Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ludzie to potwory !!!
PostNapisane: 15 grudnia 2011, o 02:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2010, o 15:09
Posty: 883
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ludzie to potwory

Każdy z nas dąży do doskonałości w jakimś tam swoim wyimaginowanym stopniu, w zależności od oczekiwań życiowych i upodobań.
Co dziennie mam do czynienia z różnymi ludźmi i zastanawiam się czasami, jak udało im się przeżyć to swoje życie.
Jedni mają 70, 80 lat, inni je zaczynają, ale od zarodka są już nieszczęśliwi.
Nieszczęśliwi z różnych powodów tj:
Bo Pani nauczycielka postawiła jej jedynkę i nie sprawiedliwie.
Bo szef mnie zwolnił z roboty za pijaństwo, ale on wypił tylko jedno piwo.
Bo komornik chce od niego jakąś kasę za nie spłacony telewizor, za co On ma ją mieć, przecież nie ma pracy, boją stracił.
Lekarz się zastanawia : czego chcą Ci ludzie w kolejce, przecież powinni być mi wdzięczni za to że ich leczę. A jak , to już mało istotne.
Sąsiad obok kupił nowy samochód, pewnie znowu okradł Państwo i nie płaci podatków (trzeba to zgłosić, dlaczego ma mieć lepiej ode mnie).
Z prawej sąsiad, to prawie go w domu nie ma, bo jeździ po świecie, na czym On się sku….n dorobił ? przecież nigdzie nie pracuje.
Jeden chłopak skończył szkołę i się zastanawia : Co ja dalej mam robić , przecież nie znajdę roboty, bo nie wiem co mam robić. ?
Inna z kolei pracuje na taśmie i się zastanawia: mam robotę, teraz to tylko fajnego męża sobie znaleźć i życie ja w Madrycie.
Były belfer na emeryturze myśli sobie tak: Kochali i szanowali mnie wszyscy, każdy mnie kiedyś pytał o wszelkie rady i wnioski, a teraz jestem sam i nikt mnie nie chce słuchać, ani nie oczekuje moich dobrych rad.?
Wtedy czułem się dobrze, dzisiaj jest z tym gorzej, jednak, nie mam ochoty czuć się gorzej niż kiedyś.
Dowalę temu i innemu...

A nie chcę mi się dalej pisać, bo szkoda czasu.



Czy zastanowiłeś(aś) się, ktróryś(aś) z Was, z nas ? jakie tworzymy społeczeństwo ?


Zazdrość, zawiść, smutek, pogarda, niechęć, złość, nienawiść, cynizm, chamstwo...


Jesteśmy chorym społeczeństwem, zmęczonym, kłótliwym, podzielonym, nie pewnym i zakompleksionym, tylko młodzi ludzie mają szanse na fajne życia w naszym kraju.
Ja zabieram swoje zabawki i uciekam do Afryki, taki mój cel.
Daje sobię na to 2 lata, a Unia Europeiska ? powodzenia ...

_________________
Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ludzie to potwory !!!
PostNapisane: 15 grudnia 2011, o 07:08 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
Ja zabieram swoje zabawki i uciekam do Afryki, taki mój cel.

Jak to mówią wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ale i tak życzę powodzenia w realizacji swoich marzeń i popieram je chociażby ze zwględu na to, że tam ciepło. :D 8)
Jak możesz to napisz czy tam też będziesz żył ze sprzedaży żarówek czy masz inny plan?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ludzie to potwory !!!
PostNapisane: 15 grudnia 2011, o 10:15 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Sebek36 napisał(a):

Zazdrość, zawiść.



W moim odczuciu to największe przywary, spotykam się z tym na co dzień.

Poza tym jestem starym "cynikiem" i dobrze się z tym czuję.

Pozdrawiam :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ludzie to potwory !!!
PostNapisane: 15 grudnia 2011, o 15:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 czerwca 2011, o 22:58
Posty: 1512
Lokalizacja: Tam, gdzie najmniej będziesz się mnie spodziewał
Płeć: Mężczyzna
Pomimo tego, iż w kraju mamy ludzi jakich mamy, myślę, że nie powinno się ciągle patrzeć na to wszystko przez okulary pesymisty. Ja takich ludzi niezadowolonych z życia po prostu unikam, a jak już taki człowieczek się napatoczy, to próbuje go pocieszyć tak jak sam mogę. Też bym najchętniej sobie stąd wyjechał, najlepiej do USA, takie mam marzenie, jednak nie uważam, że Polska to kraj dominujących malkontentów. Jak patrzę na kraj, jak się zmienia na przestrzeni lat... cóż, dużo się zmieniło. 10 lat temu było gorzej, teraz dużo ludzi wzięło się za siebie, zaczęli inwestować w swoją osobę i jest coraz więcej ludzi zadowolonych z tego, że udało im się coś osiągnąć w życiu, mają dobrze płatną pracę, żyje się im lepiej, przez to jest mniej agresji w społeczeństwie i innych złych rzeczy. Społeczeństwo Polskie idzie w dobrym kierunku, jeśli chodzi o pewne zachowania, na co dzień może tego nie widać, ale wystarczy na to spojrzeć na przestrzeni np. 20 lat i da się dostrzec zmiany.

_________________
https://www.facebook.com/pages/LisuCFH/ ... 732?ref=ts
http://www.youtube.com/user/Lisek90?feature=mhee


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ludzie to potwory !!!
PostNapisane: 16 grudnia 2011, o 08:57 
Sebek36 napisał(a):
Były belfer na emeryturze myśli sobie tak: ......................
Sebek36 napisał(a):
Czy zastanowiłeś(aś) się, ktróryś(aś) z Was, z nas ? jakie tworzymy społeczeństwo ? Zazdrość, zawiść, smutek, pogarda, niechęć, złość, nienawiść, cynizm, chamstwo... Jesteśmy chorym społeczeństwem, zmęczonym, kłótliwym, podzielonym, nie pewnym i zakompleksionym …
Takie życie rzeczywiście jest nie do zniesienia. Doprawdy nie wiem co tu można poradzić autorowi tych dramatycznych wyznań o potworach i demonach nękających go wokół, które ze snów przeniosły mu się już na jawę.
Wprawdzie to bardzo osobista spowiedź ze swego życia, oraz projekt na własną przyszłość (za 2 lata), ale rozumiem, że dobrowolne upublicznienie stanu swego umysłu jest bardzo dramatycznym wołaniem o pomoc, by nie skończyło się to jakoś niedobrze, jak to zazwyczaj bywa w takich sytuacjach życiowego osaczenia przez zmory.

Może więc zacząć od tego, że ludzie to jednak nie potwory, no może z nielicznymi przypadkami, gdy to tylko udają potworki i próbują straszyć innych. A zresztą i prawdziwe potworki nie są wcale straszne, jak te kojarzące mi się z autorstwem tego i innych niekamuflowanych różnych wpisów kierowanych osobiście do wybranych użytkowników forum. Nawet gdy zwykłe uszczypliwości zastępuje tam szczere chamstwo, to jak tu nie mieć zrozumienia i nie wybaczać tego teraz i już awansem na przyszłość w zamian za niewątpliwy wdzięk i bezpretensjonalność. Bo czyż zna ktoś milsze potworki niż sympatyczny Shrek i jego piękna Fiona : Obrazek

Zatem, cóż tu można doradzić internaucie zmaltretowanemu przez jego wizje demonów i potworów.
Opisane przez Cervantesa metody stosowane w podobnych przypadkach urojeń wydają mi się tu zbyt drastyczne.
Może wiec częściej słuchać wybranych piosenek :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=8FOIsXGQUqA
Może przyznać się zaufanemu specjaliście: „Panie doktorze, wszystko ciągle mi się kojarzy z …..”
Może rzadziej spoglądać w lusterko ? ( :arrow: http://galeria.e-kwidzyn.pl/albums/user ... GP9285.jpg )
Jak już nic nie pomoże, to rzeczywiście pozostanie tylko ucieczka do Burkina Faso, ale dlaczego dopiero za 2 lata?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ludzie to potwory !!!
PostNapisane: 16 grudnia 2011, o 09:15 
Cytuj:
Zatem, cóż tu można doradzić internaucie zmaltretowanemu przez jego wizje demonów i potworów.
Budslavsky, jeśli masz coś do konkretnego internauty a masz, to korzystaj z pw
Mam do dyspospozycji ostrzeżenia i nie zawaham się ich użyć.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ludzie to potwory !!!
PostNapisane: 16 grudnia 2011, o 09:32 
MACIEKZB, nie stoję po żadnej ze stron tej "dyskusji",ale kto inny ją rozpoczął i wywołał do tablicy Budslavskiego.Więc jak rozdzielać to po równo.Demokrację w końcu mamy,tak czy nie :?:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ludzie to potwory !!!
PostNapisane: 16 grudnia 2011, o 09:33 
NOWY(L), jeśli uważnie czytasz forum to jest po równo. JEsli masz jakieś pytania do pisz do mnie na pw.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ludzie to potwory !!!
PostNapisane: 16 grudnia 2011, o 09:37 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 16:30
Posty: 1548
Lokalizacja: Ziemia
Płeć: Nie wybrano
Budslavsky, myślisz, że sposób na życie wedle przysłowia "oko za oko" jest sposobem dobrym? Zauważyłem, że wszystko co ktoś powie, czy też napisze o Tobie, czy też do Ciebie i nawet jeśli jest to w formie żartu jest przez Ciebie odbijane ze zdwojoną siłą. Osobiście źle odbieram takie zachowania pomimo szacunku do Twojej inteligencji i wiedzy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ludzie to potwory !!!
PostNapisane: 16 grudnia 2011, o 09:37 
Ja tylko delikatnie zwróciłem uwagę.
Spokojnie kolego.
Chociaż my się nie kłóćmy :D ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ludzie to potwory !!!
PostNapisane: 16 grudnia 2011, o 09:41 
W ziązku z tym, że dyskusja przybiera formę rozliczeń osobistych zamykam wątek do czasu wygaśnięcia emocji.
Regulamin forum e-kwidzyn, pkt. 5.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.