Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: MC'Donald
PostNapisane: 25 listopada 2012, o 12:24 
Offline

Dołączył(a): 26 maja 2011, o 16:22
Posty: 117
Płeć: Nie wybrano
Z tego co zasłyszałem od paru osób, w Kwidzynie ma powstać Mc'Donald. Lokalizacja jaka jest wskazywana, to rondo w Baldramie. Wie ktoś coś na ten temat? Czy to kolejna plotka? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: MC'Donald
PostNapisane: 25 listopada 2012, o 14:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Zeby otworzyc McDonalda trzeba oprocz wlasnego lokalu (czytaj wybudowac budynek wg standardow firmy) wpakowac w ten interes jakies milion zl, moze poltora. Myslisz, ze w miescie, w ktorym za chwile bezrobocie przekroczy 20% jest to oplacalna inwestycja i ktos to zrobi? Moze amber gold?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: MC'Donald
PostNapisane: 25 listopada 2012, o 19:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Hmm, a wystarczy poczytać, gdzie i z kim McDonald's buduje nowe restauracje ;)

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: MC'Donald
PostNapisane: 25 listopada 2012, o 20:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Szczerze mowiac srednio mnie to interesuje, bo z knajp tego typu korzystam wylacznie wyjazdowo, jak mnie najdzie ochota. I nie zalezy mi specjalnie na tym, zeby odpalili knajpe u nas.
Poza tym trzeba rozroznic 2 kwestie. McDonalds jako firma ma tylko czesc restauracji na wlasnosc, nastepna czesc to franczyzobiorcy, ktorzy musza wybecalowac kase na calosc inwestycji z wlasnej kieszeni.
A plotki o McDonaldsie w Kwidzynie pojawiaja sie cyklicznie od kilkunastu lat i jak widac na razie sa to wylacznie plotki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odp: MC'Donald
PostNapisane: 25 listopada 2012, o 20:57 
Żarcie tam mają okropne.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: MC'Donald
PostNapisane: 25 listopada 2012, o 21:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Z ciekawosci poczytalem. Conieco sie zmienilo.
Na odpalenie knajpy potrzeba najmniej 1200000zl (miliondwiescie) wlasnych srodkow. Stanowi to 40% wartosci franczyzy, bo nastepne 60% mozna wziac z banku w formie kredytu. Wystarczy pomyslec, ile czasu taka inwestycja bedzie sie zwracac, zeby ostygnac.
http://www.mcdonalds.pl/download/franczyza_broszura.pdf


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: MC'Donald
PostNapisane: 25 listopada 2012, o 21:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Już kiedyś pisałem na forum (nie mam teraz czasu na szukanie) był jakiś czas temu u nas inwestor zainteresowany wybudowaniem takiej knajpy w Kwidzynie, otrzymał 3 propozycje od burmistrza i więcej się nie pojawił.
Informacja taka pojawiła się też na sesji rady miasta, więc jak ktoś jest bardzo dociekliwy może sobie przeszperać bip.kwidzyn.pl w zakładce Rada Miejska.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: MC'Donald
PostNapisane: 25 listopada 2012, o 21:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Z tego co pamiętam, to McDonald's wybiera miejsce inwestycji. Nawet jeśli jest to franczyza, której warunki można skrócić:

- 1 200 000 zł (nie może pochodzić z kredytu, musi zostać wniesione przez jedną osobę fizyczną)
- McD wybiera lokalizację
- franczyzy przyznaje się tylko na istniejące restauracje lub dla obecnych franczyzobiorców (czyli np. ja nie mogę jako inwestor chcieć franczyzy w Kwidzynie) :)
- franczyza jest przyznawana na 20 lat
- franczyzobiorca nie może prowadzić innej działalności
- cały proces trwa około 1,5 roku, z czego rok to szkolenia w restauracjach McD :)

Cytuj:
PONADTO, KAŻDY KANDYDAT NA FRANCZYZOBIORCĘ MUSI BYĆ PRZYGOTOWANY NA SPEŁNIENIE NASTĘPUJĄCYCH WYMAGAŃ:
Prowadzenie działalności pod szyldem McDonald’s lecz na własny rachunek i ryzyko.
Poświęcenie maksimum czasu i wysiłku na prowadzenie restauracji McDonald’s.
Zamieszkanie w pobliżu prowadzonej restauracji McDonald’s.
Wzięcie udziału w wielomiesięcznym szkoleniu praktycznym i teoretycznym.
Posiadanie wystarczających własnych środków finansowych oraz możliwości ich zainwestowania.
Nabycie na wyłączną własność wyposażenia restauracji przy objęciu jej we franczyzę.


W ciągu minionych kilku miesięcy:
Cytuj:
Oba (...) znajdują się w województwie kujawsko-pomorskim, gminie Chełmno, przy odcinku autostrady A1. W kierunku północnym restauracja zlokalizowana jest około 6 km za węzłem w Lisewie, obiekt po przeciwnej stronie autostrady znajduje się 16 km za węzłem Nowe Marzy. Nowe restauracje to kolejne obiekty McDonald’s zbudowane w ramach umowy z firmą LOTOS Paliwa.

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: MC'Donald
PostNapisane: 26 kwietnia 2021, o 21:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2681
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
ODKOPUJEMY!

Jednak powstanie, razem z rondem :D Malborska/Jagiełły/Koszykowa.

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MC'Donald
PostNapisane: 27 kwietnia 2021, o 15:45 
Offline

Dołączył(a): 15 stycznia 2012, o 11:43
Posty: 338
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Hej,
przy wjeździe do Lidla na budowie KFC szykują fundamenty, a historia jest też na tym forum:) patrz viewtopic.php?f=127&t=15985
skoro przy MCD będzie rondo zapewne, to poprawi wyjazd z Malborskiej
Po otwarciu obu lokali każdy chętny będzie rozdzierany pytaniem gdzie dziś zjeść? i padnie z głodu :)
Im więcej takich miejsc tym lepiej. Kwidzyn rośnie w siłę.
pozdrawiam
domek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: MC'Donald
PostNapisane: 28 kwietnia 2021, o 06:09 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
domek napisał(a):
Po otwarciu obu lokali każdy chętny będzie rozdzierany pytaniem gdzie dziś zjeść? i padnie z głodu :)

Super. Mamy 10? 20? kebabów z czego jeden całkiem smaczny. Uprzedzając, nie, nie jadłem ze wszystkich, raczej rzadko jadam takie rzeczy ale z kilku jadłem na przestrzeni ostatnich lat. Będziemy mieli przedstawicieli dwóch największych sieciówek ze śmieciowym żarciem na świecie. Uprzedzając, tak, tak czasem korzystam. Szkoda tylko że nie mamy miejsca gdzie można w niedzielę razem z rodziną zjeść porządnego schabowego (nie z podgrzewacza) albo tym bardziej coś fajnego, oryginalnego, smacznego, świeżego czyli po prostu szkoda że nie mamy fajnej restauracji z prawdziwego zdarzenia. :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MC'Donald
PostNapisane: 28 kwietnia 2021, o 09:24 
Offline

Dołączył(a): 15 stycznia 2012, o 11:43
Posty: 338
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witam serdecznie,
podaj proszę, jaki kebab uważasz za smaczny, może skorzystam. Ostatnio żona przyniosła dwa z kebabu z Mickiewicza, dla mnie ok.
Co do niedzielnego obiadu miałem kolegę ze Świecia i dla niego było zupełnie normalne zjedzenie rodzinnego obiadu w restauracji. Raz - było go stać, dwa - mieli niedzielę dla Rodziny, a żona nie skakała przy garach. Myślę, że wiele osób by tak robiło dziś, tylko gdzie dobre jedzenie? Chętnie poznam adresy. Tyle, że teraz wszystko pozamykane, i tylko na wynos.
Dodatkowo, moja żona od lat pyta gdzie tu można iść na dobrą kawę i ciastka. Coś polecacie?
Co do śmieciówek z sieciowym żarciem:), to zobacz co mieszkańcy pragną - czego według Nich brak w Kwidzynie, ankietę pokazał Kwidzyn Nasze Miasto. Część pragnień się spełni.

pozdrawiam
domek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: MC'Donald
PostNapisane: 28 kwietnia 2021, o 10:02 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
domek napisał(a):
Witam serdecznie,
podaj proszę, jaki kebab uważasz za smaczny, może skorzystam. Ostatnio żona przyniosła dwa z kebabu z Mickiewicza, dla mnie ok.

Każdy ma inny smak. Mi z Mickiewicza nie smakował. To też nie jest tak że uważam że był jakiś tragiczny. Po prostu był taki jak wszędzie. Mi smakował ten z Kauflandu ale widzę, że już go nie ma. Słyszałem że się gdzieś przenieśli ale czy to prawda to nie wiem. Ich kebaby były inne, ciekawe bo na przykład z frytkami, plackiem ziemniaczanym czy serkiem panierowany, z innymi niż wszędzie sosami tip. Mieli pomysł i mam nadzieję że dalej będą działać.
domek napisał(a):
Co do niedzielnego obiadu miałem kolegę ze Świecia i dla niego było zupełnie normalne zjedzenie rodzinnego obiadu w restauracji. Raz - było go stać, dwa - mieli niedzielę dla Rodziny, a żona nie skakała przy garach. Myślę, że wiele osób by tak robiło dziś, tylko gdzie dobre jedzenie? Chętnie poznam adresy.

U nas nie ma takich.
domek napisał(a):
Dodatkowo, moja żona od lat pyta gdzie tu można iść na dobrą kawę i ciastka. Coś polecacie?

Tu ewentualnie Staropolska w Starym Młynie, chociaż siedzenie tam jest średnio przyjemne bo to jednak bardziej sklep niż kawiarnia ale produkty mają spoko. Nie wiem jak ciasta ale kawa i lody też dobre, moim zdaniem, są w Bordo na Targowej.
domek napisał(a):
Co do śmieciówek z sieciowym żarciem:), to zobacz co mieszkańcy pragną - czego według Nich brak w Kwidzynie, ankietę pokazał Kwidzyn Nasze Miasto. Część pragnień się spełni.

Bo większość jaka głosowała to była młodzież która w poważaniu ma tego kotleta, a woli wrapa czy innego szejka w maka.

Na marginesie dodam jak już robimy OT.
Trochę jeżdżę po kraju i to zdecydowanie turystycznie więc chadzam po miastach, miasteczkach często sporo mniejszych niż Kwidzyn i nigdy nie ma problemu żeby znaleźć coś fajnego do zjedzenia. Staram się szukać czegoś regionalnego, staram się też pytać autochtonów co polecają i zawsze jestem zadowolony. Nie są to oczywiście jakieś wyszukane restauracje z gwiazdami jakimikolwiek bo na takie mnie zwyczajnie nie stać, a często jakieś zwykłe rodzinne bary, zajazdy czy inne karczmy, a jedzenie jest naprawdę pyszne, świeże, porcje takie że ciężko zjeść (a mało nie mogę :lol: ). Kwidzyn pod tym względem jest tragiczny, pewnie nie odosobniony ale jedyny taki z miejsc które znam. Knajpa gdzie można wyskoczyć na piątkowe piwo jedna czy dwie, disco (jeśli ktoś lubi) też chyba jedno i to takie gdzie ja w wieku powyżej 40 lat raczej nie pójdę z żoną i znajomymi, do jedzenia kebsy, pizza i żarcie z bemarów. Słabo. Szkoda. Ostatecznie jest tak że jak mam stać przy tym piwie w jedynej, zatoczonej knajpie to spotykam się z kumplami w domu, a kotlety tłukę sam na niedzielny obiad. To drugie to akurat bardzo lubię i nie mam z tym problemu, ale czasem chce się odmiany.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MC'Donald
PostNapisane: 28 kwietnia 2021, o 17:13 
Offline

Dołączył(a): 15 stycznia 2012, o 11:43
Posty: 338
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
hej,
ten kebab z Kauflandu jest na Piłsudskiego 25 jako Big Daddy.
kończmy OT :)

pozdrawiam
d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: MC'Donald
PostNapisane: 27 października 2022, o 05:04 
Offline

Dołączył(a): 19 maja 2014, o 08:06
Posty: 43
Płeć: Nie wybrano
To gdzie w końcu będzie ten McDonald. Mówi się już o tym miejscu teraz https://m.facebook.com/KwidzynCity/?pai ... %3D0&mdf=1. Czyli po lewej stronie sklepu meblowego BMSu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.