Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Światła do jazdy dziennej LED- Technologie LED
PostNapisane: 7 lipca 2011, o 11:42 
Offline

Dołączył(a): 11 września 2006, o 20:21
Posty: 498
Lokalizacja: Iława / kiedyś Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Rozumiem, że prawnie jest wszystko w porządku? Można sobie legalnie założyć ledy jako światła do jazdy dziennej? Używa się wtedy tylko przednich ledów? Z tyłu nic się nie "pali"?

_________________
Zgodnie z netykietą sygnaturka (podpis) powinna liczyć nie więcej niż 4 linie po 80 znaków każda. Czasami w sygnaturkach umieszcza się ascii-art i wtedy mogą one być nieco dłuższe.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Światła do jazdy dziennej LED od LEDYKO - Technologie LE
PostNapisane: 7 lipca 2011, o 13:30 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
że prawnie jest wszystko w porządku?

Wątpie. Jakiś czas temu widziałem sutuację jak panowie w białych czapkach zatrzymali typa i kazali mu ściągać nakładki na zarówki imitujące zenony. W łapska żarówki parzyły ale pod groźbą mandatu ściągał bez grymasów. Policjanci wsominali coś o homologacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Światła do jazdy dziennej LED od LEDYKO - Technologie LE
PostNapisane: 7 lipca 2011, o 13:47 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Wątpie.

Cytuj:
coś o homologacji.

Z oferty Ledyko:

Światła do jazdy dziennej DRL 504HP homologacja RL E4 Osram LED

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Światła do jazdy dziennej LED od LEDYKO - Technologie LE
PostNapisane: 7 lipca 2011, o 13:56 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
Światła do jazdy dziennej DRL 504HP homologacja RL E4 Osram LED


A to nie jest przypadkiem tak, że auto jako zbiór cześci wszelkiej maści jest homologowany w całości?

Miejmy nadzieje, że LEDYKO, rozwieje wszelkie nasze wątpliwości.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Światła do jazdy dziennej LED od LEDYKO - Technologie LE
PostNapisane: 7 lipca 2011, o 22:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 maja 2010, o 06:31
Posty: 26
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witajcie,
Śpieszę z odpowiedzią:

kulas napisał(a):
Rozumiem, że prawnie jest wszystko w porządku? Można sobie legalnie założyć ledy jako światła do jazdy dziennej? Używa się wtedy tylko przednich ledów? Z tyłu nic się nie "pali"?


Tak, prawnie jest wszystko w porządku lampy mają homologację, tylko takie przedmioty staram się sprzedawać - nie biorę nic bezpośrednio z Chin, bo czasami te lampy nawet nie leżały koło homologowanych, a na te, które ja sprzedaję mam od dostawcy "papier" tzw Deklarację zgodności z numerem homologacji na podstawie rozporządzenia ECE R87 oraz dyrektywy RL(2008/89/EC) itd...

Dalej...
:568:
Światła do jazdy dziennej muszą być barwy białej, powinny się włączać automatycznie po przekręceniu kluczyka (włączeniu zapłonu), ale powinny się również automatycznie wyłączać po włączeniu świateł mijania, drogowych lub przeciwmgłowych. Ustawodawca mówi również wprost, że przednie, boczne (o ile są) i tylne światła pozycyjne oraz obrysowe, a także oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie musi się włączać podczas jazdy na światłach dziennych. Światła te muszą być na wysokości co najmniej 25 cm od ziemi, ale nie wyżej niż 150 cm, maksymalnie 40 cm od bocznego obrysu pojazdu, a wzajemna odległość między nimi nie może być mniejsza niż 60 cm.
Obrazek

Rozporządzenie ministra infrastruktury z 4 maja 2009 roku, opublikowane w Dzienniku Ustaw z 20 maja 2009, zmieniło obowiązujące w Polsce przepisy, dostosowując je do europejskich norm prawnych. Dodatkowo zaznaczono również, że w samochodach zarejestrowanych po raz pierwszy do końca 2009 roku dopuszcza się taką instalację świateł do jazdy dziennej, przy której świecą się również światła pozycyjne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Chodzi o to, by nie trzeba było przerabiać instalacji w samochodach, w których założono światła do jazdy dziennej według wcześniej obowiązujących, polskich przepisów.

Podsumowując, obecnie nie ma już żadnych kontrowersji dotyczących świateł dziennych. Można je używać i wówczas tylne światła pozycyjne mogą się świecić, ale równie dobrze - nie muszą. Natomiast w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy począwszy od 2010 roku światła dzienne muszą świecić się już samodzielnie - bez włączania tylnych świateł pozycyjnych.
2011 rok przyniósł kolejna zmianę i tak każdy nowo wyprodukowany samochód od 2011 roku powinien być wyposażony w dodatkowe światła właśnie typowo do jazdy dziennej.

reflexes:
reflexes napisał(a):
Wątpie. Jakiś czas temu widziałem sutuację jak panowie w białych czapkach zatrzymali typa i kazali mu ściągać nakładki na zarówki imitujące zenony. W łapska żarówki parzyły ale pod groźbą mandatu ściągał bez grymasów. Policjanci wsominali coś o homologacji.


No tak, jak coś nowego świecącego w samochodzie, to na pewno jest blee i nielegalne...
Nielegalne są właśnie jakieś nakładki, przyciemnianie tylnych kloszy, zakładanie pseudo xenonów, czy xenonów do konstrukcji lamp nie gotowych do pracy z nimi (brak spryskiwaczy, czy układów automatycznego poziomowania soczewek).
Poza tym nie bardzo rozumiem - co mają wspólnego nakładki na żarówki imitujące xenony do świateł jazdy dziennej? Bo przytoczyłeś przykład tych nakładek do tematu świateł do jazdy dziennej...

Co prawda ja kontroli Policji nie miałem, ale już ładnych kilka razy mijałem punkty kontroli i nic (jeżdżę na dziennych LED od kwietnia).
Mam klienta z Kwidzyna, którego zatrzymali by sprawdzić co to on tam ma, no i było wszystko ok, poprawnie zamontowane z wytłoczoną na szkle homologacją, no i po włączeniu świateł mijania - dzienne LED gasły, nic więcej nie trzeba.

reflexes napisał(a):
A to nie jest przypadkiem tak, że auto jako zbiór cześci wszelkiej maści jest homologowany w całości?


Na zdrowy rozsądek NIE, choćby dlatego, że do danego auta części są robione w różnych fabrykach na całym świecie, poza tym (rozpatruję tylko oświetlenie) łatwiej jest poddać homologacji (czy innym badaniom) lampę, kierunkowskaz, światło stopu itd w laboratorium, niż targać do niego całe auto, bo po co tam ono? by zasilić badane źródło światła? ;-)

Proszę dać znać czy rozwiałem wątpliwości - ok? :-)
Do miłego
Darek Dykowski

_________________
LEDYKO - Technologie LED
Światła do jazdy dziennej DRL
Taśmy, Żarówki LED
LED do akwarium
Reklama, Baner LED

http://www.ledyko.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Światła do jazdy dziennej LED od LEDYKO - Technologie LE
PostNapisane: 8 lipca 2011, o 06:16 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
Proszę dać znać czy rozwiałem wątpliwości - ok?

Moje jak najbardziej :D . Nie wkurzaj się na mnie za mocno ale moje posty miały być lekko zaczepne i prowokacyjne :twisted: właśnie po to aby Ci się chciało napisać pełną i wyczerpującą odpowiedź.

P.S. Rozumie, że nakładki mają nie wiele wspólnego ze światłami do jazdy dziennej ale historyjka jest jak najbardziej prawdziwa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Światła do jazdy dziennej LED od LEDYKO - Technologie LE
PostNapisane: 8 lipca 2011, o 17:41 
Czy te światełka montowane są samodzielnie czy Panowie przy zakupie zajmujecie się również montażem ?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Światła do jazdy dziennej LED od LEDYKO - Technologie LE
PostNapisane: 8 lipca 2011, o 18:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 maja 2010, o 06:31
Posty: 26
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
reflexes napisał(a):
Moje jak najbardziej :D . Nie wkurzaj się na mnie za mocno ale moje posty miały być lekko zaczepne i prowokacyjne :twisted: właśnie po to aby Ci się chciało napisać pełną i wyczerpującą odpowiedź.

P.S. Rozumie, że nakładki mają nie wiele wspólnego ze światłami do jazdy dziennej ale historyjka jest jak najbardziej prawdziwa.


Zaczepniś nooo :grin: nie no spoko - właściwie to Twój post dał mi do myślenia - a mianowicie to, że potencjalny klient ma wątpliwości takie jak Ty tzn:
- czy tylko dzienne wystarczą czy trzeba pozycje włączyć
- legalne czy nie
- przyczepi się Policja czy nie...
itp
Dlatego postanowiłem uzupełnić o takie informacje swoja stronę internetową, a właściwie sklep.
Nie mogę Ci odpowiedzieć na 100% co wspólnego mają nakładki ze światłami do jazdy dziennej, bo mówiąc szczerze nie wiem jak te nakładki wyglądają - podeślij mi linka z jakimiś nakładkami, to Ci odpowiem.

Mikrus napisał(a):
Czy te światełka montowane są samodzielnie czy Panowie przy zakupie zajmujecie się również montażem ?


Światła można montować samodzielnie, mogę pomóc, doradzić, wskazać co gdzie i jak, ale całego montażu standardowo nie oferuję ze względu na brak czasu, chyba, że klient jest cierpliwy i ma wolne wieczory lub weekendy :)

Na koniec fotki własnego perszinga z zamontowanymi DRL kami (DRL - Daytime Running Lamp) :-)

Obrazek

Obrazek

_________________
LEDYKO - Technologie LED
Światła do jazdy dziennej DRL
Taśmy, Żarówki LED
LED do akwarium
Reklama, Baner LED

http://www.ledyko.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Światła do jazdy dziennej LED od LEDYKO - Technologie LE
PostNapisane: 8 lipca 2011, o 19:01 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 16:30
Posty: 1548
Lokalizacja: Ziemia
Płeć: Nie wybrano
Ile te światełka kosztują u sąsiada? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Światła do jazdy dziennej LED od LEDYKO - Technologie LE
PostNapisane: 8 lipca 2011, o 21:05 
Offline

Dołączył(a): 26 września 2008, o 16:02
Posty: 25
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Pytanko, czy te światła nie zakłócają radia albo CB?
Czytałem, że przy power LED zasilanych przez przetwornicę to częsta przypadłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Światła do jazdy dziennej LED od LEDYKO - Technologie LE
PostNapisane: 8 lipca 2011, o 22:33 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
chanbord napisał(a):
Ile te światełka kosztują u sąsiada? :)

Potrafisz robić interesy ;) :P
Ale jak byś napisał :
"Kochany sąsiedzie" , brzmiało by jeszcze lepiej. :grin: :D :D

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Światła do jazdy dziennej LED od LEDYKO - Technologie LE
PostNapisane: 8 lipca 2011, o 23:28 
Mnie również ciekawi cena tych świateł :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Światła do jazdy dziennej LED od LEDYKO - Technologie LE
PostNapisane: 9 lipca 2011, o 06:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 maja 2010, o 06:31
Posty: 26
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
jadaj napisał(a):
Pytanko, czy te światła nie zakłócają radia albo CB?
Czytałem, że przy power LED zasilanych przez przetwornicę to częsta przypadłość.


Do dziś dnia nie miałem informacji zwrotnych od moich klientów, by zakłócały CB czy zwykłe radio, ale wiem też, że może tak się dziać w zależności od typu auta i CB, dlatego też nie ma problemu ze zwrotem towaru w przypadku takich zakłóceń.

Mikrus napisał(a):
Mnie również ciekawi cena tych świateł :)


Po cennik oczywiście odsyłam na swoją stronę internetową poniżej link bezpośrednio do kategorii świateł do jazdy dziennej:
http://www.ledyko.pl/category.php?id_category=8

W poprzednim poście widzieliście auto z modelem DLR507S
Poniżej link do aktualnej aukcji, chodzi mi o to byście zobaczyli fotki innych aut z tymi światełkami
http://allegro.pl/show_item.php?item=1709045279

Pozdrawiam
Darek Dykowski

_________________
LEDYKO - Technologie LED
Światła do jazdy dziennej DRL
Taśmy, Żarówki LED
LED do akwarium
Reklama, Baner LED

http://www.ledyko.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Światła do jazdy dziennej LED od LEDYKO - Technologie LE
PostNapisane: 9 lipca 2011, o 18:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Panie Darku,
Czy na hasło e-kwidzyn będzie jakiś rabat ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Światła do jazdy dziennej LED od LEDYKO - Technologie LE
PostNapisane: 10 lipca 2011, o 13:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 marca 2008, o 13:33
Posty: 382
Lokalizacja: POLNA
Płeć: Mężczyzna
LEDYKO, widzę że sprzedajecie też taśmy led. W jakiej cenie są pomarańczowe taśmy ? (1m)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.