Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kredyt hipoteczny-opinie
PostNapisane: 5 października 2012, o 12:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2009, o 12:20
Posty: 141
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Przygotowuję się do wzięcia kredytu hipotecznego z dopłatami "Rodzina na swoim" i potrzebuję opinii na temat banków,
ma ktoś z Was jakieś doświadczenia z kredytem hipotecznym? Na co zwracać uwagę itd.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kredyt hipoteczny-opinie
PostNapisane: 5 października 2012, o 15:07 
Offline

Dołączył(a): 9 lutego 2010, o 14:24
Posty: 29
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witam ,Brałem kredyt w lipcu:
Polecam
Alior
Pekao S.A
Bank Pocztowy
Pko BP

JA osobiście wziąłem w Pekao ,ale wtedy najtaniej było w Pocztowym.
PS.Proponowałbym zwrócić uwagę na marża , prowizja i czy ubezpieczenia dodatkowe są potrzebne.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odp: Kredyt hipoteczny-opinie
PostNapisane: 5 października 2012, o 17:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
dimples napisał(a):
Przygotowuję się do wzięcia kredytu hipotecznego z dopłatami "Rodzina na swoim" i potrzebuję opinii na temat banków,
ma ktoś z Was jakieś doświadczenia z kredytem hipotecznym? Na co zwracać uwagę itd.


Z doświadczenia mojego wynika, że najtańszą opcją są banki (przynajmniej było tak na początku tego roku):
DnB NORD
Deutche Bank

Najlepiej skorzystać z doradców typu OpenFinance ;) ale należy ostrożnie podchodzić do tematu :)
Jeśli potrzebujesz pomocy wal na prv.

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kredyt hipoteczny-opinie
PostNapisane: 5 października 2012, o 18:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2681
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
beria, Ciekawe jest to co piszesz, ale wystarczy poszukać u wuja gogle opinii o Open Finance i Getin....

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kredyt hipoteczny-opinie
PostNapisane: 5 października 2012, o 19:21 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Też jestem zdania, że wszelcy pośrednicy działają przede wszystkim we własnym interesie. Skuteczność mają dużą, bo wnioski składają hurtowo, a nóż gdzieś się uda.
Sam sobie załatwiałem kredyt chodząc po mieście od banku do banku. Do pierwszego jak wszedłem byłem zielony, a z każdą następną wizytą wiedziałem coraz więcej. Tak udało mi się załatwić dobry kredyt, który dzisiaj nie jest dla mnie udręką. Znajomy ostatnio załatwiał właśnie przez Open i załatwił w Getin Banku, który faktycznie może nie jest najtańszy ale ma mniej rygorystyczne warunki jeżeli jest się na granicy zdolności.
Osobiście polecam oczywiście o ile masz trochę czasu chodzić i załatwiać samemu, zawsze jest szansa na jakieś negocjacje. Swoich doświadczeń więcej nie będę opowiadał, bo kredyt załatwiałem 6 lat temu i od tego czasu wszystko zmieniło się o 180 stopni.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Odp: Kredyt hipoteczny-opinie
PostNapisane: 6 października 2012, o 22:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
GSXR napisał(a):
beria, Ciekawe jest to co piszesz, ale wystarczy poszukać u wuja gogle opinii o Open Finance i Getin....

Dlatego napisałem, że należy ostrożnie podchodzić do tematu :-)

Co do biegania "po mieście" to w Kwidzynie DnB, DB, Nordei nie uswiecisz. A warto się zapoznać z ich ofertami :-)

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kredyt hipoteczny-opinie
PostNapisane: 10 października 2012, o 10:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2009, o 12:20
Posty: 141
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Co do openfinance i getinbanku to jak dla mnie te firmy są zbyt "powiązane" ze sobą. Biegam po mieście i szukam jak radzicie. Ale bardziej mi chodzi jak wam się współpracuje z danym bankiem, bo czytam opinie na różnych forach i różne rzeczy ludzie wypisują o jakich dodatkowych kosztach, ubezpieczeniach dodawanych bez wiedzy kredytobiorcy w trakcie trwania kredytu itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kredyt hipoteczny-opinie
PostNapisane: 10 października 2012, o 10:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ja polecam DnB i DB, miło szybko i przyjemnie, a przede wszystkim tanio :)

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kredyt hipoteczny-opinie
PostNapisane: 10 października 2012, o 10:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 października 2007, o 13:30
Posty: 235
Lokalizacja: Gdynia/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ja wziąłem w tym roku kredyt w Deutsche Banku i jestem zadowolony. Korzystałem z usług doradcy, ale z Notusa. Gościu naprawdę konkretny, wydzwaniał z każdą pierdołą tak naprawdę, o wszystkim informował, wszystko tłumaczył. Odwiedziłem sam w międzyczasie parę banków, żeby zobaczyć czy jest coś lepszego i czy nas gościu w jajo nie robi, ale jak się później okazało był uczciwy. Dobrze, że jest taka osoba, bo gdybym miał sam składać wszystkie wnioski, zaświadczenia etc. to bym się chyba wykończył. Co chwilę coś trzeba było bankowi dostarczać, a ja się tym nie musiałem martwić.

Akurat w DB była jakaś promocja. Prowizja 0%, marża też niższa. Trzeba było założyć konto indywidualne, wziąć kartę kredytową. Teraz transze są przelewane "regurarnie" ;), wszystko widać w systemie, więc narzekać nie mogę. Fakt, że trzeba samemu składać dyspozycję i przypominać o tym bankowi, ale tragedii nie ma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kredyt hipoteczny-opinie
PostNapisane: 10 października 2012, o 13:19 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
Ale bardziej mi chodzi jak wam się współpracuje z danym bankiem, bo czytam opinie na różnych forach i różne rzeczy ludzie wypisują o jakich dodatkowych kosztach, ubezpieczeniach dodawanych bez wiedzy kredytobiorcy w trakcie trwania kredytu itp.

Ja mam kredyt w Pekao S.A. od 6 lat i złego słowa nie powiem. Żadnych niespodzianek, żadnych dodatkowych kosztów i wymagań. Obsługa w kwidzyńskim oddziale bardzo miła i profesjonalna. Co roku tylko przypomnienie o konieczności zawarcia umowy ubezpieczenia domu od zdarzeń losowych i na tym się moje kontakty z bankiem kończą. Przy załatwianiu tego kredytu też było bardzo profesjonalnie i sympatycznie. Pełna informacja o warunkach, wniosek + zaświadczenia o zatrudnieniu + umowa wstępna na zakup nieruchomości, kilka telefonów z oddziału w Elblągu (bo wtedy Elbląg rozpatrywał kredyty hipoteczne, nie wiem jak jest dzisiaj), wizyta rzeczoznawcy i już. Dodam, że kredyt załatwiłem praktycznie w kilka dni, bo sprawa był bardzo pilna. Miałem tylko tydzień na podjęcie decyzji o zakupie nieruchomości. Faktem jest, że wtedy kredyty były przyznawane na mniej rygorystycznych zasadach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kredyt hipoteczny-opinie
PostNapisane: 10 października 2012, o 15:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, o 03:43
Posty: 342
Lokalizacja: Kwidzyn / Rakowiec
Płeć: Mężczyzna
reflexes napisał(a):
Ja mam kredyt w Pekao S.A. od 6 lat i złego słowa nie powiem. Żadnych niespodzianek, żadnych dodatkowych kosztów i wymagań. Obsługa w kwidzyńskim oddziale bardzo miła i profesjonalna. Co roku tylko przypomnienie o konieczności zawarcia umowy ubezpieczenia domu od zdarzeń losowych i na tym się moje kontakty z bankiem kończą. Przy załatwianiu tego kredytu też było bardzo profesjonalnie i sympatycznie. Pełna informacja o warunkach, wniosek + zaświadczenia o zatrudnieniu + umowa wstępna na zakup nieruchomości, kilka telefonów z oddziału w Elblągu (bo wtedy Elbląg rozpatrywał kredyty hipoteczne, nie wiem jak jest dzisiaj), wizyta rzeczoznawcy i już. Dodam, że kredyt załatwiłem praktycznie w kilka dni, bo sprawa był bardzo pilna. Miałem tylko tydzień na podjęcie decyzji o zakupie nieruchomości. Faktem jest, że wtedy kredyty były przyznawane na mniej rygorystycznych zasadach.



Tak samo jak Ty wziąłem kredyt w PEKAO, z tą różnicą, ze wziąłem kredyt z dopłatami "Rodzina na Swoim". Kredyt wziąłem na początku tego roku.
Faktycznie, w banku wszystko załatwione profesjonalnie, szybko i z dużą cierpliwością ze strony banku (a cierpliwość była potrzebna ze względu na straszną opieszałość sprzedających :evil:).
Pani obsługująca nasz kredyt zapomniała tylko "wspomnieć" o obowiązku zawarcia umowy na kartę kredytową, to jednak nie był problem, ponieważ można było z niej zrezygnować po 2 miesiącach bez opłat :)

Przy kwocie 170 tyś na 30 lat płacę ratę stałą ok. 750 zł przez pierwsze 8 lat, potem będzie ok. 1000 zł.

Raczej nie było do czego się przyczepić więc mogę polecić ten bank.

_________________
Jesteśmy e(L)itą, nie tłumem. W sercach nosimy dumę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kredyt hipoteczny-opinie
PostNapisane: 11 października 2012, o 18:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2009, o 12:20
Posty: 141
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Też poważnie zastanawiam się na PEKAO S.A., jutro mam spotkanie z doradcą zobaczymy co wyjdzie :grin:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kredyt hipoteczny-opinie
PostNapisane: 11 października 2012, o 18:15 
Cytuj:
jutro mam spotkanie z doradcą zobaczymy co wyjdzie

Gdyby to była doradczyni,to by mogło "wyjść" :D :D

Żeby nie posądzono mnie o offtop.
Ze swojej strony mogę polecić Bank Zachodni WBK.
Miła,solidna i rzetelna obsługa.
Co do samych kwestii finansowych się nie wypowiem,moje zobowiązania reguluje od paru lat i teraz pewnie oferta jest zupełnie inna.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kredyt hipoteczny-opinie
PostNapisane: 13 października 2012, o 07:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2009, o 12:20
Posty: 141
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A jednak była doradczyni :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kredyt hipoteczny-opinie
PostNapisane: 13 października 2012, o 10:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
dimples napisał(a):
A jednak była doradczyni :D


I co wyszło??? :)

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.