Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Napisy.org zamknięte
PostNapisane: 17 maja 2007, o 13:51 

http://www.idg.pl/news/110528/Napisy.or ... iete..html :cry:

Cytuj:
Napisy.org zamknięte, twórcy serwisu zatrzymani!
Ludwik Krakowiak

17 maja 2007 11:23
PC World Komputer
Komenda wojewódzka policji w Katowicach poinformowała o zatrzymaniu osób związanych z popularnym serwisem udostępniającym pliki tekstowe z napisami do filmów, Napisy.org. Strona jest niedostępna dla odwiedzających. Akcja zamknięcia serwisu, jak czytamy w oficjalnym komunikacie, była wymierzona "przeciwko osobom zajmującym się nielegalnym rozpowszechnianiem tłumaczeń do pirackich filmów". Wzięli w niej udział policjanci polscy z czterech województw, policja niemiecka oraz przedstawiciele Fundacji Ochrony Twórczości Audiowizualnej.

Funkcjonariusze Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej KWP w Katowicach, przy współpracy przedstawicieli Fundacji Ochrony Twórczości Audiowizualnej zatrzymali sześciu mieszkańców Zabrza, Bielska-Białej i Jastrzębia Zdroju (z Zabrza pochodzi administrator strony). Wiek zatrzymanych to 20 - 30 lat. Ponadto zatrzymano jeszcze 3 osoby w Szczecinie, Krakowie i na Podlasiu. Jak powiedział nam komisarz Zbigniew Urbański z Komendy Głównej Policji, osoby spoza Śląska nie miały nic wspólnego z prowadzeniem czy administrowaniem stroną z napisami. Po prostu - akcja stanowiła element ogólnopolskich działań wymierzonych w filmowych piratów, podjętych przez Komendę Główną Policji.

Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniach zatrzymanych osób sprzęt komputerowy (8 pecetów stacjonarnych i 4 notebooki) oraz nośniki z nielegalnymi kopiami oprogramowania i filmami (łącznie ok. 2000 płyt z filmami). Oprócz funkcjonariuszy polskiej policji (z województw śląskiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego) w akcji brali też udział policjanci niemieccy, którzy w toku prowadzonych czynności zabezpieczyli dane na serwerze, na którym znajdowała się strona napisy.org (serwer znajdował się w Niemczech).

Akcję planowano od kilku miesięcy. Jak udało nam się ustalić, policja rozpoczęła przygotowania do akcji na wniosek firm pokrzywdzonych działaniami serwisu Napisy.org. Wnioskiem tym było zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożone przedstawiciela prawnego przez dystrybutorów filmowych.

Mariusz Kaczmarek, szef Fundacji Ochrony Twórczości Audiowizualnej, mówi, iż FOTA reaguje na zapotrzebowanie organów ścigania. Fundacja w razie potrzeby udziela pomocy merotyryczno-prawnej (np. jesli trzeba ustalić, czy miało miejsce naruszenie przepisów o ochronie praw autorskich). Tak też było i tym razem - FOTA skontaktowała się ze swoim niemieckim odpowiednikiem, który z kolei zadbał o to, by w akcji wzięli udział niemieccy policjanci.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2007, o 14:01 
Przyjaciel forum

dzajant,
:evil: :-( :evil:
dlaczego jako linka podajesz do stroni idg.pl a nie do naszego portalu :?:

Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2007, o 14:14 

drosik napisał(a):
a nie do naszego portalu

bo to nie mój tekst :grinka: to co mam wysyłac na portal :P

co do tematu to staciłam swoje zrodło napisów do jedynego serialu ktorego ogladam przez neta :( teraz musze sobie sama tłumaczyć albo inne stronki znalesc :wink:
zamiast łapac bandytów to sie za dobrych ludzi biorą co tylko teksty tłumaczą :evil:

Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2007, o 14:45 

ah ja niezrozumialam bo dopiero teraz weszlam na portal... Trytonit juz zapodał nowinke a ja niewiedzialam... dlatego link z innej stronki

Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2007, o 14:52 
Przyjaciel forum

dzajant napisał(a):
ah ja niezrozumialam

Żeby to było po raz przedostatni :!: ;)

Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2007, o 15:46 

dzajant napisał(a):
ah ja niezrozumialam bo dopiero teraz weszlam na portal... Trytonit juz zapodał nowinke a ja niewiedzialam... dlatego link z innej stronki

Dzajant, mnie też się już dostało parę razy w podobnych sytuacjach (ostatnio od Małgoś) że nie czytam portalu! Nie martw się :-)

Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2007, o 15:59 
Przyjaciel forum

no właśnie :!:
nie dość, że nie chcą pomagać tworzyć, to jeszcze nie czytają :!: :(

Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2007, o 16:03 

czytałam ale jak bylam na portalu przed napisaniem tego posta to niebyło jeszcze artykułu Trytonita

Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2007, o 18:01 

dzajant napisał(a):
zamiast łapac bandytów to sie za dobrych ludzi biorą

Cóż za ton :-D :-D :-D

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2007, o 03:44 

beztytułutytzeb

...no i co my tu mamy??...z jednej strony zdolnych młodych ludzi.Wykształconych tłumaczy, a z drugiej przestępców, piratów, złodzieji, barbarzyńców!!...trochę to przykre, co? Bo co można robić jak się chce zrobić coś więcej niż inni?...cholera, to na prawdę jest porąbana rzeczywistość...nie ma co, faktycznie kur*a będzie teraz lepiej!!! :?

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2007, o 05:30 

Jacob_Spricel napisał(a):
nie ma co, faktycznie kur*a będzie teraz lepiej!

toć źle nie jest :-D

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2007, o 09:34 

http://wiadomosci.onet.pl/1537181,11,item.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 38386.html

http://www.videoaudio.pl/forum/index.ph ... entry36580

http://www.idg.pl/news/110528.html

Policja policją, ale za wszystkim stoją ci ludzie -
http://www.zpav.pl/fonografia.asp?page=koalicja&lang=pl

informacja ze strony 'napisy.org'

Kod:
Owszem, wczoraj miały miejsce naloty na kilka osób. Osobiście wiem o 6 osobach (nie o 9 jak napisano), dwójka administratorów, trójka moderatorów oraz jedna tłumaczka, ciężko mi powiedzieć czy było więcej nalotów.

Wszystkie naloty miały miejsce o 6 rano. Nie wiemy skąd wytypowali osoby do nalotu, dane osobowe żadnego użytkownika nie są dostępne publicznie.

Pan Urbański (rzecznik policji - red.) do informacji podał tak naprawdę kilka kłamstw, które pewnie mają ukazać jaką to "brawurową" akcję przeprowadzono.

(...)

Co do przyszłości serwisu, to ciężko mi na daną chwilę cokolwiek powiedzieć, ponieważ nie mogłem się jeszcze skontaktować z kolegą, któremu zabrano telefon (widocznie policja i na nim zamierza coś znaleźć wink.gif)

Osobiście chciałbym usłyszeć opinię prawnika co do tego zajścia i zwrócić uwagę wielu osób, że duża ilość amatorskich tłumaczeń ukazuje się prędzej, niż te "profesjonalne" (które często są dużo gorsze od naszych). Niech też Ci "profesjonalni" tłumacze się przyznają do tego, że wykorzystują amatorską pracę innych (czego nikt nie nazywa łamaniem prawa).

Poza tym tłumacze nie zarabiali na swoich pracach.

Na chwile obecną:
napisy.info
kinomania.org
napisy.org
napisy24.org
i wiele innych zostało zamkniętych

ale jest jeden co jeszcze się trzyma :wink: tylko że oni głównie seriale tłumaczą

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2007, o 12:51 

[...] w sprawie bezprawnego rozpowszechniania tumaczeń i napisów do filmów zagranicznych za pośrednictwem sieci Internet na szkodę waścicieli praw autorskich reprezentowanych przez (i tutaj uwaga!)Tomasza Sianeckiego

Jak by ktoś nie wiedział kto to jest :
Obrazek

W 'TVN' prowadzi program "Szkło kontaktowe"

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2007, o 13:18 

stardust napisał(a):
Na chwile obecną:
napisy.info
kinomania.org
napisy.org
napisy24.org
i wiele innych zostało zamkniętych

wow niezle :shock:

stardust, przeslij mi na pw tą srronke co sie jeszcze trzyma bo mi do jednego serialu potrzebne napisy :P lościaków ;)

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2007, o 13:42 

Wysłuchałem w TokFM długiego wywodu prawnika, specjalisty od praw autorskich, nt. wyżej opisanej sytuacji. W jego opinii, jeśli tłumacze nie brali pieniędzy, to nie ma się o co do nich przeczepić. Do właściciela serwisu w zasadzie też, o ile w serwisie nie było reklam. Ja nie pamiętam, czy były. Jeśli brał pieniądze za umieszczanie reklam na swojej stronie, to czerpał korzyści z dzieła, do którego praw nie miał - tłumaczonego oryginału.
A, i jeszcze jedno te osoby nie są aresztowane, a zatrzymane - nie postawiono im jeszcze zarzutów.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1