Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 14 kwietnia 2012, o 20:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2010, o 15:09
Posty: 883
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
punky napisał(a):
Niestety to jest chyba największy błąd tego przedsięwzięcia - szefostwo kwidzyńskiego PIS'u.


A może wreszcie należy sobie postawić pytanie: Kto jest lepszym polakiem ten z PiS-U czy z PO czy może PSL-u a może z ruchu Palikota :?:

A może naprawdę potrzeba III wojny światowej, aby się ludzie zjednoczyli i gadali tym samym językiem :?: :idea: :D
Niech to wreszcie pierdulnie i przynajmniej będzie wiadomo na czym się stoi, bo nie wiadomo czy zostać, czy uciekać, czy się zbroić, czy zaszyć się gdzieś w lesie jak partyzant :idea: :?:

Skoro rząd nie dba o ludzi, to dlaczego od ludzi oczekuje wsparcia posłuszeństwa i zrozumienia dla rządu :?: :!: :!: :!:

Jeśli ja nic od nich nie chcę, to dlaczego mam za to wszystko płacić potrójne podatki i mieć emeryturę w wysokości 400 złotych ?

JA SIĘ Z TYM NIE GODZĘ I MOŻECIE MNIE SPONIEWIERAĆ ZA MOJE SŁOWA, ALE WOLĘ SIĘ NAUCZYĆ INNEGO JĘZYKA I ŻYĆ GODNIE JAK CZŁOWIEK A NIE JAK ZWIERZE, (Nie powiem jak murzyn, bo nie jestem rasistą) :573:

_________________
Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 14 kwietnia 2012, o 21:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 stycznia 2010, o 22:28
Posty: 964
Lokalizacja: 3 city
Płeć: Mężczyzna
A może szpital kwidzyński oddać w zarządzanie Rosjanom którzy w 1945 z powodzeniem prowadzili szeroką działalność związaną z prowadzeniem na terenie Kwidzyna wielu szpitali? :D

A tak poważnie to skandal że Kwidzyna nie stać na Szpital Miejski z prawdziwego zdarzenia. Wiem że finansowanie służby zdrowia jest pokrętne ale miasto nie najbiedniejsze mogłoby się bardziej postarać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Odp: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 15 kwietnia 2012, o 07:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Przecież tu nie chodzi o to by usługi były płatne, bo prywatny szpital NIE oznacza tego, że na izbie przyjęć pani będzie sprzedawała bilety. Usługi wykonywanie w kwidzyńskim szpitalu, a właściwie ich jakość pozostawiają wiele do życzenia. W całym tym zamieszaniu przeraża mnie tylko absurdalna wręcz pyszałkowatość lokalnych władz - sprzedają coś co nie należy do nich. Tak jak było przytoczone wcześniej - pod młotek idą sprzęty zasponosorwane choćby przez IP i WOŚP. Czyli z jednej strony sponsor to świetny partner a z drugiej strony miasto nadstawia ciałko komu innemu bo lepiej płaci. A wystarczy mądry zarządca (czyt. dyrektor) znający się na lekarskim fachu i mający zmysł mądrego gospodarza. Nie wierzę w to, że w niemal 40-milionowym państwie nie można znaleźć odpowiedniej obsady takiego szpitala, w którym nie oszukujmy się nie wykonuje się zbyt skomplikowanych operacji.
Gdy szpital zostanie sprzedany władze miasta i powiatu będą wolne z wszelakiej odpowiedzialności "To nie my, my uczciwie sprzedaliśmy i proszę wszystkie pretensje kierować pod adresem firmy X". Bo przecież tak zacne elity Kwidzyna nie mogą odpowiadać za to co się wyprawia za płotem i murami kwidzyńskiego szpitala.

Może ktoś wie na co władza chce przeznaczyć te blisko 20 pięknych nowych baniek, za sprzedaż szpitala?

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 15 kwietnia 2012, o 09:12 
Cytuj:
A tak poważnie to skandal że Kwidzyna nie stać na Szpital Miejski z prawdziwego zdarzenia. Wiem że finansowanie służby zdrowia jest pokrętne ale miasto nie najbiedniejsze mogłoby się bardziej postarać.
Trzeba jasno powiedzieć, że szpital nie jest miejski. To szpital powiatowy a i tak miasto Kwidzyn dużo łoży na szpital. Nie wyobrażam sobie, żeby tylko z podatków mieszkańców miasta Kwidzyna utrzymywać szpital. Gmina Sadlinki też jest bogata... ;) W ostatnich latach wiele włóczyłem się po szpitalach, i różnych ośrodkach zdrowia w Kwidzynie, Gdańsku, Bydgoszczy, Grudziądzu, Prabutach - mam duże porównanie. Mówi się, że idąc leczyć się do szpitala kwidzyńskiego najlepiej jest już sobie załatwić trumnę i coś w tym jest. Wiem jedno: średniemu personelowi medycznemu nie można nic zarzucić natomiast lekarze to jakaś nienaruszalna twierdza rządząca się własnymi prawami. :neutral:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 15 kwietnia 2012, o 09:16 
Cytuj:
A może wreszcie należy sobie postawić pytanie: Kto jest lepszym polakiem ten z PiS-U czy z PO czy może PSL-u a może z ruchu Palikota

Nie ma lepszych .Są tylko mądrzy i głupi.A taki podział zrobili idioci z Wiejskiej.Z Kaczyńskim i Tuskiem na czele.I jeszcze maja czelność drzeć się jeden na drugiego z mównicy sejmowej,kto bardziej zawinił.
Cytuj:
Niech to wreszcie pierdulnie i przynajmniej będzie wiadomo na czym się stoi, bo nie wiadomo czy zostać, czy uciekać, czy się zbroić, czy zaszyć się gdzieś w lesie jak partyzant

Nie pierdyknie Sebastianie.Już oni się zatroszczą ,żeby zagwarantować ludziom minimum potrzebne do życia.Póki przeciętnego Kowalskiego będzie stać na przeżycie"od pierwszego do pierwszego",telewizor na raty i smartfon za złotówkę,to nie ruszy dupy z domu na ulicę.Taka jest prawda.
Cytuj:
Skoro rząd nie dba o ludzi, to dlaczego od ludzi oczekuje wsparcia posłuszeństwa i zrozumienia dla rządu

Jeśli ja nic od nich nie chcę, to dlaczego mam za to wszystko płacić potrójne podatki i mieć emeryturę w wysokości 400 złotych ?

JA SIĘ Z TYM NIE GODZĘ I MOŻECIE MNIE SPONIEWIERAĆ ZA MOJE SŁOWA.....

I do tego momentu się z Tobą zgadzam.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 15 kwietnia 2012, o 09:24 
Choć to temat przykry, ale tak ważny, że warto zatrzymać się nad paroma słowami trzeźwej i gorzkiej prawdy o kwidzyńskim szpitalu.
beria napisał(a):
Nie można znaleźć odpowiedniej obsady takiego szpitala (?)
Te poszukiwania zamykały się zazwyczaj do dość ograniczonego podwórka. Nie ryzykowano poszukiwań wśród obcych.Jakoś uzdrowiciele szpitala mieli tu zazwyczaj tylko swoją przechowalnię, zanim umknęli na „w górze” upatrzone pozycje.
„Gdy szpital zostanie sprzedany, władze miasta i powiatu będą wolne z wszelakiej odpowiedzialności”. Skończy się tylko nadzór właścicielski, a są jeszcze (choć nie tak sformalizowane) obowiązki włodarzy miasta za jego funkcjonowanie.
Cytuj:
Może ktoś wie na co władza chce przeznaczyć te blisko 20 pięknych nowych baniek, za sprzedaż szpitala?
Toż workiem bez dna (wg niektórych także bez sensu) jest inwestycja w Górkach, przewidywane koszta utrzymania przeróżnych drogo budowanych obiektów, koszta obsługi zadłużenia miasta, może jakieś ciekawe zakupy? itp.
Niekwestionowany lider lokalnego budownictwa mieszkalnego pytany o kwidzyńskie inwestycje powiedział mi „na ucho”: Wszystko to bardzo piękne, tylko dlaczego tak drogo i drożej niż u innych. Tak potrafi niejeden. Nieliczenie się z kasą daje efekty ze spóźnionym zapłonem.
Z kwidzyńskim szpitalem, być może popełniono błąd na samym początku jeszcze w 1989 r. „Po roku 1989 władze samorządowe Kwidzyna zrzekły się rozpoczętej budowy nowego szpitala, który zaczął powstawać w pod kwidzyńskiej wiosce Bądki.”( http://nzoz-zdrowie.com.pl/historia/) Może to i tak na jedno wychodzi, bo gdyby nawet tamten szpital i powstał, to jeszcze potrzebna by była smykałka do zarządzania nim.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 15 kwietnia 2012, o 14:43 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2009, o 17:28
Posty: 42
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Do Maciek ZB abyłeś tak blisko 86-1100


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 15 kwietnia 2012, o 14:51 
Podziwiam przypadki podejścia do sprawy jakby jakieś takie niedojrzałe, by nie powiedzieć – dziecinne: jestem przeciwko prywatyzacji szpitala, ale nie poprę wniosku o referendum, które mogłoby powstrzymać prywatyzację, bo referendum proponuje nielubiana opozycja (jakby była w mieście jakaś inna?)
Trochę tak, jak przy innych głosowaniach w Radzie Miejskiej i w sejmie. Choćbyśmy się zgadzali z wnioskami i projektami, ale uwalimy je, bo wnioskodawca jest niesłuszny, i nawzajem.
No to nie ma co krytykować decyzji starosty, niech opylą szpital i umyją ręce od problemu, bo co ? referendum grozi przejęciem szpitala przez jakąś partię?
Z tego co wiem, to wniosek o referendum jest już złożony. Obecnie zaczęło się tylko zbieranie podpisów popierających sam wniosek. Wymagane są podpisy 10 % wyborców z terenu powiatu kwidzyńskiego (ok. 6.500).

Ulotka :arrow:


Załączniki:
ulotka.jpg
ulotka.jpg [ 148.2 KiB | Przeglądane 14364 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 15 kwietnia 2012, o 15:14 
Te dwa pierwsze pytania powinni sobie darować bo czy może być jeszcze gorzej?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 15 kwietnia 2012, o 15:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Zawsze może być gorzej. Na razie chyba dopiero poinformowali o chęci przeprowadzenia referendum. Wniosek mogą złożyć razem z podpisami. :) a wymądrzam się, bo akurat magisterkę popełniam na temat referendum lokalnego :grin: W każdym razie inicjatywa ma moje poparcie. Szkoda, że tak rzadko ostatnio bywam w Kwidzynie, bo bym pośmigała z podpisami. :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 15 kwietnia 2012, o 16:15 
W referendum będzie tylko jedno pytanie do obywateli: Czy jesteś za utrzymaniem samorządowej kontroli nad szpitalem powiatowym poprzez pozostawienie co najmniej 51% udziałów Powiatu Kwidzyńskiego w “ZDROWIE” Spółce z o.o. w Kwidzynie. (TAK – NIE)
Cytuj:
Nasza inicjatywa wynikła z obawy o możliwość utraty kontroli samorządu powiatowego nad działalnością szpitala. W dniu 11.04.2012 ukazało się ogłoszenie w prasie krajowej o chęci zbycia udziałów przez samorządy powiatu i miasta Kwidzyna z pozostawieniem jedynie 20% udziałów w posiadaniu Powiatu Kwidzyńskiego. Taka ilość udziałów nie zapewni właściwej kontroli samorządu ani wpływu na działalność spółki prowadzącej szpital powiatowy.
Nie występujemy przeciwko poszukiwaniu inwestora gotowego przystąpić do spółki Zdrowie, uważamy jednakże że przekazanie pakietu większościowego odbije się niekorzystnie na działalności szpitala a w konsekwencji spowoduje obniżenie standardów udzielanych świadczeń. Obawiamy się także, że nastąpi pogorszenie dostępności do świadczeń zdrowotnych.
Pragniemy zainicjować szeroką dyskusję na temat prywatyzacji szpitala i jego przyszłości. Uważamy, że tylko mieszkańcy mają prawo do podjęcia decyzji o tak istotnym dla nich samych znaczeniu.
Apelujemy o poparcie naszej inicjatywy poprzez składanie podpisów pod wnioskiem o referendum.


Załączniki:
wzór-listy-podpisów.jpg
wzór-listy-podpisów.jpg [ 73.27 KiB | Przeglądane 14330 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 16 kwietnia 2012, o 11:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 listopada 2007, o 11:12
Posty: 284
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
KIlka lat temu (z górą) miasto Kwidzyn poszukując lepszego :shock: zarządcy kwidzyńskiego cmentarza, oddało ten obiekt doświadczonej, profesjonalnej firmie z dużego miasta... Niestety firma z dużego miasta tak dobrze zarządzała cmentarzem, że czym prędzej zrezygnowano z jej usług i zarząd powierzono panu o głebokim (czytaj niskim) głosie, który ku zadowoleniu wszystkich (władz) sprawuje tę funkcję do dziś. Co prawda szpital to nie cmentarz, ale jakże blisko do siebie tym instytucjom ... :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 17 kwietnia 2012, o 11:06 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 19:41
Posty: 103
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Na Białym Szczycie u Pana Premiera ówczesny Wicemarszałek Pomorski nasz Szpital przedstawiał jako doskonale funcjonujacą placówkę i jako wzór do naśladowania dla innych tego typu instytucji. Od tego czasu szpitalem zarządzali jego nominanci a w końcu i ON sam - po pólroku gdy został senatorem ( zapewne za wzorcowe zarzadzanie spółką) o szpitalu: -,, Chcemy, żeby ktoś w końcu poprowadził szpital profesjonalnie. Doszliśmy do wniosku, że wybór fachowego operatora jest rozwiązaniem na te niedociągnięcia w zarządzaniu, które będą się pogłębiały - mówi starosta kwidzyński Jerzy Godzik '' czyli co się stalo przez te pół roku? jakas zapaść nastąpiła? czy poprzednik zostawił długi i bałgan ( a gdzieżby)?
Jedynym wyjściem wydaje się zrzeczenie mandatu przez Pana Senatora , powrót na stanowisko i ratowanie Spólki!!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 20 kwietnia 2012, o 06:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
http://kwidzyn.naszemiasto.pl/artykul/1 ... ee8,1,3,60
Ostatni komentarz.

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 25 kwietnia 2012, o 08:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2011, o 15:22
Posty: 98
Płeć: Mężczyzna
Ma ktoś wolne złotówki? http://kwidzyn.naszemiasto.pl/artykul/1 ... d8aa,1,3,5

_________________
Człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.