Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2009, o 12:03 

ola650 napisał(a):
Ostatnio jednak zestawy dnia można dostać tylko w abonamencie miesięcznym, który trzeba wykupić

Ten Bar Retro kojarzy mi się z Barem Mlecznym w czasach PRL,
w których można było też wykupić, albo dostać w zakładzie pracy abonament miesięczny na obiady ( tylko nie pamiętam, jakie trzeba było spełniać warunki żeby go dostać).
Serwowano tam takie między innymi dania i potrawy jak: kopytka, makaron z serem, placki ziemniaczane ,naleśniki z dżemem, jajecznicę, cynaderki, zupy: mleczna, pomidorowa ,ogórkowa, krupnik, no i oczywiście, mielony z ziemniakami, kotlet pożarski,czasami schabowy z kapustą zasmażaną, no i oczywiście Ruskie pierogi (które zamawiało się zawsze po cichutku i z pełną powagą, żeby czasami ktoś źle nie skojarzył ) :-D itd...
Pracownicy okolicznych zakładów,( pracujący w tak zwanych szkodliwych warunkach), dostawali też talony na gorące mleko.
I powiem wam, że na tamte czasy, za grosze można było się nieźle najeść. ;)
Podobno istnieją takie bary w niektórych większych miastach.
Przeważnie w pobliżu uczelni, akademików.
No i słyszy się coraz częściej o takich nowo otwieranych Barach Mlecznych.
Może dobrze by było pomyśleć o takim barze w naszym mieście.
Kiedyś takowy bar znajdował się w Kwidzynie przy obecnym "rondzie z drzewkiem". Potem była tam Księgarnia W. Zdanowicza, a teraz jest tam chyba jakiś Bank.
Komuno wróć!!!! :-D :-D :-D

[ Komentarz dodany przez: grin_ajz: |2 Gru 2009|, 2009 17:46 ]
z tego :)Bar Retro

Ostatnio edytowano 2 grudnia 2009, o 12:08 przez krzyzak, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2009, o 12:07 
krzyzak napisał(a):
Serwowano tam takie między innymi dania i potrawy jak: kopytka, makaron z serem, placki ziemniaczane ,naleśniki z dżemem, jajecznicę, cynaderki, zupy: mleczna, pomidorowa ,ogórkowa, krupnik, no i oczywiście, mielony z ziemniakami, kotlet pożarski,czasami schabowy z kapustą zasmażaną, itd...

Normalnie cofnąłem się na moją uczelnianą, wojskową stołówkę :)
Do tego oczywiście grochówka :D

Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2009, o 12:12 

krzyzak napisał(a):
Może dobrze by było pomyśleć o takim barze w naszym mieście.

Ten temat nie raz był poruszany przez rade miasta, nawet lokal chcieli oddać na preferencyjnych warunkach, byle by ktoś chciał bar mleczny prowadzić ;)

Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2009, o 12:12 
ola650 napisał(a):
a wszystkie kuchenne zapachy kotłują się w lokalu i przenikają do ubrań klientów.

Ten problem występuje w większości lokali w Kwidzynie. Gdzie nie poszedłem śmierdziałem jak ta frytkownica.

Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2009, o 13:45 
krzyzak,
krzyzak napisał(a):
Komuno wróć!!!!

Proszę cię......

Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2009, o 14:48 

NOWY(L) napisał(a):
Proszę cię......

O co? :-D

Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2009, o 14:58 
juz ty wiesz co mam na mysli,tak sie nawet nie powinno mowic po pijanemu :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2009, o 15:08 
Przyjaciel forum

NOWY(L) napisał(a):
tak sie nawet nie powinno mowic po pijanemu :roll:

A może Masz jakieś własne doświadczenia to opowiedz je nam :grinka:

Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2009, o 15:23 
Darek, Mistrzu,gdzie mi do Ciebie.......zreszta ja bardzo rzadko pije alkohol

Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2009, o 16:57 

NOWY(L) napisał(a):
uz ty wiesz co mam na mysli,tak sie nawet nie powinno mowic po pijanemu :roll:

NOWY(L),
Młody przyjacielu!!
Powiedz mi tak szczerze, co Ty możesz powiedzieć na temat komuny?
Powiedz nam.
Co Ty o tym wiesz?
Co robiłeś w czasie komunizmu ?
Ile miałeś lat?
W jaki sposób komuna Ciebie osobiście dotyczy itd...
Opowiedz nam o tym.
Prosimy!!!!
Po twoim awatorze i podpisie wydaje się ze masz bardzo dużo do powiedzenia.
Może masz jakieś straszne wspomnienia, typu: prześladowania , więzienie,jakieś straszne przeżycia które Cię dotknęły itp....
Zdarzało się już w naszym kraju że mieliśmy, i to na wysokim stanowisku państwowym kombatanta-zbowidowca, drugiej wojny światowej urodzonego w pięćdziesiątych latach.
Może i Ty osobiście zostałeś pokrzywdzony przez komunizm.

A tak na marginesie to nie pouczaj ludzi troszkę starszych od Ciebie,
o tym, czy mogą pisać i czy mogą mówić, o czasach które przeżyli, a o których Ty możesz wiedzieć co najwyżej ze słyszenia, telewizji. i książek.
To taka moja maleńka uwaga. ;) :-)

Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2009, o 17:00 
Przyjaciel forum

krzyzak napisał(a):

krzyzak dobra rada - masz u mnie lornetę i meduzę :D myślę, że wiesz o czym mówię :grinka: :grinka: :grinka:

Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2009, o 18:07 
krzyzak, no tak najlepsze wyjscie ludzi w twoim wieku,to stwierdzenie wobec nas młodszych -a co wy mozecie wiedziec gowiarze....Odpowiem Ci tak-dzieki bogu nie musiałem zyc w tamtych czasach i ciesze sie z tego powodu bardzo.Nie mam zamiaru nikogo pouczac a tym bardziej ludzi ktorzy zyli w tamtych czasach, natomiast drazni mnie takie mowienie"Komuno wróc" -naprawde bys chciał? zarty zartami -ale tak na spokojnie zastanów sie ,chciałbys powrotu tego ustroju?Co do tego czy zostałem pokrzywdzony przez komune-to do Twojej wiadomosci podaje ze Tak, w jaki sposób? wejdz w adres strony w moim podpisie i na spokojnie przeczytaj....i jeszcze jedno starszy przyjacielu-pamietaj ze my młodsi bierzemy z Was przykład a takim mowieniem(nawet w zartach) nie dajecie dobrego wzoru do nasladowania.pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2009, o 18:25 
krzyzak napisał(a):
A tak na marginesie to nie pouczaj ludzi troszkę starszych od Ciebie,
o tym, czy mogą pisać i czy mogą mówić, o czasach które przeżyli, a o których Ty możesz wiedzieć co najwyżej ze słyszenia, telewizji. i książek.

Tu chyba nie chodziło o pouczanie o czym można, a o czym nie można pisać, tylko o 'komuno wróć'. Dajmy na to, że osoba, która przeżyła II Wojnę Światową pisze 'Adolfie wracaj', oznacza to, że nie można zwrócić takiej osobie uwagi na idiotyzm takiego stwierdzenia, bo samemu się tego nie przeżyło? Moim skromnym zdaniem, zadaniem osób starszych i bardziej doświadczonych jest przekazywanie osobom młodszym dobrych wzorców, uświadamianie ich o tragicznych skutkach niektórych rzeczy, po to, żeby w przyszłości się to nie powtórzyło...
To taka moja maleńka uwaga. ;)
Pozdrawiam :)

Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2009, o 18:36 
Przyjaciel forum

NOWY(L), casan, może krzyżak przesadził z tym co Wy wiecie, macie prawo wiedzieć bardzo dużo - nie ma cenzury, macie internet itp.

O wojnie też coś wiecie, ostatecznie to Wasze pokolenie bierze udział w wojnach i to w dodatku nie swoich :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2009, o 18:40 

Czasami słyszy się wypowiedzi w stylu "komuno wróć", bo komuna miała i swoje zalety :arrow: szeroko rozwiniętą opiekę socjalną, co niektórym tego brakuje ;)

Myślę że z tą komuną to krzyzak tak sobie tylko palą, ale są i tacy którzy naprawdę tęsknią za tymi czasami

Ostatnio edytowano 2 grudnia 2009, o 18:46 przez Slay, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1