Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: wybór aparatu.
PostNapisane: 28 lipca 2008, o 20:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2008, o 08:37
Posty: 103
Lokalizacja: Kwi
Płeć: Mężczyzna
witam,od jakiegoś czasu szukam,a raczej buszuje po internecie i sklepach z aparatami.Szukam aparatu,który by wytrzymał z kilka sezonów,więc skłaniam się ku mocniejszym konstrukcjom.
Chciałem w tym miejscu prosić licznych specjalistów fotografowania o pomoc.
Kryteria:
1)Cena do 900PLN
2)porządne macro
3)oczywiście jak największa rozdzielczość
4)zoom min 5
i tu sie waham ,gdyż w tej cenie jedno jest kosztem drugiego,raz wolałbym zoom(krajobrazy,sport),z drugiej strony rozdzielczość jest również bardzo ważna.
Brałem pod rozwagę sony i lumix,ale otwarty jestem na inne propozycje.Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, o 20:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Poszperaj jeszcze w fuji :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, o 20:30 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
drosik napisał(a):
Poszperaj jeszcze w fuji :)


Czy ja też sobie mogę poszperać we fuji :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, o 22:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 grudnia 2006, o 00:42
Posty: 135
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Baltazar napisał(a):
2)porządne macro

Z tego się korzysta pierwszy tydzień po zakupie aparatu, biegając i focąc wszystko wokoło ;)
Baltazar napisał(a):
3)oczywiście jak największa rozdzielczość

Z doświadczenia wiem, że większość ludzi nie wywołuje wcale zdjęć lub robi to raz na kilka miesięcy tudzież od wielkiego dzwonu... Nie przekraczając przy tym formatu 10x15 ;) 6 mpx starczy w zupełności.

Baltazar napisał(a):
az wolałbym zoom(krajobrazy,sport)

Do krajobrazów z reguły patrzy się jak najszerzej ;) Choć oczywiście są wyjątki. Sportu kompaktem nie pofocisz.

Drosik dobrze mówi, Fuji serii S są fajne, ale nie wiem jak cenowo.

_________________
http://blog.kamilwysocki.com - blog z wynaturzeniami
http://www.kamilwysocki.com - małe co nieco


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lipca 2008, o 00:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2008, o 08:37
Posty: 103
Lokalizacja: Kwi
Płeć: Mężczyzna
Odpowiadając ankl:
do tej pory korzystałem od czasu do czasu z pożyczanego sony z serii DSC-W,numerku nie pamiętam chyba 60,który kosztował 2 lata temu ponad 1100pln(6mln pikseli,3-krotny zoom optyczny) Aparacik całkiem fajny, robi fotki wyraźne i do nie wielu rzeczy można sie przyczepić(można przyczepić sie do smużenia w słabszym oświetleniu).
Ale 6mln pikseli przy kadrowaniu na pc bywa mało,dlatego prostym sumptem wolę więcej.Dość często robię jednak odbitki,gdyż fotografia na papierze ma swój urok,czasem nawet w większym formacie niż 10*15 :-P
Macro uważam za bardzo istotny dla mnie element wymarzonego aparatu,w tym trybie zrobiłem wiele zdjęć ze zdjęć,i sony mnie nie zawiódł na tym polu.
Ogólnie moje doświadczenie z aparatami ogranicza się do kompaktu sony,ostatnio jeden dzień bawiłem się hybrydą Lumixa,ale jak dla mnie to za duża zabawka,nie wszędzie się ją weźmie,więc ograniczyłem się do kompaktów.Z innymi modelami i markami nie miałem do czynienia,np wspomniany fuji kojarzy mi sie z niską ceną,a co za tym idzie z niską jakością,może błędnie...
Dzisiejszego wieczora wynalazłem następujące modele:
Lumix DMC-L210
Lumix TZ5
Sony DSC-W170 i 300
Olympus FE-300 oraz Mju1010 i1020

jeśli się znacie proszę o radę i pomoc.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lipca 2008, o 04:48 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Baltazar

Pewnie to co powiem będzie bardzo niepopularne :oops: ale przy tak dużej rozpiętości Twoich apetytów fotograficznych, od macro po pejzaż i sport, kompakt raczej wykluczony.

Chociaż jak się uprzesz to niby można wszystko, ale zawsze będzie to okupione jakością i nerwami :grin:

Po mimo iż posiadam kilka lustrzanek mam też kompakt, służy jedynie jako notatnik fotograficzny :oops:

Jeżeli do fotografowania podchodzisz w miarę poważnie i chcesz się rozwijać kompakt Cię do tego skutecznie zniechęci.

Lepiej poczekać trochę kasy odłożyć i kupić coś normalnego, nie będziesz miał później niesmaku :oops:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lipca 2008, o 07:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Darek napisał(a):
chcesz się rozwijać kompakt Cię do tego skutecznie zniechęci.

hmmm :roll: albo zrobisz tak jak ja, kupiłem kompakt, pofoficiłem, apetyt wzrósł i kupiłem pierwszą lustrzankę...

Baltazar napisał(a):
wspomniany fuji kojarzy mi sie z niską ceną,a co za tym idzie z niską jakością,może błędnie

oj błędnie :)

Widzę, że jednak szukasz czegoś małego zobacz na: Canon PowerShot A650IS, posiada matryce 12.1MP, 6cio krotny zoom, stabilizację obrazu, 2,5 calowy wyświetlacz (odchylany).
Można do niego dokupić filtr makro (konieczne jest posiadanie adaptera, który kosztuje ok 50 zł).
Cała lista akcesoriów pokazana jest na tej stronie: klik są też sample zdjęć. :)


Pozdrawiam drosik

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lipca 2008, o 23:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2008, o 08:37
Posty: 103
Lokalizacja: Kwi
Płeć: Mężczyzna
Witam to znowu ja.Znacznie ograniczyłem ilość rozważanych modeli z nieskończoności do trzech :-D Chciałbym tu prosić o poradę,który warto wybrać,aparat ma służyć w 70% procentach do robienia zdjeć ludziskom(również w trakcie zachodu słońca :wink: ).Niedługo wyjeżdżam w tatry,zatem jakieś krajobrazy,pejzaże też chciałbym by ładnie wychodziły.ogólnie lubię zwiedzać,jak mam możliwość pożyczam aparat(wspomniany wyżej) i robię fotki zamków,kamienic,pałaców itp w trakcie odwiedzania znajomych.W końcu chciałbym posiadac własny aparat,by utrwalać rodzinkę i Moją Kobietkę :smile:
Drosik wybacz,ale canona odrzuciłem,trzeszczał i był po prostu duży.
Znalazłem tani sklep w Gdańsku(ceny porównywalne lub niższe od najniższych na allegro),więc poradźcie bo tatry tuż,tuż..
Oto modele w kolejności losowej:
http://www.panasonic.com.pl/oferta.php?prod=3551
http://www.sony.pl/product/dsc-w-series ... nicalSpecs
http://www.panasonic.com.pl/oferta.php?prod=3824
proszę o w miarę szybkie uwagi i podpowiedzi.Tak usilnie proszę bo fotografia to nie moja działka..
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lipca 2008, o 06:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 listopada 2006, o 13:49
Posty: 672
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Baltazar napisał(a):
canona odrzuciłem,trzeszczał i był po prostu duży...więc poradźcie bo tatry tuż,tuż..

cześć,
Ja właśnie ze względu na rozmiar i przeznaczenie (góry) wybrałem Panasonica TZ3 (poprzednik obecnego TZ5). Jestem z niego bardzo zadowolony. W mojej stopce powinieneś znaleźć odnośnik do mojej strony ze zdjęciami.

_________________
Pozdrawiam,
Mega


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lipca 2008, o 23:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 grudnia 2006, o 00:42
Posty: 135
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Baltazar napisał(a):
Ale 6mln pikseli przy kadrowaniu na pc bywa mało,dlatego prostym sumptem wolę więcej.

Wychodzę z założenia, że to się robi podczas robienia foty ;)
Baltazar napisał(a):
Dość często robię jednak odbitki,gdyż fotografia na papierze ma swój urok,czasem nawet w większym formacie niż 10*15 :-P

A to bardzo mnie cieszy :)

Przepraszam za wtrącenie, życzę udanego wyboru i świetnej wycieczki :)

_________________
http://blog.kamilwysocki.com - blog z wynaturzeniami
http://www.kamilwysocki.com - małe co nieco


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2008, o 11:53 
Offline

Dołączył(a): 26 listopada 2006, o 14:35
Posty: 105
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Baltazar, i co zadecydowałeś, jeśli można wiedzieć? :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sierpnia 2008, o 21:35 
Offline

Dołączył(a): 21 sierpnia 2008, o 14:27
Posty: 500
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witam.
Jako, że to mój pierwszy post należało by się przywitać co właśnie zrobiłem.

A piszę w tym temacie gdyż mam problem. Od grudnia (tak, tak świąteczny prezent) posiadam aparat. Manowicie jest to Lumix DMC-FZ8. Wiem, że z nim jak na amatora mam duże możliwości, ale jest problem. Aparat nie jest używany tylko przeze mnie, ale przez całą rodzinę i jakimś cudem siostra zgubiła tuleję, inaczej zwaną adapterem. W związku z tym mam pytanie do ludzi bardziej obeznanych w sprzęcie tudzież akcesoriach do niego. Czy mogę zakupić jakąś inną tuleję o średnicy 52mm do tego aparatu czy musi ona być typowa właśnie do tego modelu. Niestety na allegro, ani nigdzie indziej nie znalazłem adapteru.

Za pomoc z góry wielkie dzięki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sierpnia 2008, o 23:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
BombeL1916, spytaj mnie jeszcze raz, ale nie dziś. Ja utopiłem mego Lumixa i nieco po nim mi zostało. Wszystko dostaniesz za dobre słowo. Ale nie dziś...

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 sierpnia 2008, o 11:14 
Offline

Dołączył(a): 21 sierpnia 2008, o 14:27
Posty: 500
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Nie ma sprawy, tylko kiedy mogę się odezwać w takim razie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 sierpnia 2008, o 13:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Kurczę, niepotrzebnie narobiłem Ci nadziei. Ja utopiłem Lumixa 18 a to już nieco inny aparat
i tuleja nie będzie pasować. Ty miałeś długą - zatrzaskową, ja mam krótką - nakręcaną.

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.