Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 13 stycznia 2013, o 14:23 
Offline

Dołączył(a): 26 maja 2011, o 16:22
Posty: 117
Płeć: Nie wybrano
Simar, skoro twierdzisz, że będzie to kolejny Kopernik, to po co Wy zaczynaliście budowę portu Kwidzyn?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 13 stycznia 2013, o 14:53 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2009, o 15:39
Posty: 210
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Przyzwyczaiłem się, że często jestem obarczany działaniami innych osób (a czasami nawet instytucji). Tak też jest i tym razem. Proszę przybliżyć mi ten wątek "Wy zaczynaliście budowę portu Kwidzyn".

Poza tym GH Kopernik w miejscu gdzie obecnie się znajduje spełnia bardzo ważną rolę przemyślanego ciągu handlowego tzw. śródmieścia, bo gdyby była usytuowana właśnie na terenie po ZEM-ie - jej walory zostałyby przyćmione sąsiedztwem i tak niewykorzystanego potencjału Starego Młyna. Jego właściciel (ani pierwszy, ani drugi) nie poszedł w kierunku dalszego wykorzystania wolnych powierzchni. Oszczędności w realizacji inwestycji uniemożliwiły powstanie schodów ruchomych i innych atrakcyjnych łączników wraz z tarasem widokowym. Zanim Ahold rozpoczął inwestycje, to ja dysponowałem już trzema koncepcjami zagospodarowania terenu. ta najbardziej bliska mi sercu znajduje się na poniższej wizualizacji.


Załączniki:
plansza 5.jpg
plansza 5.jpg [ 131.78 KiB | Przeglądane 14963 razy ]

_________________
MS
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 13 stycznia 2013, o 15:10 
Offline

Dołączył(a): 26 maja 2011, o 16:22
Posty: 117
Płeć: Nie wybrano
http://www.krs-online.com.pl/port-kwidy ... 64031.html
Jasno z tego wynika, że jesteś prezesem spółki Port Kwidzyn. Zaczynałeś budowę tego obiektu i co dalej? Odpowiesz w końcu na pytanie, czy nadal będziesz uciekał od odpowiedzi? Jaśniej to ja Ci tego nie wytłumaczę, przykro mi. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 13 stycznia 2013, o 15:42 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2009, o 15:39
Posty: 210
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Przykro mi po raz kolejny tłumaczyć, że nie jest się wielbłądem. Wystarczy się nie podniecać i uważnie czytać materiały źródłowe. Dlatego zwrócę uwagę, że nie byłem i nie jestem prezesem spółki PORT KWIDZYN. Moja wiedza pozwala mi się przyznać do innego podmiotu gospodarczego, o bardzo zbliżonej nazwie - PORT KWIDYN.
Proszę zwrócić jeszcze uwagę na adres siedziby spółki :idea:

A teraz sam sobie odpowiedz - co jasno wynika?

_________________
MS


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 13 stycznia 2013, o 23:21 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 06:52
Posty: 400
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
MACIEKZB napisał(a):
Michał napisał(a):
Mimo twojego przekonania nadal będę składał wnioski o wydanie decyzji o warunkach zabudowy (w przypadku braku planu) lub wnioski o wydanie wypisu z planu miejscowego (gdy takowy jest), jak robię to od lat. I nikt w tym temacie nie przekona mnie, że (jak mawiał Klasyk) białe jest białe a czarne czarne :)
No i sam potwierdziłeś, że jednak nie myliłem się.


MACIEKZB ty twierdzisz, że "Decyzję administracyjną o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu wydaje się na podstawie planu a nie studium". Ja twierdzę, że decyzję o warunkach zabudowy wydaje się gdy planu nie ma (bo jak jest to nie ma takiej potrzeby). I jeżeli w tym wszystkim uznajesz, że się nie różnimy, to nie widzę powodu by udowadniać, że jest inaczej :)

Po prostu różnimy się "pięknie" :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 14 stycznia 2013, o 09:30 
Michał, uważam, że: decyzję administracyjną o warunkach zabudowy wydaje się a podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego a nie studium.
Ustalenie przeznaczenia terenu, rozmieszczenie inwestycji celu publicznego oraz określenie sposobów zagospodarowania i warunków zabudowy terenu następuje w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. W celu określenia polityki przestrzennej gminy, w tym lokalnych zasad zagospodarowania przestrzennego, rada gminy podejmuje uchwałę o przystąpieniu do sporządzania studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. Ustalenia studium są wiążące dla organów gminy przy sporządzaniu planów miejscowych. Studium nie jest aktem prawa miejscowego. Plan miejscowy jest aktem prawa miejscowego. Wójt, burmistrz albo prezydent miasta sporządza projekt planu miejscowego, zawierający część tekstową i graficzną, zgodnie z zapisami studium oraz z przepisami odrębnymi, odnoszącymi się do obszaru objętego planem. - to tylko parę wypisów z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
I jeszcze jedno zdanie ustawy prawo budowlane: Do wniosku o pozwolenie na budowę należy dołączyć: 3) decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, jeżeli jest ona wymagana zgodnie z przepisami o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 14 stycznia 2013, o 12:15 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 06:52
Posty: 400
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
MACIEKZB napisał(a):
Michał, uważam, że: decyzję administracyjną o warunkach zabudowy wydaje się a podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego a nie studium.
Ustalenie przeznaczenia terenu, rozmieszczenie inwestycji celu publicznego oraz określenie sposobów zagospodarowania i warunków zabudowy terenu następuje w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. W celu określenia polityki przestrzennej gminy, w tym lokalnych zasad zagospodarowania przestrzennego, rada gminy podejmuje uchwałę o przystąpieniu do sporządzania studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. Ustalenia studium są wiążące dla organów gminy przy sporządzaniu planów miejscowych. Studium nie jest aktem prawa miejscowego. Plan miejscowy jest aktem prawa miejscowego. Wójt, burmistrz albo prezydent miasta sporządza projekt planu miejscowego, zawierający część tekstową i graficzną, zgodnie z zapisami studium oraz z przepisami odrębnymi, odnoszącymi się do obszaru objętego planem. - to tylko parę wypisów z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
I jeszcze jedno zdanie ustawy prawo budowlane: Do wniosku o pozwolenie na budowę należy dołączyć: 3) decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, jeżeli jest ona wymagana zgodnie z przepisami o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.


No tak. Przedstawiłeś kilka zgrabnych cytatów. Niestety nijak się one mają do tego o czym my sobie piszemy, coraz bardziej odbiegając od zasadniczego tematu. Kończąc więc to "odbieganie":

Ustawa z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzenym (Dz.U. z 2012 r. nr 647, z późniejszymi zmianami):
- art. 50 ust. 1 - "Inwestycja celu publicznego jest lokalizowana na podstawie planu miejscowego, a w przypadku jego BRAKU - w drodze DECYZJI o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego."

- art. 59 ust. 1 - "Zmiana zagospodarowania terenu w przypadku BRAKU planu miejscowego, polegająca na budowie obiektu budowlanego lub wykonaniu inych robót budowlanych, a także zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, z zastrzeżeniem art. 50 ust. 1 i art. 86, wymaga ustalenia, w drodze DECYZJI, warunkow zabudowy."


I kwiatek na koniec:
- art. 86 - "Ustalenia w drodze decyzji warunkow zabudowy wymaga zmiana sposobu zagospodarowania terenu, o którym mowa w art. 59 ust. 1, jeżeli na terenie tym obowiązuje plan uchwalony przed dniem 1 stycznia 1995 r."

Jest to przypadek tzw. "starych" planów, które dzięki temu zapisowi w praktyce straciły ważność. Na terenie naszego miasta i powiatu "starych" planów jest tylko kilka. Miasto ani Gminy nawet nie upubliczniają o nich informacji. Nie ma po co.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 14 stycznia 2013, o 12:35 
No tak, w przytoczonych przez Ciebie przepisach nie ma mowy o studium. Cały czas odnoszę się do tego:
Cytuj:
Sorki, że odpowiadam dopiero teraz ale przeoczyłem twój wpis odnoszący się do wpisu mojego. Pomyliłeś plan miejscowy z czymś co się nazywa "studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego". Warunki zabudowy muszą być zgodne ze studium nie z planem. Kiedy jest plan nie ma potrzeby by wydawać dodatkowo warunki zabudowy.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 14 stycznia 2013, o 13:30 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 06:52
Posty: 400
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
MACIEKZB napisał(a):
No tak, w przytoczonych przez Ciebie przepisach nie ma mowy o studium. Cały czas odnoszę się do tego:
Cytuj:
Sorki, że odpowiadam dopiero teraz ale przeoczyłem twój wpis odnoszący się do wpisu mojego. Pomyliłeś plan miejscowy z czymś co się nazywa "studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego". Warunki zabudowy muszą być zgodne ze studium nie z planem. Kiedy jest plan nie ma potrzeby by wydawać dodatkowo warunki zabudowy.


Skrót myślowy. Po cóż warunki zabudowy weryfikować z planem, skoro gdy plan jest to nie ma warunków. Jeżeli chodzi o studium to musiałbym przytoczyć pół ustawy. Nie jest to obecnie najbardziej wartościowe zadanie, które mam do wykonania. Nie wspominając już o tym, że mi się nie chce :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 14 stycznia 2013, o 13:44 
Michał napisał(a):
Skrót myślowy. Po cóż warunki zabudowy weryfikować z planem, skoro gdy plan jest to nie ma warunków. Jeżeli chodzi o studium to musiałbym przytoczyć pół ustawy. Nie jest to obecnie najbardziej wartościowe zadanie, które mam do wykonania. Nie wspominając już o tym, że mi się nie chce :)
Zdaje się, że za bardzo sobie skracasz myślowo przepisy... Pogrążasz się w matni biurokracji. Zupełnie nie wiesz czym jest studium a co jest planem. Gdybyś nawet nauczył się na pamięć powoływaną ustawę to i tak nie wiesz o co w niej chodzi. Plan określa jakie są warunki zabudowy. Decyzję na budowę dostaniesz jeśli Twoje warunki zabudowy są zgodne z planem(nie studium). Po to się weryfikuje żebyś nie wybudował fabryki ubotów gdy plan w tym miejscu zakłada np. budynek mieszkalny. :D
P.s. Mnie też się nie chce tłumaczyć ale jeśli powiedziało się A to trzeba powiedzieć i B dlatego, że piszę publicznie i nie zamierzam wprowadzać ludzi w błąd. Jeśli nie wiem albo mi się wydaje, że coś wiem to wolę w ogóle nie pisać.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 14 stycznia 2013, o 14:36 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Zupełnie nie wiesz czym jest studium a co jest planem.


Heh, to się Michał dowiedziałeś. :D Musisz koniecznie umówić się na browara ze Zbyszkiem, który jest specjalistą w tej dziedzinie. Na pewno Ci wyjaśni o co w tej budowlance chodzi. :P Przez tyle lat, biedaku, żyłeś w błogiej nieświadomości. :D

P.S. Spadłem z krzesła i jeszcze się turlam. :lol:

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 14 stycznia 2013, o 14:42 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 06:52
Posty: 400
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
MACIEKZB napisał(a):
Michał napisał(a):
Skrót myślowy. Po cóż warunki zabudowy weryfikować z planem, skoro gdy plan jest to nie ma warunków. Jeżeli chodzi o studium to musiałbym przytoczyć pół ustawy. Nie jest to obecnie najbardziej wartościowe zadanie, które mam do wykonania. Nie wspominając już o tym, że mi się nie chce :)
Zdaje się, że za bardzo sobie skracasz myślowo przepisy... Pogrążasz się w matni biurokracji. Zupełnie nie wiesz czym jest studium a co jest planem. Gdybyś nawet nauczył się na pamięć powoływaną ustawę to i tak nie wiesz o co w niej chodzi. Plan określa jakie są warunki zabudowy. Decyzję na budowę dostaniesz jeśli Twoje warunki zabudowy są zgodne z planem(nie studium). Po to się weryfikuje żebyś nie wybudował fabryki ubotów gdy plan w tym miejscu zakłada np. budynek mieszkalny. :D
P.s. Mnie też się nie chce tłumaczyć ale jeśli powiedziało się A to trzeba powiedzieć i B dlatego, że piszę publicznie i nie zamierzam wprowadzać ludzi w błąd. Jeśli nie wiem albo mi się wydaje, że coś wiem to wolę w ogóle nie pisać.


Po pierwsze - nasza coraz bardziej mętna dyskusja została zainicjowana przez Ciebie a nie mnie. To Ty mnie poprawiałeś a nie ja Ciebie.

Po drugie - nie wiem skąd te nerwy, które powodują, że zaczynasz uskuteczniać personalne wycieczki. Nie jest moim celem by na siłę udowodnić, że się mylisz, więc nie traktuj tego osobiście.

Po trzecie - czego oczekujesz? Cytowania całej ustawy? Ja Tobie konkretnie a Ty swoje. Ja Tobie ""Zmiana zagospodarowania terenu w przypadku BRAKU planu miejscowego, polegająca na budowie obiektu budowlanego lub wykonaniu inych robót budowlanych, a także zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, z zastrzeżeniem art. 50 ust. 1 i art. 86, wymaga ustalenia, w drodze DECYZJI, warunkow zabudowy.", a Ty "Decyzję na budowę dostaniesz jeśli Twoje warunki zabudowy są zgodne z planem(nie studium). A co ma piernik do wiatraka? Gdzie ja pisałem o pozwoleniu na budowę?

Po czwarte - kiedyś sam wydawałem pozwolenia na budowę. Teraz pozwolenia na budowę uzyskuję na podstawie dokumentacji projektowych, ktorę robię. Daruj więc sobie uwagi w stylu "Pogrążasz się w matni biurokracji. Zupełnie nie wiesz czym jest studium a co jest planem. Gdybyś nawet nauczył się na pamięć powoływaną ustawę to i tak nie wiesz o co w niej chodzi.". To akurat jest na bieżąco weryfikowane przez ludzi, ktorzy wydają pozwolenia na budowę, decyzje o warunkach zabudowy etc.

Po piąte - nie mam potrzeby by u Ciebie szukać potwierdzenia, czy mam pojęcie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym czy nie mam. Tym bardziej, że powoli zaczynasz sam sobie zaprzeczać (w części merytorycznej wypowiedzi) oraz obrażać (w części emocjonalnej). Zabawne, że jesteś przy tym jednym z Adminów tego forum. Nie uważasz, że to zobowiązuje?

Po szóste -
MACIEKZB napisał(a):
...dlatego, że piszę publicznie i nie zamierzam wprowadzać ludzi w błąd. Jeśli nie wiem albo mi się wydaje, że coś wiem to wolę w ogóle nie pisać.

Z jakiego powodu tym razem robisz wyjątek?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 14 stycznia 2013, o 14:45 
Ręce opadają...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 14 stycznia 2013, o 15:12 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
MACIEKZB napisał(a):
Ręce opadają...



Dobrze Ci tak, teraz masz zajęcie. :D :D :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 14 stycznia 2013, o 15:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 marca 2012, o 11:11
Posty: 927
Płeć: Mężczyzna
Zachowujecie sie jak dzieci.

Spinacze od dziś tak mowie na was :D.

Macie PW tam gadać
Jeden wie lepiej od drugiego.

Moim zdaniem tam Galeria, będzie wielkim niewypałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.