Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 5 sierpnia 2012, o 11:41 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2009, o 15:39
Posty: 210
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Niezbyt podoba mi się kampania referendalna, ale nie można jej wcale nie zauważyć. Ten temat wielokrotnie poruszany był w lokalnych publikatorach (często gościł na pierwszych stronach). A mimo tego wszystko wiedząca teściowa ma blade o tym pojęcie. Sorry, ale widocznie mamy już takie społeczeństwo, które bardziej interesują losy bohaterów serialowych niż lokalny szpital. Pani ze sklepu sprzedającego prasę pokazuje mi co tydzień zestawienie sprzedanych u niej gazet. Kwidzyniacy uwielbiają czytać (a właściwie oglądać) "Fakt", a potem długo, długo nic i jakiś inny tabloid. Masakra...
Nie dostrzegamy żadnych wartości najbliżej siebie, bo według nas wszystko co jest w pobliżu jest do niczego. Dlatego spieprzamy gdzie pieprz rośnie...

_________________
MS


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 5 sierpnia 2012, o 12:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sierpnia 2011, o 21:13
Posty: 872
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Mocne słowa Panie Marku :roll:
Na szczęście jest to forum , do którego zagląda mnóstwo osób i kto chce wiedzieć , co się dzieje w mieście lub powiecie , ten nie musi kupować lokalnej prasy .

_________________
...czasem nie ma wyjścia - trzeba znosić siebie... :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 5 sierpnia 2012, o 12:23 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2009, o 15:39
Posty: 210
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Wasze forum zawsze szanowałem. Nie wyobrażam sobie informacji lokalnej bez e-kwidzyn. Wypełniacie znakomicie istniejącą lukę, ale świat nie kończy się na Internecie. I tak jak niektórzy nie kupują lokalnej prasy, tak i są tacy co nigdy nie odpalają kompa. Dlatego trzeba próbować docierać do wszystkich. Zresztą zauważyliście zapewne, że znakomicie można współistnieć i wzajemnie się "posiłkować" informacjami. W naszej gazecie często powołujemy się na Wasze źródło :-), a ja staram się umieszczać co ciekawsze linki.

_________________
MS


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 5 sierpnia 2012, o 12:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sierpnia 2011, o 21:13
Posty: 872
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Zgadza się , istnieje również tzw. " poczta pantoflowa " - a ta jest chyba najbardziej popularna wśród seniorów :D więc jeśli ktoś chce coś bardzo wiedzieć nie ogranicza się tylko i wyłącznie do prasy czy też internetu i nie można oceniać społeczeństwa przez ilość sprzedanego nakładu jakiejkolwiek prasy .

_________________
...czasem nie ma wyjścia - trzeba znosić siebie... :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 5 sierpnia 2012, o 13:09 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 19:41
Posty: 103
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
simar napisał(a):
Niezbyt podoba mi się kampania referendalna, ale nie można jej wcale nie zauważyć. Ten temat wielokrotnie poruszany był w lokalnych publikatorach (często gościł na pierwszych stronach). A mimo tego wszystko wiedząca teściowa ma blade o tym pojęcie. Sorry, ale widocznie mamy już takie społeczeństwo, które bardziej interesują losy bohaterów serialowych niż lokalny szpital. Pani ze sklepu sprzedającego prasę pokazuje mi co tydzień zestawienie sprzedanych u niej gazet. Kwidzyniacy uwielbiają czytać (a właściwie oglądać) "Fakt", a potem długo, długo nic i jakiś inny tabloid. Masakra...
Nie dostrzegamy żadnych wartości najbliżej siebie, bo według nas wszystko co jest w pobliżu jest do niczego. Dlatego spieprzamy gdzie pieprz rośnie...

Zgadzam się z Simarem nasze społeczeństwo woli "Fakt" niż fakty - tych stara się dostrzegać....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 5 sierpnia 2012, o 16:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sierpnia 2006, o 09:48
Posty: 632
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
simar, a mnie się nie podoba pana ocena mojej ponad osiemdziesięcioletniej teściowej. Nie zna jej pan, a zaszufladkował 'idealnie'. Czy to, że nie czytała gazety, w której była wzmianka o referendum dyskwalifikuje ją i nie powinna zabierać głosu i decydować o lasie szpitala?
Mój przykład miał pokazać, że starsi ludzie o niczym nie wiedzą, bo czytają inną prasę niż zaleca pan simar, nie używają komputera i tylko ulotkami i plakatami można do nich dotrzeć.
Z pana wypowiedzi odniosłam wrażenie, że wszyscy są głupi, bo czytają fakt zamiast..., a kto nie czyta naszej prasy ten przeciwko nam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 5 sierpnia 2012, o 18:09 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2009, o 15:39
Posty: 210
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Przykro mi, że tak osobiście odebrałaś moją ocenę, bo była ona raczej ogólna. Przecież nie znam Ciebie, ani Twojej teściowej (zapewne przeuroczej). Myślę, że niepotrzebnie drążysz, bo sama stwierdziłaś na samym początku, że "Moja teściowa zazwyczaj wszystko wie i jest żywo zainteresowana losem szpitala. Niestety to ja jej wczoraj powiedziałam o referendum". Skoro to jest prawdą, to sucha i bezemocjonalna analiza podpowiada, iż coś tu nie gra. Jak można być żywo zainteresowanym i przypadkowo na kilka dni przed referendum dowiedzieć się o tej inicjatywie? Dixi please :oops:

_________________
MS


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 6 sierpnia 2012, o 08:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwietnia 2008, o 08:58
Posty: 964
Lokalizacja: Włocławek
Płeć: Mężczyzna
Jestem bardzo zainteresowany losem szpitala w Kwidzynie ,a o referendum
dowiedziałem się właśnie z Forum.e-kwidzyn.pl
Samo referendum , to takie "igrzyska dla gawiedzi ",kupić nie kupić
potargować można .
Nigdzie nie natrafiłem na konkrety , jak zwykle "wicie rozumicie "
, a o szczegółach pogadamy później .
Bardzo martwi mnie te później .Jak wygląda budowa autostrad ,wszyscy wiedzą .

_________________
To wszystko nic , na przeciw wieczności .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 6 sierpnia 2012, o 13:42 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2009, o 15:39
Posty: 210
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Właściwie cały zbiór informacji jest dostępny na: http://www.pulskwidzyna.pl/index.php?f=referendum

_________________
MS


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 7 sierpnia 2012, o 08:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwietnia 2008, o 08:58
Posty: 964
Lokalizacja: Włocławek
Płeć: Mężczyzna
Podtrzymuję swoje zdanie .
Na atmosferę w szpitalu mają wpływ pracownicy .
Na podział i ewentualny wypływ funduszy ze szpitala mają decydować
lokalni politycy .Zamiast rozpisywać referendum ,lepiej podać do
publicznej wiadomości nazwiska nowych właścicieli .
Ludzie powinni wiedzieć ,ile zapłacą i komu za swoje leczenie .
Kiedyś ZZ wykorzystano do przejęcia władzy w Polsce ,
a teraz do przejęcia majątku .

_________________
To wszystko nic , na przeciw wieczności .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 7 sierpnia 2012, o 20:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 14:14
Posty: 7
Płeć: Nie wybrano
Z wielką uwagą czytam Was ba , nawet z zafascynowałem się kilkoma tekstami ale... właśnie nasuwa się mi myśl posłanki Sawickiej,,Niech chamy zobaczą, jak nam się żyje". Lub z innej beczki, ktoś tu słusznie zauważył, że ,,szpital to przechowywania'' i jak się nie zgodzić skoro senator był w Gdańsku, Kwidzynie by w końcu wybrać go senatorem. Ano wypadałoby przemyśleć swój głos w referendum.
Pzdr.

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 7 sierpnia 2012, o 21:17 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Rosenbauer napisał(a):
Z wielką uwagą czytam Was ba , nawet z zafascynowałem się kilkoma tekstami ale... właśnie nasuwa się mi myśl posłanki Sawickiej,,Niech chamy zobaczą, jak nam się żyje". Lub z innej beczki, ktoś tu słusznie zauważył, że ,,szpital to przechowywania'' i jak się nie zgodzić skoro senator był w Gdańsku, Kwidzynie by w końcu wybrać go senatorem. Ano wypadałoby przemyśleć swój głos w referendum.
Pzdr.


To może od razu napisz który głos będzie słuszny,przemyślany, i oczywiście właściwy :563: :603:

Uważasz że Ci wszyscy ludzie którzy wybrali senatora, to ludzie nie myślący?

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 7 sierpnia 2012, o 21:44 
Ulotki dotyczące referendum pojawiły się w skrzynkach.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 7 sierpnia 2012, o 22:20 
Offline

Dołączył(a): 11 stycznia 2010, o 23:13
Posty: 9
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Moi Drodzy. Przyjechałem do Kwidzyna 17 lat temu (jak każdy tutaj za pracą) i nadal nie mogę się nadziwić pewnym zachowaniom. Kwidzyniacy to społeczeństwo totalnie nieobywatelskie - ale to w tym kraju nic nowego. Trudno mi zrozumieć tak małe zaiteresowane tak ciekawym narzędziem wyborczym jakim jest referendum to popierwsze. Po drugie wczytałem się w Wasze wypowiedzi z uwagą i nie rozumiem skąd ta dzika nagonka na prywatną służbę zdrowia.
Mam dwójkę dzieci, które zawsze miały problemy ze zdrowiem. U mojego najmłodszego wykryto rok temu ciężką chorobę, która zmieniła o 180 stopni moje podejście do życia - ale nie o tym chcę tutaj napisać.
Pamiętam jak szukałem pomocy u lekarzy - wszyscy "publiczni czy też państwowi jak kto woli" mieli mnie w d...ie!!! Pomoc znalazłem poza Kwidzynem dzięki temu że mam prywatne ubezpieczenie zdrowia swojego i najbliższych. Odpowiedź na pytanie dlaczego? - jest bardzo prosta. W prywatnej służbie zdrowia ja jestem nie tylko pacjentem, ale i klientem!!
W publicznych placówkach zdrowia pacjent to zło konieczne, a klient to wyrachowany ZOZ - który wie jak zmusić szpitale do absurdu graniczącego z głupotą, a z lekarzy zrobić łapówkarzy. Moje dziecko musiało leżeć w szpitalu ponad dziewięć tygodni - po co? Po to aby szpital dostał kase - bo tą przypadłość tyle się leczy. Ja nie wytrzymałem tego i wypisałem dziecko po ośmiu tygodniach - ordynator był wściekły, ale to dobry fachowiec więc dalej dziecko leczymy o niego. Jest to super lekarz i niestety jako ordynator musi liczyć kase zamiast leczyć. Ja go rozumiem bo to nie jego wina tylko systemu,on też mnie rozumie jako rodzica i człowieka zdrowo myślącego.
Zdrowie to towar jak każdy inny na którym zarabia się pieniądze - od tego trzeba zacząć, aby zrozumieć ten prosty mechanizm.
Ja płacę jak każdy tzw skałdkę obowiązkową - której ja nie chcę płacić. Nie jestem zainteresowany tym rozwiązaniem! Powiem więcej - jeśli ktoś pobiera opłatę za usługę a później jej nie świadczy (bo wyczerpał się limit) to czyste złodziejstwo!!!!! Płacę drugą skałdkę co miesiąc za prywatne ubezpieczenie - jak dziecko ma np anginę 3 maja to dzwonię i nie ma opcji, aby lekarz nie przyjechał do domu zbadać dzieciaka. Takich przykłądów mam setki. To czego nie rozumiem to tej nagonki że jak prywatne to drogie i niedostępne - to nieprawda!!! Moja składka obwiązkowa jest znacznie wyższa od tej którą płace prywatnie. Tej obowiązkowej nie jestem w stanie wyegzekwować a tej komercyjnej zawsze - na nieszczęście specjalistyczne badania poza Kwidzynem bo tu nie ma prywatnego szpitala, a państwowy nie che słyszeć że moje ubezpieczenie prywatne zwróci koszt, tylko mówi że jest kolejka i takie inne bzdety...
To co mogę dodać to to że statystyczny Polak ma lepiej ubezpieczony samochód niż własne zdrowie, a AC nie jest obowiązkowe :-).
Oczywiście jeden prywatny szpital nie zmieni systemu ale jest szansa, że pokaże iż pacjent to też człowiek. Nie dajcie się nabrać na populizm!!! Straszenie prywatną służbą zdrowia to argument zapyziałej komuny!!!

_________________
Witold


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 7 sierpnia 2012, o 22:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Pomoc znalazłem poza Kwidzynem dzięki temu że mam prywatne ubezpieczenie zdrowia swojego i najbliższych.


Myślę że jesteś w przeogromnej mniejszości z tego powodu, Ciebie stać - gratuluję.
Ilu w Kwidzynie stać na taki luksus?

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.