Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dyskusja panelowa
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 16:30 
Witam wszystkich.
Chciałbym się odnieść do wypowiedzi zawartych do zamieszczonego zdjęcia przez pobody- snerfect. Narażę się Wam wszystkim, ale obraz ten - choć rzeczywiście piękny, to zdjęciem jednak w moim przekonaniu nie jest. Celowo używam słowa obraz, ponieważ zniekształca on rzeczywistość. Zastanówmy się przez chwilę; czym jest zdjęcie?
Rzeczywistość nas urzeka, natura nas urzeka, chwila zatrzymana w czasie przez naciśnięcie
spustu migawki. Właśnie dla takich chwil warto coś wysublimowanego uchwycić w kadrze naszej zmysłowości, naszego postrzegania, zainteresowania. Są to obiekty, które nie ustawiają się przed aparatem, które sztucznie nie pozują! Oczywiście drobnych korekt trzeba dokonać (bo tego nie da się uniknąć), bo albo zdjęcie jest niedoostrzone, albo też prześwietlone. Ale taka korekta nie zakłamuje rzeczywistości - piękna, które nas otacza. Natomiast obraz (mam nadzieję, że autorka za to stwierdzenie się nie obrazi) jest przekombinowany. Motocyklista tu rzeczywiście nie pozuje, ale chciałbym zobaczyć go w tumanach kurzu, jak pokonuje naturalne przeszkody w naturalnych barwach. Nie chciałbym żyć żółtej rzeczywistości! Dlatego obraz ten jest kiczem, a na kicz na galerii nie powinno być miejsca!! Jesteśmy malarzami, którzy chcą ukazać to piękno o którym wspomniałem na początku. Chociaż obraz ten jest piękny to nadal twierdzę, że daleko mu do miana - Zdjęcie. Teraz spodziewam się linczu?
Koniec, kropka, com,pl


Załączniki:
3790.jpg [278.21 KiB]
Pobrane 345 razy
Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 16:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
poruszasz grzaski temat
gdzie konczy sie fotografia a zaczyna grafika

dam przyklad moj tata kiedys jak jeszcze byly czasy partyjne zawsze w lazience zamykal sie na cale noce i wywolywal zdjecia
jakis czas temu zajrzalem do jego prac i opowiedzial mi jak je robil

naswietlenie klatki to jedno
a obrobka w ciemni to drugie
nie mowie tutaj o samym wywolywaniu zdziwilbys sie ile mozna bylo wyciagnac ze zdjecia odpowiednio maskujac przewolujac obnizajac kontrast lub go podbijajac
tonujac zdjecie itd itd

dzisiaj czesto slyszy sie ze to nie zdjecie bo bylo kombinowane w PS czy innym

uwierz mi ze mozliwosci ciemni niewiele odbiegaly od mozliwosci korekcji w programie graficznym

tamto byla prawdziwa fotografia?
tez oszustwo ;]

na to zdjecie zostal nalozony filtr ocieplajacy w PS z kryciem 100% w trybie nakladki

a jakbym zrobil podobne zdjecie z pomaranczowym filtrem i efekt uzyskal podobny to bylbym fotografem czy grafikiem?

dla mnie co zrobiles i jak na kompie ze zdjeciem to twoja sprawa
zdjecie jest zdjeciem

ps fotografia to i tak jedno wielkie oszustwo w wiekszosci przypadkow bo nie oddaje takiej rzeczywistosci jak ty ja widzisz
pokaz mi obecnie zdjecie krajobrazu ktore nie bylo chociaz lekko kombinowane
(nie chodzi o technike HDR a o dodawanie gradientow np na niebo w galerii ostatnio dodano takie zdjecia - nietrudno znalezc)

pozdrawiam JA ;]

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 17:03 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
mirasasmir napisał(a):
Zdjęcie. Teraz spodziewam się linczu?


Ja Cię nie zlinczuję, ale może zauważyłeś że moich komentarzy pod nim brak, choć autorkę wirtualnie lubię.
Cóż galeria nie ma sztywnych reguł i bardzo dobrze, nie jest też galerią par exellence artystyczną więc skąd Twoje oburzenie :?: :-D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 17:18 
Nie mogę się odnieść do całej Twojej wypowiedzi, ale tej związanej z PRL-em muszę. Punky, ja też w tamtym czasie bawiłem się odczynnikami, ale wtedy nie było innych
możliwosci skorygowania fotki. Napisałem też, że ja nie jestem za umieszczaniem takich obrazów, tylko ze nie powinny się one tam znaleźć. Autor powinniem zamieszczać zdjęcia a obrazy w swoim kompie. To byłoby bardziej ambitne. Co do PS. Rzeczywiście dużo się o tym mówi np. w kontekście tzw. celebriris. Tam można oglądać wyłącznie "grafikę". Ale czy chciałbyś żeby Twoja dziewczyna była lalką barbi? Jak zrobisz jej zdjęcie to lecisz do
"ciemni" i robisz z niej kogoś innego niż jest? Pozdro..


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 17:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
skoro autorka tego zdjecia uwaza ze jest to zdjecie to zgodnie z jej uznaniem takze zamieszcza je w galerii jako zdjecie

http://galeria.e-kwidzyn.pl/displayimag ... 22&uid=311

to zdjecie rowniez nie oddaje rzeczywistosci bo jest kombinowane
zaostalo zroibne przy pomocy polara i szarej polowki
dodatkowo poprawione w PS detale ktore nie wyszly na fotce jak powinny (dosc malo ale jednak)

czy to jest zdjecie czy grafika wg ciebie?

mowie poruszyles grzaski temat na ktory nie ma odpowiedzi
wg mnie jest to z cyklu pytan jajko czy kura :grinka:

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 17:29 
Darek, Nie ma sztywnych i nie jest par exellence artystyczną, ale chciałbym oglądać zdjęcia a jak będę chciał grafikę to kupię sobie album fot. Lubię być ambitnym
i pomimo tego, że większość moich zdjęć jest stricte amatorskie, to cieszę się że w danej chwili chociaż nieudolnie to mogę się cieszyć fotografowaniem a nie jakimś urządzeniem, które z mojej tzw. fotki zrobi dzieło. Kocham sztuke, kicz mnie nie obchodzi! Może dlatego, że jestem romantycznym estetą.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 17:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
mirasasmir, kiedys czytalem dyskusje na jednym z fotograficznym for o HDR dlaczego powstalo

otoz powstalo dlatego ze matryca ma mniejsza rozpietosc tonalna niz klisza
i czy uzywanie tej metody to fotografia wg mnie tak jesli sie to robi z glowa
wiele osob twierdzi inaczej
sam popadlem w pulapke tego jakie mozliwosci dawal HDR i wpadlem w moim zdaniem w kicz

kwestia gustu

autorka jak mi wiadomo :grinka: jest poczatkujaca i eksperymentuje
wyrozumialosci ;)

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 17:34 
punky,
Dobrze, że zamieściłeś to zdjęcie, bo własną krwią podpisuję się pod tym co napisał Piotr_J. Filtry i owszem (nie jestem przeciwnikiem technologii, tylko nie lubię sztuczności) ale bez suwaczków. I to jest memento fotografa.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 17:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
mirasasmir napisał(a):
punky,
Dobrze, że zamieściłeś to zdjęcie, bo własną krwią podpisuję się pod tym co napisał Piotr_J. Filtry i owszem (nie jestem przeciwnikiem technologii, tylko nie lubię sztuczności) ale bez suwaczków. I to jest memento fotografa.


te same efekty moglbym uzyskac w PS

czym one sie roznia?
tym ze mialem fobie wydac troche kasy na system filtrow Cokin
niczym wiecej

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 17:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 czerwca 2008, o 18:54
Posty: 90
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
ok mirasasmir
teraz czas na mnie
po 1, okresliles czym jest pojecie fotografii w twoim mniemaniu, aczkolwiek nie kazdy musi odbierac tego w taki sam sposob

tak wiele jak jest fotografow (ew ludzi posiadajacych aparaty) tyle tez bedzie interpretacji tego co robia
zawsze czytajac na temat fotografii, zastanawiam sie kiedy tak do konca bedzie ona nazwana sztuka, bo wokol tego tematu jest wiele kontrowersji, osobiscie nie rozumiem dlaczego.

podziwiam tych fotografow, ktorzy w pelni staraja sie oddac obrazy, momenty zastane nie dodajac prawie nic od siebie. Niestety (a moze i stety) takie podejscie do fotografowania oraz taki styl fotografowania wymaga wieloletniego doswiadczenia, cierpliwosci oraz pewnego przejedzenia sie efektami, ktore daja mniej realne wizje obrazu.

ja jestem na etapie kombinacji metoda prob i bledow
wiele na tej galerii jest prac kombinowanych o wiele mocniej niz moja a mimo wszystko nikt nie ma do nich zastrzerzen, bo efekt koncowy jest
a)dobry, niezly lub zadowalajacy, jak tam kto woli
b)jest to wizja autora tylko i wylacznie i to jakimi metodami sie je osiagnelo, to juz nie nasza sprawa tylko samego autora

jak juz wyzej napisalam, dla mnie fotografia jest sztuka a fotograf artysta i jak kazdy artysta ma prawo do wlasnej interpretaci tego czy owego
poza tym sztyka sprawdza sie tylko wtedy kiedy wywoluje emocje pozytywne jak i negatywne
najgorsza jest obojetnosc :-D

ja jestem dopiero na etapie nauki i to mozolnej, wiec fotografem tez nazwac mnie nie mozna a zdanie to pisze z mysla, ze zrozumiesz, iz nie mam wygorwanyego mniemania jesli chodzi o moje zdjecia

zycze ci szczerze jak najwiecej momentow naturalnych i prawdziwych, ktore uchwycisz swoim aparatem i ktorymi sie z nami podzielisz na galerii :-D

DAAD - akurat co do ciebie to wiedzialam z gory jakie masz zdanie na temat takiej obrobki
ale jak wyzej napisalam, sa ludzie, ktorzy efektami sie przejedli i robia fotografie przez duze F ;]


pozdrawiam :)

_________________
www.karolinawojcicka.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 17:39 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
mirasasmir napisał(a):
Kocham sztuke, kicz mnie nie obchodzi! Może dlatego, że jestem romantycznym estetą.


Świetnie prawie jesteśmy jednakowi a jednak nie.
Kicz w naszym życiu jest w obrazach, muzyce, literaturze i polityce wszechobecny trzeba go tylko umieć pomijać.
Ja swój romantyzm przekładam na zainteresowania, a dodatkowo dawno uznałem mądrość stwierdzenia de gustibus non est disputandum, więc jedyne co robię to najwyżej nie oceniam takich prac na galerii. :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 17:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 czerwca 2008, o 18:54
Posty: 90
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
mirasasmir napisał(a):
a nie jakimś urządzeniem, które z mojej tzw. fotki zrobi dzieło.


zadne urzadzenie nie zrobi za ciebie nic
a stepelka nic nie zastapi :-D :-P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 17:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
btw zapraszam na wspolne focenie w ktorys piekny dzien
albo noc ;] chodzi mi po glowie znowu malbork noca

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 17:45 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
punky napisał(a):
btw zapraszam na wspolne focenie w ktorys piekny dzien
albo noc ;] chodzi mi po glowie znowu malbork noca


A czy będzie pobodysnerfect z nami :?: :grinka:

Bo jak tak to i Malbork ba nawet Wawel możemy fotografować :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 17:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Darek napisał(a):
A czy będzie pobodysnerfect z nami :?: :grinka:

Bo jak tak to i Malbork ba nawet Wawel możemy fotografować :grinka: :grinka: :grinka:

bedzie ;]
nawet zrobi dla ciebie makijaz

ale uwazaj mam kajdanki (z futerkiem czerwonym :grinka: )
na wawel tez mozemy tylko trzeba wczesnie wyjechac :-D

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.