Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Janusz Korwin Mikke w Kwidzynie
PostNapisane: 3 marca 2014, o 15:13 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
xjad napisał(a):
Z przyjemnością spotkam się na kawę w ramach wymiany poglądów i zderzenia ich ze sobą.. :)

Dzisiaj nastał taki czas że wszyscy politycy chcą się ze wszystkimi spotykać i wszystko im tłumaczyć!! :grinka:

A tak na marginesie : Uważam że temat ma charakter polityczny i powinno się go wrzucić tam gdzie jego miejsce: do działu, Politykierzy!
Na wrzucenie tematu do kasztanów, nie ma problemu w ciągu kilku minut.
Z tematem politycznym jest problem??

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Janusz Korwin Mikke w Kwidzynie
PostNapisane: 3 marca 2014, o 15:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jakoś tak mi to tu pasuje:


http://niebezpiecznik.pl/post/wyciek-e- ... ina-mikke/

;)

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Janusz Korwin Mikke w Kwidzynie
PostNapisane: 3 marca 2014, o 15:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 listopada 2010, o 22:37
Posty: 279
Lokalizacja: Kwidzyn\ Gdańsk
Płeć: Kobieta
Pisałam o Korwinie w odpowiednim dziale, ale tu więcej osób ma dostęp. Również opowiadam się, żeby posty znalazły się w odpowiedniej kategorii.
Cala polityka powinna być w niefajne sprawy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Janusz Korwin Mikke w Kwidzynie
PostNapisane: 3 marca 2014, o 17:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jako żywo, JEGO tu przyjazd miał charakter polityczny.

-- 3 mar 2014, 2014 17:44 --

Michał napisał(a):
Anduel - oczywiście masz rację, no może poza prawdziwą sytuacją gospodarczą Niemiec, która jedzie na coraz droższym kredycie. Wiemy, że się pali. Spieramy się co jest w tej sytuacji wodą a co benzyną.

anduel napisał(a):
JKM niemal zawsze proponował anarchię, jedź autem ile ci się podoba, łaź ze spluwą i jeśli ktoś ci wejdzie w drogę to go po prostu zastrzel, nie płać podatków bo one tylko utrzymują bandy nierobów (sejm, senat, administrację) jednocześnie starał się tam dostać - nawet raz mu wyszło.

Anarchię? Jesteś pewien? Byłby to pierwszy monarchista w dziejach świata, który optuje za anarchią.

"jedź autem ile ci się podoba" - jemu chodzi o nakaz zapinania pasów, a nie brak ograniczenia prędkości.

"łaź ze spluwą i jeśli ktoś ci wejdzie w drogę to go po prostu zastrzel" - nie KTOŚ i nie PO PROSTU, tylko złodziej lub morderca w twoim domu. Mało tego, jeżeli zastrzeliłbyś kogoś "po prostu" mógłbyś podlegać karze śmierci.

"nie płać podatków bo one tylko utrzymują bandy nierobów" - nie "nie płać podatków", tylko "zlikwidujmy większość podatków".

"jednocześnie starał się tam dostać" - a jak inaczej zmienić rzeczywistość? Poprzez samospalenie pod sejmem?


Użyłeś świadomej przesady, czy po prostu tak widzisz program KNP?


1) Użyłem, świadomie przesady.
2) Jeżdżenie bez zapiętych pasów to narażenie na niedolę członków rodziny zależnych od tego który podejmuje takie ryzyko. Na całym świecie powstrzymuje się nierozsądnych stosownymi przepisami.

3) Powszechny dostęp do broni w społeczeństwie które w sporej części ma za nic cudze życie, gdzie się zabija za źle podany ogień, czy za pięć złotych jest niewskazany.

4) Kara śmierci nie powstrzymuje przed nieuzasadnionym użyciem broni (patrz USA)

5) Likwidacja części podatków kiedy te które wpływają nie starczają na podstawowe cele państwa. Pewnie można pogonić całą administrację i z wysokiego tronu zarządzać państwem, ale tak to jeszcze jest w malutkich afrykańskich państewkach i gdzieś na oceanie. Coś ci obecni administratorzy państwa musieliby robić żeby przeżyć, na dworze do wachlarzy aż tylu nie trzeba. Każda rewolucja nawet ta idąca w kierunku restytucji monarchii kreuje nowe wydatki. Skąd wiesz jaką koronę chciałby nosić JKM (Jego Królewska Mość)?(Zbieżność inicjałów przypadkowa). Jak Monarchia to i dwór, etc.

Zastanawia mnie ten zachwyt nad jego ideami, tradycje monarchistyczne mamy ale są one dawno przebrzmiałe, a te ostatnie elekcje to gwóźdź do trumny Rzeczy Pospolitej nr. 1. Nie wiem co chodzi po głowie Mikkemu, kogo by widział na czele państwa, pewnie siebie. mnie te jego koncepcje nie pasują, nie zgłębiam ich bo wiem że to anachronizm. W całym nowoczesnym świecie monarchia nie ma znaczenia, nawet jeśli jest to pełni rolę ozdobną i stanowi dodatkowy koszt.

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Janusz Korwin Mikke w Kwidzynie
PostNapisane: 3 marca 2014, o 17:46 
Offline

Dołączył(a): 17 sierpnia 2009, o 14:22
Posty: 56
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Post o Kaczyńskim również był w tym dziale :P

+ nie trafiony argument, nie jestem politykiem ;)

Odnośnie broni palnej, dzisiaj można kupić legalnie broń typu wiatrówka i z bliskiej odległości również możesz zabić człowieka, nie orientuje się ale poza wiatrówką są chyba jeszcze inne legalne bronie. Jakoś nie słyszę za dużo o zabójstwach.. Szwajcarzy mają broń i tam nikt się nie zabija także.. :)

Co zrobisz osobie, która zamordowała, ma dożywocie i zabije współwięźnia lub strażnika?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Janusz Korwin Mikke w Kwidzynie
PostNapisane: 3 marca 2014, o 18:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 listopada 2010, o 22:37
Posty: 279
Lokalizacja: Kwidzyn\ Gdańsk
Płeć: Kobieta
xjad napisał(a):
Post o Kaczyńskim również był w tym dziale :P

+ nie trafiony argument, nie jestem politykiem ;)

Odnośnie broni palnej, dzisiaj można kupić legalnie broń typu wiatrówka i z bliskiej odległości również możesz zabić człowieka, nie orientuje się ale poza wiatrówką są chyba jeszcze inne legalne bronie. Jakoś nie słyszę za dużo o zabójstwach.. Szwajcarzy mają broń i tam nikt się nie zabija także.. :)

Co zrobisz osobie, która zamordowała, ma dożywocie i zabije współwięźnia lub strażnika?

Cytujesz Korwina. Kradniesz jego własność :razz:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Janusz Korwin Mikke w Kwidzynie
PostNapisane: 3 marca 2014, o 18:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
xjad napisał(a):
Post o Kaczyńskim również był w tym dziale :P

+ nie trafiony argument, nie jestem politykiem ;)

Odnośnie broni palnej, dzisiaj można kupić legalnie broń typu wiatrówka i z bliskiej odległości również możesz zabić człowieka, nie orientuje się ale poza wiatrówką są chyba jeszcze inne legalne bronie. Jakoś nie słyszę za dużo o zabójstwach.. Szwajcarzy mają broń i tam nikt się nie zabija także.. :)

Co zrobisz osobie, która zamordowała, ma dożywocie i zabije współwięźnia lub strażnika?


Zabić można głośnym p.........m, jeśli ktoś jest bardzo płochliwy i ma kłopoty z sercem. Broń palna daje komfort nie patrzenia ofierze w oczy, można to zrobić z "bezpiecznej" odległości, wiatrówką naprawdę trzeba by było się bardzo starać. Broń w Szwajcarii to zupełnie inna kategoria do ćwiczeń wojskowych jest w zaplombowanej szafce z kłódką na szyfr. Myśliwi też muszą mieć broń zamkniętą i niedostępną dla postronnych czy dzieci. Posiadanie "klamki" to marzenie każdego kto nosi długie spodnie - również moje, ale świadomość że mógłby ją pozyskać niemal każdy gasi moje pragnienie, za bardzo znam nasze społeczeństwo i przeraża mnie procent szumowin w nim zawartych. Ja bym się zastanawiał czy użyć ją w samoobronie, czy wyczerpuje wszystkie przesłanki jej zastosowania, mój przeciwnik mógłby nie mieć bólu głowy z tego powodu.

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Janusz Korwin Mikke w Kwidzynie
PostNapisane: 3 marca 2014, o 20:43 
Mi broń do niczego nie potrzebna, ale zastanów się nad taką prawidłowością:

Jeżeli posiadanie broni jest nielegalne to tylko kryminaliści mogą w łatwy sposób ją pozyskać
ergo
Niewinny człowiek jest na przegranej pozycji z kryminalistą.

A przecież każdy człowiek ma prawo do obrony.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Janusz Korwin Mikke w Kwidzynie
PostNapisane: 3 marca 2014, o 20:50 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
canario napisał(a):
Mi broń do niczego nie potrzebna.


A mnie odwrotnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Janusz Korwin Mikke w Kwidzynie
PostNapisane: 3 marca 2014, o 20:53 
Ja bym sobie nią tylko krzywdę zrobił.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Janusz Korwin Mikke w Kwidzynie
PostNapisane: 3 marca 2014, o 20:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Nie jestem pewien czy byś się bronił mając świadomość że przy pewnym zbiegu okoliczności za obronę mógłbyś dostać czapę. Jeśli kryminalista może posiadać broń to Ty też, jeśli się nie będziesz chwalił to będziesz jej posiadaczem do naturalnej śmierci. W razie obrony koniecznej jeśli środki będą równe to będziesz odpowiadał tylko z tytułu nielegalnego posiadania broni. Czasem jest jednak tak, że idzie się siedzieć za pobicie ze skutkiem śmiertelnym, kiedy napastnik startował z nożem. Dobry prokurator czy oskarżyciel posiłkowy jest w stanie udowodnić że ćwiczyłeś samoobronę i swoje mięśnie żeby zawieść nieszczęśliwego nożownika dwa metry pod ziemię.

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Janusz Korwin Mikke w Kwidzynie
PostNapisane: 3 marca 2014, o 20:58 
I to ci się podoba? W sensie akceptujesz taką sytuację?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Janusz Korwin Mikke w Kwidzynie
PostNapisane: 3 marca 2014, o 21:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
canario napisał(a):
I to ci się podoba? W sensie akceptujesz taką sytuację?

Oczywiście że nie, ale powszechny dostęp do broni to rozwiązywanie wielu problemów za jej pomocą. W chwilach wzburzenia i po pijanemu łatwo pociąga się za spust, można to zrobić z kilku metrów bez traumatycznego napięcia, wystarczy trochę odmienny stan świadomości, jaki mają dorośli w pewnych sytuacjach, albo dzieci które z trudem odróżniają fikcję od rzeczywistości. Złoczyńca przeważnie zawsze będzie gotowy na użycie broni i normalny człowiek z nim w zasadzie nie ma szans - no chyba że jest to film fabularny. Pijany, wzburzony, narkoman na głodzie czy też dzieciak po wielogodzinnej sesji strzelanek na komputerze może użyć broni bez świadomości konsekwencji. Kiedy ktoś w Ciebie wyceluje i ma determinację to fakt posiadania broni nie zrobi z Ciebie rewolwerowca z westernu, zanim wydobędziesz spluwę padnie strzał.

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Janusz Korwin Mikke w Kwidzynie
PostNapisane: 3 marca 2014, o 21:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 listopada 2010, o 22:37
Posty: 279
Lokalizacja: Kwidzyn\ Gdańsk
Płeć: Kobieta
Za umiejętność samoobrony idzie się do więzienia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Janusz Korwin Mikke w Kwidzynie
PostNapisane: 3 marca 2014, o 21:19 
I to czasami na długo.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.