Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Odp: Piłeś? Nie zabijaj!
PostNapisane: 17 stycznia 2014, o 17:51 
Piłem- nie jadę .Proste .
Widzę pijanego -mimo że niebieskich nie lubie -też dzwonię.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Piłeś? Nie zabijaj!
PostNapisane: 17 stycznia 2014, o 18:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jesteśmy narodem gdzie każdy obywatel ma własną receptę na bolączki tego kraju i niestety jak to bywa w rzeczywistości im więcej lekarzy tym pacjent bardziej chory. Temat pierwotnie dotyczył pijaństwa za kierownica i swoistej akceptacji, lub braku reakcji ze strony społeczeństwa dla tego zjawiska. Jakby tak głębiej pochylić się nad statystykami... To można stracić równowagę i upaść ;) Prawda jest taka że każdy użytkownik drogi powinien zacząć od siebie. W tym zaczęciu pomogłoby uświadomienie sobie że te osły na drodze to też użytkownicy drogi i jeżdżą równie dobrze jak ja. Niedawno hitem internetu stała się nowozelandzka kampania społeczna traktująca na temat prędkości. Komentarze... No cóż, na niektórych portalach po prostu żenujące, niestety budują niechlubny obraz polskiego kierowcy samoluba, który ma w nosie że gdyby jechał 10 km/h mniej to miałby więcej czasu na reakcję. Dla większości liczy się tylko kto jest winny. Pieszy który idzie o zmroku, dzieciak który wyleci za piłką, pan w kapeluszu który wyjedzie z osiedlówki. Nikt nie pomyśli ze nie jest sam, że jadąc np kwidzyńską Grunwaldzką lub Żwirową 70km/h odbiera słabszym kierowcom szansę na płynne włączenie się do ruchu a starszym i nie tylko ludziom bezpieczne przejście przez jezdnię. Taka prośba, zanim ktoś postawi diagnozę niech zerknie na licznik jadąc na przykład taką Grunwaldzką ;)


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/10,114927,15231670,Jesli_mialbys_obejrzec_dzis_jeden_filmik__niech_to.html?v=1&obxx=15231670#opinions Link do wspomnianej kampanii.

-- 17 sty 2014, 2014 20:02 --

Jeszcze na temat komentarzy. Wystarczy poczytać te pod filmem z prowokacji. http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/2289630,pijany-mezczyzna-wsiada-do-samochodu-jak-reaguja-przechodnie-prowokacja-dziennikarska,id,t.html?cookie=1

-- 17 sty 2014, 2014 20:11 --

Przepraszam mała pomyłka, linki mi się pomieniały ;) http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/ ... l?cookie=1

_________________
Kim jestem i czym się zajmuję? Jacek Chmurzyński, nie jestem sprzedawcą, jestem rodzicem interesującym się bezpieczeństwem dzieci, który postanowił działać lokalnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w samochodach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Piłeś? Nie zabijaj!
PostNapisane: 17 stycznia 2014, o 19:28 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jak tak czytam to:
Jesteśmy bardzo zdyscyplinowani, praworządni.
1) 100 % nie jeździ po pijaku!
2) 100% nie pozwala pijanemu wsiać za kierownicę!
3) 100% donosi na pijanego kierowcę na Policję!
4) 100% nie wsiada do samochodu z pianym za kierownicą
5) 100% nie itd,itd,itd.........

To ja się pytam:

Skąd w takim razie biorą się Ci pijani za kierownicą i te śmiertelne wypadki i te tragedie na drogach spowodowane przez pijanych kierowców???
Uważam że:
Wszyscy (jako Państwo i Społeczeństwo) jesteśmy winni takiej sytuacji.!
Takie jest moje prywatne zdanie.

Jest ogólne społeczne przyzwolenie i tolerowanie pijanych kierowców. Koniec, kropka.
Widzimy to po karach.
I nikt mnie nie przekona że jest inaczej.
W Polsce Jeżeli chodzi o spożywanie, brak jest jakiejkolwiek kultury.
Stała się straszna tragedia, ogólnonarodowa, każdy to potępia i odżegnuje się od pijanych kierowców. To dobrze. Chwali się.
Tylko nie bardzo wierzą w ta praworządność i postawę obywatelską jaką i tu się prezentuje!

Za jakiś czas zapomnimy o tej tragedii i wszystko wróci do normy.
Potępiamy coś takiego, kiedy dojdzie do wypadku i to do wypadku śmiertelnego.
A jak wypadku nie ma a załapią pijanego kierowcę (i o tym gadają) , nie jeden z nas myśli sobie : miał chłop albo baba pecha.

Dopóki nie zmienimy mentalności, i kultury picia alkoholu w Polsce, dopóty takich kwiatków jak w Kamieniu Pomorskim będzie jeszcze bez liku.
Nie wybielajmy się, i nie róbmy z siebie niewiniątek. Nie jeden z nas ma jakąś pijacką przygodę.
Myślę że gdyby nie konsekwencje jazdy po pijanemu, to co drugi jechał by po spożyciu.
My Polacy w większości boimy się konsekwencji--kary a nie tragicznych (czasami) skutków jazdy po pijanemu.
Wiem że narażam się na ataki co niektórych, ale niestety takie jest moje zdanie. ;)

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Piłeś? Nie zabijaj!
PostNapisane: 17 stycznia 2014, o 19:54 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Krzyżak to Ty nie wiedziałeś, że Polak potrafi nawet na 4pm jechać jak Kubica.
Piłeś nie jedź, jedziesz wypij. Wars wita was. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Piłeś? Nie zabijaj!
PostNapisane: 18 stycznia 2014, o 06:51 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 06:52
Posty: 400
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
krzyzak napisał(a):
Wszyscy (jako Państwo i Społeczeństwo) jesteśmy winni takiej sytuacji.!

Dopóki nie zmienimy mentalności...

Natomiast moim skromnym zdaniem należy wyjść od odpowiedzialności KONKRETNEGO człowieka. Odpowiedzialności w pierwszej osobie liczby pojedynczej. Klasyczne stwierdzenie, że to MY WSZYSCY, czyli państwo i społeczeństwo jest winne, jest, przepraszam bardzo, biadoleniem "potragedyjnym" i rozmywaniem faktycznej odpowiedzialności poprzez odpowiedzialność zbiorową. Chociażby moralną.

Przestańmy traktować dorosłych ludzi jak dzieci i wyzwólmy się z "mentalności gówniarza".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Piłeś? Nie zabijaj!
PostNapisane: 18 stycznia 2014, o 10:26 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Ja się nie odniosę, nie jestem żadne społeczeństwo. :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Piłeś? Nie zabijaj!
PostNapisane: 19 stycznia 2014, o 10:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A ja myśle, że trzeba jeszcze więcej długich weekendów, więcej świat i jeszcze więcej wolnego :)
Pijani kierujący to margines nie warty uwagi jaką się im obecnie poświęca. Pewnego dnia roku pańskiego 2014 policja z pobliskiego Grudziądza skontrolowała 1000 kierujących. W tej grupie 1 był na podwójnym gazie. :) czyli pijani kierujący to żadna plaga.
Urban legend mówi o liście jednego z lekarzy w stolycy, w którym ów lekarz stwierdza, że najwięcej wypadków powoduje pani lub pan, trzeźwy, lat 25-35 w służbowym aucie :)

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Piłeś? Nie zabijaj!
PostNapisane: 19 stycznia 2014, o 10:33 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
beria napisał(a):
A ja myśle, że trzeba jeszcze więcej długich weekendów, więcej świat i jeszcze więcej wolnego :)
Pijani kierujący to margines nie warty uwagi jaką się im obecnie poświęca.


Kto im uwagę niby poświęca ?
Dwa dni oszołomy poselskie, ale tylko żeby wystąpić przed kamerą TV.
Oszołomiony premier bredzący o alkomatach w każdym samochodzie.

Jakie to niby poświęcanie uwagi, to zwykły teatrzyk dla plebsu (społeczeństwa). :sad:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Piłeś? Nie zabijaj!
PostNapisane: 20 stycznia 2014, o 11:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Beria znam ten list http://wyborcza.pl/1,95892,6828746,Morderca_jest_kim_innym_niz_to_opisuja_media.html, znamienne jest to że wypływa on przy tego typu tragediach. Najlepsze jest to że najczęściej tragedie te powodują inne grupy niż te wskazane w liście... Po za tym jest jeszcze sprawa interpretacji. Niektórzy dopatrują się w rzekomym liście ataku na kobiety... Ja widzę duzą niespójność jeżeli chodzi o statystyki. Znalazłem tez to http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15224343,W_sieci_krazy_list____Morderca_jest_kims_innym__niz.html

Właśnie słuchałem wiadomości Radia Gdańsk Chyba w Miastku (nie dosłyszałem) Dziadek spowodował wypadek, wjechał do rowu swoim autem. Wiózł dwójkę swoich pięcioletnich wnuków, dzieci nie były przewożone w fotelikach ani zabezpieczone w żaden inny sposób, na szczęście nic im się nie stało. Dziadek miał we krwi 5 promili, uciekł z miejsca wypadku, został zatrzymany przez wracającego ze służby policjanta. Najciekawsze jest to że wreszcie ktoś pomyślał i wszczął postępowanie mające wyjaśnić dlaczego dziadek pod wpływem i wiózł dzieci. Kto się na to zgodził. Linka nie mam bo to chyba świeże info, ale jak znajdę to wrzucę.

_________________
Kim jestem i czym się zajmuję? Jacek Chmurzyński, nie jestem sprzedawcą, jestem rodzicem interesującym się bezpieczeństwem dzieci, który postanowił działać lokalnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w samochodach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.