Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Lampa błyskowa do Nikona D 80
PostNapisane: 7 maja 2009, o 17:18 
Offline

Dołączył(a): 21 kwietnia 2009, o 17:06
Posty: 3
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witam,
Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc - chciałbym zakupić jakąś lampę do D80 i proszę o porady co kupić w rozsądnej cenie :grinka:

_________________
Każdy inny - wszyscy równi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2009, o 17:20 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 16:30
Posty: 1548
Lokalizacja: Ziemia
Płeć: Nie wybrano
Nie wiem co Wy za aparaty kupujecie? Bez lamp? :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2009, o 17:51 
Offline

Dołączył(a): 21 kwietnia 2009, o 17:06
Posty: 3
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
kupowałem na wyprzedaży - zamiast lampy swieczka i zapałki były w kicie... ;)

_________________
Każdy inny - wszyscy równi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2009, o 18:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
do wyboru do koloru a raczej zależy od tego ile chcesz przeznaczyć :)

najtaniej wyjdzie chyba systemowa SB-400 ale i możliwości ograniczone, dalej w kolejsce SB-600, SB-800 już rzadziej spotykana ze względu na wyparcie jej przez SB-900.

Jeśli chodzi o producentów niezależnych poza nikonem to w grę wchodzi raczej tylko Metz z modelem 58 AF-1 (digital) ewentualnie Metz 48 AF-1.

Wszelkich dziwnych wynalazków jak Tumax, Sigma raczej odradzam.

Nie wiem jak teraz ceny Metza 58 ale jak wolałem dorzucić grosza i kupić SB-800 (ma lepsze wyposażenia jak zasobnik na 5 akumulator, dyfuzor, filtry) Metz 58 co prawda ma drugi palnik ale jego użyteczność jakoś nie przypadła mi do gustu.

SB-600 też jest ok ale w porównaniu do SB-800 nie ma w niej dyfuzora (a ja często go używam), zasobnika, filtrów koloryzacyjnych. Ma mniejszą moc i kilka innych ograniczeń jak choćby sterowanie CLS-em. Teoretycznie mając D80 możesz sterować CLS-em z korpusu ale ja zawsze wolałem to robić z SB-800 :)

SB-400 nigdy nie miałem więc wypowiadać się nie będę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2009, o 18:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 października 2007, o 13:53
Posty: 598
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jeżeli mogę wtrącić swoje trzy grosze. Naturalnie lampy dedykowane, ale jak brak szmalu to, coś zastępczego. Lord mówi Metz 58 ja wolałbym zdecydowanie dedykowaną niż płacić podobne pieniądze za coś .. no właśnie coś podobnego.
Jeżeli chodzi o Tumaxa to mogę powiedzieć, że jest wart swojej ceny. Plastyki chińskie, światło i działanie normalne. Do mojego panasonika pasował idealnie. Było natomiast widać różnicę w wykonaniu sprzętu japońskiego, a chińskiego.
Za tydzień kupuję lampę do Canona. Wybór padł na Nissin 622. To japońska firma. Oglądałem tą lampę i się nią bawiłem. Powiem, że nie widziałem specjalnej różnicy między dedykowaną porównywalną lampą Canona.
Zauważyłem, że zawodowcy albo ludzie choćby zarabiający w jakiś tam sposób na fotografii zawsze szukają sprzętu markowego. Ja, jako amator nie potrzebuję lampy za 1, 6 tysiąca lampy. Wszystko zależy od szmalu i celu wykorzystania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2009, o 19:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
waldek2 napisał(a):
Za tydzień kupuję lampę do Canona. Wybór padł na Nissin 622. To japońska firma. Oglądałem tą lampę i się nią bawiłem. Powiem, że nie widziałem specjalnej różnicy między dedykowaną porównywalną lampą Canona


pytanie jest zasadnicze

ten nissin daje ci mozliwosc blysku w trybie synchronizacji z krotkimi czasami otwarcia migawki oraz mozliwosc blysku na druga lamelke?
ja bym jednak wzial canon speedlite 430 EX wersje pierwsza
sam mam taka kupilem za 600 PLN

nissin to 520 wg ceneo najtaniej

kolejne kwestie
jesli kiedys z jakichs powodow bedziesz chcial dokupic kolejna lampe canona i wyzwalac je jako master slave blyskajac oboma jednoczesnie to opcje taka daje ci tylko canon i metz

tak jak Lord wspomnial chyba nie ma sensu kupowac innych lamp niz systemowe za wyjatkiem Metza

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2009, o 19:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Waldek ja nie napisałem że polecam Metza 58, pisałem że miałem go ale wolałem dopłacić i wybrać finalnie SB-800.

Co do Tumaxa to też go posiadałem (386AFZ) i tak naprawdę to używałem go tylko w manualu bo jego automatyka była bardzo zawodna i nieprzewidywalna (a jest to te "wyższy" model Tumaxa), ten niższy "880AFZ" zdaje się był totalną pomyłką co prawda go nie posiadałem ale widziadłem efekty jego pracy.

Fakt faktem jest że każdy używa i kupuje co mu pasuje ale osobiście wolę żebym to ja był najsłabszym ogniwem a nie sprzęt ... nawet jeśli to tylko hobby :D

Pisząc tego i poprzedniego posta opieram się o swoich własnych doświadczeniach, ktoś być może ma inne.

Nissin ostatnio znowu "zaistniał" ale nie miałem przyjemności sprawdzić ich produktów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2009, o 19:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 października 2007, o 13:53
Posty: 598
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Tumaxa faktycznie używałem również w manualu, ale dalej uważam za 160 zł które zapłaciłem (właśnie model 880) było warte zamiast blisko 2000, które pare lat temu trzeba było wydać na dedykowaną do panasonica. Zachęcony opiniami na temat Nissina będę tym co takowy sprzęt przetestuje. Nie stać mnie na canona 580. Robię często zdjęcia na hali, gdzie oświetlenie jest tragiczne i potrzebuję w miarę możliwości dużej mocy.
Moją intencją jest wskazanie koledze Brodzie, że jeżeli jest brak szmalu to istnieje takie coś jak Nissin. Jeżeli koszty lampy nie są aż tak wygórowane dla niego to zdecydowanie polecam podobnie jak Ty sprzęt dedykowany bez względu na platformę.
Choć czasami jak oglądam zdjęcia zaawansowanych amatorów to zachodzę w głowe jak było można tak sknocić zdjęcie potem je opublikowć posiadając naprawdę dobry sprzęt naturalnie z lampami dedykowanymi.

punky napisał(a):

pytanie jest zasadnicze

ten nissin daje ci mozliwosc blysku w trybie synchronizacji z krotkimi czasami otwarcia migawki oraz mozliwosc blysku na druga lamelke?
ja bym jednak wzial canon speedlite 430 EX wersje pierwsza
sam mam taka kupilem za 600 PLN

nissin to 520 wg ceneo najtaniej

kolejne kwestie
jesli kiedys z jakichs powodow bedziesz chcial dokupic kolejna lampe canona i wyzwalac je jako master slave blyskajac oboma jednoczesnie to opcje taka daje ci tylko canon i metz

tak jak Lord wspomnial chyba nie ma sensu kupowac innych lamp niz systemowe za wyjatkiem Metza


Tak, jest możliwość synchronizacji na drugą kurtynę.
Od miesiąca próbuję zdobyć 430 ponizej 800 zł i niestety nie mam tyle szczęścia co Ty.
Lampa Di622 wyposażona jest w bezprzewodowy system zdalnego wyzwalania błysku jako lampa sterowana (slave) bądź jako lampa sterująca (master).
Więc kiedyś może, ale raczej nie sądzę żebym korzystał z takiej możliwości.
Myślałem też o modelu EX 380, ale to już nie to.


Ostatnio edytowano 7 maja 2009, o 20:26 przez waldek2, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2009, o 06:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
O lampach już wiesz sporo od poprzedników. Ja mam SB-600 i dwie SB-800. Sześćsetkę, mało używaną ze względu na posiadanie osiemsetek mogę sprzedać. Info na priv albo mail.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.