Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Taka sobie wiadomość
PostNapisane: 7 marca 2007, o 22:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Pewnie to nic ciekawego ale... nic co portalowo-forumowe - nie powinno być nam obce

Cytuj:
Właściciel portalu skazany za posty na forum
Gazeta.pl 2007-03-07, ostatnia aktualizacja 2007-03-07 19:59


Leszek Szymczak, redaktor naczelny internetowej "Gazety Bytowskiej" naruszył wolność słowa, nie usuwając z forum postów wzywających do linczu na miejscowym komorniku - uznał w środę Sąd Rejonowy w Słupsku (Pomorskie).

Leszek Szymczak, właściciel portalu, ma zostać ukarany za anonimowe wpisy na forum nawołujące do linczu komornika


Sąd umorzył warunkowo postępowanie wobec Szymczaka na rok. Przez ten czas redaktor ma zwracać uwagę na treść wpisów zamieszczanych na forum przez internatów. Jeśli znów na forum pojawią się posty zawierające treści o charakterze gróźb, sąd odwiesi postępowanie.

"Będę apelował. Wyrok ubezwłasnowolnia mnie jako wydawcę i stawia w roli cenzora. Każdy kto mnie nie lubi, może zamieścić na forum jakieś groźby, pójść z tym do prokuratury i stanę się recydywistą. Poza tym nie zgadzam się ze stanowiskiem sądu, że posty są materiałem dziennikarskim w rozumieniu prawa prasowego" - powiedział Leszek Szymczak.

Ta bezprecedensowa sprawa dotyczyła 5 z 935 postów, jakie ukazały się w marcu 2005 r. na internetowym forum "Gazety Bytowskiej" pod tekstem dotyczącym nieprawidłowej pracy miejscowego komornika. Ich autorzy nawoływali do linczu na komorniku. Posty te pozostawały na stronie "Gazety Bytowskiej" trzy miesiące. Komornik poczuł się zagrożony ich treścią, o czym zawiadomił miejscową prokuraturę.

Śledczy uznali, że posty mogą wzbudzać u komornika uzasadniony lęk, a że nie udało im się ustalić autora wpisu, oskarżyli redaktora naczelnego o naruszenie prawa prasowego.

Akt oskarżenia przeciwko Szymczakowi zawierał jeszcze jeden zarzut - prowadzenia gazety bez wymaganej rejestracji w sądzie. Sąd umorzył tą część postępowania ze względu na znikomą szkodliwość społeczną czynu.

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2007, o 00:05 
Offline

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 18:28
Posty: 68
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Masz rację Oki, nic nie powinno być nam obce, co związane z forum.
Myślę jednak, że ktoś nad tym czuwa. Ja się nie znam na prawie prasowym i mogę
jedynie ufać, że Malgos ma namiary na poszczególnych forumowiczów i w razie
"draki" porządek zrobi.Pozdrawiam. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2007, o 10:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
jako przykład mogę powiedzieć, że kiedyś otrzymałem wezwanie i zeznawałem jako świadek w sprawie ... umieszczenia w pewnej księdze gości wpisu obrażającego komendanta kwidzyńskiej policji ...

sprawa toczyła się na wniosek prokuratora


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.