Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

Komunikacja Miejska
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=127&t=15931

Autor:  dżep [ 26 września 2018, o 20:06 ]
Tytuł:  Komunikacja Miejska

We wrześniowym "Halo" można przeczytać, że od 1 stycznia 2019 w Kwidzynie ruszy prawdziwa komunikacja miejska w postaci 9 linii autobusowych z hubem przesiadkowym przy dworcu PKP!

Autor:  aszastra [ 29 września 2018, o 09:53 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Te 9 linii to troszkę nadinterpretacja :P

Autor:  dżep [ 30 września 2018, o 09:38 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Tak napisano w artykule. W zamierzeniu komunikacja miejska ma się stać realną alternatywą dla dojazdów samochodem. Ciekaw tylko jestem, czy przetarg na obsługę będzie jak co roku napisany pod nieudolny PKS, który swoim szrotami atrakcyjnej dla nowych pasażerów oferty nie stworzy.

Autor:  grzegorzkk [ 30 września 2018, o 19:00 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

I to jest sedno sprawy.Tym dziadostwem,które jeździ są marne szanse na sukces.

Autor:  aszastra [ 1 października 2018, o 11:58 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

dżep napisał(a):
Tak napisano w artykule. W zamierzeniu komunikacja miejska ma się stać realną alternatywą dla dojazdów samochodem. Ciekaw tylko jestem, czy przetarg na obsługę będzie jak co roku napisany pod nieudolny PKS, który swoim szrotami atrakcyjnej dla nowych pasażerów oferty nie stworzy.


Wcześniej troszkę obserwowałem te przetargi , moim zdaniem do Kwidzyna, który liczy niespełna 38000 mieszkańców ( teraz z Ukraińcami 39000 :)), żadna zewnętrzna firma nie stanie do przetargu, po prostu to się nie opłaca :razz:. A jeszcze, żeby był nowiuteńki lub nowy tabor , pomarzyć tylko możemy.

Autor:  dżep [ 1 października 2018, o 17:01 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

aszastra napisał(a):

Wcześniej troszkę obserwowałem te przetargi , moim zdaniem do Kwidzyna, który liczy niespełna 38000 mieszkańców ( teraz z Ukraińcami 39000 :)), żadna zewnętrzna firma nie stanie do przetargu, po prostu to się nie opłaca :razz:. A jeszcze, żeby był nowiuteńki lub nowy tabor , pomarzyć tylko możemy.


Przyzwoity tabor jeździ w miastach nawet mniejszych niż Kwidzyn, ostatnio nawet Kościerzyna (23 tys.) zakupiła kilka nowych autobusów. Albo zobacz np. to:https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/miechow-z-dwiema-ofertami-na-elektryki-przyjada-z-czech-59633.html

Autor:  aszastra [ 3 października 2018, o 20:18 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

dżep napisał(a):
aszastra napisał(a):

Wcześniej troszkę obserwowałem te przetargi , moim zdaniem do Kwidzyna, który liczy niespełna 38000 mieszkańców ( teraz z Ukraińcami 39000 :)), żadna zewnętrzna firma nie stanie do przetargu, po prostu to się nie opłaca :razz:. A jeszcze, żeby był nowiuteńki lub nowy tabor , pomarzyć tylko możemy.


Przyzwoity tabor jeździ w miastach nawet mniejszych niż Kwidzyn, ostatnio nawet Kościerzyna (23 tys.) zakupiła kilka nowych autobusów. Albo zobacz np. to:https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/miechow-z-dwiema-ofertami-na-elektryki-przyjada-z-czech-59633.html



http://infobus.pl/koscierzyna-zamowila- ... 07616.html

Czyli Twoim zdaniem to miasto powinno zakupić tabor , stworzyć spółkę i prowadzić działalność non profit ? :)

Ale przecież Kwidzyniacy po wygranej w wyborach samorządowych obiecują nie pobierać podatków lokalnych od osób fizycznych ,a więc skąd na ten pomysł wziąć pieniążki ?

Autor:  olekbe [ 16 listopada 2018, o 10:58 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

aszastra napisał(a):
dżep napisał(a):
Tak napisano w artykule. W zamierzeniu komunikacja miejska ma się stać realną alternatywą dla dojazdów samochodem. Ciekaw tylko jestem, czy przetarg na obsługę będzie jak co roku napisany pod nieudolny PKS, który swoim szrotami atrakcyjnej dla nowych pasażerów oferty nie stworzy.


Wcześniej troszkę obserwowałem te przetargi , moim zdaniem do Kwidzyna, który liczy niespełna 38000 mieszkańców ( teraz z Ukraińcami 39000 :)), żadna zewnętrzna firma nie stanie do przetargu, po prostu to się nie opłaca :razz:. A jeszcze, żeby był nowiuteńki lub nowy tabor , pomarzyć tylko możemy.


PKS Kwidzyn został uwłaszczony i miał zapewniać komunikację, jak zapewnia doskonale widzimy, szczególne dojeżdząjacy do pracy. Skad wziąć na nowy tabor? Mozna sie spytać co Powiślańska Komunikacja zrobiła z pieniędzy, które otrzymali ze sprzedazy gruntów (na których zostali uwłaszczeni) ile zostało kupionych autobusów, w jakim wieku, w jakiej cenie (ile za kg) A ileż to zarzad, dyrekcja kupiła samochodów (i jakich) na własne zapewne bardzo ważne potrzeby, czy moze wozi nimi tych pasażerów co nie mogli wejść do autobusu z powodu braku miejsc? bo jeżeli do tego służą one to zwracam honor ale jednoczesnie proszę zeby informacja o takiej usłudze była rozpowszechniona wśród pasażerów.

Autor:  makovy [ 19 listopada 2018, o 22:17 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Wieczorne "jedenastki" w stronę Miłosnej są tak zapchane, że trudno wejść. Przydałyby się dodatkowe kursy.

Autor:  kn31 [ 19 grudnia 2018, o 19:53 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Na stronie PKS Kwidzyn jest rozkład nowej komunikacji miejskiej i mapa przebiegu linii. Jest nawet 10 linii ale jedna z nich kursuje tylko raz dziennie w dni szkolne a 4 są systemowe ale i tak jak na Kwidzyn uważam że jest bardzo dobrze tylko rozkłady są niezbyt czytelne moim zdaniem

Autor:  drzewko [ 20 grudnia 2018, o 14:39 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Wróciły kursy na ul Słowacka, Korczaka, Żeromskiego. Mogli jeszcze przywrócić PKS na ul Grudziądzka.

Autor:  MIKS [ 20 grudnia 2018, o 19:39 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Rzeczywiście, rozkłady jazdy nie są zbyt czytelne .

Autor:  kn31 [ 20 grudnia 2018, o 19:54 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Po przejrzeniu widzę kolejny błąd - rozkład jest tak napięty, że niemożliwy do realizacji. Autobus na Korczaka ma być o 07.44, a pod Lacroix 2 min później :shock: I takich kwiatuszków jest kilka, do tego szczyt po 15, przejazd przez Grunwaldzką i Daszyńskiego i znów będziemy mieli po 15 minut spóźnienia jak to bywało na niezniszczalnej 11 :D

Autor:  dżep [ 20 grudnia 2018, o 19:57 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

https://pkskwidzyn.pl/index.php/mapy-li ... kich-linii

jest pewien progres, trasy mozna by jednak jeszcze dopracować wg mnie. Ciekawe czy zwiększy się praca przewozowa.

Autor:  kn31 [ 21 grudnia 2018, o 12:10 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Na pewno bo same 5,6 i 7 to mniej więcej tyle co stara 11 a jeszcze są 8,9, S i do tego jest nowa systemowa 2

Autor:  dżep [ 21 grudnia 2018, o 22:41 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Ciekawe czy z taborem nie będzie nadal kaszany.

Autor:  kn31 [ 30 grudnia 2018, o 12:40 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Będzie, dopóki PKS to obsługuje to będzie podstawiał autobusy wysokopodłogowe jak tylko będzie chciał, bo same miejskie na ten moment to już nie są trupy, nie ma tragedii jak na miasto jakim jest Kwidzyn. Bardziej martwią mnie 2 rzeczy: nierealne do realizacji rozkłady, i o ile każdy kurs 11 ma jakieś swoje odniesienie w 5,6 czy innych liniach, to kurs o 6.33 Sybiraków - Jabil po prostu jest wycięty a to przecież poranny szczyt komunikacyjny i trochę ludzi nim jeździło...

Autor:  dżep [ 30 grudnia 2018, o 14:06 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Nie wiem czy te godziny były jakkolwiek konsultowane. W ogóle informacja na temat tych zmian jest słaba tak jak i oznakowanie przystanków i linii, rozkłady są nieczytelne i bardzo małym drukiem...

Załączniki:
rozk.jpg
rozk.jpg [ 83.47 KiB | Przeglądane 9536 razy ]

Autor:  makovy [ 2 stycznia 2019, o 20:55 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Gdzie właściwie w necie są umieszczone rozkłady nowych linii, bo nie mogę znaleźć...

Autor:  Komin [ 2 stycznia 2019, o 22:36 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Np.
link

Autor:  makovy [ 3 stycznia 2019, o 15:14 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

To linki tylko dla wtajemniczonych? :grin: Jak ma trafić zwykły pasażer?

Autor:  MIKS [ 3 stycznia 2019, o 21:03 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Jestem ciekaw, czy wpisy na tym forum czytają osoby z PKS , UM ?

Autor:  kn31 [ 3 stycznia 2019, o 21:13 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Przez 2 pierwsze dni trochę celowo kręciłem się po mieście żeby "wytestować" nową komunikację i powiem tak. Po 1 niesamowity chaos organizacyjny; nieczytelne rozkłady, mało informacji a po prostu dworzec PKP który miał być sercem przesiadkowym nie ma nawet rozkładu gdzie zatrzymują się autobusy (po stronie budynku dworca). Po 2, ludzie mają ogromny problem z ogarnięciem zmian ale w sumie ciężko się dziwić tym bardziej że większość to starsi ludzie którzy nie korzystają z internetu który i tak niewiele pomaga do tego jeszcze skończyły się książeczki z rozkładami (ponoć 5 tys. było). Następna sprawa że nawet kierowcy nie ogarniają do końca tych zmian. Pomijając już fakt rozkładów które są napięte chociaż przez to że autobusy (oprócz systemu i 5) wożą po 3-4 osoby (nawet w szczycie po 15!) czasem są nawet przed czasem. I ostatnia sprawa, "kult 11". Następcą słynnej i do niedawna jedynej linii 11 jest linia 5. Większość ludzi z obawy że nie wiedzą jak jadą 6-9 szturmują 5 a reszta jeździ pusta.
Trochę się rozpisałem ale w skrócie mamy delikatny fall start przede wszystkim organizacyjny ale jak to powiedział jeden z kierowców "z czasem się dotrze"

Autor:  ulyssess [ 4 stycznia 2019, o 09:45 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Mój syn (11 l.) wraca ze szkoły od samego początku kursowania dziewiątką. I od samego początku na całej linii jeździ on jeden. :grinka: Książeczke z rozkładem mamy w domu i nie było większego problemu z jej ogarnięciem, jak i poradzeniem sobie na przystanku przez mojego syna. Reasumując chyba nie jest tak źle i wszyscy dadzą sobie radę. Mam tylko nadzieję że te linie zostaną na dłużej i nie będą zlikwidowane po miesiącu zanim się ludzie przyzwyczają.

P.S. Rozkład na stronie PKSu już pokazuje nowe linie

Piotrek

Autor:  ewas1956 [ 7 stycznia 2019, o 18:36 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

kn31 napisał(a):
Przez 2 pierwsze dni trochę celowo kręciłem się po mieście żeby "wytestować" nową komunikację i powiem tak. Po 1 niesamowity chaos organizacyjny; nieczytelne rozkłady, mało informacji a po prostu dworzec PKP który miał być sercem przesiadkowym nie ma nawet rozkładu gdzie zatrzymują się autobusy (po stronie budynku dworca). Po 2, ludzie mają ogromny problem z ogarnięciem zmian ale w sumie ciężko się dziwić tym bardziej że większość to starsi ludzie którzy nie korzystają z internetu który i tak niewiele pomaga do tego jeszcze skończyły się książeczki z rozkładami (ponoć 5 tys. było). Następna sprawa że nawet kierowcy nie ogarniają do końca tych zmian. Pomijając już fakt rozkładów które są napięte chociaż przez to że autobusy (oprócz systemu i 5) wożą po 3-4 osoby (nawet w szczycie po 15!) czasem są nawet przed czasem. I ostatnia sprawa, "kult 11". Następcą słynnej i do niedawna jedynej linii 11 jest linia 5. Większość ludzi z obawy że nie wiedzą jak jadą 6-9 szturmują 5 a reszta jeździ pusta.
Trochę się rozpisałem ale w skrócie mamy delikatny fall start przede wszystkim organizacyjny ale jak to powiedział jeden z kierowców "z czasem się dotrze"

Należę do tzw grupy osób starszych,korzystam z internetu i dziś byłam na dworcu by wyrobić sobie bilet miesięczny,za zł.Więc super sprawa.Dostałam tez od razu bez nawet zapytania rozkład jazdy.Ale jeszcze zanim ruszyły nowe linie zapoznałam się dokładnie na stronie PKS z nowymi liniami,najbardziej oczywiście interesowały mnie te które mam w pobliżu domu i muszę przyznać że wcale nie miałam żadnego problemu z interpretacja.Jeśli na to wszystko narzekają ludzie młodsi to tylko należy im współczuć!

-- 7 stycznia 2019, o 19:40 --

makovy napisał(a):
To linki tylko dla wtajemniczonych? :grin: Jak ma trafić zwykły pasażer?

Jak się wejdzie na stronę PKS rozkład jazdy był zawsze aktualny a przed Sylwestrem juz był i nowy rozkłąd jazdy ,wiec wystarczy tylko tam wejść i sprawdzić...żadni wtajemiczeni.. https://pkskwidzyn.pl/index.php/rozklad-jazdy-miejski-2

-- 7 stycznia 2019, o 19:42 --

Przestańcie narzekać.Jak do wszystkiego nowego ,trzeba jakiegoś czasu by się przyzwyczaić.Skoro "stary"człowiek jak ja nie ma z tym problemu to tym bardziej ludzie młodzi powinni :D

Autor:  kn31 [ 10 stycznia 2019, o 23:15 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Pani ewas1956, cieszę się, że jednak są osoby które tak jak ja ogarniają to wszystko ale nie da się ukryć, że większość ludzi nie daje rady, bo prawie za każdym razem jak stoję na przystanku pomagam innym. Uważam że ta reforma komunikacji była bardzo potrzebna i sam układ linii itp wyszedł w miarę dobrze ale akurat małej organizacji i nieczytelnych rozkładów nie da się zanegować. A książeczek była po prostu nowa dostawa w tym tygodniu :)
Minął tydzień i wszystko powoli się dociera ale potrzeba jeszcze sporo czasu i Miasto powinno w końcu pomyśleć nad dworcem PKP - oznakowania gdzie stają poszczególne linie zero, a wiata wciąż stoi nie tam gdzie powinna.

Autor:  makovy [ 11 stycznia 2019, o 21:56 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

ewas1956 napisał(a):
kn31 napisał(a):
Jak się wejdzie na stronę PKS rozkład jazdy był zawsze aktualny


Jak się wejdzie na strone PKS Kwidzyn to niestety trudno coś znaleźć....

Załączniki:
rozkład z 11.01.2019.jpg
rozkład z 11.01.2019.jpg [ 77.87 KiB | Przeglądane 9160 razy ]

Autor:  dżep [ 12 stycznia 2019, o 09:36 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

gdzieniegdzie wymienili rozkłady na takie z większą czcionką, nadal źle zrobione ale przynajmniej wyraźniejsze :P Oznakowanie przystanków jest nędzne, wgl. na każdym powinna być informacja o nowej organizacji a już na pewno przy dworcu PKP. Zwłaszcza że tam ponoć mogą się odbywać dogodne przesiadki.

Autor:  ewas1956 [ 12 stycznia 2019, o 12:37 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

makovy napisał(a):
ewas1956 napisał(a):
kn31 napisał(a):
Jak się wejdzie na stronę PKS rozkład jazdy był zawsze aktualny


Jak się wejdzie na strone PKS Kwidzyn to niestety trudno coś znaleźć....

Nie wiem dlaczego tak widac u mnie np weszłam na 1 lepszy przystanek i widzę dobrze https://pkskwidzyn.pl/index.php/rozklad ... wirowa-pks sprawdziłam kolejny i tez pokazuje prawidłowo https://pkskwidzyn.pl/index.php/rozklad ... olna-bloki

Autor:  drzewko [ 12 stycznia 2019, o 20:43 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

makovy napisał(a):
ewas1956 napisał(a):
kn31 napisał(a):
Jak się wejdzie na stronę PKS rozkład jazdy był zawsze aktualny


Jak się wejdzie na strone PKS Kwidzyn to niestety trudno coś znaleźć....



Spróbuj na innej przeglądarce ;)

Autor:  dżep [ 12 stycznia 2019, o 22:36 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

ale to fakt, że strona PKS jest słabo zrobiona, jakby z poprzedniej epoki i nieintuicyjna.

Autor:  chester [ 14 stycznia 2019, o 22:46 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

U nas problem z redagowaniem kartki z rokzładem jazdy, a w wielu miastach w Polsce od dawna można poprzez aplikację mobilną sprawdzić rozkład i kupić bilet. ehhh

Autor:  drosik [ 21 stycznia 2019, o 21:25 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

chester napisał(a):
U nas problem z redagowaniem kartki z rokzładem jazdy, a w wielu miastach w Polsce od dawna można poprzez aplikację mobilną sprawdzić rozkład i kupić bilet. ehhh

Wczoraj widziałem jakąś "elektroniczną kartkę" przed dworco-biblioteką, więc może i pójdą o krok dalej i wprowadzą jakieś aplikacje na nokię z symbianem :P

Załączniki:
nokia-7650.jpg
nokia-7650.jpg [ 56.76 KiB | Przeglądane 10472 razy ]

Autor:  dżep [ 24 stycznia 2019, o 15:44 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Widziałem wyświetlacze- są fajne, normalnie Kwidzyn City.

Autor:  kn31 [ 24 stycznia 2019, o 19:47 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Fajne są i to ogromny plus, tylko że rozkład jest źle wyświetlany, chodzi o to że np niektóre Kisielice wyświetlają się po drugiej stronie itp ale najlepsze jest to, że cała miejska wyświetla się na 3 stanowisku pod dawnym szaletem a linia 5 i 9 wcale tam nie staje. Jak to poprawią będzie super ale to tylko pogłębia chaos wśród pasażerów miejskiej po zmianach :wink:

Autor:  kn31 [ 30 marca 2019, o 12:08 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

"Z dniem 01.05.2019r. ulegnie zmianie rozkład komunikacji miejskiej." Ciekawe co to oznacza - informacje mają być w połowie kwietnia. Są dwie opcje - albo będą próbowali bardziej go dostosować do potrzeb albo (co bardziej prawdopodobne) po prostu poucinają połączenia, które zazwyczaj jeżdżą na pusto nie zmieniając przy tym układu linii itp

Autor:  qra [ 1 kwietnia 2019, o 07:09 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Powoli, powoli. Jest narodowy program uruchamiania komunikacji więc coś mi się wydaje, że połączenia mogą pozostać conajmniej tak, jak są. Może będzie ich nawet więcej?

Zobaczymy.

Autor:  kn31 [ 16 kwietnia 2019, o 14:09 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Są już książeczki z nowym rozkładem miejskim. Bardzo dużo zmian, ciężko powiedzieć czy na lepsze czy nie. Pewnie zależy dla kogo ale moim zdaniem uwsteczniamy komunikację w kierunku starej poczciwej 11...

Autor:  aszastra [ 18 kwietnia 2019, o 14:27 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

kn31 napisał(a):
Są już książeczki z nowym rozkładem miejskim. Bardzo dużo zmian, ciężko powiedzieć czy na lepsze czy nie. Pewnie zależy dla kogo ale moim zdaniem uwsteczniamy komunikację w kierunku starej poczciwej 11...


Niestety lub stety ludzie wolą korzystać z kończyn dolnych lub swoich samochodów, większość dużych niskopodłogowych autobusów komunikacji miejskiej wozi powietrze zamiast pasażerów.

Autor:  kn31 [ 27 czerwca 2019, o 17:11 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Temat jakoś ucichł, więc pytanie jak oceniacie komunikację miejską pół roku po "rewolucji" i po majowej korekcie? Jakieś spostrzeżenia, opinie, pomysły?

Autor:  dżep [ 27 czerwca 2019, o 21:15 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Hitu nie ma ale jest nieco lepiej, nawet te totalnie puste kursy nieraz zaczynają kogoś wozić. Przydałaby się jednak jakieś konsultacje z obecnymi i potencjalnymi pasażerami.

Autor:  makovy [ 28 czerwca 2019, o 09:34 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Niestety jest gorzej - autobusy przeważnie są spóźnione, kilka razy czekałem, a autobus w ogóle nie przyjechał...

Autor:  kn31 [ 28 czerwca 2019, o 22:13 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

To akurat zależy od godziny, wiadomo że kursy po 14 i 15 spóźniają się nawet po 10 minut chociaż to i tak nie jest normalne.
A wracając do wypowiedzi dżepa to ankieta byłaby bardzo dobrym pomysłem, ale ani PKS ani Miasto nie zrobi jej raczej w najbliższej przyszłości, prędzej my jako Forumowicze szybciej się zbierzemy i to wcale nie głupi pomysł. :D

Autor:  Unf [ 28 czerwca 2019, o 22:43 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Nic tak nie działa na korzyść klientów jak... konkurencja, możliwość wyboru. A jak w GKW od zarania dziejów na transport miejski jest monopol to o czym my rozmawiamy?

Autor:  makovy [ 16 lipca 2020, o 10:31 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Niestety autobusy miejskie bardzo zanieczyszczają powietrze. Malbork stawia na autobusy elektryczne, a u nas spaliny i hałas - https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 65224.html

Autor:  domek [ 23 lipca 2020, o 17:02 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Witam,
od sierpnia 2020 ma jeździć autobus na trasie Starostwo(Kościuszki), Pływalnia (Słowackiego), Biedronka (Słowackiego), Starostwo (Kościuszki) [przystanki] dla dowożenia chętnych z Zatorza II jak najbliżej Rynku. Ma to ułatwić dostęp, w sytuacji likwidacji Manhattanu przy Słowackiego. Ta likwidacja była zdaniem Rady Miasta uzasadniona, ale, dla przykładu, mocno obniżyła liczbę kupujących w Rossmanie i okolicznych sklepach.
Cytat z Kwidzyn misto:
"Od 1 sierpnia zostanie uruchomiony darmowy autobus, który będzie dowoził mieszkańców, którzy dotychczas robili zakupy na targowisku przy ul Słowackiego, na targowisko przy ul. Kopernika. Autobus będzie kursował w soboty.
Wiosną samorząd miasta przyjął zmianę uchwały w sprawie wyznaczenia targowisk miejskich oraz zatwierdzenia regulaminu ich funkcjonowania. Według przyjętych przepisów ustalono, że handel odbywać się będzie tylko na targowisku przy ul. Kopernika, gdyż nie ma możliwości handlu na targowisku przy ul. Słowackiego, dlatego musiało ono zostać zamknięte.
Warunki dotyczące funkcjonowania targowisk określone zostały przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Targowisko przy ulicy Słowackiego nie ma dostępu do bieżącej wody i nie spełnia warunków sanitarnych. Aby zapewnić sprzedającym i kupującym dobre warunki przez cały tydzień targowisko przy ul. Kopernika zostanie zadaszone. Obecnie powstaje projekt zadaszenia. Będzie on gotowy jesienią. Prace związane z wykonaniem zadaszenia powinny zakończyć się w przyszłym roku. Nad straganami pojawi się zadaszenie membranowe - czytamy w komunikacie urzędu miasta.

To właśnie z powodu zamknięcia targowiska przy ul. Słowackiego, od 1 sierpnia zostanie uruchomiany darmowy autobus. Będzie on kursował w soboty. Linia będzie prowadziła z ulicy Słowackiego, przy tzw. Manhattanie, do przejścia znajdującego się za budynkiem starostwa przy ul. Kościuszki, którym można przejść na teren targowiska przy ul. Kopernika. Będzie to pięć kursów do targowiska i cztery kursy powrotne."

pozdrawiam
domek

-- 23 lipca 2020, o 17:03 --

https://kwidzyn.naszemiasto.pl/kwidzyn- ... c1-7816916

Autor:  GSXR [ 24 lipca 2020, o 12:52 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

A na miejscu Manhattanu stanie:
a) kolejna galeria.
b) kolejne bloki.

Autor:  makovy [ 24 lipca 2020, o 15:44 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

GSXR napisał(a):
A na miejscu Manhattanu stanie:
a) kolejna galeria.
b) kolejne bloki.

c) kolejna fontanna
d) kolejne rondo

Autor:  domek [ 24 lipca 2020, o 16:36 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Dzień dobry,
zachęm do wyluzowania:), te posty dotyczą Komunikacji Miejskiej.
zdrowia życzę!
z poważaniem
domek

Autor:  GSXR [ 25 lipca 2020, o 10:37 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

makovy napisał(a):
GSXR napisał(a):
A na miejscu Manhattanu stanie:
a) kolejna galeria.
b) kolejne bloki.

c) kolejna fontanna
d) kolejne rondo


e) kolejna tężnia :)

Autor:  domek [ 25 lipca 2020, o 17:05 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

A Kolega dalej ciągnie ten wózek, powodzenia:),

no dobra,
wiadomość z Kwidzyn Nasze Miasto z 17 września 2019.

"W Kwidzynie powstanie druga tężnia solankowa. Kolejna tego typu instalacja pojawi się w parku przy ul. Słowackiego, w sąsiedztwie tamtejszego placu zabaw. O wyborze miejsca, mieszkańcy zdecydowali w internetowym głosowaniu. Pod uwagę brane były dwie lokalizacje, park przy ul. Hallera oraz miejsce przy ul. Słowackiego, w sąsiedztwie placu zabaw. Zwyciężyła ta druga."
Konstrukcja stoi, zapewne wirus opóźnił otwarcie.
https://kwidzyn.naszemiasto.pl/tag/tezn ... -kwidzynie

pozdrawiam najuprzejmiej
domek

Autor:  makovy [ 25 lipca 2020, o 21:30 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Więcej tężni - mniej targowisk! :shock:

Autor:  domek [ 30 września 2020, o 14:16 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Dzień dobry,
1 sierpnia 2020 roku ruszyła darmowa linia autobusowa, dzięki której mieszkańcy mogli dojechać na miejskie targowisko przy ul. Kopernika. Decyzją władz miasta linia jednak zostanie zawieszona, a autobus będzie jeździł tylko do 30 września, czyli dziś. Dlaczego?
Wiosną samorząd miasta przyjął zmianę uchwały w sprawie wyznaczenia targowisk miejskich oraz zatwierdzenia regulaminu ich funkcjonowania. Według przyjętych przepisów ustalono, że handel odbywać się będzie tylko na targowisku przy ul. Kopernika, gdyż nie ma możliwości handlu na targowisku przy ul. Słowackiego, dlatego musiało ono zostać zamknięte.

Według włodarzy, darmowy autobus nie spełnił swojej roli.

- Po dwumiesięcznej analizie obsługi tej linii, w związku z tym, że mieszkańcy nie byli zainteresowani korzystaniem z darmowych kursów, podjęto decyzję, że z dniem 30 września linia ta zostaje zawieszona - czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Autor:  qra [ 1 października 2020, o 07:15 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Można? Można.
Jest argument za zamknięciem Manhattanu? Jest.
Tu nie ma przypadków. Wszystko jest dokładnie przemyślane.

A co na to społeczeństwo? A jakie to ma znaczenie. Powie się, że i tak nikt nie jeździł więc tniemy zbędne koszty.
A jak na nas nie zagłosują? To się zmieni Burmistrza na nowego pięknego, który jest zakochany we własnym głosie i potrafi bardzo pięknie mówić o niczym i społeczeństwo zagłosuje.
A jak nie zagłosuje? To się powie, że nowy Burmistrz elekt sam pilotuje remont Kina "Tęcza" i nie jest to jego ostatnie słowo. Obieca się wszystko i społeczeństwo zagłosuje.

I dalej będzie jak jest tylko za sterami będzie inny Burmistrz, który WIDZi horyzont.

Propozycja hasła wyborczego: "Kto nie skacze ten za Widzem. Ho. Ho. Ho"

Autor:  dżep [ 16 lipca 2021, o 14:12 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Przepaść dzieląca nas od Malborka się powiększa:

https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 69588.html

Cytuj:
W piątek (16 lipca) na ulice Malborka po raz pierwszy wyjechały trzy elektrobusy. Przejazd był elementem uroczystego wprowadzenia do ruchu miejskiego autobusów elektrycznych Solaris, które ładowane są infrastrukturą dostarczoną przez firmę Ekoenergetyka-Polska.

– To ważny dzień dla mieszkańców i władz Malborka. Bardzo się cieszę, że pasażerowie będą mogli podróżować nowoczesnymi pojazdami, które nie emitują spalin i nie generują hałasu. Dzięki sukcesywnie wprowadzanym do użytku autobusom elektrycznym miasto będzie czystsze, co z pewnością przełoży się na komfort życia w Malborku. Ta inwestycja nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie ze środków Unii Europejskiej oraz pożyczki miejskiej, realizowanej przez Pomorski Fundusz Rozwoju – mówi Marek Charzewski, burmistrz Malborka.

Uroczystość wprowadzenia do ruchu miejskiego autobusów elektrycznych zorganizowana została na terenie bazy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Malborku. Przewoźnik posiada obecnie we flocie trzy autobusy elektryczne Solaris (docelowo będzie ich 6), które w energię elektryczną zasila infrastruktura ładowania Ekoenergetyki, składająca się docelowo z trzech uruchomionych stacji zajezdniowych typu Plug Charger FX80 o mocy 2x40kW oraz dwóch szybkich ładowarek pantografowych (odwróconych) Link Charger o mocy 200kW, które zostaną zainstalowane w dwóch lokalizacjach w Malborku na pętlach w Piaskach oraz przy malborskim Cmentarzu Komunalnym.

Każdy z autobusów może pomieścić 26 pasażerów na miejscach siedzących. Bezpieczną podróż zapewni zamontowany w przestrzeni pasażerskiej monitoring oraz nowoczesny system informacji pasażerskiej. O komfort podróżnych zadba nowoczesna klimatyzacja, a płynną jazdę bez gwałtownych wibracji zapewni kierowcom i pasażerom oś elektryczna z dwoma zintegrowanymi silnikami elektrycznymi o mocy 125 kW każdy.

– Elektryfikacja floty autobusowej jest dużym przedsięwzięciem, dzięki któremu będziemy mogli wprowadzać do ruchu kolejne pojazdy z napędem elektrycznym. Jestem pod wrażeniem tempa prac związanych z wykonaniem infrastruktury ładowania autobusów. Ekoenergetyka była odpowiedzialna nie tylko za dostawę ładowarek, ale także za uzyskanie wszelkich pozwoleń administracyjnych oraz uzgodnień. Firma wykonała prace budowlane oraz przeprocedowała odbiory techniczne infrastruktury, które pozwalają na bezproblemowe uruchomienie systemów ładowania autobusów – informuje Małgorzata Zemlik, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Malborku.

Uruchomiona wczoraj infrastruktura ładowania, zainstalowana na terenie bazy MZK w Malborku korzysta z oprogramowania Ekoenergetyki, umożliwiającego nadzór oraz zdalne zarządzanie infrastrukturą ładowania pojazdów, co przekłada się na najwyższą możliwą bezawaryjność działania systemów. – Cieszymy się, że na mapie elektrycznego transportu miejskiego pojawił się Malbork. Ekoenergetyka łączy coraz więcej miast – zarówno w Polsce, jak i za granicą. Nasze systemy ładowania zainstalowane są w 19 krajach oraz w blisko 140 miastach. Każdego dnia wykonują 5000 cykli ładowań. Polski rynek jest dla nas kluczowy. Każdy kolejny operator transportu miejskiego korzystający z naszych systemów, przekłada się na maksymalnie wysoki poziom wsparcia w całym cyklu życia naszych produktów – zarówno w ramach serwisu gwarancyjnego, jak i usług pogwarancyjnych. Im więcej lokalizacji jako Ekoenergetyka obsługujemy, tym bardziej możemy rozwijać szybkość i zasięg naszego wsparcia, co z punktu widzenia operatora transportu jest w mojej ocenie kluczowe – mówi Dagmara Duda, prezes zarządu Ekoenergetyka-Polska. Wszystkie autobusy, które trafiają na ulice Malborka przystosowane są do szybkiego ładowania zarówno przez złącze plug-in, jak i pantograf.

Autor:  makovy [ 17 lipca 2021, o 14:04 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Brawo Malbork! :)

Autor:  maniek123 [ 17 lipca 2021, o 16:54 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

dżep, nie wymagaj od naszych władz takich rzeczy ! to za trudne jest !

Autor:  dżep [ 20 lipca 2021, o 21:39 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Ja wiem, ale się łudzę.

Autor:  makovy [ 1 kwietnia 2022, o 08:30 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Jednak pojawił się pierwszy autobus elektryczny. Chyba wypożyczony?

Załączniki:
autob.jpg
autob.jpg [ 78.2 KiB | Przeglądane 3280 razy ]

Autor:  domek [ 1 kwietnia 2022, o 12:06 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

On nie jest wypożyczony. On jest własnością spólki Przewozy Miejskie Kwidzyn z O.O. i będzie takich więcej. Podono mają jeżdzić po każdej ulicy Kwidzyna i przystawać na żądanie. Kwidzyn rośnie w siłę!

Autor:  drzewko [ 1 kwietnia 2022, o 15:44 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Szkoda że tego Pub'u na Korczaka już nie ma. :(
Słabo sie postarałeś z tym autobusem. :D

Autor:  rafał12 [ 1 kwietnia 2022, o 20:11 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

On nie jest wypożyczony, on jest wklejony :D

Autor:  makovy [ 1 kwietnia 2022, o 21:08 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

rafał12 napisał(a):
On nie jest wypożyczony, on jest wklejony :D

Masz rację. Niestety tylko na takie stać obecnie Kwidzyn... :sad:

Autor:  dżep [ 2 kwietnia 2022, o 14:14 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Haha, to co w Malborku czy Iławie jest standardem u nas jest żartem :)

Autor:  drzewko [ 3 kwietnia 2022, o 14:30 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

U nas jedno co im wychodzi to co chwile podwyżki biletów, potraceniem różnych tras,.

Autor:  antidotum [ 19 kwietnia 2022, o 11:19 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

domek napisał(a):
On nie jest wypożyczony. On jest własnością spólki Przewozy Miejskie Kwidzyn z O.O. i będzie takich więcej. Podono mają jeżdzić po każdej ulicy Kwidzyna i przystawać na żądanie. Kwidzyn rośnie w siłę!
Ten ze zdjęcia nawet nie istnieje w Kwidzynie :D Ale coś słyszałem, że PKSy mają przygotowane elektryki.

Autor:  makovy [ 20 kwietnia 2022, o 09:27 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

antidotum napisał(a):
Ale coś słyszałem, że PKSy mają przygotowane elektryki.

Widziałem go wczoraj na PKSie ;)

Załączniki:
elektryk.JPG
elektryk.JPG [ 256.04 KiB | Przeglądane 3463 razy ]

Autor:  makovy [ 5 maja 2022, o 08:22 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Już wiadomo jakie 3 "nowe" autobusy pojawią się w Kwidzynie. Dołączą do tej samej serii już jeżdżących po naszych ulicach...
https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 73440.html
... oj przepraszam - będzie to tylko 1 szt, bo 2 nieopatrznie zezłomowano...

Autor:  makovy [ 15 lutego 2024, o 13:57 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

Już niedługo w Brodnicy kursować będą elektrobusy. Komunikacja miejska jest tam darmowa. Kiedy u nas?
https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 82020.html

Autor:  grzegorzkk [ 15 lutego 2024, o 21:47 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

U nas dalej dziadostwo w każdym aspekcie. Stary tabor, przedpotopowa zniechęcająca dystrybucja biletów itd.
Czas na zmiany. Jak nie teraz to kiedy?

Autor:  mlyniu [ 16 lutego 2024, o 18:11 ]
Tytuł:  Re: Komunikacja Miejska

W zeszłym roku niewielki Ciechocinek zbudował nowy Dworzec Autobusowy i uruchomił darmową komunikację autobusową. Zakupiono także dwa niewielkie autobusy elektryczne, kursujące po dwóch liniach.
https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 79741.html

Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/