Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Z dedykacją dla Stanisława Lema
PostNapisane: 23 listopada 2011, o 11:04 
Ostatnio coraz częściej spotykamy zmieniające się logo wyszukiwarki Google'a dedykowane różnym rocznicom.
Dzisiaj, z okazji 60 rocznicy pierwszej książkowej publikacji Stanisława Lema zafundowano Doodle grę - test (trochę podobny do tych sprawdzających IQ) wbudowany w logo wyszukiwarki.
Dotarłem zaledwie do zadania z czwartej szuflady robota i padłem. Nie mogę tego udowodnić, bo link do rysunku na tym poziomie ma 135586 znaków i się tu nie mieści.
( więcej :arrow: tu i :arrow: tu


Załączniki:
doodl.png
doodl.png [ 99.29 KiB | Przeglądane 6663 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł: Re: Z dedykacją dla Stanisława Lema
PostNapisane: 23 listopada 2011, o 11:25 
Offline

Dołączył(a): 14 listopada 2011, o 13:29
Posty: 141
Płeć: Kobieta
Przeszłam całość :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Z dedykacją dla Stanisława Lema
PostNapisane: 23 listopada 2011, o 11:33 
Ja też :D :064:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Z dedykacją dla Stanisława Lema
PostNapisane: 23 listopada 2011, o 12:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Końcówka jest jak żywo z książki ;)

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Z dedykacją dla Stanisława Lema
PostNapisane: 23 listopada 2011, o 13:25 
Za drugim podejściem już dobrnąłem do końca.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Z dedykacją dla Stanisława Lema
PostNapisane: 23 listopada 2011, o 17:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 czerwca 2011, o 22:58
Posty: 1512
Lokalizacja: Tam, gdzie najmniej będziesz się mnie spodziewał
Płeć: Mężczyzna
Fajna gierka, idealna na nudne wykłady. ;)

_________________
https://www.facebook.com/pages/LisuCFH/ ... 732?ref=ts
http://www.youtube.com/user/Lisek90?feature=mhee


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Z dedykacją dla Stanisława Lema
PostNapisane: 23 listopada 2011, o 17:55 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 16:30
Posty: 1548
Lokalizacja: Ziemia
Płeć: Nie wybrano
LisuCFH, to teraz przejdź to http://www.grymix.pl/2043/gravity-master/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Z dedykacją dla Stanisława Lema
PostNapisane: 23 listopada 2011, o 18:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sierpnia 2011, o 21:13
Posty: 872
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Dobre :)

_________________
...czasem nie ma wyjścia - trzeba znosić siebie... :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Z dedykacją dla Stanisława Lema
PostNapisane: 23 listopada 2011, o 19:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jeśli już wywołaliśmy Stanisława Lema do tablicy, to może warto przypomnieć sobie też jego pogląd na internet.
Może warto sobie te myśli przyswoić - ku przestrodze :D
Dzisiejszy Chip.pl:
Cytuj:
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.”

To słowa jednego z najwybitniejszych naszych umysłów. Lem powiedział wiele innych, mądrych rzeczy.
Ale to mógłbym sobie powiesić na ścianie i oprawić w ramki.

Stanisław Lem

Internet to moje podstawowe narzędzie pracy. To właśnie za pomocą globalnej Sieci kontaktuję się z twórcami sprzętu, usług i oprogramowania,
by dowiedzieć się czegoś nowego. To właśnie za pomocą Internetu rozmawiam ze znajomymi, z branży i spoza niej, by zdobyć jakieś informacje.
I to właśnie dzięki Internetowi mam dostęp do zagranicznych publikacji na blogach i portalach, ciekawych analiz, informacji zdobytych przez moich
odpowiedników zza granicy, które cytuję na Chip.pl.

Internet jednak to nie tylko profesjonalne treści tworzone przez zawodowców. W Sieci każdy ma głos. Internet jest tani i powszechny. I to jest coś pięknego.
Sam wypłynąłem „w branży” dzięki publikacjom w Sieci, na forach internetowych (moje wykształcenie to „informatyczne systemy zarządzania,
czyli pasujące jak pięść do nosa”). Znam osoby, które kiedyś wrzucały MP3 na MySpace, a dziś grają trasy koncertowe po całej Europie.
Widziałem piękne zdjęcia amatorów, którzy nigdy by nie mogli zaistnieć w zamkniętej klice „profesjonalistów”. Globalna Społeczność to coś pięknego.
Niestety, jak każde społeczeństwo, definiowalne jest przez aksjomat krzywej Gaussa.

Krzywa Gaussa opisuje statystyczną oczywistość: większość jest przeciętna. Oznacza to, że w każdej społeczności dominują przeciętniacy,
a elity czy jednostki szczególnie durne należą do mniejszości. Możemy przyjąć dowolne kryterium: znajomość literatury, wzrost,
wrażliwość na muzykę czy wiedzę o fizyce kwantowej.
I inteligencję. Zawsze większość należy do przeciętniaków.

I tak jest też w Internecie. Kiedyś nie było to takim problemem, bo nie istniała moda na bycie „social”. Dziś każdy liczący się portal obsługuje
tworzenie kont, dodawanie komentarzy, współtworzenie treści. Kiedyś każdy mógł stworzyć co najwyżej swoją stronę internetową.
Jeśli się przyjęła – pocztą pantoflową zdobywała popularność. Chłam był na zawsze zapomniany. Dziś każdy ma głos. Wszędzie.

Oznacza to, że na pięć ciekawych głosów w dyskusji pod danym artykułem przypada kolejne piętnaście, które jest bez sensu.
Ludzi przeciętnie inteligentnych. Czyli kretynów w danym temacie. Coś jak ja. Tyle, że ja mam na tyle poukładane w głowie,
że wiem, że jeśli jestem idiotą w danej dziedzinie (czyli w większości) to trzymam gębę zamkniętą na kłódkę i słucham,
co ma do powiedzenia mądrzejsza grupka. Niestety, anonimowość, jaką zapewnia Internet, dodaje nieco ikry i odwagi innym kretynom.
Całe piękno Internetu pęka jak mydlana bańka, gdy w fajną dyskusję wkracza troll (który nie ma pojęcia o zasadzie „trolling is a art”),
przez którego odechciewa się dalej czytać, a tym bardziej się udzielać.

Oczywiście, bardzo tu demonizuję sprawę. Listy na Facebooku czy kręgi na Google+ załatwiają sprawę. Wiele portali też ma fart do w znacznej
większości rozsądnej społeczności (a Chip.pl pod tym względem napawa mnie dumą, aczkolwiek i u nas, jak wszędzie, zdarzają się ciężkie przypadki).


_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Z dedykacją dla Stanisława Lema
PostNapisane: 23 listopada 2011, o 19:59 
oki44 napisał(a):
Jeśli już wywołaliśmy Stanisława Lema do tablicy, to może warto przypomnieć sobie też jego pogląd na internet.
Może warto sobie te myśli przyswoić - ku przestrodze
Fajnie jest poczytać coś o sobie i o współ-kompanach z forum. (Ku przestrodze) :sad:
Wprawdzie z Lema jest tylko ten tytułowy cytat, ale przytoczona przez Ciebie wypowiedź autorstwa Macieja Gajewskiego, cała jest precyzyjnym rozwinięciem myśli Lema.
Problem niby znany i uświadamiany sobie, choć przecie nie przez wszystkich, będzie występował wszędzie tam, gdzie nie będzie się mu stawiało barier ochronnych przed tymi, "przez których odechciewa się dalej czytać, a tym bardziej się udzielać".


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.