Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Magdalena Ogórek w Kwidzynie
PostNapisane: 19 kwietnia 2015, o 07:24 
Przyjaciel forum

Do wszystkich chwalców obecnie nam panujących, system dał ciała i trzeba zmieniać system. Mamy triumwirat Sejm, Senat i Prezydent któremu ton nadaje PO, może to dobra konfiguracja na przeprowadzenie jakichś ważnych zadań. PO podjęło się modernizacji tego co łatwo zauważyć, drogi mosty i stadiony, jeśli od tego przybyło miejsc pracy to tylko na chwilę. Przy okazji PO stworzyło struktury w państwie gdzie nepotyzm, kumoterstwo, korupcja i kolesiostwo jest przewodnią siłą, pewnych rzeczy nie da się ruszyć jeśli władze mają odmienne zdanie. Wrócę do czasów słusznie minionych, kiedy ktoś uważał że dzieje się mu krzywda i że mu ją wymierza skorumpowany urzędnik to po skardze do jakiegoś sekretarza PZPR kiedy okazało się że skarga jest zasadna następował natychmiast zwrot akcji. Dzisiaj ruszyć system jest bardzo trudno, system wie że tylko w tej konfiguracji będzie trwał, nie pozwoli na wyjęcie żadnej cegły ze swojej konstrukcji bo grozić to może zawaleniu. Stąd mamy afery na skalę niewyobrażalną które po chwili zamętu są ukrywane i dalej sobie trwają w jakiś aktach aby po czasie ulec zatarciu w pamięci debilnych obywateli. Ile razy potrzebujecie dostać w pysk żeby zrozumieć że nie ma do Was żadnego szacunku? Wybory to jedyna okazja żeby coś zmienić, przywołuję przykład ze Słupska gdzie to Biedroń bez żadnego zaplecza politycznego próbuje porządkować sprawy na tyle, ile pozwalają mu jego prerogatywy. Większość obywateli zachowuje się jak ofiara przestępstwa, będę siedział cicho to może bandyta nie eskaluje przeciwko mnie agresywnych zachowań. Czasem trzeba zaryzykować, kopnąć zbója w jaja, okazuje się często że zbój nie jest wcale taki silny i pęka....

PostNapisane: 19 kwietnia 2015, o 08:47 

To czyli p. Ogórek byłaby świetnym prezydentem? Do Putina zadzowni jak będzie trzeba i całe prawo zmieni.

Jak dla mnie to PSL jest opętane nepotyzmem. Jak to kiedyś Pawlak powiedział "a gdzie ma moja mama pracować"? :D
Z KRUSem też trzeba by zrobić porządek, ale z koalicją z PSL, to nikt tego nie ruszy. Który prezydent się za to weźmie jak oni zawsze wchodzą do sejmu i są przydatni do koalicji? Wyjdą na ulicę rolnicy (w drogich ciągnikach) i górnicy (z jakże to biednymi to dziećmi, które nie mogą jechać na ferie, choć nieistotne czy ja sobie pojadę na ferie, najważniejsza jest ta grupa) i nieważne kto, to zawsze się godzą na wszystko.
Jeśli jednak ktoś się czepia do rządu (nieważne jakiego) o aferę Amber gold albo o kurs franka i chce za to pieniędzy, to jest po prostu ograniczony.
I odpowiadam, że nie będę głosował na platformę w wyborach parlamentarnych, a Tym bardziej na PSL, PSL i Korwina. Żebyście mi tu więcej mi nie mówili jaki to ja jestem proPO.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 19 kwietnia 2015, o 09:34 

cynamonekx, akurat w kwestii prawa pani Ogórek ma rację. Trzeba je zmienić, tak aby było ono proste, przejrzyste, czytelne i łatwe do zrozumienia dla obywateli. Za przykład niechaj służy tzw. ustawa Wilczka. Dzięki niej już w 88 roku, a więc za komuny, mieliśmy wolny rynek. Co dziś zostało z tejże ustawy, przez lata ograniczanej kolejnymi "nowelizacjami" przez wszelkiej maści polityków? Czy prawo w Polsce ma być pisane pod lobbystów? Czy ma być pokrętne, tak aby łatwo można było lawirować między paragrafami? Czy prawo ma umożliwiać dowolną interpretację, co bardzo często daje wolną rękę wielu urzędnikom rozpatrującym sprawy obywateli? Uważam, że nie, i tu się zgadzam z panią Ogórek.
Każda partia jest mniej lub bardziej umoczona. Wspominasz PSL, SLD miało aferę Rywina, rząd PiS i Samoobrony padł po aferze gruntowej, tylko PO, mimo afer np. hazardowej, zegarkowej, taśmowej, się trzyma. Wszystko dzięki propagandzie, która obecnie ładnie nazywa się "Public Relations". I dzięki temu wmawiają Polakom, jaki to PiS jest zły, i tylko PO, jako "normalna" partia, jest w stanie zwyciężyć z PiSem i zapewnić dobrobyt. Tylko czemu tego nie zrobili w przeciągu 8 lat swoich rządów? A przecież Tusk tyle obiecywał m.in. podatek liniowy 3x15%, naprawę służby zdrowia, JOWy (tak,tak, PO to też obiecywało), i wiele innych...

PostNapisane: 19 kwietnia 2015, o 11:57 
Przyjaciel forum

Nieważne na kogo, ja głosuję na Kukiza a w drugiej turze na kogoś innego niż z PO - system. Dosyć mam cwaniaków.

PostNapisane: 19 kwietnia 2015, o 17:24 

niestety albo stety jesteście w mniejszości, która uważa że jest w Polsce tragicznie, a reszta albo ma w du..e albo się zgadza mniej więcej z polityka PO

nepotyzm, kumoterstwo? a gdzie tego nie ma? jasne jest że jak ktoś ma możliwości, to o swoich dba i nic z tym nie zrobisz... (nie ma utopii)

zawiłość prawa? wszystko przez 90% społeczeństwa, która myśli tylko jak ukraść i nie ma co się dziwić że do prostej ustawy jak wspominasz wyżej zostało dopisanych cała masa przepisów, skoro ludzie kradli na potęgę przez tyle lat, osobiście znam trochę właścicieli firm/sklepów a o innych słyszałem od pracowników i w żadna zgodnie z prawem nie "funkcjonuje" w każdej z nich są mniejsze/większe przekręty

tak by można pisać w nieskończoność, więc na tym po przestane... krzykacze dalej będą wykrzykiwali 3 złe hasła na wiele sposobów jak im źle, jak to Polska została sprzedana już 20 raz (mamy dobrych polityków skoro tyle razy potrafili sprzedać 1 i to samo :) ) a prawda jest taka że państwo funkcjonuje i się rozwija (można by lepiej? na pewno by można, ale w Polsce nie widzę żadnej siły, która by mogła lepiej, a kraju oddawać Niemcom czy Anglikom raczej nie będziemy?:))

PostNapisane: 19 kwietnia 2015, o 18:23 

korniku, może i zaliczam się do mniejszości, ale jak sam zauważyłeś, większość ma politykę d**pie, bo widzi, co politycy robią z państwem, i niestety czuje bezsilność. Nie wierzą oni, że ich głos może coś zmienić, bo i tak te same osoby, te same partie w większości dostają się do sejmu. I dlatego starają się żyć z dnia na dzień.
Rozumiem, że dla Ciebie nepotyzm, kolesiostwo, złe prawo, afery i przekręty to normalka. Dla mnie jednak nie. Mając dobre prawo, przyjazne obywatelowi wiele negatywnych zjawisk można by ograniczyć. Uważam, że gdyby w Polsce były niskie podatki, czy prawo gospodarcze wychodzące na przeciw przedsiębiorcom, a nie ograniczające ich i zarzucające ich biurokracją, oraz dodatkowymi kosztami, to zdecydowana większość wspominanych przez Ciebie właścicieli firm/sklepów na kręciłaby jakichkolwiek wałków. PO obiecywało m.in. wprowadzenie podatku liniowego, miało na to 8 lat swoich rządów, i co? D**pa...
Wybacz korniku, ale aż tak jesteś przesiąknięty propagandą PO, żeby o osobach, które nie zgadzają się z partią rządzącą, mówić "krzykacze"? Właśnie do tego dąży PO, zresztą wszyscy politycy - do podziałów w społeczeństwie, bo wtedy taką masą łatwiej kierować. Ja jednak uważam, że warto czerpać informacje z różnych źródeł, i na tej podstawie wyrabiać sobie zdanie, także w tematach politycznych. Masz rację, że państwo funkcjonuje, ale jako aparat urzędniczy. Czy się rozwija? Chyba nawet rządzący śmią w to wątpić, skoro parę miesięcy temu mogliśmy usłyszeć stwierdzenie ministra Sienkiewicza, że państwo polskie "istnieje teoretycznie", i że to "ch*j, d*pa i kamieni kupa". Oczywiście, że może państwo lepiej funkcjonować i się rozwijać, ale jakoś nie widzę żadnej siły politycznej, która temu podoła. Może właśnie dlatego warto postawić wszystko na jedną kartę? Zagrać Va Bank? Dać szansę nowym inicjatywom???

PostNapisane: 19 kwietnia 2015, o 19:13 

mlyniu, jak ktoś ma coś w du..e to się czymś nie interesuje, więc nie dorabiaj do tego powodu "bo widzi, co politycy robią z państwem, i niestety czuje bezsilność. Nie wierzą oni, że ich głos może coś zmienić".

Czy naprawdę uważasz że ludzie przestana kraść i oszukiwać jak zmniejszysz podatki i ułatwisz przepisy? Nie mówię tu o ludziach biednych, którzy nie maja na chleb i kradną, tylko o właścicielach firm, którzy robią to dla zysku, większego niż im się należy kosztem państwa. Obiecywać mogli, co zrobili zrobili, czego nie to nie. Sytuacja polityczna i gospodarcza na świecie i w Polsce przez te 8 lat bardzo się zmieniła. Obywatele osądzą czy więcej było plusów czy minusów rządów przez te ostatnich 8 lat na wyborach i jak oglądam sondaże to jak nie będzie przez te parę miesięcy jakieś dużej wtopy to będzie rządzić znowu ta sama partia kolejne 4 lata...

Czy muszę być przesiąknięty propagandą PO by mieć nie powiedział bym że dobre, ale przychylne zdanie o partii rządzącej, albo swoje własne? Od razu być wrzucony do worka z innymi i nazwany masą, którą łatwo kierować?

Co do rozwoju to dla mnie był on gigantyczny przez ostanie 20 lat w Polsce, czasem lepiej czasem gorzej, ale był on duży, 20 lat temu nie miałem nawet 80% takich możliwości jakich mam dzisiaj.

A jeśli mówimy o postawieniu wszystkiego na jedną kartę na kogoś nowego, powiedzmy to parte czy to klub, który prawie nie istnieje i składa się z kilku członków, a istnieje tylko dlatego że od czasu do czasu przypomni o sobie poprzez rzucenie jakiegoś hasła to niby jak by tacy mieli rządzić? nawet ludzi nie mają by posłów w sejmie obsadzić, a nie mówiąc już o całym zapleczu, które by za nich pracowało

PostNapisane: 19 kwietnia 2015, o 19:15 

mlyniu: Zwolennicy PO, PIS, PSL i wiele tu można wymienić nie muszą wstawiać się na spotkania wyborcze innych partii aby protestować. Grozić, że będą rzucać krzesłami (jak to miało miejsce też na tym forum) a Ci co najwięcej pisali, to nawet nie przyszli, a jedynie osoby z małym transparentem. Korwiniści czują potrzebę jak mały piesek aby wszystkich obszczekać. Zapewne o to chodziło z krzykaczami.

Nikt nie wyhoduje z pszenicy palmy. Mołdawianom, rumieńczykom i innym też byś mówił, że żyją propagandą, a zmiana władzy na Korwina da im bogactwo? Żadna wina Tuska, tylko naszych przodków i wielu innym czynników. Uwierz mi, że naprawdę żyjemy w demokratycznym kraju jakikolwiek on by nie był i potrafimy dostrzec co jest propagandą, a co nie.

PostNapisane: 19 kwietnia 2015, o 19:30 

Cytuj:
a Ci co najwięcej pisali, to nawet nie przyszli

Skąd wiesz?Znasz osobiście tych ,co najwięcej pisali?
Cytuj:
Żadna wina Tuska, tylko naszych przodków i wielu innym czynników. Uwierz mi, że naprawdę żyjemy w demokratycznym kraju jakikolwiek on by nie był i potrafimy dostrzec co jest propagandą, a co nie.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Poprawiasz humor. :!:

PostNapisane: 19 kwietnia 2015, o 19:36 

Sami się przyznali do tego na forum. Nie było żadnych ekscesów na spotkaniu.

Dziękuje :shock: :!:

PostNapisane: 19 kwietnia 2015, o 19:47 

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Żadna wina Tuska, tylko naszych przodków i wielu innym czynników. Uwierz mi, że naprawdę żyjemy w demokratycznym kraju jakikolwiek on by nie był i potrafimy dostrzec co jest propagandą, a co nie.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Poprawiasz humor. :!:

El ChiChi rozumiem z tego że uważasz że zawsze w Polsce było super, a przyszedł zły Tusk i wszystko zepsuł, nawet ustrój zmienił?

PostNapisane: 19 kwietnia 2015, o 19:57 

kornik, masz rację, wielu nie interesuje się wogóle polityką, bo wolą imprezować, ciężko pracują, wyjechali zagranicę... Ale zapewne jest wśród nich wielu, którzy przestali się tą polityką interesować, gdyż byli nią już zdegustowani. Tak ja uważam...
Pisałem, że można by wiele negatywnych zjawisk ograniczyć dzięki wprowadzeniu "przyjaznych" przepisów, nie zaś, że ludzie przestaną kraść. Dzięki temu przede wszystkim szarym obywatelom mogłoby się lepiej żyć. Zaś jeśli nadal zdarzały by się szwindle z udziałem właścicieli firm, to odpowiednie organy ścigania powinny mieć stosowne uprawnienia, by wykrywać i karać takie nadużycia...
Masz rację, wybory będą sprawdzianem dla partii, i mam nadzieję, że jednak coś się zmieni. Sondaże sondażami - nie zawsze prezentowane przez nie dane miały odzwierciedlenie w wynikach wyborów.
Nie bronię Ci w żaden sposób mieć swojego zdania o partii rządzącej - odniosłem się do stwierdzenia "krzykacze". Tak w moim odczuciu działa propaganda PO - ktokolwiek śmie ich krytykować to mu się przypina łatkę Pisowca, Korwinowca czy innego "krzykacza". A za masę to uważają Nas politycy, którym zależy, by na nich zagłosować raz na 4-5 lat. Potem społeczeństwo jest im do niczego nie potrzebne, poza płaceniem w różnej formie coraz większych podatków.
cynamonekx, dużo tej propagandy w dzisiejszych czasach, choć zmieniła ona nazwę. Dlatego wspominałem, że warto zbierać informacje z różnych źródeł, i wtedy wyrabiać sobie zdanie. Dziękuję za zapewnienia odnośnie rozpoznawania propagandy, mam nadzieję, że będzie to choć trochę widać przy wyborach, i że przyniesie to zmiany na lepsze.

PostNapisane: 19 kwietnia 2015, o 20:25 

Cytuj:
Dziękuję za zapewnienia odnośnie rozpoznawania propagandy, mam nadzieję, że będzie to choć trochę widać przy wyborach, i że przyniesie to zmiany na lepsze.

tak dla ścisłości czy dobrze rozumiem, możesz sprecyzować co rozumiesz przez "widać"? bo z kontekstu zdania jak i wcześniejszych postów wnioskuje że jak PO dostanie w tyłek na wyborach to ludzie zrozumieli że PO to "zło"? a jak nie to są ślepi bez własnego zdania i propaganda działa w najlepsze??

edit: ooo auto cenzura działa na forum

PostNapisane: 19 kwietnia 2015, o 21:15 

kornik, ja uważam, że przez te 8 lat PO się "zasiedziało" i "przegniło" władzą. Bardzo dobrze ujął to w swoim poście Anduel. Już 4 lata temu wiele osób liczyło na jakieś zmiany, stąd nieoczekiwanie dobry wynik Ruchu Palikota, który wg sondaży nie miał najmniejszych szans dostać się do sejmu. Samo zaś PO zwyciężyło dzięki temu, że jej wyborcy wybrali "mniejsze zło". Szczególnie pod koniec kampanii zaczęło się szczucie Pisem, i pogłębianie podziałów w społeczeństwie, właśnie przez PO. Oto najlepszy przykład:
https://www.youtube.com/watch?v=3Tne60NlUzo
Tak więc proszę, nie mów, że nie ma żadnej propagandy. Jest, teraz nazywa się Public Relations, i wielu jej ulega. A zdaniem, które zacytowałeś, po prostu wyraziłem nadzieję, że te wybory przyniosą pozytywne zmiany.

PostNapisane: 19 kwietnia 2015, o 21:19 

kornik napisał(a):
Czy naprawdę uważasz że ludzie przestana kraść i oszukiwać jak zmniejszysz podatki i ułatwisz przepisy? ...robią to dla zysku, większego niż im się należy kosztem państwa.

A przestali kraść i oszukiwać po podwyższeniu podatków i skomplikowaniu przepisów?

Popierasz prymat zysku państwa kosztem zysku jego obywateli? Cóż za zgrabna kompilacja marksizmu z faszyzmem :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1