Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 8 sierpnia 2012, o 09:04 
krzyzak napisał(a):
... ludzie którzy wybrali senatora, to ludzie nie myślący?
Ja nie mam takich wątpliwości. Jestem przekonany, że wybór p. Prezesa szpitalnej spółki „Zdowie” na senatora RP był jednak dobrze przemyślaną decyzją zarówno wyborców, jak i partii, która go wcześniej postawiła na tamtym stanowisku.
Nie znam tylko głównego motywu tak znaczącego i zdecydowanego poparcia wyborczego, jakiego wówczas udzielono.
Czy chodziło tu o nagrodę za zasługi na tamtej funkcji, czy też o skuteczne delegowanie Prezesa na fotel aż tak odległy od kwidzyńskiego szpitala.
Jakoś nie słychać opinii p. Senatora w kwestii referendum o losach szpitala. Pewnie ta działka nieźle już obrzydła i znudziła. Starosta przynajmniej wyraził swoje życzenie, żeby na to referendum przyszło nie więcej niż 5% wyborców, to wtedy w przyszłości też miałby z tym błogi spokój.
A referendum już w najbliższą niedzielę. Dla jego ważności konieczna jest 30 % frekwencja.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 8 sierpnia 2012, o 09:32 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 19:41
Posty: 103
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Starosta życzy sobie by w referendum wzięło udział 5% , senator i poseł nie zauwazyli referndum, na oficjalnych stronach kwidzńskich brak informacji o przedsiewzięciu obywatelskim jakim jest referendum. Wyraźnie widać, że wybrana przez mieszkańców władza nie chce znać zdania swych obywateli- przeciez mogliby wezwac swój elektorat by dał im w referendum wolną rękę ws. szpitala
Dziwna to promocja zachowań obywatelskich przez partię, która ma w nazwie obywatelska (równie dobrze mogliby sie nazwac Platforma Czekoladowa to samo by znaczyło czyli NIC)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 8 sierpnia 2012, o 11:07 
Offline

Dołączył(a): 1 listopada 2009, o 20:19
Posty: 40
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
NOWY(L) napisał(a):
Ulotki dotyczące referendum pojawiły się w skrzynkach.

Witaj,
Gdzie się pojawiły? Na Sokolej na pewno nie było nic w skrzynkach do dzisiaj, bo listonosz już chodził. Na Połomskiego też zero informacji.

Pozdrawiam
Asia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 8 sierpnia 2012, o 11:14 
Ulotki pojawiły się na Ul.Szerokiej.

Załącznik:
2012-08-07 14.25.13.jpg
2012-08-07 14.25.13.jpg [ 62.07 KiB | Przeglądane 12760 razy ]


Załącznik:
2012-08-07 14.25.21.jpg
2012-08-07 14.25.21.jpg [ 62.36 KiB | Przeglądane 12760 razy ]


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 8 sierpnia 2012, o 12:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sierpnia 2011, o 21:13
Posty: 872
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
aisa napisał(a):
NOWY(L) napisał(a):
Ulotki dotyczące referendum pojawiły się w skrzynkach.

Witaj,
Gdzie się pojawiły? Na Sokolej na pewno nie było nic w skrzynkach do dzisiaj, bo listonosz już chodził. Na Połomskiego też zero informacji.


Nie sądzę , by te ulotki roznosili listonosze.

_________________
...czasem nie ma wyjścia - trzeba znosić siebie... :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 8 sierpnia 2012, o 13:09 
Jeżeli ktoś jest chętny do wypowiedzenia się w temacie Referendum podczas Audycji podkastowej to w tą sobotę możemy zorganizować konferencję Skype.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 8 sierpnia 2012, o 13:25 
Wiesz co,a może po prostu lepiej wybrać się pod lokale i porozmawiać z ludźmi.Jak oni to widzą,czy mają jakies obawy związane z losem szpitala itp.itd.
Bo na taka konferencję Skype to chyba wielu chętnych nie będzie.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 8 sierpnia 2012, o 13:38 
Offline

Dołączył(a): 11 stycznia 2010, o 23:13
Posty: 9
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Myślę że jesteś w przeogromnej mniejszości z tego powodu, Ciebie stać - gratuluję.
Ilu w Kwidzynie stać na taki luksus?


Nie stać mnie na łapówki oraz płacenie za każdą prywatna wizytę np stomatolog 150pln za jeden ubytek.... dlatego z czystej oszczędności mam dobrowolne ubezpieczenie od opieki medycznej.

Obecna sytuacja która polega na zmuszaniu do płacenia obowiązkowej składki, a nastepnie niewywiązywanie się ze świadczeń gdy są potrzebne to czyste oszustwo. Ja tego nie akceptuje i tyle. Obecny sytstem to jest jak nowotwór i należy z nim walczyć. Kiedys ktoś powiedział "wielokrotnie powtarzane kłamstwo z czasem staje się prawdą" - tak moge posumować nagonke na prywatna służbę zdrowia.

Jeśli mówisz o luksusie to jest nim ZDROWIE. Jle jesteś w stanie za nie zapłacić? Życzę Ci tego luksusu za darmo!

_________________
Witold


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 8 sierpnia 2012, o 14:41 
Cytuj:
Wiesz co,a może po prostu lepiej wybrać się pod lokale i porozmawiać z ludźmi


Dobry Pomysł.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 8 sierpnia 2012, o 15:24 
Offline

Dołączył(a): 7 października 2009, o 15:01
Posty: 60
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
W sprawie ulotek, moja mama miała wczoraj taką w skrzynce w Rakowcu , a w poniedziałek w sklepie spożywczym na Sokolej były darmowe gazetki w sprawie referendum .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 8 sierpnia 2012, o 16:02 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 19:41
Posty: 103
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Z tego co wiem ulotki były roznoszone przez pocztę, ja miałem wczoraj w skrzynce
Organizatorzy referendum wykupili usługę na poczcie, jeżeli gdzieś nie dotarły - zgłaszajcie to organizatorom referendum - nie wiadomo czy nie wkładali do skrzynek czy tez odpowiednie służby (?) je wyciagały


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 8 sierpnia 2012, o 16:27 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2009, o 15:39
Posty: 210
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Polecam bardzo długi, ale istotny wywiad - jeśli chodzi o zrozumienie sporych zawiłości wokół kwidzyńskiego szpitala. Może przyda się tym, którzy mają wątpliwość jak zachować się w przypadku zbliżającego się referendum.
http://www.pulskwidzyna.pl/index.php?art=1238#article

_________________
MS


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 8 sierpnia 2012, o 16:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
wit_old1 napisał(a):
Cytuj:
Myślę że jesteś w przeogromnej mniejszości z tego powodu, Ciebie stać - gratuluję.
Ilu w Kwidzynie stać na taki luksus?


Nie stać mnie na łapówki oraz płacenie za każdą prywatna wizytę np stomatolog 150pln za jeden ubytek.... dlatego z czystej oszczędności mam dobrowolne ubezpieczenie od opieki medycznej.

Obecna sytuacja która polega na zmuszaniu do płacenia obowiązkowej składki, a nastepnie niewywiązywanie się ze świadczeń gdy są potrzebne to czyste oszustwo. Ja tego nie akceptuje i tyle. Obecny sytstem to jest jak nowotwór i należy z nim walczyć.

Jeśli mówisz o luksusie to jest nim ZDROWIE. Jle jesteś w stanie za nie zapłacić? Życzę Ci tego luksusu za darmo!


Chyba się nie rozumiemy.

Ja płacę tylko prywatne ubezpieczenie zdrowotne, ZUSowskiego nie muszę z różnych względów i tego robić nie zamierzam.
Jednak jestem zdecydowanie przeciw sprzedaży szpitala. Państwo gwarantuję opiekę zdrowotną tym którzy składki płacą.

Pomijam jakość usług państwowych szpitali, bo to nie ten temat, to także nie jest temat o chorym systemie zdrowotnym.
Niestety gro osób sądzi że sprzedaż naszego szpitala coś zmieni - zmieni na pewno na gorsze.
Personel na pewno nie zostanie wymieniony na inny, a jedynie jeśli już to zredukowany.

Cytuj:
Kiedys ktoś powiedział "wielokrotnie powtarzane kłamstwo z czasem staje się prawdą" - tak moge posumować nagonke na prywatna służbę zdrowia.


Polecam opinie o spółce jedynej która poprzednio złożyła ofertę kupna.
Zresztą pisałem już o tym zanim ta oferta została złożona.

Oni nie kupują luksusowych klinik, a podupadające szpitale za bezcen jak zresztą chcieli zrobić w naszym przypadku i doją to co jeszcze można wydoić mając gdzieś jakiekolwiek standardy obsługi pacjenta.


Jak pisałem wcześniej, mam prywatną opiekę medyczną i takiej jakości usług życzę wszystkim.
Niestety tego w Kwidzynie nie będzie.

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 8 sierpnia 2012, o 19:05 
Offline

Dołączył(a): 1 lipca 2011, o 20:55
Posty: 85
Płeć: Nie wybrano
Tak czy inaczej , na referendum trzeba iśc - ja napewno pójdę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 8 sierpnia 2012, o 19:17 
punky napisał(a):
Obecny sytstem to jest jak nowotwór i należy z nim walczyć.

Personel na pewno nie zostanie wymieniony na inny, a jedynie jeśli już to zredukowany.

Państwo gwarantuję opiekę zdrowotną tym którzy składki płacą.

Zgadzam się z tym co napisałeś. System jest jak nowotwór ale ten nowotwór tworzą ludzie, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentem. Tymi ludźmi są lekarze, szare eminecje naszego szpitala. Oczywiście nie wszyscy. Państwo gwarantuje opiekę zdrowotną ale nie lekarze, którzy mająbezpośredni kontakt z pacjentem. To od nich wszystko zależ. To oni mają wpływ na personel, ten średniego i niskiego szczebla, ile jest pielęgniarek. Przypuszczam, że nie jeden z Was musiał korzystać z SZORu i musiał czekać na dyżurującego lekarza, który dodatkowo ciągnął etat w tym samym czasie na innym oddziałe szpitala i z wielką łaską i obrazą po długim czasie w końcu się pojawiał. Pewnie też wielu z Was musiało znosić fochy lekarzy, ich zły nastrój i nonszlację. Nie wielu się skarży czy sądzi się z lekarzami bo na to trzeba mieć zdrowie. Ci, którzy mają zdrowie leczą sie poza Kwidzynem. Podpisałbym się dwoma rękami za prywatyzacją gdyby była gwarancja, że powyższe zmieni się. Z drugiej stony, lekarze, jedni z inicjatorów referendum też nie zapisali się dobrze w mej pamięci. Zarówno jako lekarze jak i zarządzający szpitalem, także szpitalem nie w Kwidzynie.

Przyznaję się, że nie wiem jak zagłosować. Argumenty i z jednej i z drugiej strony nie przekonują mnie ale jak czytam takie posty:
olekbe napisał(a):
(...)nie wiadomo czy nie wkładali do skrzynek czy tez odpowiednie służby (?) je wyciagały

to zwyczajanie chce mi się :corzano:


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.