Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

PKS Kwidzyn
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=127&t=15447

Autor:  dżep [ 16 grudnia 2015, o 00:33 ]
Tytuł:  PKS Kwidzyn

Na stronie przewoźnika same nowości, wyszukiwarka połączeń a także filmik vimeo promujący firmę :P Jest ciekawy, jakby powiew minionej epoki. Do tego chyba pojawił się jakiś młodszy niż 20 lat autobus!

http://www.pkskwidzyn.pl

Autor:  NMI [ 16 grudnia 2015, o 11:23 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

PKS Kwidzyński zawsze był super :D Relacja Prabuty-Kwidzyn jak dojeżdżałem: w zimę śnieg sypał się przez szparę w "szyberdachu?" w lato-ah te zaplombowane okna przy 30 stopniach na plusie. I ci ludzie, którzy nie mogą się przesunąć do tyłu, blokujący wejście kolejnym pasażerom- chyba każdy chciał być jak najbliżej wyjścia ewakuacyjnego w razie pożaru (które też się zdarzały)...bez przygód podróż byłaby nudna

Autor:  El ChiChi [ 16 grudnia 2015, o 14:46 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

PKS stara się o dofinansowanie z UE.
Z programu dla skansenów historycznych.

Autor:  bąk_z_d [ 17 grudnia 2015, o 06:42 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

buahahahha :D

Autor:  dżep [ 17 grudnia 2015, o 21:52 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

Faktycznie może jako skansen PRL albo placówka zabytkowa może by coś ugrał!

Autor:  ^Krzysiek [ 17 grudnia 2015, o 22:20 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

Przesadzacie. Tabor jest już dość dobrze unowocześniony, oczywiście jak na polskie standardy i 40tyś. miasto. Nierealnym jest spodziewać się tutaj salonowych Solidarisów. Autosanów H09 już nie ma, a takie niskopodłogowe MANy jak u nas, po dzień dzisiejszy jeżdżą w wielu niemieckich miastach, wielkością i rozwojem odpowiadającym Kwidzynowi. Jedyne co można zarzucić, to nieudana inwestycja w te wyeksplatowane Karosy z Francji (chociaż nie są tak tragiczne, jak do niedawna jeżdżące żółte przegubowe Volvo z drewnianą podłogą, którą wpieprzały korniki) i kierowcy z czasów PRLu. Trochę się dzień w dzień przez 2 lata najeździłem PKSem do Prabut i nazad, i poza kilkoma epizotami z kierowcami i H09 na tej trasie, nie mam nic do zarzucenia.

Autor:  drzewko [ 18 grudnia 2015, o 18:25 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

Te many biało niebieskie to masakra. :D
kupili wyświetlacze później zdjęli parę.
Przeciekający dach w manach, zepsuta skrzynia biegów, dużo by wymieniać :D.

http://www.bip.kwidzyn.pl/upload/201512 ... pn6ey9.pdf

Autor:  drosik [ 18 grudnia 2015, o 20:01 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

Jak się jest monopolistą to sobie można różne rzeczy robić i nieźle na tym zarobić.

Autor:  dżep [ 20 grudnia 2015, o 13:00 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

No ale już komunikacja miejska wybierana jest chyba na zasadzie przetargu? Bo jak to jest, że w Grudziądzu czy Malborku autobusy są nowe a przystanki dobrze oznakowane?

Autor:  ^Krzysiek [ 20 grudnia 2015, o 15:54 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

dżep napisał(a):
No ale już komunikacja miejska wybierana jest chyba na zasadzie przetargu? Bo jak to jest, że w Grudziądzu czy Malborku autobusy są nowe a przystanki dobrze oznakowane?

Bo i w jednym i drugim mieście funkcjonuje MZK, a to jeśli się nie mylę (a mogę, bo nie mam 100% pewności) zasilane jest z finansów publicznych, jest zakładem budżetowym. Nasz PKS to sprywatyzowany zakład, spółka. Inną kwestią jest to, że miasto nie stawia jakiś wygórowanych warunków i wymagań, dlatego jest tak a nie inaczej.

Zawsze mogło być gorzej :D

Autor:  drosik [ 20 grudnia 2015, o 21:05 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

^Krzysiek napisał(a):
Zawsze mogło być gorzej :D

tzn jak?

Autor:  aszastra [ 20 grudnia 2015, o 21:59 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

dżep napisał(a):
No ale już komunikacja miejska wybierana jest chyba na zasadzie przetargu? Bo jak to jest, że w Grudziądzu czy Malborku autobusy są nowe a przystanki dobrze oznakowane?



Żadna firma nie jest zainteresowana wejściem na rynek kwidzyński, a więc kolejny raz przetarg wygrywa:

http://www.bip.kwidzyn.pl/upload/201512 ... pn6ey9.pdf

Autor:  El ChiChi [ 21 grudnia 2015, o 11:23 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

drosik napisał(a):
^Krzysiek napisał(a):
Zawsze mogło być gorzej :D

tzn jak?


Na przykład tak Grzesiu :D :D

Autor:  dżep [ 8 marca 2016, o 08:53 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

co by nie mówić to sukcesywnie odmładzają tabor, ostatnio pojawił się "nowy" pojazd MAN Lion's City, zaledwie 13 letni! (taki zielony, pomalowany jakby wcześniej obsługiwał jakieś centrum handlowe).

Autor:  aman [ 8 marca 2016, o 21:38 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

Pewnie mamy to, za co płacimy ... Można kupić komplet nowych Solarisów, ale to kosztuje i pytanie, czy nie warto wydać tych pieniędzy inaczej.

Autor:  ^Krzysiek [ 8 marca 2016, o 22:08 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

aman napisał(a):
Pewnie mamy to, za co płacimy ... Można kupić komplet nowych Solarisów, ale to kosztuje i pytanie, czy nie warto wydać tych pieniędzy inaczej.

Miałem właśnie pytać czy ktoś zdaje sobie sprawę z tego, ile kosztuje młody (bo o nowym nie ma co nawet myśleć), nowoczesny autobus. Potem byłby płacz i zgrzyt zębami, że bilety po blisko 10zł :)

Autor:  kornik [ 9 marca 2016, o 06:46 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

nom ten zielony fajny jest:D wygląda jak nówka:) nie powiedział bym że 13 lat ma:D niech dalej odmładzają:) co mnie najbardziej gryzie to że połowa autobusów jeszcze nigdy nie była myta z zewnątrz (o środku wolę nawet nie myśleć) przed wczoraj jechałem 1 szyby były tak brudne że ledwo dało się zobaczyć co na zewnątrz jest a w autobusie półmrok. Najlepsze że tylko przednia szyba i kawałek (1/3) bocznej z prawej był czysty żeby kierowca mógł widzieć:)

a co do ceny biletów to ceny podnosili bo paliwo ciągle w górę szło... ale jak spadło teraz do małych wartości to cen dalej nie ruszyli

Autor:  El ChiChi [ 9 marca 2016, o 15:32 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

^Krzysiek napisał(a):
aman napisał(a):
Pewnie mamy to, za co płacimy ... Można kupić komplet nowych Solarisów, ale to kosztuje i pytanie, czy nie warto wydać tych pieniędzy inaczej.

Miałem właśnie pytać czy ktoś zdaje sobie sprawę z tego, ile kosztuje młody (bo o nowym nie ma co nawet myśleć), nowoczesny autobus. Potem byłby płacz i zgrzyt zębami, że bilety po blisko 10zł :)


Ale kogo to obchodzi ile kosztuje nowy pojazd?
Firma ma klientów?Ma.
Firma ma dochody?Ma.
To niech się rozwija i inwestuje we flotę pojazdów.
Najlepiej powiedzieć"nie da się,za drogo" i trwać w dziadostwie.

W innych miastach jakoś to wygląda,a tu nawet nie potrafią umyć raz na jakiś czas autobusu.

Autor:  aman [ 10 marca 2016, o 08:33 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

W komunikacji zbiorowej żadna firma nie ma 'dochodu' - to wygląda tak:
Firma ma wielką dotację z budżetu - kupuje nowe autobusy.
Firma ma małą dotację - kupuje używane.

Ja akurat nie zgadzam się na kilkukrotnie większą dotację z moich podatków, żeby autobusy były 'nówki' a nie 'dziadostwo' bo w sąsiedniej gminie się szarpnęli ...

Autor:  bąk_z_d [ 10 marca 2016, o 10:45 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

El ChiChi napisał(a):
Ale kogo to obchodzi ile kosztuje nowy pojazd?
Firma ma klientów?Ma.
Firma ma dochody?Ma.
To niech się rozwija i inwestuje we flotę pojazdów.
Najlepiej powiedzieć"nie da się,za drogo" i trwać w dziadostwie.

W innych miastach jakoś to wygląda,a tu nawet nie potrafią umyć raz na jakiś czas autobusu.

Pracujesz? Pracujesz
Masz dochody? Masz
Rozwijaj sie i kup sobie Gelende AMG - nie możesz trwać w dziadostwie...

Pokazałeś że nie masz pojęcia o zarządzaniu przedsiębiorstwem. Każdy głupi potrafi wypierdzielić niepotrzebnie kasę i później zdychać w męczarniach bo budżet zerowy.

Autor:  El ChiChi [ 10 marca 2016, o 17:32 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

Pracuje.
Mam.
Zamiast AMG wolę Mustanga.I przyjdzie czas,to sobie kupię.
W dziadostwie nie żyłem i żyć nie zamierzam.

Cytuj:
Każdy głupi potrafi wypierdzielić niepotrzebnie kasę i później zdychać w męczarniach bo budżet zerowy.

Ja im nie każe kupować od razu 30 nowych autobusów.
Natomiast uważam,że wymiana starych na pojazdy z niemieckiego demobilu to słaby interes.
Koniec tematu z mojej strony.

Autor:  dżep [ 10 marca 2016, o 20:07 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

Problem finansowania i wymagań wobec przewoźnika chyba faktycznie leży po stronie miasta, miasto ma taka komunikację jakiej chcą lokalne władze...

Autor:  dżep [ 29 września 2016, o 10:44 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 53097.html

w komunikacji miejskiej bez zmian...

Autor:  dżep [ 19 listopada 2016, o 18:53 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/przewozy-regionalne-rozmawiaja-z-pksami-o-wspolnym-bilecie-79072.html

Cytuj:
Przewozy Regionalne rozmawiają z PKS-ami o wspólnym bilecie

Przewozy Regionalne rozmawiają z PKS-ami o wspólnym bilecie
Fot. Łukasz Niedziółko/Przewozy Regionalne
Przewozy Regionalne prowadzą rozmowy z przewoźnikami autobusowymi w sprawie utworzenia biletu zintegrowanego. Spółka chce także oferować innym przewoźnikom usługi utrzymania i naprawy taboru – powiedział PAP prezes PR Krzysztof Mamiński.


Ciekawe czy nasz PKS jest zainteresowany.

Autor:  dżep [ 29 września 2019, o 17:01 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

Gmina Kwidzyn niedawno dostała środki z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na uruchomienie 2 linii o długości 46 km. Niestety brak informacji jakie to nowe linie powstały.
http://www.gdansk.uw.gov.pl/3829-fundus ... -podpisane

Autor:  dżep [ 23 marca 2020, o 16:50 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

PKS Kwidzyn dokonał to o czym ewidentnie od dawna marzył - już praktycznie zupełnie się zlikwidował... Funkcjonują jeszcze tylko niektóre autobusy systemowe i komunikacja miejska. Dramat.

Autor:  makovy [ 21 sierpnia 2020, o 13:49 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

dżep napisał(a):
PKS Kwidzyn dokonał to o czym ewidentnie od dawna marzył - już praktycznie zupełnie się zlikwidował... Funkcjonują jeszcze tylko niektóre autobusy systemowe i komunikacja miejska. Dramat.

Połączenie autobusowe Gdańsk - Kwidzyn - to jest dramat. Na dworcu PKS w Gdańsku nikt nie słyszał o takich autobusach. Pani w informacji była mocno zdziwiona, stwierdziła, że to chyba jakaś prywatna linia i nie ma pojęcia gdzie zatrzymują się autobusy do Kwidzyna. Po długich poszukiwaniach okazało się, że jednak jest taki przystanek (a na nim nawet karteczka z rozkładem jazdy) - nieopodal dworca. Dla zainteresowanych - szukajcie przystanku, skąd odjeżdżają autobusy do... Kolbud. Powodzenia!

Autor:  MIMAK [ 22 sierpnia 2020, o 21:31 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

makovy - autobusy PKS Kwidzyn do Kwidzyna odjeżdżają z Gdańska z przystanku usytuowanym przy ul. 3 Maja pomiędzy Dworcem Autobusowym a kioskiem z gazetami. To chyba kwestia kasy . Tak jak opłaty portowe takie same są chyba za stanowiska na dworcu autobusowym. Trochę dziwne w że w przypadku braku połączenia kolejowego na trasie Gdańsk -Kwidzyn nie wszedł inny bardziej operatywny przewożnik np. ARRIVA która jest obecna w komunikacji autobusowej w okolicach Gdańsk.

Autor:  makovy [ 28 sierpnia 2020, o 21:32 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

MIMAK napisał(a):
...autobusy PKS Kwidzyn do Kwidzyna odjeżdżają z Gdańska z przystanku usytuowanym przy ul. 3 Maja pomiędzy Dworcem Autobusowym a kioskiem z gazetami.

Ludzie - ale ja głupi - od razu powinienem wiedzieć, że właśnie z tego przystanku... Po co szukałem na dworcu autobusowym? :?

Autor:  dżep [ 9 stycznia 2021, o 12:01 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

https://transport-regionalny.pl

Na tej stronie można zobaczyć o finansowanie jakich linii z funduszu rozwoju połączeń autobusowych ubiegają się samorządy, Kwidzyn jak zwykle bez szału-jedna trasa Szałwinek-Kwidzyn.

Autor:  kn31 [ 19 lutego 2021, o 10:29 ]
Tytuł:  Re: PKS Kwidzyn

Ciekawe, co dalej z tą linią. Teraz gmina powinna chyba ogłosić przetarg żeby wyłonić przewoźnika. Czy to kolejny etap ścisłej współpracy z PKS żeby zarabiał dodatkowo? Swoją drogą jeździ też przecież prywaciarz busikiem na Jabil.
W tej wyszukiwarce jest jeszcze linia Kwidzyn - Malbork (tą trasą co Rydwan) zgłoszona przez Urząd Marszałkowski.

Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/