Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Winniczki a la Tomek Z.
PostNapisane: 15 lutego 2009, o 19:36 
Miałem kolegę Tomka Z., który w swoim czasie brylował w Kwidzynie jako wykwintny kucharz amator. Z prostego żarcia sobie szydził, a na różnych jublach i balangach bywało,
że popisywał się jakimś wykoncypowanym i osobiście sporządzonym menu.
Obaj byliśmy wówczas bibliotekarzami; ja miejskim, a Tomek powiatowym.
Wierni naszej zawodowej maksymie: Gdzie szklanic dźwięk i krotochwile, tam obradują bibliofile – postanowiliśmy kiedyś zaryzykować degustację ślimaków.
Wydarzenie miało miejsce na mojej werandzie, gdzie ja zajmowałem się bufetem z tuzinem flaszek Egri Bikavera) niespiesznie wzmacniając nim swą odwagę, a ekskluzywne danie przyrządzał mój koleżka.
Pamiętam, że nieszczęsne winniczki najpierw długo tarzały się w pudełku po butach wypełnionym mąką. Następnie Tomek „wykwaterowywał” je z ich domków i opieczone pakował z powrotem,
z czosnkowo-pietruszkowym entourage do kąpieli w smażonym maśle. Ja na to nawet patrzeć nie mogłem.
Nadszedł jednak moment, że to wykwintne danie znalazło się na stole. Jego spożycie zapewne awansowałoby nas z obskurnego PRL-u, nieomalże do paryskiej elity cywilizacyjnej,
co byłoby zapewne spełnieniem naszego ówczesnego snobizmu kulinarnego. Chociaż po prawdzie, to mnie bardziej interesował raczej ów węgierski produkt we flaszkach, niż paryski przysmak w muszelkach.

I w tym ostatnim momencie nadeszło jednak wybawienie. Entuzjazm konsumpcyjny Tomka nagle zgasł, bo stwierdził, że zapomniał wypatroszyć nieszczęsne brzuchonogi.
Nic nie mogło mnie wtedy tak ucieszyć, jak ten komunikat. Czym prędzej dokonaliśmy defenestracji ekskluzywnej potrawy i do ostatniej kropli „Byczej krwi” pocieszaliśmy się naszą nagłą teleportacją
z urojonej paryskiej kuchni na werandę przy ul.Konarskiego (Szymona).


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.