Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kryzys - najlepsza metoda walki z nim to ......
PostNapisane: 18 lutego 2013, o 12:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jak co roku w połowie lutego miły pan puka do mych skromnych drzwi przynosząc mi na kartce A4 nowe , ,,dobre" wiadomości od naszego burmistrza.
Tytuł powyższego pisma brzmi:
,,Decyzja w sprawie podatku od nieruchomości"
Jeszcze ani razu od kiedy pamiętam podatki nie zostały na tym samym poziomie , ale w tym roku doznałem małego szoku, gdyż podatek od gruntów pozostałych wzrósł z 0,28 zł /m2 do 0,40zł co daje podwyżkę prawie 43%. :evil: ( podatek od budynku mieszkalnego wzrósł z 0,58 zł/m2 do 0,61 zł/m2 -5% )
Kurcze ,rozumiem , czasy ciężkie , park technologiczny w Górkach lub chociażby nowy basen trzeba utrzymać , nauczycielom także trzeba wypłacić trzynastki , a w dobie wszechobecnego kryzysu z pewnością coraz więcej ludzi zalega z płaceniem podatków ( PITy , CITy i inne tego typu wynalazki ) , więc przychody zaplanowane rok wcześniej są relatywnie niższe , ale ja się zastanawiam i pytam Czy to tędy droga ?? :razz:
Czy przez tak drastyczne podwyżki wpływy do kasy miejskiej będą wyższe ?? :razz: Oby :wink:

Jakiś czas temu słyszałem w TV , że kiedy w największych miastach w Polsce wprowadzane były kolejne podwyżki na komunikację miejską sprzedaż biletów spadała, a co za tym idzie wpływy z tytułu podwyżek wbrew oczekiwaniom były mniejsze :grin: , ludzie albo więcej jeździli na gapę , albo przesiedli się na inny środek lokomocji.
Rajcy poszczególnych miast tych statystyk nie rozumieją ,a może i nie chcą zrozumieć , i z uporem maniaka wprowadzają kolejne podwyżki.

Troszkę się rozpisałem :) ,już nie będą zanudzał :? . Z ciekawości jeszcze spytam: Jakie stawki podatków miejskich ( jeśli się orientujecie) są w innych miastach czy też gminach w których mieszkacie ? , czy Waszym zdaniem przez podnoszenie podatków pokonamy kryzys ???

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kryzys - najlepsza metoda walki z nim to ......
PostNapisane: 18 lutego 2013, o 14:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 października 2010, o 10:00
Posty: 326
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Nikt nie lubi gdy rośnie drenaż kieszeni , lecz to jest obligatoryjnie ustanawianie opłat ,czyli rok się zmienia place rosną oszołamiająco ,czyli co ? Za parę lat oddamy piękną sumkę :) ,ale rozłożoną w ratach ... .Bardziej mnie boli to jak się wydaje owe ''drobne '' a widać to zwłaszcza jak odbierane są roboty publiczne - delikatnie mówiąc bardzo nie trwałe wykonania . pozdrawiam ...

_________________
'' źle się dzieje w państwie duńskim ''


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kryzys - najlepsza metoda walki z nim to ......
PostNapisane: 18 lutego 2013, o 16:18 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 06:52
Posty: 400
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Po pierwsze - Panowie no i znowu zapominacie, że macie przyjemność żyć w "bogatym" mieście.

Po drugie - nie siejcie defetyzmu bo przyjdzie strażnik powszechnego optymizmu i Was okrzyczy.

Po trzecie - Polska to taki kraj gdzie najbardziej opłaca się być menelem i nie mieć nic, łącznie z kłopotami wynikającymi z posiadania.

Po czwarte - rządzący różnego szczebla zaciskają pas, szkoda, że niekoniecznie na swoich biodrach. Robią to, bo wyszli z założenia, że Polak przeżyje w każdych warunkach. Jak karaluch. Taki koszt demokracji. Kiedyś król miał jeden wypasiony zamek. Teraz rządzących tylu, że potrzeba tysięcy zamków.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.