Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

Picie wody jest ważne
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=122&t=15897

Autor:  ekstra_Edytka [ 15 lutego 2018, o 09:21 ]
Tytuł:  Picie wody jest ważne

Ostatnio sporo się słyszy, że należy pić duże ilości wody dla zdrowia. Jak wygląda to u was, czy faktycznie staracie się pić jej jak najwięcej? A może macie jakieś ciekawe przepisy na smaczne lemoniady lub inne napoje zdrowotne?

Autor:  chanbord [ 16 lutego 2018, o 17:19 ]
Tytuł:  Re: Picie wody jest ważne

Wszystko w nadmiarze szkodzi. Nawet woda. Wyplukuje cos z organizmu i z krwi. Ogladalem o tym program w tv ale nie pamietam szczegolow. Nie mozna pic wody zbyt duzo, bo nawet woda moze nie byc zdrowa ;)

Autor:  oka [ 3 marca 2018, o 22:08 ]
Tytuł:  Re: Picie wody jest ważne

Masz rację. Program pokazywał Japonkę, która wypijała ponad 6 l dziennie i zmarła. Tak też niestety stało się z Amerykanką, która miał obsesję po urodzeniu dziecka , aby być fit: chodziła na siłownię i piła b.dużo wody. Jak wiadomo wszystko w nadmiarze szkodzi.

A mnie interesuje jakość wody w kwidzyńskich kranach. Czy ktoś coś wie na ten temat? Czy woda ma podobną jakość w każdej części miasta? Ile ma składników mineralnych?

Autor:  cynamonekx [ 4 marca 2018, o 11:32 ]
Tytuł:  Re: Picie wody jest ważne

Wszystko jest trucizną, to kiedy się staje zależy od dawki. :)

Nie można pić źródlanej, bo wypłukuje nam minerały. Nie trzeba też koniecznie pić 2 litry dziennie, jak to się mówi, bo woda również występuje w naszych posiłkach. Woda jest najważniejsza ;)

Autor:  bąk_z_d [ 4 marca 2018, o 17:18 ]
Tytuł:  Re: Picie wody jest ważne

oka napisał(a):
A mnie interesuje jakość wody w kwidzyńskich kranach. Czy ktoś coś wie na ten temat?

W sumie podpinam się pod pytanie - PWiK publikuje gdzieś badania wody? A może Ekoincjatywa?

bo są tylko z 2016 roku
http://wodociagikwidzyn.pl/jakosc-wody/wyniki/

edyta: http://www.pssekwidzyn.pl/jakosc.html

Autor:  MIMAK [ 4 marca 2018, o 20:43 ]
Tytuł:  Re: Picie wody jest ważne

Pamiętam czasy kiedy najlepsza herbata była w Kwidzynie bo zaparzona na wodzie z kranu.
Nie mam wiedzy na temat obecnej jakości wody w kranie ale gdyby była dobra a nawet bardzo dobra to w mieście powinny stanąć tzw. zdroje z których mieszkańcy i nie tylko mogliby ugasić pragnienie.
Proponuję hasło zamiast kolejnej fontanny zainstalować tzw zdrój z wodą pitną oczywiście.

Załączniki:
images.jpg
images.jpg [ 5.29 KiB | Przeglądane 34317 razy ]

Autor:  oka [ 4 marca 2018, o 20:49 ]
Tytuł:  Re: Picie wody jest ważne

To dobry pomysł. Warto go propagować.

Autor:  cynamonekx [ 4 marca 2018, o 21:58 ]
Tytuł:  Re: Picie wody jest ważne

Yhm u nas w dziczy gdzieś wodopoje. Jak ludzie chodzą po ławkach, wyrywają deski z ławek, skaczą po fontannach :o

Autor:  MIMAK [ 4 marca 2018, o 23:24 ]
Tytuł:  Re: Picie wody jest ważne

Do Gdańska a właściwie do Trójmiasta przyjeżdża dzicz z całej Polski i trochę z Europy
i jakoś te zdroje wodopoje dają radę. Kwestia konstrukcji i wykonania.

Autor:  cynamonekx [ 5 marca 2018, o 19:46 ]
Tytuł:  Re: Picie wody jest ważne

Przed wybudowaniem czegoś takiego na pewno pojawia się obrazek naprawdę fajnie zrobionego Balatonu, który to nawet nie przeżył jednego lata. Policja tam często stała i kontrolowała(może nie to drugie, ale stała 8) )

Autor:  ekstra_Edytka [ 16 kwietnia 2018, o 10:51 ]
Tytuł:  Re: Picie wody jest ważne

chanbord napisał(a):
Wszystko w nadmiarze szkodzi. Nawet woda. Wyplukuje cos z organizmu i z krwi. Ogladalem o tym program w tv ale nie pamietam szczegolow. Nie mozna pic wody zbyt duzo, bo nawet woda moze nie byc zdrowa ;)


Chyba właśnie źródlana nie jest do końca zdrowa jeśli wypije się ja w dużych ilościach. Z tego co kojarzę, to raczej zalecana bardziej jest mineralna. Ja osobiście filtruję kranową i powiem wam, że odkąd piję jej dużo więcej czuje się o wiele lepiej.

Autor:  Mirrr [ 16 kwietnia 2018, o 17:06 ]
Tytuł:  Re: Picie wody jest ważne

Pamiętam czasy, kiedy piłem wodę zaburtową z jeziora.
Dzisiaj już bym tego nie zrobił.
W 4-ce od strony boiska był kran z wodą, piliśmy ją
po meczu jak wielbłądy i wszyscy byli zdrowi.

Autor:  GSXR [ 17 kwietnia 2018, o 05:54 ]
Tytuł:  Re: Picie wody jest ważne

Niedaleko tamy młyna na sportowej wybija źródełko ze skarby.
Ile to razy się piło tam wodę...

Autor:  forumowicz [ 16 stycznia 2020, o 12:45 ]
Tytuł:  Re: Picie wody jest ważne

Nawet woda butelkowana ma swoje rankingi. Która zdrowsza źródlana czy mineralna?

Autor:  domek [ 15 lutego 2020, o 19:38 ]
Tytuł:  Re: Picie wody jest ważne

Dzień dobry,
woda w Kwidzynie ma dobrą jakość, parę lat temu Jabil zlecił badania. Wyniki pokazały odpowiedniość tejże, wykazały występowanie boru. Bor, będąc pierwiastkiem śladowym, jest niezbędny dla roślin i zwierząt. U roślin odpowiada za transport związków organicznych w łyku (głównie cukrów), wpływa na prawidłowy wzrost łagiewki pyłkowej (jego brak powoduje zahamowanie jej wzrostu), wpływa na wytworzenie elementów płciowych u roślin. Jest pierwiastkiem, który bardzo trudno przemieszcza się w roślinie. Jego niedobór może powodować zgorzel liści sercowych i suchą zgniliznę korzeni buraka.
Bor ma również wpływ na organizm człowieka, przede wszystkim na jego kościec. Przypuszcza się, iż jest niezbędny do prawidłowej gospodarki wapniowej organizmu. Razem z wapniem, magnezem i witaminą D reguluje metabolizm, wzrost, rozwój tkanki kostnej.
Jego niedobór powoduje utratę wapnia i demineralizację kości. To ważne zwłaszcza dla kobiet.
Ja piję wodę z kranu, wody butelkowane, to kosztowne napoje i nic poza tym. Wystarczy porównać koszt litra butelkowanej i litra wody kranowej. Jeśli ktoś ma dostęp do wody źródlanej, to świetnie. Pamiętam takie źródełko w okolicach Polnej, ale nie wiem czy istnieje.

pozdrawiam
domek

-- 15 lutego 2020, o 19:38 --

Dzień dobry,
woda w Kwidzynie ma dobrą jakość, parę lat temu Jabil zlecił badania. Wyniki pokazały odpowiedniość tejże, wykazały występowanie boru. Bor, będąc pierwiastkiem śladowym, jest niezbędny dla roślin i zwierząt. U roślin odpowiada za transport związków organicznych w łyku (głównie cukrów), wpływa na prawidłowy wzrost łagiewki pyłkowej (jego brak powoduje zahamowanie jej wzrostu), wpływa na wytworzenie elementów płciowych u roślin. Jest pierwiastkiem, który bardzo trudno przemieszcza się w roślinie. Jego niedobór może powodować zgorzel liści sercowych i suchą zgniliznę korzeni buraka.
Bor ma również wpływ na organizm człowieka, przede wszystkim na jego kościec. Przypuszcza się, iż jest niezbędny do prawidłowej gospodarki wapniowej organizmu. Razem z wapniem, magnezem i witaminą D reguluje metabolizm, wzrost, rozwój tkanki kostnej.
Jego niedobór powoduje utratę wapnia i demineralizację kości. To ważne zwłaszcza dla kobiet.
Ja piję wodę z kranu, wody butelkowane, to kosztowne napoje i nic poza tym. Wystarczy porównać koszt litra butelkowanej i litra wody kranowej. Jeśli ktoś ma dostęp do wody źródlanej, to świetnie. Pamiętam takie źródełko w okolicach Polnej, ale nie wiem czy istnieje.

pozdrawiam
domek

Autor:  domek [ 16 lutego 2020, o 10:43 ]
Tytuł:  Re: Picie wody jest ważne

Dzień dobry,
zainteresowanym polecam artykuł https://bogatyzwyboru.pl/ile-kosztuje-woda-do-picia/
domek

Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/