Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 8 sierpnia 2012, o 19:31 
Cytuj:
czy tez odpowiednie służby (?) je wyciagały


Ktoś tu chyba zapomniał włożyć swój hełm z folii aluminiowej. Przepraszam... z amelinium.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 8 sierpnia 2012, o 19:50 
Czyżby rozniesienie ulotek we wtorek w kontekście środowego sprzątania mojej klatki było działaniem celowym....?? :shock:
Sprytna ta grupa trzymająca władzę

Wracając na poważne tory(sic!!) dyskusji.
Również mam mieszane uczucia na temat tego głosowania.
Do niedzieli zostało na szczęście troszkę czasu.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 8 sierpnia 2012, o 21:51 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 19:41
Posty: 103
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
canario napisał(a):
Cytuj:
czy tez odpowiednie służby (?) je wyciagały


Ktoś tu chyba zapomniał włożyć swój hełm z folii aluminiowej. Przepraszam... z amelinium.


tak, tak znowu te spiskowe teorie........ jednak jezeli ulotki miały trafić do skrzynek (usługa wykupiona) a wg infrormacji od Was, nie trafiły to co się z niimi stało lub dzieje?

Nie wiem czy lepszy jest szpital prywatny czy państwowy , jednak jak mantrę w Polsce powtarza sie prywatyzacja , prywatyzacja - państwowe to przeżytek i... sprzedaje się firmę państwową innej państwowe np TP do France Telecom ( i jeszcze kilka gigantów) pod hasłem prywatyzacji , lub robi sie wrogie przejęcia.
Ja chce żeby władza lokalna nie zdejmowała z siebie konstytucyjnej odpowiedzialności za stan ochrony zdrowia w powiecie , przeciez może kiedyś się zdarzyć , że wybory wygrają nie tak roztropni politycy i co my wtedy poczniemy, do kogo sie udamy . Nowa władza, ta nieroztropna powie nam : SAMI TEGO CHCIELISCIE , TA WŁADZA ZOSTAŁA WYBRANA PRZEZ WAS I DZIAŁAŁA W WASZYM IMIENIU , DOKONAŁA RZECZY NIEODWRACALNYCH - NAM ZOSTAŁO TYLKO ZASIADAĆ NA URZEDZIE I NALICZAC PODATKI

-- 8 sie 2012, 2012 21:52 --

canario napisał(a):
Cytuj:
czy tez odpowiednie służby (?) je wyciagały


Ktoś tu chyba zapomniał włożyć swój hełm z folii aluminiowej. Przepraszam... z amelinium.


tak, tak znowu te spiskowe teorie........ jednak jezeli ulotki miały trafić do skrzynek (usługa wykupiona) a wg infrormacji od Was, nie trafiły to co się z niimi stało lub dzieje?

Nie wiem czy lepszy jest szpital prywatny czy państwowy , jednak jak mantrę w Polsce powtarza sie prywatyzacja , prywatyzacja - państwowe to przeżytek i... s sprzedaje się firmę państwową innej państwowe np TP do France Telecom ( i jeszcze kilka gigantów) pod hasłem prywatyzacji , lub robi sie wrogie przejęcia.
Ja chce żeby władza lokalna nie zdejmowała z siebie konstytucyjne odpowiedzialności za stan ochrony zdrowia w powiecie , przeciez może kiedyś się zdarzyć , że wybory wygrają nie tak roztropni politycy i co my wtedy poczniemy, do kogo sie udamy . Nowa władza, ta nieroztropna powie nam : SAMI TEGO CHCIELISCIE , TA WŁADZA ZOSTAŁA WYBRANA PRZEZ WAS I DZIAŁAŁA W WASZYM IMIENIU , DOKONAŁA RZECZY NIEODWRACALNYCH - NAM ZOSTAŁO TYLKO ZASIADAĆ NA URZEDZIE I NALICZAC PODATKI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 8 sierpnia 2012, o 22:05 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
olekbe napisał(a):
Nowa władza, ta nieroztropna powie nam : SAMI TEGO CHCIELISCIE , TA WŁADZA ZOSTAŁA WYBRANA PRZEZ WAS I DZIAŁAŁA W WASZYM IMIENIU , DOKONAŁA RZECZY NIEODWRACALNYCH - NAM ZOSTAŁO TYLKO ZASIADAĆ NA URZEDZIE I NALICZAC PODATKI


I dlatego należy wybierać starą władzę.

Bo nowa (jak sam piszesz) nic nie zdziała, będzie tylko " ZASIADAĆ NA URZEDZIE I NALICZAC PODATKI". :grinka: :grinka: :grinka:

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 8 sierpnia 2012, o 23:51 
Offline

Dołączył(a): 11 stycznia 2010, o 23:13
Posty: 9
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A która władza jest nowa, a która stara :)? Czy ta stara na nowo wybrana to nowa, czy stara?

Ludzie boją sie zmian i nic w tym dziwnego. Z drugiej strony "jak sie w garnku nie miesza to sie przypali"!
W Kwidzynie są prywatne placówki zdrowia i działają znacznie sprawniej niż nasz szpital.

Władza lokalna nie jest zdolna do prowadzenia żadnego biznesu, bo nie jest od tego. Szpital to nic innego jak miejsce, gdzie jedni chcą zarabiać, a drudzy chcą być godnie obsłużeni. Aby dwie strony były zadowolone każdy musi mieć z tego korzyść. Jeśli pacjent nie będzie klientem to nic z tego dobrego nigdy nie będzie.

Jak to jest, że łatwiej naprawić samochód niż leczyć się - mam na myśli system ubezpieczeń, a nie jakość warsztatów.
Mi nikt nie nakazuje, gdzie mam ubezpieczyć samochód oraz jaki ma być zakres tego ubezpieczenia. To ja wybieram warsztat, gdzie ma być naprawa. Składka nie jest % od mojego wynagrodzenia, ale od zakresu ubezpieczenia ... itd

Obecny system zdrowia to jeden wielki przekręt. Największym problemem jest to, że wszyscy wierzą, że to jedyny słuszny system. Ludzi sie straszy, że prywaciarz to pijawka. Nikt głośno nie mówi, że 90% naszej składki to koszt ludzi którzy myślą i pracują nad tym jak ją wydać. Uważam, że to referendum to okazja, aby obnażyć to wielką manipulacje.

Ja też nie wiem co da lepszy efekt w krótkim horyzoncie czasowym - ale na referendum się wybieram i namawiam Was na szersze spojrzenie. Jeden prywatny szpital nie zmieni tego wariactwa, ale może warto pokazać, że można inaczej!

_________________
Witold


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 9 sierpnia 2012, o 13:14 
Offline

Dołączył(a): 14 listopada 2011, o 13:29
Posty: 141
Płeć: Kobieta
na Połomskiego 3 na pewno były...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 9 sierpnia 2012, o 14:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 stycznia 2010, o 13:35
Posty: 3644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
u mnie nie było :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 9 sierpnia 2012, o 19:43 
Komin napisał(a):
u mnie nie było :(
U mnie było aż za dużo, jak chcesz to Ci podrzucę :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 9 sierpnia 2012, o 20:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Komin,
Do mnie masz bliżej ;) u mnie było 11 sztuk i nie trafiły bezpośrednio do skrzynki tylko na skrzynki :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 9 sierpnia 2012, o 22:29 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
drosik napisał(a):
u mnie było 11 sztuk i nie trafiły bezpośrednio do skrzynki tylko na skrzynki :)


olekbe napisał(a):
nie wiadomo czy nie wkładali do skrzynek czy tez odpowiednie służby (?) je wyciagały


Masz rację! U mnie musieli wyciągać, bo tylko po trzy sztuki było!! :evil: :evil: :evil: .

:grinka:

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, o 14:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 stycznia 2010, o 13:35
Posty: 3644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dzięki chłopkaki za troskę ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, o 20:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Polecam przeczytać artykuł, który wkleiłam kilka stron wcześniej. Populizmem jest twierdzenie, że to co prywatne zawsze jest lepsze. Porównywanie szpitala do warsztatu samochodowego też nim jest. Zdrowie to nie towar i każdy ma do niego prawo bez względu na zarobki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, o 22:10 
Offline

Dołączył(a): 9 maja 2012, o 18:23
Posty: 55
Płeć: Nie wybrano
12 sierpnia głosujmy w sprawie Referendum. Każdy głos się przyda !! ;) dbajmy o szpital w Kwidzynie oraz o samych siebie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 11 sierpnia 2012, o 20:37 
Offline

Dołączył(a): 28 czerwca 2011, o 18:43
Posty: 1482
Płeć: Kobieta
A u mnie, w mojej wiejskiej skrzynce pocztowej ulotka byla i każdy ją dostał tylko...
ludzie nie bardzo ogarniają o co chodzi i gdzie mają ten głos oddać. Dziś usłyszałam np. takie pytanie:
"to ja mam iść do szpitala głos oddać?" (haha taa... na OIOMie) ... no ale takie jest zainteresowanie naszego społeczeństwa. Także jutro głosujemy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 11 sierpnia 2012, o 21:34 
Offline

Dołączył(a): 11 stycznia 2010, o 23:13
Posty: 9
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Didi - ja polecam zamiast artykułów włączyć myślenie i wyrobić swoje własne zdanie. Nie ma czegoś takiego jak "nasze", nawet jak płacisz swoją składkę to jej właścicielem po wpłacie jest NFZ. Nie masz żadnego wpływu co z tymi pieniędzmi się dzieje. Skoro uważasz, że ktoś lepiej za Ciebie wyda Twoje pieniądze to ja szanuje Twoje zdanie, ale się z nim nie zgadzam.

... ja dostałem ulotkę, dlatego tutaj jestem.

_________________
Witold


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.