Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

Amerykański Chopper od Paul Jr. Designs dla WOSP
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=122&t=11377

Autor:  reflexes [ 4 stycznia 2012, o 11:04 ]
Tytuł:  Amerykański Chopper od Paul Jr. Designs dla WOSP

Jak wiadomo w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny dwudziesty już finał zacnej akcji WOŚP.
Na aukcjach WOŚP można znaleźć bardzi ciekawe rzeczy. Moim zdaniem jedną z ciekawszych jest Amerykański Chopper od Paul Jr. Designs dla WOSP . Cena posiadania tego cuda, którym można się będzie tylko pochwalić znajomym będzie na 100% wysoka ale może ktoś z naszych forumowych miłośników jednośladów jest w stanie ponieść taki wydatek.

Autor:  Piotr_J [ 4 stycznia 2012, o 11:11 ]
Tytuł:  Re: Amerykański Chopper od Paul Jr. Designs dla WOSP

Cytuj:
Fundacja zastrzega sobie prawo do zabierania motocykla na swoje eventy, których może być kilka w roku.

Motocykl nie jest dopuszczony do ruchu i nie wolno na nim jeździć

To jest najlepsze. :lol:

Czyli kupujesz możliwość popatrzenia i poślinienia się na to cacko przez okres 1 roku z przerwami na eventy WOŚP. :lol:

W dodatku kupujesz kota w worku. :lol:

Ale czego się nie robi dla dzieciaków, prawda?

Pytanie - ile fundacja musiała wydać na ten sprzęt?

Autor:  reflexes [ 4 stycznia 2012, o 11:48 ]

Cytuj:
To jest najlepsze

O to mi chodziło gdy pisałem, że można się nim tylko pochwalić znajomym.
Cytuj:
Czyli kupujesz możliwość popatrzenia i poślinienia się na to cacko przez okres 1 roku z przerwami na eventy WOŚP.

Ja nie kupuje, bo mnie nie stać ale jak widać na brak chętnych nie mogą narzekać.
Cytuj:
W dodatku kupujesz kota w worku.

Nie do końca. Aukcja trwa do 31 stycznia, a prezentacja maszyny odbędzie podczas transmisji niedzielnego finału.
Cytuj:
Ale czego się nie robi dla dzieciaków, prawda?

Wyczuwam lekką ironie, moim zdaniem nieuzasadnioną.
Cytuj:
Pytanie - ile fundacja musiała wydać na ten sprzęt?

Myślę, że się zwróci. Znajdzie się sporo chętnych, którzy będą chcieli postawić sobie to cudo na przykład w biurowcu swojej firmy.

P.S. Ustawiam sobie alert żeby sprawdzić na jakiej kwocie skończyła się ta aukcja.

Autor:  Piotr_J [ 4 stycznia 2012, o 12:45 ]

Cytuj:
Wyczuwam lekką ironie, moim zdaniem nieuzasadnioną.

Widzisz, 20 lat minęło, a WOŚP bardzo się zmieniła. Forma sprzed lat powiedzmy 10 bardziej mi odpowiadała.

Kalkulowanie ile trzeba wydać, żeby się zwróciło, ma mało wspólnego z akcją charytatywną.

Jeśli setki tysięcy złotych wydawane są przez biznesmenów jedynie za możliwość pochwalenia się przed kolegami swoją dobroczynnością, to tacy ludzie nie zasługują w moich oczach na uznanie.

Pamiętam takie licytacje serduszek w pierwszych latach, gdzie w top 10 były anonimowe osoby. Czyli nie był to element strategii reklamowej, tylko odruch serca.

Autor:  NOWY(L) [ 4 stycznia 2012, o 13:14 ]

Cytuj:
Widzisz, 20 lat minęło, a WOŚP bardzo się zmieniła. Forma sprzed lat powiedzmy 10 bardziej mi odpowiadała.

I nie jesteś Piotrze sam.Kiedyś sam w tym czynnie uczestniczyłem.Teraz omijam szerokim łukiem.

Autor:  reflexes [ 4 stycznia 2012, o 13:19 ]

Cytuj:

Pewnie, że tak tylko w dzisijszych czasach i z zachowaniem formy z przed 20 lat WOŚP zbierałaby grosze albo dawno nie istniała. Czasy się zmieniają, wszystko w około się zmienia to i akcje charytatywne się zmieniają. Nie chcę wyrokować, która forma finałów był lepsza, bo dla mnie ważne jest, że główny cel jest realizowany.
Cytuj:
Kalkulowanie ile trzeba wydać, żeby się zwróciło, ma mało wspólnego z akcją charytatywną.

Nie żeby się zwróciło a żeby zarabiało. Motocykl, jak sam cytowałeś, zwycięśca dostaje na rok, a za rok znowu zostanie wystawiony na aukcję. Poza tym nieznane nam są jak na razie warunki na jakich WOŚP zakupiła/otrzymała choppera.
Cytuj:
Jeśli setki tysięcy złotych wydawane są przez biznesmenów jedynie za możliwość pochwalenia się przed kolegami swoją dobroczynnością, to tacy ludzie nie zasługują w moich oczach na uznanie.
Pamiętam takie licytacje serduszek w pierwszych latach, gdzie w top 10 były anonimowe osoby. Czyli nie był to element strategii reklamowej, tylko odruch serca.

A niby dlaczego skoro przekazane przez nich środki finansowe (często bardzo duże) służą wsparciu szczytnej akcji?

Autor:  Darek [ 4 stycznia 2012, o 13:21 ]

NOWY(L) napisał(a):
Cytuj:
Teraz omijam szerokim łukiem.

Normalne, z wiekiem i bogactwem Owsiak zrobił się pazerny i zmanierowany.
Też już to olewam.
Tylko anonimowa pomoc pozbawiona jest elementu czystego biznesu i polityki. :!:

Autor:  NOWY(L) [ 4 stycznia 2012, o 13:26 ]

Cytuj:
Tylko anonimowa pomoc pozbawiona jest elementu czystego biznesu i polityki

Dokładnie.
Dodatkowo,ta anonimowa pomoc (czytaj wolontariusze) są później za tą pomoc nagradzani w postaci Woodstoku.To gdzie tu ten wolontariat??Cel akcji bardzo zacny,natomiast sama forma nie trafia do mnie i tyle.

Autor:  MACIEKZB [ 4 stycznia 2012, o 13:32 ]

Jak wrzucam parę złotych do puszki anonimowo to nie zastanawiam się nad tym...
Mnie natomist, drażni to, że już nie ma tego spontanu co kiedyś. Teraz wszyscy biorą udział w akcji bo muszą...

Autor:  punky [ 4 stycznia 2012, o 13:33 ]

Cytat z aukcji:
Cytuj:
Na tej aukcji licytujecie możliwość posiadania Choppera
i prezentowania przez okres 1 roku.

A jeździć nim można?
Pytam całkiem poważnie.

Autor:  NOWY(L) [ 4 stycznia 2012, o 13:35 ]

Cytuj:
Teraz wszyscy biorą udział w akcji bo muszą...

Bzdura.Masa ludzi nie uczestniczy.Tylko większość się boi przyznać bojąc się komentarzy"no co ty ,jak można nie dać na małe dzieci?"

Autor:  MACIEKZB [ 4 stycznia 2012, o 13:45 ]

punky napisał(a):
Cytat z aukcji:
Cytuj:
Na tej aukcji licytujecie możliwość posiadania Choppera
i prezentowania przez okres 1 roku.

A jeździć nim można?
Pytam całkiem poważnie.
Oczywiście, że można, jest "na chodzie". Widziałem w jakiejś TV jak prezentowali. Nie mozna jeździć po drogach publicznych ale można uzyskać homologację i jeździć po wszystkich drogach. To nie jest takie trudne.
NOWY(L), nie chodzi mi o tych "wrzucających" tylko o tzw. walontariuszy. "Pani" w szkole kazała przyjść, samej "pani" kazała dyrekcja... ludzie z domów kultury i innych ośrodków kultury, sportu cała masa zwykłych ludzi, która wykonuje niewiodoczną robotę w ten dzień a spewnością wolałaby spędzić niedzielę w domu.

Autor:  NOWY(L) [ 4 stycznia 2012, o 13:57 ]

"Czyn społeczny" wiecznie żywy :x

Autor:  Piotr_J [ 4 stycznia 2012, o 15:20 ]

Cytuj:

Nic nie jest napisane o niejeżdżeniu po drogach publicznych, tylko ogólnie o niejeżdżeniu. Czyli ma stać i cieszyć oko. Nic poza tym. Równie dobrze mógłby być zrobiony z piernika. :lol:

Autor:  punky [ 4 stycznia 2012, o 15:42 ]

Piotr_J napisał(a):
Cytuj:

Nic nie jest napisane o niejeżdżeniu po drogach publicznych, tylko ogólnie o niejeżdżeniu. Czyli ma stać i cieszyć oko. Nic poza tym. Równie dobrze mógłby być zrobiony z piernika. :lol:

Właśnie o to mi chodziło :D
Nie doczytałem tego wcześniej, a jest na samym dole aukcji na szczęście nie tak małym drukiem napisane.

Autor:  MACIEKZB [ 4 stycznia 2012, o 16:53 ]

Cytuj:
Można to dwojako zrozumieć: nie wolno nim jeździć bo jest niedopuszczony do ruchu i jest niedopuszczony do ruchu i nie można nim jeździć bo tak chce WOŚP.

Autor:  beria [ 4 stycznia 2012, o 17:49 ]

MACIEKZB napisał(a):
Cytuj:
Można to dwojako zrozumieć: nie wolno nim jeździć bo jest niedopuszczony do ruchu i jest niedopuszczony do ruchu i nie można nim jeździć bo tak chce WOŚP.

Takie motocykle nie mogą uzyskać homologacji w Europie. EOT. :)

Autor:  Konto usunięte (B...y) [ 4 stycznia 2012, o 18:20 ]

Gdy Fundacja WOŚP powstała 19 lat temu w kręgu ludzi związanych z „Trójką” Polskiego Radia, spośród grona jej inicjatorów, jako jej frontman wybił się Jerzy Owsiak. Ta inicjatywa okazała się bardzo skuteczną akcją, która co roku skutkuje charytatywną zbiórką kilkudziesięciu milionów złotych na zakup sprzętu medycznego, na który nie stać budżetu państwa obciążonego przeróżnymi zbędnymi wydatkami, niestety dość często mającymi charakter haraczu politycznego.
Pamiętamy choćby tymczasowe stanowisko ministerialne z całym urzędniczo-infrastrukturalnym kosztownym zapleczem opłaconym dla p.Arłukowicza byleby tylko się zamknął na temat swych wniosków z afery hazardowej. Ludzi „wykluczonych”, którymi ministerstwo miało się zajmować raczej przybyło niż ubyło, ale po kupieniu „sprawiedliwie gadającego” już przestało być ono potrzebne. To nie jest odosobniona pozycja w budżecie.

Takie i podobne bezsensowne ubytki z budżetu państwa „zatyka” swoją coroczną zbiórką ów przerośnięty krasnal zwany Jurkiem i chwała mu za to wraz z niezliczonymi zastępami zwłaszcza małolatów, których do tego udaje mu się angażować. (To co „Owsiakowa Orkiestra” potrafi zebrać na początku roku, to np. „Caritas” ciuła dla swych podopiecznych prawie przez dwa lata.)

Moim skromnym zdaniem znaczenie akcji WOŚP należałoby odbierać w dwóch wymiarach.
Pierwszy, to wymierne wartości przeliczalne na kosztowny sprzęt medyczny ratujący życie i zdrowie zwłaszcza najmłodszych rodaków, na których to nasze niezbyt opiekuńcze państwo „ściubi” w przeciwieństwie do swych wybujałych bzdurnych wydatków natury politycznej. A tu liczą się tylko same godne uznania zasługi dla wszystkich biorących udział w akcji.

Dostrzegany przeze mnie drugi wymiar, to dość widoczna ewolucja charakteru tej akcji, co zauważyli też i moi przedmówcy.
Te kwestujące gromady dzieciarni przejętej szczerą wolą pomocy komu trzeba, z roku na rok są przesłaniane figurami polityków i podobnych im ludźmi interesu. Dobrze, że coś tam wrzucą przy blasku fleszy, bo w zbożnym dziele liczy się każdy grosz, ale coraz więcej tu reklamy niż tego najważniejszego przesłania całej akcji, która ma polegać na równoprawnym udziale w niej zarówno wdowy przynoszącej swój ostatni grosz, jak i każdego z tych faryzeuszy, którym demonstracyjnie poniesiona ofiara i tak nie czyni żadnego szczególnego uszczerbku w zgromadzonym majątku, bez względu na to, czy dali by swój wkład anonimowo, czy dopiero po przybyciu kamerzystów i fotoreporterów.

Chcę tylko zwrócić uwagę na postępujące w tej akcji pomniejszanie znaczenia wielce szlachetnej „żebraniny” młodych, których z roku na rok, coraz bardziej zasłaniają oferenci i klienci „chopperów”.
Śmiem twierdzić, że nie wszystkim wolontariuszom tej udanej akcji pod egidą Owsiaka tak zależy na taplaniu się w błocku w rytmach głośnej muzyki. Tak samo, jak i przenoszenie sukcesów licytacji różnych gadżetów ponad ofiarne trudzenie się „dzieciarni” w przypominaniu swym bliźnim grzechotem skarbonek o potrzebie wspierania potrzebujących. Oni uczestniczą w lekcji, której już nie zawsze udziela im ani szkoła, ani dom, ani inne szlachetne instytucje.

Autor:  caballarius [ 4 stycznia 2012, o 19:08 ]

Już od jakiegoś czasu można było usłyszeć o dobrych radach dla młodych/wkrótce absolwentów, że warto poudzielać się charytatywnie, w jakimś wolontariacie (najlepiej w hospicjum), bo później można wpisać sobie powyższe do CV.... Wy nie zauważyliście tego zjawiska?

Kiedyś zwyczajnie dawało się datki. Dziś oczekujemy, niestety, czegoś w zamian...

Autor:  reflexes [ 8 stycznia 2012, o 21:09 ]

Dyskusja jak zwykle zboczyła z właściwego toru ale to nieważne. Dzisiaj odbyła się prezentacja motocykla przygotowanego dla WOŚP przez PJD. Piękna maszyna.
Zdjęcie wycięte

Autor:  Kropka [ 8 stycznia 2012, o 21:35 ]

reflexes , zmień rozdzielczość tego zdjęcia , bo oglądać się nie da :P

Autor:  reflexes [ 8 stycznia 2012, o 21:50 ]

Zdjęcie jest podlinkowane, bo mi się zmniejszać nie chciało :D .

Autor:  drosik [ 8 stycznia 2012, o 21:53 ]

reflexes napisał(a):
Zdjęcie jest podlinkowane, bo mi się zmniejszać nie chciało :D .

Jutro nad tym popracuje ;)

Autor:  reflexes [ 9 stycznia 2012, o 07:22 ]

Wersja dla leniwych.
Poprzedni post proszę usunąć.

Załączniki:
539489.jpg
539489.jpg [ 101.93 KiB | Przeglądane 1785 razy ]
539489_1.jpg
539489_1.jpg [ 117.81 KiB | Przeglądane 1785 razy ]
539489_2.jpg
539489_2.jpg [ 117.4 KiB | Przeglądane 1785 razy ]