Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prawdziwa cnota - krytyk się nie boi
PostNapisane: 14 grudnia 2008, o 09:07 
Dzień dobry!
KrzaQ i DAAD mieli rację co zdjęcia zamieszczonego poniżej. W swoich delikatnych komentarzach zwrócili moją uwagę na bardzo istotne rzeczy np. jakich zdjęć nie powinno się zdecydowanie zamieszczać. Nie ma miejsca na amatorskie eksperymenty, to galeria dla poważnych ludzi. Dlatego postaram się być w przyszłości samokrytyczny i takiego chłamu już nie zamieszczać. Ale do rzeczy.
To "zdjęcie" poniżej to JEDNA, WIELKA TANDETA :-( ! TO KICZOWAAAAAATY OBRAZ, którego się wstydzę!! To jedna wielka porażka, KOMPROMITACJA!! Przyznaję się i tutaj na forum chcę dokonać samooczyszczenia i się zrechabilitować. Jednocześnie chcę przeprosić wszystkich Tych, którzy zdecydowali się to badziewie obejrzeć! Przewartościowałem swoje spojrzenie na temat fotografii. KrzaQ i DAAD stali się impulsem, inspiracją bowiem 1/2 nocy spędziłem przy kompie szukając tematów na w/w temat. Przeanalizowałem w sposób
pobieżny kilka podstawowych artykułów i od razu przeszedłem do jeszcze oczywiście nieudolnych prób. Ale będę dalej pracował nad tym, ażeby już nikogo nie zniesmaczyć swoją nieudolnością. Wychłostałem się - teraz kolej na Was. Strzelajcie do mnie jak z armaty, potrzebuję konstruktywnej krytyki. Oddaję Wam głos.


Załączniki:
silny_wiatr.JPG
silny_wiatr.JPG [ 244.94 KiB | Przeglądane 7943 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2008, o 09:32 
Niewykluczone, że masz rację pisząc, że to zdjęcie prezentuje kiczowatość, choć sam widzę tu jedynie banalność ujęcia.
Idąc Twoim przykładem również wychłostałem się i dementując pogłoski jakobym znał się na wszystkim, oświadczam, że na fotografice też się nie znam, a rezerwuję sobie jedynie prawo do posiadania własnych gustów tak w tej dziedzinie, jak i w innych.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2008, o 09:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
We wszystkim jest zawsze coś dobrego. Dobrze na tym zdjęciu Mirasasmir zarejestrował tandetę zawieszenia światełek. Z góry przepraszam tych, którzy zainspirowali rozwieszanie tych świątecznych ozdób, ale wykonanie, jak widać, jest żenujące. :oops:

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2008, o 09:59 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
mirasasmir sympatyczny przyjacielu.

Tylko dwie rady jeżeli się nie obrazisz.

Fotografuj sercem, oceniaj umysłem.

Kochaj krytykę, choć na początku wydaje się głupia i złośliwa, ona bardzo rozwija.

Poza tym:
Weryfikuj ostro swoje prace, jeden z najsłynniejszych fotografików Cartier Bresons, na pytanie ile średnio wykonuje klatek filmu żeby wybrać tą jedną publikowaną, odpowiedział szczerze że około tysiąca lub trochę więcej.

PS. zapomniał bym o najważniejszym, czytaj dużo o kompozycji i oglądaj jak najwięcej fotografii różnych autorów i obrazów różnych malarzy, to będzie szybko procentowało, nawet nie Wiesz jak szybko, ważne by tego nie zlekceważyć. :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2008, o 10:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Daad ma racje, czytaj, słuchaj i sie nie obrażaj tylko fotografuj dalej...

Zobacz na moje pierwsze nocne zdjecie: http://galeria.e-kwidzyn.pl/displayimage.php?pos=-51

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2008, o 10:10 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
drosik nie chwal się ja i dzisiaj takie robię, choć może nie pokazuję :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2008, o 10:14 
drosik napisał(a):
Daad ma racje, czytaj, słuchaj i sie nie obrażaj tylko fotografuj dalej...

Zobacz na moje pierwsze nocne zdjecie: http://galeria.e-kwidzyn.pl/displayimage.php?pos=-51


drosik - ja się nie użalam nad sobą (tym razem) a tym bardziej się nie obrażam!!! Sam poprosiłem o ostrą krytykę, bo mam już dość bycia w fotograficznym niebycie. Chcę to zmienić i tylko Wy możecie mi pomóc. Nie obrażam się :o


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2008, o 10:19 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
mirasasmir najostrzejsza krytyka ma miejsce wtedy, kiedy nikt nie krytykuje Twojej pracy :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2008, o 10:25 
kwidzownik napisał(a):
na tym zdjęciu Mirasasmir zarejestrował tandetę zawieszenia światełek
No co Ty? Nie widzisz, że to jest prowokacyjnie przez autora domalowane.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2008, o 10:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ale jaja ... tzn. fotomontaż! :grin:

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2008, o 11:55 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
To "zdjęcie" poniżej to JEDNA, WIELKA TANDETA :-( ! TO KICZOWAAAAAATY OBRAZ, którego się wstydzę!! To jedna wielka porażka, KOMPROMITACJA!! Przyznaję się i tutaj na forum chcę dokonać samooczyszczenia i się zrechabilitować.
a nie prościej byłoby zapytać się ww - co zrobiłem tutaj źle i jak to poprawić?

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2008, o 12:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
mirasasmir napisał(a):
Wychłostałem się - teraz kolej na Was

ja tam takich zabaw nie lubie
znaczy lubie ale z PobodysNerfect :grinka:

uzycie statywu to podstawa
kompozycja - nie mozesz ucinac elementow kompozycji
albo jesli juz to ucinac w sposob konkretny
balans biel,i tu najlepiej robic w RAW i potem na kompie ustalic jak co lepiej wyglada
poprawna ekspozycja lapma po prawej zafalszowala pomiar aparatu i kamienice w tle sa ciemne
polecam ksiazki z serii National Geographic tak na poczatek do poczytania o kompozycji

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prawdziwa cnota - krytyk się nie boi
PostNapisane: 14 grudnia 2008, o 14:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwietnia 2007, o 00:14
Posty: 1798
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
mirasasmir napisał(a):
Dzień dobry!
KrzaQ i DAAD mieli rację co zdjęcia zamieszczonego poniżej. W swoich delikatnych komentarzach zwrócili moją uwagę na bardzo istotne rzeczy np. jakich zdjęć nie powinno się zdecydowanie zamieszczać. Nie ma miejsca na amatorskie eksperymenty, to galeria dla poważnych ludzi. Dlatego postaram się być w przyszłości samokrytyczny i takiego chłamu już nie zamieszczać. Ale do rzeczy.


Mirek, cieszę się że nie zraziłeś się do forum. Nie poznasz klimatu forum i nie wyrobisz sobie o nim prawdziwego zdania czytając tylko "po łepkach" przypadkowe tematy lub opinie. Jest tu dużo wartościowych ludzi, mających sporą wiedzę na temat swojego hobby (nie tylko fotografii) i szczerze chcących się tą wiedzą podzielić z innymi. Są tu różne charaktery, jedni krytykują, drudzy chwalą ale dzięki konstruktywnej (trudny wyraz) dyskusji wytrzymujemy ze sobą tu sporo czasu. Gorąco namawiam do udziału w plenerach, dzięki tym spotkaniom można wiele zyskać.

Cytuj:
... Nie ma miejsca na amatorskie eksperymenty, to galeria dla poważnych ludzi...


Eeeeee, dlaczego? Nie jesteśmy forum stricte fotograficznym, niektórzy amatorzy muszą też od czegoś zacząć i gdzieś publikować swoje prace aby móc zobaczyć jak inni odbierają (krytykują) ich prace :wink: . A z tą powagą to nie przesadzaj, każdy z tu obecnych prędzej czy później zabłysnął lub zabłyśnie jakimś (nie)poważnym zachowaniem lub tekstem. Przede wszystkim więcej luzu i swobody do podejmowanych tematów. Jesteśmy tu przed wszystkim aby dobrze się razem bawić i czuć w forumowym towarzystwie :piwo: .
Howgh

P.S.

Spóźnione, ale najlepsze życzenia z okazji urodzin. :sylwester:

Pzdr.
Großvater

_________________
Gdy tak wspominam ten miniony czas
Jak dobrze że to nie poszło w las
Dużo bym dał by przeżyć to znów
Wehikuł czasu - to byłby cud


Ostatnio edytowano 14 grudnia 2008, o 14:11 przez Großvater, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prawdziwa cnota - krytyk się nie boi
PostNapisane: 14 grudnia 2008, o 16:18 
Großvater napisał(a):
mirasasmir napisał(a):
Dzień dobry!
KrzaQ i DAAD mieli rację co zdjęcia zamieszczonego poniżej. W swoich delikatnych komentarzach zwrócili moją uwagę na bardzo istotne rzeczy np. jakich zdjęć nie powinno się zdecydowanie zamieszczać. Nie ma miejsca na amatorskie eksperymenty, to galeria dla poważnych ludzi. Dlatego postaram się być w przyszłości samokrytyczny i takiego chłamu już nie zamieszczać. Ale do rzeczy.




Mirek, cieszę się że nie zraziłeś się do forum. Nie poznasz klimatu forum i nie wyrobisz sobie o nim prawdziwego zdania czytając tylko "po łepkach" przypadkowe tematy lub opinie. Jest tu dużo wartościowych ludzi, mających sporą wiedzę na temat swojego hobby (nie tylko fotografii) i szczerze chcących się tą wiedzą podzielić z innymi. Są tu różne charaktery, jedni krytykują, drudzy chwalą ale dzięki konstruktywnej (trudny wyraz) dyskusji wytrzymujemy ze sobą tu sporo czasu. Gorąco namawiam do udziału w plenerach, dzięki tym spotkaniom można wiele zyskać.

Szkoda, że nie wiem jak masz na imię i nie wiem jak prywatnie się do Ciebie zwracać :?: Twój nick też nie wiem co przedstawia :?:To co wyżej powiedziałeś to jest oczywiście oczywista oczywistość! Nikt tego nie kwestionuje. Chciałem tylko podkreślić, że w
analogicznej sytuacji, w poprzedniej dyskusji krytykując zdjęcie dostałem od niektórych mocno po łbie. :mad: Myśleli, że zjawił się jakiś pajac co potrafi tylko innym wytykać błędy
a sam jest ignorantem w tej dziedzinie! Chciałem pokazać (chociaż przecież w mojej wypowiedzi ni chodziło o pokazówkę), zaakcentować, że sam siebie również surowo oceniam!!
Cytuj:
... Nie ma miejsca na amatorskie eksperymenty, to galeria dla poważnych ludzi...





Eeeeee, dlaczego? Nie jesteśmy forum stricte fotograficznym, niektórzy amatorzy muszą też od czegoś zacząć i gdzieś publikować swoje prace aby móc zobaczyć jak inni odbierają (krytykują) ich prace :wink: . A z tą powagą to nie przesadzaj, każdy z tu obecnych prędzej czy później zabłysnął lub zabłyśnie jakimś (nie)poważnym zachowaniem lub tekstem. Przede wszystkim więcej luzu i swobody do podejmowanych tematów. Jesteśmy tu przed wszystkim aby dobrze się razem bawić i czuć w forumowym towarzystwie :piwo: .
Howgh
A z tą powagą to nie przesadzaj, każdy z tu obecnych prędzej czy później zabłysnął lub zabłyśnie jakimś (nie)poważnym zachowaniem lub tekstem.

Nie miałem na myśli ludzi po latach spędzonych na emeryturze ale o całej palecie osobowości ,które to mają już za sobą etap produkcji gniotów.

P.S.
Spóźnione, ale najlepsze życzenia z okazji urodzin. :sylwester:
Pzdr.
Großvater


Dzięki za życzenia i piwko :-P
A tak na marginesie; mieliśmy osobisty kontakt ze sobą :?:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Prawdziwa cnota - krytyk się nie boi
PostNapisane: 14 grudnia 2008, o 16:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwietnia 2007, o 00:14
Posty: 1798
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
mirasasmir napisał(a):
...A tak na marginesie; mieliśmy osobisty kontakt ze sobą :?:


Raczej, chyba, na pewno tak. :-D :-D :-D :-D :-D :-D

_________________
Gdy tak wspominam ten miniony czas
Jak dobrze że to nie poszło w las
Dużo bym dał by przeżyć to znów
Wehikuł czasu - to byłby cud


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.