Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Szukają zmarłych w katedrze!!!
PostNapisane: 18 maja 2007, o 03:39 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2006, o 19:07
Posty: 93
Płeć: Mężczyzna
Niezła beka. W Katedrze siedzą chłopcy z klubu poszukiwaczy przygód, czy coś takiego, a .......co jest chyba kustoszem czy coś drze na nich ...... a wszystko dlatego, że chcą znaleźć zwłoki św.Doroty lub jakiegoś mistrza krzyżackiego albo cokolwiek bo i tak będzie to św. Dorota i z Kwidzyna, poza turystami z Niemiec, będziemy mieli pielgrzymki!!! "Kwidzyn miastem kultu św.Doroty"... pięknie to wyglądać będzie na wspaniałej karierze politycznej i zawodowej naszych władz. Będziemy z dumą chwalić się:"...a wiesz, ja mieszkam w Kwidzynie. Mamy tam relikwie św. Doroty. Przybyło nam 100 tysięcy nowych mieszkańców, normalnie metropolia, mówię Ci..." . :-D
Powaga, jak oni coś znajdą to będzie się działo. Już się nie mogę doczekać... :!:


Ostatnio edytowano 7 października 2008, o 17:05 przez Jacob_Spricel, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2007, o 06:30 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
Proponuję poszukać na forum...

Sporo jest informacji kto, co i jak prowadzi poszukiwania. Sporo jest również informacji o tym co znaleziono jak i o samej bohaterce całej tej historii.

A potem zostać prześmiewcą... :wink:

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukają zmarłych w katedrze!!!
PostNapisane: 18 maja 2007, o 07:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
Jacob_Spricel napisał(a):
Będziemy z dumą chwalić się:"...a wiesz, ja mieszkam w Kwidzynie. Mamy tam relikwie św. Doroty. Przybyło nam 100 tysięcy nowych mieszkańców, normalnie metropolia, mówię Ci..." . :-D

A możesz napisać, czym chciałbyś się chwalić w Kwidzynie? Jaki byłby magnes przyciągający ludzi do Kwidzyna, gdyby to zależało od Ciebie?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2007, o 07:54 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Corzano napisał(a):
Jaki byłby magnes przyciągający ludzi do Kwidzyna

Ja to jestem w czepku urodzony, mnie do Kwidzyna ciągnie wszystko, a od zeszłego roku to nawet Wy. :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2007, o 13:27 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2006, o 19:07
Posty: 93
Płeć: Mężczyzna
malgos napisał(a):
Proponuję poszukać na forum...

Sporo jest informacji kto, co i jak prowadzi poszukiwania. Sporo jest również informacji o tym co znaleziono jak i o samej bohaterce całej tej historii.

A potem zostać prześmiewcą... :wink:


...a Ja proponuje się przejść i zobaczyć osobiście bo ładne komentarze na forum nie zawsze są adekwatne do tego co się dzieje naprawdę. Poza tym, Ja mówię o możliwej mistyfikacji, fałszerstwie do którego może dojść. Z drugiej strony czym tu się przejmować, głową św. Wojciecha chwali się aż pięć świątyń. Każda z nich ma relikwie i jest miejscem kultu :D. PRAWDA Rulezzz :???:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2007, o 18:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sierpnia 2006, o 20:04
Posty: 987
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Jacob śmiałeś się a chłopaki cierpliwie szukali aż znaleźli

wg.onet.pl
Sensacyjne odkrycie archeologów w Kwidzynie
Szczątki krzyżackich mistrzów zakonu odkryto w podziemiach katedry w Kwidzynie. To nadzwyczajne na skalę europejską odkrycie. Średniowieczne krypty grobowe odkryto pod podłogą prezbiterium za ołtarzem.
Prawdopodobnie szczątki, które w nich znaleziono, należą do dwóch mistrzów Wernera von Orselna i Rudolfa Koeniga von Wattzau - poinformował odkrywca Piotr Piątkiewicz z poznańskiego Stowarzyszenia Archeologii i Ochrony Zabytków "Perkun".

Jak zaznaczył jest to sensacyjne odkrycie, gdyż wcześniej nigdy nie odkryto szczątków mistrzów zakonu
W kryptach znaleziono także szczątki trzeciej osoby - bez głowy. Odkrywcy na razie spekulują do kogo mogły one należeć. Jedna z teorii mówi, że mogą to być ślady świętej Doroty z Mątowów. Piątkiewicz powiedział jednak, że na razie jest to informacja niepotwierdzona, dalej na miejscu trwają prace.

Według innej teorii mogą to być z kolei szczątki Henryka von Plauen. Żródła historyczne mówią o tym, że w Kwidzynie pochowano dwóch mistrzów zakonnych gdyż Malbork w którym żyli nie miał wówczas godnego do takich pochówków miejsca. Teraz nad znaleziskiem pracować będą antropolodzy. Jeżeli przypuszczenia się potwierdzą będzie to odkrycie na skalę europejską.

Odkrycia dokonali eksploratorzy ze Stowarzyszenia Archeologii i Ochrony Zabytków "Perkun" z Poznania oraz z miesięcznika "Odkrywca".

_________________
umaluj usta bo nigdy nic nie wiadomo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2007, o 13:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2006, o 13:04
Posty: 275
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
megi napisał(a):
W kryptach znaleziono także szczątki trzeciej osoby - bez głowy

Rozmawiałem wczoraj z "Perkunami" przy browarku i dziwili się, iż media podają, że znaleziono jedno truchło bez głowy. Wszystko jest ponoć w komplecie - trzy miednice, trzy czaszki, itd.. (jak to nieustannie podkreślali) :-)

_________________
"Każdego dnia, raz dziennie,dawaj sobie prezent. Nie planuj tego. Nie czekaj. Niech się zdarzy. To może być nowa koszula,drzemka w fotelu, albo... dwie filiżanki dobrej, gorącej, czarnej kawy. Takiej jak ta."
Special agent of FBI, Dale Cooper


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2007, o 13:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
Czaszki może i są, ale głowy nie ma. Ja się przyjrzysz polskiemu parlamentowi, takich przypadków znajdziesz więcej. :wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.