Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

FRANKOWICZE MÓWIĄ DOSYĆ OSZUSTOM I ZŁODZIEJSTWU !!!
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=122&t=15081

Autor:  Sebek36 [ 19 lutego 2015, o 00:44 ]
Tytuł:  FRANKOWICZE MÓWIĄ DOSYĆ OSZUSTOM I ZŁODZIEJSTWU !!!

Nadchodzi fala pozwów zbiorowych przeciwko Bankom które nie zgodnie z prawem doi z nas kasę na olbrzymią skalę...
Powinniśmy sie temu przeciwstawić wszyscy...
Zachęcam wszystkich którzy zaciąnęli kredyt hipoteczny w Banku Pekao- BPH Hipoteczny do odwidzenia strony i zapisania się do pozwu zbiorowego

https://www.facebook.com/groups/frankowiczepekaozbph/

Załączniki:
transparent4 28-02-2015.pdf [82.87 KiB]
Pobrane 556 razy

Autor:  GSXR [ 19 lutego 2015, o 10:15 ]
Tytuł:  Re: FRANKOWICZE MÓWIĄ DOSYĆ OSZUSTOM I ZŁODZIEJSTWU !!!

Czegoś nie rozumiem ... pojęliście ryzyko jechania obca walutą, bo kredo było tańsze, a teraz jak kurs skoczył, to jest pisk bo kredo zdrożało i wszyscy mają się dokładać do Waszych kredytów, a banki to złodzieje bo na tym zarabiają? :shock:

Autor:  punky [ 19 lutego 2015, o 10:29 ]
Tytuł:  Re: FRANKOWICZE MÓWIĄ DOSYĆ OSZUSTOM I ZŁODZIEJSTWU !!!

GSXR napisał(a):
Czegoś nie rozumiem ... pojęliście ryzyko jechania obca walutą, bo kredo było tańsze, a teraz jak kurs skoczył, to jest pisk bo kredo zdrożało i wszyscy mają się dokładać do Waszych kredytów, a banki to złodzieje bo na tym zarabiają? :shock:


No ja też za bardzo nie rozumiem dlaczego z naszych podatków ma być spłacana czyjaś błędna decyzja.

Autor:  reflexes [ 19 lutego 2015, o 10:44 ]
Tytuł:  Re: FRANKOWICZE MÓWIĄ DOSYĆ OSZUSTOM I ZŁODZIEJSTWU !!!

Ja też nie rozumiem dlaczego mam się na frankowiczów dorzucać. Nie rozumiem tego między innymi dlatego, że po tym jak wziąłem kredyt w 2006 roku stopy procentowe kredytów złotówkowych rosły jak szalone. Moja rata w ciągu roku wzrosła o 50% to frankowicze się śmiali, że frajer jestem i nikt nie miał zamiaru się mi pomóc. Dzisiaj jedyne co nam pozostaje to życzyć frankowiczom powodzenia w spłacie. Może kiedyś będzie lepiej :P

Autor:  dreds11 [ 19 lutego 2015, o 11:04 ]
Tytuł:  Re: FRANKOWICZE MÓWIĄ DOSYĆ OSZUSTOM I ZŁODZIEJSTWU !!!

Podpisać umowę która jest niezgodna z prawem?? Mądra decyzja...

Autor:  Wiśnia87 [ 19 lutego 2015, o 11:32 ]
Tytuł:  Re: FRANKOWICZE MÓWIĄ DOSYĆ OSZUSTOM I ZŁODZIEJSTWU !!!

Nie popieram takiej akcji. Nie będę dokładał się do tego, że ktoś krótkowzrocznie myślał tylko z perspektywy portfela i nie liczył się z możliwym ryzykiem.

-- 19 lut 2015, 2015 10:33 --

Proponowałbym też zmianę tytułu wątku tak dla dobra autora.

Autor:  NMI [ 19 lutego 2015, o 13:44 ]
Tytuł:  Re: FRANKOWICZE MÓWIĄ DOSYĆ OSZUSTOM I ZŁODZIEJSTWU !!!

Również nie rozumiem akcji, podpisali umowy godząc się na ryzyko. ja nikomu w rękaw nie płakałem jak mi stopa procentowa rosła. jestem przeciwny ratowania frankowiczów z podatków. szkoda mi ich, mam nadzieje że się podniosą, ale sami się w to wpakowali.

P.S. równie dobrze całe społeczeństwo mogłoby złożyć zbiorowy wniosek o to, że politycy nie wypełniają przedwyborczych obietnic...głosujesz-ryzykujesz

Autor:  pszczelarz [ 19 lutego 2015, o 14:38 ]
Tytuł:  Re: FRANKOWICZE MÓWIĄ DOSYĆ OSZUSTOM I ZŁODZIEJSTWU !!!

Życie to hazard, trzeba niestety umieć pogodzić wygraną jak i przegraną .Jeśli ktoś ma z tym problemy to do Psychologa lub Psychiatry,bo okulista tego nieleczy .
Każdy doskonale wiedział co robi ,a jak nie to patrz (czytaj) wyżej .

Autor:  cynamonekx [ 19 lutego 2015, o 15:31 ]
Tytuł:  Re: FRANKOWICZE MÓWIĄ DOSYĆ OSZUSTOM I ZŁODZIEJSTWU !!!

Wy mi pieniędzy nie daliście, jak zyskiwaliście. To teraz my mamy dawać cwaniaczką? :roll:

Autor:  NOWY(L) [ 19 lutego 2015, o 16:04 ]
Tytuł:  Re: FRANKOWICZE MÓWIĄ DOSYĆ OSZUSTOM I ZŁODZIEJSTWU !!!

Jak mawia klasyk"Chcieliście wydymać Freda,teraz Fred wydyma Was".

Life is brutal.
A kredyty bierze sie w walucie w jakiej się zarabia.

Autor:  reflexes [ 19 lutego 2015, o 17:42 ]
Tytuł:  Re: FRANKOWICZE MÓWIĄ DOSYĆ OSZUSTOM I ZŁODZIEJSTWU !!!

NOWY(L) napisał(a):
Jak mawia klasyk"Chcieliście wydymać Freda,teraz Fred wydyma Was".

Life is brutal.
A kredyty bierze sie w walucie w jakiej się zarabia.

Ot cała filozofia. :P

Autor:  Slay [ 19 lutego 2015, o 18:18 ]
Tytuł:  Re: FRANKOWICZE MÓWIĄ DOSYĆ OSZUSTOM I ZŁODZIEJSTWU !!!

Ot fachowcy się znaleźli. Po fakcie, każdy jest mądry ;)

Autor:  aszastra [ 19 lutego 2015, o 18:26 ]
Tytuł:  Re: FRANKOWICZE MÓWIĄ DOSYĆ OSZUSTOM I ZŁODZIEJSTWU !!!

Panowie, wszystkie Wasze opinie są populistyczne i nieprawdziwe.
Nikt z podatników nie będzie dopłacał do frankowiczów :) , problemy kredytów zaciąganych we frankach różnią się w zależności od banku w którym takowy kredyt został wzięty.
Sam osobiście kredyt wziąłem w PKOBP w roku 2007 i pamiętam jak dziś ( mam to także w umowie) pani poinformowała mnie grzecznie o tak zwanym ryzyku walutowym.
W innych bankach było różnie , szedł np klient po kredyt, jego zdolność kredytowa w PLN była na 300 000 zł, ale pani namawiała go na wzięcie pożyczki w CHF, gdyż w tej walucie zdolność kredytowa wynosiła 450 000 zł ( kupi pan jeszcze meble, wyposaży łazienkę itp idt ).

Niektóre banki robiły przewałki na tak zwanym LIBORZE ( niektóre i dalej w tym siedzą ) ale za bardzo nie chce mi się tego opisywać.
Cały ten szum o frankowiczach rozpętali politycy i dziennikarze, którzy frankowe kredyty na setki tyś zł mają :grin: Za miesiąc - dwa franek będzie znowu po 3,5 zł :) :)

Autor:  reflexes [ 19 lutego 2015, o 18:55 ]
Tytuł:  Re: FRANKOWICZE MÓWIĄ DOSYĆ OSZUSTOM I ZŁODZIEJSTWU !!!

Oby tak było. kila miesięcy wcześniej w 2006 jak ja brałem kredyt to było odwrotnie. Tzn tyle ile chciałem we frankach nie mógłbym wziąć ze względu na zdolność, która musiała być o 30% wyższa niż przy kredycie złotówkowym.

Autor:  aszastra [ 21 lutego 2015, o 17:47 ]
Tytuł:  Re: FRANKOWICZE MÓWIĄ DOSYĆ OSZUSTOM I ZŁODZIEJSTWU !!!

Wiśnia87 napisał(a):
Nie popieram takiej akcji. Nie będę dokładał się do tego, że ktoś krótkowzrocznie myślał tylko z perspektywy portfela i nie liczył się z możliwym ryzykiem.


Dla wszystkich którzy nie chcą ,, dokładać się " do cwaniaczków frankowiczów polecam artykuł :

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/nieruc ... omba/8zpcp

Autor:  NOWY(L) [ 21 lutego 2015, o 18:06 ]
Tytuł:  Re: FRANKOWICZE MÓWIĄ DOSYĆ OSZUSTOM I ZŁODZIEJSTWU !!!

Cytuj:
Ważne jest także, w jaki sposób kredytobiorcy spożytkowali preferencyjne warunki kredytu i niższe raty. Jeśli nadwyżka była przeznaczona na oszczędności czy też była ona rozsądnie inwestowana, to wyższe raty nie powinny być problemem. Jeśli jednak była „przejadana”, to kredytobiorców i cały sektor bankowy czeka kolejne wyzwanie i niemały problem.


I wszystko w temacie.
Nie widzę tu wzmianki o żadnej pomocy.
Inna sprawa ,że też nie powinna się ona im należeć.
Kredyty są dla ludzi inteligentnych.
Nie stać cie,to go nie bierz.

Autor:  aszastra [ 21 lutego 2015, o 18:47 ]
Tytuł:  Re: FRANKOWICZE MÓWIĄ DOSYĆ OSZUSTOM I ZŁODZIEJSTWU !!!

NOWY(L) napisał(a):
Cytuj:
Ważne jest także, w jaki sposób kredytobiorcy spożytkowali preferencyjne warunki kredytu i niższe raty. Jeśli nadwyżka była przeznaczona na oszczędności czy też była ona rozsądnie inwestowana, to wyższe raty nie powinny być problemem. Jeśli jednak była „przejadana”, to kredytobiorców i cały sektor bankowy czeka kolejne wyzwanie i niemały problem.



Nie widzę tu wzmianki o żadnej pomocy.


W tym miejscu widać :) :

,,W ciągu 8 lat udzielono w sumie prawie 200 tysięcy kredytów, na łączną kwotę ponad 35 mld złotych. Pomoc z budżetu państwa polegała na dopłacie do miesięcznej raty kwoty stanowiącej równowartości połowy raty odsetkowej. Na taką dopłatę każdy kredytobiorca mógł liczyć przez 8 lat od chwili uruchomienia kredytu."

Autor:  NOWY(L) [ 21 lutego 2015, o 21:11 ]
Tytuł:  Re: FRANKOWICZE MÓWIĄ DOSYĆ OSZUSTOM I ZŁODZIEJSTWU !!!

Nie mieszajmy dwóch różnych systemów walutowych :D
"Frankowicze" oczekują pomocy teraz,bo skoczył kurs franka i pali im się grunt pod nogami.

Kredytowicze o których jest mowa w artykule na chwilę obecną nie mają problemów ze spłatą.
I nie robią wszędzie szumu,jak to im źle.
A jak zaczną to ich problem.
Czemu wyjaśniłem w poprzednim poście.

Autor:  aszastra [ 22 lutego 2015, o 14:02 ]
Tytuł:  Re: FRANKOWICZE MÓWIĄ DOSYĆ OSZUSTOM I ZŁODZIEJSTWU !!!

NOWY(L) napisał(a):
Kredytowicze o których jest mowa w artykule na chwilę obecną nie mają problemów ze spłatą.
I nie robią wszędzie szumu,jak to im źle.
A jak zaczną to ich problem.
Czemu wyjaśniłem w poprzednim poście.


Frankowcy jak do tej pory także w dużej większości spłacają swoje zobowiązania :) .

To nie zwykli frankowcy robią największy szum :) .

Sebek36 wyraźnie napisał, że zaczynają się pozwy zbiorowe przeciwko bankom a nie państwu. :grin:

Autor:  NOWY(L) [ 22 lutego 2015, o 17:44 ]
Tytuł:  Re: FRANKOWICZE MÓWIĄ DOSYĆ OSZUSTOM I ZŁODZIEJSTWU !!!

To niech pozywają.
Tylko po co proszą państwo o pomoc?

Autor:  forumowicz [ 16 stycznia 2020, o 12:38 ]
Tytuł:  Re: FRANKOWICZE MÓWIĄ DOSYĆ OSZUSTOM I ZŁODZIEJSTWU !!!

Teraz po wyroku korzystnym dla frankowiczów jest nadzieja na anulowanie kredytów. Pozostają trudne tematy, jak na przykład wybór pozwu przegladprawny.pl/pozew-przeciwko-bankowi-w-sprawie-kredytu-we-frankach-od-czego-zaczac-bedac-frankowiczem/ przeciwko bankowi, ale zawsze to już coś pozytywnego.

Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/