Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ogródki działkowe
PostNapisane: 22 maja 2010, o 12:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2009, o 12:20
Posty: 141
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Szukałem sobie działki rekreacyjnej w Kwidzynie i w końcu parę dni temu udało mi się całkiem fajną dorwać :grinka: Ma ktoś z Was jakieś ciekawe projekty domków działkowych i ogólnie jakieś rady dla początkujących działkowiczów? Sprawdzone sposoby chroniące przed włamaniami i.t.p.?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2010, o 21:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sierpnia 2006, o 21:51
Posty: 2347
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
A masz zamiar trzymac cos bardzo drogiego? to nie wstawiaj krat w oknach bo odrazu beda wiedzieli ze cos masz... a sposobow na zlodziei niema.... jak chca to i tak sie wkradna...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2010, o 06:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2007, o 11:10
Posty: 104
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
na początek proponuję skorzystać z gotowego domku, np. w Brico, albo Castorama(z Grudziądza dowożą-sprawdzałem), możesz tylko podpatrzeć wzór i jeśli masz w rodzinie jakiegoś budowlańca to poproś niech Ci rozrysuje belki drewniane i najtaniej zrobić u stolarza,
pamiętaj tylko o fundamentach np. bloczki betonowe albo obrzeża, 8 sztuk Ci wystarczy, nie warto kombinować z betoniarką i kręceniem,
literaturę dla działkowców znajdziesz w empiku, ale w tym sezonie to już trochę późno na jakieś sensowne zbiory, trawa to bez problemu, może rzodkiewka, szczypiorek, pietruszka naciowa i zioła bym proponował, w przyszłym roku pomyśl o marchewce, cebuli, czosnku, buraczkach, pietruszce, selerze... i wielu innych metodą prób i błędów, ale również truskawki, poziomki, maliny, krzewy i drzewka owocowe to efekt pracy kilku lat,
no i nawozić, nawozić, ale naturalnie, ciekawy jest granulowany nawóz z ptasich odchodów, praktycznie bezwonny i łatwy w dawkowaniu,

_________________
________________________
pozdrawiam

g@rczek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2010, o 13:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2007, o 11:10
Posty: 104
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
jeśli chodzi o ochronę przed złodziejami to na ogródkach nie ma reguły, a szczególne zabezpieczenia są bez sensu, ja bym Ci nie inwestować jakoś specjalnie dopóki Cię nie wciągnie,
jeśli się obawiasz o kradzieże i jak nie planujesz być min. 2-3 razy w tygodniu to raczej trzeba wozić ze sobą sprzęt, na pewno nie zostawiać na zimę,
napisz o które ogródki chodzi może ktoś Ci podpowie jak to wyglądało w poprzednich latach,
na Dankowie zdarzały się kradzieże, ale raczej plonów niż sprzętów, zaś na Zielnej(?), naprzeciwko Mix-a, w zeszłym roku wandale poniszczyli drzewka i domki, i to ewidentnie dla zabawy bo bez żadnego logicznego rozkładu punktów rażenia,

_________________
________________________
pozdrawiam

g@rczek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2010, o 13:22 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
garczek napisał(a):
na Dankowie zdarzały się kradzieże, ale raczej plonów niż sprzętów,

Kiedyś słyszałem taką anegdotę od właściciela ogródka działowego z Dankowa ,
że nie warto jest uprawiać jakichkolwiek warzyw i owoców na tamtych działkach,
ponieważ mieszkańcy budynku socjalnego w Dankowie,
usytuowanego niedaleko tych działek,
traktują te ogródki, jako swój zieleniak i ze świeżymi,
i darmowymi warzywami. :grin:

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2010, o 13:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2007, o 11:10
Posty: 104
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
owszem tak było jakieś 4-5 lat temu, ale po kilku-nawet nasto-krotnych interwencjach odpowiednich służb poprawiło się,
poza tym przez pewien okres gospodarzem był człowiek, który tam mieszkał wtedy był całkowity spokój

_________________
________________________
pozdrawiam

g@rczek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2010, o 20:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2006, o 19:52
Posty: 4180
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
garczek napisał(a):
zaś na Zielnej(?), naprzeciwko Mix-a, w zeszłym roku wandale poniszczyli drzewka i domki, i to ewidentnie dla zabawy bo bez żadnego logicznego rozkładu punktów rażenia,


na Zielnej włamania zdarzają się co roku i właśnie mają charakter "zniszczyć, pobić, rozwalić" (chociaż bywały lata gdzie ewidentnie złomiarze grasowali, bo wszystko co się nadawało na złom zginęło). 2 lata temu w naszej altance wandale urządzili sobie libację, zabawili się rozbijaniem jabłek o ściany (chamy jedne, a ile sprzątania było :P)

nie ma sposobu na złodzi i wandali...to taka syzyfowa praca - włamią się, porozbijają, posprzątasz, wstawisz nowe szyby...a rok później to samo :)

_________________
"Mężczyźni są szalenie nielogiczni - twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same. Lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać."
Gabrielle Colette :D g:zla


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2010, o 20:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 września 2007, o 12:25
Posty: 3435
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Ty jabłka zbierałaś, a nam gaśnicę w domku otworzyli.
Generalnie, czym bardziej domek się zabezpieczy, tym większe będą po złodziejach zniszczenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2010, o 21:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dobrze jest mieć koło siebie sąsiada ;)
Moi rodzice mają altankę bardzo blisko sympatycznego Pana, który mieszka na działkach i jakoś ich "włamywacze-rozwalacze" omijają.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2010, o 06:01 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
grin_ajz napisał(a):
na Zielnej włamania zdarzają się co roku

Wczoraj włamali się u moich rodziców na Zielnej. Debile ukradli przedłużacz od kosiarki i obcieli kabel od prawie nowego i mało używanego czajnika. Masakra. Ludzka głupota nie zna granic.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2010, o 18:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2009, o 12:20
Posty: 141
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Reflexes własnie o tym włamie słyszalem od prezesa. Ja mam działke na Zielnej i duzo roboty mnie czeka. juz troche posadzone warzyw i kwiatow, troche przekopane, poprzycinane krzaki. Muszę się zabrać jakoś za mrówki i trawnik posiać. Są jakieś sprawdzone metody na mrówki? :grinka:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2010, o 18:42 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
dimples napisał(a):
Są jakieś sprawdzone metody na mrówki? :grinka:


Oczywiście że są, sam stosuję już cztery lata, doszedłem jednak do wniosku, że czas kupić mrówkojada :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2010, o 08:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2009, o 12:20
Posty: 141
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Na mrówki kupiłem takie granulki i widać ze działa. Noszą to sobie do gniazda a potem już z niego nie wychodzą:-D Gdzie u nas mogę dorwać jakieś pół bale żeby zrobić stół i ławki coś na podobę jak jest jak się jedzie na Grudziądz po lewej stronie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2010, o 10:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2007, o 11:10
Posty: 104
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
u nas bali nie widziałem, chyba że Mareza na zakręcie w sklepie ogrodniczym,
zobacz w brico ale tam tylko kantówki,
w castoramie widziałem kiedyś półbale jakich szukasz,
ostatnio widziałem w gazetce Jysk, że są w sprzedaży gotowe stoły i krzesełka, choć pewnie drożej Cię wyniesie,
na początek zacznij od składanych krzesełek i stolika

_________________
________________________
pozdrawiam

g@rczek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2010, o 11:28 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
garczek napisał(a):
u nas bali nie widziałem, chyba że Mareza na zakręcie w sklepie ogrodniczym,
zobacz w brico ale tam tylko kantówki,

Na Marezie nie mają. Byłem w sobotę i ogłądałem cały asortyment.
W Brico mieli jakiś czas temu ale takie trochę cieńsze do drzewk podpierania.
Szukałem tych bali jakiś czas temu i jedyne co mi się udało to znaleźć na allegro jakieś 90 km od Kwidzyna firmę która to sprzedaję. Niestety trzeba mieć transport bo odbiór wyłącznie osobisty.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.