Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=121&t=8528

Autor:  aszastra [ 5 listopada 2010, o 10:28 ]
Tytuł:  Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Starsza wersja Forum moim zdaniem była o wiele bardziej intuicyjna, a co za tym idzie przyjazna środowisku :grinka:.
Jakoś nie mogę się połapać , a jakie jest Wasze zdanie ???

Autor:  canario [ 5 listopada 2010, o 10:37 ]
Tytuł:  Re: Od wczoraj szata graficzna naszego Forum zmieniła się (:

Ale była oparta na starym i dziurawym silniku. Do wszystkiego można się przyzwyczaić a prace nad wyglądem forum cały czas trwają. Krok milowy (czyli migracja na nowy silnik) poczyniony a teraz małymi kroczkami do przodu z ulepszeniami.

Autor:  KrzaQ [ 5 listopada 2010, o 11:03 ]
Tytuł:  Re: Od wczoraj szata graficzna naszego Forum zmieniła się (:

A teraz każdy będzie rozpoczynał własny wątek żeby ponażekać? :)
Nie dziwię się takim opiniom. Sam się gubię w nowej szacie i funkcjonalnościach. A mam ich w panelu administratora jakieś 300% procent więcej niż Ty. Jest się gdzie zamotać. Jak się używało przez 4 lata czegoś, to można się było poruszać po okienkach z zamkniętymi oczami... wiem wiemy :) zmiany bolą.

Autor:  Hopeczka [ 5 listopada 2010, o 12:06 ]
Tytuł:  Re: Od wczoraj szata graficzna naszego Forum zmieniła się (:

zmiany nie bola, zmiany sa zawsze wyzwaniem, a wiec krokiem naprzod... ja nie mam zamiary marudzic, bo wiem ze z czasem wiekszosc funkcji powroci a nawet mysle, ze dojda nowe dla naszej wygody... nie oczekuje tego juz.. ale wiem, ze bedzie tylko lepiej :D Jeszcze cos... Panowie ta nowa wersja forum to naprawde kawal dobrej roboty :)

Autor:  aszastra [ 5 listopada 2010, o 14:19 ]
Tytuł:  Re: Od wczoraj szata graficzna naszego Forum zmieniła się (:

Ok nie będę więcej narzekał :x ( nowy silnik , to nowe możliwości ;) ) ale brakuje mi zakładki ,,odznacz posty jako przeczytane" w ,, postach nieprzeczytanych". :razz:

Często z tego korzystałem nie chcąc otwierać postów, które mnie nie interesują a pojawiły się od ostatniego mojego wejścia. :P

Autor:  waldek2 [ 5 listopada 2010, o 15:29 ]
Tytuł:  Re: Od wczoraj szata graficzna naszego Forum zmieniła się (:

hi, hi też miałem ten problem.
Tutaj musisz być na stronie głównej i odpowieni bayer znajdziesz u góry po prawej stronie.

Autor:  grin_ajz [ 5 listopada 2010, o 17:27 ]
Tytuł:  Re: Od wczoraj szata graficzna naszego Forum zmieniła się (:

a ja mam prośbę - piszmy wszystkie nasze "narzekania" już w jednym wątku - w tym :P bo wszystko jest rozpierniczone po kilku tematach ;)
wiadomo, ciężko się przestawić na coś nowego jak się używało ponad 4 lata czegoś innego :P ale poczekajmy, cierpliwości. KrzaQ i drosik ciężko pracują aby wszystko wróciło do normy :)
w między czasie możemy sobie tutaj popisać czego nam brakuje (a może jest a jeszcze nie jesteśmy świadomi) :P zmienię zaraz temat wątku na bardziej adekwatny :) (mam nadzieję, że aszastra mnie nie zbije za ingerencję :) )

ja jeszcze czekam na skórki i Sb i będzie jak w niebie :) powili uczę się wszystkiego od początku, już widać, że jest to wielki krok naprzód :)

wielkie piwo dla chłopaków :)

Autor:  Darek [ 5 listopada 2010, o 17:36 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Grinka wstaw sobie czerwony pasek, tak na próbę żeby sprawdzić jak wygląda na nowym tle :D

Autor:  grin_ajz [ 5 listopada 2010, o 17:37 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

i bez wstawiania wiem, że z moim nickiem się będzie źle komponować :P

Autor:  Mega [ 5 listopada 2010, o 19:30 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

To ja dla odmiany napiszę coś pozytywnego. Bardzo mi się podoba, że w nowej wersji mogę sobie szybko odznaczyć wszystkie posty/tematy jako przeczytane w działach, które mnie nie interesują.
To coś, czego w starej wersji nie było :)

P.S. A nowy silnik to jedzie na syntetyku, czy mineralnym? Zawsze mnie zaskakiwała terminologia informatyczna. Pozdrowienia dla Adminów. Się napracowali pewnie :)

Autor:  aszastra [ 5 listopada 2010, o 19:58 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

W obecnej wersji nie widać pod nazwami forumowiczów ilości ostrzeżeń.
Czyżby zabraniał tego generalny inspektor danych osobowych ? :P

Autor:  chanbord [ 5 listopada 2010, o 20:18 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

i płci i płci :P

Autor:  Darek [ 5 listopada 2010, o 20:22 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

chanbord napisał(a):
i płci i płci :P


Wszyscy jesteśmy kobietami :P

Autor:  Hopeczka [ 5 listopada 2010, o 21:24 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

opcja "przyjaciele" do czego to?:P jak sie kogos dodaje to ta osoba chociaz to widzi?:P

Autor:  NOWY(L) [ 5 listopada 2010, o 22:46 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Hopeczka spróbuj ze mną;-)

Autor:  KrzaQ [ 6 listopada 2010, o 09:47 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Wszystko powoli idzie do przodu. Kilka rzeczy się nie przeniosło z profili starego forum. Między innymi daty urodzin (to już zrobiliśmy ręcznie) i płci. To też zostanie przeniesione, żeby uniknąć potencjalnych nieporozumień między płciowych :)

Nie wiem do czego służy opcja przyjaciół i nieprzyjaciół. Ja dodałem sobie jednego takiego i widzę w swoim profilu kto z nich jest aktualnie online a kto śpi.

Autor:  chester [ 6 listopada 2010, o 11:23 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Brakuje mi jedynie: ilośc nieprzeczytanych postów od ostatniej wizyty i gdy wejdę w dany temat, aby nie czytac go od początku tylko od miejsca w którym skończyłem.
Reszta może byc, powoli się przyzwyczajam.

Autor:  reflexes [ 6 listopada 2010, o 11:43 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

chester napisał(a):
Brakuje mi jedynie: ilośc nieprzeczytanych postów od ostatniej wizyty i gdy wejdę w dany temat, aby nie czytac go od początku tylko od miejsca w którym skończyłem.
Reszta może byc, powoli się przyzwyczajam.

Ilości faktycznie brak, a żeby nie czytać od początku wystarczy kliknąć

Załączniki:
zobacz.JPG
zobacz.JPG [ 22.17 KiB | Przeglądane 12257 razy ]

Autor:  Großvater [ 6 listopada 2010, o 11:52 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Jeszcze jedna sprawa. Nie wiem czy jest to kwestia indywidualnych ustawień użytkownika czy efekt przeniesienia forum.
Aktualnie gdy klikam na link do innych stron wklejony w wiadomość to aktywne okno przechodzi do z linkowanej strony zastępując jednocześnie czytaną stronę forum. W poprzedniej wersji z linkowana strona otwierała mi się w nowym oknie dzięki czemu mogłem jednocześnie mieć wgląd w forum i nowo otwartą stronę.

Autor:  chester [ 6 listopada 2010, o 12:14 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Großvater napisał(a):
Jeszcze jedna sprawa. Nie wiem czy jest to kwestia indywidualnych ustawień użytkownika czy efekt przeniesienia forum.
Aktualnie gdy klikam na link do innych stron wklejony w wiadomość to aktywne okno przechodzi do z linkowanej strony zastępując jednocześnie czytaną stronę forum. W poprzedniej wersji z linkowana strona otwierała mi się w nowym oknie dzięki czemu mogłem jednocześnie mieć wgląd w forum i nowo otwartą stronę.


Też to właśnie zauważyłem. Lepiej jakby linki otwierały się w nowym zakładce.
Chłopaki, nie musicie poprawiac tego teraz, to sugestie na przyszłośc.

Autor:  magzeust [ 6 listopada 2010, o 12:25 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

transfer wydaje mi się dość udany, jest jeszcze kilka niedopracowań, ale wydaje mi się, że to kwestia kilku dni. Ja na przykład odkryłem dzisiaj, że obserwuję wątki - sprzedam jakiś monitor, wymienię przednią szybę w aucie etc... W każdym razie - działa.

Autor:  beria [ 6 listopada 2010, o 13:38 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

A ja widzę wybrane avatary tylko...

Autor:  Konto usunięte (B...y) [ 6 listopada 2010, o 14:03 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Chyba każdy, kto (mimo ostrzeżenia) zagląda do naszych tematów krążących wokół spraw polityki (i nie tylko) spotyka problem opisany przez publicystę.
Dzieli się on swymi spostrzeżeniami z tygodnika „The Economist”. Opisano tam mocno bulwersujący temat pisowni polskich nazwisk na Litwie. Artykuł ten utrzymywał się na liście dziesięciu najczęściej komentowanych tekstów internetowej wersji tygodnika, z kilkuset dość zaangażowanymi komentarzami anonimowych czytelników.
Cytuj:
Moją uwagę zwrócił dziwny fakt, że nikt nikogo nie obrzucił mięsem ani nie wyzwał od debilów i zdrajców.
Zastanawiam się, kim są ludzie, którzy komentowali tekst. Na pewno wielu z ich było Polakami – piszącymi po angielsku, ale jednak Polakami. Ciekawe, czy biorą udział w dyskusjach na polskich forach internetowych. Czy, gdy zmieniają język, pozostają normalnymi ludźmi, czy zmieniają się w dostawców towaru do bezdennego rezerwuaru chamstwa, podłości, zawiści, kompleksów i głupoty, którym są nasze rodzime fora internetowe? W końcu język określa świadomość – po angielsku czy niemiecku jesteśmy inni niż po polsku. Może wpis na forum brytyjskiej gazety jest dla nas jak wyjazd do pracy na “zachód” – bardziej się przykładamy, więcej wymagamy, zwłaszcza od siebie. A potem wracamy do polszczyzny i wypełniamy ochoczo naszą narodową internetową kloakę.
Za każdym razem, gdy jako czytelnik podejmuję próbę zmierzenia się z komentarzami, wygląda to podobnie: tsunami nienawiści i grafomanii zalewa czytelnika, topi się w tym bagnie, któregokolwiek polskiego politycznego forum internetowego.
Wiem, wiem – przesadzam. W Polsce nie jest tak źle, a w Anglii tak dobrze. Wszędzie w Internecie ludzie obrzucają się wyzwiskami i tylko gdzieniegdzie forum służy do wymiany myśli. Czasy mamy takie, że jak kogoś nie wyzwiesz od kutasów albo zdrajców, nikt na ciebie nie zwróci uwagi. “The Economist” nie musi na siebie zwracać uwagi, bo wszyscy i tak na niego patrzą, więc stać go na banowanie wypocin internetowych dewiantów i filtrowanie wpisów całkowicie nie na temat. (Dariusz Rosiak)


Ja też wiem, że na szczęście czytanie bełkotu w internecie nie jest jeszcze obowiązkowe, ale większość zagląda tu w poszukiwaniu jakiejś rozmowy, może nie najmądrzejszej, ale trochę ciekawej i głównie dla samej okazji przyjemności jej przeprowadzenia, czy tylko przeczytania tematu.
Przecież to żaden problem, by do ostrzeżenia dodać: tu się sprząta i zastosować to, wymiatając wtręty nie na temat, którymi i tak są głównie epitety, obraźliwe odzywki i inne komunikaty autorów informujące o ich stanie emocjonalnym, przypominające raczej puszczanie wiatrów niż ludzką mowę.
Po prostu trochę uwagi moderatora tematu.
Jeśli zależy nam na naszym wizerunku, to może wśród innych zmian przydałaby się i taka proponowana zmiana jakościowa forum.

Autor:  grin_ajz [ 6 listopada 2010, o 20:14 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

forum, forumem...a galeria też przeszła mały lifting :)

Autor:  drosik [ 6 listopada 2010, o 20:59 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Galeria się zaktualizowała z wersji 1.4.27 do 1.5.8 troszkę nam to przysporzyło roboty, ale na szczęście lista zmian jakie można dostrzec jest nie wielka :)
Choć KrzaQ sobie zażyczył wszystkie pluginy (wtyczki) i chyba będzie coś jeszcze kombinował, żeby coś usprawnić :)
Pierwszą nowością jest udostępnianie zdjęć na Facebook'u :) co będzie dalej zobaczymy :)

Wracając do spraw forum, to "szałtboks" i inne gadżety wrócą jak dobierzemy odpowiedni zestaw skórek dla forum.

Piszcie o wszystkich niedogodnościach bądź sugestiach dotyczących funkcjonowania forum w tym temacie.

Autor:  beria [ 6 listopada 2010, o 22:20 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Będę monotematyczny, ale inaczej, czy tylko ja mam problem z widocznością obrazków?

Autor:  grin_ajz [ 6 listopada 2010, o 22:22 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

beria ja widzę avatary dobrze

Autor:  drosik [ 6 listopada 2010, o 22:25 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

beria,
Sam nie jesteś :) , też miałem problem z wyświetlaniem obrazków (avatary, emoty itp ) na forum, ale po wyczyszczeniu historii przeglądania oraz wszystkich danych wszystko jest git.

Autor:  KrzychG [ 6 listopada 2010, o 22:58 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

drosik napisał(a):
Wracając do spraw forum, to "szałtboks" i inne gadżety wrócą jak dobierzemy odpowiedni zestaw skórek dla forum.

Piszcie o wszystkich niedogodnościach bądź sugestiach dotyczących funkcjonowania forum w tym temacie.


To ja poproszę o starą skórkę "acid". Nie musi być ustawiona jako domyślna, ale chciałbym mieć możliwość wybrania jej w moim profilu. No i opcja "Odznacz wszystkie jako przeczytane" przy wyświetlaniu nowych postów. To by było tyle życzeń i zażaleń. ;)

Autor:  NOWY(L) [ 7 listopada 2010, o 08:49 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Po przenosinach na nowe forum użytkownik Bombel nie możę sie wogóle zalogowac.Drosik pomożesz?

Autor:  beria [ 7 listopada 2010, o 10:07 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Wyczyściłem historie, sprawdziłem na IE, FF i Operze na Windowsie i na Linuxie na FF i Operze, avatarki ładują się, ale po chwili znikają i wskazują "broken image" co ciekawe, jak kliknę na "pokaż obrazek w nowej karcie" np, to zdjęcie się ładuje. Może faktycznie coś u mnie nie bangla...

Autor:  drosik [ 7 listopada 2010, o 11:31 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Wysłałem maila do Bombla na jego maila, którego podał podczas rejestracji.

Autor:  NOWY(L) [ 7 listopada 2010, o 11:43 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Ok.Zaraz przekaże.

Autor:  BombeL1916 [ 7 listopada 2010, o 11:51 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Już jestem ponownie ;)

Autor:  aszastra [ 7 listopada 2010, o 12:02 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

A jak zrobić ,, cytowanie selektywne " ?

Teraz jak wybierzesz ,,cytuj" to pojawia się niestety cały post. :?:

Autor:  chanbord [ 7 listopada 2010, o 12:08 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

aszastra napisał(a):
A jak zrobić ,, cytowanie selektywne " ?


Wystarczy wymazać niechciany teks i zostawić ten, który chcemy zacytować. Jedno kliknięcie myszką i jedno przyciskiem DEL na klawiaturze i po sprawie. :)

Autor:  drosik [ 7 listopada 2010, o 13:32 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

aszastra,
Jeszcze nad tym pracujemy :)

Autor:  Hopeczka [ 7 listopada 2010, o 14:40 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

znikajace avatary... u mnie ten problem wystepuje w Google Chrome, ale w Operze wszystko doskonale smiga

Autor:  NOWY(L) [ 7 listopada 2010, o 19:24 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Darek
Dołączył(a): 6 gru 2006, 2006 13:41
Posty: 10765
Lokalizacja: W-wa.
Mistrz Kasztan :!: :!:

Autor:  beria [ 7 listopada 2010, o 19:28 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Hopeczka napisał(a):
znikajace avatary... u mnie ten problem wystepuje w Google Chrome, ale w Operze wszystko doskonale smiga


Po drobnych przeróbkach też mam ten problem tylko w chromie :)

Autor:  chanbord [ 8 listopada 2010, o 09:59 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Będąc nie zalogowanym na stronie głównej widać błędne godziny ostatnich postów. :)

Autor:  drosik [ 8 listopada 2010, o 10:27 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Dzieci ryby oraz niezalogowani głosu nie mają. :P

Autor:  KrzaQ [ 8 listopada 2010, o 17:42 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Dostępne są kolorowe skórki. Wchodzimy w panel użytkownika, ustawienia forum i wybieramy Styl forum.
Na razie brakuje opcji czarnej, ale postaramy się ją dodać. Dopracowania wymaga tez nagłówek dla każdej z opcji kolorystycznych.
Zgodnie z obietnicą, jutro zajmiemy się wgrywaniem poprawek i dodatków.

Autor:  Grzechu [ 8 listopada 2010, o 18:04 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

KrzaQ napisał(a):
Na razie brakuje opcji czarnej, ale postaramy się ją dodać.

Koniecznie!!!

Autor:  Komin [ 8 listopada 2010, o 21:50 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

KrzaQ napisał(a):
Dostępne są kolorowe skórki. Wchodzimy w panel użytkownika, ustawienia forum i wybieramy Styl forum.

Przy zmianie "skórki" znikają przyciski: cytuj, profil, pw, email itd.

Autor:  drosik [ 8 listopada 2010, o 21:53 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Nie tylko te, jutro nad tym popracuje wspólnie z Krzaqiem

Autor:  Darek [ 13 listopada 2010, o 10:35 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

drosik napisał(a):
Nie tylko te, jutro nad tym popracuje wspólnie z Krzaqiem


Pracujcie Panowie, mnie boli brak możliwości cytowania selektywnego, oraz dziwne zachowanie wstawianych emotek. O SB to już nawet nie wspominam :oops:

Autor:  megi [ 13 listopada 2010, o 12:29 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

mi brakuje otwierania tematów w osobnych okienkach

Autor:  beria [ 13 listopada 2010, o 13:40 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Jeśli chodzi o SB to można wykorzystać jakiś SB z sourceforge.net z opcją integracji phpBB

Autor:  NOWY(L) [ 13 listopada 2010, o 16:06 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Darek napisał(a):
drosik napisał(a):
Nie tylko te, jutro nad tym popracuje wspólnie z Krzaqiem


Pracujcie Panowie, mnie boli brak możliwości cytowania selektywnego, oraz dziwne zachowanie wstawianych emotek. O SB to już nawet nie wspominam :oops:


Spokojnie .Weekend jest chłopaki chcą odpocząć,Drosik ma teraz maleństwo w domu , więc też się nie nudzi.Jakoś wytrzymamy bez tego szałboksa
:D

Autor:  drosik [ 13 listopada 2010, o 16:51 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Beria, jak masz chwile to wyszperaj jakiś taki konkretny szałboksik i zapodaj linka tutaj albo na priv.

Autor:  beria [ 13 listopada 2010, o 21:40 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Znam dwa, z których korzystam na różnych forach.

http://sourceforge.net/projects/ajax-chat/ - spore możliwości

http://sourceforge.net/projects/interactivesb/ autorski projekt w którym uczestniczyłem kilka lat temu.

W razie czego służę pomocą w integracji.

Autor:  Darek [ 16 listopada 2010, o 15:02 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Może tylko mnie się wydaje, ale ta przywieszka dodawania do fejsbuka koszmarna i w koszmarnym miejscu, jak na galerię fotograficzną :-(

Autor:  MACIEKZB [ 16 listopada 2010, o 15:29 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Co do galerii, to zniknęło wyszukiwanie fotografii na podstawie nazwy autora.

Autor:  Darek [ 16 listopada 2010, o 15:36 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

MACIEKZB napisał(a):
Co do galerii, to zniknęło wyszukiwanie fotografii na podstawie nazwy autora.


Ogólnie na galerii jest gorzej niż było :-(

Autor:  Hollow [ 18 listopada 2010, o 10:27 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Można by też się zastanowić (o ile jeszcze ktoś o tym nie wspomniał) nad jakimś sprecyzowanym rozmiarem avatarów, bo jak dobrze widać nawet w tym temacie, kolumni z avatarami różnią się od siebie rozmiarem.

Obrazek

Autor:  Darek [ 18 listopada 2010, o 11:07 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Wymiar avatara jest określony, tylko ludziska się tego niestety nie trzymają.

Np. niejaki hollow nie wstawił avatara o wymiarach 150x150 pikseli, czemu :D

Autor:  Hollow [ 18 listopada 2010, o 11:40 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Ups :D Już poprawione. Żeby nie było Darku, to, że kawałek Twojej głowy znalazło się w przytoczonym przeze mnie obrazku to czysty przypadek, nie sugerowałem, że Twój obrazek stwarza problem :D

Autor:  Darek [ 18 listopada 2010, o 11:47 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Nijakich pretensji nie mam, zwróciłem jednak uwagę na to, że często nie czytamy dokładnie (ja również) instrukcji zamieszczanych na różnych forach. Zdawać by się mogło, że na wszystkich warunki są identyczne, a tak zazwyczaj nie jest :-)

Autor:  drosik [ 18 listopada 2010, o 22:30 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Dziś zrobiłem, aby linki zewnętrzny odpalały się w nowych oknach, no i wziąłem się za shoutboxa, jednak nie jest do niego przekonany.
Postaram się przez weekend coś przy nim pogmerać, aby działał nieco lepiej.

Autor:  NOWY(L) [ 19 listopada 2010, o 15:24 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

drosik napisał(a):
wziąłem się za shoutboxa, jednak nie jest do niego przekonany.
.

Też mi się nie podoba.
Nie można edytować swoich wpisów i w ogóle taki nieporządek robi ten szałboks na stronie głównej.

Autor:  Darek [ 20 listopada 2010, o 11:56 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Moderatorzy ani be, ani me, a pojawił się pseudo SB czyli Czat u dołu strony :D

Autor:  electro_nick [ 20 listopada 2010, o 12:40 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Moderatorzy to *** mogą, od takich grubych spraw to administratorzy są, ja to mogę jedynie w kasztany wrzucić kogoś...

Autor:  Darek [ 20 listopada 2010, o 15:51 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

electro_nick napisał(a):
ja to mogę jedynie w kasztany wrzucić kogoś...


I oczywiście robisz to z wielką przyjemnością :D

Autor:  drosik [ 20 listopada 2010, o 17:20 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Darek,
O co chodzi :?:

Autor:  Darek [ 20 listopada 2010, o 17:27 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

drosik napisał(a):
Darek,
O co chodzi :?:



Czy Ty musisz być taki potwornie poważny :D ja sobie po prostu zażartowałem :D

Autor:  drosik [ 20 listopada 2010, o 17:40 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Ale ja sądziłem, że coś się porobiło :D bo o samym shoutbox pisałem kilka postów wczesniej :)

Autor:  NOWY(L) [ 20 listopada 2010, o 18:01 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Darek sie starzeje.Refleks już nie ten sam co kiedyś

Autor:  Darek [ 20 listopada 2010, o 18:05 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

drosik napisał(a):
shoutbox pisałem kilka postów wczesniej :)


A widzisz ja go pewnie pominąłem. Mam problem nie wiem jednak czy tylko ja?
Problem polega na możliwości jedynie zbiorowego wywalania (oznacz tematy jako przeczytane) a nie jak dawniej, zaznaczania tematów, które mnie nie interesują.
Teraz najpierw czytam te, które mnie interesują, później zbiorczo wywalam resztę. Ostatnio jest dużo ogłoszeń i Twoja informacja mogła się w nich zaplatać i w ten sposób poszła do śmieci :sad:

Autor:  drosik [ 20 listopada 2010, o 18:34 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Postaram się poszukać jakiejś modyfikacji na to.

Autor:  marmeg [ 20 listopada 2010, o 19:00 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Darek napisał(a):

Mam problem nie wiem jednak czy tylko ja?


Ja również nie mogę się do tego przyzwyczaić

Autor:  electro_nick [ 20 listopada 2010, o 19:09 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

A czy ktoś wspominał o tym że wątki nie otwieraja się na ostatniej stronie tylko caly czas na pierwszej?

Autor:  drosik [ 20 listopada 2010, o 19:16 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Tak wspomniał, należy klikać na ikonce obok tytułu tematu.

Autor:  MACIEKZB [ 20 listopada 2010, o 19:56 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Chciałem wrzucić załącznik (fotka 51kB) i wyskoczył taki napis:
Przekroczono maksymalną przestrzeń na dysku zajmowaną przez załączniki.

Autor:  drosik [ 20 listopada 2010, o 21:34 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Sprawdź teraz i daj znać.

Autor:  MACIEKZB [ 20 listopada 2010, o 22:23 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Teraz jest ok.

Autor:  Iza [ 21 listopada 2010, o 05:10 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Czemu nie otwierają się zdjęcia z postów?

Autor:  lenka79 [ 21 listopada 2010, o 07:39 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Mi osobiście brakuje podglądu gdy wchodzę na listę postów nieczytanych. Można było podejrzeć wątek bez otwierania go decydując się, czy jest interesujący dla mnie, czy niekoniecznie.

Autor:  drosik [ 21 listopada 2010, o 09:15 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Iza napisał(a):
Czemu nie otwierają się zdjęcia z postów?

Sprawdź pod inną przeglądarką.



lenka79 napisał(a):
Mi osobiście brakuje podglądu gdy wchodzę na listę postów nieczytanych. Można było podejrzeć wątek bez otwierania go decydując się, czy jest interesujący dla mnie, czy niekoniecznie.

Po jednym poście stwierdzasz czy cały temat jest interesujący :?: ;)

Wpiszę to na liste życzeń i w wolnej chwili poszukam modyfikacji :)

Autor:  lenka79 [ 21 listopada 2010, o 12:07 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Po jednym poście stwierdzasz czy cały temat jest interesujący :?: ;)

Ok, może nie do końca, ale widzę jak temat się rozwija, a to mi czasem wystarczy. No i działa to też w drugą stronę- sam tytuł może i nic ciekawego nie zapowiadać, ale może interesująco się rozwinąć :twisted:
Ale dziękuję za zainteresowanie sprawą :) To tyle ode mnie.

Autor:  xedrox [ 21 listopada 2010, o 23:23 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Iza napisał(a):
Czemu nie otwierają się zdjęcia z postów?



Mnie również nie otwierają się zdjęcia w postach jak i avatary, na innych stronach wszystkie zdjęcia wczytywane są poprawnie. Używam przeglądarki Google Chrome i nie mam zamiaru zmieniać jej na inną gdyż w przeszłości przeglądałem strony na wszystkich przeglądarkach i akurat ta przypadła mi do gustu. Gdy otwieram grafikę w nowej karcie to wszystko jest ok ale nie zamierzam oglądać każdego zdjęcia w taki właśnie sposób. Proszę administrację aby rozwiązać ten problem.

Autor:  drosik [ 22 listopada 2010, o 07:58 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

xedrox,
już wysyłamy ekipę, która odinstaluje Ci przeglądarkę i pozostawi jedyną słuszną ;) :D :D :D

Tak na poważnie, to sprawdź jakie masz dodatki do chroma. Wyłącz wszystkie i sprawdź funkcjonowanie forum, jeżeli okaże się, że wszystkie obrazki zaczynają się wczytywać prawidłowo, to oznacza, że jeden z tych dodatków (który prawdopodobnie przyśpiesza przeglądarkę) działa nieprawidłowo.

Autor:  Großvater [ 25 listopada 2010, o 21:42 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Unt jeszcze jedna sprawa. W dawnej wersji, kopiując fotkę z forum która była w formacie abcd.jpg zapisywała mi się ona na dysku w formacie i z nazwą oryginału czyli abcd.jpg. W nowej wersji każda zapisywana grafika (np. abcd.jpg) zapisuje się domyślnie jako untitled.bmp co przy większej liczbie kopiowanych zdjęć jest lekko uciążliwe - wymaga ręcznej zmiany nazwy.

Autor:  Corzano [ 26 listopada 2010, o 07:48 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

xedrox napisał(a):
Mnie również nie otwierają się zdjęcia w postach jak i avatary, na innych stronach wszystkie zdjęcia wczytywane są poprawnie. Używam przeglądarki Google Chrome

U mnie to samo. To jest jedyne forum z kilkunastu z jakich korzystam, gdzie jest taki problem. :sad:

Autor:  beria [ 26 listopada 2010, o 14:42 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Spróbujcie innych przeglądarek, tutaj problem (u mnie i u hopeczki) dotyczył chroma, w innych jest ok.

Autor:  oki44 [ 26 listopada 2010, o 17:33 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

U mnie nie ma żadnych problemów, ale nie można, Beria, tak mówić.
Strona powinna prawidłowo się wyświetlać we wszystkich popularnych przeglądarkach.

Gdy kiedyś kolega ustawiał mi stronkę KTRu, to mówiłem mu że coś kiepsko działa na Mozilli.
On protestował, bo w windowsowej było ok. Potem się okazało że windowsowa tolerowała pewne
błędy a Mozilla nie. Nie można zmuszać internautów do zmiany przeglądarki z takiego powodu.

Autor:  drosik [ 26 listopada 2010, o 20:41 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

oki44,
Problemem jest nie tylko sama przeglądarka, ale też akceleratory do niej dodawane oraz dostawca internetu.
Wiem, bo przetestowałem to na swoim laptopie podłączonym do różnych dostawców internetu z tą samą przeglądarką. Po wyłączeniu różnych "cudów" do mozilla wszystko działa prawidłowo.
Pod IE cały czas działa wszystko ok, no chyba, że u kogoś nie działa to niech da znać.

Co do tego, że na innych forach działa z tymi samymi ustawieniami przeglądarki się nie wypowiadam, bo nie wiem czy to ten sam skrypt co u nas i czy te same modyfikacje forum.

Autor:  beria [ 26 listopada 2010, o 20:52 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

oki44 napisał(a):
U mnie nie ma żadnych problemów, ale nie można, Beria, tak mówić.
Strona powinna prawidłowo się wyświetlać we wszystkich popularnych przeglądarkach.


SOA #1

Oczywiście, że powinna działać we wszystkich, ale jeśli nie działa w jednej zawsze warto wypróbować drugą... Nie ma co na administratorów wrzeszczeć, bo oni nie wiedzą jakie cuda do jakie przeglądarki użytkownik sobie przypiął...

Autor:  Darek [ 26 listopada 2010, o 20:59 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

beria napisał(a):
oki44 napisał(a):
Nie ma co na administratorów wrzeszczeć, bo oni nie wiedzą jakie cuda do jakie przeglądarki użytkownik sobie przypiął...


Bardzo rozsądne stwierdzenie tym bardziej, że mogą spowodować iż niczego nie obejrzymy :D

Autor:  drosik [ 26 listopada 2010, o 21:13 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Kochani,
Przecież my jesteśmy dla Was, naprawdę chcemy by to nasze forum działało jak najlepiej :)
Robimy wszystko co w naszej mocy i na ile nam czas i możliwości pozwalają.

Jeszcze poszperam w necie o tym problemie wyświetlania obrazków, może to jakiś błąd w konfiguracji :roll:

Autor:  Darek [ 27 listopada 2010, o 14:29 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Mam zapytasa co to za czort Baidu [Spider] :?: :shock:

Autor:  electro_nick [ 27 listopada 2010, o 14:32 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Darek wujka trzeba było się zapytać :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Baidu

Autor:  Komin [ 27 listopada 2010, o 15:00 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

jak chcę dodać załącznik, wyskakuje takie info:

"Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, webmaster@galeria.e-kwidzyn.pl and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
"

Dodawane zdjęcie ma wielkość 153 KB i rozdzielczość 800x600.
W galerii również nie wchodzi :(

Autor:  Corzano [ 27 listopada 2010, o 18:43 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

beria napisał(a):
Oczywiście, że powinna działać we wszystkich, ale jeśli nie działa w jednej zawsze warto wypróbować drugą... Nie ma co na administratorów wrzeszczeć, bo oni nie wiedzą jakie cuda do jakie przeglądarki użytkownik sobie przypiął...

Na gołym Chriomium 9.0.587.0 (66374) Ubuntu 10.10 bez żadnych rozszerzeń obrazki i avatary się nie wyświetlają. Na Najnowszym Chrome pod WinXP to samo. Dotyczy to wyłącznie plików załadowanych na serwer forum (zewnętrzne są widoczne) i działa to tak, że obrazek pokazuje się na ułamek sekundy po załadowaniu i potem znika na dobre.
Przykro to pisać, ale żądanie używania innej przeglądarki wyłącznie do przeglądania zdjęć na kwidzyńskim forum jest niedorzecznością bądź przejawem wybitnej megalomanii.

Autor:  drosik [ 27 listopada 2010, o 20:50 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Corzano,
Szukałem już kilka razy rozwiązania problemu i nie znalazłem, podaj mi proszę namiary na jakieś fora oparte o silnik phpbb3 to spróbuje się skontaktować z ich administratorami i porozmawiać.

Komin,
Sprawa w toku.

Autor:  Corzano [ 27 listopada 2010, o 21:44 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Drosik, np. http://www.forum.eksploracja.pl/ lub http://www.garniak.pl/

Autor:  MACIEKZB [ 28 listopada 2010, o 09:06 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Komin napisał(a):
jak chcę dodać załącznik, wyskakuje takie info:

"Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, webmaster@galeria.e-kwidzyn.pl and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
"

Dodawane zdjęcie ma wielkość 153 KB i rozdzielczość 800x600.
W galerii również nie wchodzi :(

Mam ten sam problem.

Autor:  drosik [ 28 listopada 2010, o 10:23 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Wszyscy mamy ten sam problem, zgłosiłem to do naszego dostawcy hostingu.

Autor:  drosik [ 29 listopada 2010, o 11:47 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Problem rozwiązany.

Autor:  drosik [ 30 listopada 2010, o 11:18 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Dodałem możliwość wstawiania podglądów filmów bezpośrednio z "jutuba"

Jeżeli chcesz wstawić podgląd na forum wklej kod filmu pomiędzy znaczniki
Kod:
[youtube][/youtube]


Przykładowy filmik:

Autor:  Darek [ 30 listopada 2010, o 11:26 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

O rany wszystko zaczyna działać :D :D :D

Autor:  oki44 [ 30 listopada 2010, o 17:23 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Drosik, a jak wkleić filmik ze swojego komputera? Bo pewnie też można

Autor:  Darek [ 30 listopada 2010, o 17:42 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

oki44 napisał(a):
Drosik, a jak wkleić filmik ze swojego komputera?


Pewnie jakiś świński? chyba jednak nie i musisz wykupić swój serwer na filmiki :grin:

Autor:  chanbord [ 30 listopada 2010, o 17:44 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Można wrzucić na youtube i później tutaj i nie trzeba nic wykupywać. :)


Autor:  drosik [ 30 listopada 2010, o 17:45 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Wydaje mi się, że nie ma takiej potrzeby. To by nas mogło "zabić" tzn nasz miesięczny transfer ;)

Autor:  oki44 [ 30 listopada 2010, o 23:39 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Rozumiem :)

Autor:  drosik [ 1 grudnia 2010, o 09:14 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

lenka79 napisał(a):
Mi osobiście brakuje podglądu gdy wchodzę na listę postów nieczytanych. Można było podejrzeć wątek bez otwierania go decydując się, czy jest interesujący dla mnie, czy niekoniecznie.

Kosztowało nas to sporo pracy, ale działa. :)

Autor:  Corzano [ 1 grudnia 2010, o 10:01 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Czy dzieje się coś w temacie wyświetlania obrazków w Chrome/Chromium?

Autor:  drosik [ 1 grudnia 2010, o 10:19 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Od Gemera dowiedziałem się, że problem może być po stronie naszego hostingu.
Sprawa została zgłoszona i czekam na jakieś info.

Autor:  lenka79 [ 1 grudnia 2010, o 10:49 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

drosik napisał(a):
lenka79 napisał(a):
Mi osobiście brakuje podglądu gdy wchodzę na listę postów nieczytanych. Można było podejrzeć wątek bez otwierania go decydując się, czy jest interesujący dla mnie, czy niekoniecznie.

Kosztowało nas to sporo pracy, ale działa. :)


W starej wersji było jeszcze widać ostatnią odpowiedź. Ale skoro to takie pracochłonne i nikomu więcej jak widzę niepotrzebne, to już nic nie mówię i dziękuję za całą pracę włożoną w umilenie mi podglądania forum i życzę powodzenia w walce z kolejnymi zmianami :)

Autor:  drosik [ 1 grudnia 2010, o 11:07 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Czyli były dwie odpowiedzi :?:

Autor:  lenka79 [ 1 grudnia 2010, o 11:09 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

drosik napisał(a):
Czyli były dwie odpowiedzi :?:


Było widać pierwszy post i ostatnią na niego odpowiedź. Podgląd był podzielony na 2 części. Teraz podejrzeć można tylko pierwszy post, bez żadnej odpowiedzi.

Autor:  MACIEKZB [ 3 grudnia 2010, o 13:40 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Takie cós ukazuje mi się na galerii.e-kwidzyn:

Coppermine critical error:
Unable to connect to database !

MySQL said: Too many connections

Autor:  drosik [ 3 grudnia 2010, o 19:36 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Sprawdźcie proszę czy nadal występuje problem z ładowaniem załączników. Jeżeli to zauważycie to zróbcie print screena i podeślijcie mi na maila.
Jeżeli przetestujecie i nie zauważycie to napiszcie na forum.

Autor:  paragnomen [ 3 grudnia 2010, o 19:54 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

U mnie wszystko wchodzi, i załączniki, i galeria, bez problemów.

Autor:  drosik [ 3 grudnia 2010, o 21:18 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Na jakiej przeglądarce sprawdzałeś :?: czy wcześniej miałeś problemy :?:

Autor:  MACIEKZB [ 4 grudnia 2010, o 09:01 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Wcześniej było ok. Od dwóch dni tak się dzieje ale nie zawsze. IE8

Autor:  Corzano [ 5 grudnia 2010, o 08:19 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

drosik napisał(a):
Sprawdźcie proszę czy nadal występuje problem z ładowaniem załączników.

Pokazują się zarówno avatary, jak i obrazkowe załączniki! Dobra robota, bardzo dziękuję. :smile:

Autor:  drosik [ 5 grudnia 2010, o 08:26 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Do usług :)

Autor:  magzeust [ 12 grudnia 2010, o 13:13 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Wracając do galerii - próbowałem ocenić zdjęcie - dodane w marcu tego roku - pojawił mi się komunikat:
Czas ważnośći tokenu wygasł. - pomijając drobną literówkę - co to oznacza?

Autor:  drosik [ 12 grudnia 2010, o 13:30 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Ja mam teraz zgadnąć o które zdjęcie chodzi :?:

Autor:  magzeust [ 12 grudnia 2010, o 13:44 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

http://galeria.e-kwidzyn.pl/displayimage.php?pid=10494

zdawało mi się, że problem dotyczy nie tylko jednego pliku i problem tkwi w jakimś ograniczeniu czasowym - nie można oceniać plików starszych niż "x" dni - dlatego pisałem o marcu 2010... ale skoro tak ładnie prosisz.


ps.: po kilkukrotnych próbach udało się.

Autor:  drosik [ 12 grudnia 2010, o 14:40 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

magzeust napisał(a):
skoro tak ładnie prosisz.

Następnym razem napisze podanie.



Cytuj:
po kilkukrotnych próbach udało się.

Ciesze się niezmiernie. Na Twoich ocenach zależy nam najbardziej.

Autor:  magzeust [ 12 grudnia 2010, o 15:00 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

drosik napisał(a):
magzeust napisał(a):
skoro tak ładnie prosisz.

Następnym razem napisze podanie.

Cytuj:
po kilkukrotnych próbach udało się.

Ciesze się niezmiernie. Na Twoich ocenach zależy nam najbardziej.


Prawdę mówiąc jakoś nie bardzo mnie interesuje na czym Tobie/Wam zależy, ale Tobie jako administratorowi chyba powinno. A jeśli mimo wszystko masz to głęboko w poważaniu - zachowaj to dla siebie. Zgłosiłem problem - problem rozwiązany i na tym zakończmy tą wymianę uprzejmości.

Autor:  oki44 [ 15 grudnia 2010, o 22:43 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Tak dla ciekawości. W Mozilli na forum po jakimś czasie nie można edytować swoich postów, rozumiem, normalne.
Ale... w IE można, co przed chwilą uczyniłem w temacie smoleńskim. Mi to pasuje, mogło by tak zostać :)
Ciekawe, czy Wam pokaże ten temat jako nieczytany, czy nie?

Autor:  Hopeczka [ 16 grudnia 2010, o 06:34 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

oki ja tego tematu nie widze jako nieprzeczytanego

Autor:  oki44 [ 16 grudnia 2010, o 12:20 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Znaczyło by to że pozwolił edytować kilkudniowy post, nie odnotowując tego w bazie nową datą

Autor:  drosik [ 16 grudnia 2010, o 12:23 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Limit czasu edycji posta został zmieniony na 15 minut.

Autor:  Konto usunięte (B...y) [ 16 grudnia 2010, o 12:41 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Widzisz Marian coś narobił, musiałeś chlapnąć? Ja zdążyłem tylko poprawić trochę swoich postów z 2007 roku.

Autor:  oki44 [ 16 grudnia 2010, o 12:47 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

A ja, wymazać swoją kartotekę w IPNie :D :D :D

Autor:  Konto usunięte (B...y) [ 16 grudnia 2010, o 12:59 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

oki44 napisał(a):
w IPNie
Tam nie jest tak łatwo z powodu stosowania krzyżującego się systemu dokumentacji w różnych miejscach. Przekonał się o tym Lechu W., zaraz potem, gdy chichocząc grzał łapki przy kominku z płonącymi swoimi kwitami. :D

Autor:  Komin [ 16 grudnia 2010, o 13:10 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Budslavsky napisał(a):
...grzał łapki przy kominku ... :D

Nie tylko on ;)

Autor:  NOWY(L) [ 22 grudnia 2010, o 20:36 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Drosik da radę żeby była możliwość edytowania swoich wpisów w "szałboksie" ??
I jeszcze jedno:może warto wytyczyc jakiś regulamin dotyczący avatarów (rozmiar ,wielkość) itp,żeby nam forum wyglądało ładnie i porządnie?

Autor:  drosik [ 22 grudnia 2010, o 20:55 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Edycja na naszym szałboksie nie jest możliwa :roll:

Co do awatarów to pomyśle nad tym, czy da się coś zrobić. :)

Autor:  Darek [ 26 grudnia 2010, o 19:41 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Drogi Drosiku wiem, że marudzę ale pewna cecha nowego forum mnie mierzi. Dojeżdżając do symbolu nowego postu, zaczyna się o mnie ganianka. Ganianka polega na tym, że jak się automatycznie otwiera podgląd, to nie mogę otworzyć tematu. kursor biega w lewo i w prawo. Co jest do ciasnej Anielki?

Załączniki:
ganianka.jpg
ganianka.jpg [ 43.62 KiB | Przeglądane 10358 razy ]

Autor:  Hopeczka [ 26 grudnia 2010, o 19:43 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

nadmiar procentow :P

Autor:  Darek [ 26 grudnia 2010, o 19:44 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Hopeczka napisał(a):
nadmiar procentow :P


Niech Cię tylko złapię :evil: :D

Autor:  Hopeczka [ 26 grudnia 2010, o 19:44 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

nie obiecuj ;)

Autor:  Darek [ 26 grudnia 2010, o 19:50 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Hopeczka napisał(a):
nie obiecuj ;)


To już postanowione w nowym roku 2011 :D

Autor:  drosik [ 26 grudnia 2010, o 19:59 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Odwiedź prosze forum jako niezalogowany i sprawdź czy masz ten sam problem.
Napisz mi też jaka przeglądarka.

Autor:  Darek [ 26 grudnia 2010, o 20:07 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Oglądam Was pod:
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.13) Gecko/20101203 Firefox/3.6.13 GTB7.1 ( .NET CLR 3.5.30729)
Siem wylogowałem i zalogowałem i siem uspokoiło :D

Niech żyje Drosik :D

Autor:  drosik [ 26 grudnia 2010, o 20:18 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Jak będziesz u Hopeczki to możesz mnie też odwiedzić, serdecznie zapraszam :)

Autor:  Darek [ 26 grudnia 2010, o 20:23 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

drosik napisał(a):
Jak będziesz u Hopeczki to możesz mnie też odwiedzić, serdecznie zapraszam :)


To Hopeczka mnie odwiedzi w nowym sezonie żeglarskim :D

Za zaproszenie serdecznie dziękuję, ale tak się rozmnożyłeś, że chyba odwiedzin to masz raczej dosyć :D
Poz tym dzieci mnie dziwnie lubią, więc bym sobie z Tobą nie pogadał :D

Autor:  Darek [ 12 stycznia 2011, o 18:28 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Jakieś dziwne zawirowania, czyżby abonament na serwer się kończył :D

Autor:  Hopeczka [ 12 stycznia 2011, o 18:36 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Darek jakie zawirowania, oplaciles rachunek za net? :)

Autor:  drosik [ 12 stycznia 2011, o 18:43 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Co sie dzieje :?:

Autor:  Darek [ 12 stycznia 2011, o 18:44 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Ja mam wszystko opłacone, ale co z e-Kwidzyn? bo działa jak kogut na radiowozie, raz działa, raz nie działa :D

Pojawiały się długie zaniki ze względu na zbyt dużą ilość wywołań, jakby ktoś chciał je zablokować :-(

Autor:  Komin [ 12 stycznia 2011, o 18:48 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

GENERAL ERROR pojawiło się przez jakiś czas.

Autor:  drosik [ 12 stycznia 2011, o 20:35 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Problem usunięty.

Autor:  NOWY(L) [ 13 stycznia 2011, o 16:24 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Drosik ja wiem że temat był poruszany ,ale nie da rady uruchomić "cytowania selektywnego''?
To naprawdę użyteczna sprawa,a bez tego czasami trzeba się dośc nakombinować.

Autor:  drosik [ 14 stycznia 2011, o 12:39 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Pracujemy nad problem złego wyświetlania strony głównej.

Prosimy o cierpliwość.

Autor:  Darek [ 20 stycznia 2011, o 15:48 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Coś niepokojącego dzieje się z galerią, mnie w miejsce trzech ostatnio dodanych zdjęć, pojawiają się cylindry na ciekły azot ?

Autor:  punky [ 20 stycznia 2011, o 15:53 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

mi tez

Autor:  drosik [ 20 stycznia 2011, o 16:19 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Problem został zgłoszony do naszego dostawcy.

Autor:  Darek [ 20 stycznia 2011, o 16:41 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

drosik napisał(a):
Problem został zgłoszony do naszego dostawcy.


Przekaż dostawcy, że cylinderki tyż ładne :D

Autor:  piotruś512 [ 22 stycznia 2011, o 22:23 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Czy jest w planach dodanie stylu subblack do domyślnych stylów forum :?:

Autor:  drosik [ 22 stycznia 2011, o 22:37 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Niestety, nie ma takich planów, bo... każda modyfikacja będzie musiałaby być potem wgrywana kilka razy, co jest nie lada problemem :(


BTW
Dodałem cytowanie selektywne, ale takie nieco "kulawe" postaram się jeszcze nad tym popracować w wolnej chwili.

Autor:  NOWY(L) [ 6 lutego 2011, o 09:11 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Na"starym" forum było tak,że tylko zarejestrowane osoby miały dostęp do wszystkich tematów.Teraz niezarejestrowana osoba,może czytać wszystko.Tak ma być,czy da radę to zmienić?

Autor:  drosik [ 6 lutego 2011, o 09:16 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

NOWY(L),
Chyba jednak nie jest tak jak piszesz, odwiedź forum jako niezalogowany to zobaczysz, że jednak jest tak jak było na "starym" forum.

Autor:  NOWY(L) [ 6 lutego 2011, o 09:36 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Ok.Już jest git.

Autor:  piotruś512 [ 21 lutego 2011, o 11:09 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Na "starym" forum autor tematu mógł dawać punkt "pomógł" za udzieloną pomoc :)

Czy planowane jest coś podobnego :?:

Autor:  Darek [ 21 lutego 2011, o 11:11 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

piotruś512 napisał(a):
Czy planowane jest coś podobnego :?:


Obecnie na forum skończyliśmy z niechlubnym pomaganiem sobie, trzeba iść z duchem czasu :D

Autor:  magzeust [ 21 lutego 2011, o 11:24 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Czy byłaby możliwość wykluczenia działów -market, kupię sprzedam, nieruchomości i resztę tego spamu z "nieprzeczytanych postów"? Od kilku tygodni selekcja wątków w poszukiwaniu tych wartych przeczytania zajmuje większość czasu spędzanego na forum. Rozumiem, że więcej użytkowników oznacza więcej ogłoszeń - nawet po kilka tych samych - ale czy nie udałoby się tego wyodrębnić dla amatorów starych VW Golf, gitar i "sprzedaży bezpośredniej". Może by zrobić coś takiego?
http://www.ogloszenia.gazeta.ie/Wszystk ... rie,0.html
http://www.gazeta.ie/forum/

Zostawić forum w spokoju a słup ogłoszeniowy wyodrębnić?

Autor:  Darek [ 21 lutego 2011, o 11:26 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

magzeust napisał(a):

Zostawić forum w spokoju a słup ogłoszeniowy wyodrębnić?


Też jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, tylko wtedy forum może całkiem umrzeć :D

Autor:  drosik [ 21 lutego 2011, o 13:18 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Wchodzisz na dany dział, w tym wypadku market: viewforum.php?f=40 a następnie Oznacz działy jako przeczytane i po sprawie.

Autor:  reflexes [ 21 lutego 2011, o 13:50 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

drosik, a może dałoby się jeszcze załatwić coś takiego jak było na starym forum, że po kliknięciu na nowe/nieczytane posty i wyświetleniu listy tych nowy/nieczytanych postów była możliwość kliknięcia "otwórz wszystkie o nowych oknach".

Autor:  drosik [ 21 lutego 2011, o 14:01 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Takie cudeńko i nie tylko to powodowało mase zapytań i zapisów w bazie danych, co w szczycie (czyli wieczorami) ubijało nam serwer, teraz takie zwisy zdarzają się bardzo rzadko i wolałbym żeby tak pozostało ;)

Autor:  reflexes [ 21 lutego 2011, o 14:35 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Cytuj:
Takie cudeńko i nie tylko to powodowało mase zapytań i zapisów w bazie danych, co w szczycie (czyli wieczorami) ubijało nam serwer, teraz takie zwisy zdarzają się bardzo rzadko i wolałbym żeby tak pozostało

Szkoda :cry:

Autor:  magzeust [ 22 lutego 2011, o 00:26 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

drosik napisał(a):
Wchodzisz na dany dział, w tym wypadku market:


Dokładnie to robię, ale czy nie było by lepiej stworzyć zupełnie osobny dział ogłoszeń? Liczba komentarzy nie związanych z ogłoszeniem także spadłaby dość drastycznie...

Autor:  drosik [ 22 lutego 2011, o 06:22 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Pracujemy nad tym

Autor:  piotruś512 [ 22 lutego 2011, o 15:24 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

A czy na forum istnieje jakiś system przyznawania warnów i banów :?:

Jak wejdzie jakiś delikwent i zacznie wyzywać od najgorszych to co wtedy :?:

Autor:  Konto usunięte (B...y) [ 22 lutego 2011, o 15:39 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

piotruś512 napisał(a):
to co wtedy ?
Tutaj panuje totalne miłosierdzie i w najgorszym wypadku delikwent jest srogo ukarany przeniesieniem jego wypowiedzi do kasztanów. :583:

Autor:  drosik [ 22 lutego 2011, o 15:40 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Zacznij wyzywać to się przekonasz :)

Autor:  Darek [ 22 lutego 2011, o 20:30 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Budslavsky napisał(a):
w najgorszym wypadku delikwent jest srogo ukarany przeniesieniem jego wypowiedzi do kasztanów. :583:


Potwierdzam, często tam ląduję choć nigdy nie przekląłem :D :D :D

Autor:  drosik [ 15 marca 2011, o 21:27 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Przez pare godzin nas nie było, ale znowu działamy :)

Autor:  Darek [ 15 marca 2011, o 21:29 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

A ja już myślałem, że Drosik zwinął majdan i poszedł do domu :D

Autor:  drosik [ 15 marca 2011, o 21:34 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

No wiesz Ty co ?!! o takie coś mnie posądzać :!: :)

-- 15 mar 2011, 2011 21:38 --

Czy www.kwidzynopedia.pl działa u Was normalnie :?:

Autor:  NOWY(L) [ 15 marca 2011, o 21:43 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Działa.
Ale z forum ostatnimi dniami to masakra była.
Jakiś konkretny powód ?

Autor:  drosik [ 15 marca 2011, o 21:50 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

U mnie już też kwidzynopedia hula :)

Co do masakry w ostatnich dniach, to znowu nasz "prowajder" coś kombinował z serwerami :roll: no ale czego się spodziewać za 300 PLN rocznie.

Mam nadzieje, że wszystko będzie już śmigało jak należy :)

Jak coś będzie się znowu działo z e-kwidzyn to wiecie gdzie mnie szukać :) przynajmniej większość z Was ;)

Autor:  NOWY(L) [ 15 marca 2011, o 21:53 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

E tam.
Nie bądź miętka faja.
Nie wal fochów :D

Autor:  NOWY(L) [ 6 kwietnia 2011, o 08:14 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

drosik, w szałboksie nie zmienił się automatycznie czas na letni.

Autor:  NOWY(L) [ 30 kwietnia 2011, o 16:23 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

I znowu ja.
Market-> Ogłoszenia i Tablica ogłoszeń.Teraz mamy dwa podobne działy.Tak już zostanie?

Autor:  drosik [ 30 kwietnia 2011, o 19:01 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Dział Tablica Ogłoszeń, Pojazdy oraz nieruchomości zostanie zamknięty, ale jeszcze robimy w nich porządki

Autor:  Strzyziujr [ 26 maja 2011, o 22:18 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Czy to oznacza, że wątki, które dotychczas umieszczano w dziale MARKET przestaną być poruszane na forum? Czy może w zamian powstanie w nowym systemie organizacyjny inny wątek dotyczący tych spraw?

Autor:  Jan Dobies [ 29 czerwca 2011, o 16:14 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Forum Jest OK .

Moja propozycja to wszystko należałoby zainstalować na silniku
vBulletin Version 4.0.7 jest już suport po polsku.

Autor:  drosik [ 29 czerwca 2011, o 19:34 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Jan Dobies,
Miło, że jesteś taki obeznany. ale zważ na jedno, koszt :!: vbulletin jest płatny :!:

Autor:  Jan Dobies [ 29 czerwca 2011, o 21:29 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

drosik napisał(a):
Jan Dobies,
Miło, że jesteś taki obeznany. ale zważ na jedno, koszt :!: vbulletin jest płatny :!:

Jest wersja bezpłatna prześlę na PW link do pobrania ( nie dziękować ! )

-- 29 czerwca 2011, o 20:56 --

(wysłano na PW do @drosik wersja odblokowana + Instrukcje Instalacji)


Obrazek


vBulletin to potężny, skalowalny i w pełni konfigurowalny forum
pakiet dla Twojej witryny. Został on napisany w sieci Web
najszybciej rozwijających się język skryptowy PHP, a jego uzupełnieniem jest
z bardzo wydajny i bardzo szybki back-end silnik bazy danych
zbudowany z wykorzystaniem MySQL.



Wszystko już przesłałem na PW , w razie problemów ,
Proszę Śmiało i odważnie pisać do mnie ( jak po swoje) na PW lub GG jest w profilu User


Serdecznie Pozdrawiam Admin / Root i User

Autor:  drosik [ 2 lipca 2011, o 09:03 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Nie dziękuje za rady i oczywiście nie skorzystam, bo to co mi podesłałeś na priv to łamanie prawa.

Zadbaj chłopie lepiej o własne forum:

Obrazek

Żegnam i nie pozdrawiam ;)

Autor:  electro_nick [ 2 lipca 2011, o 09:47 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

A no rzeczywiście, te czarne plamy na każdym zdjęciu to ewidentny błąd w kodzie forum Jerzwałdu.

Autor:  Jan Dobies [ 2 lipca 2011, o 22:11 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

drosik napisał(a):
Nie dziękuje za rady i oczywiście nie skorzystam, bo to co mi podesłałeś na priv to łamanie prawa.

Zadbaj chłopie lepiej o własne forum:

Obrazek

Żegnam i nie pozdrawiam ;)



Jakie to jest łamanie prawa ja często współpracuję z Policją i Prokuraturą?

Z tego, co mi wiadomo usuniecie stopki autora strony to jest złamanie prawa

I nie szanowanie Praw Autorskich ( kradzież czyjejś pracy)

Ja tu się nie wymądrzam, takie są realia internautów ( zasady !)


Wyłączenie spod ochrony prawa autorskiego - ochronie prawa autorskiego nie podlegają akty normatywne, projekty urzędowe, proste informacje prasowe, opublikowane opisy patentowe i ochronne, materiały i symbole. Są one przeznaczone do swobodnego korzystania.

To na razie na tyle , serdecznie pozdrawiam extra prawych
i pracowitych internautów kwidzyńskich

Autor:  piotruś512 [ 6 października 2011, o 19:41 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Drosik, czy byłaby taka możliwość aby dodać link do emotek pod czatem albo np koło przycisku "wyślij":?:

Myślę ze ułatwiłoby to rozmowę, tym bardziej że niektóre emotki trudno spamiętać :(

Autor:  drosik [ 6 października 2011, o 19:45 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Wysoko mi postawiłeś poprzeczkę, ale zobaczę co da się zrobić :)

Autor:  piotruś512 [ 6 października 2011, o 19:49 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

widziałem na forach że jest coś takiego :)

Autor:  drosik [ 6 października 2011, o 19:51 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Zapodaj linkiem, podejrzę jak to jest zrobione.

Autor:  piotruś512 [ 7 października 2011, o 09:11 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Drosik, na forum torrenty org było takie coś ale nie wiem czy jeszcze jest, mam tam bana i nie widzę jako nie zalogowany :(

Autor:  Komin [ 28 października 2011, o 16:09 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

0 nowych wiadomości, Nieprzeczytane wiadomości: -1
Tak na być?

Załączniki:
Nieprzeczytane.jpg
Nieprzeczytane.jpg [ 6.26 KiB | Przeglądane 10762 razy ]

Autor:  Darek [ 28 października 2011, o 16:18 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Jak tak jest, to tak ma być. Nie podskakuj kierownictwu :D

Autor:  drosik [ 28 października 2011, o 18:13 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Wejdź do skrzynki i zaznacz wszystkie, wybierz opcje zaznacz jako ważne czy coś w tym stylu

Autor:  Piotr_J [ 22 listopada 2011, o 09:54 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Napisałem do administracji, ale napiszę też tutaj.
proszę o ograniczenie podziału Politykierzy, który znajduje się w dziale Miasto i Powiat rzeczywiście do polityki lokalnej.

Dalsze pisanie na kwidzyńskim forum o zdechłym kocie Jarosława, bijatykach w Warszawie i Palikotach, Bronkach itp. uważam za niepotrzebne. Większość tych wątków kończy się pyskówkami mocno odstającymi od normalnej dyskusji.

Autor:  MACIEKZB [ 22 listopada 2011, o 10:06 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Piotr_J, bardzo poważnie zajeliśmy się Twoją propozycją. Myślałem, że jesteś bardziej cierpliwy a o zmianach miałeś być poinformowany jako pierwszy. Jednogłośnie poparliśmy Twoją propozycję pozostało tylko wprowadzić je technicznie a jak wiesz odpowiednie uprawnienia do zmian ma tylko Drosik. Drosik to też ludź i ma swoje inne obowiązki zapewne nie mniejsze niż Ty a pomimo to znajduje czas żeby popracować nad tym nad tym. Cierpliwości Piotrze, wkrótce nastąpią zmiany.

Autor:  Piotr_J [ 22 listopada 2011, o 10:12 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

MACIEKZB, ja jestem bardzo cierpliwy.

Pierwszą sugestię w tej sprawie zamieściłem w kwietniu.

A tu jedynie odpowiadam na prośbę Drosika:

Cytuj:
Jeżeli macie jakies sugestie co do funkcjonowania forum i dzialow na forum zapraszam do dzialu technicznego.

Autor:  NOWY(L) [ 22 listopada 2011, o 10:14 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Piotr_J, zawsze można dział ignorować.Choć zgodzę się z Tobą ,że dyskusja w tym dziale przekracza często granice.Dlatego uważam ,że wszelkie pyskówki w tym dziale powinny być nagradzane podwójnym ostrzeżeniem.
Uważam też,że administracja powinna zacząć bardziej rygorystycznie podchodzić do wszelkiej maści rozmywania wątków w ogłoszeniach,kasztanienia itp itd.Są na forum założone luźniejsze działy i tam taka dyskusja powinna być prowadzona.
Dodatkowo uważam ,że administracja powinna zastanowić się nad dostępem do forum niezarejestrowanych użytkowników.Moim zdaniem mają za duży dostęp do działów.Osobiście zostawiłbym dla nich działy o historii miasta,dział ogłoszeń,budowa mostu oraz parę im podobnych.Reszta dopiero po zarejestrowaniu się.

Autor:  drosik [ 22 listopada 2011, o 10:16 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

A co się dzieje w ogloszeniach?

Autor:  electro_nick [ 22 listopada 2011, o 10:17 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

NOWY(L), w ogloszeniach nie da rady nic rozmyc-sa blokowane przed akceptacja...

Autor:  Piotr_J [ 22 listopada 2011, o 10:17 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Cytuj:
Piotr_J, zawsze można dział ignorować.


Właśnie nie można. Na starym forum było ignorowanie wątków. Tu nie ma.

Cytuj:
rozmywania wątków w ogłoszeniach

Ogłoszenia są blokowane i nie ma w nich dyskusji. To udało się przepchnąć wcześniej.

Autor:  NOWY(L) [ 22 listopada 2011, o 10:19 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Tak.Ale już w dziale "Gdzie i jak" Sklepy i usługi: już nie.
A tam często się zaczyna.....
Cytuj:
Właśnie nie można. Na starym forum było ignorowanie wątków. Tu nie ma.

A tego to nie wiedziałem.

Autor:  drosik [ 22 listopada 2011, o 10:20 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Ten dzial wyleci, a nad ignorowaniem też pomysle.
Czekam na dalsze sugestie i prosze was o cierpliwosc.

Autor:  Piotr_J [ 22 listopada 2011, o 10:21 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

drosik, skoro jest wola zmian, to będziemy cierpliwi do bólu.

Autor:  NOWY(L) [ 22 listopada 2011, o 10:22 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

drosik, spokojnie.Poczekamy.
Ale zmiany są konieczne.To każdy chyba widzi.

Autor:  drosik [ 22 listopada 2011, o 10:24 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

PiotrJ
Przejzalem nieco na oczy po ostatnich postach i zbieram w sobie sily, aby dokonac zmian takich jakie sa potrzebne.

Autor:  NOWY(L) [ 22 listopada 2011, o 10:26 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

No cóż.
Sporo jadu wylało się na forum ostatnio.

Autor:  drosik [ 22 listopada 2011, o 21:09 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Informuję, że dział Politykierzy został zablokowany, a z dniem 1-ego grudnia 2011 przestaje zupełnie istnieć.
Jeżeli ktoś uważa, że są tam watki godne ocalenia, niech kliknie wykrzyknik przy pierwszym poście i uzasadni to, administracja forum na pewno przeanalizuje i podejmie decyzję co z danym wątkiem zrobić.
Jednocześnie bardzo Was proszę o powstrzymanie się od politykowania, a wszelkie posty noszące znamiona politycznych proszę zgłaszać do moderacji poprzez kliknięcie wykrzyknika przy danym poście.



Szukałem modyfikacji do naszego forum dającej możliwość ignorowania wybranych działów, ale niestety dla PHPBB3 nie mogę takowej znaleźć.
Gdyby ktoś się przypadkiem na taką natknął to proszę o kontakt na priv lub w tym wątku.

Autor:  mlyniu [ 22 listopada 2011, o 21:57 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Drosiku zgadzam się z usunięciem działu Politykierzy, gdyż zamiast zajmować się Naszą lokalną polityką, zajmowano się w nim tematami ogólnokrajowymi, w zasadzie niezwiązanymi z z Naszym regionem...
Ja osobiście proponuję w kategorii Miasto i Powiat utworzyć dział Aktualności, ewentualnie utworzyć taki poddział w Dzieje się... i tam zamieszczać wszelkie newsy, nawet te polityczne, ale dotyczące, jak mówi nazwa kategorii, Miasta i Powiatu :)

Autor:  drosik [ 22 listopada 2011, o 22:10 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

mlyniu,
Dziękuję za odzew, oczywiście pomyślimy nad tym :)
Z tym dodatkowym działem to chyba nie ma takiej potrzeby, bo co chcemy aktualnego to możemy wpisać w dzieje się :roll:


Forum ma być przyjazne dla użytkownika i mam nadzieję, że takim właśnie będzie.

Autor:  Konto usunięte (B...y) [ 22 listopada 2011, o 22:24 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Współczuję Ci Grzesiu. A piszę to bardzo poważnie wobec zadania, jakie podejmujesz w dobrej wierze, jednak zadania nie tyle nawet ekstremalnie trudnego, co niewykonalnego.
Ludzie maja serdecznie dość kontekstów politycznych wszystkich aspektów życia w Polsce, zwłaszcza po ostatnio minionych latach tendencyjnej „polityki miłości” z jednej strony, jak i niemniej tendencyjnej „polityki prawdy” ze strony konkurentów do władzy.
Ludzie uciekają od polityki, ale ona ich dogania w każdym zakątku ich życia, choćby nie wiem jak tego nie chcieli. Ponadto, tak jak jedni chcą i „muszą” głosić jakieś swoje prawdy, tak innym nie pozwala ich sumienie na pozostawanie obojętnymi wobec „prawd” narzucanych. Nie ma tu gotowych recept na wyjście z impasu, bo i „uczciwość”, „rzetelność” itp. już dawno zostały zmutowane poprzez interesy polityczne, choćby nie wiem jak głośno upominały się o życie „z dala od polityki”.

W Twojej decyzji admina o likwidacji tego działu dostrzegam same szlachetne intencje, by ukrócić orgie emocji, którym tam się poddawaliśmy. Obawiam się, że z zespołem swych moderatorów będziecie mieli teraz takie samo urwanie głowy, jak gdyby wprowadzono tu zakaz używania wszystkich słów zaczynających się na jakąś wybraną literę.
Życzę powodzenia, ale trochę w nie wątpię. Przypuszczam, że po jakimś czasie zainstalujecie tu ograniczoną klatkę, do której będziecie zapędzać autorów postów uznanych wedle waszego mniemania za polityczne w swej wymowie. (Coś jak wrestling gdzie klatka chroni postronnych widzów przed agresja zawodników.) Niewdzięczne to zadanie. Ale któż je rozwiąże, jak każdemu z nas bez żadnego wyjątku można zasadnie udowodnić bardzo konkretną sympatię lub wrogość polityczną. Trzeba by dużej kultury, wiedzy i umiejętności, by pogodzić je z nieokiełznanym żywiołem emocji użytkowników internetu.

Uważam, że należy wypróbować zapowiedziany "eksperyment”, ale mam i to przekonanie, że nie należy dobrowolnie kneblować się odnośnie różnych konkretnych żywotnych spraw obywatelskich, które z istoty swej mają kontekst polityczny. Miarą powinna tu być kultura wypowiedzi.
(Obiecuję, że w czasie trwania „eksperymentu” przeszkadzać nie będę, nawet jak będziesz puszczał wypowiedzi, że ktoś tam musi kogoś nienawidzić, bo to i owo :607: )

Autor:  drosik [ 22 listopada 2011, o 22:30 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Budslavsky,
Jurek, ja liczyłem, że się zgłosisz jako wolontariusz do pomocy ;)


Damy radę :) najwyżej połowa ludzi się na nas obrazi, ale trudno, trzeba wrócić z kulturą na forum.

Autor:  Darek [ 22 listopada 2011, o 22:38 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Zapewniam Cię, że będzie to mniejsza połowa.

Autor:  MACIEKZB [ 22 listopada 2011, o 22:40 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Budslavsky napisał(a):
Uważam, że należy wypróbować zapowiedziany "eksperyment”, ale mam i to przekonanie, że nie należy dobrowolnie kneblować się odnośnie różnych konkretnych żywotnych spraw obywatelskich, które z istoty swej mają kontekst polityczny. Miarą powinna tu być kultura wypowiedzi.
(Obiecuję, że w czasie trwania „eksperymentu” przeszkadzać nie będę, nawet jak będziesz puszczał wypowiedzi, że ktoś tam musi kogoś nienawidzić, bo to i owo :607: )
Jesteśmy podobnego zdania i zamierzamy stworzyć jakiś dział z możliwością komentowania naszej kwidzyńsko-powiatowej sceny politycznej. Jednak znów się kłaniają jakieś PHPBB3 i inne takie, które ogarnia tylko Grześ.
Możemasz jakiś pomysł?

Autor:  Sebek36 [ 22 listopada 2011, o 22:40 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

słowo "nienawidzę" proponuję zaliczyć do słów wulgarnych

i tak go nie używam

Autor:  Darek [ 22 listopada 2011, o 22:43 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

słowo "kocham" proponuję zaliczyć do słów niebezpiecznych.

Autor:  Komin [ 22 listopada 2011, o 22:45 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

drosik napisał(a):
Informuję, że dział Politykierzy został zablokowany, .....

W końcu :!:

Autor:  Sebek36 [ 22 listopada 2011, o 22:45 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Darek napisał(a):
słowo "kocham" proponuję zaliczyć do słów niebezpiecznych.


zaraz się zacznie kasztanienie, ale takich słów używam tylko w domu ;)

-- 22 lis 2011, o 23:53 --

Polityka była jest i będzie w naszych głowach, domach i na forum też.
Przeniesie się na inne działy tak, pod przykrywką powiedzonek i takich tam innych wypowiedzi.
Zapewne wyląduje w kasztanach na dobre, wymiana poglądów i opinii politycznych, ale spróbować trzeba.
Ja osobiście staram się na ten temat publicznie nie rozmawiać i myślę, że inni też się pohamują od tych bardzo drażliwych tematów.

Autor:  Großvater [ 24 listopada 2011, o 20:37 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Czy będzie możliwość wydruku całych wątków wraz z załącznikami tak jak to było w poprzedniej wersji (w tej chwili forum oferuje tylko wydruk strony przeglądanej). Byłoby to wygodne m.in do szybkiego przeglądania czy wydruków (do PDF-a) takich gigantów jak np. ten wątek.

Autor:  drosik [ 24 listopada 2011, o 20:39 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Już kiedyś o to pytałeś i wtedy nie podjąłem tematu, ale teraz obiecuję, że poszukam takiego cuda.

Autor:  Großvater [ 24 listopada 2011, o 20:47 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Dzięki

Autor:  NOWY(L) [ 19 grudnia 2011, o 17:34 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Fajny banner na głównej.
Chociaż tu człowiek czuje święta :D

Autor:  drosik [ 19 grudnia 2011, o 19:22 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Ci co nie widzą zmienionego logo e-kwidzyn, niech klikną kombinację klawiszy SHIFT + F5 ;)

Autor:  NOWY(L) [ 22 lutego 2012, o 21:30 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Grzesiu wiosna idzie.
Dosyć śniegu już. :)

Autor:  Sebek36 [ 22 lutego 2012, o 21:37 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

NOWY(L) napisał(a):
Grzesiu wiosna idzie.
Dosyć śniegu już. :)

A Tobie dalej pada? współczuję :D :D :D i tak jesteś wytrzymały ;)

Autor:  NOWY(L) [ 22 lutego 2012, o 21:45 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

No coś tam leci.
Ale mi to nie przeszkadza.
Spędzam tu coraz mniej czasu.

Autor:  Sebek36 [ 22 lutego 2012, o 21:56 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

NOWY(L) napisał(a):
No coś tam leci.
Ale mi to nie przeszkadza.
Spędzam tu coraz mniej czasu.

gadanie :D :D :D

Autor:  drosik [ 23 lutego 2012, o 07:41 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

NOWY(L) napisał(a):
Grzesiu wiosna idzie.
Dosyć śniegu już. :)

Grześ,
Mówisz i masz :)

Autor:  Darek [ 23 lutego 2012, o 08:09 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Grzesiu tak bez konsultacji społecznych i referendum? :D

Autor:  NOWY(L) [ 23 lutego 2012, o 15:17 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

drosik napisał(a):
NOWY(L) napisał(a):
Grzesiu wiosna idzie.
Dosyć śniegu już. :)

Grześ,
Mówisz i masz :)


Dziękuję.

Jak byś mi jeszcze jedną sprawę techniczną ogarnął o która Ciebie kiedyś prosiłem,to byłoby super.

Autor:  Komin [ 23 lutego 2012, o 15:48 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

To ja poproszę słoneczko :grin:

Autor:  Kropka [ 23 lutego 2012, o 15:51 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Komin napisał(a):
To ja poproszę słoneczko :grin:


Masz za oknem :P

Autor:  NOWY(L) [ 23 lutego 2012, o 15:52 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Eeeeee Komin, co Kropka, robi za Twoim oknem :?:
:D :D :D

Autor:  NOWY(L) [ 1 maja 2012, o 17:52 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Świetny pomysł z tym "kalendarzem imprez" :!:

Autor:  Komin [ 19 grudnia 2012, o 09:06 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Nie wiem jak na IE, ale na Foxie wygląda to tragicznie.

Załączniki:
FB.JPG
FB.JPG [ 90.47 KiB | Przeglądane 10568 razy ]

Autor:  electro_nick [ 19 grudnia 2012, o 09:18 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Na chrumku to samo.

Autor:  MACIEKZB [ 19 grudnia 2012, o 09:19 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Na IE wygląda świetnie :twisted:

Autor:  drosik [ 19 grudnia 2012, o 09:21 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Już powinno śmigać na wszystkich skórkach :)

Autor:  electro_nick [ 19 grudnia 2012, o 09:30 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Na chrumku działa :P

Autor:  MACIEKZB [ 19 grudnia 2012, o 09:32 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

U mnie tak wygląda:

Załączniki:
strona.jpg
strona.jpg [ 127.07 KiB | Przeglądane 12388 razy ]

Autor:  Komin [ 19 grudnia 2012, o 09:41 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Cholerny FB, wszędzie mnie prześladuje :evil:

Autor:  Darek [ 19 grudnia 2012, o 09:48 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Do kitu :evil:

Autor:  krzychoo [ 19 grudnia 2012, o 10:29 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

A może coś świątecznego już wstawić :?:

Autor:  Darek [ 19 grudnia 2012, o 10:37 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Jak można się tego czegoś pozbyć, bo mnie się przylepiło jak g.. do buta?

Tak to wygląda :sad:

Obrazek

Autor:  MACIEKZB [ 19 grudnia 2012, o 11:00 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Najlepiej pozbyć się firefoxa :twisted:

Autor:  BombeL1916 [ 19 grudnia 2012, o 11:02 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Mam to samo co Darek. Nie podoba mi się :P

Autor:  krzyzak [ 19 grudnia 2012, o 11:10 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Darek napisał(a):
Jak można się tego czegoś pozbyć, bo mnie się przylepiło jak g.. do buta?

Tak to wygląda :sad:





Grzechu! Krzychu! Kamil! zobaczcie jakie g......o przykleiło się Darkowi do buta :P


:grinka: :grinka: :grinka:

Autor:  kadzimiedz [ 19 grudnia 2012, o 11:20 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

I za to już krawaciarza nie lubię :D :D :D :D

Autor:  Darek [ 19 grudnia 2012, o 11:21 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

:D :D :D

Autor:  beria [ 19 grudnia 2012, o 11:58 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

NoScript i coś tam jeszcze :)

U mnie tego nie ma :)

Autor:  Kiler [ 19 grudnia 2012, o 12:01 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Ja mam tylko niebieską planszę i żadne mordki mi się nie wyświetlają.

Autor:  electro_nick [ 19 grudnia 2012, o 12:02 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

beria, bo Ty to pewnie na Lynxie przeglądasz... :D :D

Autor:  beria [ 19 grudnia 2012, o 12:04 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

nieeeee... :D

W PowerShellu :D :D

choć nie ukrywam, że korzystanie z w3m i lynxa to sama przyjemność :)

Autor:  Komin [ 19 grudnia 2012, o 12:11 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

FB mówimy stanowcze NIE :6:58:

Autor:  beria [ 19 grudnia 2012, o 12:29 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Chyba jest ok.

Załącznik:
IE&Opera.JPG [317.73 KiB]
Pobrane 5 razy


Jak wstawić załacznik, żeby się wyświetlał od razu?

Autor:  drosik [ 19 grudnia 2012, o 12:32 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Daj max 900px

Autor:  beria [ 19 grudnia 2012, o 12:40 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Sprawdźmy :)

Załączniki:
links2.JPG
links2.JPG [ 158.91 KiB | Przeglądane 12233 razy ]

Autor:  dzwonek [ 19 grudnia 2012, o 13:08 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Darek napisał(a):
Jak można się tego czegoś pozbyć, bo mnie się przylepiło jak g.. do buta?




dla tych co "męczą " się z Firefoxem - wyczyszczenie ciasteczek pomaga ;)

Autor:  kornik [ 19 grudnia 2012, o 19:21 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

czyszczenie ciasteczek na foxie nie działa:D dalej denerwuje ten FB

Autor:  drosik [ 19 grudnia 2012, o 19:29 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Ależ działa, przetestowane na kilku przeglądarkach.
Wciśnij Ctrl+F5

Autor:  canario [ 19 grudnia 2012, o 20:22 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Może ci w pracy blokują FB :)

Autor:  dzwonek [ 19 grudnia 2012, o 22:08 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

kornik napisał(a):
czyszczenie ciasteczek na foxie nie działa:D dalej denerwuje ten FB



kurcze dziwne bo ja na 2 kompach czyszczenie zrobiłem i działa. Klikasz narzędzia-->wyczyść historię przeglądania--> okres czyszczenia wszystkie-->klikasz szczegóły i z listy zaznaczasz tylko ciasteczka. Klikasz wyczyść i F5 na stronie i działa ;)

Autor:  Slay [ 24 grudnia 2012, o 00:46 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Czy ten pasek FB to już tak na zawsze? Szczególnie denerwujące jest to przy korzystaniu z forum przez telefon. Może by tak jakaś ankietę w tej sprawie zrobić? :D Mi FB do szczęścia nie jest potrzebny :D

Autor:  NOWY(L) [ 24 grudnia 2012, o 07:53 ]
Tytuł:  Re: Odp: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Slay masz telefon z androidem ?

Autor:  Darek [ 24 grudnia 2012, o 10:47 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Slay napisał(a):
Mi FB do szczęścia nie jest potrzebny :D



Mnie też ale jest demokracja, to siedź cicho :D

Autor:  Slay [ 24 grudnia 2012, o 10:55 ]
Tytuł:  Re: Odp: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

NOWY(L) napisał(a):
Slay masz telefon z androidem ?


Tak

Autor:  NOWY(L) [ 24 grudnia 2012, o 11:22 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

To w czym problem?
Zainstaluj sobie aplikację Tapatalk(jest płatna,ale w necie można znaleźć za darmo :D ) i masz problem z głowy.

Autor:  Slay [ 24 grudnia 2012, o 12:30 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

NOWY(L) napisał(a):
To w czym problem?
Zainstaluj sobie aplikację Tapatalk(jest płatna,ale w necie można znaleźć za darmo :D ) i masz problem z głowy.


Problem w tym że jest płatna, a ja zgred jestem. W necie nie szukam, bo się nie znam na tym ;-)

Autor:  NOWY(L) [ 24 grudnia 2012, o 12:39 ]
Tytuł:  Re: Odp: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Ok.
Jutro będę miał czas, to ogarne Ci to.Wyslij mi swojego @ na pw .

Autor:  NOWY(L) [ 31 grudnia 2012, o 16:44 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

http://www.kwidzyn.pl/pl/kamery/

Grzegorz jest taka opcja,żeby umieścić ten link na forum jako jakąś zakładkę albo button?

Autor:  canario [ 31 grudnia 2012, o 17:24 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

To trzeba się spytać właściciela Kwidzyn.PL czy się zgadza na coś takiego ...

Autor:  NOWY(L) [ 31 grudnia 2012, o 17:26 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

A no chyba że tak :?

Autor:  drosik [ 31 grudnia 2012, o 17:34 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Tak jak napisał canario, trzeba zapytać Urząd Miejski.

Autor:  NOWY(L) [ 31 grudnia 2012, o 17:35 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Czyli nie ma tematu.

Autor:  brzydal [ 31 grudnia 2012, o 17:41 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Technicznie to tylko byłby skrót do strony, tak jak linki do YT czy podobnych. Nie do końca wiem, czy zgoda byłaby tu potrzebna, wszak wstawiając skrót nie naruszamy praw autorskich do strony, dodatkowo promujemy ją, a o to chyba chodzi. Owszem, modyfikowanie strony(haker), wykorzystanie materiałów tam zawartych (zdjęcia choinki :D )byłoby naruszeniem praw, ale adres jest ogólnie dostępny, choćby z google, a nie sądzę, że google się pytało o zgodę na wyświetlanie ich nazwy w wyszukiwarce. Jeżeli miałoby pomóc w promocji miasta umieszczenie przycisku na naszej stronie, szczerze wątpie, aby ktoś miał wątpliwości co do legalności takiego działania.

Autor:  drosik [ 31 grudnia 2012, o 17:50 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Wszystko się zgadza, ale tam zamiast tego napisu:

Cytuj:
Obraz z kamer jest integralną częścią portalu http://www.kwidzyn.pl, nie może być umieszczany, wykorzystywany na innych stronach bez zgody właściciela portalu.


Powinien być dostępny kod html z informacją umieść miniaturowy obraz na swojej stronie, lub coś w tym stylu :)

Autor:  brzydal [ 31 grudnia 2012, o 18:02 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Zgadzam się, ale... link już został zamieszczony na naszym portalu. Nie jest do niego dołączony obraz z kamer, nie ma więc mowy o łamaniu zasad podanych przez właściciela adresu. Wyraźnie napisał o braku możliwości umieszczania obrazu bez zgody. Prawnie jesteśmy w porządku, ale faktycznie korona ze łba nie spadnie gdy się zapytamy. I wierzę, że nie będzie problemów ze strony miasta. Osobiście, krót ten mam wyprowadzony na pasek ulubionych, dlaczego nie miałby być dostępny z mojej ulubionej strony internetowej?
Wszystkiego NAJ, NAJ, NAJ w 2013 roku! Bawcie się grzecznie!!!

Autor:  brzydal [ 4 stycznia 2013, o 14:37 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Czy można prosić o przesunięcie wyskakującej zakładki do fb z prawej na lewą? Strasznie mnie drażni, jak ciągle mi wyskakuje zasłaniając pasek do przewijania gdy przeglądam tematy. Plisss. Ale można też urządzić debatę na ten temat, co z pewnością się stanie niebawem.

Autor:  Darek [ 4 stycznia 2013, o 14:49 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Też chciałem o to poprosić, ale mnie tu nikt nie słucha. :?

Autor:  Piotr_J [ 4 stycznia 2013, o 14:57 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Czy to coś na F z prawej lub lewej jest obowiązkowe? Czyżby barani pęd do napędzania kasy Zuckermanowi opanował również to forum? Może jeszcze przyciski do lajkowania przy każdym poście? Cholera, chyba się w język ugryzę, bo jeszcze się pojawią. :evil:

Autor:  NOWY(L) [ 4 stycznia 2013, o 15:16 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Na tym forum nie ma równych i równiejszych.Każdy ma prawo się wypowiedzieć.Jeśli Piotr ma jakieś propozycje dotyczące forum,to może je tu przedstawić niezależnie od tego,czy jest członkiem Stowarzyszenia czy nie.

Darek
Rozumiem ,że w Nowy Rok wszedłeś ze świeżymi siłami,ale wyluzuj trochę.Twoje kasztanienie sprawia tylko masę roboty dla moderatorów.I nie wnosi nic merytorycznego do dyskusji.Ostatnie ustne ostrzeżenie.

Autor:  beria [ 4 stycznia 2013, o 15:24 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

NOWY(L) napisał(a):
Ostatnie ustne ostrzeżenie.


Później tylko ustawka za pocztą :D

A co wnosi ta wtyczka do FB bo trochę nie rozumiem istnienia jej na tym forum.

Autor:  Komin [ 4 stycznia 2013, o 15:26 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Komin napisał(a):
FB mówimy stanowcze NIE :6:58:

Nadal tak twierdzę :6:58:

Autor:  beria [ 4 stycznia 2013, o 15:28 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Komin napisał(a):
Komin napisał(a):
FB mówimy stanowcze NIE :6:58:

Nadal tak twierdzę :6:58:


Pewnie dlatego właśnie założyłeś sobie tam konto? :D

Autor:  brzydal [ 4 stycznia 2013, o 15:40 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Ja tam generalnie nie mam nic przeciw FB. Zakładce na naszej stronie też nie. Jeśli ktoś będzie chciał skorzystać ze skrótu - proszę bardzo. Jeżeli nie, jego sprawa. Mnie chodzi tylko o techniczny zabieg, ułatwiający poruszanie się po stronie.
BTW. Dyskusja już się rozpoczęła. Nasi nie zawodzą nigdy... :razz:

Autor:  drosik [ 4 stycznia 2013, o 16:13 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Cytuj:
obowiązkowe

Obowiązkowe nie, ale przydatne - np podczas awarii e-kwidzyn, jesteśmy nadal w kontakcie przez FB ;)

Cytuj:
przesunięcie wyskakującej zakładki do fb z prawej na lewą?

Pokombinuje, może coś mi się uda wymyślić.

Autor:  PIOTR302 [ 4 stycznia 2013, o 20:11 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Dzięki, życzę sukcesów
brzydal (gościnnie od Piotra302)

Autor:  oki44 [ 5 stycznia 2013, o 12:26 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Mi wyskakujące "F" bardzo przeszkadza i drażni. Wolał bym by zniknęło

Autor:  jurgo [ 5 stycznia 2013, o 12:40 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

oki44 napisał(a):
Mi wyskakujące "F" bardzo przeszkadza i drażni. Wolał bym by zniknęło

Niestety ,ale dla mnie to też niepotrzebny dodatek ,przydała by się opcja prostego wklejania zdjęć . pozdrawiam ...

Autor:  Darek [ 5 stycznia 2013, o 13:50 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

oki44 napisał(a):
Mi wyskakujące "F" bardzo przeszkadza i drażni. Wolał bym by zniknęło



Oki44 decyzja o takim rozwiązaniu była przyjęta, przez Zarząd i Członków Stowarzyszenia Promocji Multimedialnej.
Modyfikacja może ulec jedynie na innej lokalizacji odnośnika.
Usunięcie go musiało by zostać przegłosowane, przez członków Stowarzyszenia.

Autor:  canario [ 5 stycznia 2013, o 14:15 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Darek ty szyderco :)

Autor:  Darek [ 5 stycznia 2013, o 14:20 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

canario napisał(a):
Darek ty szyderco :)



Niby dla czego szyderco, takie są podstawy prawne. I w dodatku nie są one tajne.

Autor:  MACIEKZB [ 5 stycznia 2013, o 15:11 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Oj tam... Drosik znajdzie sposób żeby przesunąc to w inny kąt i będzie dobrze :)

Autor:  Darek [ 5 stycznia 2013, o 15:14 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Tylko czy znajdzie czas i ochotę. Gdybym sam potrafił, dawno już bym to przesunął.

Autor:  brzydal [ 5 stycznia 2013, o 15:33 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Serio, nie spodziewałem się aż takiej reakcji. Jak to mówił Pawlak na "Batorym"- "Ja tylko pociągnął..." :D Z drugiej jednak strony, widać, że trzeba było trącic ten temat, sporo osób również zauważyło utrudnienie w nawigowaniu na stronie.


jurgo napisał(a):
przydała by się opcja prostego wklejania zdjęć . pozdrawiam ...

Wklejanie jest akurat proste. Trzeba się tylko trzymać rozmiaru. Owszem, ułatwiłoby nam pracę automatyczne dostosowanie rozmiaru tak, jak ma to miejsce np. w poczcie mailowej. Ale dodawanie zdjęcia jest dosyć proste, nie wiem, jak można jeszcze to uprościć. Chyba tylko opcją "przeciągnij i upuść"

Autor:  drosik [ 5 stycznia 2013, o 19:06 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Zakładka facebooka pozostanie z nami, ale zmieni się jej lokalizacja. Przed chwilą zrobiłem szybką próbę przeniesienia na lewą stronę, ale bez powodzenia.

Popracuje nad tym w spokojniejszych okolicznościach ;)

Autor:  grin_ajz [ 5 stycznia 2013, o 19:16 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

a w ogóle ja chyba mam coś popsute, no chyba że tak ma być...u mnie ta zakładka jest bezużyteczna, bo jak się ją rozwinie to jest tylko niebieskie pole i nic więcej..tak ma być?

Autor:  drosik [ 5 stycznia 2013, o 19:27 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

No to chyba faktycznie masz coś popsute :P wciśnij ctrl+F5 teraz

Autor:  Darek [ 5 stycznia 2013, o 19:28 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

grin_ajz napisał(a):
to jest tylko niebieskie pole i nic więcej..tak ma być?



Coś jest nie tak, u Ciebie powinna być zielona :D

Autor:  oki44 [ 6 stycznia 2013, o 00:26 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

MACIEKZB napisał(a):
Oj tam... Drosik znajdzie sposób żeby przesunąc to w inny kąt i będzie dobrze :)

Znaczy: Drosik jej nie usunie, lecz zamiecie pod dywan :?: :smile:

Autor:  gemer [ 15 stycznia 2013, o 19:35 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Jako były programista ;) proponuję dodanie opcji w profilu użytkownika - "czy chcesz zakładkę facebook?" z odpowiedziami: tak/nie.
nie wiem tylko jakie możliwości w zmianach forum ma administrator ;)

W efekcie zarejestrowany użytkownik będzie miał możliwość usunięcia zakładki.

Autor:  oki44 [ 15 stycznia 2013, o 20:33 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

O! I ta opcja podoba mi się najbardziej. Ja sobie fkę usunę a Drosik będzie się pysznił posiadaniem :D

Autor:  NOWY(L) [ 15 marca 2013, o 17:10 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Czy jest możliwość włączenia wyświetlania jednego postu?Czyli klikam na taka opcję i ten konkretny post wyświetla się w drugim oknie przeglądarki.

Autor:  wujek [ 15 marca 2013, o 18:33 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Istnieje bezpośredni odnośnik do postu - (obok daty napisania postu jest taki kwadracik) wystarczy kliknąć PPM -> Kopiuj adres odnośnika -> viewtopic.php?p=188703#p188703
(i po wejściu w adres link bezpośrednio wskazuje na Twój post)

Autor:  NOWY(L) [ 15 marca 2013, o 18:45 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

To nie do końca to o co mi chodzi.
Ale spełnia swoje zadanie.
Dzięki wujek,

Autor:  Piotr_J [ 18 lipca 2013, o 11:55 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

drosik napisał(a):
Zakładka facebooka pozostanie z nami, ale zmieni się jej lokalizacja. Przed chwilą zrobiłem szybką próbę przeniesienia na lewą stronę, ale bez powodzenia.

Popracuje nad tym w spokojniejszych okolicznościach ;)


Drosik, jak idzie usuwanie/ ukrywanie tego g..., przepraszam f... Ukryłem sobie obrazki Adblockiem, ale co chwila wyjeżdża mi pusta ramka, jak chcę przewinąć pasek. Strasznie drażniące te epatowanie twarzoksiążką. Nie każdy ją lubi.

Autor:  jankowskimich [ 18 lipca 2013, o 12:22 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

jak zablokujesz ramkę FB NoScript to Ci nie wyskoczy już nigdy ;)

Autor:  NOWY(L) [ 26 listopada 2013, o 11:46 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

@drosik w "szałboksie" nie można wstawiać linków. :?

Autor:  jankowskimich [ 26 listopada 2013, o 11:50 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

można jeno krótkie

Autor:  are_the [ 4 lutego 2014, o 14:34 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Da się zrobić na tym forum coś w stylu Lubię to? Łapka w górę, łapka w dół. Liczba kliknięć jak na innych forach? Fajnie by było :)

Autor:  Darek [ 4 lutego 2014, o 14:44 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

are_the napisał(a):
Łapka w górę, łapka w dół.



Co Ty nam proponujesz? :oops:

Autor:  are_the [ 4 lutego 2014, o 15:23 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Darek napisał(a):
are_the napisał(a):
Łapka w górę, łapka w dół.



Co Ty nam proponujesz? :oops:


Lubię Pana komentarze i chciałabym móc podkreślić które najbardziej ;)

Autor:  Darek [ 4 lutego 2014, o 18:47 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

are_the napisał(a):
Lubię Pana komentarze



Mów mi Darek, na forum nie ma form Pan, Pani, nie stosujemy również zwrotów typu "ty głupolu" :D

Autor:  drosik [ 4 lutego 2014, o 18:48 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

are_the napisał(a):
Da się zrobić na tym forum coś w stylu Lubię to? Łapka w górę, łapka w dół. Liczba kliknięć jak na innych forach? Fajnie by było :)

Wszystko się da, postaram się w weekend poszperać za taką modyfikacją

Autor:  kadzimiedz [ 4 lutego 2014, o 20:02 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

drosik, nie wiem czy to Cię jakoś naprowadzi ale na wielu forach jest przycisk "pomógł". Jakby tak zmienić nazwę?

Autor:  drosik [ 4 lutego 2014, o 20:37 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Pomógł działa na troszkę innych zasadach, taki przycisk pojawia się tylko autorowi danego tematu.

Autor:  kadzimiedz [ 4 lutego 2014, o 20:50 ]
Tytuł:  Re: Zmiany na forum - tutaj je omawiamy :)

Aha, sory!

Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/