Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Potrzebne wsparcie dla OSP Morawy
PostNapisane: 12 marca 2012, o 11:06 
Offline

Dołączył(a): 14 listopada 2010, o 12:25
Posty: 89
Lokalizacja: Graudenz-Gardin
Płeć: Mężczyzna
Chester akurat pracuje w strazy pożarnej i działam w OSP wiec nie mówi tego o czym bladego pojęcia nie masz właśnie po to sie dzwoni po tak odległe OSP które głównie działaja w swoim rejonie a takim dla osp Morawy jest Gm.gardeja żeby wspomóc te lepiej wyposażone i działające w KSRG(krajowy System Ratowniczo-Gasniczy) takie jednostki maja za zadanie wspomagac te lepsze i wieksze strażakami bo to strażak podczas wspomnianej akcji jest najbardziej przemęczony akurat takowa akcja trwała 15 h wiec nie mów takich bzdur o rozbujaniu żuczka bo sie nie opłacało jak sam pisząc takie bzdety pokazujesz że w tym temacie nie masz bladego pojęcia i dalej upierasz się w swojej niewiedzy !!!wiec ci wytłumacze na jakiej zasadzie działa system KSRG w POLSCE !Głównymi jednostkami do walki z pożarami,klęskami,i innymi zagrożeniami miejscowymi są odpowiedzialne PSP I podległe im JRG one natomiast sa wspomagane przez jednostki zawodowe JOP(jednostki ochrony Przeciwpożarowej) takie jak ZSP,IP,ORLEN,LOTOS,WSP jeżeli takich nie ma w poblizu dysponowane są jednostki OSP włączone do KSRG to znaczy OSP lepiej wyposażone typu S-2 ,S-3 ,S-4 takie jak W naszym powiecie OSP Sadlinki,Gardeja,Ryjewo,Prabuty,jednostki zazwyczaj wyposazone dodatkowo w sprzęt do ratownictwa drogowego ,technicznego lub wodnego i dopiero jednostki typu S-1 jak osp morawy sa juz wzywane kiedy zachodzi potrzeba zadysponowania znacznych ŚIS (śił i środków) nie zbednych do prowadzenia długotrwałych i wyczerpujących Akcji Ratowniczo -Gasniczych


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Potrzebne wsparcie dla OSP Morawy
PostNapisane: 12 marca 2012, o 11:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2006, o 18:16
Posty: 1850
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ja nie twierdzę, że posiadam wiedzę pozwalającą określić kto ma pierwszy do pożaru jechać, kto o tym decyduje itd.
Jak sama nazwa OSP mówi, że są to ochotnicy, którzy poświęcają swój czas i niekiedy pieniądze, aby zapewnić swoje lokalne bezpieczeństwo w razie tragedii. Twierdzisz, że jesteś strażakiem i tym bardziej dziwi mnie fakt, że tak "jedziesz" po OSP.
Inicjatywa zbierania kasy wyszła od mieszkańców i strażaków ochotników, bo czują, że w tragedii pomoc z innych jednostek może nie nadjechać tak szybko jakby chcieli.
Dlaczego mam wspomóc jednostki działające w KSRG jak sami nie wychodzą z inicjatywą, nie wołają o nic. Oznacza to tylko, że wszystko mają.
Takie małe jednostki są finansowane, gdy mają wyjazdy do akcji, więc nie rozumiem twoich docinek.
Jakiś czas temu palił się dom w Morawach, w którym mieszka duża rodzina. I jak myślisz kto był pierwszy na miejscu? Tak właśnie OSP Morawy, która zabezpieczyła miejsce, odizolowała ludzi i przystąpiła do pierwszych akcji gaśniczych do momentu przyjazdu PSP. Gdyby nie ochotnicy mieszkańcy domu straciliby cały dobytek, a tak ogień strawił tylko lub aż poddasze.
Po twoich wpisach sądzę, że jesteś za likwidacją takich jednostek jak OSP w Morawach?

Nie chcesz to nie pomagaj w zbieraniu pieniędzy na ten cel, ale poprostu nie zrażaj innych.

_________________
https://www.facebook.com/djwesa/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Potrzebne wsparcie dla OSP Morawy
PostNapisane: 12 marca 2012, o 18:31 
Offline

Dołączył(a): 28 czerwca 2011, o 18:43
Posty: 1482
Płeć: Kobieta
chester, ale ja też uważam, że dotowanie jednostek, które nie spełniają swojej funkcji jest bez sensu.
1 czy 2 wyjazdy w roku, to jest paranoja moim zdaniem, ponieważ tych wyjazdów do robnych pożarów (typu stogi siana, wypalane nielegalnie trwawy itp.) powinno być o krocie więcej. Coś tam słyszałam, ze OSP Miłosna, to aspiracje miasta, tylko jedno ale- kto będzie chciał bawić się tam w strażaków? Myślę, że "rezerwat" w większości zajmuje się raczej "paleniem" a nie gaszeniem, i to roślinności niepolskiego pochodzenia :D.
Wracając do tematu, nasza jednostka PSP ma dobre wyposażenie i IP również (mimo że to zakładówka).. Także OSP w mieście, to marnotrawienie pieniędzy. A tekst typu "nie pojechali, bo zanim Żuka odpalili, to się nie opłacało" woła o pomstę do nieba. Mało to jednostek jeździ Żukami? Z tego co mówi syndykat3, to Morawy na naszego staruszka nie zasługują. Warto by było rozdysponować ten wóz do którejś z jednostek, która ma jakąś skuteczność i warto w nią inwestować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Potrzebne wsparcie dla OSP Morawy
PostNapisane: 12 marca 2012, o 19:30 
Offline

Dołączył(a): 14 listopada 2010, o 12:25
Posty: 89
Lokalizacja: Graudenz-Gardin
Płeć: Mężczyzna
akurat chester uczestniczyłem w tej akcji przy temp.-18 Ci mocno padającym śniegu wiec znam dobrze przebieg tego pozaru i wiem nieco o tym co tam za sceny sie działy które nie powinny mieć miejsca i do jakiej akcji gasniczej skoro :hydranty albo nie działały albo zamarzły,osp Morawy ...........akcja gasnicza zaczeła sie od momentu podania pradu wody bo było tą wode z kont brać kiedy to pierwsze jednostki OSP to była Gardeja GCBA 6/32 GBA 0,8/16 i JRG Kwidzyn GCBA5/24 nastepnie osp Rozajny GBA 2,5 /16 i osp prabuty GBA 2,5/16 które to ta wodę dowiozły osobiście jestem za likwidacja takich jednostek jak OSP Morawy,Cygany bo koszt tej jednostki przewyzsza ich potrzebe bo w tym samym momencie gardejska lub OSP Rozajny wyjedzie tym samochodem napewno z Woda a nie jak to bywało w osp Morawach i Cyganach że nie było kierowcy w tamtych jednostkach i do pożaru nie wyjeżdzano sa kierowcy na etatach który są zawsze bo pełnia dyzury sprzęt tez jest sprawny i gotowy i zawsze odpali poniewaz garaże sa ogrzewane a nie jak w morawach i cyganach tu sa ludzie gotowi ,wykwalifikowani ,wyposażeni,i w wiekszości ich członkowie to zawodowi strażacy jak to jest w Gardei . teraz jest problem jak w tych Morawach , Cyganach ,Myslisz że jak kupia nowy samochód to nie będzie problemu wtedy się zacznie kolejny bo nie bedzie garazu na niego poniewaz ten stary jest przystosowany pod GLM żuk a nie pod nowsze samochody (Używane) Z NIEMIEC KTÓRE SA DUZO WYZSZE I Z WODA BEDZIE TRZEBA ZAMONTOWAC OGRZEWANIE KOSZTY TAKIEJ REMIZY WZROSĄ DO 30 TYS ROCZNIE NIE LICZĄC ROZBUDOWY I OGRZEWANIA C.O po to zeby w razie wyjazdu samochód nie wyjechał bo nie było komu !!!kosszt takiej inwestycji to 70 tys samochód 10-20 tyś,remont remizy ,C,O itd 30 tyś ,doposażenie samochody 10 tys, roczny koszt eksploatacji 30 tys i na początek ładna suma to za 70 tys morzna zakupis samochód do remizy w gardei lub w rozajnach z 10 tyś l wody i bedzie zawsze dojedzie i bedzie miał wode i bedzie gasił a nie hudrant mu zamarznie lub motopompa nie odpalips,lilith z tym wyposazeniem KP psp w kwidzynie to bym podyskutował :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Potrzebne wsparcie dla OSP Morawy
PostNapisane: 12 marca 2012, o 20:08 
Offline

Dołączył(a): 28 czerwca 2011, o 18:43
Posty: 1482
Płeć: Kobieta
Oj wam, panowie, to zawsze jest źle :D Mają gorzej, przecież wiesz syndykat3,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Potrzebne wsparcie dla OSP Morawy
PostNapisane: 12 marca 2012, o 21:30 
Offline

Dołączył(a): 1 maja 2011, o 21:08
Posty: 7
Płeć: Nie wybrano
Fajny temat..a momenty najbardziej....

Darek napisał(a):
drosik napisał(a):
kobieta de facto ;)


Już kombinuję, jak może też wyglądać kobieta de facto?


Ja wiem jak wygląda post factum :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Potrzebne wsparcie dla OSP Morawy
PostNapisane: 14 marca 2012, o 08:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2011, o 15:22
Posty: 98
Płeć: Mężczyzna
Syndykat3, co Ty byś jako strażak PSP zrobił, bez pomocy straży OSP. Prawda jest taka że niewiele. Prawdą jest, że nowe auto wygeneruje problemy z jego "zakwaterowaniem" i wyposażeniem. A tego kto jedzie do akcji z tego co wiem dysponuje PSK. Wojna o auta była i będzie - ostatnia choćby o samochód do Trumiejek. OSP są finansowane przez gminy, a jaka jest gmina Gardeja - a przynajmniej jej włodarze - wiedzą wszyscy. Wystarczy gazety lokalne poczytać. Szkolenia dla strażaków OSP organizowane są przez PSP, więc mówiąc o niewykwalifikowanych chłopakach z Moraw czy Cygan miej pretensje sam do siebie.

Lilith, straż czy państwowa czy ochotnicza to myślę nie jest zabawa. Przynajmniej dla mnie - swoje zadania traktuję całkiem serio. Liczy się chęć niesienia pomocy innym. A skoro Morawy, mając w panie Wójcie takie poparcie, sami muszą o wszystko walczyć, to tylko się cieszyć że ktoś charytatywnie się tego podjął.

_________________
Człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Potrzebne wsparcie dla OSP Morawy
PostNapisane: 14 marca 2012, o 18:26 
Offline

Dołączył(a): 28 czerwca 2011, o 18:43
Posty: 1482
Płeć: Kobieta
artwil1, ja nie uważam, że Ty akurat idziesz się bawić w strażaka- nie każdego tyczy się ten zarzut.
Ale znam przypadki, gdzie panowie sobie przychodzą popić i polansować się mundurem (za którym panny sznurem podobno). A co do szkolenia PSP, nie wiem jak to wygląda. To już się tym chyba prewencja zajmuje.
A poziom wiedzy moim zdaniem wynika z osobistego zaangażowania w szkolenie i z doszkalania się indywidualnie.


p.s. Jakby co, to jakieś "ABC Strażaka Ochotnika" mam w domu, także doszkolę się jeszcze w tym temacie, żeby nie było, że jestem aż takim laikiem w tej dziedzinie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Potrzebne wsparcie dla OSP Morawy
PostNapisane: 22 marca 2012, o 17:52 
Offline

Dołączył(a): 10 grudnia 2007, o 13:38
Posty: 172
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dziś byłem na miłosnej, zapytałem się napotkanego pracownika co z tym wozem.
Powiedział mi tylko że pod wieżą jest robiony garaż i on tam będzie garażowany, nic nie wiedział o powstaniu OSP. Wydaje mi się że jednak coś może w tym być że powstanie tam OSP, gdyż jednak po coś ten garaż robią. W sobotę z rana postaram się podejść, może zastane tam budowlańców i od nich się czegoś więcej dowiem.
Pisałem do kolegi EdiKris, aby udzielił jakiś informacji, lecz nie odpisuje:(

Pozdrawiam
pili5


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Potrzebne wsparcie dla OSP Morawy
PostNapisane: 28 marca 2012, o 11:32 
Offline

Dołączył(a): 28 marca 2012, o 11:11
Posty: 1
Płeć: Nie wybrano
hej przyłacze sie do tej dyskusji
akurat tez po części jestem mieszkancem tej miejscowości choc teraz mieszkam w kwidzynie
jako strażak ochotnik brałem kilka razy udział w akcjach i czasami pomoc straży ochotniczej jest nie odzowna
pamietam jak ok. 2 lata temu palił się domek nad jeziorem i kto był pierwszy na miejscu ? OSP Morawy
tak wieć kieruje pytanie do pana syndykat3 który jest zawodowym strażakiem
Jak długo pali sie taki drewniany domek?
jak sam wie, bo bardzo sie przechwala znajomością rodzaji wozów i innych tego typu rzeczy trwa to pewnie ok. 20 może 30 minut
a czasami i pewnie krócej
Tak więc co by było z tego domku gdy jego mieszkańcy czekaliby na straż z Rozajn (czas dojazdu ok. 20 minut) Gardeji (ok.30 minut)
bądz PSP Kwidzyn (ok.30 minut)
Nasza jednostka była tam po około 10 minutach i tylko albo aż spaliło sie poddasze bydunku
do tego nasz sprzęt zaopatrywał 3 wozy strażackie w wodę bo ich zbiorniki skończyły sie po ok. 3-4 minutach
pisze to z obserwacji nie znam dokładnie pojemności ich zbiorników
tak więc dlaczego masz takie obiekcje w sprawie pomocy dla OSP Morawy
sam jesteś strażakiem i wiesz ile czasami znaczy te 10 minut dojazdu wiecej
Nie chcesz pomagac to nie pomagaj, może inni nie mają takiego podejscia jak Ty i pomogą
Mówisz o kosztach utrzymania straznicy, C.O. ile mamy w Polsce rzeczy które są utrzymywane z Naszych podatków a nie jest to nam potrzebne (posłowie,senatorowie, piekne budynki ZUS)
A straż niestety jest nam potrzebna chocby wyjeżdzała raz w roku


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Potrzebne wsparcie dla OSP Morawy
PostNapisane: 28 marca 2012, o 11:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2006, o 18:16
Posty: 1850
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Trochę statystyki z 2010 roku. Spójrzcie, że w akcjach ratunkowych brało więcej strażaków ochotników niż zawodowych. http://www.zosprp.pl/files/news/430/OSPwliczbach.pdf

_________________
https://www.facebook.com/djwesa/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Potrzebne wsparcie dla OSP Morawy
PostNapisane: 28 marca 2012, o 18:33 
Offline

Dołączył(a): 28 czerwca 2011, o 18:43
Posty: 1482
Płeć: Kobieta
djozi27, pochwal się znajomością poprawnej polszczyzny....

-- 28 marca 2012, o 17:36 --

chester, wydaje mi się, że ochotników jest znacznie więcej z prostej przyczyny- jednostek ochotniczych jest więcej niż zadowowych. Nikt tu OSP nie krytykuje, a wręcz ja pochwalam, a wy się dziwnie uparliście, że
ktokolwiek tu atakuje wszystkie ochotnicze....
Mowa tu o tej konkretnej, w Morawach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Potrzebne wsparcie dla OSP Morawy
PostNapisane: 31 marca 2012, o 12:03 
Offline

Dołączył(a): 14 listopada 2010, o 12:25
Posty: 89
Lokalizacja: Graudenz-Gardin
Płeć: Mężczyzna
djozi27 po pierwsze nie zaopatrywaliscie nikogo w żadną wodę bo wasz samochód Żuk GLM nie posiada żadnej wody tylko motopompe a zbudowaliście stanowisko wodne i zapewniliście przesyłanie wody z jakiegoś zbiornika wodnego np.Jeziora bo po to jednostka taka jak wasza bez zbiornika wodnego na samochodzie tylko jest wykorzystywana do tego to po pierwsze po drugie to samochód pożarniczy im więcej wody ma tym ma większa wydajność autopompy czyli samochód np. marki Steyr GCBA 13/55 gdzie ma 13 tys.L. środka gaśniczego i wydajnosć autopompy na 5,5 tyś.L na minute wiec proste ze te 13 tys .Litrów moze opróżnić w 2,5 minuty wiec nie wypowiadaj się o sprawach których nie masz zielonego pojęcia co do chestera to na jedną KP PSP W Kwidzynie przypada w powiecie około 50 jednostek OSP więc proste że będą więcej razy interweniowali tylko że jest wśród nich dużo jednostek osp które wyjeżdżały 150 razy w roku i są które wyjeżdżały 0 razy a kasę dostają tyle samo co ci co wyjeżdżają 0 i posiadają archaiczny sprzęt na który nie potrafią się złożyc ,zdobyć,poszukać kasy ITP. l, wiec co to za polityka utrzymywanie pasożytów dodam że takie OSP jak Sadlinki ,Gardeja same pozyskiwały samochody za własna prywatna kasę druhów lub zwracały się do OSP z Niemiec i przekazywały im samochody za przysłowiowa 1 zł MOŻNA ??? to tak na marginesie a takie Morawy czy Cygany liczą na to żeby ktoś im dał ,kupił i załatwił jeszcze wszystkie sprawy najlepiej za nich a i tak będzie ten sprzęt stał nie wykorzystywany .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Potrzebne wsparcie dla OSP Morawy
PostNapisane: 31 marca 2012, o 14:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 września 2007, o 08:59
Posty: 178
Lokalizacja: Sadlinki
Płeć: Mężczyzna
Dzisiejsza akcja ochotników z OSP Sadlinki zapaliły się sadze w kominie na ulicy Lipowej na miejscu byli w 3 min,


Załączniki:
DSC00555.jpg
DSC00555.jpg [ 96.76 KiB | Przeglądane 8008 razy ]
DSC00551.jpg
DSC00551.jpg [ 98.67 KiB | Przeglądane 8008 razy ]
DSC00542.jpg
DSC00542.jpg [ 92.87 KiB | Przeglądane 8008 razy ]
DSC00535.jpg
DSC00535.jpg [ 94.52 KiB | Przeglądane 8008 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Potrzebne wsparcie dla OSP Morawy
PostNapisane: 1 kwietnia 2012, o 19:28 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2008, o 21:31
Posty: 19
Lokalizacja: Morawy
Płeć: Mężczyzna
co ty za kacapoły smaglisz gosciu.Farmer
Lilith,

-- 1 kwi 2012, 2012 19:58 --

Chester dzieki za wsparcie w słusznej sprawie OSP Morawy.,


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.