Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

Pizzeria Don Corleone
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=125&t=13239

Autor:  Bujda [ 1 marca 2013, o 00:43 ]
Tytuł:  Pizzeria Don Corleone

Witam. Chciałabym zaprosić wszystkich forumowiczów do nowo otwartej pizzerii Don Corleone znajdującej się na ul. Piłsudskiego- deptak (dawne Cafe19).

Więcej szczegółów na stronie http://pizzacorleone.pl/ i http://www.facebook.pl/doncorleonekwidzyn

Z miłą chęcią odpowiem na pytania.

Pozdrawiam Aga

Autor:  Dobry [ 1 marca 2013, o 07:26 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Próbowałem pizze "Al Capone" - super ciasto, bardzo smaczna (oby tak było cały czas). Polecam!

Autor:  lakoc [ 1 marca 2013, o 10:41 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Byłem w tygodniu. Szczerze polecam.
lakoc

Autor:  beria [ 15 marca 2013, o 18:05 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

A co się stało z cafe19? :D

Autor:  NOWY(L) [ 15 marca 2013, o 18:11 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Don Corleone złożył ofertę nie do odrzucenia ;)

Autor:  sportowiec [ 18 marca 2013, o 21:10 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

bylem zjadlem chyba wreszcie mamy dobra pizze w miasteczku polecam

Autor:  kadzimiedz [ 18 marca 2013, o 21:17 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

sportowiec napisał(a):
bylem zjadlem chyba wreszcie mamy dobra pizze w miasteczku polecam

:572: :573: :572: :573: :572: :573: :572: :573: :572:

Autor:  beria [ 20 marca 2013, o 21:56 ]
Tytuł:  Re: Odp: Pizzeria Don Corleone

Pizzeria przetestowana. Polecam. W kategorii cena/jakość/rozmiar zdecydowany faworyt.

Autor:  reflexes [ 21 marca 2013, o 07:16 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Cytuj:
Polecam. W kategorii cena/jakość/rozmiar zdecydowany faworyt.

Tak, zgadzam się ale w kategorii smak (który oczywiście jest kwestią gustu) już wypada średnio. Pizza, która jadłem jakieś 2 dni temu była po prostu taka jakaś bez smaku. Dodam, że zamówiłem Diablo czyli niby z papryczkami chilli. Specjalistą nie jestem ale wydaje mi się, że to co było rzucone na pizzę to było peperoni, a nie chilli. Chilli to może w proszku było albo jakiś sos. Da się zjeść ale jak to mówią d...y nie urywa.

Autor:  domi25 [ 8 kwietnia 2013, o 09:03 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

byłam z rodziną, pizza taka sobie, w city o niebo lepsza. I wielki minus za gotowy sos a nie robiony na miejscu. Okropny

Autor:  BombeL1916 [ 8 kwietnia 2013, o 09:06 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Po mojemu to w bardzo krótkim czasie obniżyli jakość. Za pierwszym razem (tuż po otwarciu) było ok, nawet więcej niż ok. Za drugim już coś mi nie pasowało. Dwa kolejne razy były moimi ostatnimi. Pizza spalona od spodu, dosłownie czarna na środku, jakaś słona strasznie do tego chyba im się nóż do krojenia zepsuł bo nadkrojone były tylko boki. Czekam na przeniesienie DaGrasso i pozostaje przy piwnicy.

Autor:  jankowskimich [ 8 kwietnia 2013, o 10:19 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

a u mnie już 3 raz waliła drożdżami :/

Autor:  canario [ 8 kwietnia 2013, o 10:39 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

A ja ostatnio jadłem w niedzielę pizza numer 6 i była całkiem spoko. Polecam

Autor:  Kropka [ 8 kwietnia 2013, o 14:46 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Ja zamówiłam wczoraj i jak dla mnie żadna rewelacja .
Pizza może i sędziwych rozmiarów , ale spalona od spodu i ciasto na środku pizzy zbyt cienkie , bo nie wytrzymywało pod " naporem " składników he , he :D Ogólnie w smaku taka sobie , jadłam smaczniejsze .

Autor:  beria [ 8 kwietnia 2013, o 14:58 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Bo właśnie pizza ma się uginać pod składnikami, a nie ciasto grubości bochenka chleba... :)

Dla mnie top4 w Kwidzynie:

Piwnica, DaGrasso, DonCorleone, City

Poziom mniej więcej ten sam, u jednych mało czegoś u drugich za dużo itp... :)

Autor:  drzewko [ 8 kwietnia 2013, o 19:43 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Ja tam lubię smacznie zajadać pizze z piwnicy.


Ale od kiedy właścicielka nie robi jej, to już nie to.

Autor:  Kropka [ 9 kwietnia 2013, o 19:46 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

beria napisał(a):
Bo właśnie pizza ma się uginać pod składnikami


No nie wiem , czy byłbyś zadowolony podczas konsumpcji , gdyby robiły się dziury w cieście i górne obłożenie pizzy wychodziło drugą stroną ciasta :P

Autor:  beria [ 9 kwietnia 2013, o 19:59 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Zjadłem pizzę z tej pizzerii dwie godzinki temu. Nie robiły mi się żadne dziury i nic nie wychodziło drugą stroną ciasta.

Jak dla mnie bez zmian (zjadłem 4 różne pizze) 8/10 wśród kwidzyńskich pizzerii

Autor:  Kropka [ 9 kwietnia 2013, o 20:12 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

beria napisał(a):
Zjadłem pizzę z tej pizzerii dwie godzinki temu. Nie robiły mi się żadne dziury i nic nie wychodziło drugą stroną ciasta.



Szczęściarz :D
Pewnie spalonej od spodu też nie miałeś ?
To ja muszę być pechowcem z moimi znajomymi , bo dwa dni z rzędu taką mieliśmy ... do trzech razy sztuka jak to mówią :D

Autor:  beria [ 9 kwietnia 2013, o 20:53 ]
Tytuł:  Re: Odp: Pizzeria Don Corleone

Ja tam podtrzymuje swoją pierwszą ocenę :)
A Tobie życzę więcej szczęścia :)

Autor:  baw [ 15 kwietnia 2013, o 12:47 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

beria napisał(a):
Bo właśnie pizza ma się uginać pod składnikami,


I właśnie przez takie upodobania ciężko jest dostać w Polsce naprawdę dobrą, prawdziwą pizzę. A najczęściej jak już się uda taką znaleźć, to w knajpie prawdziwie włoskiej, prowadzonej przez Włocha, gdzie pizzę robi prawdziwy pizzaiolo, a nie jakiś Kazik, a pieczarki kroi Kryśka.

Problem w tych knajpkach prawdziwie włoskich, że i ceny na odpowiednim poziomie.

Dobrze, że przynajmniej dobrego kebaba z baraniny można w Polsce wciągnąć za dyszkę :)

Autor:  krzyzak [ 15 kwietnia 2013, o 13:05 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

baw napisał(a):
pizzę robi prawdziwy pizzaiolo, a nie jakiś Kazik, :)


No wypraszam sobie! :evil:


:D

Autor:  NOWY(L) [ 15 kwietnia 2013, o 13:29 ]
Tytuł:  Re: Odp: Pizzeria Don Corleone

I się wydało :grin:

Autor:  kapec [ 15 kwietnia 2013, o 15:01 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

baw napisał(a):
Dobrze, że przynajmniej dobrego kebaba z baraniny można w Polsce wciągnąć za dyszkę :)

Bardzo jestem ciekaw, gdzie to prawdziwego kebaba z baraniną tak szeroko u nas serwują. Już kiedyś pisałem - prawdziwy turecki kebab jest dla nas nie do zjedzenia, bo nie wylewają się z niego hektolitry sosów i nie ma tam napchanych tylu warzyw co u nas.

Autor:  Kiler [ 16 kwietnia 2013, o 08:18 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

No w Polsce na pewno się prawdziwy kebab trafi. :P Ja akurat w Gdyni jadam prawdziwego kebaba od Turka za 10 zł. :)

Autor:  baw [ 16 kwietnia 2013, o 09:57 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Z kebabem w Turcji jest trochę tak jak z różnymi przysmakami włoskimi we Włoszech. Kuchnia południowych Włoch różni się zdecydowanie od kuchni północnej. Często nie tylko po prostu w odmiennych potrawach, lecz także w innym wykonaniu tej samej potrawy. I tak inaczej zrobi carbonare Włoch z południa, a inaczej ten z północy.

Z kebabem jest podobnie. W Polsce pod pojęciem kebaba rozumiemy mięso w bułce, bułce pita, może lawasz, z sosami i surówkami, ewentualnie nie w bułce tylko na talerzu. Podczas gdy nie jada się u nas raczej takich smakołyków jak Adana Kebab czy Shish Kebab. Dlatego też twierdzenie, nie można jednoznacznie powiedzieć, że ten prawdziwy turecki kebab wygląda tak a nie inaczej. W Kwidzynie jak już pisałem w jednym temacie, jedynym miejscem wartym uwagi jest ten koło Bil Bao, no i oczywiście nasza kwidzyńska historia, czyli ten z Kopernika, który niewiele ma wspólnego z Kebabem. Natomiast w dużych miastach jest taka różnorodność i zarazem konkurencja, że można znaleźć naprawdę dobre kebaby.

I tak mi teraz przyszło do głowy, że identycznie jest z kuchnią indyjską. Wszelkie Chicken tikka masala oraz inne specjały tejże kuchni, smakują różnorodnie w różnych częściach Indii. Gdy odwiedza się restauracje indyjskie w Polsce, które są prowadzone przez indyjskie rodziny, to także widać te różnice. Często to samo danie z nazwy smakuje zupełnie inaczej, choć wygląda nawet podobnie.

I ja za kebaba w lawasz płace 11 ziko :) Natomiast rzadko spotykam w kebabowniach lahmacun i ubolewam nad tym strasznie.

Autor:  kapec [ 16 kwietnia 2013, o 15:06 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

baw napisał(a):
Natomiast rzadko spotykam w kebabowniach lahmacun

Nazywane jest to pizza turecka i najlepsze, jakie jadłem są na stacji LUKOIL w Słubicach koło granicy. Zawsze będąc przejazdem w okolicy muszę wdepnąć i skonsumować ;)

Autor:  NOWY(L) [ 16 kwietnia 2013, o 15:18 ]
Tytuł:  Re: Odp: Pizzeria Don Corleone

Aż się głodny zrobiłem :grin:

Autor:  beria [ 16 kwietnia 2013, o 15:59 ]
Tytuł:  Re: Odp: Pizzeria Don Corleone

Najlepszy kebap (durum doner) tylko w Rijswijk :) z sosikiem sambal :)

Autor:  Darek2K [ 18 kwietnia 2013, o 10:50 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Najlepsze kebaby u Ramosa w Oberursel:)

Autor:  flower887 [ 24 kwietnia 2013, o 08:55 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Naprawdę polecam wszystkim którzy lubią pizzę do odwiedzenia Don Corleone.
Byłam, widziałam, posmakowałam, uzależniłam się g;)
Ciekawe akcje promocyjne
Jak dla mnie pizzeria nr 1 w Kwidzynie :olesia:

Autor:  Darek2K [ 24 kwietnia 2013, o 13:56 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Jak polecasz no to trzeba sprawdzic :).

Autor:  megi [ 5 maja 2013, o 20:50 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

nie polecam niestety, jeden ból brzucha i córki niestety zwracały po pizzy. Nastepnego razu na 100% nie będzie. Mi nie smakowała więc obeszłam sie bólem brzucha :(

Autor:  Justynka [ 6 maja 2013, o 20:19 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Ja też nie polecam Byłam, zawiodłam się a teraz odchorowuję :(

Autor:  canario [ 7 maja 2013, o 01:52 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

A to poważne zarzuty tu ciskacie... Dziwnie jak ja tam jadam nie mam żadnych problemów.

Autor:  beria [ 7 maja 2013, o 06:31 ]
Tytuł:  Re: Odp: Pizzeria Don Corleone

canario napisał(a):
A to poważne zarzuty tu ciskacie... Dziwnie jak ja tam jadam nie mam żadnych problemów.

Dokładnie. Panie z konkurencji czy jak? :mrgreen:

Autor:  kulas [ 7 maja 2013, o 06:47 ]
Tytuł:  Re: Odp: Pizzeria Don Corleone

beria napisał(a):
canario napisał(a):
A to poważne zarzuty tu ciskacie... Dziwnie jak ja tam jadam nie mam żadnych problemów.

Dokładnie. Panie z konkurencji czy jak? :mrgreen:


U mnie na wsi mówiono o tym przeżarcie.

Autor:  MACIEKZB [ 7 maja 2013, o 07:34 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Dodam swoje trzy grosze i nie jestem z konkurencji... Jak dla mnie w smaku mi pasuje. Cena pizzy do wielkości jest atrakcyjna. Pizzą z Don Corleone posilałem się trzy razy i niestety, podobnie jak koleżanki powyżej, po czwartym razie miałem problemy.

Autor:  drzewko [ 7 maja 2013, o 07:59 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Wiadome że na otwarciu jest lepsza, :D z czasem już wiadomo. :)

Autor:  megi [ 7 maja 2013, o 13:51 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

nie jestem konkurencją,i to nie było przeżarcie ale zatrucie i było poważne. Nikomu absolutnie nie polecę tego lokalu. załuję jedynie ze wyrzuciłąm resztki tej pizzy

Autor:  kulas [ 7 maja 2013, o 13:56 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

megi napisał(a):
nie jestem konkurencją,i to nie było przeżarcie ale zatrucie i było poważne. Nikomu absolutnie nie polecę tego lokalu. załuję jedynie ze wyrzuciłąm resztki tej pizzy

Zatrucie trzeba było zgłosić do odpowiednich służb. Teraz to już pizza po obiedzie.

Autor:  beria [ 7 maja 2013, o 15:50 ]
Tytuł:  Re: Odp: Pizzeria Don Corleone

megi napisał(a):
nie jestem konkurencją,i to nie było przeżarcie ale zatrucie i było poważne. Nikomu absolutnie nie polecę tego lokalu. załuję jedynie ze wyrzuciłąm resztki tej pizzy

To poważne oskarżenia. Zrobiłaś jakieś badania? Poinformowałaś jakieś służby? Zatrucie jedzeniem z restauracji to poważna sprawa.

Autor:  Justynka [ 7 maja 2013, o 17:08 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Fajnie że zachwalanie pizzy na forum jest ok i nie jest uważane za bliskie powiązanie z właścicielem pizzerii a krytyka (uzasadniona odczuciem smaku i złym samopoczuciem po jej spożyciu ) jest odbierana jako zagrywka konkurencji :shock: Każdy ma prawo do własnej opinii Powtórzę raz jeszcze - pizza z pizzerii Don Carleone mi nie smakowała Źle się po niej czułam i to jest fakt i szkoda mi czasu żeby zastanawiać się czy spowodowane to było złym wypieczeniem ciasta (niedopieczeniem) czy serem, który dziwnie przypominał wyrób seropodobny - żeby było jasne - nie znam się na serach na tyle żeby być tego pewnym, nie oddałam sera do badania odpowiednim organom :neutral: - dlatego piszę że przypominał a nie był. Najlepiej żeby każdy spróbował i się sam przekonał a wtedy wywody na temat Don Carleone nie będą nikomu potrzebne. Pozdrawiam

Autor:  megi [ 7 maja 2013, o 17:11 ]
Tytuł:  Re: Odp: Pizzeria Don Corleone

beria napisał(a):
megi napisał(a):
nie jestem konkurencją,i to nie było przeżarcie ale zatrucie i było poważne. Nikomu absolutnie nie polecę tego lokalu. załuję jedynie ze wyrzuciłąm resztki tej pizzy

To poważne oskarżenia. Zrobiłaś jakieś badania? Poinformowałaś jakieś służby? Zatrucie jedzeniem z restauracji to poważna sprawa.

no właśnie mój bład bo nic z tym nie zrobiłam, a teraz juz za póżno

Autor:  kulas [ 7 maja 2013, o 17:13 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Justynka napisał(a):
Fajnie że zachwalanie pizzy na forum jest ok i nie jest uważane za bliskie powiązanie z właścicielem pizzerii a krytyka (uzasadniona odczuciem smaku i złym samopoczuciem po jej spożyciu ) jest odbierana jako zagrywka konkurencji :shock: Każdy ma prawo do własnej opinii Powtórzę raz jeszcze - pizza z pizzerii Don Carleone mi nie smakowała Źle się po niej czułam i to jest fakt i szkoda mi czasu żeby zastanawiać się czy spowodowane to było złym wypieczeniem ciasta (niedopieczeniem) czy serem, który dziwnie przypominał wyrób seropodobny - żeby było jasne - nie znam się na serach na tyle żeby być tego pewnym, nie oddałam sera do badania odpowiednim organom :neutral: - dlatego piszę że przypominał a nie był. Najlepiej żeby każdy spróbował i się sam przekonał a wtedy wywody na temat Don Carleone nie będą nikomu potrzebne. Pozdrawiam


Problem leży zupełnie gdzie indziej. Pisanie pozytywnych komentarzy nie niesie za sobą konsekwencji prawnych, natomiast można mieć spory problem jeśli ktoś od tak pisze o wymiotach i bólu brzucha po spożyciu jedzenia z konkretnego lokalu.

Autor:  megi [ 7 maja 2013, o 17:13 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

kulas napisał(a):
Justynka napisał(a):
Fajnie że zachwalanie pizzy na forum jest ok i nie jest uważane za bliskie powiązanie z właścicielem pizzerii a krytyka (uzasadniona odczuciem smaku i złym samopoczuciem po jej spożyciu ) jest odbierana jako zagrywka konkurencji :shock: Każdy ma prawo do własnej opinii Powtórzę raz jeszcze - pizza z pizzerii Don Carleone mi nie smakowała Źle się po niej czułam i to jest fakt i szkoda mi czasu żeby zastanawiać się czy spowodowane to było złym wypieczeniem ciasta (niedopieczeniem) czy serem, który dziwnie przypominał wyrób seropodobny - żeby było jasne - nie znam się na serach na tyle żeby być tego pewnym, nie oddałam sera do badania odpowiednim organom :neutral: - dlatego piszę że przypominał a nie był. Najlepiej żeby każdy spróbował i się sam przekonał a wtedy wywody na temat Don Carleone nie będą nikomu potrzebne. Pozdrawiam


Problem leży zupełnie gdzie indziej. Pisanie pozytywnych komentarzy nie niesie za sobą konsekwencji prawnych, natomiast można mieć spory problem jeśli ktoś od tak pisze o wymiotach i bólu brzucha po spożyciu jedzenia z konkretnego lokalu.

więc jakie konsekwencje mi grożą, możesz napisać bo bardzo ciekawa jestem?

Autor:  drosik [ 7 maja 2013, o 17:25 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Przyjdzie drosik, przełoży Cie przez kolano i da Ci klapsa :P

A tak na poważnie, to każdy ma prawo do wyrażania własnej opinii i każdy ma prawo do obrony przed tą opinią, na forum lub też w sądzie czy gdziekolwiek indziej.

Autor:  megi [ 7 maja 2013, o 17:30 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

jedyny mój błąd to taki że zajęłam się dziećmi i nic dalej z tym nie zrobiłam. Człowiek uczy się na własnych błędach. A pizzerni i tak nikomu nie polecę i nie boję się żadnych konsekwencji z tym związanych. Koniec kropka.
P.S od lat zamawiam pizze z innych lokali, polecanych i nie polecanych na forum i nigdy nic się nie zdarzyło- do tej pory :)
P.S do Drosika a jak klapsy mi sie spodobają to co wtedy ???

Autor:  Justynka [ 7 maja 2013, o 17:53 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Powiało grozą :lol:

Autor:  Kropka [ 7 maja 2013, o 18:33 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

megi napisał(a):
...Koniec kropka.


W tą kaszanę proszę mnie już nie mieszać :roll:

Kulas , chyba Cię poniosło w Twoim ostatnim poście " można mieć spory problem jeśli ktoś od tak pisze o wymiotach i bólu brzucha po spożyciu jedzenia z konkretnego lokalu " - ubawiłam się do łez :D

Autor:  drosik [ 7 maja 2013, o 18:45 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

megi napisał(a):
P.S do Drosika a jak klapsy mi sie spodobają to co wtedy ???

upss :oops: :twisted: :twisted: :twisted:

Autor:  kulas [ 7 maja 2013, o 18:48 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Kropka napisał(a):
megi napisał(a):
...Koniec kropka.


W tą kaszanę proszę mnie już nie mieszać :roll:

Kulas , chyba Cię poniosło w Twoim ostatnim poście " można mieć spory problem jeśli ktoś od tak pisze o wymiotach i bólu brzucha po spożyciu jedzenia z konkretnego lokalu " - ubawiłam się do łez :D

Jeszcze sie smijesz? Przypomnij sobie smieszku temat jedzonka w Lotosie.

Autor:  Kropka [ 7 maja 2013, o 19:11 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Temat tematem , ale jeśli ktoś w pewien sposób odchorował swoje po spożyciu czegoś tam , to ma prawo coś skrytykować .
To nie te czasy , kiedy dla kogoś zamykało się gęby niewygodnym opiniotwórcom .

Autor:  kulas [ 7 maja 2013, o 19:15 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Kropka napisał(a):
Temat tematem , ale jeśli ktoś w pewien sposób odchorował swoje po spożyciu czegoś tam , to ma prawo coś skrytykować .
To nie te czasy , kiedy dla kogoś zamykało się gęby niewygodnym opiniotwórcą .

1. Chory.
2. Lekarz rodzinny lub na SOR.
3. Badania.
4. Wyniki.
5. Sanepid.

Takie są teraz czasy, i to jest dobra droga. Wtedy faktycznie można pisać i ostrzegać innych przed jadłodajnią.

Autor:  Kropka [ 7 maja 2013, o 19:21 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Pomyliłeś chyba pojęcia - wyrazić swoją opinię , a pomówić kogoś to jest kolosalna różnica. Wskaż mi gdzie to koleżanka rzekomo ostrzegała przed tą jak to nazwałeś " jadłodajnią " .

Autor:  kulas [ 7 maja 2013, o 19:46 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Kropka napisał(a):
Pomyliłeś chyba pojęcia - wyrazić swoją opinię , a pomówić kogoś to jest kolosalna różnica. Wskaż mi gdzie to koleżanka rzekomo ostrzegała przed tą jak to nazwałeś " jadłodajnią " .


Tu jest napisane o wymiotach i bólu brzucha, albo ja nie potrafię czytać.

megi napisał(a):
nie polecam niestety, jeden ból brzucha i córki niestety zwracały po pizzy. Nastepnego razu na 100% nie będzie. Mi nie smakowała więc obeszłam sie bólem brzucha :(


Natomiast tu jeśli dobrze czytam koleżanka sugeruje chorobę po wizycie w pizzerii.

Justynka napisał(a):
Ja też nie polecam Byłam, zawiodłam się a teraz odchorowuję :(


To jest mój ostatni post w tym temacie.

Autor:  Kropka [ 7 maja 2013, o 20:29 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

kulas napisał(a):
To jest mój ostatni post w tym temacie.


Szkoda...

Obie wypowiedzi są wyrażeniem opinii i odczuciu jakie było czymś spowodowane , a nie żadnym pomówieniem etc.

Autor:  megi [ 7 maja 2013, o 20:59 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

kulas napisał(a):
Kropka napisał(a):
Temat tematem , ale jeśli ktoś w pewien sposób odchorował swoje po spożyciu czegoś tam , to ma prawo coś skrytykować .
To nie te czasy , kiedy dla kogoś zamykało się gęby niewygodnym opiniotwórcą .

1. Chory.
2. Lekarz rodzinny lub na SOR.
3. Badania.
4. Wyniki.
5. Sanepid.

Takie są teraz czasy, i to jest dobra droga. Wtedy faktycznie można pisać i ostrzegać innych przed jadłodajnią.

Kulas sory że nie poszłam Twoją drogą. Wyraziłam opinię i będę ją wyrażać bo taka moja wola i chcę ostrzegać innych, żeby mogli zjeść ze smakiem. Nie podoba się to Tobie, trudno. Jedna myśl mi się nasunęła w związku z Twoimi wypowiedziami. Jesteś kolegą czy przyjacielem właściciela ?

Autor:  beria [ 7 maja 2013, o 21:33 ]
Tytuł:  Re: Odp: Pizzeria Don Corleone

Nie wiem jak kulas, ale ja poprostu jadłem tam wiele razy. I nigdy niczym się nie strułem. To chyba nie ta epoka, żeby wierzyć na gębę, że coś jest nie tak.
Skąd pewność, że zatrułyście się właśnie tam? :) Jeśli masz podejrzenie, że właśnie tam to czemu nie było reakcji z Twojej strony? Przecież to Twoje zdrowie i Twoje cierpienia. Gdybyś podjęła odpowiednie kroki wymienione przez kulasa miala byś święty spokój a być może uratowała byś innych.
I tu nie chodzi o lokal, właściciela czy kolegę. Bo tak samo czepiać się będę każdej niczym niepopartej krytyki.
Rozumiem, że pizza może nie smakować. I można się z tym pogodzić, ale jeśli chodzi o zdrowie to co innego.

Drosik - sam przytaczales kiedys historie jak to ktos/cos na tym forum zostal pomowiony...

Autor:  Kiler [ 8 maja 2013, o 06:28 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Jadłem tam pizzę ponad 2 tygodnie temu i mi bardzo smakowała. Obsługa była niemiła, to jedyny minus tej wizyty. Następnym razem będę zamawiał tylko przez telefon.

Autor:  drzewko [ 8 maja 2013, o 07:17 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Być może przeżarli się, i ich brzuchy rozbolały :D
Zdarza się to ;)

Autor:  megi [ 8 maja 2013, o 07:19 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

beria ja nie napisałam że musisz mi uwierzyć. Juz pisałam że popełniłam błąd nie załatwiając sprawy inaczej. Nie pomawiam tylko stwierdzam fakt. A skąd wiem że to od pizzy, stwierdziłam naocznie to raz a poza tym staram się żeby jedzenie które robię ja było świeże i taki tez podałam obiad, potem była tylko pizza więc wyciągnęłam wnioski.

Autor:  flower887 [ 8 maja 2013, o 09:52 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

I zaś wczoraj w Don Corleone królowała na stole przepyszna pizza hawajska, a po posiłku deser lodowy! Szczerze polecam :olesia:

Autor:  Lilith [ 8 maja 2013, o 09:59 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

megi, haha wiesz co... ja tu odczytuje sugestie niektórych osób, że to Ty swoje dzieciaki obiadem potrułaś, a teraz chcesz obarczyć winą Don Corleone. :D
Każdy ma prawo do własnej opinii, nawet jeśli jest ona negatywna. Jeżeli panie mówią prawdę, to nie można tego nazwać bezzasadnym pomówieniem i konsekwencji prawnych z tego nie ma żadnych...

...jedynie klaps od Drosika :D Nie wiem czy warto ryzykować.

flower887, kartę deserów mają taką samą jak była w Cafe19?

Autor:  Kropka [ 8 maja 2013, o 15:16 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Z przykrością muszę stwierdzić , ale moje wczorajsze zamówienie z tej pizzerii było moim ostatnim .

Autor:  Justynka [ 8 maja 2013, o 17:22 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Chętnie bym się dołączyła do tej "wysokich lotów" rozmowy ale jak czytam te bzdury o przeżarciu, zatruciu dzieci obiadem, sanepidzie, konsekwencjach prawnych to mi ręce opadają. Ludzie - temat założony był po to żeby wyrazić swoją opinię na temat Pizzerii Don Carleone więc może co niektórzy daliby już spokój i w milczeniu wysłuchali co inni mają do powiedzenia na dany temat a pseudo mądrości niech zachowają dla siebie. Powtarzam jeszcze raz żeby nie było że zmieniłam zdanie pod wpływem tych gadek albo przestraszyłam się konsekwencji prawnych - Pizzerii Don Carleone nie polecam. Pizza mi nie smakowała a po jej spożyciu czułam się po prostu źle - ciasto było niedopieczone a ser wybitnie przypominał wyrób seropodobny. Pozdrawiam wszystkich zwolenników i tych którym pizza nie przypadła do gustu i życzę dużo zdrówka :)

Autor:  wojtbarca [ 8 maja 2013, o 18:56 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Widzę, że rozmowa ostro się rozkręciła dlatego ja też wyrażę swoją opinię. Kulas się spiął i grozi konsekwencjami prawnymi więc będę uważał :) Byłem osobiście i wniosek jest jeden: Pani obsługująca chyba jest obrażona, że musi wykonywać swoją pracę, ciasto niedopieczone (nie chce mówić, że surowe), ser to chyba wyrób seropodobny z marketu (nie znam się, ale wydaje mi się, że powinien mieć żółty kolor). Ogólnie pizza mi nie smakowała. Może się nie zatrułem, ale na kiblu trochę czasu spędziłem po powrocie do domu. Moim zdaniem jest parę lokali w Naszym mieście, które serwują o niebo lepsze jedzonko. Niech każdy SAM wyciągnie wnioski z całej rozmowy i SAM zdecyduje, czy się tam "stołować"

Autor:  Kropka [ 8 maja 2013, o 20:36 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Ostatnio narzekałam , że ciasto przypalone , więc może postanowili to zmienić :D .
Po wczorajszej " rozmowie " postanowiłam przetestować ich po raz kolejny i sprawdzić , czy jak to nazwał kulas oskarżenia są bezpodstawne i niestety , ale przychylam się do opinii koleżanek -
dobrze , że miałam w domu jakieś medykamenty , bo inaczej zamiast do drugiej " zdychałabym " do szóstej i to nie z powodu przeżarcia jak to określono .

Autor:  beria [ 8 maja 2013, o 21:17 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Kropka napisał(a):
Pomyliłeś chyba pojęcia - wyrazić swoją opinię , a pomówić kogoś to jest kolosalna różnica. Wskaż mi gdzie to koleżanka rzekomo ostrzegała przed tą jak to nazwałeś " jadłodajnią " .

kulas już pisał, ale powtórzmy, piszemy w wątku o pizzerii Don Corleone
megi napisał(a):
nie polecam niestety, jeden ból brzucha i córki niestety zwracały po pizzy. Nastepnego razu na 100% nie będzie. Mi nie smakowała więc obeszłam sie bólem brzucha

megi napisał(a):
nie jestem konkurencją,i to nie było przeżarcie ale zatrucie i było poważne. Nikomu absolutnie nie polecę tego lokalu. załuję jedynie ze wyrzuciłąm resztki tej pizzy

Justynka napisał(a):
Ja też nie polecam Byłam, zawiodłam się a teraz odchorowuję

I jak stwierdza:
Lilith napisał(a):
Każdy ma prawo do własnej opinii, nawet jeśli jest ona negatywna. Jeżeli panie mówią prawdę, to nie można tego nazwać bezzasadnym pomówieniem i konsekwencji prawnych z tego nie ma żadnych...

Oczywiście, opinia to:
- pizza mi nie smakowała,
- pizza wg mnie była niedopieczona
- wg mnie użyto wyrobu seropodobnego

Opinią nie jest stwierdzenie zatrucia, ale to moja opinia :D

O gustach i opiniach nikt nie będzie dyskutował. Jednakże widać, że nikt nie wyciągnął lekcji z wątku: viewtopic.php?f=61&t=12589&start=30&

Autor:  punky [ 8 maja 2013, o 21:24 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

beria napisał(a):

Jednakże widać, że nikt nie wyciągnął lekcji z wątku: viewtopic.php?f=61&t=12589&start=30&

A jak zakończył się tamten wątek?

Autor:  Kropka [ 8 maja 2013, o 21:39 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Następny " umoralniacz " :P
Ciekawe czy będziesz tak pisał , jak za którymś razem to Ty się rozchorujesz ?
Ja swoje zdanie podtrzymuję : pizza bez rewelacji - jadłam smaczniejsze , aczkolwiek cena konkurencyjna w stosunku do wielkości ... tylko coś musi być nie tak , skoro znalazło się parę osób , które tą konsumpcję odchorowały .

Autor:  megi [ 8 maja 2013, o 21:52 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Kropka on się nie rozchoruje ani Boże broń zatruje - beri po prostu nie będzie smakowało :P

Autor:  k.kalkowski [ 8 maja 2013, o 22:03 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Dołączam opinię na temat Pizzerii Don Corleone - Miejscówka i wnętrze bardzo pozytywnie. Natomiast pizza kompletnie nie dla mnie. Napisałbym że ciasto niedopieczone ale pewnie się nie znam, że pizza jest z wyrobem seropodobnym ale pewnie nie wiem jak wygląda ser. Najlepszą opinią dla ww Pizzerii byłoby że jeszcze kiedyś się tam wybiorę ale stwierdzam że szkoda czasu i zdrowia bo też się nie fajnie skończyło.

Autor:  gregordom [ 14 maja 2013, o 06:53 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Widzę, że co dla niektórych czas stanął zdecydowanie w miejscu i to w latach, gdzie z zasady i ogólnego założenia na wszystko sie narzekało. Mamy w naszym jeśli chodzi o handel i gastronomię pierdołowatym mieście nową Pizzerię, której Wlaścicel przecież stanął na wysokości zadania oferując jak na kwidzyńskie warunki i nie tylko kwidzyńskie, bardzo dobrą pizzę o pozytywnym stosunku jak tu już ktoś zauważył ceny do jakości nie wspominając. Oczywiście każdy ma prawo do swojej subiektywnej oceny jakości czy smaku danej potrawy, ale widząc w Corleone naprawdę bardzo dużo Klientów, gdzie w tym samym czasie inne lokale świecą pustkami, a ich załogi raczej od pracy sobie rąk nie urywają, to chyba najlepiej świadczy o jakości sprzedawanej tam pizzy. Jadłem już pizzę tu i ówdzie mając jakieś rozeznanie w tym temacie, bo mieszkając w środku tygodnia w innym, kilkusettysięcznym mieście, a w Corleone w sumie tylko kilkukrotnie, ale sam muszę przyznać, że sama pizza była bardzo smaczna. Nie wiem na skutek czego i po czym kogoś bolał brzuch, ale rzucanie takich sugestywnych refleksji powinno być chyba poprzedzone stuprocentową pewnością co do związku przyczynowo - skutkowego , a związek taki winien być stwierdzony raczej chyba przez służby w tym celu powołane, a nie przez Klienta, któremu być może z zupełnie innych powodów odbiło sie po nazbyt obfitym posiłku.

Pozdr.

Autor:  canario [ 14 maja 2013, o 07:09 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Dodam, że w ubieglą niedziele tam stołowałem się i żyję. A jedzenie bardzo mi smakowalo. Jedliśmy Pizza Sycylia i Quesadillas.

Autor:  gregordom [ 14 maja 2013, o 08:51 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Ja akurat w sobotę jadłem tam pizzę sprzedawaną w formie pojedynczych trójkątów, które to są po uprzednim wypieku cały czas w podgrzewaczu stojącym na na ladzie i paradoksalnie mimo, że nie jest to pizza świeżo wyjęta z pieca, to właśnie ona bardzo mi smakowała - jest po prostu bardziej chrupka od tych standardowych i była naprawdę wyjątkowo smaczna.

pozdr.

Autor:  beast [ 14 maja 2013, o 19:53 ]
Tytuł:  Re: Odp: Pizzeria Don Corleone

gregordom napisał(a):
Ja akurat w sobotę jadłem tam pizzę sprzedawaną w formie pojedynczych trójkątów, które to są po uprzednim wypieku cały czas w podgrzewaczu stojącym na na ladzie i paradoksalnie mimo, że nie jest to pizza świeżo wyjęta z pieca, to właśnie ona bardzo mi smakowała - jest po prostu bardziej chrupka od tych standardowych i była naprawdę wyjątkowo smaczna.

pozdr.

Dziwne by bylo żebyś nie zachwalal pizzerii swojego kolegi ;-)

Autor:  beast [ 14 maja 2013, o 20:59 ]
Tytuł:  Re: Odp: Pizzeria Don Corleone

drosik napisał(a):
Też bym był mocno zdziwiony klik :roll: a tak swoją drogą to mnie tam jeszcze nie było, ani też nie zamawiałem nic do jedzenia.
Chyba czas to zmienić i wyrobić sobie własną opinię.

Ja tam nie pójdę ani nic noe zamówię z wiadomyci powodów ale też w przeciwieństwie do pewnego osobnika nie zamierzam nikogo oczerniac ani wychwalac

Autor:  drosik [ 14 maja 2013, o 21:01 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Też bym był mocno zdziwiony klik :roll: a tak swoją drogą to mnie tam jeszcze nie było, ani też nie zamawiałem nic do jedzenia.
Chyba czas to zmienić i wyrobić sobie własną opinię.

Autor:  gregordom [ 15 maja 2013, o 05:28 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Kolego Detektywie,

To nie jest kwestia zachwalania biznesu mojego kolegi, bo żaden biznes wątpliwej jakości się przez takie samo zachwalania nie obroni. Dlatego napisałem, że każdy ma prawo do własnej oceny, a smak w tym przypadku pizzy, mimo nawet pierwszorzednej jakości produktu, to jest rzecz indywidualnego oczywiście gustu.
Jeżeli rozwijacie wątek w tym przypadku gastronomiczny, to chyba każdy ma prawo się swobodnie na taki temat wypowiedzieć, a że Kwidzyn to przecież nie New York City i do największych aglomeracji tego świata nie należy, dodatkowo wyludniony, po manewrach związanych z wyjazdem za granicę niektórych przeciez nawet całych rodzin w szczególności, to i każdemu z nas możnaby pewnie przypisać jakąś korelacje z właścicielami opisywanych interesów, bo każdy każdego w jakiś tam sposób lub poprzez kogoś zna.

Pozdr.

Autor:  drzewko [ 15 maja 2013, o 08:15 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Tak czy siak za dużo tych pizzerii robią, a za mało barów typu typu makaroni:D.

Autor:  Michał [ 15 maja 2013, o 11:31 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

drzewko napisał(a):
Tak czy siak za dużo tych pizzerii robią, a za mało barów typu typu makaroni:D.

A kto to ma zrobić? Filantrop?

Wiesz co robi kwidzyński klient, gdy wchodzi do pubu, kawiarni, restauracji, naleśnikarni etc.? Pyta czy jest pizza. Myślisz, że dlaczego z Cafe19 zrobiono pizzerię?

Podobno dobre makarony będą w nowym DaGrasso, ale to jeszcze trochę.

Autor:  Lilith [ 15 maja 2013, o 19:43 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Michał, no to ciekawe badania w społeczeństwie przeprowadziłeś...
Znaczna część osób lubi zjeść dobry obiad, prawdziwego kebaba (którego w Kwidzynie już nie uświadczysz), a do Cafe 19 miło było wpaść na piwko. No szkoda, że jest tam pizzeria i to taka, która już okryła się złą sławą. Przyjdzie mi sprawdzić na własnym żołądku :)

Autor:  NOWY(L) [ 15 maja 2013, o 19:49 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

A jakiś cennik się znajdzie?
Jakie piwo tam leją?

Autor:  beast [ 15 maja 2013, o 19:51 ]
Tytuł:  Re: Odp: Pizzeria Don Corleone

Lilith napisał(a):
Michał, no to ciekawe badania w społeczeństwie przeprowadziłeś...
Znaczna część osób lubi zjeść dobry obiad, prawdziwego kebaba (którego w Kwidzynie już nie uświadczysz), a do Cafe 19 miło było wpaść na piwko. No szkoda, że jest tam pizzeria i to taka, która już okryła się złą sławą. Przyjdzie mi sprawdzić na własnym żołądku :)

Nie gadaj ze nie ma kebaba dobrego w Kwidzynie. W parku na braterstwa narodow jest naprawdę smaczny.

Autor:  Michał [ 15 maja 2013, o 20:37 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Lilith napisał(a):
Michał, no to ciekawe badania w społeczeństwie przeprowadziłeś...
Znaczna część osób lubi zjeść dobry obiad, prawdziwego kebaba (którego w Kwidzynie już nie uświadczysz), a do Cafe 19 miło było wpaść na piwko. No szkoda, że jest tam pizzeria i to taka, która już okryła się złą sławą. Przyjdzie mi sprawdzić na własnym żołądku :)

To nie badania. To rozmowy z właścicielami kwidzyńskich placówek gastronomicznych prowadzone przy okazji wykonywania projektów. Byli w tym mieście ludzie z kulinarnymi ambicjami, które roztrzaskały się na gustach kwidzyńskiej klienteli.

Autor:  Gregor [ 15 maja 2013, o 21:02 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

NOWY(L) napisał(a):
A jakiś cennik się znajdzie?
Jakie piwo tam leją?


Podobno w pierwszym poście tego wątku coś znajdziesz :idea:

Autor:  Lilith [ 15 maja 2013, o 21:54 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

beast, w tym problem, że już go chyba nie ma... :( Telefonu nie odbierają i ostatnio zamknięte mieli.

Autor:  beast [ 15 maja 2013, o 21:57 ]
Tytuł:  Re: Odp: Pizzeria Don Corleone

Lilith napisał(a):
beast, w tym problem, że już go chyba nie ma... :( Telefonu nie odbierają i ostatnio zamknięte mieli.

Eeeeee wczoraj zamawiałem z dowozem do pracy. Numer bralem ze strony gastrokwidzyn.eu

Autor:  Lilith [ 16 maja 2013, o 09:17 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

beast, uff, kamień z serca. Może jakieś 2 tyg. temu mieli jakiś ..przestój? Cholera wie. :)

Autor:  sportowiec [ 18 maja 2013, o 20:40 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

A JA BYLEM NA POCZATKU MIESIACA W KWIDZYNIE(MAJOWKA) I CHYBA ZAZDROSC KOGOS DOPADLA PISZAC TAKIE BZDURY BO LUDZI JEST TAM MULTUM A TO COS OZNACZA PIZZERNIA NR 1 W KWIDZYNIE ZDECYDOWANIE JAKOSC ILOSC I CENA NAPRAWDE SUPER NO I TEN SMAK RECEPTURA REWELACJA

Autor:  punky [ 18 maja 2013, o 20:51 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Jako właścicielowi nie wstyd ci tego pisać?
Jak lokal nie obroni się sam, Ty go nie obronisz w żaden sposób.
Poza tym CAPS LOCK :568:

Autor:  sportowiec [ 21 maja 2013, o 06:54 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

milo mi ze zrobiles mnie wlascicielem

Autor:  jankowskimich [ 21 maja 2013, o 08:34 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

czy aby na pewno miło? ;D

Autor:  NOWY(L) [ 28 maja 2013, o 11:08 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Nie wiem jak smakuje tam jedzenie,ale wiem że lokal powinien zmienić kierowcę.
Jechałem przed nim/za nim w niedzielę po 21-ej.
Wariat.
Do wyprzedzania szykował się już na ul.Machutty.
Udało mu się dopiero na Wschodniej .Jak zaczął wyprzedzać ciąg pojazdów,to skończył dopiero na wzniesieniu(!) przed rondem na Sportowej.Po drodze miał chyba z 4 przejścia dla pieszych,o skrzyżowaniach nie wspominając.Kretyn.Za cenę ciepłej pizzy mógł kogoś zabić.

Autor:  Kropka [ 28 maja 2013, o 11:14 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Za wypadek , który mógłby spowodować kierowca nie odpowiadałby lokal , więc co ma piernik do wiatraka ?

Autor:  jankowskimich [ 28 maja 2013, o 11:17 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

to że kierowca robi im jeszcze bardziej "ch*ową" opinię. wczoraj przeleciał przez rondo Batalionów Chłopskich/Chopina/Górna bez najmniejszego zwalniania kiedy ja na to rondo wjeżdżałem z punkym. może potwierdzić.

dostanie taki jeden z drugim samochód o który nie dba i nie musi tankować, myśleć też nie musi to zapierd*** osioł.

Autor:  punky [ 28 maja 2013, o 12:38 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

No niestety.
Czas chyba kupić kamerkę do auta i nagrywać debili.

Ostatnio za Sztumem dziadek wyprzedzając ciąg aut i przymierzając się do tira wypadł mi zza zakrętu na czołówkę.
Dobrze że zdążyłem wyhamować, że uciekłem w prawo na jakaś zatoczkę która jakimś cudem tam była i że ktoś go z powrotem wpuścił na swój pas.

Autor:  NOWY(L) [ 28 maja 2013, o 13:34 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Cytuj:
Dobrze że zdążyłem wyhamować

Second life mate :)



Autor:  punky [ 28 maja 2013, o 13:46 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Raczej porządne hamulce mi uratowały tyłek.

Mimo wszystko decyzja zapadła kamera w aucie będzie.

Klapek 2:32 masz skojarzenia( różnica zielone - czerwone światło) co do tego momentu? :D


Wracając do tematu pizzerii.
Wg mnie ani polecić, ani nie.
Piwnica Pizza dalej niepokonana w GKW.

Autor:  jankowskimich [ 28 maja 2013, o 13:51 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

punky napisał(a):
Klapek 2:32 masz skojarzenia( różnica zielone - czerwone światło) co do tego momentu? :D



wierz mi - wiele :D

Autor:  dlaczegonie [ 3 czerwca 2013, o 22:50 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Widze ze tu pseudopizzerow duzo sie udziela,co powinno a co nie powinno być i jak ma wygladac.smiac mi sie chce jak to czytam.
także prosze panstwa dodam cos od siebie.ciasto w don corleone jest co najmniej dziwno kruche(grubość ciasta jest dobra,przypominam ze nie ma zasady jakie cisto powinno byc grube.kazda pizzeria ma inaczej.zalezy tez czy pizzer ma już zważone kulki czy tez robi je na oko,tu mowa juz o bardziej doswiadczonych pizzerach)Ja dostalem pizze niewypieczona od spodu,jak wiadomo placków nie powinno się jeść sztućcami a ja musialem.skaldniki byly tylko 3 i wszystkie świeże wiec do tego nie można sie przyczepic;)
co najgorsze chciałbym zwrócić szczególna uwagę na bułeczki z masełkiem czosnkowym!!! maselko to nie masełko a jakiś shit z domieszka palmy(takiej do smazenia)poprostu stechla,mdła oblecha zasypana sola.bułeczki tez porazka.czerstwe i najprawdopodobniej odmrazane(jesli jednego dnia nie schodzą to się je mrozi a na następny dzień do mikrofali,później na 3 minutki do piece i taadaa gotowe)strat nie ma:)

Autor:  kadzimiedz [ 3 czerwca 2013, o 22:56 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Ja również cieszę się że cie poznałem i że do nas dołączyłeś(-aś). Mam rażenie że wiele wniesiesz do naszego forum. Pozdrawiam, naprawdę niezmiernie się cieszę.

Autor:  wujek [ 8 czerwca 2013, o 16:54 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Pani Gessler, prosimy o spokój! :D

Autor:  NOWY(L) [ 25 czerwca 2013, o 09:22 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Wpisy nie na temat poszły do kosza.
electro:
kolejna strona offtopicowych dyskusji poszła w kasztany.

Autor:  LisuCFH [ 26 czerwca 2013, o 00:16 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

W tym Don Corleone jeszcze nie byłem. Aż chyba sam przekonam się, jak tam naprawdę jest, bo tu widzę zdania są podzielone. Jak do tej pory najlepsza pizza to ta z Piwnicy i to jest niezmiennie od kilku lat.

Autor:  GSXR [ 26 czerwca 2013, o 03:57 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Byłem na "randce" z córką :) bardzo miło. Nawet dostałem butelkę CC z podpisem mistrz a córka z napisem tata :D
Obsługa bardzo miła i nie dorobiła się koszyka na tipy jeszcze :P
Jedzonko ok nie jestem jakimś smakoszem tych okrągłych placków :D

Autor:  NOWY(L) [ 10 sierpnia 2013, o 18:45 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

No i ja odwiedziłem ten lokal.

Wystrój wnętrza ok.Na ścianach parę dużych plakatów z "Ojca Chrzestnego" do tego.......justin biber śpiewający w tv plazmowym.Generalnie wolałbym sceny z filmu np kiedy Michael Corleone zabija Solloza i McCluskey'go....no ale cóż... :D :twisted: Ale generalnie ok.Tylko okna mogliby umyć,bo to lekki wstyd sadzać przy nich gości :evil:

Jedzenie.
Kiedy zobaczyłem tą średnią pizze,to lekko opadła mi kopara.
Dla mojego odchudzonego żołądka ,to był materiał wybuchowy.
Było dużo,było smacznie i za naprawdę rozsądną cenę.
Doczepić się można troszkę do sosów.
Mogliby serwować większe porcje .

I na koniec coś co mnie mocno wkurzyło.
Piwo.
Ja wiem ,że lokal komercyjny i na czymś trzeba zarabiać.
Ale 6 złotych za piwo,to spora przesada.
Jeszcze żeby faktycznie to było jakieś porządne piwko.
Ale tyskie ,żubry to nie zasługują na taką cenę.Dobrze ,że był Namysłów.To jakoś uratowało sytuację,bo była by pizza bez piwa.
W dobrych warszawskich piwiarniach za 6 złotych można wypić solidne piwo,a tu się częstuje klienta żubrem.Lekka przesada. :|

Podsumowując :żarcie dobre i na pewno warto tam wrócić.
Jak właściciel nie zmieni polityki piwnej,to sie będzie brało browara ze sobą :P

Autor:  canario [ 11 sierpnia 2013, o 00:55 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Nowy, 6 zł za piwo w lokalu to powoli robi się norma w Kwidzynie. To akurat nie jest argument. W "dobrych" warszawskich piwiarniach piwo jest za 15 zł.

Autor:  NOWY(L) [ 11 sierpnia 2013, o 09:12 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Załącznik:
993928_513393722078119_870874738_n.jpg [103.22 KiB]
Pobrane 18 razy


Załącznik:
1150143_516952035055621_1950911304_n.jpg [93.41 KiB]
Pobrane 18 razy


Lekko powyżej 6 złotych i pijesz porządne piwo.
Piwiarnia "Kufle i Kapsle"

Autor:  canario [ 11 sierpnia 2013, o 19:31 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

No tak dużo "lekko". Albo ja jestem ślepy albo ja tam widzę 8 zł za 0.3.

Autor:  NOWY(L) [ 11 sierpnia 2013, o 19:40 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

0.3 porządnego piwa nokautuje na starcie litr napoju piwopodobnego typu żubr. :D

Wiesz.Możemy się spierać czy lepsze jest 0,3 za 8 złotych czy żubr za 6 złotych.
Ale nie o to chodzi.
Uważam po prostu,że powinna być jakaś gradacja cen.
Oczywiście wolą właściciela jest jakie ustali ceny,ale osobiście wolałbym móc wybrać.
Czy chcę napić się żubra za np 4 złote czy wypić porządny browar za 8 czy 10 złotych.
Ostatnio zgodziłem się z innym "zielonym" na fejsie,że lepiej wypić rzadziej ale za to z lepszym smakiem.
I taką okazją może być wyjście do lokalu na żarcie.

Autor:  kapec [ 11 sierpnia 2013, o 20:15 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Chyba niekoniecznie.
Ogólnie przyjęło się, że w knajpach napoje, jakiekolwiek by nie były, tanie nie są. Właściciele dorabiają sobie na nich. A piwo, nawet jak jest napojem piwopodobnym kosztuje w byle knajpie 5pln, więc myślę sobie, że cena 6pln jest też tak trochę zaporowa, żeby z jadłodajni nie zrobiła się kufloteka.

Autor:  LisuCFH [ 14 sierpnia 2013, o 15:12 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Z Don Corleone zdarzyło mi się jeść pizzę Cosa Nostra i Soprano, ogólnie bardziej smakowała mi ta pierwsza, ale to raczej kwestia gustu, nic nieświeżego nie wyczułem. Przejdę się jeszcze tam spróbować innej pizzy i okaże się, czy też będzie ok. Żadnych sensacji po nich nie miałem.

Autor:  Darek2K [ 15 sierpnia 2013, o 18:24 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Bylem, zjadlem pizze Soprano. Bardzo smaczna, piwo za 6 zlotych...hm... mogloby byc za 5 no ,ale co poradzisz.
Ogolnie na plus.

Autor:  mrówkojad [ 19 sierpnia 2013, o 11:41 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Być nie byłem jeszcze, ale 2 razy próbowałem na dowóz.
Za pierwszym razem do pracy, niedługo po uruchomieniu lokalu i była całkiem dobra. Miałem już nawet nadzieję że pojawiła się w końcu fajna pizzeria z dobrym jedzeniem.
Drugim razem po paru miesiącach zamówiłem sobie do domu, tym razem po spróbowaniu 1 kawałka reszta poleciała do kosza - kluchowata i niesmaczna.
Na chwilę obecną wyleczyłem się z kwidzyńskich pizzerii, szkoda zdrowia i pieniędzy...

Autor:  paragnomen [ 19 sierpnia 2013, o 12:14 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Była bez mrówek? Skandal!

Autor:  baw [ 25 sierpnia 2013, o 17:41 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Miałem okazję ostatnio posmakować pizzy z tego lokalu.

Moją ocenę wyrażę w formie plusów i minusów.

Minus:
Ciasto jest fatalne w moim odczuciu. Miękkie, rozmokłe. Nie tylko nie ma szans by ukroić sobie trójkącik i wziąć do ręki, bo wszystko leci, ale po odkrojeniu kawałka pizzy z trójkąta przy samym środku, problemem jest nabić to z wraz ze składnikami na widelec.

Plusy:
Sos czosnkowy był dobry i według mnie nie jest to jakiś kupny syf.

Składniki też są dużym plusem, ponieważ są dobrej jakości, co czuć w składnikach mięsnych. Jadłem tylko raz, więc może ktoś inny będzie miał odmienne zdanie, ale moja pod tym względem była naprawdę dobra.

Na tym ocenę kończę. Niestety, ciasto dyskwalifikuje tę pizzerie z dalszego użytkowania.

Autor:  Koraolaola [ 26 sierpnia 2013, o 03:48 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Tak, na pewno lepsza jest przepieczona podeszwa, której nie da się ugryźć :D
Co kto lubi.
Byłam niedawno, jadłam pizzę z szynką, pieczarkami i cebulą. Czerwona, czego się raczej nie spodziewałam. Nie wiem, nie jestem fanką cebuli w ogóle, ale nie było innej wersji pizzy z pieczarkami i szynką ;) Chyba że następnym razem poprosić bez cebuli..
Mniejsza o konkretne składniki. Jak ktoś lubi cebule to się nie zawiedzie. Ja szynką i pieczarkami oraz serem się nie zawiodłam ;)
Co uderza to niska cena i wielkie rozmiary. Pozytywnie.
Ciasto właśnie dobrze, że dość miękkie i "wilgotne", bo inaczej musiałabym wychłeptać chyba z pięć litrów napoju. Nie ma nic gorszego niż przesuszone ciasto. I ja jakoś nie miałam problemu w utrzymaniu trójkącika w dłoni [a gorących pierwszych kilka kęsów na widelcu]. Widać jednak kwestia zręczności, nie ciasta.
Szkoda, że sosu tak mało. Bardziej dla smaku niż żeby faktycznie coś posmarować, szczególnie brzegi na których już siłą rzeczy nie ma składników. Żądam więcej sosu! :evil:
Dla mnie zupełnie niewyjaśnione oburzenie ceną piwa. To nie jest bar/pub, w restauracjach zawsze ceny napojów wszelakich są zawyżone [kocham np. jak wysoko sobie cenią w różnych lokalach wrzątek, do którego mi dają zwykłą torebkę Liptona]. A nie jest tragicznie z tym piwem, panowie, naprawdę :570:

Autor:  przebisnieg [ 26 sierpnia 2013, o 19:26 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Sosu jest mało. Ale jak się skończy to można iść po kolejny bez dodatkowej dopłaty.

Autor:  stardust [ 29 września 2013, o 12:15 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

No to ja tym razem się naciąłem :|

Zamówiłem telefonicznie pizze , to co dostałem ... przeszło wszelkie granice , przez chyba całe życie zamawiając pizze nie otrzymałem , ani nawet od znajomych nie słyszałem , aby mieli podobne zdarzenia.
Pizza była zimna , ciasto było tak surowe że można było z niego lepić kulki (a jak ciasto surowe to już wiadomo że reszta też) , zamiast sosu meksykańskiego dostałem ketchup.
I szkoda że nie miałem możliwości się tam przejechać (siła wyższa) , bo tą pizze wyrzucił bym na sam środek lokalu.

Jadłem już tam wcześniej , i wiem że pizze złą nie mają , ale taki dowóz to ja dziękuję.Szkoda też pieniędzy i mojego żołądka który po dziś dzień ma focha

Autor:  Lilith [ 29 września 2013, o 21:05 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

Jadłam, niedobre, grubości naleśnika.... i produktem sero podobnym na wierzchu. Zdecydowanie nie. Chociaż słyszałam, że mają 2 pizzermanów i pizza jest dobra lub zła- w zależności od tego, który z panów miał zmianę. Może trafiłam na tego, który podaje ludziom taki mokry, chudy glut?

Autor:  dzajant [ 30 września 2013, o 11:31 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

My ostatnio też byliśmy w tym lokalu jako zaproszeni goście, było nas troszke (2 boksy), i tu moje spostrzeżenia... na większą ilość osób miejsca siedzące ok ale stoliki juz zamałe, wystarczyło, że postawili daną ilość talerzy, sztućce i sosy i już brakło miejsca na pizze (kroiliśmy dosłownie w powietrzu - ktoś przytrzymal, ktos kroił) tak niepowinno być, tymbardziej ze pizzy niemielismy jednej... co do samych talerzy ładne ale bujające przy krojeniu, a kroić musiałam bo pizza jak wcześniej wspomniano nie dała sie utrzymać w dłoni. Mieliśmy zamowione kilka rodzajów pizzy ale ich rozmiary były na tyle duże że nie udało nam się wszystkich zjeść, sosów jak zbrakło to bez opłat dają wiecej, czosnkowy rowniez mi smakował - to na plus. Najbardziej mi smakowała Al Capone z kurczakiem.

Autor:  siklerspiotr [ 30 września 2013, o 12:56 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

dzajant, Powiem ci, że ten sam problem miałem jak byłem na pizzy tylko z moją narzeczona .. Nie mogliśmy się zbytnio zmieścić na tym stoliku. Podziw dla was, że to zrobiliście :)

Autor:  baw [ 30 września 2013, o 14:54 ]
Tytuł:  Re: Pizzeria Don Corleone

No to chyba w tyle temacie lokalu. Poszaleli na rynku :)

Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/