Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

Karczma u Maksa?
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=125&t=13064

Autor:  drosik [ 13 stycznia 2013, o 07:24 ]
Tytuł:  Karczma u Maksa?

W miejscu dawnego Marcello, ul. Kościuszki na przeciwko Policji, powstała nowa knajpka, jeżeli nie przekręciłem nazwy to nazywa się Karczma u Maksa.
Ktoś był :?:

Autor:  BombeL1916 [ 13 stycznia 2013, o 11:46 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Nie byłem, aczkolwiek pewnego dnia chciałem z kumplami zamówić z tejże knajpy pizze. Obyło się na telefonie, gdyż ceny mają tak wygórowane, że sobie podarowaliśmy.

Autor:  NOWY(L) [ 13 stycznia 2013, o 11:49 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

No proszę.
Koneserzy pizzy nie zdecydowali sie na zamówienie :shock: :?:
To faktycznie musi być drogo :D

Autor:  BombeL1916 [ 13 stycznia 2013, o 13:03 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Jest i to nawet bardzo ;)

Autor:  Signum [ 13 stycznia 2013, o 15:35 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Osobiście nie byłem, ale widziałem ulotkę/menu i BombeL1916 się nie myli. Ceny trochę jak z innego, dużo większego miasta. U nas to chyba nie przejdzie.

Autor:  beria [ 13 stycznia 2013, o 15:44 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Signum napisał(a):
Osobiście nie byłem, ale widziałem ulotkę/menu i BombeL1916 się nie myli. Ceny trochę jak z innego, dużo większego miasta. U nas to chyba nie przejdzie.


A może nadrobią jakością i obsługą? Może to lokal na miare pani rewolucjonistki? ;)

Autor:  BombeL1916 [ 13 stycznia 2013, o 16:32 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Simar, w dużych miastach jadałem taniej i wcale nie oznaczało to, że nie było smacznie ;)

Autor:  NOWY(L) [ 13 stycznia 2013, o 16:39 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

BombeL1916, Signum chyba?
To przedstaw te owiane złą sławą już ceny :D

Autor:  Signum [ 13 stycznia 2013, o 17:48 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

BombeL1916 napisał(a):
Simar, w dużych miastach jadałem taniej i wcale nie oznaczało to, że nie było smacznie ;)


Sądzę, że chodziło Ci o mnie, a nie Simara, ale do rzeczy: zgadzam się z Tobą, ale generalnie w dużych miastach ceny są wyższe, ale i zarobki także.

NOWY(L) napisał(a):
BombeL1916, Signum chyba?
To przedstaw te owiane złą sławą już ceny :D


Ulotkę przeglądałem, co nie znaczy, że nauczyłem się cen na pamięć.

Autor:  krzyzak [ 13 stycznia 2013, o 19:10 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

drosik napisał(a):
W miejscu dawnego Marcello, ul. Kościuszki na przeciwko Policji, powstała nowa knajpka, jeżeli nie przekręciłem nazwy to nazywa się Karczma u Maksa.
Ktoś był :?:

Knajpa!! W takim miejscu?? :roll:
Na przeciwko Policji??
Przecież zanim się komuś da w mordę, to policja już będzie w knajpie. :evil:

Autor:  drzewko [ 13 stycznia 2013, o 19:21 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

A mi się zdaje, ze to ten samy właściciel, ma co miał Marcello

Autor:  MIMAK [ 13 stycznia 2013, o 21:00 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

krzyzak
nie wiesz że pod latarnią najciemniej!? :D

Autor:  NOWY(L) [ 13 stycznia 2013, o 21:07 ]
Tytuł:  Re: Odp: Karczma u Maksa?

Wie.
I to bardzo dobrze :grin:

Autor:  BombeL1916 [ 14 stycznia 2013, o 09:36 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Chodziło oczywiście o Signuma, nie Simara. Wybacz za pomyłkę ;) Jak dorwę ponownie ulotkę to wrzucę skan bo tamtą już wywaliłem do smieci :)

Autor:  Mali [ 22 stycznia 2013, o 17:35 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Chyba nie jest aż tak drogo? Raz na jakiś czas można coś zamówić, tym bardziej, że pizza jest bogata w składniki i spokojnie można się najeść. Smaczna też jest :) - jadłam nie raz.
Córka właściciela.
ps. Bombel nie wyrzucaj do śmieci, oddaj komuś albo odłóż na półkę - wszystko kosztuje

Załączniki:
menu1.jpg
menu1.jpg [ 58.78 KiB | Przeglądane 25756 razy ]

Autor:  Darek [ 22 stycznia 2013, o 18:01 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Mali napisał(a):
Córka właściciela.



Już Cię polubiłem. Bez mataczenia i jasno, następnym razem będąc w Kwidzynie, zawitam do Was.

Autor:  kadzimiedz [ 22 stycznia 2013, o 18:06 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Chyba pierwsza, która napisała kim jest. Zapraszamy na nasze forum nie tylko żeby reklamować knajpkę. Pozdrawiam.

Autor:  Mali [ 22 stycznia 2013, o 18:07 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Darek napisał(a):
Mali napisał(a):
Córka właściciela.



Już Cię polubiłem. Bez mataczenia i jasno, następnym razem będąc w Kwidzynie, zawitam do Was.
Dziękujemy, Karczma zaprasza :)

Autor:  BombeL1916 [ 22 stycznia 2013, o 21:32 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Wiesz mali, fajnie że wpadasz w konwersację z nami - klientami. Otóż mogę Ci przedstawić argumenty dlaczego wg mnie jest drogo. Otóż w większości kwidzyńskich pizzerii pizza duża ma średnicę 32 cm (tak sprawdzam to miarą jak mi przywożą ;) ) a u Was powiedziano mi, że duża ma 28cm. Te 4 cm to wg mnie dużo, tym bardziej, że jak dla mnie cen konkurencyjnych nie macie.

Autor:  krzyzak [ 22 stycznia 2013, o 22:41 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

BombeL1916, Może średnica jest mniejsza, ale Pizza jest lepsza?

Autor:  kadzimiedz [ 22 stycznia 2013, o 22:43 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Nie zawsze rozmiar jest najważniejszy...

Autor:  Darek [ 22 stycznia 2013, o 22:55 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Pizza im mniejsza tym fajniejsza :D

Autor:  Mali [ 23 stycznia 2013, o 09:35 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Nie mam powodu by ukrywać kim jestem, a wątki z forum będę śledziła na bieżąco.

-- 23 stycznia 2013, o 09:36 --

Mali napisał(a):
Nie mam powodu by ukrywać kim jestem, a wątki z forum będę śledziła na bieżąco.
pozdrawiam :)

Autor:  BombeL1916 [ 23 stycznia 2013, o 14:02 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Zgadzam się, nie rozmiar jest zawsze najważniejszy, jednak ja gdy zamawiam przykładową pizze to chcę aby mi smakowało i abym się najadł. Inna kwestia, że pizzę uwielbiam i jestem wobec niej dosyć krytyczny :P Nie wiem jak jest ze smakiem w Karczmie u Maksa, ale znam co najmniej dwie pizzerie w których dostanę pizzę większą, w podobnej lub niższej cenie i będę pewien, że najem się nią i będzie mi smakowała :)

Autor:  Darek [ 23 stycznia 2013, o 14:11 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

BombeL1916 napisał(a):
Nie wiem jak jest ze smakiem w Karczmie u Maksa :)



Ja jako smakosz pizzy, dawno już bym tam zajrzał.

Autor:  Kiler [ 23 stycznia 2013, o 14:21 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Mnie tylko zastanawia czy ten lokal przy zdecydowanie większych cenach w porównaniu z poprzednią pizzerią się utrzyma. Chociaż na przykład w Zygisie też jest drogo, ale lokal jakoś się trzyma. :)

Autor:  NOWY(L) [ 23 stycznia 2013, o 14:32 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Darek napisał(a):
BombeL1916 napisał(a):
Nie wiem jak jest ze smakiem w Karczmie u Maksa :)



Ja jako smakosz pizzy, dawno już bym tam zajrzał.


Widzisz,w Kwidzynie do smakoszy pizza zostaje dowieziona :D Taki luksus :!:

Autor:  Darek [ 23 stycznia 2013, o 14:59 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

NOWY(L) napisał(a):
Widzisz,w Kwidzynie do smakoszy pizza zostaje dowieziona :D


A to z tego powodu jesteście tacy pyzaci :D :D :D

Autor:  BombeL1916 [ 23 stycznia 2013, o 21:00 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Ja tam wolę zjeść w domu ;)

Autor:  Lilith [ 23 stycznia 2013, o 23:35 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Mali, wow. W końcu ktoś jasno mówiący kim jest i dlaczego reklamuje. :)

W menu nic nowego, szału nie ma, ale myślę, że wpadnę i ocenię smak. :)

Autor:  Bonne [ 25 stycznia 2013, o 19:29 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Właśnie jestem po jedzonku. Zamawialiśmy pizze i dewolaja (fryty + 3 surówki). Pan dostarczający bardzo miły, rozmowny (czasami trafi się jakiś milczek) i z humorem - dla mnie na plus, lubię sobie czasem pogadać.

Co do jedzonka. Pizza wg Lubego dobra, a rozmiar w sam raz (duża) i faktycznie bogata w składniki, dużo sera. Dewolaj również smaczny, nie przepadam za surówkami, ale te mi smakowały, więc coś tam podjadłam (- były ciepłe, ale zrzucam winę na pakowanie na wynos) frytki jak frytki, takie jak zawsze - dobre ;-) Również porcja w sam raz jak dla mnie i mojego pasożyta ;-)
Pizza 17 zł
Dewolaj 16
Dowóz 3

Po Alibi cały czas szukamy czegoś dla siebie, a że lubimy sobie czasem coś zamówić to myślę, że skorzystamy jeszcze z usług Karczmy.

Pozdrawiam i powodzenia ;-)

Autor:  drzewko [ 25 stycznia 2013, o 21:00 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

W marcello to była kicha.

Szkoda moim zdaniem opisywać.

Sam lubię pizze zjeść.

Poczekam na opinie i sam zamówię. :)

Autor:  mrówkojad [ 19 lutego 2013, o 15:36 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

A też z ciekawości zamówiłem pizzę z Karczmy u Maksa i... tak se.
Nie chodzi nawet o ceny, bo te są akceptowalne, ale o to że nie jest to pizza. Grube ciasto typu "klusek", sos, sporo dodatków i na to dopiero ser :!: - jak na zapiekankę jest OK i całkiem smaczne, ale pizzą bym tego nie nazywał.
Ale zauważyłem że jest to dosyć powszechne w kwidzyńskich (i nie tylko) lokalach. W którejś z pizzerii nawet zapytałem czemu nikt nie praktykuje robienia tradycyjnej pizzy (cieniutkie ciasto, na to dobry sos pomidorowy, mozarella i na wierzch kilka dodatków). Dostałem odpowiedź że klientom nie pasi - bo jak już mają płacić za pizzę to muszą nią chociaż napchać kałdun.

O pozostałych daniach się nie wypowiem bo jeszcze nie testowałem, ale może wkrótce.

Autor:  kadzimiedz [ 19 lutego 2013, o 15:39 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Ciekawe którego lokalu ty jesteś właścicielem mrówkojad albo w którym pracujesz.

Autor:  mrówkojad [ 19 lutego 2013, o 15:51 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

W żadnym, handluję elektroniką.
Czy trzeba pracować u konkurencji, żeby pisać krytyczne opinie? Po prostu lubię pizzę a nie lubię jak ktoś ją psuje.

Kiedyś była całkiem dobra pizzeria w Kwidzynie ale nie pamiętam już nazwy. Mieściła się w lokalu, gdzie ostatnio był Crispy Chicken (czy jakoś tak).

Autor:  kulas [ 19 lutego 2013, o 15:58 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Byłem w knajpie z grupką sześciu osób. Wszyscy jedliśmy pizzę i nikt nie narzekał.

Ode mnie:

- ciasto OK
- składniki OK
- obsługa OK
- szybkość przyrządzenia potrawy i podania OK
- paluszki na stole bardzo OK

Autor:  Darek [ 19 lutego 2013, o 16:02 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

kulas napisał(a):
- paluszki na stole bardzo OK



Czyje paluszki :shock:

Autor:  kadzimiedz [ 19 lutego 2013, o 16:03 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

mrówkojad napisał(a):
W żadnym, handluję elektroniką.
Czy trzeba pracować u konkurencji, żeby pisać krytyczne opinie? Po prostu lubię pizzę a nie lubię jak ktoś ją psuje.

Kiedyś była całkiem dobra pizzeria w Kwidzynie ale nie pamiętam już nazwy. Mieściła się w lokalu, gdzie ostatnio był Crispy Chicken (czy jakoś tak).

Może i tak ale ani się nie przywitałeś, ani nie napisałeś nic ciekawego oprócz krytyki dwóch lokali...więc maiłem prawo :)

Autor:  kulas [ 19 lutego 2013, o 21:58 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Darek napisał(a):
kulas napisał(a):
- paluszki na stole bardzo OK



Czyje paluszki :shock:

Lajkonika.

Autor:  Bonne [ 21 lutego 2013, o 12:28 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

A ja do dziś jak zamawiam pizze (co zdarza nam się prawie co weekend) to ostatnio pada wybór na Maxa.

Autor:  baw [ 11 marca 2013, o 12:45 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Ja pizzy nie jadłem i nie mam zamiaru pizzy z tego lokalu opisywać, natomiast co do samej kultury jedzenie pizzy w Polsce, to coś w tym jest, że...

Według mnie Polacy są przyzwyczajeni do jedzeni pizzy, w której chodzi o to żeby była tona ciasta i coś na wierzchu, bo tym się można zapchać.

Podczas gdy stolicą pizzy są Włochy, znam mnóstwo osób, którym tradycyjna pizza włoska nie smakuje, podczas gdy ja jak już mam okazję zjeść pizzę we Włoszech, to wręcz skaczę z radości.

Wynika to chyba właśnie z takiego przyzwyczajenia, że u nas pizza to jednak nieco inny twór niż ten tradycyjny. To tak samo jak z Kebabem. Czy ten kebab z Kopernika ma coś wspólnego z oryginałem? Nic, ale ja sobie nie wyobrażam nie zjeść go od czasu do czasu. Zauważmy jednak, że taki tradycyjny, który według mnie można zjeść tylko obok Bil Bao w parku koło Katedry, a wszystko inne to kebabowe speluny, które oferują coś co ma robić za mięso, bułkę i tonę sosów, które mają zabić wszelaki smak, powstały dopiero, gdy Polacy zaczęli częściej wyjeżdżać za granicę. Dopiero wtedy pojechaliśmy, zobaczyliśmy i zaczęliśmy tego szukać, a właściciele wyszli na przeciw naszemu zapotrzebowaniu.

Nie ukrywajmy, klientela w Kwidzynie jest dosyć prosta, dlatego też uważam, że tradycyjna pizza by się nie utrzymała, bo to i kosztuje i jest faktycznie mniej tego ciasta, którym można by się napchać. W ogóle zauważmy, że gdy na zachodzie, kultura jedzenia restauracyjnego polega na tym, by wychodzić i smakować, u nas polega na tym by zjeść tanio i zjeść jak najwięcej. Ciężki ten nasz rynek polski, a kwidzyński w szczególności, bo Ci co pojechali gdzieś dalej, zobaczyli i posmakowali, to najczęściej szukają czegoś dobrego w większych miastach, podczas np. weekendowych zakupów w Gdańsku czy gdziekolwiek indziej.

No i nie bez powodu, u nas ciężko o restauracje z prawdziwego zdarzenia, bo ciężko to u nas w mieście utrzymać. Pamiętam, że w tym lokalu z kurczakami na przeciwko PKP były w spisie sosy, które jak powiedział mi właściciel, były sosami belgijskimi do frytek. To dopiero rarytas, bo chyba każdy kto jeść lubi wie, że frytki to twór belgijski, co też ma niewiele wspólnego z takimi wrzuconymi z opakowania do frytury, a Belgowie jedzą to z rozmaitymi sosami. Cóż jednak z tego, że były, skoro się skończyły, bo trochę ściągniecie tego kosztowało, a lokalni smakosze tylko czosnkowy i ostry.

W Kwidzynie, ktoś kto ma fundusze otwiera lokal i ma nadzieję, że się jakoś uda, niestety to ciężki kawałek chleba i trzeba kombinować. Później otwiera się na tym samym miejscu kolejną knajpę, a jak robi to ten sam właściciel, to wiadomo chyba czemu? Po prostu, poprzednia była prawdopodobnie niewypałem, to ciężko będzie klientów przekonać, że coś się zmieniło pod tą samą nazwą. Otworzymy nowy-stary, z inną nazwą i może się uda.

Dlatego ja jestem jednak do takich tworów nastawiony sceptycznie. Byłem w Marcello na samym początku osobiście i wizyta wywołała we mnie taką traumę, że nigdy więcej już nie zagościłem. I choć oczywiście powinienem jednak dać szansę nowo powstałemu lokalowi, by nie oceniać książki po okładce, to jednak ciężko mi się przemóc.

Jednak przy jakiejś okazji nie omieszkam spróbować, by wyrobić sobie zdanie.

Autor:  NOWY(L) [ 11 marca 2013, o 13:22 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Cytuj:
Bil Bao w parku koło Katedry, a wszystko inne to kebabowe speluny, które oferują coś co ma robić za mięso, bułkę i tonę sosów, które mają zabić wszelaki smak

Chciałbym Ci tylko przypomnieć,że jest to forum publiczne.Łatwo rzucić oskarżenie ,ciężej sie później bronić.
Nie wrzucaj wszystkich lokali do jednego wora.

Autor:  kapec [ 11 marca 2013, o 13:32 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

NOWY(L) napisał(a):
Nie wrzucaj wszystkich lokali do jednego wora.

Niestety ale racja jest w tym, że to, co serwują kwidzyńskie kebabownie nijak ma się do kebaba tureckiego takiego jak robią w Turcji. Czy on jest lepszy czy gorszy - trudno powiedzieć. Ja wolę takie nasze, polskie (w Kwidzynie wszystkie oprócz wymienionego koło BilBao to żenada płynąca wodnistymi sosami), podawane z różnymi warzywami i sosami, byle, w odpowiedniej ilości. Mięso z reguły jest bylejak upieczone, albo suche, albo surowe. Turcy kebaby robią bardzo oszczędnie. W bułkę nieco mięsa, nieco kapusty, czasem ciut cebuli i koniec. Żadnych sosów. Conajwyżej do popicia ayran - słony turecki jogurt.

Autor:  NOWY(L) [ 11 marca 2013, o 13:48 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Nie polemizuje.
Ja po prostu przypominam,że to forum publiczne .Łatwo rzucić oskarżenie. Ciężej się z niego później wybronić.

Autor:  baw [ 11 marca 2013, o 14:11 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Napisałem "według mnie", co chyba oznacza, że wyrażam opinię, i wydaje mi się, że właśnie do wyrażania własnych opinii służy forum publiczne.

Własne zdanie to nie jest oskarżenie, to jest po prostu przedstawienie swojego poglądu.

Tak więc albo powiedz wprost, że mam wszystko chwalić i niczego nie negować, bo tak właśnie sobie życzysz, albo nie próbuj wpajać w moją wypowiedź innego sensu, niż ten przeze mnie zamierzony.

Autor:  Michał [ 11 marca 2013, o 14:27 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

baw napisał(a):
...znam mnóstwo osób, którym tradycyjna pizza włoska nie smakuje, podczas gdy ja jak już mam okazję zjeść pizzę we Włoszech, to wręcz skaczę z radości.

Najgorszą pizzę w życiu jadłem w Weronie, a najgorsze flaki w Karczmie u Maksa. Może dlatego, że w Weronie flaków nie jadłem. Jest to moja subiektywna ocena, więc nie zamierzam jej przed nikim bronić. Jednoczesnie oświadczam, że nie prowadzę żadnego lokalu gastronomicznego. Rodzina i znajomi też nie. A flaków szkoda bo lubię.

Autor:  NOWY(L) [ 11 marca 2013, o 14:30 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Cytuj:
właśnie do wyrażania własnych opinii służy forum publiczne.

Zgadza się.
Cytuj:
powiedz wprost, że mam wszystko chwalić i niczego nie negować

Nic takiego nie stwierdziłem.
Cytuj:
nie próbuj wpajać w moją wypowiedź innego sensu, niż ten przeze mnie zamierzony.

To samo mogę Tobie zarzucić.
Cytuj:
Bil Bao w parku koło Katedry, a wszystko inne to kebabowe speluny,

Chodzi mi dokładnie o ten fragment.
Nie wypowiadam się na temat jakości i rodzaju serwowanych potraw,bo nie korzystałem z każdej knajpy w tym mieście i zdaje sobie sprawę ,że często daleko im do dań serwowanych w Hiltonie.
Ale jeśli twierdzisz ,że wszystkie oprócz Kebaba przy Bil Bao to speluny,to moim zdaniem jest to oskarżenie.
Speluna oznacza tyle co obskurna knajpa, miejsce spotkań ludzi z marginesu społecznego .Dlatego napisałem,że z takimi oskarżeniami trzeba uważać.Tyle.
Z mojej strony koniec tematu.

Autor:  krzyzak [ 11 marca 2013, o 14:48 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

baw napisał(a):
Napisałem "według mnie", co chyba oznacza, że wyrażam opinię, i wydaje mi się, że właśnie do wyrażania własnych opinii służy forum publiczne.

Własne zdanie to nie jest oskarżenie, to jest po prostu przedstawienie swojego poglądu.

Tak więc albo powiedz wprost, że mam wszystko chwalić i niczego nie negować, bo tak właśnie sobie życzysz, albo nie próbuj wpajać w moją wypowiedź innego sensu, niż ten przeze mnie zamierzony.

Oczywiście masz całkowitą rację !! Zgadzam się z Tobą.

Autor:  baw [ 11 marca 2013, o 14:59 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

baw napisał(a):
który według mnie można zjeść tylko obok Bil Bao w parku koło Katedry, a wszystko inne to kebabowe speluny,


Ponownie, nie wiem czy celowo, pominąłeś ten krótki fragment przed tym co sam zacytowałeś.

Według mnie, co oznacza, że jest to moja tylko i wyłącznie opinia.

Oskarżeniem byłoby napisanie- w Lokalu X do kebabów dają przeterminowane mięso. To jest oskarżenie.

Granica pomiędzy swobodą wypowiedzi, a bezpodstawnymi oskarżeniami jest cienka i staram się jej nie przekraczać.

Co zaś tyczy się samej "speluny", to była swoista przenośnia, taki środek stylistyczny.

Autor:  NOWY(L) [ 11 marca 2013, o 15:01 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Cytuj:
Granica pomiędzy swobodą wypowiedzi, a bezpodstawnymi oskarżeniami jest cienka i staram się jej nie przekraczać.

Ponownie zgadzam się.Tylko że:
Cytuj:
Co zaś tyczy się samej "speluny", to była swoista przenośnia, taki środek stylistyczny.

Jeden uzna to za przenośnie a drugi za oskarżenie.

Autor:  kapec [ 11 marca 2013, o 15:41 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

NOWY(L) napisał(a):
Jeden uzna to za przenośnie a drugi za oskarżenie.

To raczej jest problem tego, jaki kto ma do siebie i swojego biznesu dystans. Nie sądzę, żeby za takie określenie ktoś mógł pójść do więzienia ;)
Wracając do naszych fastfoodów. Przypomniało mi się, jak kiedyś rozmawiałem z właścicielem jednego z kebabów. Na moje pytanie: po cholerę lejecie tyle tych sosów? opowiedział: Jak to dlaczego? Bo za darmo. Jak za darmo, to połowa klientów chce, żeby im tam nalać po pół litra.

Autor:  Tosia [ 11 marca 2013, o 21:11 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Cytuj:
Czyje paluszki :shock:

Lajkonika.

no coment :D :D :D
A gdzie riposta nadwornego przesmiewcy? :D :D :D

Autor:  slavek18 [ 12 marca 2013, o 06:39 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Temat Wam się chyba za bardzo rozmywa?!
NOWY(L), Ty chyba powinieneś takie dyskusje ograniczać a nie w nich uczestniczyć?
Temat dotyczy Karczmy a nie speluny itp ;)

Autor:  drzewko [ 12 marca 2013, o 11:16 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Baw dobrze gada

Makłowicz czy Geslerowa mówili już, że pizza nie powinna mieć grubego ciasta.

Więcej ciasta niż dodatków.

Tak samo produkty w kebabach są mizernej jakości

Nie raz bylem świadkiem, jak owy właściciel kupował, frytki i hamburgery z Lidla z promocji.

Nie będę pisał o jakiego kebaba chodzi w mieście.

Autor:  beria [ 12 marca 2013, o 11:26 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

NOWY(L) - czy Ty przypadkiem nie jesteś żywo zainteresowany tematem? Często pojawiały się Twoje wypowiedzi związane z jednym z kwidzyńskich kebabów. W jednym nawet wątku prosiłeś o PW ze skargami na temat tegoż lokalu.

Ekmh, to tak można? :) Czy może zielony kolor nicka upoważnia do większej poufałości w temacie krytki/reklamowania?

Autor:  NOWY(L) [ 12 marca 2013, o 12:26 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

beria, Nie.Nie jestem.Przez krótki okres czasu pracowałem we wspomnianym przez Ciebie lokalu,dlatego tez wiem jak to wygląda od kuchni.
Prosiłem o szczegóły ,ponieważ zależało mi żeby klient był zadowolony z tego za co płaci.Ot cała filozofia.
Po tym zdarzeniu kiedy ja tam pracowałem juz więcej do takiej sytuacji nie doszło.Nie lubię świecić oczami za czyjąś niekompetencję.

Cytuj:
może zielony kolor nicka upoważnia do większej poufałości w temacie krytki/reklamowania?

Nikomu nie zabraniam ani zabraniałem krytyki.Nikogo tez nie reklamowałem kosztem, innych lokali mówiąć ten jest super a reszta to speluny.
Baw użył takiego stwierdzenia,które ja uznałem za krzywdzące dla reszty lokali a nie jakiegoś konkretnego. Póżniej wyjaśnił ,że była to tylko przenośnia.I szafa gra :D

Cytuj:
produkty w kebabach są mizernej jakości
Nie raz bylem świadkiem, jak owy właściciel kupował, frytki i hamburgery z Lidla z promocji.

Czy myślisz ,że wszystkie produkty są zamawiane z najlepszych hurtowni w kraju?
Owszem takie produkty jak frytki są zamawiane z hurtowni np w Gdańsku.
Ale cała reszta pochodzi od lokalnych dostawców.
Mięso z lokalnej masarni,pieczywo z kwidzyńskich piekarni a warzywa i owoce z większych hipermarketów.Cała filozofia.
Widziałeś ze jeden właściciel kupował po promocjach.Czy to oznacza ,że reszta tak robi?

Autor:  beria [ 12 marca 2013, o 12:42 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Ok, rozumiem

Mam nadzieję, że rozumiesz też mój punkt widzenia ;)

Autor:  kapec [ 12 marca 2013, o 13:18 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

NOWY(L) napisał(a):
Widziałeś ze jeden właściciel kupował po promocjach.Czy to oznacza ,że reszta tak robi?

Szczerze powiedziawszy, jak już kunsztu nie staje, żeby samemu zrobić coś dobrego ze świeżych !(słowo klucz) produktów, to chyba wolę, jak kupują po promocjach gotowce. Sam byłem kiedyś swiadkiem, jak jedna z kwidzyńskich restauratorek (byłych na szczęście) w warzywniaku wybierała warzywa z kartona, gdzie szły odrzuty za 1/4 ceny. Jak tak samo ma być z mięsem, kupowanym ze zwrotów chociażby (ostatnia afera z zakładami Viola) to mrożone lepsze ;)

Autor:  mikkowska [ 10 maja 2013, o 13:50 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Powiem tak, że jak już się pojawi u nich trochę więcej ludzi to obsługa zaczyna się gubić. Ktoś zamówił ziemniaki ze schabowym i zestawem surówek, czekał chyba ze 20 min po czym poproszono go o cierpliwość (bo się ziemniaki gotowały) albo zastępstwo w postaci frytek...Jedzenie hm, szału nie ma, ot tak.

Autor:  Grzechu [ 10 maja 2013, o 22:45 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Mniej więcej w połowie kwietnie konsumowaliśmy ze znajomym pizzę.
Już nie pamiętam szczegółów (on miał coś ostrego, ja coś a'la 'wiejska' czy 'farmerska'), ale osobiście lokuję tę pizzę zdecydowanie w pierwszej trójce w Kwidzynie (smak/cena/nasycenie).
Znajomy - szczecinianin z upodobaniem do fast foodów i już kilkunastokrotnie konsumujący w Kwidzynie różne rzeczy w różnych lokalach - także wydał opinię wielce pozytywną...
Acz fakt faktem, że natłoku klientów podczas naszej bytności tam (sobotni wieczór...) nie było.

PS. Dam głowę, że pisałem podobną opinię już wówczas, w kwietniu. Ale chyba coś pokręciłem, bo post się nie zapisał...

Autor:  drosik [ 11 maja 2013, o 11:57 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Cytuj:
Ale chyba coś pokręciłem, bo post się nie zapisał

Od jakiegoś czasu ludzie zgłaszają coś podobnego, że forum pokazuje, że wiadomość wysłano, a tu nic nie ma.

Autor:  NOWY(L) [ 11 maja 2013, o 15:29 ]
Tytuł:  Re: Odp: Karczma u Maksa?

Potwierdzam .
Też mi się tak parę razy zdarzyło .

Autor:  LisuCFH [ 14 sierpnia 2013, o 15:03 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Zdarzyło mi się jeść stamtąd pizzę w pracy. Ciasto było całkiem przyzwoite, nie wyczułem nic nieświeżego, fajna, ciepła. Smakowała mi. Muszę kiedyś przejść się i na miejscu wypróbować ich pizzy.

Autor:  krzyzak [ 14 sierpnia 2013, o 17:30 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

LisuCFH,
A ty czasami jadasz coś jeszcze oprócz Pizzy?? :shock:

:D

Autor:  ilh_ac [ 14 sierpnia 2013, o 19:38 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Ostatnio jadłam, całkiem niezła była, ale i tak wole inną pizzerie ;)

Autor:  LisuCFH [ 15 sierpnia 2013, o 13:39 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

krzyzak napisał(a):
LisuCFH,
A ty czasami jadasz coś jeszcze oprócz Pizzy?? :shock:

:D


Kanapkę z chlebem posmarowaną nożem. ;)

Autor:  Litowa [ 7 grudnia 2013, o 14:16 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Nie radzę tam iść ponieważ pizza jest nie dobra jak nie wiem co sera nałożyli i zadowoleni :!:

Autor:  jankowskimich [ 7 grudnia 2013, o 14:22 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

wejść na forum
- zarejestrować się
- wieszać psy na kimś/czymś
- myśleć że ktoś potraktuje to serio :D

ludzie mnie zaskakują brakiem myślenia... aż dziw że zarejestrować się potrafią :D

Autor:  Darek [ 7 grudnia 2013, o 15:32 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Litowa napisał(a):
Nie radzę tam iść ponieważ pizza jest nie dobra jak nie wiem co sera nałożyli i zadowoleni :!:



Ja nie polecam żadnej pizzerii, lepiej się ożenić z dziewczyną potrafiącą gotować.
Wtedy jest smaczna pizza i wiele uciech doczesnych. :P

Autor:  beria [ 7 grudnia 2013, o 16:10 ]
Tytuł:  Re: Karczma u Maksa?

Darek napisał(a):
Litowa napisał(a):
Nie radzę tam iść ponieważ pizza jest nie dobra jak nie wiem co sera nałożyli i zadowoleni :!:



Ja nie polecam żadnej pizzerii, lepiej się ożenić z dziewczyną potrafiącą gotować.
Wtedy jest smaczna pizza i wiele uciech doczesnych. :P


Wtedy najlepiej smakuje dziewczyna i nie ważne co gotuje :D

Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/