mi się poruszac z powodu bariery językowej.

Jeszcze jedno.Ten problem jest na nowym kompie.
Na starym było wszystko ok.

Autor:  beria [ 8 stycznia 2013, o 14:46 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

różnica 64/32 bit?
Kombinowałbym z czyszczeniem cache, reinstalacją javy, usuwaniem wpisów javy z rejestru.
Coś jest ewidentnie spier... po stronie kodu javy tego cudnego narzędzia, skoro nowa aktuliazacja psuje i po failback jest ten sam problem. :D

Aha Java to kur..stwo w najczystszej postaci :D taki diabeł wcielony :D

Autor:  canario [ 8 stycznia 2013, o 14:57 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Oj tam oj tam. Ja jave lubię. Fajnie się w niej programuje. Ja stawiam jednak na coś innego, ale to na PW.

Autor:  beria [ 8 stycznia 2013, o 15:00 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Fajnie to się programuje w pythonie/perlu ewentualnie w PowerShellu:)
Java to jakaś rzeźnia! :D

Autor:  kornik [ 8 stycznia 2013, o 17:15 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

daj jakiś link tej aplikacji, może ktoś z nas znajdzie ten adres stronki:D

Autor:  NOWY(L) [ 8 stycznia 2013, o 17:27 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

Ten problem występuje tylko u mnie.Inni użytkownicy nie stwierdzili takiego błędu .

Autor:  beria [ 8 stycznia 2013, o 18:10 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Layer 8 problem :D

Autor:  NOWY(L) [ 9 stycznia 2013, o 11:13 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

A po polsku :?:

Autor:  electro_nick [ 9 stycznia 2013, o 11:20 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Odinstalowałeś poprzednie wersje javy? Co pokazuje Ci http://java.com/en/download/installed.jsp

Autor:  NOWY(L) [ 9 stycznia 2013, o 11:23 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Gratuluje zainstalowanej aktualnej wersji :evil:

-- 9 sty 2013, 2013 12:02 --

:D :D :D
Problem z głowy.
Rozwiązanie znalazłem na globalnym forum tegoż programu.

Autor:  beria [ 9 stycznia 2013, o 13:12 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

I jakież ono było?

http://en.wikipedia.org/wiki/Layer_8

Autor:  NOWY(L) [ 9 stycznia 2013, o 13:38 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

Indywidualny :sad:
Problem nie leżał po stronie ani Javy ani tej aplikacji .Tylko po stronie programu antywirusowego.

Autor:  beria [ 9 stycznia 2013, o 13:56 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Layer 8 problem - tak jak mówiłem.

Autor:  NOWY(L) [ 25 lutego 2013, o 08:49 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Znowu ja :evil:
Jakiś czas temu padła mi karta graficzna w pc-ie.Od tamtej pory jechałem na grafice podstawowej.
Dziś rano pojawił się tylko czarny monitor.....Jakieś rady?

Autor:  kulas [ 25 lutego 2013, o 08:51 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

NOWY(L) napisał(a):
Znowu ja :evil:
Jakiś czas temu padła mi karta graficzna w pc-ie.Od tamtej pory jechałem na grafice podstawowej.
Dziś rano pojawił się tylko czarny monitor.....Jakieś rady?


Monitor dostaje jakikolwiek sygnał z karty graficznej?

Autor:  beria [ 25 lutego 2013, o 08:52 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Kable? Wyświetla cokolwiek? Np test POST/BIOS?

Autor:  NOWY(L) [ 25 lutego 2013, o 09:11 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

Nie .W ogóle nie świeci .
Monitor ok .Sprawdzony na innym kompie .

Autor:  beria [ 25 lutego 2013, o 09:12 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

no to jakby uwaliło zintegrowaną grafikę :)

Autor:  NOWY(L) [ 25 lutego 2013, o 09:21 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

Kupno nowej karty wystarczy ?

Autor:  kulas [ 25 lutego 2013, o 09:24 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

beria napisał(a):
no to jakby uwaliło zintegrowaną grafikę :)

Dwa głosy na TAK! Przechodzisz dalej.

Autor:  NOWY(L) [ 25 lutego 2013, o 09:29 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

Słuchaj odstaw żarty na bok .Poważnie się pytam .

Autor:  kulas [ 25 lutego 2013, o 09:31 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

NOWY(L) napisał(a):
Słuchaj odstaw żarty na bok .Poważnie się pytam .

A ja poważnie napisałem, Beri ma rację, padła Ci karta graficzna.

Autor:  beria [ 25 lutego 2013, o 09:33 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Zintegrowaną grafikę ciężko będzie Ci kupić :)

Ja mam jakieś padła stare (karty grafiki) mogę Ci przekazać :)

Autor:  NOWY(L) [ 25 lutego 2013, o 09:40 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

No tak.
Ale pytanie brzmi :Czy wystarczy kupić nowa kartę graficzna ?Nie Zintegrowana tylko zwykła .

Autor:  kornik [ 25 lutego 2013, o 14:37 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

pożycz, włóż i się dowiesz... innej metody nie ma i nikt tobie nie powie ze: tak, kupno pomoże

Autor:  NOWY(L) [ 25 lutego 2013, o 15:11 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

Masz rację .

Autor:  kulas [ 25 lutego 2013, o 15:15 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

NOWY(L) napisał(a):
Masz rację .

Zanieś sprzęt do sklepu i powiedz, że podejrzewasz uszkodzenie zintegrowanej karty graficznej. Jak oni wsadzą i będzie ok to wtedy kupujesz. Techtronik nie będzie robił problemu.

Autor:  NOWY(L) [ 25 lutego 2013, o 16:05 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

Dzięki za rady .
Sprawa już załatwiona .

Autor:  piotruś512 [ 30 marca 2013, o 15:11 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

wie ktos jak ustawic aby win 7 widzial zawartosc pena ???
normalnie moj komputer pokazuje ze jest na penie 4 gb z ok 32 gb ale jak klikam na pena to wyswietla ze pen jest pusty

Autor:  electro_nick [ 30 marca 2013, o 15:14 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

http://plom.pl/windows-7-pokaz-ukryte-pliki/

Autor:  jankowskimich [ 30 marca 2013, o 15:42 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

piotruś512 napisał(a):
wie ktos jak ustawic aby win 7 widzial zawartosc pena ???
normalnie moj komputer pokazuje ze jest na penie 4 gb z ok 32 gb ale jak klikam na pena to wyswietla ze pen jest pusty



z każdym pendrive tak samo czy tylko jeden?
tylko na jednym komputerze wyspępuje ta przypadlość?
jaki system plików?

Autor:  LisuCFH [ 8 kwietnia 2013, o 15:49 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Siema, mam problem z laptopem Lenovo G530 z Win Vista 32 bit

Od wczoraj wyświetla mi się taki komunikat:

PXE-E61: Media test failure, check cable
PXE-M0F: Exiting Broadcom PXE ROM

Dodam, że przy uruchamianiu przy wiatraku słyszę jakieś ciche pikanie przez krótki moment. Podejrzewam, że to może być coś z dyskiem, ale pewności nie mam. Co to może być? ;>

Autor:  Darek [ 8 kwietnia 2013, o 15:54 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

LisuCFH napisał(a):
przy wiatraku słyszę jakieś ciche pikanie przez krótki moment.;>


Kurczaczki wielkanocne pewnie. :D

Autor:  beria [ 8 kwietnia 2013, o 15:57 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

LisuCFH napisał(a):
Siema, mam problem z laptopem Lenovo G530 z Win Vista 32 bit

Od wczoraj wyświetla mi się taki komunikat:

PXE-E61: Media test failure, check cable
PXE-M0F: Exiting Broadcom PXE ROM

Dodam, że przy uruchamianiu przy wiatraku słyszę jakieś ciche pikanie przez krótki moment. Podejrzewam, że to może być coś z dyskiem, ale pewności nie mam. Co to może być? ;>



Sprawdź opcje boot-owania w BIOSie, wygląda na to, że laptop chce się zabootować z sieci.

Autor:  LisuCFH [ 8 kwietnia 2013, o 20:27 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

To nic nie dało, sprawdziłem dysk i na swoim lapku i u kolegi. Definitywnie czeka mnie kosztowny zakup twardziela.

Autor:  beria [ 8 kwietnia 2013, o 20:45 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Nie przesadzaj, ten błąd to żaden błąd dysku. PXE koniecznie chce zabótować :-p się z sieci. Podjedź. Albo coś.

Autor:  dzwonek [ 8 kwietnia 2013, o 20:53 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

beria napisał(a):
Nie przesadzaj, ten błąd to żaden błąd dysku. PXE koniecznie chce zabótować :-p się z sieci. Podjedź. Albo coś.


dokładnie tak jak mówi beria.. "pogrzeb" dokładniej w ustawieniach bootowania albo spróbuj wejść do bios'u i przywrócić do defaultowych ustawień :)

Autor:  jankowskimich [ 9 kwietnia 2013, o 09:27 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

chce bootować z sieci bo z dysku nie może ;)

przejedź go MHDD

Autor:  beria [ 9 kwietnia 2013, o 09:49 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Pewnie wystarczy naprawić MBR :)

Autor:  LisuCFH [ 9 kwietnia 2013, o 20:37 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Ok beria, odezwę się później do Ciebie jak będę miał więcej czasu. Na weekend zjeżdżam do domu, więc wtedy mogę podjechać. ;)

Chyba, że wcześniej sam rozwiążę problem, ale to dam znać. ;)

Autor:  beria [ 9 kwietnia 2013, o 20:43 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

LisuCFH napisał(a):
Ok beria, odezwę się później do Ciebie jak będę miał więcej czasu. Na weekend zjeżdżam do domu, więc wtedy mogę podjechać. ;)

Chyba, że wcześniej sam rozwiążę problem, ale to dam znać. ;)

Feel free. ;)

Autor:  Mirrr [ 10 kwietnia 2013, o 11:11 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Do testów kompa , zawsze używam jakiejś dystrybucji Linuksa .
Szybko łatwo i bez kosztów .

Autor:  Kropka [ 11 kwietnia 2013, o 10:37 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Orientuje się ktoś w jaki sposób ( oprócz miernika ) można sprawdzić napięcie baterii na płycie głównej ?
Wszystko wskazuje na to , że jej czas dobiegł końca , ale wolę mieć pewność , że to jest przyczyną .
I ewentualnie , czy łatwo można ją samemu wymienić bez potrzeby zanoszenia kompa do jakichś " zdzierusów " ? :)

Autor:  beria [ 11 kwietnia 2013, o 10:42 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Jednym z pierwszych objawów, jest źle działający zegarek w komputerze. Czasem pojawia się informacja podczas uruchamiania komputera o konieczności wymiany bateryjki.
Można ją łatwo wymienić. Rozkręcasz blaszaka, wyciągasz bateryjkę idziesz do sklepu, kupujesz, montujesz, skręcasz i już. :)

Autor:  Kropka [ 11 kwietnia 2013, o 10:47 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Właśnie przestawia mi się zegar , więc chyba to wina baterii . Jeśli nic nie trzeba odlutowywać to zrobię to sama .
Tylko czym się kierować przy zakupie takiej bareryjki ( jakieś parametry ) , bo nie mam bladego pojęcia :oops:

Autor:  beria [ 11 kwietnia 2013, o 10:49 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Wyciągasz starą i idziesz z nią w ręku do sklepu. Pokazujesz w sklepie i prosisz o taką samą. :)

Autor:  Kropka [ 11 kwietnia 2013, o 10:50 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Wyjaśnione " łopatologicznie " , dzięki - tak zrobię .

Autor:  siklerspiotr [ 11 kwietnia 2013, o 13:38 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

A jak nie wiesz dokładnie jak ją wyciągnąć to wpisz w wujka google wymiana baterii w komputerze są filmiki to pokazujące. :)

Autor:  NOWY(L) [ 11 kwietnia 2013, o 14:12 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Kropka napisał(a):
Wyjaśnione " łopatologicznie " , dzięki - tak zrobię .


Zamiast kupować wyciągnij z wagi.
Komputer zyska ,a Ty nie będziesz się wkurzać na wagę,że znowu dodała 2 kg :D :D :D

Autor:  Kropka [ 11 kwietnia 2013, o 16:38 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

NOWY(L) napisał(a):
Zamiast kupować wyciągnij z wagi.
Komputer zyska ,a Ty nie będziesz się wkurzać na wagę,że znowu dodała 2 kg :D :D :D


Ha , ha ... Nie lubię się wkurzać , więc jej nie mam .

Autor:  Mirrr [ 12 kwietnia 2013, o 20:18 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Możesz ją podładować dotykając zgodnie z opisem do płaskiej baterii
na kilka sekund .Jak się zrobi gorąca to za długo . :D

Autor:  jankowskimich [ 13 kwietnia 2013, o 00:15 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

3032 kosztuje 3pln a płaska bateria 7pln...

jest sens? :D

Autor:  Mirrr [ 13 kwietnia 2013, o 09:44 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Ale nie musisz wychodzić z domu

Autor:  jankowskimich [ 14 kwietnia 2013, o 22:15 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

chyba że nie masz płaskiej baterii... a ja nie mam :P

Autor:  BombeL1916 [ 24 listopada 2013, o 22:40 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Nie tyle z komputerem co z siecią wi-fi ale może znawcy mi coś podpowiedzą.

Mam router TP-Link TL-WR340G i generalnie on działa bardzo sprawnie bo jeszcze nigdy nie miałem z nim problemów aczkolwiek zasięg jaki osiąga sieć jest minimalny, oddalając się od niego na około 5 metrów żadne urządzenie nie łapie sieci. Stwarza to sytuacje taką, że w pokoju z routerem działa wszystko pięknie, w kuchni już na pół gwizdka, a w drugim pokoju łapie ledwo co tylko przy wejściu do niego, w samym pokoju nie ma szans na wi-fi.

Pytanie do Was moje jest następujące. Czy zmiana routera pomoże, czy mam po prostu w mieszkaniu ściany z ołowiu?

Autor:  electro_nick [ 24 listopada 2013, o 22:53 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Możliwe że jakaś inna sieć nadaje na tym samym lub bliskim kanale. Proponuje instalacje na tel z androidem apki wifi analyzer i rzucenie okiem na wykresy sygnałów sieci w zasięgu-Twoja powinna być jak najdalej od innych sieci z silnym sygnałem...

Autor:  canario [ 25 listopada 2013, o 01:27 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Ewentualnie postawić przenośny repeater. Są dostępne tanie "dokontaktówki". Korzystam z tego rozwiązania u siebie i daje radę. Miałem podobną sytuację jak ty.

Autor:  kulas [ 25 listopada 2013, o 07:41 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Na początek sprawdź antenę. Może jest słabo dokręcona. Ewentualnie pożycz od kogoś na chwilę inną i zobacz czy coś się zmieni. Anteny do tych routerów są praktycznie takie same, więc z pożyczeniem nie będzie problemu.

W najgorszym razie idź do sklepu i kup większą, z tym, że zaznacz, że jak nie będzie spełniała roli to oddasz. Nie powinni robić problemu.

Reset urządzenia też nie zaszkodzi ;)

A może masz w pokoju siatkę pod tynkiem?

Autor:  BombeL1916 [ 25 listopada 2013, o 18:17 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Sprawdziłem sieć aplikacją wifi analyzer w pokoju z routerem łapie około 10 sieci oczywiście moja jest najsilniejsza. Nie wiem jakie jednostki są na wykresie ale w pionie wartość jest pomiędzy -50 a -40, zaznaczam że skala zaczyna się na -100, a kończy na -30, natomiast parabola mojej sieci na osi poziomej mieści się w przedziale <0,3>, w tym samym zakresie jest jedna sieć lecz ma siłę -90, oraz dwie zazębiające się o takiej samej sile, czyli -90. W najdalszym miejscu w jakim łapie moja sieć, ma wartość około -85 i są dwie sieci które mają takie same wykresy jak moja.

Wątpię aby był to problem z anteną gdyż sieć działa tak od samego początku.

Autor:  beria [ 25 listopada 2013, o 18:48 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Zmień kanał WiFi (jaki masz teraz?)
Jak masz sprytny router to powinieneś mieć możliwość zmiany 1-14 (jak masz to zmień od razu na 14 i sprawdź czy Twoje urządzenia działają) jeśli tak to masz spokój. Jeśli zaś masz tylko 1-13 to zmieniaj po kolei aż trafisz w najlepszy. Czyli zmiana -> test i tak 13 razy :)

Rozwinięcie tematu - kanał 14 jest w większości urządzeń blokowany, bo jest zarezerwowany tylko dla kraju kwitnącej wiśni (czy to się pisze z dużych liter?) więc prawdopodobieństwo, że ktoś w Twojej okolicy ma WiFi na kanale 14 maleje. Oczywiście Twoje urządzenia też muszą obsługiwać ten kanał ;)

Autor:  BombeL1916 [ 25 listopada 2013, o 20:17 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Dzięki, pobawiłem się i jako tako jest na kanale 7 i 13. Kanału 14 niestety nie mam, a też zauważyłem, że byłby najlepszy. Nadal jednak siła sygnału nie zadowala mnie, to jest raptem około 5-6 metrów a sygnał jest minimalny.

Autor:  canario [ 25 listopada 2013, o 22:50 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

http://allegro.pl/winstars-wifi-repeater-full-hd-multiroom-nc-okazja-i3668524442.html < Jak chce ci się dalej w to bawić to polecam ten gadżet. U mnie daje radę.

Autor:  kadzimiedz [ 25 listopada 2013, o 23:08 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

Przetnij wzdłuż puszkę po napoju, zrób w dnie otwór. Nasadź na antenę. Powstanie jakby radar. Skieruj go na twój sprzęt i gwarantuję ci że sygnał się wzmocni i to wyraźnie.

Autor:  drosik [ 27 listopada 2013, o 20:31 ]
Tytuł:  Re: Odp: Problem z komputerem

kadzimiedz napisał(a):
Przetnij wzdłuż puszkę po napoju, zrób w dnie otwór. Nasadź na antenę. Powstanie jakby radar. Skieruj go na twój sprzęt i gwarantuję ci że sygnał się wzmocni i to wyraźnie.

Takiego patentu nie znałem!

Autor:  beria [ 28 listopada 2013, o 09:14 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

@drosik - lifehacker.com Twoim przyjacielem stać się powinien :-P i jeszcze majsterkowo.pl ;)

Autor:  Darek [ 28 listopada 2013, o 09:31 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

McGajwery :D :D :D

Autor:  pszczelarz [ 28 listopada 2013, o 14:36 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Jestem ciekawy,co by doradził p.Adam Słodowy :?:

Autor:  brzydal [ 5 lutego 2014, o 18:37 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Szanowni koledzy,
Ano, stało się. Przy pobieraniu pakietu kodeków zainfekowałem kompa. Sławetna przeglądarka/wirus sweet page zadomowił się w mojej przeglądarce. Zdarza się. Problem załatwiłem kilkoma programami, wyczyściłem rejestry, nie wiem czy wszystkie, przed chwilą zrobiłem sfc/scannow, wykryty i naprawiony 1 błąd, niby wszystko w porzo, ale..
No właśnie. Jedna rzecz, co prawda mało przeszkadzająca w codziennym użytkowaniu, jednak mnie drażni.
Po otwarciu przeglądarki IE (najnowsza, 9) nie mogę zmieniać strony domowej w opcjach internetowych. Mam szare pola wyborów i przyciski (czyli brak dostepu) a na dole informację, że niektórymi ustawieniami zarządza administrator systemu (screen). Fajne to, ale (teoretycznie) to ja jestem administratorem (z takiego poziomu włącza się laptop). Czy ktoś coś może mi doradzić, jak stać się administratorem administracyjnym administratora :) ?
Dzięki za ewentualną pomoc.
Aha, jeśli był już ten temat, to sorry, tak przelądałem. Może nieudolnie.

Załączniki:
Screen.jpg
Screen.jpg [ 90.8 KiB | Przeglądane 18748 razy ]

Autor:  kornik [ 5 lutego 2014, o 19:15 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

spróbuj w tym okienku wejść w zaawansowane i na dole jest resetuj i przywróć

-- 5 lut 2014, 2014 19:38 --

spróbuj w tym okienku wejść w zaawansowane i na dole jest resetuj i przywróć

stronę startowa możesz w rejestrze ustawić:
start>uruchom>regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\

Tam poszukaj wpisów:
Default_Page_URL i Start Page

klikasz 2 razy i zmieniasz klucz na stronę jaka chcesz...

jak nie poprawi to akcje powtórz w HKEY_CURRENT_USER I INNYCH KORZENIACH

Autor:  brzydal [ 5 lutego 2014, o 19:58 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Generalnie, interia jest moją docelową stroną startową, nie muszę jej zmieniać, bardziej mnie drażni, że nie mogę.
Reset nic nie pomógł. Dalej brak dostępu.
Rejestr, w razie co, oczywiście uruchomię. Dziękuję za info.
Jeszcze jakieś sugestie co do odblokowania dostępu do poziomu administracyjnego IE9?

Autor:  stardust [ 7 lutego 2014, o 00:28 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

No to podpinam się pod temat bo kończą mi się pomysły :wink:

Problem : Router ogranicza prędkość netu przez wifi z 60 do max 20 mb
- dostawca : multimedia
- po kablu śmiga jak trzeba
- testowane wszystkie standardy też nie pomogły
- na 99% jest to wina routera wifi który jest podpięty do modemu MM (linksys e1200)

Jakieś rady ?

Autor:  kornik [ 7 lutego 2014, o 05:15 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

hmm sprawdź maksymalna prędkość wifi twojej karty i rutera... myślę ze jedno albo drugie po prostu szybciej po wifi nie umie.

Autor:  Komin [ 7 lutego 2014, o 08:34 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

stardust napisał(a):
No to podpinam się pod temat bo kończą mi się pomysły :wink:

Problem : Router ogranicza prędkość netu przez wifi z 60 do max 20 mb
- dostawca : multimedia
- po kablu śmiga jak trzeba
- testowane wszystkie standardy też nie pomogły
- na 99% jest to wina routera wifi który jest podpięty do modemu MM (linksys e1200)

Jakieś rady ?

Zerknij na to, może to przez to.

Sprawdź swój modem -> klik <-

Autor:  kornik [ 7 lutego 2014, o 08:53 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

co jeszcze możesz zrobić to
1 aktualizować sterownik karty wifi oraz firmware rutera.
2 zmienić w sterowniku karty wifi Wireless Mode Selection z auto na 802.11 b/g/n po kolei ale przy tej prędkości powinieneś ustawić na n (upewnij się ze ruter i karta są ustawione na n bo jak któreś jest na niższą ustawione to drugie urządzenie automatycznie się też na nie przestawi)
3 zmienić kanał nadawania
4 kupić/pożyczyć jakąś kartę wifi na usb i sprawdzić na niej
5 wyłączyć chwilowo zabezpieczenie połączenia do wifi (choć nie wiarygodne laptopy samsunga osiągają połowę prędkości z niektórymi modemami UPC z zabezpieczeniami typu WEP)
6 jeśli masz system windows XP to tam są blokady na wysyłanie zbyt dużej liczby pakietów, zmienia się to w rejestrze.
7 gdzieś jeszcze czytałem magie że antywir firmy avast nie nadąża z skanowaniem ściąganych danych przez wifi i net przez to muli. no ale to raczej magia:D ale wyłączyć antywira nie zaszkodzi na pare min:D

jak wpiszesz w google "Internet wolniej przez WIFI niż po kablu" to tematów będziesz miał tysiące.

najlepiej ściągnij linuxa life jakiegoś i na nim sprawdź. spróbuj na innym laptopie, który osiąga odpowiednią szybkość na innym łączu to będziesz przynajmniej wiedział czy to winna lapka czy rutera. Ja bym się trzymał tego ze to lapek jest winny.

Autor:  stardust [ 7 lutego 2014, o 10:42 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

wszystko co wyżej napisaliście , było wykonane
- system mam "mac os x"
- testowane na innych kompach , tabletach i tel.
- wszystkie czynniki wskazują na router , dla którego nie powinien to być problem
- najprawdopodobniej są to ustawienia routera :|

Autor:  beria [ 7 lutego 2014, o 10:54 ]
Tytuł:  Problem z komputerem

To sprawdź w jakim standardzie WiFi łączy się Mac do routera alt/options i klika na ikonkę WiFi

Autor:  Kropka [ 7 lutego 2014, o 12:57 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Komin napisał(a):
Sprawdź swój modem -> klik <-


U mnie pokazało to : Jesteś bezpieczny. Interfejs administracyjny Twojego modemu jest niedostępny z Internetu.

Autor:  Komin [ 7 lutego 2014, o 14:35 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Kropka napisał(a):
U mnie pokazało to : Jesteś bezpieczny. Interfejs administracyjny Twojego modemu jest niedostępny z Internetu.

To git :)

Autor:  beria [ 18 lutego 2014, o 10:49 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

stardust napisał(a):
wszystko co wyżej napisaliście , było wykonane
- system mam "mac os x"
- testowane na innych kompach , tabletach i tel.
- wszystkie czynniki wskazują na router , dla którego nie powinien to być problem
- najprawdopodobniej są to ustawienia routera :|


Natchniony Twoim problemem napisałem poradę jak sobie sprawdzić przepustowość sieci. :)

Autor:  kornik [ 18 lutego 2014, o 12:09 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

fajne, tylko przejrzyj to jeszcze raz bo 2 errory w pisowni znalazłem, a może być więcej:

1. Jako ciekawostkę można zaś podać fakt, że >>>> "frima" <<<< ookla, która tworzy w/w stronę ( "firma" ookla)

2. Warto zaznaczyć, że działa w układzie – klient-serwer, bo przecież >>>> "to" <<<< zmierzenia przepustowości sieci potrzebujemy minimum dwóch maszyn ("do" zmierzenia)

Autor:  beria [ 18 lutego 2014, o 12:53 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

kornik napisał(a):
fajne, tylko przejrzyj to jeszcze raz bo 2 errory w pisowni znalazłem, a może być więcej:

1. Jako ciekawostkę można zaś podać fakt, że >>>> "frima" <<<< ookla, która tworzy w/w stronę ( "firma" ookla)

2. Warto zaznaczyć, że działa w układzie – klient-serwer, bo przecież >>>> "to" <<<< zmierzenia przepustowości sieci potrzebujemy minimum dwóch maszyn ("do" zmierzenia)


Dzięki, poprawione.

Grammar-nazi ma dziś wolne to dlatego ;)

Autor:  piotruś512 [ 25 lutego 2014, o 13:48 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Chłopaki, jest problem... :(

Mam dysk twardy podzielony na trzy partycje: 1 partycja - ok 50MB system plików (FAT) stan: zdrowy (konfiguracja EISA), 2 i 3 partycja po ok 200GB system plików NTFS, na partycji 2 jest zainstalowany jakiś Win XP dokładnie nie sprawdzałem, nie można ani sformatować całego dysku ani usunąć partycji (FAT)
Próbowałem instalatorami Win XP, Win Vista i nawet Linuxa Ubuntu i niby instalatory usuwały wszystkie partycje, niby formatowały i tworzyły tylko jedną partycje, ale po restarcie kompa dalej są trzy partycje :(
Instalator Linuxa wskazał że partycja (FAT) nazywa się "Dell Utility Partition"
Ma ktoś pomysł jak usunąć partycje (FAT) i sformatować dysk :?:

Autor:  Komin [ 25 lutego 2014, o 14:43 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Masz możliwość podpiąć go pod inny komputer ?

Autor:  jankowskimich [ 25 lutego 2014, o 16:07 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

bez urazy ale aż tak bardzo Ci zależy na tych 50MB? :D
Skoro DELL sprzętowo tworzy sobie takową to może jest mu przydatna do czegoś? :roll:
np do diagnostyki? ;)

Autor:  beria [ 25 lutego 2014, o 18:13 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

LoL,
gparted

:)

Autor:  jankowskimich [ 25 lutego 2014, o 18:16 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

ciekawe co zrobi jak zainstaluje WIN7 albo Vistę i znów mu się pojawi "mała, niepotrzebna partycja" ;)

Autor:  piotruś512 [ 27 lutego 2014, o 08:54 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

jankowskimich napisał(a):
bez urazy ale aż tak bardzo Ci zależy na tych 50MB? :D
Skoro DELL sprzętowo tworzy sobie takową to może jest mu przydatna do czegoś? :roll:
np do diagnostyki? ;)


zależy mi aby całkowicie usunąć wszystkie partycje i zrobić jedną dużą partycje, niestety wszelkie próby sformatowania nie powiodły się :(


beria napisał(a):
LoL,
gparted

:)


gparted nie dał rady :(

Autor:  Darek [ 27 lutego 2014, o 09:08 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

piotruś512 gdyby udało Ci się sformatować całą przestrzeń tego dysku, dysk stał by się zupełnie nieużyteczny. To tak jakbyś wyrzucił go na śmietnik.

Autor:  jankowskimich [ 27 lutego 2014, o 09:57 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

piotruś512 napisał(a):
zależy mi aby całkowicie usunąć wszystkie partycje i zrobić jedną dużą partycje, niestety wszelkie próby sformatowania nie powiodły się :(

dalej nie rozumiem w czym Ci przeszkadza 50MB partycji diagnostycznej...

piotruś512 napisał(a):
gparted nie dał rady :(

nie wierzę...

Autor:  beria [ 27 lutego 2014, o 11:07 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Też w to nie wierzę.

Co to znaczy, że nie dał rady?

Autor:  Mirrr [ 28 lutego 2014, o 17:06 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Uruchom instalkę Ubuntu z płytki ,a on sam wyczyści całość .
Możesz również spróbować instalkę Win od Toshiby ,ale tylko dla
lapków .Systemu nie uruchomisz ,ale wyczyścisz dysk .

Autor:  canario [ 28 lutego 2014, o 20:31 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Cytuj:
Uruchom instalkę Ubuntu z płytki ,a on sam wyczyści całość .
Możesz również spróbować instalkę Win od Toshiby ,ale tylko dla
lapków .Systemu nie uruchomisz ,ale wyczyścisz dysk .




Autor:  piotruś512 [ 4 marca 2014, o 22:57 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Mirrr napisał(a):
Uruchom instalkę Ubuntu z płytki ,a on sam wyczyści całość .
Możesz również spróbować instalkę Win od Toshiby ,ale tylko dla
lapków .Systemu nie uruchomisz ,ale wyczyścisz dysk .


Spróbowałem instalować Ubuntu ale to też nie pomogło, instalator pisał że natrafił na jakiś nieznany błąd czy jakoś tak, się wkurzyłem i wywaliłem dysk na śmietnik, pomału szlag już mnie trafiał :x

Autor:  jankowskimich [ 5 marca 2014, o 06:36 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

trzeba było mi oddać ;)

Autor:  piotruś512 [ 14 maja 2014, o 16:21 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Chłopaki, jest problem...

Przy uruchomieniu kompa bios pokazuje info: Brak Pliku NTLDR i pisze żeby użyć ctrl+alt+del aby zresetować kompa ale po restarcie wyświetla ten sam komunikat.
Komunikat wyświetla przy odpaleniu z dysku i przy bootowaniu z płyty i tu pytanie ocb ???
Wie ktoś jak to naprawić ???
Mam Win XP Pro jak coś.

Autor:  drosik [ 14 maja 2014, o 20:27 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Jaki masz dysk? Jeżeli na sata, to pewnie potrzebne są sterowniki z dyskietki.

Autor:  Komin [ 14 maja 2014, o 20:40 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Brak pliku Nt loader.
Przyczyn jest kilka: awaria dysku, brak plików Ntldr, Ntdetect.com, Boot.ini. itp.
Jeśli brak plików to małe piwo, kopiujesz je z innego systemu na c:\ i po kłopocie.
Poczytaj tu i tu. Jak nie dasz zady daj znać.

Autor:  stardust [ 17 maja 2014, o 08:01 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

kolejny problem :?

W maku pojawił się problem z matrycą , powstały przebarwienia wokół całej matrycy , głównie dół i boki (na białym tle żółte , a na czarnym białe) przykładowe zdjęcie :
http://obrazki.elektroda.pl/6180284400_1340650221.jpg

Jak sądzicie matryca do wymiany ?

Autor:  beria [ 21 maja 2014, o 21:01 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Mak z windowsem????

Dlatego nie działa! co to za profanacja wogóle!!!! :)

Autor:  stardust [ 22 maja 2014, o 00:37 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

beria napisał(a):
Mak z windowsem????

Dlatego nie działa! co to za profanacja wogóle!!!! :)


Zdjęcie przykładowe , znalezione w necie :wink:

Autor:  piotruś512 [ 23 maja 2014, o 03:47 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Komin, niestety nie pomogło, komendy fixboot i fixmrb coś tam niby zrobiły, komenda bootcfg też ale dalej brakuje pliku NTLDR.

Autor:  Mirrr [ 27 maja 2014, o 13:34 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Miałem podobny problem z Toschibą satelite win 98 .
Jeden z klawiszy robił zwarcie i blokował start .
Ściągnąłem z netu nowego biosa ,wypaliłem na CD i tak
uruchamiałem .Po jakimś czasie wypiąłem klawiaturę i miałem
mały serwer dla domowej sieci .Chodził kilka lat bez przerwy

Autor:  electro_nick [ 27 maja 2014, o 14:59 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Bios z płyty? Chyba trochę zostałem w tyle...

Autor:  Mirrr [ 28 maja 2014, o 10:47 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

https://aps2.toshiba-tro.de/kb0/HTD9502M10000R01.htm

Autor:  Komin [ 14 marca 2016, o 23:36 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Potrzebuję pożyczyć , jakiejkolwiek karty graficznej pci express na pół godzinki.
Pomożecie ?

Autor:  Komin [ 16 marca 2016, o 00:02 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Dziękuję za pomoc, miło, że można na Was liczyć :oops:

Autor:  beria [ 16 marca 2016, o 08:22 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

A co zepsułeś, żeby kartę pożyczać?
No offence, ale jeśli coś Ci spaliło kartę to ja swojej nie dam z dwóch powodów - istnieje spore prawdopodobieństwo, że mojej nie zasilisz, a dwa jest zbyt cenna żeby ją wkładać gdzieś gdzie może się uszkodzić.

Autor:  Komin [ 16 marca 2016, o 17:37 ]
Tytuł:  Re: Problem z komputerem

Karta się nie spaliła, tylko jest sprawna "inaczej", chciałem sprawdzić czy to wina karty, czy też slotu.

Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/