Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zakup Lustrzanki
PostNapisane: 15 września 2011, o 11:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2010, o 07:45
Posty: 79
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Darek napisał(a):
anka2911 napisał(a):
Tak sobie myślę...... nie może ktoś za mnie kupić tego aparatu :P :D :P


Anka2911 może kup sobie jakieś fajne ciuchy, nie każdy musi fotografować :grin:


Darek czekałam na jakiś zgryźliwy post z twojej strony :D

A tak na marginesie to nie stać mnie na to, żeby wywalić sobie 3,5 tyś na jakiś badziewny sprzęt! Dlatego jest to dla mnie tak "trudna" decyzja" Chcę wybrać dobrze!!!

Ps.fajne ciuchy to ja mam..... :D :D :D :D :D (żeby nie było, że jestem wredna :P )
i gdybym chciała je kupić to wątek nosiłby trochę inną nazwę!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup Lustrzanki
PostNapisane: 15 września 2011, o 12:16 
Cytuj:
tak na marginesie to nie stać mnie na to, żeby wywalić sobie 3,5 tyś na jakiś badziewny sprzęt
anka2911, moim zdaniem i myślę, że większość ze mną się zgodzi, że czy to będzie Canon, Nikon, Pentax... badziewia nie kupisz, różnice są subtelne i ledwo zauważalne.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zakup Lustrzanki
PostNapisane: 15 września 2011, o 13:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
anka2911 napisał(a):
w internecie można znaleźć mnóstwo wypowiedzi w sprawie nikon d90 vs nikon d5100! Oczywiście po długiej lekturze.... nadal nikon d90 wygrywa!



anka2911 - żeby Ci nie ułatwic... D5100 będzie lepszy dla Ciebie niż D90 :lol: :lol: Ma nowocześniejsza matrycę i jest poręczniejszy, poczytaj jeszcze trochę ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup Lustrzanki
PostNapisane: 16 września 2011, o 09:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2010, o 07:45
Posty: 79
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Slay napisał(a):
anka2911 napisał(a):
w internecie można znaleźć mnóstwo wypowiedzi w sprawie nikon d90 vs nikon d5100! Oczywiście po długiej lekturze.... nadal nikon d90 wygrywa!


anka2911 - żeby Ci nie ułatwic... D5100 będzie lepszy dla Ciebie niż D90 :lol: :lol: Ma nowocześniejsza matrycę i jest poręczniejszy, poczytaj jeszcze trochę ;)



:571: wiesz co..... nie chcę zaśmiecać forum opiniami, które znalazłam, ale nie interesowały mnie spekulacje, ale konkretne opinie użytkowników! I takie właśnie znalazłam :)

a ty masz 5100 bądź użytkowałeś go??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup Lustrzanki
PostNapisane: 25 września 2011, o 15:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
anka2911 napisał(a):
a ty masz 5100 bądź użytkowałeś go??


Nie używałem. Miałem tylko w rękach atrapę w Euro ;) Używam D300s.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup Lustrzanki
PostNapisane: 25 września 2011, o 17:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Slay,
Ale na początku miałeś D5000 prawda :?:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakup Lustrzanki
PostNapisane: 25 września 2011, o 18:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
drosik napisał(a):
Slay,
Ale na początku miałeś D5000 prawda :?:


Tak miałem.. i byłem bardzo zadowolony. Z czasem tylko przeszkadzało mi że w trybach manualnych niektóre parametry musiałem zmieniać w menu, bo D5000 miało mało przycisków :wink: Brakowało mi również CLS i D5000 nie najlepiej leżał w męskiej ręce...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup Lustrzanki
PostNapisane: 26 września 2011, o 10:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2010, o 07:45
Posty: 79
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Skoro zaczęłam temat to pora go zakończyć :D

Otóż w dniu wczorajszym nastawiona na kupno aparatu nikon D90 pojechałam do sklepu Fotojoker w Grudziądzu. Oczywiście 2 dni wcześniej dzwoniłam z zapytanie czy aparaty są na stanie, żeby nie robić bez sensu km! Były 3 i co??? Wchodzę do sklepu a tam, przykro mi aparatów już nie ma :x Możemy Pani zamówić....
Więc odchodzę na bok i debatuję z mężem.... Rozważamy inne opcje itd! Pani w miedzy czas obsługuje innych klientów, którzy także chętni są zakupić lustrzankę.... nastawieni na nikona5100, więc przysłuchuje się całej rozmowie it. W miedzy czasie Pani uruchamia mi nikonad90, 5100 i canona 600! Mogłam zapoznać się z obsługą, porobić kilka fotka itd
I...... po ponad godzinnym rozważaniu wybór padł na canona 600D.
I zrozum kobietę :P :P :P :P
Powiem tak bardzo przypadł mi do gustu, faktycznie nikon d90, nie zbyt mi pasował gabarytowo w dłoni!
No to skoro body mamy już wybrane to jaki obiektyw bierzemy :?
18-135? 18-55? a może stałkę 50? a może w o ogóle w grę wchodzi jakiś lepszy obiektyw<tylko jaki :roll: >?
Przeliczam kasę... myślę na co mnie będzie stać w najbliższej przyszłości i zdecydowałam się na początek na obiektyw 18-55 do tego dokupiłam stałkę 50! A teraz zbieram na jakiś fajny obiektyw! I tak muszę się najpierw nauczyć wszystkiego!
Mam nadzieję, że to dobry wybór!
Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup Lustrzanki
PostNapisane: 26 września 2011, o 11:28 
No to zaszalałaś :D Gratuluję!
A ten 18-55 dokupiłaś? Nie było nic z body?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zakup Lustrzanki
PostNapisane: 26 września 2011, o 11:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
anka2911 napisał(a):
Mam nadzieję, że to dobry wybór!


No wreszcie... czekamy na galerii na efekty :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup Lustrzanki
PostNapisane: 26 września 2011, o 12:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2010, o 07:45
Posty: 79
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
MACIEKZB napisał(a):
No to zaszalałaś :D Gratuluję!
A ten 18-55 dokupiłaś? Nie było nic z body?


nawet nie wiesz jaka jestem HAPPY!!!! więc tak: najbardziej opłacało się kupić z obiektywem 18-55, dzięki czemu starczyło mi jeszcze na stałkę! Ta 50 to nie zła żyleta! :D
Za jakieś 2 m-ce urodziny , święta to może się uzbiera na jakiś konkretniejszy obiektyw :D
Ale póki co.... trzeba przestudiować instrukcję i zagłębić się w tajniki fotografii

Slay napisał(a):
anka2911 napisał(a):
Mam nadzieję, że to dobry wybór!


No wreszcie... czekamy na galerii na efekty :D


żebyś wiedział.... No wreszcie! Już po nocach śnił mi się ten aparat :D
co do galerii pewnie coś tam wrzucę :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup Lustrzanki
PostNapisane: 13 lutego 2012, o 03:33 
Offline

Dołączył(a): 13 maja 2010, o 14:24
Posty: 355
Lokalizacja: Røros/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Hej
Ponawiam temat. Zastanawiam się nad zakupem. Docelowo interesuje mnie nagrywanie filmików
(tu muszę dodać, że takich aby wyglądały na w miare profesjonalne i przyjemne dla oka) :) .
Także chciałbym 2 w jednym można powiedzieć. Co polecacie? Jaki koszt takiego cuda?
Pozdrawiam i dzięki za porady.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakup Lustrzanki
PostNapisane: 13 lutego 2012, o 10:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
Darek2K napisał(a):
Hej
Ponawiam temat. Zastanawiam się nad zakupem. Docelowo interesuje mnie nagrywanie filmików
(tu muszę dodać, że takich aby wyglądały na w miare profesjonalne i przyjemne dla oka) :) .
Także chciałbym 2 w jednym można powiedzieć. Co polecacie? Jaki koszt takiego cuda?
Pozdrawiam i dzięki za porady.


Jaką kwotę przeznaczyłeś na zakup? Jeśli mowa o nowym sprzęcie, to u Nikona każdy aktualnie sprzedawany model ma funkcję filmowania.

Osobiście, gdybym nastawiał się na filmowanie, to poszukał bym raczej jakiejś kamery, filmowanie lustrzanką daje świetne efekty, ale nie należy do najwygodniejszych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup Lustrzanki
PostNapisane: 13 lutego 2012, o 19:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2009, o 22:23
Posty: 987
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Zgadzam się ze Slay-em, ale... Lustrzanka przez możliwość zmiany szkła ma większe możliwości twórcze za rozsądniejszą cenę. Nawet w miarę skromny aparacik radzi sobie z obrazem lepiej niż kamera. Coraz częściej twórcy sięgają po lustrzanki (Dr House ostatni odcinek 6 sezonu kręcony Canonem EOS 5D Mark II-moja miłość niespełniona=jeszcze) większość firm tworzących reklamy telewizyjne-tak, tak, te oglądane na codzień-właśnie ze względu na większe możliwości pracy ze szkłem. Kamera ze zmienną optyką, pełnoklatkowa, w miarę jasna to wydatek rzędu ...dziesiąt tysięcy! Lustrzanka załtwia to w kilkanaście. Pierwsze kroki można zacząć już od 3,5 tyś. Ale jaki aparat? W zasadzie już większość oferowanych na rynku modeli spełni Twoje oczekiwania. Ale zastanowiłbym się nad pełną klatką + dobry obiektyw. O obiektywach napisano tu dużo, o body mniej. Ja osobiście czekam na Canona EOS 5D Mark II lub ewentualnie jakąś pełnoklatkową Alfę. Ale nie spieszy mi się jeszcze. Moja kamerka mi jeszcze starcza (choć coraz mniej).

_________________
Więcej osiągniesz uśmiechem, niż wyrąbiesz mieczem.
Wybrane reportaże:
Teledysk Laury --- Kwidzyn Timelapse --- Mistrzowie Polski 2015
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakup Lustrzanki
PostNapisane: 14 lutego 2012, o 16:02 
Offline

Dołączył(a): 13 maja 2010, o 14:24
Posty: 355
Lokalizacja: Røros/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Nie mam ustalonego progu cenowego jak narazie. Jakieś konkretne modele dla początkującego polecacie? Co do filmowania to zauważyłem że coraz więcej klipów hiphopowych kręci się lustrzanką.Oto przykład:
http://www.youtube.com/v/lq7dJ25Japs&fs ... autoplay=1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.