Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: To już rok...
PostNapisane: 22 marca 2007, o 09:36 

Taaak, czas leci. Trafiłem tu zupełnie przypadkiem i wsiąkłem na dobre. Przez ten rok uświadomiłem sobie jakim byłem ignorantem zwłaszcza jeśli chodzi o moje ulubione tematy historyczne. Poznałem Kwidzyn i Marienwerder jakich nie udało mi się posmakować przez ostatnie prawie 30 lat. Cóż to była za uczta, mmmm. I wszystko dzięki Wam. Przez ten rok zmieniłem się. Czasami Mamba ma mnie serdecznie dość za ślęczenie przed komputerem albo w książkach, ale musi mi to wybaczyć. Ja po prostu uwielbiam chłonąć wiedzę o tym moim zakątku na Ziemi jak gąbka. Dziękuję Wam wszystkim za to, że jesteście, za to, że dzielicie się swoją wiedzą, za to, że rozbudziliście we mnie moje skrywane w głębi duszy pasje. Znów po latach tematy historyczne i fotograficzne kręcą mnie jak bym miał 10 lat i odkrywał nowe lądy.

Zapraszam wszystkich do napisania własnych wspomnień o tym jak powstanie e-kwidzyn.pl wpłynęło na Was.

Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2007, o 09:59 
Przyjaciel forum

Piotr_J napisał(a):
ale musi mi to wybaczyć

Kochany One nic nie muszą, nie mówią nam nic, ale tak w głębi są dumne że ich facet interesuje się nie tyko piwem i sportem.
Niestety większość z nas szybko kapcanieje nie mając żadnej pasji, One mogą mieć pewność że przez długie lata będziemy pozytywnie zakręceni. :grinka: :oops: :grinka:

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2007, o 10:51 

Dzięki Piotrze za stworzenie tego postu - rzeczywiście chwila rocznicowa trochę skłania do zadumy...
Ja dzięki forum poznałem grupę fantastycznych ludzi, pełnych zapału i aktywnych - a już mi się wydawało, że takich nie znajdę :grin: .
Kwidzyn powrócił do mnie troszkę inaczej, niz poczatkowo się spodziewałem, ale także w sposób serdeczny i pełen niespodzianek. Rzeczywiście - moja wiedza o Kwidzynie, jego historii i okolicach znacznie się powiększyła, zwiększając także niestety moją tęsknotę, ale to już inna para kaloszy...
Zgrzeszyłbym, gdybym nie wspomniał o zdjęciach - to dzięki nim widzę jak "mój" Kwidzyn się zmienił, ale i wypiękniał...
Dziękuję wszystkim twórcom Forum z Małgoś na czele i wszystkim uczestnikom za mozliwość prawie codziennych pogaduszek.

Ech, chyba na starość robię się zbyt sentymentalny :grin:

Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2007, o 11:12 

na poczatku myslalam tak: "co ja tu robie?"
nie lubie historii (najmniej ulubiony przedmiot w szkole :/ ) ale lubie czytac to co w moim miescie sie dzieło i dzieje nadal bo jest bardzo ciekawą historią, tymbardziej ze od roku też przyczyniamy sie to jej tworzenia :D

super ze Was poznałam! dzieki!

Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2007, o 11:12 
Przyjaciel forum

aaale piekny temat piotrze :)

to ja tez dorzuce swoje trzy grosze...przede wszystkim cieszę się, że znalazłam to miejsce ze względu na ludzi, których tu spotkałam i pewnie jeszcze spotkam, nigdy bym się nie spodziewała, że tak wsiąknę, czasami czuję się dziwnie, że forum jest takie dla mnie ważne :) domownicy na mnie patrzą jak na wariata "ty znowuuu na tym forum???" :)
oczywiście, tak jak piotr, uświadomiłam sobie moją ignorancję historyczną i nie tylko (np flaga hahaha....przykłady można mnożyć, ale nie chcę się już doszczętnie ośmieszać :P), człowiek sobie żyje 23 lata tak jakby obok, a nie w mieście..dziękuję Wam, za wszystko, co tu wyczytałam...i tak moja wiedza to pikuś w porównaniu do malgosi, porcella, budslavskiego i wielu innych :)
dziękuję za przepiękne zdjęcia naszym fotografom, które tak pieszczą moje oczy :)

ach wzruszyłam się :) :roll:

serdeczne podziękowania dla Was wszystkich za to, że jesteście i akceptujecie moje kasztanienie :D bo nic mądrego chyba nie udało mi się jeszcze napisać :P może w tym drugim roczku coś sie wykluje :grin:

życzę kolejnych tak fajnych lat na forum, żeby się nam rozwijało a forumowicze byli jedną wielką rodziną :D

Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2007, o 12:37 

Ojej nawet ja się wzruszyłam :-)

To prawda, że czasami bywam zła na Piotra za to, że tyle czasu spędza przy komputerze zamiast poświęcić czas rodzinie. Myślę że taka już nasza uroda- narzekać i zrzędzić. Tak już jest, kiedy jest się żoną, matką i ...... :-) :grinka: Chyba jestem zazdrosna :-D :-D :-D

A tak poważnie to nawet ja się do Was "przywiązałam", chociaż dla Wielu z Was jest to pewnie zupełnie niezrozumiałe, bo przecież nie uczestniczę tak często jak Wy w dyskusjach.
Lubię jednak czytać to co piszecie, podziwiam Wasz zapał i chęci. Dzięki Wam stałam się bardziej tolerancyjna i wyrozumiała (zwłasza dla mojej drugiej połowy :wink: )

GRATULUJĘ całej ekipie e-kwidzyn :053: i życzę 100 LAT

Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2007, o 13:01 

mnie też trochę wciągnęło w e-kwidzyn (tzn. po części wciągnęła mnie siostra - dzajant, to od niej dowiedziałem się o was)
zawsze mnie interesowało co się dzieje wokół mnie(czytaj: Kwidzyn), a wy mi w tym wszystkim jeszcze pomagacie
więc dzięki za wszystko
mamba napisał(a):
życzę 100 LAT

a tak wogóle to ciekawe jak nasze forum za 100 lat może wyglądac

Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2007, o 13:29 

A ja bardzo się cieszę, że mogę napisać "nasze" forum. Jak dotąd nie miałem okazji uczestniczyć w takim projekcie z takim zaangażowaniem. Gdzie praktycznie każdy uczestnik nadaje wyraz całości. Fajne jest spotykać się z opiniami zgoła odmiennymi, rożnymi od własnych a mimo wszystko podzielać zainteresowania i pasje. Do tych czas udawało się to tylko w gronie przyjaciół, znajomych. Ale to przecież bardzo wąskie (relatywnie) grono i z wielką przyjemnością mogę teraz powiedzieć, że owo grono znacznie się powiększyło dzięki e-kwidzyn.pl. Dziękuję wszystkim. I życzę wielu mile spędzonych chwil zarówno przy komputerze jak i w spotkaniach bezpośrednich.

Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2007, o 13:36 

Mimo, iż ostatnimi czasy moja "forumowa" aktywność spadła również niezmiernie mi miło, iż forum przetrwało już rok :!: Pozostaje mi życzyć wszystkim "forumowym" koleżankom i kolegom wszystkiego najlepszego oraz jak najwięcej godzin przed monitorem i klawiaturą (no i ocziwiście komputerem :-D ) :!:

PS
Z tych również względów bardzo ubolewam, iż nie mogę uczestniczyć w obchodach rocznicowych. Proszę o wyrozumiałość, gdyż moja nieobecność podyktowana jest sprawami osobistymi, które w niedługim czasie zamierzam sfinalizować.

Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2007, o 13:38 

mamba napisał(a):
życzę 100 LAT

chester napisał(a):
a tak wogóle to ciekawe jak nasze forum za 100 lat może wyglądac

haha... no tak, też bym chciała wiedzieć :grinka: :grinka: :grinka:

Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2007, o 14:37 
Przyjaciel forum

ojjj świetny pomysł z tym postem :)

Roczek na forum i na galerii minął mi tak szybko, że szok.
Bardzo się ciesze, że moge z Wami spędzać (nie tylko wirtualnie) miło czas.
Dzięki Wam dowiedziałem się dużo o naszym mieście jego okolicach, ale też bardzo dużo dowiedziałem się o sobie.
Wydaje mi się, że dzięki Wam sporo się we mnie zmieniło,
przede wszystkim uświadomiłem sobie, że na świat trzeba patrzeć bardziej krytycznie, a życie staje się prostsze, przyjemniejsze, a czasami nawet zabawniejsze. :grinka:

:arrow: To dzięki Wam nauczyłem się bardzo dużo (prawie wszystko) o fotografii i obróbce zdjęć.
:arrow: To dzięki Wam bawiłem się świetnie na imprezie we wrześniu.
:arrow: To dzięki Wam spędziłem super sylwestra.
i w reszcie to dzięki Wam, nudne poranki w pracy nabierają kolorów.

Administratorom bardzo serdecznie gratuluje sukcesu i życzę im, Wam i sobie, aby to forum, galeria i najmłodsze dziecko (portal) żyły tak spontanicznie jak dotychczas. SIEKMA :!:

Pozdrowionka

Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2007, o 18:31 

mamba napisał(a):
Ojej nawet ja się wzruszyłam :-)

Oooo, wzruszające :grinka: :grinka:

mamba napisał(a):
Dzięki Wam stałam się bardziej tolerancyjna i wyrozumiała (zwłasza dla mojej drugiej połowy :wink: )

To prawda. Bardzo za to dziękuję wszystkim Forumowiczom. Macie większy wpływ na Mambę niż ja :grinka: :grinka: :grinka:

Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2007, o 19:49 
Przyjaciel forum

FORUM. Coś w tym jest. Z jednej strony, jest to straszny złodziej czasu,
który można by zdrowiej spędzić w realu (nigdy tak nie bolały mnie oczy jak obecnie),
z drugiej strony, jest to doskonały sposób na poszerzenie grona przyjaciół.

My Polacy posiadamy brzydka cechę, że lubimy dużo mówić a niewiele słuchać.
Na forum jest odmiennie, piszący ma dowolną ilość czasu na wyartykułowanie
swej myśli i zawsze znajdzie się ktoś, kogo to zainteresuje. To jest plus dodatni.

Poza tym, wypowiadanie się publicznie, zmusza do odpowiedzialności za słowo,
a mnogość tematów, postaw i wypowiedzi - bardzo poszerza horyzonty.

Pomijam tu edukacyjny i badawczy wątek kwidzyński, bo ten jest plusem dodatnim
podwójnie. Forum tworzy dokumentację, która w żaden inny sposób tak obszerna,
by nie powstała. W przyszłości, młodzież będzie sięgała do Forum jako najciekawszego
źródła wiedzy o naszym mieście.

No i wątek osobisty. Z wiekiem coraz mniej mam ochoty na rozległe dyskusje,
a coraz więcej wewnętrznej potrzeby utrwalenia doświadczeń i przemyśleń
na spektrum miej ulotnym. To też jest plus dodatni.

A to że w razie potrzeby... jest (za pomocą kompa) do kogo gębę otworzyć, to już
cały worek plusów. :-) Ja się Tu czuję dobrze i roczek traktuję wcale nie jako
zwieńczenie, ogromnej przecież pracy, a jako początek wielkiej przygody.

Strefa czasowa: UTC + 1