Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 16 sierpnia 2011, o 18:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 października 2007, o 13:53
Posty: 598
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Aparat nie jest zły, ale ustawienia coś nie tak. Balans bieli mi nie pasuje.
Słońce??? jak go nie ma albo jest go mało to dopiero zaczynamy robić panoramy.
Panorama jest jak dla mnie niekompletna, bo brakuje katedry; chyba, że Twoim zamierzeniem jest zdjęcie panoramiczne, a nie panorama dookolna.
Tak wygląda Twoje dzieło jako cylindryczna panorama. KLIKNIJ
link będę utrzymywał tylko jakiś czas.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 16 sierpnia 2011, o 22:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lutego 2011, o 23:28
Posty: 248
Płeć: Nie wybrano
Waldek2... bardzo podoba mi się Twoja koncepcja 360 stopni... mogę wiedzieć w jaki sposób umieszczasz ją w necie? :D

Balansu bieli nie ustawiałem... jest na auto... a do tego efekt warm... czyli "ocieplenie" barw w stronę czerwieni, co daje rezultat bardziej optymistyczny;) Ta panoramka jest efektem czystego spontanu i dlatego nie zmieniałem ustawień aparatu na specyficzne dla danej ekspozycji i celu... Zdjęcia robiłem z ręki bez zachowania zasady obrotu aparatu względem osi obiektywu, więc po składaniu tego w całość wyszły niezłe "fale dunaju"... zaprezentowana panorama jest tylko wycinkiem całego rezultatu jaki wyświetlił program :D

Zamysłem od początku było stworzenie materiału do testu dla nie pełnej panoramy i dlatego pstrykałem zdjęcia z okolic wschodniego wejścia do katedry, bo z tej lokalizacji mogłem objąć większą część placu :D

Co do Słońca, to zgodzę się, że lepiej jak jest go mniej, bo wtedy każdy kadr jaki ma składać się na panoramę jest doświetlony niemal identycznie... pozbywamy się wtedy progów jasności i nasycenia barw pomiędzy poszczególnymi zdjęciami...

Tego dnia Słońce co krótką chwile inaczej oświetlało plac... i stąd pośpiech, aby nie zepsuć efektu :D

Ostatnio wciągnął mnie temat fotografii panoramicznej i chociaż nie posiadam "wypasionego" sprzętu, to będąc w plenerze testuję różne koncepcje i metody...

Chętnie zaczerpnę trochę wiedzy z Waszego doświadczenia drodzy forumowicze:)

A dlaczego często stosuję efekt warm?
Otóż zabawę z moją fz8 zacząłem już jakieś 4 lata temu. Z czasem nabyłem wprawy w fotografowaniu tym aparatem... niemal od początku eksperymentowałem z ustawieniami manualnymi i również po dziś dzień pokrętło w 90% czasu wskazuje ten właśnie tryb;) Na lustro mnie nie stać, więc cisnę mój aparacik jak najbardziej się da... i chociaż świadom jestem nieco słabszej jakości wykonywanych zdjęć (zwłaszcza większy poziom szumów nasilających się z obniżeniem poziomu światła), to i tak fotografowanie tym właśnie aparatem daje mi frajdę:)

Jednak do rzeczy... Znam ten aparat dosyć dobrze, a więc wychwyciłem również jego "wady"... Metodą prób i błędów udało mi się ustalić, że standardowe ustawienia bez zastosowania żadnego efektu dają obraz w rezultacie odbiegający kolorystycznie od oryginalnych barw fotografowanego obiektu. Balans bieli zbyt mocno przechodzi w w stronę niebieskiego.
Zastosowanie efektu warm niweluje w pewnym stopniu tą wadę dając bardziej rzeczywiste kolory. Szczególnie pomaga to w pochmurne dni. Przy większym Słońcu daje on raczej efekt wczesnego poranka lub wieczoru;)

-- 16 sierpnia 2011, o 22:33 --

Ciekaw jestem czy udało by się zrealizować projekt Kwidzyn 360... mam tu na myśli wirtualną wycieczkę ulicami miasta. Coś na wzór np. Preston w UK ... oczywiście google maps :D Zbliżając zoom maksymalnie przełącza się w tryb widoku panoramicznego z możliwością przemieszczania się wzdłuż ulic :D
Ambitne i pewnie wymaga dobrego sprzętu i/lub sporo ludzi, którzy utworzą setki widoków panoramicznych w całym mieście i połączą je w jeden wirtualny świat :D

-- 16 sierpnia 2011, o 22:44 --

PS. Już wiem jak wyczarowałeś tą panoramę Waldek2 :D Zarejestrowałem się w serwisie pan0... i przy okazji podgląałęm Twoje prace... bardzo ciekawe są:)

_________________
Strzyziujr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 16 sierpnia 2011, o 22:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2010, o 15:09
Posty: 883
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
to znalazłem w jednym z portali społecznościowych :D :D :D
jeszcze raz wklejam link do panoramy Warszawy ;) http://www.warszawa360.pl/#/GigaWarszawa2/

Ps. nie wklejam tego żeby pokazać goliznę, nie ma jej tu zresztą,chodzi o fotografię która jest nadzwyczaj bardzo dokładna i czuła nawet na taką skalę ;)

-- 17 sie 2011, o 00:13 --

na moście są dwa błędy, jest kilka miejsc, gdzie nie ma samochodów w pełnej sylwetce 8)


Załączniki:
panorama wa-wy.jpg
panorama wa-wy.jpg [ 94.76 KiB | Przeglądane 9771 razy ]

_________________
Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym. Albert Einstein
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 17 sierpnia 2011, o 09:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 października 2007, o 13:53
Posty: 598
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Strzyziujr Twojego aparaciku nie znam więc zbyt bardzo nie pomogę.
Robienie zdjęć z ręki nie jest dobrym rozwiązaniem. Swojego czasu w ramach warsztatów fotograficznych (własnie na pl. Jana Pawła) pokazywałem jak w najprostrzy sposób wykonać potrzebny sprzęt.
pan0.net ma ogromne ograniczenia ale na poczatku musi wystarczyć.
Obecnie jestem w trakcie realizacji projektu wirtualnej wycieczki (nie takiej co prawda jak google) niestety brak funduszy na zakup oprogramowania nie pozwala mi jej pokazać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 17 sierpnia 2011, o 14:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lutego 2011, o 23:28
Posty: 248
Płeć: Nie wybrano
Waldek2... a nie myślałeś o jakimś wsparciu ze strony władz miasta lub lokalnych organizacji? Nie mówię od razu o finansowaniu, ale może znajdzie się ktoś posiadający odpowiednią aplikację lub legalne dojścia do niej?

_________________
Strzyziujr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 17 sierpnia 2011, o 16:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 października 2007, o 13:53
Posty: 598
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Miasto? Już raz daliśmy jako e-Kwidzyn tonę projektów. Udało się zdobyć 400 zł na warsztaty plenerowe.
Panoramy będę tworzył na potrzeby kwidzynopedi - miasto nie uważa aby to był potrzebny projekt. Tak praktycznie to jest ona utrzymywana z prywatnych środków.

Jeżeli Ciebie interesuje to zapraszam też do odwiedzenia SUSZA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 17 sierpnia 2011, o 18:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2007, o 02:39
Posty: 497
Lokalizacja: Ryjewo
Płeć: Mężczyzna
Fajnie wygląda to również w Gniewie:

Miasto: http://www.wkraj.pl/index.php?page=vr&start=28028
Zamek: http://wkraj.pl/index.php?page=vr&start=52948

(Pierwsza scena wyświetla się u mnie w fatalnej jakości, ale potem jest już OK)

_________________
Republika marzeń...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 17 sierpnia 2011, o 22:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lutego 2011, o 23:28
Posty: 248
Płeć: Nie wybrano
Waldek2... Mam wrażenie, że nasze miasto zwyczajnie faworyzuje inne inicjatywy:/ Czy orientujesz się jakie są przybliżone koszta stworzenia i wdrożenia projektu "wirtualnego spaceru" po Kwidzynie? Może więcej informacji udałoby się zdobyć od osób, które wdrożyły takie coś w innych miastach?
Nadal uważam, że jest to jeden z lepszych pomysłów wspierających rozwój i promocję regionu.

Z fundusze unijne nie wchodzą w grę?

Ciekawe linki podesłaliście Panowie... aż normalnie chciałoby się mieć coś takiego na portalu Kwidzyna:)

_________________
Strzyziujr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 17 sierpnia 2011, o 22:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2010, o 15:09
Posty: 883
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Strzyziujr napisał(a):
Waldek2... Mam wrażenie, że nasze miasto zwyczajnie faworyzuje inne inicjatywy:/ Czy orientujesz się jakie są przybliżone koszta stworzenia i wdrożenia projektu "wirtualnego spaceru" po Kwidzynie? Może więcej informacji udałoby się zdobyć od osób, które wdrożyły takie coś w innych miastach?
Nadal uważam, że jest to jeden z lepszych pomysłów wspierających rozwój i promocję regionu.

Z fundusze unijne nie wchodzą w grę?

Ciekawe linki podesłaliście Panowie... aż normalnie chciałoby się mieć coś takiego na portalu Kwidzyna:)


zdecydowanie popieram, może to powinien być kolejny z projektów dzięki których można coś jeszcze wycisnąć ze środków UE :idea:
Wirtualny spacer po Kwidzynie to genialny pomysł proponuję utworzyć jakieś internetowe referendum ;)
ale projekt powinien mieć zdecydowanie większy rozmach.
Kwidzyn za dnia i nocą, z możliwością zajrzenia w zakamarki tzn: do zamku, do katedry, do pubu etc :smile:

Ps. Panoramę 360 Kwidzyna też bym podpiął pod projekt :D bez cenzury :D

_________________
Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 18 sierpnia 2011, o 06:18 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Wszystko fajnie i ja też popieram ale znajać mentalność naszego społeczeństwa to obawiam się, że władze miasta mając już jeden spacer i panoramę (zrobioną parę lat temu i na owe czasy całkiem fajną http://portal.kwidzyn.pl/spacer.php?pan ... -1001-0109) nie zaryzykują wydania kilkudziesięciu tysięcy albo więcej na coś co spodoba się kilku procentom wyborców. Jak wiadomo w mieście zawsze znajdą się większe potrzeby, bardziej przyziemne ale i bardziej zauważalne dla szarego człowieka.

p.s. Starostwo po przeprowadzce sobie zrobiło http://wirtualnykraj.pl/index.php?page=vr&start=34651 Niestety na stronie powiatu ciężko znaleźć o tym inofmracje. Znalazłem to zupełnie przypadkiem trafiając na stronę wirtualnykraj.pl.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 18 sierpnia 2011, o 09:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lutego 2011, o 23:28
Posty: 248
Płeć: Nie wybrano
reflexes napisał(a):
Wszystko fajnie i ja też popieram ale znajać mentalność naszego społeczeństwa to obawiam się, że władze miasta mając już jeden spacer i panoramę (zrobioną parę lat temu i na owe czasy całkiem fajną http://portal.kwidzyn.pl/spacer.php?pan ... -1001-0109) nie zaryzykują wydania kilkudziesięciu tysięcy albo więcej na coś co spodoba się kilku procentom wyborców. Jak wiadomo w mieście zawsze znajdą się większe potrzeby, bardziej przyziemne ale i bardziej zauważalne dla szarego człowieka.

p.s. Starostwo po przeprowadzce sobie zrobiło http://wirtualnykraj.pl/index.php?page=vr&start=34651 Niestety na stronie powiatu ciężko znaleźć o tym inofmracje. Znalazłem to zupełnie przypadkiem trafiając na stronę wirtualnykraj.pl.


reflexes... z całym szacunkiem dla władz miasta i twórcy panoramy na kwidzyńskiej stronie, ale współcześnie jakość tej panoramki raczej bardziej zniechęca do odwiedzin Kwidzyna... osobiście zamknąłem tą stronę po 20 sekundach oglądania :D Koncepcja dobra, ale jakość jest porażająco do bani:/

Wirtualna wycieczka po budynku Starostwa podoba mi się... i czegoś takiego można by właśnie oczekiwać po wejściu w wirtualny świat Kwidzyna...

Ps. Jak widać Starostwo znalazło środki na stworzenie czegoś, co dla wielu może wydawać się nie potrzebne...

Sebek36... Popieram Twój pomysł, aby z czasem dodawać do panoramy również ciekawe "zakamarki" miasta :D

-- 18 sierpnia 2011, o 10:08 --

A tak wirtualny spacer po mieście prezentuje Grudziądz:


http://www.grudziadz.twoje-miasto.pl/spacer-74


Pod oknem z wirtualną panoramą znajduje się dosyć obszerna lista ulic i miejsc... Zachęcam do oglądania, bo na prawdę fajnie wyszło:)

_________________
Strzyziujr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 19 sierpnia 2011, o 06:34 
Offline

Dołączył(a): 26 maja 2010, o 18:28
Posty: 846
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Szybiciej by było jak by sami mieszkańcy się za to zabrali ale jednym ograniczeniem jest koszt oprogramowania ..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 19 sierpnia 2011, o 09:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 października 2007, o 13:53
Posty: 598
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Wynajęcie firmy z prawdziwego zdarzenia i zrobienie profesjonalnej panoramy to faktycznie koszt.
Natomiast zrobić coś ciekawego własnym sumptem to już jest w zasięgu ręki.
Potrzeba 2-3 ludzi chętnych do pracy z własnymi aparatami i własnymi statywami.
Potrzebny serwer - wcale nie jakiś ogromny.
Oprogramowanie. Tak naprawdę to większość można zrobić w programach za free. Potrzeba tylko czegoś do wycieczki (ja preferuje Tourweaver i przydałaby się też Google Maps Plugin)
Czyli jest to do zrobienia we własnym zakresie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 19 sierpnia 2011, o 10:20 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Bardzo często zastanawiacie się gdzie urządzić plener fotograficzny.
viewtopic.php?f=126&t=8013
waldek2 napisał(a):
Potrzeba 2-3 ludzi chętnych do pracy z własnymi aparatami i własnymi statywami.
Potrzebny serwer - wcale nie jakiś ogromny.
Czyli jest to do zrobienia we własnym zakresie.

Może by zrobił coś takiego w ramach warsztatów fotograficznych.

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 26-cio gigowa panorama Paryża
PostNapisane: 19 sierpnia 2011, o 13:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
W sprawie serwera mogę pomóc

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.