Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: landrynkowa fikcja
PostNapisane: 18 kwietnia 2010, o 10:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 marca 2008, o 20:10
Posty: 120
Lokalizacja: kn/gda
Płeć: Mężczyzna
Gregor
zapewne masz znacznie lepszy aparat niż ja (zdjęcia robiłem komórką), ale mimo to chyba nieco podkręciłeś kolorystykę na swoim drugim zdjęciu. porównaj z moim trzecim, czwartym i piątym. z tego co zapamiętałem z wnętrza pociągu siedzenia znacznie różniły się od tego co pokazałeś na swoim zdjęciu.

może milej się na takie zdjęcie patrzy... ale nie zmienia to faktu, że jest kłamliwe. jest okłamywaniem siebie i innych. robisz zdjęcie dokumentacyjne i okłamujesz tych, którzy nie jechali pociągiem i tych którzy nie będą mieli możliwości zweryfikowania tego co przedstawiłeś - interesujących się tą sprawą za kilka, kilkanaście lat...

wagon nie ma wyszorowanych i błyszczących nowością foteli. barwa materiału nie jest tak nasycona jak na twoim zdjęciu. patrząc na fotele widać dobrze, że są używane od dawna, że wielu ludzi już odgniotło na nich swoje ciała. czy to nie jest ciekawe i warte zarchiwizowania?

po co tworzyć ładną i landrynkową fikcję? jaki jest tego cel?


EDIT
wydzielone z http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?t=7162
drosik

_________________
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Tak więc... tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy.


Ostatnio edytowano 18 kwietnia 2010, o 19:58 przez Ruby blue, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2010, o 11:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2007, o 09:25
Posty: 1276
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Masz link do oryginału: http://img191.imageshack.us/img191/5886/mg1240.jpg

Ruby blue napisał(a):
okłamujesz


Nie, nie okłamuje. I nie życzę sobie, żebyś robił ze mnie kłamcę nie widząc oryginału zdjęcia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2010, o 15:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 marca 2008, o 20:10
Posty: 120
Lokalizacja: kn/gda
Płeć: Mężczyzna
teraz kiedy czytam swojego posta widzę, że rzeczywiście brzmi on dość surowo i mógł sprawiać wrażenie, że moim celem było atakowanie ciebie personalnie.

tak nie było, zależało mi na zaatakowaniu photoshopa i wytraceniu go z twojej ręki. chciałem zwrócić twoją uwagę na to jakie skutki niesie za sobą, sprzeczne z ideą dokumentacji, upiększanie świata. robisz zdjęcie dokumentacyjne - w domyśle: ukazujące rzeczywistość a następnie je upiększasz i takie publikujesz jako dokument, a więc zakłamujesz rzeczywistość.

zakłamywanie jest jak najbardziej na miejscu w zdjęciach artystycznych, których celem nie jest dokumentowanie jakiegoś faktu/zdarzenia a przedstawianie go w sposób w jaki autor chciałby je ukazać.

przyznasz, że nie zrobiłeś go i nie umieściłeś tu jako przykład swojej wizji artystycznej, tylko jako dokument. jednoczenie nieco je upiększyłeś.

nie zależało mi na tym, żeby robić z ciebie kłamce (sorry za niefortunne sformułowanie).
nie chciałem atakować cię personalnie. przepraszam za to, że mogłeś poczuć się urażony.

_________________
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Tak więc... tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy.


Ostatnio edytowano 18 kwietnia 2010, o 15:57 przez Ruby blue, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2010, o 15:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2007, o 09:25
Posty: 1276
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ruby blue napisał(a):
a przyznasz, że nieco go upiększyłeś.


Wybacz, ale nie. Po to dałem oryginał, żebyś zobaczył, że żadnych kolorów nie dodawałem do tego zdjęcia. Jedyne co w nim zmieniałem to "prostowanie" i pomniejszanie.

Taki widok zastałem w kilkunastu sekundowym pobycie w Igreku i taki sam widok uchwycił mój aparat.

Widocznie miałem lepsze światło i trafiłem na wyczyszczony przedział.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2010, o 16:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 marca 2008, o 20:10
Posty: 120
Lokalizacja: kn/gda
Płeć: Mężczyzna
ok. porównując zdjęcia wydaje mi się ze nasycenie kolorów jest inne. ale nie zamierzam się o to kłócić. to bez sensu. podtrzymuję swoje przeprosiny.

rzeczywiście warunki z pewnością były inne, inna była tez z pewnością jakość aparatów.

_________________
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Tak więc... tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.