Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

Budżet Obywatelski
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=127&t=15492

Autor:  mlyniu [ 2 lutego 2016, o 15:45 ]
Tytuł:  Budżet Obywatelski

Na portalu Kwidzyn.Naszemiasto.pl pojawił się artykuł dotyczący Budżetu Obywatelskiego. W artykule tym przedstawiono wstępna listę projektów zgłoszonych do realizacji w ramach BO.
http://kwidzyn.naszemiasto.pl/artykul/b ... id,tm.html
Najciekawsze z nich, moim zdaniem oczywiście, to :
- Budowa ogrodzenia i zadaszenia trybuny głównej na stadionie miejskim
- Podniesienie standardów bezpieczeństwa strzelnicy miejskiej
- Promocja Miasta Kwidzyna (Rozwój Turystyki i Kultu Błogosławionej Doroty)
- Budowa terenów edukacyjno-sportowych pn. Park Rekreacji Balaton"
- Rewitalizacja skweru na rogu ulic Słowiańskiej i Brat. Narodów
- Ścieżka zdrowia z elementami siłowni plenerowej w parku za Urzędem Miasta
- Biegnij z naturą – oznakowanie i uregulowanie tras biegowych 1km, 4,5km, 7,5km
- Szkolenie proobronne dla dzieci i młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
- Impuls ratujący życie dla mieszkańców Kwidzyna - zakup 4 defibrylatorów
- Projekt koncepcji modernizacji deptaka przy ul. Spółdzielczej

Autor:  Komin [ 3 lutego 2016, o 08:31 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Mi pasują projekty 11 i 16

"11. Oznakowanie ciągów pieszo rowerowych znakami pionowymi i poziomymi oraz instalacja poręczy dla rowerzystów - 65,3 tys. zł "

"16. Ścieżka zdrowia z elementami siłowni plenerowej w parku za Urzędem Miasta - 186 tys. zł "

Autor:  Rachel [ 10 lutego 2016, o 16:51 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Prawda jest taka, że wybiorą pomysł zgodny z ich pomysłami.
Głosowałabym za Balatonem. Kto tam chodzi? Pijusy, wędkarze i ja. Teren przez większość zapomniany. Wystarczy, że skoszą trawę i już lepiej tam wygląda. Wystarczyłby spychacz, koparka. Chodnik do okoła bajorka, ławeczki, ekologiczny parking na kilka samochodów.
Windy do kładki, nie wydają mi się praktyczne. Dlaczego nikt nie wpadł na pomysł dobudowania po bokach "ruchomych, zadaszonych, bieżni" jakie spotykam w sklepach. Nawet gdyby mechanizm wysiadł mogłyby spełniać swoją rolę.

Autor:  Komin [ 10 lutego 2016, o 19:56 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Rachel napisał(a):
Prawda jest taka, że wybiorą pomysł zgodny z ich pomysłami.
Głosowałabym za Balatonem. Kto tam chodzi? Pijusy, wędkarze i ja. Teren przez większość zapomniany. Wystarczy, że skoszą trawę i już lepiej tam wygląda. Wystarczyłby spychacz, koparka. Chodnik do okoła bajorka, ławeczki, ekologiczny parking na kilka samochodów.
Windy do kładki, nie wydają mi się praktyczne. Dlaczego nikt nie wpadł na pomysł dobudowania po bokach "ruchomych, zadaszonych, bieżni" jakie spotykam w sklepach. Nawet gdyby mechanizm wysiadł mogłyby spełniać swoją rolę.

Rachel, w przyszłym roku musimy napisać projekt odnośnie Balatonu, popieram Cię w 100 %

Autor:  El ChiChi [ 11 lutego 2016, o 19:30 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

W takim Sztumie,z prezydentem awanturnikiem na czele, potrafili fajnie zagospodarować teren wokół jeziora.
Jest plaża,jest deptak.Jest jakaś knajpa.Bardzo przyzwoicie to wygląda.
Tak,wiem.Będą u nas robić teren nad Liwką....Będą......

Autor:  Ty2 [ 17 marca 2016, o 20:31 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

zachęcam do głosowania

Załączniki:
Budżet-2.png
Budżet-2.png [ 269.42 KiB | Przeglądane 20007 razy ]

Autor:  aszastra [ 17 marca 2016, o 21:24 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Pomysł jak najbardziej słuszny, tylko nasuwa mi się pytanie: czy w tak reprezentacyjnym miejscu Kwidzyna to mieszkańcy muszą zgłaszać taką rewitalizację ?
A tylko mała bańka do wydania :grin: a pomysłów dużo :)

Autor:  Ty2 [ 17 marca 2016, o 21:39 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

No właśnie, miejsce reprezentacyjne, a plan na jego remont upadł, dlatego uważam, że jeżeli jest możliwość na zmianę tego miejsca to należy to wykorzystać

Autor:  Komin [ 17 marca 2016, o 22:50 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Ja już zagłosowałem :)

Chcecie coś zmienić -> głosujcie !

Autor:  aman [ 18 marca 2016, o 08:21 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

aszastra napisał(a):
Pomysł jak najbardziej słuszny, tylko nasuwa mi się pytanie: czy w tak reprezentacyjnym miejscu Kwidzyna to mieszkańcy muszą zgłaszać taką rewitalizację ?
A tylko mała bańka do wydania :grin: a pomysłów dużo :)


W sumie o każdym z pomysłów można tak powiedzieć - po prostu dostaliśmy pytanie co chcemy zrobić i możemy zagłosować co nam sie najbardziej podoba ... (bo przecież nie są to żadne dodatkowe pieniądze a po prostu część budżetu która i tak poszłaby na tego typu inwestycje - tylko o sposobie wydatkowania decydowała by rada miasta).

Autor:  GSXR [ 23 marca 2016, o 22:36 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Ja toże zagłosował :) Oczywiście duży 10 mały 11 :D Do Broni Polsko !

Autor:  aszastra [ 24 marca 2016, o 16:39 ]
Tytuł:  do polaczenia

Aja mam do Was pytanie.
Jak myślicie, a może macie wiedzę, czy pieniądze w ramach budżetu mogą być wydane na inwestycje nie znajdujące się na działkach będących własnością miasta ? ( czyli prywatnych)

Autor:  Komin [ 24 marca 2016, o 17:30 ]
Tytuł:  Re: Stomatolog

To byłoby przegięcie :evil:

Autor:  GSXR [ 24 marca 2016, o 22:58 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Oczywiście że nie i to jest potwierdzone info.

Autor:  Komin [ 25 marca 2016, o 11:42 ]
Tytuł:  Re: do polaczenia

aszastra napisał(a):
Aja mam do Was pytanie.
Jak myślicie, a może macie wiedzę, czy pieniądze w ramach budżetu mogą być wydane na inwestycje nie znajdujące się na działkach będących własnością miasta ? ( czyli prywatnych)

O który projekt chodzi, czy tylko tak pytasz ?

Autor:  aszastra [ 26 marca 2016, o 06:34 ]
Tytuł:  Re: do polaczenia

Komin napisał(a):
aszastra napisał(a):
Aja mam do Was pytanie.
Jak myślicie, a może macie wiedzę, czy pieniądze w ramach budżetu mogą być wydane na inwestycje nie znajdujące się na działkach będących własnością miasta ? ( czyli prywatnych)

O który projekt chodzi, czy tylko tak pytasz ?



Miałem podejrzenia co do dwóch projektów, jednak się nie sprawdziły.

Tak na marginesie:
1-Jaką szansę ma mój duży projekt nr.3 ( gdzieś na wyp.....owie Kwidzyna ) z projektami wspieranymi chociażby przez SM Pomezania gdzie do wszystkich lokatorów nawet z innych dzielnic rozesłano ulotki agitujące za głosowaniem na konkretne inwestycje.
Przecież my lokalni mieszkańcy nie mamy w tym starciu żadnych szans :cry: .

2- Wszystkie małe projekty i tak przejdą ponieważ pieniążki przeznaczone na nie ( 350 000 zł) przewyższają znacznie kwotę na które takowe projekty zostały napisane.

Autor:  Ty2 [ 27 marca 2016, o 20:03 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

To samo jest z projektem dotyczącym strzelnicy, gdzie nauczyciel II LO zabiera uczniów z klas mundurowych i "prosi" o głosowanie na ten projekt, a oprócz tego do uczniów i rodziców są wysyłane wiadomości w elektroniczym dzienniku, które promują właśnie rewitalizację strzelnicy.

Autor:  GSXR [ 1 kwietnia 2016, o 17:29 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

No i na co te płacze Apacze? :)
Są wyniki

https://d-nm.ppstatic.pl/k/r/c8/bd/56fe989002f42_z.pdf

Autor:  Komin [ 1 kwietnia 2016, o 21:44 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Mam nadzieję, że wygrał projekt 8, to żart.

Autor:  sagitarius [ 1 kwietnia 2016, o 22:48 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Komin napisał(a):
Mam nadzieję, że wygrał projekt 8, to żart.

Wygrał projekt nasz , czyli GWARD - a nr 10 ! To nie żart ! :grin:

-- 1 kwietnia 2016, o 22:53 --

Dobra jest na miejscu 3 - cim , ale jest ! A ta Sosnowa to gdzie ma być ? :razz:

Autor:  Komin [ 1 kwietnia 2016, o 23:04 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Nie pytaj.
-> Sosnowa

Załączniki:
Sosnowa.jpg
Sosnowa.jpg [ 47.83 KiB | Przeglądane 11271 razy ]

Autor:  GSXR [ 4 kwietnia 2016, o 12:58 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

A ta sosnowa to nie jest na terenie prywatnym czasem?

Autor:  aszastra [ 4 kwietnia 2016, o 16:05 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

GSXR napisał(a):
A ta sosnowa to nie jest na terenie prywatnym czasem?


Niby stoi tam 6 domków , zmobilizowali się niesamowicie, doszły mnie słuchy ( nie wiem na 100%), że nawet mieli dyżury w UM i namawiali do głosowania przypadkowo napotkane osoby.

Autor:  Komin [ 4 kwietnia 2016, o 21:20 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Mieli swoich wolontariuszy, którzy namawiali na projekt 8.

Autor:  qra [ 5 kwietnia 2016, o 07:26 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Oczywiście, że na prywatnym.
Daletgo też wystarczy sprzedać ziemię pod drogę Urzędowi Miasta a następnie agitować, aby miasto zrobiło drogę i już.
Sprawa banalna. Jedny problem to jak namówić miasto, żeby kupiło ziemię :grin:
Masz anajomości masz drogę.
Postarali się, aby projekt wygrał? Postarali się. Teraz, ze względów choćby prestożowych, projekt MUSI być zrealizowany.

Autor:  beges [ 5 kwietnia 2016, o 08:52 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Nazwy tych ulic są super. Bez względu na tendencje polityczne nie będzie potrzeby, aby zmieniać nazwy ulic. W końcu widać, ze nie ma już tak bardzo nawiedzonych wśród tych co decydują o tym.

Autor:  aszastra [ 5 kwietnia 2016, o 11:40 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Takich ulic jak Sosnowa, które były kiedyś prywatne a później przejęło je miasto jest w Kwidzynie z pewnością więcej. ;)

Autor:  GSXR [ 5 kwietnia 2016, o 15:12 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

No właśnie nie MUSI z tego co słyszałem budowa drogi na terenie prywatnym leży po stronie właściciela...a czy miasto kupi ,raczej wątpię prędzej będą usieli nieodpłatnie przekazać.

Autor:  qra [ 6 kwietnia 2016, o 08:19 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

No tak. Nieodpłatnie przekazać. I to jest argument.

Zaraz,zaraz... jeśli oddam fragmeny mojej ziemi, powiedzmy nawet za darmo Miastu, a Miasto zrobi tam drogę to wartość moich działek wzrośnie czy nie?
Jeśłi miałbym 2 ha ziemi bez dojazdu i mógłbym oddać 5% (dobra, nawet 10%) i mieć drogę (z pełną infrastrukturą,c zyli chodniki i oczywiście lampy, śmietniki, itp) to nie ma sie nad czym zastanawiać.
Kawałek łąki jest mniej wart niż ten sam kawałek łąkiz z dojazdem.
Nie mam pretensji co do sposobu załatwienia tematu - wszyscy mieli taki sam wpływ na głosowanie a że wygrała koncpcja ulicy Sosnowej; no cóż. Winszuję deteminacji. Dobra robota.
Co się jednak stanie, jeśłi Miasto nie przejmie NIEODPŁATNIE terenu pod ulice Sosnową :D
No chyba że już jest we władaniu miasta - a to przepraszam.
I zapytuję, kto sprzedaje działki przy Sosnowej i ile za m2. Może sobie kupię.

Do przemyślenia dla decydentów.

Autor:  reflexes [ 6 kwietnia 2016, o 08:48 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Nie wydaje mi się, że miasto dopuściłoby do głosowania projekt który byłby nie do zrealizowania z jakiegokolwiek powodu technicznego czy formalnego. Przecież przed przystąpieniem do głosowania była jakaś komisja, która sprawdzała wnioski i chyba nawet jakieś odrzuciła. Odsyłam do KSIP, tam możecie sprawdzić, że ulica jest dawno wyznaczona, a działki są miasta. Tym glosowaniem społeczeństwo tylko i wyłącznie wyręczyło miasto z jego obowiązku. http://mapa.ksip.kwidzyn.pl/imap/?local ... ionID=5441

Autor:  Archi88 [ 6 kwietnia 2016, o 11:04 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Jeśli ulica Sosnowa nie powstałaby w ramach budżetu obywatelskiego to i tak pewnie za 5-10 lat miasto musiałoby ją przejąć, zrobić chodnik, kanalizację, normalna kolej rzeczy.

Jednak ten projekt porusza pewną kwestię na którą mało kto zwraca uwagę w Polsce - bardzo kosztowne rozrastające się przedmieścia. Ludzie budują się pod miastami, bo działki są tam tańsze niż w granicach miasta, jednak ostatecznie różnicę w cenie pokrywa gmina wydając miliony na wybudowanie nowych dróg, kanalizacji itp., a do tego dochodzą potem jeszcze koszty utrzymania, komunikacji i zwiększonych korków na drogach dojazdowych do miasta.

Niby tak działa wolny rynek, ale władzom powinno bardziej zależeć na zagęszczaniu zabudowy w miastach, bo jest to tańsze i praktyczniejsze.

Autor:  reflexes [ 6 kwietnia 2016, o 12:40 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Bo po latach mieszkania w fabrycznych blokowiskach Polacy chcą mieć domy. Blok, szczególnie z wielkiej płyty źle się kojarzy, a dom musi być jak pałac, 90 m2 i oczywiście półmetrowej średnicy kolumny przed wejściem :lol: :lol: :lol:

Autor:  aman [ 6 kwietnia 2016, o 14:52 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Archi88, miasto robi i to i to - i zagęszcza zabudowę w centrum vide ulica Kopenika: 5 nowych bloków Renawy blus usługi, usługi i mieszkania naprzeciw Biedronki, Liwa i Retail Park (handel) (i wtedy wszyscy krzyczą że 'betonujemy centrum i stawiamy makabryły') czy Stare Miasto, i rozbudowuje przedmieścia (zresztą zgodnie z planami chyba z lat siedemdziesiątych, kiedy osiedle w Dankowie było planowane - a później Malborska Pónoc i Malborska Południe.
Dla lubiących centrum - Kopernika, dla lubiących las Dankowo ... a miasto inwestuje budżet z naszych podatków (i jeszcze zapytało co ma być zrobione, wygrali najbardziej zdeterminowani).

Autor:  Archi88 [ 7 kwietnia 2016, o 16:23 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Bardzo dobrze, że budują bloki przy Kopernika i wybudowano Osiedle Sybiraków :) Mi chodzi o zabudowę jednorodzinną. Pewnie połowa ludzi wybudowanych w Rakowcu, Oborach czy Sadlinkach wolałaby mieć dom na nieużytkach i polach uprawnych w okolicy ulicy Długiej, Malborskiej czy Owczej.

Jeśli te ziemie są prywatne to miasto powinno je wykupić i potem np. w ramach programów "mieszkanie dla młodych" sprzedawać po rozsądnych cenach, a nie po ponad 100tys. zł za 1000m2. Miasto to chyba nie miejsce na pole rzepaku? ;)

Autor:  aman [ 7 kwietnia 2016, o 17:27 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Archi88 napisał(a):
Jeśli te ziemie są prywatne to miasto powinno je wykupić i potem np. w ramach programów "mieszkanie dla młodych" sprzedawać po rozsądnych cenach, a nie po ponad 100tys. zł za 1000m2. Miasto to chyba nie miejsce na pole rzepaku? ;)


Tu się nie zgodzę - a dlaczego wszyzscy mamy się zrzucać na domki jednorodzinne dla niektórych? Miasto przekazuje tereny na budownictwo wielorodzinne - domy jednorodzinne powinni budować Ci których na to stać (i robią to tam gdzie chcą - albo tam gdzie ich stać - w Kwidzynie, Sadlinkach czy Rakowcu).
Na miejscu prywatnego właściciela sprzedałbym ziemię miastu a następnie odkupił po preferencyjnych cenach - interes życia ...

I inna sprawa - dlaczego ze wszyskich którzy kupili działkę i wybudowali dom chcesz zrobić ciężkich frajerów - nie dość że zapłacili cenę rynkową, to teraz będą się dorzucać do innych żeby mieli taniej :-).

Autor:  El ChiChi [ 7 kwietnia 2016, o 20:03 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Jeszcze niech wezmą kredyt we frankach,to się im jeszcze dorzucimy do kredytu. :twisted:

Autor:  aszastra [ 7 kwietnia 2016, o 21:48 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

El ChiChi napisał(a):
Jeszcze niech wezmą kredyt we frankach,to się im jeszcze dorzucimy do kredytu. :twisted:


Dorzuciłeś, jakiemuś frankowiczowi do tej pory ?Jak na razie z pewnością nie, ale dorzuciliśmy już sporo do:
SKOK WOŁOMIN
SK Bank
SKOK Kujawiak
http://www.fakt.pl/finanse/skoki-bankru ... 02923.html
Nadmienić chciałbym, że do funduszu gwarancyjnego nie wpłacili złotówki :grin:

Autor:  Komin [ 7 kwietnia 2016, o 22:46 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

aszastra, niestety, ale masz rację. Dziwne podejście BFG

Autor:  makovy [ 8 kwietnia 2016, o 10:26 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

A który to z kwidzyńskich VIPów mieszka przy Sosnowej? :grinka:

Autor:  El ChiChi [ 8 kwietnia 2016, o 13:45 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

aszastra napisał(a):
El ChiChi napisał(a):
Jeszcze niech wezmą kredyt we frankach,to się im jeszcze dorzucimy do kredytu. :twisted:


Dorzuciłeś, jakiemuś frankowiczowi do tej pory ?Jak na razie z pewnością nie, ale dorzuciliśmy już sporo do:
SKOK WOŁOMIN
SK Bank
SKOK Kujawiak
http://www.fakt.pl/finanse/skoki-bankru ... 02923.html
Nadmienić chciałbym, że do funduszu gwarancyjnego nie wpłacili złotówki :grin:



Jeszcze nie,ale zapewne będę zmuszony.
A Ty mi dorzucisz do kredytu w złotówce?Też sporo płacę.

Autor:  aszastra [ 8 kwietnia 2016, o 18:52 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

El ChiChi napisał(a):
aszastra napisał(a):
El ChiChi napisał(a):
Jeszcze niech wezmą kredyt we frankach,to się im jeszcze dorzucimy do kredytu. :twisted:


Dorzuciłeś, jakiemuś frankowiczowi do tej pory ?Jak na razie z pewnością nie, ale dorzuciliśmy już sporo do:
SKOK WOŁOMIN
SK Bank
SKOK Kujawiak
http://www.fakt.pl/finanse/skoki-bankru ... 02923.html
Nadmienić chciałbym, że do funduszu gwarancyjnego nie wpłacili złotówki :grin:



Jeszcze nie,ale zapewne będę zmuszony.
A Ty mi dorzucisz do kredytu w złotówce?Też sporo płacę.


Możemy się tak przekomarzać, ale moim zdaniem nie ma sensu.
Dla podsumowania:Jestem przeciwnikiem dokładania do frankowiczów i złotówkowiczów. Poprzedni rząd jak i ten co teraz jest przy korycie tworzy różnego rodzaju ulgi dla biorących kredyty nazywa się do Kredytami dla MdM ( coś w tym rodzaju).
Jest to jakiś rodzaj pomocy , który finansujemy z naszych podatków, czy słusznie nie mi oceniać :razz:
Pozdrawiam serdecznie.

A jeśli chodzi o ul Sosnową, to już wcześniej pisałem, że zmobilizowali się niesamowicie stojac np przed lokalami wyborczymi i namawiając ,,niewinnych" obywateli miasta Kwidzyn na zagłosowanie na ich projekt.

Autor:  El ChiChi [ 8 kwietnia 2016, o 19:15 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Cytuj:
Możemy się tak przekomarzać, ale moim zdaniem nie ma sensu.

Pewnie ,że nie ma.
Cytuj:
Jestem przeciwnikiem dokładania do frankowiczów i złotówkowiczów

Ja również.
Cytuj:
Pozdrawiam serdecznie.

Z wzajemnością :D

Autor:  drosik [ 8 kwietnia 2016, o 21:21 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

El ChiChi napisał(a):
aszastra napisał(a):
El ChiChi napisał(a):
Jeszcze niech wezmą kredyt we frankach,to się im jeszcze dorzucimy do kredytu. :twisted:


Dorzuciłeś, jakiemuś frankowiczowi do tej pory ?Jak na razie z pewnością nie, ale dorzuciliśmy już sporo do:
SKOK WOŁOMIN
SK Bank
SKOK Kujawiak
http://www.fakt.pl/finanse/skoki-bankru ... 02923.html
Nadmienić chciałbym, że do funduszu gwarancyjnego nie wpłacili złotówki :grin:



Jeszcze nie,ale zapewne będę zmuszony.
A Ty mi dorzucisz do kredytu w złotówce?Też sporo płacę.

Ja też sporo płacę, ale w tym wątku się nie użalam. ;) wątek o frankowiczach mamy tutaj: viewtopic.php?f=122&t=15081

Wracajmy do dyskusji o BO. Który projekt/projekty wygrały?

Autor:  aszastra [ 9 kwietnia 2016, o 04:23 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Mój przegrał, ale jednocześnie wygrał i z tego się cieszę :grin: :grin:

Autor:  El ChiChi [ 9 kwietnia 2016, o 11:20 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Cytuj:
wątku się nie użalam.

Ja też.
Jeśli tak to odebrałeś,to :lol: :lol:

Autor:  pszczelarz [ 9 kwietnia 2016, o 17:56 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

makovy napisał(a):
A który to z kwidzyńskich VIPów mieszka przy Sosnowej? :grinka:


Zacząć należy wogóle od tego ze ulica Sosnowa w Mieście Kwidzyn nieistnieje . Niepowiem ,jest w Rakowcu czy Gardei ,czyli ta sprawa to jakiś co najmniej <Miś Naszych Czasów> .
W mediach się również słyszy o Państwie Islamskim ,które również jako takie nieistnieje ,ale jego działania są zgubne dla wielu ludzi . Czy tę ulicę również należy porównać do powyższych słów ?? Sam już niewiem. Ale jedno pewne , skoro nieistnieje a może będzie (bo ktoś w tym miejscu zaczą się budować), to niech poczeka do wpisania w księgi Miasta ,a później zrobić to czy tamto ,ale oficjalnie . Normalnie Park PT Górki się kłania , jest a nic niema ,a wydatki przeogromne na nic ale o tym pssst...

Autor:  fusi [ 9 kwietnia 2016, o 18:18 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

pszczelarz napisał(a):
makovy napisał(a):
A który to z kwidzyńskich VIPów mieszka przy Sosnowej? :grinka:


Zacząć należy wogóle od tego ze ulica Sosnowa w Mieście Kwidzyn nieistnieje . Niepowiem ,jest w Rakowcu czy Gardei ,czyli ta sprawa to jakiś co najmniej <Miś Naszych Czasów> .
W mediach się również słyszy o Państwie Islamskim ,które również jako takie nieistnieje ,ale jego działania są zgubne dla wielu ludzi . Czy tę ulicę również należy porównać do powyższych słów ?? Sam już niewiem. Ale jedno pewne , skoro nieistnieje a może będzie (bo ktoś w tym miejscu zaczą się budować), to niech poczeka do wpisania w księgi Miasta ,a później zrobić to czy tamto ,ale oficjalnie . Normalnie Park PT Górki się kłania , jest a nic niema ,a wydatki przeogromne na nic ale o tym pssst...



Polecam spojrzeć w google maps:) Nowo istniejąca ulica Kwidzyna

Załączniki:
Komentarz: Sosnowa Kwidzyn
googlemaps.jpg
googlemaps.jpg [ 114.49 KiB | Przeglądane 15283 razy ]

Autor:  Komin [ 9 kwietnia 2016, o 18:39 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

pszczelarz napisał(a):
Zacząć należy wogóle od tego ze ulica Sosnowa w Mieście Kwidzyn nieistnieje . Niepowiem ,jest w Rakowcu czy Gardei ,czyli ta sprawa to jakiś co najmniej <Miś Naszych Czasów> .
...

Coś Ci się pokręciło ;)

Autor:  pszczelarz [ 9 kwietnia 2016, o 20:13 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Komin napisał(a):
pszczelarz napisał(a):
Zacząć należy wogóle od tego ze ulica Sosnowa w Mieście Kwidzyn nieistnieje . Niepowiem ,jest w Rakowcu czy Gardei ,czyli ta sprawa to jakiś co najmniej <Miś Naszych Czasów> .
...

Coś Ci się pokręciło ;)


No jeśli jest tam rondo i fotoradar , to chyba tak

Autor:  aman [ 9 kwietnia 2016, o 20:48 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

makovy napisał(a):
A który to z kwidzyńskich VIPów mieszka przy Sosnowej? :grinka:


A po co od razu takie insynuacje - że ktoś oszukał, wykorzystał stanowisko? Zależało im, postarali się i będą mieli ulicę.
Nie każdy jest złodziejem i oszustem ...

Autor:  aszastra [ 22 kwietnia 2016, o 12:43 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

aszastra napisał(a):
El ChiChi napisał(a):
Jeszcze niech wezmą kredyt we frankach,to się im jeszcze dorzucimy do kredytu. :twisted:


Dorzuciłeś, jakiemuś frankowiczowi do tej pory ?Jak na razie z pewnością nie, ale dorzuciliśmy już sporo do:
SKOK WOŁOMIN
SK Bank
SKOK Kujawiak
http://www.fakt.pl/finanse/skoki-bankru ... 02923.html
Nadmienić chciałbym, że do funduszu gwarancyjnego nie wpłacili złotówki :grin:


Kolejny SKOK upada:

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 66414.html

Autor:  aszastra [ 11 maja 2016, o 21:03 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

aszastra napisał(a):
aszastra napisał(a):
El ChiChi napisał(a):
Jeszcze niech wezmą kredyt we frankach,to się im jeszcze dorzucimy do kredytu. :twisted:


Dorzuciłeś, jakiemuś frankowiczowi do tej pory ?Jak na razie z pewnością nie, ale dorzuciliśmy już sporo do:
SKOK WOŁOMIN
SK Bank
SKOK Kujawiak
http://www.fakt.pl/finanse/skoki-bankru ... 02923.html
Nadmienić chciałbym, że do funduszu gwarancyjnego nie wpłacili złotówki :grin:


Kolejny SKOK upada:

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 66414.html

Tak dla podtrzymania wątku o SKOKACH :razz:

http://biznes.interia.pl/finanse-osobis ... 27873,4141

Autor:  Ty2 [ 15 maja 2016, o 13:15 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Tzw dobra zmiana trwa i trwa mać.

Autor:  liryx [ 25 lipca 2016, o 14:22 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Dobrze ze wg jakaś zmiana. :)

Autor:  mlyniu [ 26 lipca 2016, o 16:34 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Mam pytanie: orientuje się ktoś, jak z realizacją projektów, które zostały wybrane w kwidzyńskim Budżecie Obywatelskim? Szczególnie interesuje mnie projekt "biegaj z naturą". Niestety nie mogę znaleźć w necie żadnych informacji na ten temat, a chętnie bym teraz rekreacyjnie pobiegał na urlopie. Myślę, że przygotowanie tras biegowych było możliwe do zrobienia do wakacji, a jakoś cisza w temacie...

Autor:  El ChiChi [ 27 lipca 2016, o 14:31 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Kwidzyn biega na fb nic nie pisze w tym temacie.Więc chyba z e efektami słabo.

Autor:  mlyniu [ 27 lipca 2016, o 14:32 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

El ChiChi, pisałem na FB do stowarzyszenia Kwidzyn biega, i otrzymałem odpowiedź, że projekt jest w trakcie realizacji...

Autor:  El ChiChi [ 27 lipca 2016, o 18:58 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Spoko.Niech ogarniają .Mi te trasy nie są potrzebne.Zakładam trampki i lecę.Ewentualnie telefon z gps-em zabieram :wink:

Autor:  mlyniu [ 27 lipca 2016, o 20:39 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Ja myślę, że takie trasy się przydadzą. Każdy będzie mógł pobiegać na oznakowanym szlaku, w lesie, zamiast latać po mieście, po chodnikach i rozpieprzać sobie stawy. Ja obecnie sobie troszkę biegam z Marezy do Korzeniewa.

Autor:  El ChiChi [ 28 lipca 2016, o 13:33 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Nudna trasa.Ciągle prosto po twardym chodniki.Wybierz się do lasu.Kamionka-Poligon albo Miłosna-Białki.Mocno polecam.

Autor:  mlyniu [ 28 lipca 2016, o 19:23 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

No właśnie El ChiChi, widzisz, nie znam tych tras, dlatego się przydadzą takie wyznaczone trakty do biegania. Kto biega więcej niż zwykły śmiertelnik, za jakiego się uważam, zna miejsca, gdzie można pobiegać. A tak poza tym to ma być zaraz modernizacja strzelnicy :)
http://kwidzyn.naszemiasto.pl/artykul/s ... id,tm.html

Autor:  El ChiChi [ 29 lipca 2016, o 10:11 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Toć to wystarczy 5 minut w google maps i masz trasę obcykaną.Ewentualnie możesz sobie w Endomondo wyznaczyć trasę i też Ciebie poprowadzi.Jakby co wal na pw,podpowiem.

Autor:  Rachel [ 30 lipca 2016, o 08:37 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

W Pulsie Kwidzyna z 13 lipca są zamieszczone dwa artykuły dotyczące projektu Budżetu Obywatelskiego. Jeden, w którym autor projektu, w formie listu otwartego, nawtykał w niewybredny sposób (nazywając go "guzdrałkiem") realizację i sposób wydatkowania publicznych pieniędzy. W skrócie, w Czarnej Sali odbyło spotkanie z ciekawymi ludźmi, na które przyszło raptem 10 osób. W drugim artykule jest odpowiedź organizatora, w którym tłumaczy, że rozesłał 160 zaproszeń. Ponadto nasza kablówka dociera do 32 000 odbiorców, więc w przeliczeniu wydano ok. 5 groszy na osobę.
Od babci po dzieciątko, każdy ogląda biedną w kadrę i biedną w sprzęt kwidzyńską kablówkę. Jak wiadomo, bieda plus bieda równa się nędza. Sorry, Panie Widz. Nie dostałam zaproszenia, nie oglądałam w kablówce. Zatem moje 5 groszy dodajcie do strat.

Autor:  El ChiChi [ 30 lipca 2016, o 11:04 ]
Tytuł:  Re: Budżet Obywatelski

Nawet gdybym dostał zaproszenie ,to miałbym to w.....Niech Widz wykaże się swoimi inicjatywami,a nie zawłaszcza cudze pomysły.Pan Makowski bardzo dobrze odpowiedział temu pyszałkowi z PO.
8)

Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/