Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 4 października 2011, o 21:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 października 2007, o 13:53
Posty: 598
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
drosik napisał(a):
Nie chce się mądrować w temacie, ale ogniskowej 4mm do lustrzanek, które my posiadamy, chyba nie ma.
Poza tym, to nie o mm chodzi, a o kąt widzenia.


sigma 4,5mm

O rybim oku wiem nie wiele, nigdy tego w ręku nie miałem. Natomiast obserwując fachowców widzę, że przy panoramach jest niezbędne. Ogromna wygoda bo często wystarczą 3 fotki i po sprawie, no ewentualnie zenit i nadir dodatkowo. Ja do pełnej sfery potrzebuje natomiast 32 fotek. Ponieważ to co mam pod nogami i co nad głową mniej mnie interesuje więc rezugnuje z pełnej sfery. Jak zrobię porządniejszą głowicę to może się pobawię.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 4 października 2011, o 22:06 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
waldek2, w centrum Sigmy w Poznaniu można wypożyczyć obiektywy. Wypróbuj sobie ten 8-16. Naprawdę warto.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 4 października 2011, o 22:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 marca 2008, o 13:33
Posty: 382
Lokalizacja: POLNA
Płeć: Mężczyzna
kurde szkoda że w tych panoramach aut nie da się jeszcze kręcić pokrętłami, klikać guzikami i zaglądać do schowków :D..

Nie znam się na technikach tego wykonywania, ale jak dla mnie extra :d. No i oczywiście waldek2, gratuluje ! Świetna robota :D bardzo fajnie wykonana panorama części miasta. Fajnie by było jakby większa część miasta tak była zrobiona :d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 6 października 2011, o 18:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2006, o 16:53
Posty: 69
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
bitabob napisał(a):
Na mnie, fotonieudaczniku, twoje prace robią ogromne wrażenie. Puściłem w świat niech inni też zobaczą nasze miasto i okolice. Mam jeszcze pytanie czy możliwe jest wykonanie takiego zdjęcia w małej przestrzeni, na przykład we wnętrzu samochodu? Obiektem byłby oczywiście fotelik ;) Chodzi mi pewnego rodzaju prezentację montażu, zrobioną tak aby oglądający mógł obejrzeć fotel dookoła. Pomyślałbyś o takim wyzwaniu? :)

Można to zrobić, też na ... szybko zrobione, proszę nie brać pod wzgląd nie utrzymana matrycy po stycznej do okręgu w którym znajduje się fotografowany obiekt, jak również ta sama wysokość itp.
głównie tu chciałem pokazać o możliwość takowej fotografii:

http://www.foto-kwidzyn.pl/panorama/astra-3/rotate/

Dla mniejszych obiektów obraca się samym obiektem, zaś dla dużych, trzeba wędrować po obwodzie koła, w którym wpisany jest ów przedmiot

-- 6 paź 2011, 2011 18:26 --

waldek2 napisał(a):
Witam,
zakończyłem pracę nad pewnym etapem mojego hobbi.
Pod adresem http://www.panoramy-powisla.pl można zobaczyć moje prace - zapraszam.

A może połączymy siły?
Ja zacząłem robić spacer po Kwidzynie, ale z braku czasu, zrobiłem tylko wycieczkę składającą się z 5 punktów ...
http://www.wirtualny-kwidzyn.pl/

_________________
"Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg." - www.jas.gawronski.az.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 6 października 2011, o 19:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 października 2007, o 13:53
Posty: 598
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Qurcze, pewnie, że będę zaszczycony.
Gorzej, że pracujemi na sprzęcie innego systemu i korzystamy z innego oprogramowania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 6 października 2011, o 20:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2006, o 16:53
Posty: 69
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
waldek2 napisał(a):
Qurcze, pewnie, że będę zaszczycony.
Gorzej, że pracujemi na sprzęcie innego systemu i korzystamy z innego oprogramowania.

Wystarczy wynikowa panorama jaka jest utworzona przez Twój program (obojętnie czy w formacie: equirectangular, cubic, cylindrical, rectilinear) - wówczas w swoim dodam Twoje i vice versa
Myślałem żeby rozwinąć wirtualny Kwidzyn bardziej, muszę zmienić szatę graficzną strony, na bardziej atrakcyjną, zakochałem się w Kwidzynie, a dzięki temu, można łatwo pokazać innym nasze maisto

_________________
"Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg." - www.jas.gawronski.az.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 17 października 2011, o 09:18 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
No i nastał czas kiedy wszystkie Wasze i mam nadzieję, że niedługo moje (bo cały czas się przymierzam do zakupu statywu i zrobienia głowicy) mogą się rozwiązać. Kwesta tylko w tym czy ktoś zechce to produkować.

Cytuj:
Panoramiczny aparat - wystarczy podrzucić
Inżynierowie z berlińskiego Uniwersytetu Technicznego opracowali 360-stopniowy aparat fotograficzny, wyposażony w 36 kamerek 2MPix z telefonów komórkowych. Nic się przed tą piłką nie ukryje!

Panoramiczny aparat - wystarczy podrzucić
34 minuty temu
Inżynierowie z berlińskiego Uniwersytetu Technicznego opracowali 360-stopniowy aparat fotograficzny, wyposażony w 36 kamerek 2MPix z telefonów komórkowych. Nic się przed tą piłką nie ukryje!

Najeżoną obiektywami piłeczkę rzuca się między dwoma osobami. Wbudowany akcelerometr oblicza, w którym momencie aparat osiągnie najwyższy punkt lotu (i ma najmniejsze przyspieszenie) i wtedy wszystkie 36 aparatów robi zdjęcie. Powstaje więc pełny obraz sytuacji.

Konstruktorzy pomyśleli nawet o tym, co się stanie, gdy jakaś gapa nie złapie spadającego urządzenia - wyposażyli je w gąbczastą amortyzację. Obrazy z aparatów łatwo przegrać na komputer za pomocą złącza USB. Specjalne oprogramowanie łączy zdjęcia w 360-stopniową panoramę.

Teraz musi się tylko znaleźć firma, która zechce wprowadzić to urządzenie na rynek. Amatorzy panoram czekają!

Najeżoną obiektywami piłeczkę rzuca się między dwoma osobami. Wbudowany akcelerometr oblicza, w którym momencie aparat osiągnie najwyższy punkt lotu (i ma najmniejsze przyspieszenie) i wtedy wszystkie 36 aparatów robi zdjęcie. Powstaje więc pełny obraz sytuacji.

Konstruktorzy pomyśleli nawet o tym, co się stanie, gdy jakaś gapa nie złapie spadającego urządzenia - wyposażyli je w gąbczastą amortyzację. Obrazy z aparatów łatwo przegrać na komputer za pomocą złącza USB. Specjalne oprogramowanie łączy zdjęcia w 360-stopniową panoramę.

Teraz musi się tylko znaleźć firma, która zechce wprowadzić to urządzenie na rynek. Amatorzy panoram czekają!

http://nt.interia.pl/foto/news/aparat-fotograficzny-do-rzucania-w-powietrze,1708997


Załączniki:
pilka_potrafi_zrobic_5482466.jpg
pilka_potrafi_zrobic_5482466.jpg [ 42.24 KiB | Przeglądane 13265 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 19 lipca 2012, o 22:43 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A to taka ciekawostka dla miłośników lotnictwa:

http://biznes.onet.pl/wnetrze-embraera- ... news-detal

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 19 lipca 2012, o 22:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2006, o 16:53
Posty: 69
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
będąc dalej w temacie miłośników lotnictwa, to zapraszam na stronę aviateam.pl, jak na razie mam zrobionych 14 panoram kokpitów śmigłowców/myśliwców (w tym MiG-29)
panoramy
oraz wirtualne wycieczki po hangarze i wieży kontroli lotów
wirtualne wycieczki

_________________
"Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg." - www.jas.gawronski.az.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 19 lipca 2012, o 23:11 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Fajna sprawa! :)

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.