Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 30 lipca 2012, o 19:03 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 19:41
Posty: 103
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jak powiat wszystko sprywatyzuje - poza Starostwem oczywiście Zarzad Powiatu bedzie mógł powiedzieć: Nareszcie człowiek czuje się jak sołtys: wysoko, najedzony i za nic nie odpowiada. (Kargul)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 30 lipca 2012, o 20:06 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ciekawe, czy twardy elektorat obozu rządzącego dostanie nakaz głosowania za prywatyzacją, czy też zakaz uczestnictwa w referendum?

Referendum kompletnie nie rozreklamowane. Mało kto wie, że w ogóle się odbędzie.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 30 lipca 2012, o 21:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Fryc73 napisał(a):
Witam wszystkich , jest parę tematów na forum które sledze na bieżąco , jednym z najważniejszych jest właśnie temat szpitala, jestem za tym by go nie prywatyzować i tak będę głosował na referendum. Dziś rano jeszcze raz przeczytałem wszystkie posty , w zasadzie też uważam że miasto chce sprzedać coś co do końca nie jest tylko jego , dostaliśmy pomoc od IP i Orkiestry a gdyby nie oni jak dziś wyglądałby nasz szpital?. Druga sprawa i ważniejsza moim zdaniem to właśnie nowy właściciel nastawiony na zysk , wiadomo że nie będzie zamierzał dokładać do tego interesu i pewnych usług nie będzie już wykonywał w naszym szpitalu , sprawa zwolnień - na pewno by były ale jeśli chodzi o lekarzy to niektórym by się to przydało, pacjentom wyszło by to na zdrowie ( :smile: ) .
Na moje szczęście nie jestem jeszcze i nie byłem pacjentem w naszym szpitalu ale dość często w nim przebywam jako odwiedzający i nasłuchałem się różnych historii.
Reasumując : prywatyzacji mówię NIE ale martwi mnie poziom usług jaki oferuje nasz szpital i czy w tym temacie my jako społeczeństwo możemy coś zrobić .

Dokładnie o tym samym ostatnio myślałem, mamy jeden z najlepiej wyposażonych szpitali w okolicy, tylko jakoś nie potrafimy tego wykorzystać. Cięgle się słyszy o odsyłaniu pacjentów do okolicznych szpitali.
Czy ktoś z Was zastanawiał się co będzie z naszym szpitalem i jego wyposażeniem po przejęciu w prywatne ręce i co na to beneficjenci, czyli wymieniona wyżej fundacja Jurka Owsiaka i IP Kwidzyn? Ja przewiduje najgorsze i mam nadzieję, że tak nie będzie :(

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 1 sierpnia 2012, o 18:45 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 19:41
Posty: 103
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
Ciekawe, czy twardy elektorat obozu rządzącego dostanie nakaz głosowania za prywatyzacją, czy też zakaz uczestnictwa w referendum?

Referendum kompletnie nie rozreklamowane. Mało kto wie, że w ogóle się odbędzie.


Formalnego zakazu elektorat nie dostanie ale przecież cały POstepowy elektorat miast i WSI wie co sądzić o tej całej referendalnej prowokacji - tak haniebnej jakiej nie znała historia ludzkości

Zakaz na razie dostały media - uzależnione (mentalnie i finansowo) od lokalnych władz :

KONFERENCJA PRASOWA
Opublikowano 30 lipca 2012

W dniu dzisiejszym (poniedziałek 30.07.2012) odbyła się konferencja prasowa, na która zaproszono wszystkie kwidzyńskie media. Czteroosobowa reprezentacja Inicjatora Referendum miała dwukrotną przewagę nad dwuosobową reprezentacją kwidzyńskich mass-mediów. Oprócz przedstawiciela Pulsu Kwidzyna i Kuriera Kwidzyńskiego, inni lokalni dziennikarze byli zbyt zajęci natłokiem zdarzeń w Kwidzynie, że nie byli w stanie dotrzeć na konferencję. Być może nie byli tak zajęci, ale uznali, że pierwsze w Polsce referendum o zasięgu powiatowym, w dodatku w tak błahej sprawie jak sprzedaż szpitala powiatowego, nie warte jest zachodu. Brawo! Tak trzymać Panowie i Panie! Nie ma to jak rzetelne i niezależne dziennikarstwo.


POCZĄTEK KAMPANII INFORMACYJNEJ
Opublikowano 30 lipca 2012


W niedzielę 29 lipca 2012 w Ryjewie, podczas III Powiślańskiego Turnieju Gmin, przedstawiciele Inicjatora Referendum rozpoczęli kampanię informacyjną w sprawie referendum powiatowego. W poniedziałek 30 lipca rozpoczęła się akcja dostarczania materiałów informacyjnych do placówek medycznych oraz niektórych sklepów. Materiały w postaci plakatów, ulotek i gazetek rozdawane są bezpłatnie. Referendum wyznaczone zostało przez Radę Powiatu Kwidzyńskiego na dzień 12 sierpnia 2012. Mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się na temat sprzedaży kwidzyńskiego szpitala.

Referendum odbędzie się 12 sierpnia - głosowanie w tych samych lokalach co w ostatnich wyborach

Weźmy udział w referendum, NAMAWIAJMY DO TEGO RODZINY I ZNAJOMYCH zacznijmy żyć społecznie - już nie po to BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ ale ŻEBY NIE ŻYŁO SIĘ JESZCE GORZEJ !!!!!!!!!!!!!

Można śledzić informacje tu:
http://referendumkwidzyn.pl/2012/07/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 1 sierpnia 2012, o 19:39 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
drosik napisał(a):
Dokładnie o tym samym ostatnio myślałem, mamy jeden z najlepiej wyposażonych szpitali w okolicy, tylko jakoś nie potrafimy tego wykorzystać. Cięgle się słyszy o odsyłaniu pacjentów do okolicznych szpitali. :(


Najpierw trzeba zatrudnić lekarzy którzy ten sprzęt będą umieli obsługiwać i na nim pracować,


Szpital to my może i mamy jako jeden z najlepiej wyposażonych, ale za to kadrę lekarzy to mamy chyba najgorszą.

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 1 sierpnia 2012, o 20:04 
Ani dr.Queen ani dr.House'a w naszym szpitalu niestety nie ma.:)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 1 sierpnia 2012, o 20:25 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 19:41
Posty: 103
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
NOWY(L) napisał(a):
Ani dr.Queen ani dr.House'a w naszym szpitalu niestety nie ma.:)

Ale za to przez ostatnie lata mieliśmy najlepszych fachowych ,( broń Boże z nadania POlitycznego) zarządzających z Leszkiem Cz na Czele i to rekompensowało niedobory kadry - mówiąc wprost na kadrę nie mogło starczyć gdyz najlepsi "menagerowie" potrzebują najlepszych uposażeń - To jest POza dyskusją - chciałoby sie POwiedzieć za klasykiem (GRAŚ)


Weźmy udział w referendum, NAMAWIAJMY DO TEGO RODZINY I ZNAJOMYCH zacznijmy żyć społecznie - już nie po to BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ ale ŻEBY NIE ŻYŁO SIĘ JESZCE GORZEJ !!!!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 1 sierpnia 2012, o 20:33 
Offline

Dołączył(a): 28 czerwca 2011, o 18:43
Posty: 1482
Płeć: Kobieta
olekbe, czy Twoje PO mam uznawać za błąd ortograficzny czy zgłaszać nadużycie jako politykowanie?
... bo to bardzo drażniące.

Faktycznie,sprawa referendum wcale nie jest nagłaśniana. Zauważyłam, że część ludzi (zwłaszcza na wsi lub osób starszych) nie ma pojęcia o co tak naprawde chodzi z tą prywatyzacja, czy mają być za czy przeciw.
Przez co pewnie nie pojawią się na głosowaniu.. :sad:

W mojej miejscowości już wisi piękne obwieszczenie, co, gdzie, kiedy i jak... Także do kościółka w niedziele
i na referendum.

NOWY(L), zapomniałeś jeszcze o dr Oz'ie. :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, o 15:41 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 19:41
Posty: 103
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Droga Lilith co to jest politykowanie ? jeżeli wszystko jest polityką , polityka nas dotyka na każdym kroku (podatki , ceny, nieliczenie się z głosem obywateli) - każdy wybór to polityka W naszym społeczeństwie widać wyparcie ludzie udają , że żyją poza polityką
można to streścić tak:
istnieją plemiona, które nie widzą związku między aktem płciowym a rodzeniem dzieci i istnieje naród w Europie, który nie widzi jakości i poziomu swojego życia a sposobem sprawowania władzy i tym kto jest u władzy ( szczególnie dotyczy to obecnej władzy)

Weźmy udział w referendum, NAMAWIAJMY DO TEGO RODZINY I ZNAJOMYCH zacznijmy żyć społecznie - już nie po to BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ ale ŻEBY NIE ŻYŁO SIĘ JESZCE GORZEJ !!!!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, o 19:09 
Offline

Dołączył(a): 28 czerwca 2011, o 18:43
Posty: 1482
Płeć: Kobieta
olekbe, a jednak nie zrozumiałeś, o co mi chodzi. No to przykro mi. Skoro już musisz podkreślać,
że wszystko jest winą PO, to wiedz, ze kaleczysz język polski używając wielkich liter w środku wyrazu.

I chyba koniec dyskusji na ten temat, to mowa tu o referendum, nie o Twoich czy moich upodobaniach
politycznych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 3 sierpnia 2012, o 15:08 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 19:41
Posty: 103
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Lilith napisał(a):
olekbe, a jednak nie zrozumiałeś, o co mi chodzi. No to przykro mi. Skoro już musisz podkreślać,
że wszystko jest winą PO, to wiedz, ze kaleczysz język polski używając wielkich liter w środku wyrazu.

I chyba koniec dyskusji na ten temat, to mowa tu o referendum, nie o Twoich czy moich upodobaniach
politycznych.

Zrozumiałem Cię doskonale - nie kaleczę języka to jest taka licencja poetica
ale Ty udajesz, że nie rozumiesz tego (więc przypominam): istnieją plemiona, które nie widzą związku między aktem płciowym a rodzeniem dzieci i istnieje naród w Europie, który nie widzi jakości i poziomu swojego życia a sposobem sprawowania władzy i tym kto jest u władzy ( szczególnie dotyczy to obecnej władzy)

A referendum w sprawie szpitala jest przedsięwzięciem jak najbardziej politycznym tak jak wszelkie działania władz i nie pomoże żadne wyparcie - od polityki się nie ucieknie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 3 sierpnia 2012, o 16:01 
Olekbe, Jakieś nowości w sprawie referendum? Czy dalej będziemy bawić się w językową ciu-ciu-babkę?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 3 sierpnia 2012, o 16:44 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 19:41
Posty: 103
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
canario napisał(a):
Olekbe, Jakieś nowości w sprawie referendum? Czy dalej będziemy bawić się w językową ciu-ciu-babkę?

Dzieje się , rozdawane są materiały informacyjne - gazetka i ulotki, są rozklejane plakaty (choć nasza władza wie jak i kiedy je zaklejać) trwa debat publiczna tzn ludzie rozmawiają miedzy sobą, wymieniają się poglądami, spostrzeżeniami i informacjami, namawiają do udziału e referendum , do tego by starać sie decydować o własnym losie
Prasa jakby już dostrzegała referendum ale o pierwszym referendum w Polsce o zasięgu powiatowym wypowiada się raczej bez specjalnego zainteresowania , ot bo nie da się tego ukryć
Starosta liczy liczy,że udział weźmie 5% (wymagane jest 30%) Przypominam , jeżeli referendum nie będzie wiążące to Zarząd Powiatu 4 OSOBY może na podstawie uchwały Rady Powiatu podjętej wg dyscypliny partyjnej podjąć każdą decyzję w sprawie szpitala czyli jeżeli nie wypowie się 30% to zdecydują 4 osoby

http://kwidzyn.naszemiasto.pl/artykul/1 ... a0d6,1,3,4


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 4 sierpnia 2012, o 08:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sierpnia 2006, o 09:48
Posty: 632
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Moja teściowa zazwyczaj wszystko wie i jest żywo zainteresowana losem szpitala. Niestety to ja jej wczoraj powiedziałam o referendum (a mieszka na Mickiewicza, a nie gdzieś za miastem). Nie miała o tym pojęcia. Tak więc informacje nie docierają do wszystkich i ciężko będzie sprawić, żeby dotarły. Może ogłoszenia w kościele lub ulotki wrzucane bezpośrednio do skrzynek - tylko tak można dotrzeć do starszego, zainteresowanego obywatela.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 4 sierpnia 2012, o 16:02 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 19:41
Posty: 103
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
dixi napisał(a):
Moja teściowa zazwyczaj wszystko wie i jest żywo zainteresowana losem szpitala. Niestety to ja jej wczoraj powiedziałam o referendum (a mieszka na Mickiewicza, a nie gdzieś za miastem). Nie miała o tym pojęcia. Tak więc informacje nie docierają do wszystkich i ciężko będzie sprawić, żeby dotarły. Może ogłoszenia w kościele lub ulotki wrzucane bezpośrednio do skrzynek - tylko tak można dotrzeć do starszego, zainteresowanego obywatela.


ulotki sa wysłane , po niedzieli będą w skrzynkach


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.