Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 15 sierpnia 2012, o 15:20 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 19:41
Posty: 103
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
punky napisał(a):
NOWY(L) napisał(a):
Obnizasz poziom dyskusji kolego.
Skończ z tymi durnymi teoriami .

Wracając do meritum dyskusji.
Co teraz że szpitalem ?
O jego losach decydują urzędnicy. Co dalej ??

Teraz decyzja w rękach Godzika, czyli zapewne to co ostatnio - wystawienie na sprzedaż.
Kwestia za ile zgodzą się go oddać.

jest możliwość zmiany chwały Rady Powiatu, uchwały która daje wolna rękę Zarządowi ws spółki Zdrowie
Trzeba do tego tylko namówić radnych.........znacie ich, macie z nimi dobry kontakt , więc do dzieła !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 31 sierpnia 2012, o 12:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A tym czasem w kuluarach magistratu i szpitala zaczęto omawiać nową wizję... dzierżawy spzitala.
Jak donoszą wiewiórki biegające obok szpitala, rozpisano już nawet konkurs (jeszcze 3 tygodnie na składanie ofert) :)

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 21 września 2012, o 11:50 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2009, o 15:39
Posty: 210
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Polecam gorąco najnowszy artykuł, który może zainteresować wielu kwidzyniaków: http://www.pulskwidzyna.pl/index.php?art=1325#article

_________________
MS


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 29 września 2012, o 08:19 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2009, o 15:39
Posty: 210
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A teraz kontynuacja tematu: http://www.pulskwidzyna.pl/index.php?art=1337#article

_________________
MS


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 28 listopada 2012, o 09:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 marca 2012, o 11:11
Posty: 927
Płeć: Mężczyzna
Kwidzyn: EMC Instytut Medyczny wycofało się z rozmów na temat dzierżawy kwidzyńskiego szpitala


Cytuj:
Choć jeszcze kilka tygodni temu, wydawało się, że dzierżawa kwidzyńskiego szpitala jest już przesądzona, nieoczekiwanie spółka EMC Instytut Medyczny, która była zainteresowana placówką, wycofała się z rozmów z zarządem powiatu.


Powodem takiej decyzji jest zbyt krótki okres (5 lat), na jaki samorząd powiatu kwidzyńskiego chciał wydzierżawić szpital.

- Uznali, że w ciągu tych lat nie zwrócą im się nakłady poniesione na szpital. Mimo to nie rezygnujemy z poszukiwania dzierżawcy. Będziemy się zastanawiać teraz m.in. nad wydłużeniem okresu dzierżawy - tłumaczy starosta kwidzyński Jerzy Godzik.

Przedstawiciele firmy podkreślali już wcześniej, że pięć lat to zdecydowanie za mało, a powszechnym w tego typu przypadkach jest okres co najmniej piętnastu lat. EMC za dzierżawę szpitala miało płacić 85 tys. zł miesięcznie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 28 listopada 2012, o 20:34 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2009, o 15:39
Posty: 210
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Polecam inne materiały w tym temacie:
- http://www.pulskwidzyna.pl/index.php?art=1459#article
- http://www.pulskwidzyna.pl/index.php?art=1460#article

_________________
MS


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 29 listopada 2012, o 09:41 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Pozwoliłem sobie zacytować:

Cytuj:
OŚWIADCZENIE PRACOWNIKÓW SPÓŁKI "ZDROWIE"

My, niżej podpisani pracownicy spółki „Zdrowie” wyrażamy swój stanowczy protest wobec działań władz Powiatu Kwidzyńskiego godzących w nasze dobre imię i budujących fałszywy obraz zarówno szpitala w którym pracujemy jak i instytucji, którą od wielu lat współtworzymy. Uważamy, że jest to działanie nie tylko na szkodę spółki i nas jako jej pracowników, ale przede wszystkim na szkodę pacjentów.

Wypowiedzi starosty Jerzego Godzika oraz wicestarosty Andrzeja Fortuny wielokrotnie godziły w nasze dobre imię, nakładały na nas zbiorową odpowiedzialność za rzekomo niską jakość naszej pracy i nie określone bliżej „złe rzeczy”, które miałyby się dziać w szpitalu. Tymczasem rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. To właśnie jakość, potwierdzona kilkakrotnie certyfikatem ISO jest naszym wspólnym osiągnięciem. To właśnie pozytywne opinie pacjentów wyrażane w ankietach potwierdzają, że pomimo kryzysu polskiej służby zdrowia w naszym szpitalu pacjenci zawsze otrzymują pomoc i wsparcie na poziomie, którego naprawdę nie musimy się wstydzić.

Oburzają nas działania Zarządu Powiatu Kwidzyńskiego, które ignorują całkowicie nasze istnienie. Podejmuje się decyzje dotyczące naszego życia, nie tylko zawodowego, nie pytając nas o zdanie ani opinię. Ignoruje się fakt, że większość mieszkańców powiatu i prawie wszyscy pracownicy opowiadają się przeciwko prywatyzacji szpitala. Większość z nas po wielu latach pracy czuje się dziś nie tylko zagrożona, ale i niepotrzebna. O swoich losach dowiadujemy się z gazet i krążących po mieście plotek. Protestujemy przeciwko traktowaniu nas jak pozbawione godności i uczuć przedmioty. Nie takiej nagrody oczekiwaliśmy po wielu latach trudnej i ofiarnej pracy, która nie bez powodu nazywana jest SŁUŻBĄ zdrowia.

Od kilku lat to właśnie my, pracownicy tego szpitala jesteśmy pionierami reform i przekształceń w których realizację byliśmy czynnie zaangażowani. Znamy dobre i złe strony prywatyzacji. Nie boimy się pracy w firmie nowego właściciela, bo swoją wartość zawodową znamy. Przykro nam jest tylko, że owoce naszej pracy w znacznej części zamiast służyć pacjentowi będą budowały zysk prywatnych osób.


Po prostu ubawiłem się do łez. I po co ja ganiam do Grudziądza z każdą pierdółką, skoro w naszym szpitalu jest tak dobrze? ;) Muszę zapytać kolegi, po co uciekał z SOR prywatnie wynajętą karetką. Przecież w naszym szpitalu miałby najlepszą opiekę. :D :D :D

Rozumiem, że ten list to anonim?

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 29 listopada 2012, o 09:44 
To ja sobie pozwolę zacytować komentarz dotyczący tego artykułu

Cytuj:
Ja się pytam:kto pozwala pracownikom szpitala brać narkotyki?Ludzie co wy tam ćpacie??Chcecie dobry szpital i usługi na poziomie?Jedzcie do Grudziądza.Tam zobaczycie jak to powinno wyglądać!


Widocznie Piotr do tej pory nie wiedzieliśmy,że jest tam tak dobrze. :D
No cóż.Ja się wolę na własnym ciele o tym nie przekonywać.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 29 listopada 2012, o 12:07 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
Rozumiem, że ten list to anonim?

Chyba nie do końca, podpisało go podobno 180 pracowników szpitala, a list odczytał radny Górski, który jest pracownikiem kwidzyńskiego szpitala.
Źródło
Cytuj:
Widocznie Piotr do tej pory nie wiedzieliśmy,że jest tam tak dobrze. :D
No cóż.Ja się wolę na własnym ciele o tym nie przekonywać.

Może nie wiecie również tego, że i w Grudziądzu i w każdym innym szpitalu zdarzają się różne dziwne historie, które nie powinny ale niestety się zdarzają. Wystarczy trochę pogooglać.

P.S. Nie traktujcie mojej opinii jako próby obrony naszego szpitala, to raczej próba obiektywnego spojrzenia na sprawę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 29 listopada 2012, o 12:31 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
reflexes, może i się zdarzają dziwne historie, ale na 4 moje wizyty w Grudziądzu z różnymi przypadkami zawsze było miło, profesjonalnie, szybko i z pełną informacją, co, gdzie, kiedy itp.

W Kwidzynie dziwnym trafem za każdym razem brak kompetencji, zero informacji (przecież pacjent nie musi wiedzieć jak i czym go będziemy leczyć, skoro nie kończył medycyny i się nie zna), błędy w sztuce itp.

Ostatnio z poturbowaną nogą wolałem wsiąść w samochód i pojechać do Grudziądza, niż trafić na panią blondynkę w trakcie specjalizacji z ortopedii, która wcześniej kumplowi źle założyła langetę na połamanej w 3 miejscach kostce, bo akurat był weekend i nie było komu przeprowadzić profesjonalnej konsultacji (ortopeda ze specjalizacją jest tylko jeden).

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 29 listopada 2012, o 12:46 
Cytuj:
było miło, profesjonalnie, szybko i z pełną informacją, co, gdzie, kiedy itp.

Dokładnie takie same doświadczenia mam z wizyt w tym szpitalu.
Co do lokalnego szpitala i historii z nim związanych,to były to bardzo niemiłe i tragiczne przeżycia.
Jedynie porodówkę wspominam bardzo miło.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 29 listopada 2012, o 12:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 marca 2012, o 11:11
Posty: 927
Płeć: Mężczyzna
W Kwidzynie to nie chcą przyjmować,żeby nie tracić na obiady itd.

Sam w rodzinie miałem, w naszym szpitalu przygody i to starczy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 29 listopada 2012, o 17:36 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
W szpitalu w Grudziądzu bywałem i bywam dość systematycznie. Moje córka była pod opieką ortopedy oraz chirurga zaraz po urodzeniu. Wizyty średnio co miesiąc do ukończenia pierwszego roku życia. Wizyty u ortopedy maskara. Wszyscy (w 90% z malutkimi dziećmi) byli rejestrowani na godz. 12. Za każdym razem trzeba było odstać 2 -3 godziny. Wizyta wyglądała tak, że dzieciak na wyro, usg i wypad. W tym czasie wchodził już kolejny pacjent i zamieszanie w gabinecie na maxa, między jednym a drugim dzieciakiem dwa zdania od pana doktora i do zobaczenia za miesiąc.

U chirurga było podobnie z tą różnicą, że pan pracował na dwie sale więc zamieszanie było mniejsze, a i klientów miał chyba mniej, bo miał czas na 3 minutową rozmowę. Zdanie o tej poradni miałem całkiem całkiem, aż do momentu operacji, której musieliśmy poddać dziecko. W sumie była to kosmetyka, bo polegała na "zaszyciu" przepukliny pachwinowej. Po 10 godzinach od operacji, która przebiegła pomyślnie i nie było kompletnie żadnych powikłań lekarz zapytany o możliwość nakarmienia rocznego dziecka (które od około 14 godzin nic nie jadło) stwierdził, że nie ma takiej możliwość. Zapytany o powody takiej decyzji, stwierdził "bo nie" i, że "jak pan ordynator na porannym obchodzie powie, że można to można".
Kto nie wie o co mi chodzi niech spróbuje tyle godzin przegłodzić tak małe dziecko.

Teraz jeżdżę z córką do poradni endokrynologicznej i wizyty też trwają kilka minut, z czego większość czasu zajmuje pani wpisywanie swoich ustaleń do komputera. Rozmawiać nie specjalnie jest o czym, bo choroba, a właściwie jej leczenie polega na przyjmowaniu odpowiedniej dawki leków. Fajne jest to, że nie dają skierowań na badania krwi tylko idzie się do laboratorium w którym pani w mądrym komputerze sprawdza co zbadać, pobiera krew i można już czekać w kolejce do lekarza, który też w mądrym komputerze sprawdza sobie wyniki. Niestety nie można dostać skierowania aby te badania zrobić w innym laboratorium.

Nie mam doświadczeń w nagłych wypadkach (i oby tak dalej).
Z kwidzyńskiego szpitala też znam wiele historii ale Grudziądz przetestowałem osobiście i wcale nie jest on taki kolorowy.
W moim odczuciu zawodzi zarządzanie placówką. Grudziądz ciągnie kasę skąd się da (projekty, wynajem pomieszczeń, gastronomia itp., itd.) i idzie na ilość (kto był kiedyś w poradniach przyszpitalnych to wie) stąd też ma więcej na dobre pensje dla dobrych specjalistów. U nas stołki są obsadzane wiadomo jak to i szpital wygląda tak jak wygląda.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 29 listopada 2012, o 19:57 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
Po prostu ubawiłem się do łez. I po co ja ganiam do Grudziądza z każdą pierdółką, skoro w naszym szpitalu jest tak dobrze? ;) Muszę zapytać kolegi, po co uciekał z SOR prywatnie wynajętą karetką. Przecież w naszym szpitalu miałby najlepszą opiekę. :D :D :D

Rozumiem, że ten list to anonim?




NOWY(L) napisał(a):
Widocznie Piotr do tej pory nie wiedzieliśmy,że jest tam tak dobrze. :D
No cóż.Ja się wolę na własnym ciele o tym nie przekonywać.


Zgadzam się z opiniami!



Znam to niestety z autopsji.
Nie będę opisywał i rozpisywał się, ani nie będę obwiniał i udowadniał kto zawinił w mojej tragedii.
Powiem tylko tyle:!
Moja córka podczas wizyty w szpitalu została potraktowana jak symulantka.
A na drugi dzień, niestety zmarła.
A lekarze (którzy dzień wcześniej ją zignorowali) do dzisiaj nie chcą mi spojrzeć w oczy, nie mówiąc już o przeprosinach.
Czują się pewni, dumni, mają się dobrze, i nie mają sobie nic do zarzucenia.


Boją się nowego , i najbardziej krzyczą Ci, którzy już od dawna nie powinni przekraczać bramy szpitala, bo się do tego nie nadają, żeby tam pracować.

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 29 listopada 2012, o 20:29 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
Czują się pewni, dumni, mają się dobrze, i nie mają sobie nic do zarzucenia.

A to wszystko przez to, że ludzie nie chcą z różnych powodów dochodzić swoich praw i kary za popełniony błąd. Wiem i rozumiem, że gdy człowiekowi z powodu tak wielkiej tragedii wywraca się do góry nogami świat to ma w nosie wszystko ale jeżeli lekarze nie zaczną się bać konsekwencji swojego postępowania albo zaniechania to takie sytuacje będą się zdarzać dalej.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.