Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 31 grudnia 2007, o 12:11 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
wojteh napisał(a):
ja pamiętam stare dyskietki :) Amige i wszystkie programy ...


Widzę, że nie jestem jeszcze taki stary i nie tylko ja pamiętam wysyłanie maila przez 15 minut (modem zewnętrzny 2400, cena w tepsie za impuls - jakieś 30 minut średniej płacy w tamtych czasach), renderowanie jednej klatki - kilka godzin, a 30 sekundowa animacja wyłączała 4 komputery z życia na kilka tygodni. to były czasy... ehh ;)

Przerabiałeś może także nagrywanie na taśmy VHS - nie pamiętam dokładnie rozmiaru taśmy, ale wiem, że mieściłem na nią około 270 MB co w ówczesnych czasach było wartością astronomiczną;) Dyski 20 MB ( a wcześniej brak ;) ) ram - 512kb. i wszyscy w mieście mający komputer byli prawie członkami sekty - spory amigowcy kontra blaszaki - i wspólne wyśmiewanie osiągów Atari - sam pożegnałem się z ST. pierwsze PC`ty - żeby uruchomić grę trzeba było znać podstawy "programowania skryptowego" jak to się teraz ładnie nazywa, aby dać więcej "EMS`A". Pierwsze strony w HTML - "po co dałeś grafikę? - i tak każdy czyta linx`em", faktycznie mam same dobre wspomnienia z tego okresu. I Scena. ach temat rzeka - na szczęście! pozdrawiam.

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 grudnia 2007, o 12:16 
jestem właśnie z tamtych czasów - klatki liczone po kilka godzin - patrzeć jak pojawia sie piksel po pikselu ....

comodorek 64 - Amiga 500+, 600 z dyskiem !!!!, 1200 .... pierwszy blaszak złożony w domu ... 286 :) - potworna szybkość potem coraz to nowe ....

teraz na allegro kupuje takie amigi - chce potem miec dla synków by im pokazać :)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.