Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pizzeria Don Corleone
PostNapisane: 26 czerwca 2013, o 00:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 czerwca 2011, o 22:58
Posty: 1512
Lokalizacja: Tam, gdzie najmniej będziesz się mnie spodziewał
Płeć: Mężczyzna
W tym Don Corleone jeszcze nie byłem. Aż chyba sam przekonam się, jak tam naprawdę jest, bo tu widzę zdania są podzielone. Jak do tej pory najlepsza pizza to ta z Piwnicy i to jest niezmiennie od kilku lat.

_________________
https://www.facebook.com/pages/LisuCFH/ ... 732?ref=ts
http://www.youtube.com/user/Lisek90?feature=mhee


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pizzeria Don Corleone
PostNapisane: 26 czerwca 2013, o 03:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2681
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Byłem na "randce" z córką :) bardzo miło. Nawet dostałem butelkę CC z podpisem mistrz a córka z napisem tata :D
Obsługa bardzo miła i nie dorobiła się koszyka na tipy jeszcze :P
Jedzonko ok nie jestem jakimś smakoszem tych okrągłych placków :D

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pizzeria Don Corleone
PostNapisane: 10 sierpnia 2013, o 18:45 
No i ja odwiedziłem ten lokal.

Wystrój wnętrza ok.Na ścianach parę dużych plakatów z "Ojca Chrzestnego" do tego.......justin biber śpiewający w tv plazmowym.Generalnie wolałbym sceny z filmu np kiedy Michael Corleone zabija Solloza i McCluskey'go....no ale cóż... :D :twisted: Ale generalnie ok.Tylko okna mogliby umyć,bo to lekki wstyd sadzać przy nich gości :evil:

Jedzenie.
Kiedy zobaczyłem tą średnią pizze,to lekko opadła mi kopara.
Dla mojego odchudzonego żołądka ,to był materiał wybuchowy.
Było dużo,było smacznie i za naprawdę rozsądną cenę.
Doczepić się można troszkę do sosów.
Mogliby serwować większe porcje .

I na koniec coś co mnie mocno wkurzyło.
Piwo.
Ja wiem ,że lokal komercyjny i na czymś trzeba zarabiać.
Ale 6 złotych za piwo,to spora przesada.
Jeszcze żeby faktycznie to było jakieś porządne piwko.
Ale tyskie ,żubry to nie zasługują na taką cenę.Dobrze ,że był Namysłów.To jakoś uratowało sytuację,bo była by pizza bez piwa.
W dobrych warszawskich piwiarniach za 6 złotych można wypić solidne piwo,a tu się częstuje klienta żubrem.Lekka przesada. :|

Podsumowując :żarcie dobre i na pewno warto tam wrócić.
Jak właściciel nie zmieni polityki piwnej,to sie będzie brało browara ze sobą :P


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pizzeria Don Corleone
PostNapisane: 11 sierpnia 2013, o 00:55 
Nowy, 6 zł za piwo w lokalu to powoli robi się norma w Kwidzynie. To akurat nie jest argument. W "dobrych" warszawskich piwiarniach piwo jest za 15 zł.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pizzeria Don Corleone
PostNapisane: 11 sierpnia 2013, o 09:12 
Załącznik:
993928_513393722078119_870874738_n.jpg [103.22 KiB]
Pobrane 18 razy


Załącznik:
1150143_516952035055621_1950911304_n.jpg [93.41 KiB]
Pobrane 18 razy


Lekko powyżej 6 złotych i pijesz porządne piwo.
Piwiarnia "Kufle i Kapsle"


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pizzeria Don Corleone
PostNapisane: 11 sierpnia 2013, o 19:31 
No tak dużo "lekko". Albo ja jestem ślepy albo ja tam widzę 8 zł za 0.3.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pizzeria Don Corleone
PostNapisane: 11 sierpnia 2013, o 19:40 
0.3 porządnego piwa nokautuje na starcie litr napoju piwopodobnego typu żubr. :D

Wiesz.Możemy się spierać czy lepsze jest 0,3 za 8 złotych czy żubr za 6 złotych.
Ale nie o to chodzi.
Uważam po prostu,że powinna być jakaś gradacja cen.
Oczywiście wolą właściciela jest jakie ustali ceny,ale osobiście wolałbym móc wybrać.
Czy chcę napić się żubra za np 4 złote czy wypić porządny browar za 8 czy 10 złotych.
Ostatnio zgodziłem się z innym "zielonym" na fejsie,że lepiej wypić rzadziej ale za to z lepszym smakiem.
I taką okazją może być wyjście do lokalu na żarcie.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pizzeria Don Corleone
PostNapisane: 11 sierpnia 2013, o 20:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Chyba niekoniecznie.
Ogólnie przyjęło się, że w knajpach napoje, jakiekolwiek by nie były, tanie nie są. Właściciele dorabiają sobie na nich. A piwo, nawet jak jest napojem piwopodobnym kosztuje w byle knajpie 5pln, więc myślę sobie, że cena 6pln jest też tak trochę zaporowa, żeby z jadłodajni nie zrobiła się kufloteka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pizzeria Don Corleone
PostNapisane: 14 sierpnia 2013, o 15:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 czerwca 2011, o 22:58
Posty: 1512
Lokalizacja: Tam, gdzie najmniej będziesz się mnie spodziewał
Płeć: Mężczyzna
Z Don Corleone zdarzyło mi się jeść pizzę Cosa Nostra i Soprano, ogólnie bardziej smakowała mi ta pierwsza, ale to raczej kwestia gustu, nic nieświeżego nie wyczułem. Przejdę się jeszcze tam spróbować innej pizzy i okaże się, czy też będzie ok. Żadnych sensacji po nich nie miałem.

_________________
https://www.facebook.com/pages/LisuCFH/ ... 732?ref=ts
http://www.youtube.com/user/Lisek90?feature=mhee


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pizzeria Don Corleone
PostNapisane: 15 sierpnia 2013, o 18:24 
Offline

Dołączył(a): 13 maja 2010, o 14:24
Posty: 355
Lokalizacja: Røros/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Bylem, zjadlem pizze Soprano. Bardzo smaczna, piwo za 6 zlotych...hm... mogloby byc za 5 no ,ale co poradzisz.
Ogolnie na plus.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pizzeria Don Corleone
PostNapisane: 19 sierpnia 2013, o 11:41 
Offline

Dołączył(a): 2 stycznia 2013, o 14:11
Posty: 13
Płeć: Mężczyzna
Być nie byłem jeszcze, ale 2 razy próbowałem na dowóz.
Za pierwszym razem do pracy, niedługo po uruchomieniu lokalu i była całkiem dobra. Miałem już nawet nadzieję że pojawiła się w końcu fajna pizzeria z dobrym jedzeniem.
Drugim razem po paru miesiącach zamówiłem sobie do domu, tym razem po spróbowaniu 1 kawałka reszta poleciała do kosza - kluchowata i niesmaczna.
Na chwilę obecną wyleczyłem się z kwidzyńskich pizzerii, szkoda zdrowia i pieniędzy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pizzeria Don Corleone
PostNapisane: 19 sierpnia 2013, o 12:14 
Offline

Dołączył(a): 19 stycznia 2009, o 21:15
Posty: 264
Lokalizacja: Rio
Płeć: Mężczyzna
Była bez mrówek? Skandal!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pizzeria Don Corleone
PostNapisane: 25 sierpnia 2013, o 17:41 
Offline

Dołączył(a): 7 czerwca 2010, o 23:20
Posty: 64
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Miałem okazję ostatnio posmakować pizzy z tego lokalu.

Moją ocenę wyrażę w formie plusów i minusów.

Minus:
Ciasto jest fatalne w moim odczuciu. Miękkie, rozmokłe. Nie tylko nie ma szans by ukroić sobie trójkącik i wziąć do ręki, bo wszystko leci, ale po odkrojeniu kawałka pizzy z trójkąta przy samym środku, problemem jest nabić to z wraz ze składnikami na widelec.

Plusy:
Sos czosnkowy był dobry i według mnie nie jest to jakiś kupny syf.

Składniki też są dużym plusem, ponieważ są dobrej jakości, co czuć w składnikach mięsnych. Jadłem tylko raz, więc może ktoś inny będzie miał odmienne zdanie, ale moja pod tym względem była naprawdę dobra.

Na tym ocenę kończę. Niestety, ciasto dyskwalifikuje tę pizzerie z dalszego użytkowania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pizzeria Don Corleone
PostNapisane: 26 sierpnia 2013, o 03:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2013, o 21:01
Posty: 48
Płeć: Kobieta
Tak, na pewno lepsza jest przepieczona podeszwa, której nie da się ugryźć :D
Co kto lubi.
Byłam niedawno, jadłam pizzę z szynką, pieczarkami i cebulą. Czerwona, czego się raczej nie spodziewałam. Nie wiem, nie jestem fanką cebuli w ogóle, ale nie było innej wersji pizzy z pieczarkami i szynką ;) Chyba że następnym razem poprosić bez cebuli..
Mniejsza o konkretne składniki. Jak ktoś lubi cebule to się nie zawiedzie. Ja szynką i pieczarkami oraz serem się nie zawiodłam ;)
Co uderza to niska cena i wielkie rozmiary. Pozytywnie.
Ciasto właśnie dobrze, że dość miękkie i "wilgotne", bo inaczej musiałabym wychłeptać chyba z pięć litrów napoju. Nie ma nic gorszego niż przesuszone ciasto. I ja jakoś nie miałam problemu w utrzymaniu trójkącika w dłoni [a gorących pierwszych kilka kęsów na widelcu]. Widać jednak kwestia zręczności, nie ciasta.
Szkoda, że sosu tak mało. Bardziej dla smaku niż żeby faktycznie coś posmarować, szczególnie brzegi na których już siłą rzeczy nie ma składników. Żądam więcej sosu! :evil:
Dla mnie zupełnie niewyjaśnione oburzenie ceną piwa. To nie jest bar/pub, w restauracjach zawsze ceny napojów wszelakich są zawyżone [kocham np. jak wysoko sobie cenią w różnych lokalach wrzątek, do którego mi dają zwykłą torebkę Liptona]. A nie jest tragicznie z tym piwem, panowie, naprawdę :570:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pizzeria Don Corleone
PostNapisane: 26 sierpnia 2013, o 19:26 
Offline

Dołączył(a): 22 listopada 2009, o 15:15
Posty: 56
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Sosu jest mało. Ale jak się skończy to można iść po kolejny bez dodatkowej dopłaty.

_________________
Nataszka


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.